Non League Matters - The Continuation of Tonys english Football Site 



  Main Index MAIN
INDEX
Search Posts SEARCH
POSTS
Who's Online WHO'S
ONLINE
Log in LOG
IN

Home: Non-League Football Discussion: Other British Isles Football:
Scottish Amateur Sunday Trophy 2019-20

 



LeedsPhil
First Team Star

Aug 7, 2019, 5:51 PM

Posts: 2984
Location: exiled in Aberdeenshire
Team(s): Leeds + groundhopping

Post #1 of 4 (490 views)
Shortcut
Scottish Amateur Sunday Trophy 2019-20 Can't Post or Reply Privately

Only Sport Sunday Trophy, 1st Round Draw

Ties Scheduled For Sunday 8th September 2019


1st Round West - 48 Ties / 27 Byes (123 Clubs)

1. Argyle Wanderers AFC (FCSAFL) v Woodside Sunday AFC (A&CAFL)
2. Bardykes Rovers 2016 AFC (FCSAFL) v Coatbridge United AFC (A&CAFL)
3. Barrhead AFC (FCSAFL) v Annan Town AFC (DSAFL)
4. Bellshill United AFC (A&CAFL) v Kelvindale AFC (GDSCAFL)
5. Bengal Lancers AFC (FCSAFL) v Dalry Tartan AFC (Ayrshire Sunday AFA)
6. Blackwood Villa AFC (FCSAFL) v Newton Farm AFC (FCSAFL)
7. Blantyre Victoria AFC (A&CAFL) v Maryhill Milan AFC (GDSCAFL)
8. Bobbys Bar AFC (Ayrshire Sunday AFA) v Irvine Sports Bar AFC (Ayrshire Sunday AFA)
9. Broomfield United AFC (FCSAFL) v Drumchapel United AFC (FCSAFL)
10. Budhill United AFC (FCSAFL) v Motherwell Villa "A" AFC (A&CAFL)
11. C9 Foundation AFC (A&CAFL) v Ruthwell Rovers AFC (DSAFL)
12. Calderglen Thistle AFC (FCSAFL) v Killie United AFC (Ayrshire Sunday AFA)
13. Colquhoun United AFC (FCSAFL) v Riverside AFC (DSAFL)
14. Dalmarnock AFC (GDSCAFL) v Dumfries Athletic AFC (DSAFL)
15. East Kilbride United AFC (FCSAFL) v Broadwood Clyde AFC (FCSAFL)
16. Eastend Star AFC (FCSAFL) v BSC Glasgow Sunday AFC (GDSCAFL)
17. Eastend Tower AFC (FCSAFL) v Airdrie Albion AFC (A&CAFL)
18. Eastlane AFC (FCSAFL) v Haghill AFC (FCSAFL)
19. FC Annan (DSAFL) v Finnieston Phoenix AFC (GDSCAFL)
20. Fully Rovers AFC (A&CAFL) v Eastend Heart AFC (A&CAFL)
21. Glasgow Clyde Thistle AFC (FCSAFL) v Viewpark United AFC (A&CAFL)
22. Glasgow Diverse AFC (GDSCAFL) v AFC Silverburn (FCSAFL)
23. Glencairn Thistle AFC (Ayrshire Sunday AFA) v Stenhousemuir Community AFC (FCSAFL)
24. Grange AFC (Ayrshire Sunday AFA) v Lanarkshire United AFC (A&CAFL)
25. Haldane United AFC (FCSAFL) v Greenfield AFC (FCSAFL)
26. Kilbirnie United AFC (Ayrshire Sunday AFA) v Glasgow Irish AFC (GDSCAFL)
27. Killie Athletic AFC (Ayrshire Sunday AFA) v Five Arches Bombers AFC (DSAFL)
28. Kilsyth Rovers AFC (FCSAFL) v GSC AFC (GDSCAFL)
29. Kilwinning AFC (Ayrshire Sunday AFA) v Holytown Colts AFC (FCSAFL)
30. Larkhall Colts AFC (A&CAFL) v Lesmahagow AFC (A&CAFL)
31. Maryhill Black Star AFC (GDSCAFL) v Viewpark Thistle AFC (A&CAFL)
32. Morton Thistle AFC (DSAFL) v Bullfrog AFC (A&CAFL)
33. Motherwell Villa "B" AFC (A&CAFL) v Charlies Bar AFC (Ayrshire Sunday AFA)
34. Muirend Athletic AFC (FCSAFL) v Newarthill Athletic AFC (A&CAFL)
35. Nethercraigs United AFC (FCSAFL) v East Kilbride Athletic AFC (FCSAFL)
36. North Glasgow Colts AFC (GDSCAFL) v Bathville Thistle AFC (A&CAFL)
37. Polonia Glasgow AFC (FCSAFL) v Ferguslie Park AFC (GDSCAFL)
38. Rutherglen Rovers AFC (FCSAFL) v Albion Rovers AFC (A&CAFL)
39. Salburgh United AFC (A&CAFL) v Garrion Wood AFC (A&CAFL)
40. Sandymount AFC (FCSAFL) v Isle of Arran AFC (Ayrshire Sunday AFA)
41. Scaur AFC (DSAFL) v Westwood AFC (GDSCAFL)
42. Symington Tinto AFC (A&CAFL) v AFC Gretna (DSAFL)
43. Terregles Athletic AFC (DSAFL) v Palmerston Colts AFC (DSAFL)
44. Thornliebank Thistle AFC (FCSAFL) v Irvine No1 CSC AFC (Ayrshire Sunday AFA)
45. Troon Town AFC (Ayrshire Sunday AFA) v Saracen Red Star AFC (GDSCAFL)
46. Vale Rangers AFC (FCSAFL) v Villa Park AFC (A&CAFL)
47. Weir Recreation AFC (FCSAFL) v Carluke Thistle AFC (A&CAFL)
48. Wishaw United AFC (A&CAFL) v Atlantic Quay AFC (GDSCAFL)

