Non League Matters - The Continuation of Tonys english Football Site 



  Main Index MAIN
INDEX
Search Posts SEARCH
POSTS
Who's Online WHO'S
ONLINE
Log in LOG
IN

Home: Non-League Football Discussion: Other British Isles Football:
Scottish Amateur Cup 2019-20

 



LeedsPhil
First Team Star

Aug 7, 2019, 5:42 PM

Posts: 2976
Location: exiled in Aberdeenshire
Team(s): Leeds + groundhopping

Post #1 of 10 (1167 views)
Shortcut
Scottish Amateur Cup 2019-20 Can't Post or Reply Privately

Kelme Scottish Amateur Cup 1st Round Draw


Ties Scheduled For Saturday 7th September 2019


1st Round West - 109 Ties / 26 Byes (244 Clubs)

1. Accies AFC (GDSMAFL) v Neilston AFC (SAFL)
2. AFC Rosehill Thorns (SSMAFL) v D.T.I. AFC (SSMAFL)
3. Ashfield AFC (SSMAFL) v Blantyre AFC (GDSMAFL)
4. Bannockburn AFC (CSAFL) v Glennifer Thistle AFC (SSMAFL)
5. Bargeddie AFC (SSMAFL) v Bishopton AFC (GDSMAFL)
6. Barrhead Arky AFC (SAFL) v Manhattan Blacks AFC (SSMAFL)
7. Bearsden AFC (CSAFL) v Rhu AFC (CALE)
8. Belleaire AFC (GGPAFL) v Semsa AFC (SSMAFL)
9. Bonnyton Thistle AFC (Ayrshire AFA) v Weir Recreation AFC (CALE)
10. Braehead AFC (GDSMAFL) v Busby AFC (SAFL)
11. Bridgend AFC (GDSMAFL) v Springburn Thistle AFC (SSMAFL)
12. Broomhouse AFC (SSMAFL) v Westercommon Star AFC (SSMAFL)
13. Campbeltown Pupils AFC (SAFL) v Beith AFC (Ayrshire AFA)
14. Campsie AFC (S&DAFA) v Braehead AFC (S&DAFA)
15. Campsie Minerva AFC (CSAFL) v Glenafton AFC (Ayrshire AFA)
16. Cardross AFC (SAFL) v Gartcosh United AFC (CSAFL)
17. Castlemilk BC AFC (SAFL) v Craigneuk AFC (CSAFL)
18. Castlemilk Dynamo AFC (CSAFL) v United Clydebank Supporters AFC (GCAFA)
19. Claremont AFC (SAFL) v New Farm Loch AFC (Ayrshire AFA)
20. Coatdyke Congregational AFC (SECAFL) v Whitletts Victoria AFC (Ayrshire AFA)
21. Colquhoun United AFC (GGPAFL) v Westerlands 'GG' AFC (GGPAFL)
22. Colville Park E AFC (CSAFL) v Glenmuir Thistle AFC (Ayrshire AFA)
23. Condorrat AFC (S&DAFA) v BSC Glasgow AFC (CSAFL)
24. Craigie AFC (Ayrshire AFA) v Rosehill United AFC (GCAFA)
25. Crookston Castle AFC (GGPAFL) v Singer AFC (GCAFA)
26. Crosshill Thistle AFC (Ayrshire AFA) v East Dunbartonshire AFC (SSMAFL)
27. Crosslands United AFC (GDSMAFL) v Kilbride Thistle AFC (Ayrshire AFA)
28. Cumbernauld Colts AFC (SECAFL) v Dailly AFC (Ayrshire AFA)
29. Darvel Victoria AFC (Ayrshire AFA) v Southside United AFC (GCAFA)
30. Drongan United AFC (Ayrshire AFA) v Rossvale Kelvinbridge AFC (GCAFA)
31. Drumchapel AFC (CSAFL) v Lenzie Thistle AFC (SSMAFL)
32. Drumchapel United AFC (GDSMAFL) v Royalle Madrid AFC (SSMAFL)
33. Drumpellier Thistle AFC (S&DAFA) v Newlands AFC (GCAFA)
34. Dumbarton AFC (GDSMAFL) v St. Convals AFC (SAFL)
35. Dynamo East Kilbride AFC (GGPAFL) v Blackthorn Rovers AFC (SSMAFL)
36. Eaglesham AFC (CALE) v Arthurlie AFC (CSAFL)
37. East Kilbride Y.M. AFC (CALE) v St. Joseph's FPs AFC (SAFL)
38. East Kilbride YM AFC (GGPAFL) v Dumbarton Academy FP AFC (CALE)
39. Eastwood Parkmount 'A' AFC (GGPAFL) v Carbrain Boys AFC (S&DAFA)
40. Eastwood Parkmount 'B' AFC (GGPAFL) v Catrine AFC (Ayrshire AFA)
41. EK Thistle Colts AFC (GDSMAFL) v North Kelvin United AFC (GGPAFL)
42. FC Argyle AFC (SAFL) v Boswell AFC (GGPAFL)
43. Finnart AFC (CALE) v Barrhill AFC (S&DAFA)
44. Galston United AFC (Ayrshire AFA) v Greenock HSFPs AFC (SSMAFL)
45. Garrowhill Thistle AFC (CSAFL) v Crosshouse Waverley AFC (Ayrshire AFA)
46. Gartcairn AFC (SSMAFL) v Duncanrig AFC (SAFL)
47. Glasgow Harp AFC (CALE) v Drumchapel United PYM AFC (CSAFL)
48. Glasgow South AFC (SSMAFL) v Kilsyth AFC (Cale)
49. Glenvale AFC (GGPAFL) v Inverclyde AFC (SAFL)
50. Glynhill Moorcroft AFC (SAFL) v Troon Dundonald AFC (Ayrshire AFA)
51. Goldenhill AFC (SAFL) v Kilmarnock AFC (Ayrshire AFA)
52. Gryffe Thistle AFC (GCAFA) v Cambria AFC (CALE)
53. GSC AFC (GGPAFL) v Cleland AFC (GDSMAFL)
54. GSC Reds AFC (GGPAFL) v FC Dal Riata (CALE)
55. Helensburgh AFC (GGPAFL) v Syngenta AFC (S&DAFA)
56. Hillington AFC (SAFL) v Eastfield AFC (CSAFL)
57. Holytown Colts AFC (CALE) v Harestanes AFC (CSAFL)
58. Holytown SMA AFC (SSMAFL) v Bellfield AFC (Ayrshire AFA)
59. Houston United AFC (SAFL) v Lokomotiv Glasgow AFC (GCAFA)
60. Huntershill AFC (SSMAFL) v Symington Tinto AFC (SSMAFL)
61. Hurlford Thistle AFC (Ayrshire AFA) v FC Baillieston (GGPAFL)
62. Hyndland Thistle AFC (GCAFA) v Finnieston Park AFC (GDSMAFL)
63. Irvine Thistle AFC (Ayrshire AFA) v Westerlands AFC (CALE)
64. John Street AFC (GGPAFL) v Dalserf Thistle AFC (SECAFL)
65. Kilbarchan Thistle AFC (GGPAFL) v Fullarton Irvine AFC (SECAFL)
66. Kilmarnock United AFC (Ayrshire AFA) v Lochgilphead Red Star AFC (SAFL)
67. Kirkintilloch Rob Roy AFC (SSMAFL) v Erskine AFC (GGPAFL)
68. Kirkintilloch Thistle AFC (SSMAFL) v Ferguslie Star AFC (GGPAFL)
69. Langcraigs AFC (GGPAFL) v Port Glasgow AFC (SAFL)
70. Largs Thistle AFC (Ayrshire AFA) v Carlton YMCA AFC (SAFL)