West Region Byes :
1. Auchinlea Thistle AFC (A&CAFL)
2. Bellgrove AFC (FCSAFL)
3. Blackburn Allstars AFC (A&CAFL)
4. Blackhill Brae AFC (A&CAFL)
5. Blantyre Albion AFC (FCSAFL)
6. Bullwood AFC (A&CAFL)
7. Clyde Thistle AFC (GDSCAFL)
8. Coltness United AFC (A&CAFL)
9. Colts Athletic AFC (GDSCAFL)
10. Eastend United AFC (A&CAFL)
11. Greendorrat AFC (A&CAFL)
12. Hole in the Wa AFC (DSAFL)
13. Keppochhill AFC (GDSCAFL)
14. Lanarkshire Forrest AFC (A&CAFL)
15. Lochgreen AFC (A&CAFL)
16. Media AFC (FCSAFL)
17. Normandy Star AFC (DSAFL)
18. Pollokshields United AFC (GDSCAFL)
19. Silverburn Athletic AFC (FCSAFL)
20. Southside Spartans AFC (GDSCAFL)
21. Southside Star AFC (GDSCAFL)
22. Stratton Southside AFC (GDSCAFL)
23. The Rose AFC (FCSAFL)
24. Third Lanark AFC (FCSAFL)
25. Todholm AFC (FCSAFL)
26. Troon Thistle AFC (Ayrshire Sunday AFA)
27. Unity AFC (GDSCAFL)


1st Round East - 30 Ties / 17 Byes (77 Clubs)

1. Armadale Rose AFC (WLSAFL) v Partizan AFC (LEAFA Sunday)
2. Bingham Athletic AFC (LEAFA Sunday) v Newtown AFC (FCSAFL)
3. Burgh Vale AFC (LEAFA Sunday) v Livingston North AFC (WLSAFL)
4. Cabrera AFC (LEAFA Sunday) v Newhaven North AFC (LEAFA Sunday)
5. Cairneyhill Athletic AFC (FSAFL) v Meadowmill AFC (LEAFA Sunday)
6. Carron Thistle AFC (FCSAFL) v Edinburgh South CFC AFC (LEAFA Sunday)
7. Corstorphine Dynamo SM' AFC (LEAFA Sunday) v Portobello AFC (LEAFA Sunday)
8. Cowdenbeath United AFC (FSAFL) v Kincardine Colts AFC (FCSAFL)
9. CVD AFC (WLSAFL) v White Heather AFC (FSAFL)
10. Duddingston Athletic AFC (LEAFA Sunday) v Edinburgh East AFC (LEAFA Sunday)
11. Fife Arms AFC (FSAFL) v Livingston Community AFC (WLSAFL)
12. Gotham City AFC (LEAFA Sunday) v Broughton Albion AFC (LEAFA Sunday)
13. Haggs Tavern AFC (FCSAFL) v Pumpherston Thistle AFC (LEAFA Sunday)
14. Harvester AFC (WLSAFL) v Yeoman AFC (FSAFL)
15. Kingsknowe AFC (LEAFA Sunday) v West Fife Albion AFC (FSAFL)
16. Laurieston Thistle AFC (LEAFA Sunday) v The Cross Tavern AFC (WLSAFL)
17. Lochore Castle AFC (FSAFL) v Corstorphine Timbers AFC (LEAFA Sunday)
18. Longstone United AFC (LEAFA Sunday) v Carron Valley AFC (WLSAFL)
19. Meadowbank Wednesday AFC (LEAFA Sunday) v The Oranjetangs AFC (LEAFA Sunday)
20. Morningside AFC (LEAFA Sunday) v Niddrie Star AFC (LEAFA Sunday)
21. Newcraighall Star AFC (LEAFA Sunday) v Broxburn AFC (LEAFA Sunday)
22. Roseburn Thistle AFC (LEAFA Sunday) v Donner Inn AFC (FCSAFL)
23. Royal Penicuik AFC (LEAFA Sunday) v Dunfermline Town AFC (FSAFL)
24. Saughton Sounders AFC (LEAFA Sunday) v Corstorphine Dynamo AFC (LEAFA Sunday)
25. Sky AFC (FSAFL) v Wheatsheaf Inn AFC (FSAFL)
26. Thorniewood WC United AFC (WLSAFL) v Kingdom Rovers AFC (FSAFL)
27. Thornybank Thistle AFC (LEAFA Sunday) v Easthouses AFC (LEAFA Sunday)
28. Vittoria Group AFC (LEAFA Sunday) v Windsor Rovers AFC (FSAFL)
29. FC Brig AFC (Formerly Wellesley AFC) (FSAFL) v Wallyford Bluebell AFC (LEAFA Sunday)
30. Westside AFC (LEAFA Sunday) v Styx AFC (FSAFL)

East Region Byes :
1. Athletico AFC (FSAFL)
2. Bathgate Thistle AFC (LEAFA Sunday)
3. Burnside Athletic AFC (WLSAFL)
4. Dollys AFC (LEAFA Sunday)
5. Edinburgh Caledonian AFC (LEAFA Sunday)
6. Frederick Douglass 1846 AFC (LEAFA Sunday)
7. Gorgie Hearts AFC (LEAFA Sunday)
8. Haddington Town AFC (LEAFA Sunday)
9. Larbert AFC (FCSAFL)
10. Newtown AFC (WLSAFL)
11. Oxgangs Trinity AFC (LEAFA Sunday)
12. Pentland Athletic AFC (LEAFA Sunday)
13. Rosyth AFC (FSAFL)
14. The Tower AFC (WLSAFL)
15. The Tower Athletic AFC (LEAFA Sunday)
16. Torleys AFC (FSAFL)
17. Victoria Loco 18 AFC (LEAFA Sunday)


1st Round North of Scotland - 4 Ties / 2 Byes (10 clubs)

1. Bon Accord AFC (ASAFA) v Northstar Inverdee AFC (ASAFA)
2. Dee AFC (ASAFA) v Hazlehead Sunday AFC (ASAFA)
3. Granite Thistle AFC (ASAFA) v North East Albion AFC (ASAFA)
4. Kincorth Athletic AFC (ASAFA) v Goldentee AFC (ASAFA)

North of Scotland Region Byes :
Bucksburn Thistle AFC (ASAFA)
Seaton Forest AFC (ASAFA)




(This post was edited by LeedsPhil on Aug 7, 2019, 5:53 PM)


PaulC
Man City Transfer Target!


Sep 23, 2019, 9:46 PM

Posts: 11669
Location: Ayrshire, Midlothian
Team(s): AFC Darwen, Troon, Ayr Utd, Burnley

Post #2 of 4 (351 views)
Shortcut
Re: [LeedsPhil] Scottish Amateur Sunday Trophy 2019-20 [In reply to] Can't Post or Reply Privately