71. Lesmahagow AFC (CSAFL) v Southside AFC (SSMAFL)
72. Minishant AFC (Ayrshire AFA) v Dalry AFC (Ayrshire AFA)
73. MLS Leeds AFC (S&DAFA) v Kings Park Rangers AFC (SAFL)
74. Mossblown Boswell AFC (Ayrshire AFA) v Port Glasgow OBU AFC (SAFL)
75. Motherwell Thistle AFC (SAFL) v Parkhall AFC (SAFL)
76. Netherton AFC (SSMAFL) v Greenock HSFP AFC (CSAFL)
77. Newmains Hammers AFC (GDSMAFL) v Moorlands AFC (SSMAFL)
78. Newshot AFC (GGPAFL) v Dunoon AFC (SAFL)
79. Newton Vale AFC (CSAFL) v Lanarkshire Forrest AFC (GDSMAFL)
80. Overtoun Park AFC (SSMAFL) v Newmains United AFC (SSMAFL)
81. Petershall Villa AFC (SSMAFL) v Milngavie Wanderers AFC (CALE)
82. Port Glasgow Athletic AFC (SSMAFL) v Croftpark AFC (GCAFA)
83. Port Glasgow United AFC (SSMAFL) v Irvine AFC (Ayrshire AFA)
84. Renfrew Town AFC (GDSMAFL) v Law Community AFC (SECAFL)
85. Rothesay Brandane AFC (CALE) v Westerlands 'A' AFC (GGPAFL)
86. Rutherglen AFC (SAFL) v Glenburn AFC (SAFL)
87. Shawbridge AFC (SSMAFL) v Clydeside Athletic AFC (GCAFA)
88. Shortlees AFC (Ayrshire AFA) v Dean Fenwick Thistle AFC (Ayrshire AFA)
89. Shotts Bon Accord AFC (SSMAFL) v Dirrans Athletic AFC (Ayrshire AFA)
90. Southpark AFC (SSMAFL) v Strathaven Dynamo AFC (SAFL)
91. Southside Whitecart AFC (GCAFA) v Giffnock North AAC AFC (CALE)
92. St. Davids AFC (GCAFA) v EKRR AFC (GGPAFL)
93. St. Patrick's FP AFC (CSAFL) v Bengal Lancers AFC (SSMAFL)
94. St. Rochs AFC (SSMAFL) v Anniesland AFC (SECAFL)
95. Stedfast K AFC (CSAFL) v AS Airdrie AFC (SSMAFL)
96. Strathclyde University AFC (CALE) v Glenburn Miners Welfare AFC (Ayrshire AFA)
97. Tannochside United AFC (SSMAFL) v East Kilbride AFC (GDSMAFL)
98. Tarbolton AFC (Ayrshire AFA) v Ardeer West Recreation AFC (Ayrshire AFA)
99. Third Lanark AFC (CSAFL) v Clydebank AFC (CSAFL)
100. UB United AFC (SSMAFL) v Glasgow University AFC (CALE)
101. Uddingston AFC (SSMAFL) vTynecastle AFC (SSMAFL)
102. Uddingston Anvil AFC (CSAFL) v Dalziel HSFPs AFC (CALE)
103. United Glasgow AFC (GCAFA) v United Churches of Ayr AFC (SECAFL)
104. Victoria Croftfoot AFC (GCAFA) v Symington Caledonian AFC (Ayrshire AFA)
105. Viewfield Rovers AFC (CALE) v Stewarton United AFC (Ayrshire AFA)
106. West of Scotland AFC (SSMAFL) v St. Peter's AFC (SSMAFL)
107. Westcliff AFC (GGPAFL) v West Kilbride AFC (Ayrshire AFA)
108. Windlaw AFC (SSMAFL) v Wishaw HSFP AFC (CSAFL)
109. Yoker United AFC (SSMAFL) v Maryhill Thistle AFC (SSMAFL)


West Region Byes :
1. AFC Chryston (S&DAFA)
2. Blantyre RGM AFC (CSAFL)
3. Bridgewater AFC (CSAFL)
4. Broomlands AFC (Ayrshire AFA)
5. Calderglen AFC (GGPAFL)
6. Cambusnethan Talbot Community AFC (CSAFL)
7. Cumnock AFC (Ayrshire AFA)
8. Easthall Star AFC (SAFL)
9. Glasgow Island AFC (GCAFA)
10. GSC Jordanhill AFC (GGPAFL)
11. Hampden AFC (GCAFA)
12. Mauchline United AFC (Ayrshire AFA)
13. Moorpark Athletic AFC (GDSMAFL)
14. Motherwell Kings AFC (SECAFL)
15. Nico's United AFC (SSMAFL)
16. Oban Saints AFC (CSAFL)
17. Onthank AFC (Ayrshire AFA)
18. Red Star AFC (GDSMAFL)
19. South Lochaber Thistle AFC (GGPAFL)
20. St Mungo's AFC (CALE)
21. Stanley Athletic AFC (SSMAFL)
22. Tantallon Victoria AFC (GCAFA)
23. Tass Thistle AFC (Ayrshire AFA)
24. Thorn Athletic AFC (CALE)
25. Tollcross AFC (SECAFL)
26. Wishaw Wycombe Wanders AFC (CALE)