Round 1
West

1. Argyle Wanderers AFC (FCSAFL) w/o-scr Woodside Sunday AFC (A&CAFL)
2. Bardykes Rovers 2016 AFC (FCSAFL) 8-2 Coatbridge United AFC (A&CAFL)
3. Barrhead AFC (FCSAFL) scr-w/o Annan Town AFC (DSAFL)
4. Bellshill United AFC (A&CAFL) 6-2 Kelvindale AFC (GDSCAFL)
5. Bengal Lancers AFC (FCSAFL) 5-2 Dalry Tartan AFC (Ayrshire Sunday AFA)
6. Blackwood Villa AFC (FCSAFL) 3-0 Newton Farm AFC (FCSAFL)
7. Blantyre Victoria AFC (A&CAFL) 1-2 Maryhill Milan AFC (GDSCAFL)
8. Bobbys Bar AFC (Ayrshire Sunday AFA) 3-3 Irvine Sports Bar AFC (Ayrshire Sunday AFA) (3-4 pens)
9. Broomfield United AFC (FCSAFL) 0-10 Drumchapel United AFC (FCSAFL)
10. Budhill United AFC (FCSAFL) 7-1 Motherwell Villa "A" AFC (A&CAFL)
11. C9 Foundation AFC (A&CAFL) 1-8 Ruthwell Rovers AFC (DSAFL)
12. Calderglen Thistle AFC (FCSAFL) 9-4 Killie United AFC (Ayrshire Sunday AFA)
13. Colquhoun United AFC (FCSAFL) 9-1 Riverside AFC (DSAFL)
14. Dalmarnock AFC (GDSCAFL) 3-1 Dumfries Athletic AFC (DSAFL)
15. East Kilbride United AFC (FCSAFL)5-2 Broadwood Clyde AFC (FCSAFL)
16. Eastend Star AFC (FCSAFL) 1-5 BSC Glasgow Sunday AFC (GDSCAFL)
17. Eastend Tower AFC (FCSAFL) 6-1 Airdrie Albion AFC (A&CAFL)
18. Eastlane AFC (FCSAFL) 0-1 Haghill AFC (FCSAFL)
19. FC Annan (DSAFL) 3-2 Finnieston Phoenix AFC (GDSCAFL)
20. Fully Rovers AFC (A&CAFL) 2-3 Eastend Heart AFC (A&CAFL)
21. Glasgow Clyde Thistle AFC (FCSAFL) scr-w/o Viewpark United AFC (A&CAFL)
22. Glasgow Diverse AFC (GDSCAFL) 6-2 AFC Silverburn (FCSAFL)
23. Glencairn Thistle AFC (Ayrshire Sunday AFA) 3-4 Stenhousemuir Community AFC (FCSAFL)
24. Grange AFC (Ayrshire Sunday AFA) 12-0 Lanarkshire United AFC (A&CAFL)
25. Haldane United AFC (FCSAFL) 9-2 Greenfield AFC (FCSAFL)
26. Kilbirnie United AFC (Ayrshire Sunday AFA) 5-1 Glasgow Irish AFC (GDSCAFL)
27. Killie Athletic AFC (Ayrshire Sunday AFA) 10-3 Five Arches Bombers AFC (DSAFL)
28. Kilsyth Rovers AFC (FCSAFL) 0-4 GSC AFC (GDSCAFL)
29. Kilwinning AFC (Ayrshire Sunday AFA) 5-3 Holytown Colts AFC (FCSAFL)
30. Larkhall Colts AFC (A&CAFL) 3-6 Lesmahagow AFC (A&CAFL)
31. Maryhill Black Star AFC (GDSCAFL) w/o-scr Viewpark Thistle AFC (A&CAFL)
32. Morton Thistle AFC (DSAFL) 4-8 Bullfrog AFC (A&CAFL)
33. Motherwell Villa "B" AFC (A&CAFL) 2-6 Charlies Bar AFC (Ayrshire Sunday AFA)
34. Muirend Athletic AFC (FCSAFL) 2-2 Newarthill Athletic AFC (A&CAFL) (3-4 pens)
35. Nethercraigs United AFC (FCSAFL) 2-2 East Kilbride Athletic AFC (FCSAFL) (5-4 pens)
36. North Glasgow Colts AFC (GDSCAFL) 6-3 Bathville Thistle AFC (A&CAFL)
37. Polonia Glasgow AFC (FCSAFL) 9-5 Ferguslie Park AFC (GDSCAFL)
38. Rutherglen Rovers AFC (FCSAFL) 6-1 Albion Rovers AFC (A&CAFL)
39. Salburgh United AFC (A&CAFL) 2-2 Garrion Wood AFC (A&CAFL) (9-8 pens)