1st Round East - 49 Ties / 10 Byes (108 Clubs)

1. Alva AFC (S&DAFA) v Cambusbarron Rovers AFC (CALE)
2. AM Soccer Club AFC (KoFAFA) v Rosebank Rangers AFC (KoFAFA)
3. Armadale Thistle AFC (LEAFA) v Balgonie Scotia AFC (KoFAFA)
4. Avu AFC (LEAFA) v Leven United AFC (KoFAFA)
5. Balerno Athletic AFC (LEAFA) v Lumphinnans United AFC (KoFAFA)
6. Barca Milton 97 AFC (LEAFA) v Gala Hotspur AFC (BAFA)
7. Berwick Colts AFC (BAFA) v Sandys AFC (LEAFA)
8. Blackridge Vale of Craig AFC (LEAFA) v Edinburgh Star AFC (LEAFA)
9. Bowhill Rovers AFC (KoFAFA) v Kennoway AFC (KoFAFA)
10. Callander Thistle AFC (CALE) v Beechwood Albion AFC (S&DAFA)
11. Clermiston Star AFC (LEAFA) v Dollar Glen AFC (S&DAFA)
12. Clermiston Vale AFC (LEAFA) v Clackmannan Community AFC (S&DAFA)
13. Craigshill Thistle CSC AFC (LEAFA) v Lochgelly United AFC (KoFAFA)
14. Doune Castle AFC (CALE) v Armadale Athletic AFC (LEAFA)
15. East Calder United AFC (LEAFA) v Kirkliston and South Queensferry AFC (LEAFA)
16. Edinburgh United Vale AFC (LEAFA) v Edinburgh South Vics AFC (LEAFA)
17. Fallin AFC (CSAFL) v Danderhall Miners AFC (LEAFA)
18. Fauldhouse AFC (LEAFA) v Milton AFC (CALE)
19. Fernieside AFC (LEAFA) v Edina Hibs AFC (LEAFA)
20. Fife Athletic AFC (KoFAFA) v Glenrothes AFC (KoFAFA)
21. Gala Fairydean Rovers AFC (BAFA) v Corstrorphine Dynamo AFC (LEAFA)
22. Gordon AFC (BAFA) v Dunblane Soccer Club AFC (Cale)
23. Grangemouth AFC (S&DAFA) v Laurieston Thistle AFC (LEAFA)
24. Greenlaw AFC (BAFA) v Ratho Athletic AFC (LEAFA)
25. Greig Park Rangers AFC (KoFAFA) v St. Andrews Colts AFC (KoFAFA)
26. Kelso Thistle AFC (BAFA) v Fauldhouse Sporting Club AFC (LEAFA)
27. Kelty AFC (KoFAFA) v Westfield Colts AFC (S&DAFA)
28. Kennoway Star Hearts AFC (KoFAFA) v Meadowbank AFC (LEAFA)
29. Kinross AFC (KoFAFA) v Bonnyrigg Rose AFC (LEAFA)
30. Kirkcaldy YMCA AFC (KoFAFA) v Fife Thistle AFC (KoFAFA)
31. Linton Hotspur AFC (LEAFA) v East Vale AFC (KoFAFA)
32. Loganlea United AFC (S&DAFA) v Burtisland United AFC (KoFAFA)
33. Lothian Vale AFC (LEAFA) v Auchtermuchty Bellvue AFC (KoFAFA)
34. Methilhill Strollers & East Fife AFC (KoFAFA) v Markinch AFC (KoFAFA)
35. Mill AFC (LEAFA) v Kincardine AFC (S&DAFA)
36. Newcraighall Leith Victoria AFC (LEAFA) v Cavalry Park AFC (LEAFA)
37. Pathhead AFC (LEAFA) v Kelso AFC (BAFA)
38. Penicuik Athletic AFC (LEAFA) v Stirling University AFC (Cale)
39. Pittenweem Rovers AFC (KoFAFA) v Cupar Hearts AFC (KoFAFA)
40. Polbeth United AFC (LEAFA) v Edinburgh University AFC (LEAFA)
41. Raploch Hearts AFC (S&DAFA) w/o v scr. Carluke Hearts AFC (LEAFA)
42. Riverside AFC (S&DAFA) v Pencaitland AFC (LEAFA)
43. Rosyth AFC (KoFAFA) v Bank of Scotland Stollers AFC (LEAFA)
44. St. Monans Swallows AFC (KoFAFA) v Bo'Ness United Community AFC (S&DAFA)
45. Stenhousemuir Community AFC (CALE) v Steins Thistle AFC (CSAFL)
46. Tollcross Thistle AFC (LEAFA) v Falkirk Community AFC (CSAFL)
47. Tranent AFC (LEAFA) v Duloch AFC (KoFAFA)
48. Tweedmouth AFC (BAFA) v Bo'Ness Cadora AFC (S&DAFA)
49. West Barns Star AFC (LEAFA) v Dunbar Athletic AFC (LEAFA)

East Region Byes :
1. Dunipace AFC (S&DAFA)
2. Falkland AFC (KoFAFA)
3. Fossoway AFC (KoFAFA)
4. Freuchie AFC (KoFAFA)
5. Murieston United AFC (LEAFA)
6. Musselburgh AFC (LEAFA)
7. Musselburgh Windsor AFC (LEAFA)
8. Ormiston AFC (LEAFA)
9. Shotts Thistle YMCA AFC (LEAFA)
10. Strathmiglo United AFC (KoFAFA)


1st Round North of Tay - 31 Ties / 8 Byes (70 Clubs)

1. Athletico Monifieth AFC (DSMAFL) v Parktool Athletic AFC (DSMAFL)
2. Balmoral United AFC (PAFA) v Arbroath HSFPs AFC (MAFA)
3. Breadalbane AFC (PAFA) v Lochee United AFC (MAFA)
4. Bridge of Earn AFC (PAFA) v Riverside Community Sports AFC (DSMAFL)
5. Cannon Fodder AFC (DSMAFL) v Sporting Club Of Tayside AFC (DSMAFL)
6. Coupar Angus AFC (PAFA) v Shotz AFC (MAFA)
7. Craigie AFC (DSMAFL) v Fintry Athletic Sporting AFC (DSMAFL)
8. Dryburgh Athletic Community AFC (DSMAFL) v Burrelton Rovers AFC (PAFA)
9. Dundee West AFC (DSMAFL) v The Maidens AFC (DSMAFL)
10. Dunkeld & Birnam AFC (PAFA) v Auchterarder Primrose AFC (PAFA)
11. Finavon AFC (MAFA) v Cairdy Thistle AFC (DSMAFL)
12. Jeanfield Swifts AFC (PAFA) v FC Polonia Dundee (MAFA)
13. Kirriemuir Thistle AFC (MAFA) v Fintry AFC (MAFA)
14. Letham AFC (PAFA) v Whitfield Tavern AFC (DSMAFL)
15. Letham Community AFC (PAFA) v Invergowrie AFC (MAFA)
16. Lochee Celtic AFC (DSMAFL) v Kettins AFC (PAFA)
17. Lowson United AFC (MAFA) v DUSC AFC (DSMAFL)
18. Menzieshill AFC (MAFA) v Rattray AFC (PAFA)
19. Merpro AFC (MAFA) v Morgan Academy FPs AFC (MAFA)
20. Newport AFC (MAFA) v Kelso AFC (DSMAFL)
21. Occidental AFC (DSMAFL) v Broughty United AFC (MAFA)
22. Powrie AFC (DSMAFL) v Carnoustie Panmuir YM AFC (MAFA)
23. Riverside Athletic AFC (DSMAFL) v Luncarty ASC AFC (PAFA)
24. Scone Thistle AFC (PAFA) v Kinrossie Caledonian AFC (PAFA)
25. St. Johns AFC (PAFA) v Tayside Fire Brigade AFC (MAFA)
26. Stanley AFC (PAFA) v Craigie AFC (PAFA)
27. Strathhearn Grove AFC (PAFA) v The Beat AFC (DSMAFL)
28. Vale of Atholl AFC (PAFA) v Bridgeton United AFC (PAFA)
29. Vale of Earn AFC (PAFA) v Forfar West End AFC (MAFA)
30. Wellbank AFC (MAFA) v Ballinluig AFC (PAFA)
31. Wolfhill AFC (PAFA) v Charlie Accies AFC (DSMAFL)

North of Tay Region Byes :
1. Alyth AFC (PAFA)
2. Bank Street Athletic AFC (DSMAFL)
3. Barnhill AFC (MAFA)
4. City Rovers AFC (DSMAFL)
5. Lochee Albion AFC (DSMAFL)
6. Montrose AFC (MAFA)
7. North End AFC (DSMAFL)
8. Pitfour AFC (PAFA)


1st Round North of Scotland - 19 Ties / 4 Byes (42 Clubs)

1. Aboyne AFC (AAFA) v Westdyke AFC (AAFA)
2. Banchory AFC (AAFA) v Newburgh Thistle AFC (AAFA)
3. Bridge of Don AFC (AAFA) v JS XI AFC (AAFA)
4. Burghmuir AFC (AAFA) v Old Aberdonians AFC (AAFA)
5. Cammachmore AFC (AAFA) v Bervie Caledonian AFC (AAFA)
6. Colony Park AFC (AAFA) v University AFC (AAFA)
7. Cowie Thistle AFC (AAFA) v Kaimhill United AFC (AAFA)
8. Echt AFC (AAFA) v Rothie Rovers AFC (AAFA)
9. Glendale Youth AFC (AAFA) v Monymusk AFC (AAFA)
10. Glentanar Reflex AFC (AAFA) v Kemnay Youth AFC (AAFA)
11. Grammar FPs AFC (AAFA) v Alford AFC (AAFA)
12. Huntly AFC (AAFA) v Stonehaven Athletic AFC (AAFA)
13. Kemnay AFC (AAFA) v Insch AFC (AAFA)
14. Lads Club AFC (AAFA) v BS AFC (AAFA)
15. Nicolls AFC (AAFA) v Theologians NE AFC (AAFA)
16. St. Laurence AFC (AAFA) v University Strollers AFC (AAFA)
17. Stoneywood Eastend AFC (AAFA) v Faithlie United AFC (AAFA)
18. Tarves AFC (AAFA) v Dyce ITC Hydraulics AFC (AAFA)
19. Tolbooth AFC (AAFA) v FC Polska (AAFA)

North of Scotland Region Byes :
1. AC Mill Inn AFC (AAFA)
2. Auchnagatt Barons AFC (AAFA)
3. Kintore AFC (AAFA)
4. Newtonhill AFC (AAFA)




PaulC
Man City Transfer Target!