40. Sandymount AFC (FCSAFL) 0-5 Isle of Arran AFC (Ayrshire Sunday AFA)
41. Scaur AFC (DSAFL) 5-1 Westwood AFC (GDSCAFL)
42. Symington Tinto AFC (A&CAFL) 3-0 AFC Gretna (DSAFL)
43. Terregles Athletic AFC (DSAFL) 7-1 Palmerston Colts AFC (DSAFL)
44. Thornliebank Thistle AFC (FCSAFL) 3-4 Irvine No1 CSC AFC (Ayrshire Sunday AFA)
45. Troon Town AFC (Ayrshire Sunday AFA) 2-1 Saracen Red Star AFC (GDSCAFL)
46. Vale Rangers AFC (FCSAFL) 2-1 Villa Park AFC (A&CAFL)
47. Weir Recreation AFC (FCSAFL) w/o-scrCarluke Thistle AFC (A&CAFL)
48. Wishaw United AFC (A&CAFL) 1-2 Atlantic Quay AFC (GDSCAFL) (4-1 pens)

East
1. Armadale Rose AFC (WLSAFL) 6-0 Partizan AFC (LEAFA Sunday)
2. Bingham Athletic AFC (LEAFA Sunday) scr-w/o Newtown AFC (FCSAFL)
3. Burgh Vale AFC (LEAFA Sunday) 1-1 Livingston North AFC (WLSAFL) (3-1 pens)
4. Cabrera AFC (LEAFA Sunday) 2-2 Newhaven North AFC (LEAFA Sunday) (4-2 pens)
5. Cairneyhill Athletic AFC (FSAFL) 1-2 Meadowmill AFC (LEAFA Sunday)
6. Carron Thistle AFC (FCSAFL) 6-4 Edinburgh South CFC AFC (LEAFA Sunday)
7. Corstorphine Dynamo SM' AFC (LEAFA Sunday) 2-9 Portobello AFC (LEAFA Sunday)
8. Cowdenbeath United AFC (FSAFL) 1-4 Kincardine Colts AFC (FCSAFL)
9. CVD AFC (WLSAFL) 5-4 White Heather AFC (FSAFL)
10. Duddingston Athletic AFC (LEAFA Sunday) 2-7 Edinburgh East AFC (LEAFA Sunday)
11. Fife Arms AFC (FSAFL)3-5 Livingston Community AFC (WLSAFL)
12. Gotham City AFC (LEAFA Sunday) 1-5 Broughton Albion AFC (LEAFA Sunday)
13. Haggs Tavern AFC (FCSAFL) 8-0 Pumpherston Thistle AFC (LEAFA Sunday)
14. Harvester AFC (WLSAFL) 4-2 Yeoman AFC (FSAFL)
15. Kingsknowe AFC (LEAFA Sunday) 2-2 West Fife Albion AFC (FSAFL) (2-4 pens)
16. Laurieston Thistle AFC (LEAFA Sunday) 0-10 The Cross Tavern AFC (WLSAFL)
17. Lochore Castle AFC (FSAFL) 6-3 Corstorphine Timbers AFC (LEAFA Sunday)
18. Longstone United AFC (LEAFA Sunday) 1-3 Carron Valley AFC (WLSAFL)
19. Meadowbank Wednesday AFC (LEAFA Sunday) 8-1 The Oranjetangs AFC (LEAFA Sunday)
20. Morningside AFC (LEAFA Sunday) 3-2 Niddrie Star AFC (LEAFA Sunday)
21. Newcraighall Star AFC (LEAFA Sunday) scr-w/o Broxburn AFC (LEAFA Sunday)
22. Roseburn Thistle AFC (LEAFA Sunday) 0-5 Donner Inn AFC (FCSAFL)
23. Royal Penicuik AFC (LEAFA Sunday) 5-2 Dunfermline Town AFC (FSAFL)
24. Saughton Sounders AFC (LEAFA Sunday) 3-1 Corstorphine Dynamo AFC (LEAFA Sunday)
25. Sky AFC (FSAFL) 0-0 Wheatsheaf Inn AFC (FSAFL) (7-6 pens)
26. Thorniewood WC United AFC (WLSAFL) 9-2 Kingdom Rovers AFC (FSAFL)
27. Thornybank Thistle AFC (LEAFA Sunday) 2-3 Easthouses AFC (LEAFA Sunday)
28. Vittoria Group AFC (LEAFA Sunday) 9-0 Windsor Rovers AFC (FSAFL)
29. FC Brig AFC (Formerly Wellesley AFC) (FSAFL) 1-1 Wallyford Bluebell AFC (LEAFA Sunday) (3-2 pens)
30. Westside AFC (LEAFA Sunday) w/o-scr Styx AFC (FSAFL)