Sep 7, 2019, 8:19 PM

Posts: 11669
Location: Ayrshire, Midlothian
Team(s): AFC Darwen, Troon, Ayr Utd, Burnley

Post #2 of 10 (993 views)
Shortcut
Re: [LeedsPhil] Scottish Amateur Cup 2019-20 [In reply to] Can't Post or Reply Privately

1st Round West

1. Accies AFC (GDSMAFL) 1-2 Neilston AFC (SAFL)
2. AFC Rosehill Thorns (SSMAFL) 1-2 D.T.I. AFC (SSMAFL)
3. Ashfield AFC (SSMAFL) 4-1 Blantyre AFC (GDSMAFL)
4. Bannockburn AFC (CSAFL) 7-0 Glennifer Thistle AFC (SSMAFL)
5. Bargeddie AFC (SSMAFL) 0-3 Bishopton AFC (GDSMAFL)
6. Barrhead Arky AFC (SAFL) 6-2 Manhattan Blacks AFC (SSMAFL)
7. Bearsden AFC (CSAFL) P-P Rhu AFC (CALE)
8. Belleaire AFC (GGPAFL) 9-4 Semsa AFC (SSMAFL)
9. Bonnyton Thistle AFC (Ayrshire AFA) P-P Weir Recreation AFC (CALE)
10. Braehead AFC (GDSMAFL) 4-1 Busby AFC (SAFL)
11. Bridgend AFC (GDSMAFL) 3-2 Springburn Thistle AFC (SSMAFL)
12. Broomhouse AFC (SSMAFL) 3-3 Westercommon Star AFC (SSMAFL)
13. Campbeltown Pupils AFC (SAFL) 3-3 Beith AFC (Ayrshire AFA)
14. Campsie AFC (S&DAFA) 0-8 Braehead AFC (S&DAFA)
15. Campsie Minerva AFC (CSAFL)P-P Glenafton AFC (Ayrshire AFA)
16. Cardross AFC (SAFL) 1-7 Gartcosh United AFC (CSAFL)
17. Castlemilk BC AFC (SAFL) 5-4 Craigneuk AFC (CSAFL)
18. Castlemilk Dynamo AFC (CSAFL) v United Clydebank Supporters AFC (GCAFA)
19. Claremont AFC (SAFL) v New Farm Loch AFC (Ayrshire AFA)
20. Coatdyke Congregational AFC (SECAFL) 1-1 Whitletts Victoria AFC (Ayrshire AFA)
21. Colquhoun United AFC (GGPAFL) v Westerlands 'GG' AFC (GGPAFL)
22. Colville Park E AFC (CSAFL) scr-w/o Glenmuir Thistle AFC (Ayrshire AFA)
23. Condorrat AFC (S&DAFA) 3-2 BSC Glasgow AFC (CSAFL)
24. Craigie AFC (Ayrshire AFA) 3-2 Rosehill United AFC (GCAFA)
25. Crookston Castle AFC (GGPAFL) 0-1 Singer AFC (GCAFA)
26. Crosshill Thistle AFC (Ayrshire AFA) 0-9 East Dunbartonshire AFC (SSMAFL)
27. Crosslands United AFC (GDSMAFL) 2-0 Kilbride Thistle AFC (Ayrshire AFA)
28. Cumbernauld Colts AFC (SECAFL) 0-3 Dailly AFC (Ayrshire AFA)
29. Darvel Victoria AFC (Ayrshire AFA) 1-3 Southside United AFC (GCAFA)
30. Drongan United AFC (Ayrshire AFA) 5-3 Rossvale Kelvinbridge AFC (GCAFA)