North of Scotland
1. Bon Accord AFC (ASAFA) 2-3 Northstar Inverdee AFC (ASAFA)
2. Dee AFC (ASAFA) 2-1 Hazlehead Sunday AFC (ASAFA)
3. Granite Thistle AFC (ASAFA) 0-1 North East Albion AFC (ASAFA)
4. Kincorth Athletic AFC (ASAFA) 3-2Goldentee AFC (ASAFA)


Round 2 (6 October)
1 Argyle Wanderers AFC (FCSAFL) v Bullwood AFC (A&CAFL)
2 Athletico AFC (FSAFL) v Gorgie Hearts AFC (LEAFA Sunday)
3 Auchinlea Thistle AFC (A&CAFL) v CVD AFC (WLSAFL)
4 Bardykes Rovers AFC (FCSAFL) v Carron Valley AFC (WLSAFL)
5 Bathgate Thistle AFC (LEAFA Sunday) v Nethercraigs United AFC (FCSAFL)
6 Bellgrove AFC (FCSAFL) v The Tower Athletic AFC (LEAFA Sunday)
7 Bellshill United AFC (A&CAFL) v Keppochhill AFC (GDSCAFL)
8 Blackburn Allstars AFC (A&CAFL) v Stratton Southside AFC (GDSCAFL)
9 Blantyre Albion AFC (FCSAFL) v Salsburgh United AFC (A&CAFL)
10 BSC Glasgow Sunday AFC (GDSCAFL) v Colquhoun United AFC (FCSAFL)
11 Bullfrog AFC (A&CAFL) v Burgh Vale AFC (LEAFA Sun)
12 Burnside Athletic AFC (WLSAFL) v Blackhill Brae AFC (A&CAFL)
13 Carron Thistle AFC (FCSAFL) v Newtown AFC (WLSAFL)
14 Clyde Thistle AFC (GDSCAFL) v Terregles Athletic AFC (DSAFL)
15 Coltness United AFC (A&CAFL) v Bengal Lancers AFC (FCSAFL)
16 Donner Inn AFC (FCSAFL) v Westside AFC (LEAFA Sun)
17 East Kilbride United AFC (FCSAFL) v Charlies Bar AFC (Ayrshire Sun AFA)
18 Eastend Heart AFC (A&CAFL) v Edinburgh Caledonian AFC (LEAFA Sunday)
19 Glasgow Diverse AFC (GDSCAFL) v Dalmarnock AFC (GDSCAFL)
20 Grange AFC (Ayrshire Sun AFA) v Frederick Douglass 1846 AFC (LEAFA Sunday)
21 Greendorrat AFC (A&CAFL) v The Rose AFC (FCSAFL)
22 GSC AFC (GDSCAFL) v Portobello AFC (LEAFA Sun)
23 Haldane United AFC (FCSAFL) v Haddington Town AFC (LEAFA Sunday)
24 Hole in the Wa AFC (DSAFL) v Haggs Tavern AFC (FCSAFL)
25 Irvine No1 CSC AFC (Ayrshire Sun AFA) v Harvester AFC (WLSAFL)
26 Irvine Sports Bar AFC (Ayrshire Sun AFA) v North Star Inverdee AFC (ASAFA)
27 Isle of Arran AFC (Ayrshire Sun AFA) v Media AFC (FCSAFL)
28 Kilbirnie United AFC (Ayrshire Sun AFA) v Victoria Loco 18 AFC (LEAFA Sunday)
29 Kincardine Colts AFC (FCSAFL) v Killie Athletic AFC (Ayrshire Sun AFA)
30 Kincorth Athletic AFC (ASAFA) v North Glasgow Colts AFC (GDSCAFL)
31 Larbert AFC (FCSAFL) v Blackwood Villa AFC (FCSAFL)
32 Lesmahagow AFC (A&CAFL) v Pentland Athletic AFC (LEAFA Sunday)
33 Livingston Community AFC (WLSAFL) v Easthouses AFC (LEAFA Sun)
34 Lochgreen AFC (A&CAFL) v Torleys AFC (FSAFL)
35 Lochore Castle AFC (FSAFL) v Budhill United AFC (FCSAFL)
36 Maryhill Milan AFC (GDSCAFL) v Calderglen Thistle AFC (FCSAFL)
37 Meadowbank Wednesday AFC (LEAFA Sun) v Annan Town AFC (DSAFL)
38 Meadowmill AFC (LEAFA Sun) v Broughton Albion (LEAFA Sun)
39 Morningside AFC (LEAFA Sun) v Maryhill Black Star AFC (GDSCAFL) or Viewpark Thistle AFC (A&CAFL)
40 Newarthill Athletic AFC (A&CAFL) v Edinburgh East AFC (LEAFA Sun)
41 Newhaven North AFC (LEAFA Sun) v The Tower AFC (WLSAFL)
42 Newtown AFC (FCSAFL) (Withdrawn) v Eastend Tower AFC (FCSAFL) (Walkover)
43 North East Albion AFC (ASAFA) v Broxburn AFC (LEAFA Sun)
44 Oxgangs Trinity AFC (LEAFA Sunday) v Normandy Star AFC (DSAFL)
45 Pollokshields United AFC (GDSCAFL) v Scaur AFC (DSAFL)
46 Polonia Glasgow AFC (FCSAFL) v Saughton Sounders AFC (LEAFA Sun)
47 Rosyth AFC (FSAFL) v Haghill AFC (FCSAFL)
48 Royal Penicuik AFC (LEAFA Sun) v FC Brig AFC (FSAFL)
49 Rutherglen Rovers AFC (FCSAFL) v Dollys AFC (LEAFA Sunday)
50 Ruthwell Rovers AFC (DSAFL) v Kilwinning AFC (Ayrshire Sun AFA)
51 Seaton Forest AFC (ASAFA) v Troon Thistle AFC (Ayrshire Sunday AFA)
52 Silverburn Athletic AFC (FCSAFL) v Symington Tinto AFC (A&CAFL)
53 Sky AFC (FSAFL) v Southside Star AFC (GDSCAFL)
54 Southside Spartans AFC (GDSCAFL) v Lanarkshire Forrest AFC (A&CAFL)
55 Stenhousemuir Community FC (FCSAFL) v FC Annan AFC (DSAFL)
56 The Cross Tavern AFC (WLSAFL) (Walkover) v Bucksburn Thistle AFC (ASAFA) (Withdrawn)
57 Third Lanark AFC (FCSAFL) v Drumchapel United AFC (FCSAFL)
58 Thorniewood WC United AFC (WLSAFL) v Dee AFC (ASAFA)
59 Todholm AFC (FCSAFL) v Unity AFC (GDSCAFL)
60 Troon Town AFC (Ayrshire Sun AFA) v Eastend United AFC (A&CAFL)
61 Viewpark United AFC (A&CAFL) v Vale Rangers AFC (FCSAFL)
62 Weir Recreation AFC (FCSAFL) v Vittoria Group AFC (LEAFA Sun)
63 West Fife Albion AFC (FSAFL) v Colts Athletic AFC (GDSCAFL)
64 Wishaw United AFC (A&CAFL) v Armadale Rose AFC (WLSAFL)


PaulC
Man City Transfer Target!


Oct 7, 2019, 8:48 PM

Posts: 11669
Location: Ayrshire, Midlothian
Team(s): AFC Darwen, Troon, Ayr Utd, Burnley

Post #3 of 4 (299 views)
Shortcut
Re: [PaulC] Scottish Amateur Sunday Trophy 2019-20 [In reply to] Can't Post or Reply Privately

Round 2 (6 October)
1 Argyle Wanderers AFC (FCSAFL) 0-8 Bullwood AFC (A&CAFL)
2 Athletico AFC (FSAFL) P-P Gorgie Hearts AFC (LEAFA Sunday)
3 Auchinlea Thistle AFC (A&CAFL) P-P CVD AFC (WLSAFL)
4 Bardykes Rovers AFC (FCSAFL) 3-5 Carron Valley AFC (WLSAFL)
5 Bathgate Thistle AFC (LEAFA Sunday)1-4 Nethercraigs United AFC (FCSAFL)
6 Bellgrove AFC (FCSAFL) P-P The Tower Athletic AFC (LEAFA Sunday)
7 Bellshill United AFC (A&CAFL) 2-1 Keppochhill AFC (GDSCAFL)
8 Blackburn Allstars AFC (A&CAFL)4-4 Stratton Southside AFC (GDSCAFL) (Stratton won on penalties. No result on SAFA site)
9 Blantyre Albion AFC (FCSAFL) 0-5 Salsburgh United AFC (A&CAFL)
10 BSC Glasgow Sunday AFC (GDSCAFL) 5-1 Colquhoun United AFC (FCSAFL)
11 Bullfrog AFC (A&CAFL)8-3 Burgh Vale AFC (LEAFA Sun)
12 Burnside Athletic AFC (WLSAFL)1-5 Blackhill Brae AFC (A&CAFL)
13 Carron Thistle AFC (FCSAFL) 3-1 Newtown AFC (WLSAFL)
14 Clyde Thistle AFC (GDSCAFL) P-P Terregles Athletic AFC (DSAFL)
15 Coltness United AFC (A&CAFL) 9-0 Bengal Lancers AFC (FCSAFL)
16 Donner Inn AFC (FCSAFL) P-P Westside AFC (LEAFA Sun)
17 East Kilbride United AFC (FCSAFL) 2-3 Charlies Bar AFC (Ayrshire Sun AFA)
18 Eastend Heart AFC (A&CAFL) 3-3 Edinburgh Caledonian AFC (LEAFA Sunday) (2-4 pens)
19 Glasgow Diverse AFC (GDSCAFL) 2-3 Dalmarnock AFC (GDSCAFL)
20 Grange AFC (Ayrshire Sun AFA) 3-0 Frederick Douglass 1846 AFC (LEAFA Sunday)
21 Greendorrat AFC (A&CAFL) 1-5 The Rose AFC (FCSAFL)
22 GSC AFC (GDSCAFL)0-0 Portobello AFC (LEAFA Sun) (Score given as 0-0 with no penalites. Twitter suggests the referee was "pushed" by a Portobello player and fell to the ground. Match abandoned.)
23 Haldane United AFC (FCSAFL) P-P Haddington Town AFC (LEAFA Sunday)
24 Hole in the Wa AFC (DSAFL) 0-11 Haggs Tavern AFC (FCSAFL)
25 Irvine No1 CSC AFC (Ayrshire Sun AFA) 0-3 Harvester AFC (WLSAFL)
26 Irvine Sports Bar AFC (Ayrshire Sun AFA) 4-2 North Star Inverdee AFC (ASAFA)
27 Isle of Arran AFC (Ayrshire Sun AFA) w/o-scr Media AFC (FCSAFL)
28 Kilbirnie United AFC (Ayrshire Sun AFA) 4-3 Victoria Loco 18 AFC (LEAFA Sunday)
29 Kincardine Colts AFC (FCSAFL) P-P Killie Athletic AFC (Ayrshire Sun AFA)
30 Kincorth Athletic AFC (ASAFA) 2-2 North Glasgow Colts AFC (GDSCAFL) (5-3 pens)
31 Larbert AFC (FCSAFL) 0-0 Blackwood Villa AFC (FCSAFL) (2-4 pens)
32 Lesmahagow AFC (A&CAFL) P-P Pentland Athletic AFC (LEAFA Sunday)
33 Livingston Community AFC (WLSAFL) 7-3 Easthouses AFC (LEAFA Sun)
34 Lochgreen AFC (A&CAFL) 2-3 Torleys AFC (FSAFL)
35 Lochore Castle AFC (FSAFL) P-P Budhill United AFC (FCSAFL)
36 Maryhill Milan AFC (GDSCAFL)9-0 Calderglen Thistle AFC (FCSAFL)
37 Meadowbank Wednesday AFC (LEAFA Sun) 5-1 Annan Town AFC (DSAFL)
38 Meadowmill AFC (LEAFA Sun) 6-1 Broughton Albion (LEAFA Sun)
39 Morningside AFC (LEAFA Sun) v Maryhill Black Star AFC (GDSCAFL) or Viewpark Thistle AFC (A&CAFL)
40 Newarthill Athletic AFC (A&CAFL) 2-5 Edinburgh East AFC (LEAFA Sun)
41 Newhaven North AFC (LEAFA Sun) P-P The Tower AFC (WLSAFL)
42 Newtown AFC (FCSAFL) scr-w/o Eastend Tower AFC (FCSAFL)
43 North East Albion AFC (ASAFA) P-P Broxburn AFC (LEAFA Sun)
44 Oxgangs Trinity AFC (LEAFA Sunday) 7-3 Normandy Star AFC (DSAFL)
45 Pollokshields United AFC (GDSCAFL) 1-1 Scaur AFC (DSAFL) (2-3 pens)
46 Polonia Glasgow AFC (FCSAFL) 5-3 Saughton Sounders AFC (LEAFA Sun)
47 Rosyth AFC (FSAFL) 2-2 Haghill AFC (FCSAFL) (4-1 pens)
48 Royal Penicuik AFC (LEAFA Sun) 4-5 FC Brig AFC (FSAFL)
49 Rutherglen Rovers AFC (FCSAFL) 1-3 Dollys AFC (LEAFA Sunday)
50 Ruthwell Rovers AFC (DSAFL)1-7 Kilwinning AFC (Ayrshire Sun AFA)
51 Seaton Forest AFC (ASAFA) P-P Troon Thistle AFC (Ayrshire Sunday AFA)
52 Silverburn Athletic AFC (FCSAFL) 2-1 Symington Tinto AFC (A&CAFL)
53 Sky AFC (FSAFL) P-P Southside Star AFC (GDSCAFL)
54 Southside Spartans AFC (GDSCAFL) 3-2 Lanarkshire Forrest AFC (A&CAFL)
55 Stenhousemuir Community FC (FCSAFL) 11-2 FC Annan AFC (DSAFL)
56 The Cross Tavern AFC (WLSAFL) w/o-scr Bucksburn Thistle AFC (ASAFA)
57 Third Lanark AFC (FCSAFL)P-P Drumchapel United AFC (FCSAFL)
58 Thorniewood WC United AFC (WLSAFL) P-P Dee AFC (ASAFA)
59 Todholm AFC (FCSAFL) 3-2 Unity AFC (GDSCAFL)
60 Troon Town AFC (Ayrshire Sun AFA) 3-7 Eastend United AFC (A&CAFL)
61 Viewpark United AFC (A&CAFL) 1-1 Vale Rangers AFC (FCSAFL) (5-4 pens)
62 Weir Recreation AFC (FCSAFL) P-P Vittoria Group AFC (LEAFA Sun)
63 West Fife Albion AFC (FSAFL) P-P Colts Athletic AFC (GDSCAFL)
64 Wishaw United AFC (A&CAFL)5-3 Armadale Rose AFC (WLSAFL)


PaulC
Man City Transfer Target!


Oct 9, 2019, 11:17 PM

Posts: 11669
Location: Ayrshire, Midlothian
Team(s): AFC Darwen, Troon, Ayr Utd, Burnley

Post #4 of 4 (249 views)
Shortcut
Re: [PaulC] Scottish Amateur Sunday Trophy 2019-20 [In reply to] Can't Post or Reply Privately

Round 3 (3 November)
1 Bellgrove (FCSAFL) or The Tower Athletic (LEAFA Sunday) v Charlies Bar (Ayrshire Sun AFA)
2 Bullfrog (A&CAFL) v Polonia Glasgow (FCSAFL)
3 Bullwood (A&CAFL) v Haldane United (FCSAFL) or Haddington Town (LEAFA Sunday)
4 Carron Valley (WLSAFL) v Wishaw United (A&CAFL)
5 Coltness United (A&CAFL) v Dollys (LEAFA Sunday)
6 Eastend Tower (FCSAFL) v Bellshill United (A&CAFL)
7 Edinburgh Caledonian (LEAFA Sunday) v Meadowbank Wednesday (LEAFA Sunday)
8 FC Brig (FSAFL) v Dalmarnock (GDSCAFL)
9 Grange (Ayrshire Sun AFA) v Blackhill Brae (A&CAFL)
10 Haggs Tavern (FCSAFL) v Auchinlea Thistle (A&CAFL) or CVD (WLSAFL)
11 Isle of Arran (Ayrshire Sun AFA) v BSC Glasgow Sunday (GDSCAFL)
12 Kincardine Colts (FCSAFL) or Killie Athletic (Ayrshire Sun AFA) v Stratton Southside (GDSCAFL)
13 Kincorth Athletic (ASAFA) v The Rose (FCSAFL)
14 Lesmahagow (A&CAFL) or Pentland Athletic (LEAFA Sunday) v GSC (GDSCAFL) or Portobello (LEAFA Sunday)
15 Livingston Community (WLSAFL) v Clyde Thistle (GDSCAFL) or Terragles Athletic (DSAFL)
16 Maryhill Milan (GDSCAFL) v Athletico (FSAFL) or Gorgie Hearts (LEAFA Sunday)
17 Meadowmill (LEAFA Sunday) v Torleys (FSAFL)
18 Morningside (LEAFA Sun) or Maryhill Black Star (GDSCAFL) or Viewpark Thistle (A&CAFL) v Edinburgh East (LEAFA Sun)
19 Nethercraigs United (FCSAFL) v Rosyth (FSAFL)
20 Newhaven North (LEAFA Sunday) or The Tower (WLSAFL) v Thorniewood WC United (WLSAFL) or Dee (ASAFA)
21 Oxgangs Trinity (LEAFA Sunday) v Lochore Castle (FSAFL) or Budhill United (FCSAFL)
22 Scaur (DSAFL) v North East Albion (ASAFA) or Broxburn (LEAFA Sunday)
23 Seaton Forest (ASAFA) or Troon Thistle (Ayrshire Sun AFA) v Eastend United (A&CAFL)
24 Silverburn Athletic (FCSAFL) v Carron Thistle (FCSAFL)
25 Southside Spartans (GDSCAFL) v Salsburgh United (A&CAFL)
26 Stenhousemuir Community (FCSAFL) v Sky (FSAFL) or Southside Star (GDSCAFL)
27 The Cross Tavern (WLSAFL) v Donner Inn (FCSAFL) or Westside (LEAFA Sunday)
28 Third Lanark (FCSAFL) or Drumchapel United (FCSAFL) v Kilwinning (Ayrshire Sun AFA)
29 Todholm (FCSAFL) v Irvine Sports Bar (Ayrshire Sun AFA)
30 Viewpark United (A&CAFL) v Kilbirnie United (Ayrshire Sun AFA)
31 Weir Recreation (FCSAFL) or Vittoria Group (LEAFA Sunday) v Harvester (WLSAFL)
32 West Fife Albion (FSAFL) or Colts Athletic (GDSCAFL) v Blackwood Villa (FCSAFL)

 
 


free hit counters

Search for (options) HOSTED BY SUMMIT SOCCER v.1.2.3