31. Drumchapel AFC (CSAFL) v Lenzie Thistle AFC (SSMAFL)
32. Drumchapel United AFC (GDSMAFL) 3-1 Royalle Madrid AFC (SSMAFL)
33. Drumpellier Thistle AFC (S&DAFA) 2-5 Newlands AFC (GCAFA)
34. Dumbarton AFC (GDSMAFL) 2-5 St. Convals AFC (SAFL)
35. Dynamo East Kilbride AFC (GGPAFL) 2-3 Blackthorn Rovers AFC (SSMAFL)
36. Eaglesham AFC (CALE) 2-1 Arthurlie AFC (CSAFL)
37. East Kilbride Y.M. AFC (CALE) 2-0 St. Joseph's FPs AFC (SAFL)
38. East Kilbride YM AFC (GGPAFL) 0-1 Dumbarton Academy FP AFC (CALE)
39. Eastwood Parkmount 'A' AFC (GGPAFL) 5-2 Carbrain Boys AFC (S&DAFA)
40. Eastwood Parkmount 'B' AFC (GGPAFL) v Catrine AFC (Ayrshire AFA)
41. EK Thistle Colts AFC (GDSMAFL) 5-0 North Kelvin United AFC (GGPAFL)
42. FC Argyle AFC (SAFL) P-P Boswell AFC (GGPAFL)
43. Finnart AFC (CALE) 7-0 Barrhill AFC (S&DAFA)
44. Galston United AFC (Ayrshire AFA) v Greenock HSFPs AFC (SSMAFL)
45. Garrowhill Thistle AFC (CSAFL) P-P Crosshouse Waverley AFC (Ayrshire AFA)
46. Gartcairn AFC (SSMAFL) 2-3 Duncanrig AFC (SAFL)
47. Glasgow Harp AFC (CALE) 4-2 Drumchapel United PYM AFC (CSAFL)
48. Glasgow South AFC (SSMAFL) 0-1 Kilsyth AFC (Cale)
49. Glenvale AFC (GGPAFL) 0-9 Inverclyde AFC (SAFL)
50. Glynhill Moorcroft AFC (SAFL) 7-0 Troon Dundonald AFC (Ayrshire AFA)
51. Goldenhill AFC (SAFL) P-P Kilmarnock AFC (Ayrshire AFA)
52. Gryffe Thistle AFC (GCAFA) 1-4 Cambria AFC (CALE)
53. GSC AFC (GGPAFL) 3-0 Cleland AFC (GDSMAFL)
54. GSC Reds AFC (GGPAFL) 0-0 FC Dal Riata (CALE)
55. Helensburgh AFC (GGPAFL) 3-5 Syngenta AFC (S&DAFA)
56. Hillington AFC (SAFL) 0-6 Eastfield AFC (CSAFL)
57. Holytown Colts AFC (CALE) 1-7 Harestanes AFC (CSAFL)
58. Holytown SMA AFC (SSMAFL) 5-1 Bellfield AFC (Ayrshire AFA)
59. Houston United AFC (SAFL) 5-1 Lokomotiv Glasgow AFC (GCAFA)
60. Huntershill AFC (SSMAFL) v Symington Tinto AFC (SSMAFL)
61. Hurlford Thistle AFC (Ayrshire AFA) w/o-scr FC Baillieston (GGPAFL)
62. Hyndland Thistle AFC (GCAFA) 1-4 Finnieston Park AFC (GDSMAFL)
63. Irvine Thistle AFC (Ayrshire AFA) 3-6 Westerlands AFC (CALE)
64. John Street AFC (GGPAFL) 1-4 Dalserf Thistle AFC (SECAFL)
65. Kilbarchan Thistle AFC (GGPAFL) P-P Fullarton Irvine AFC (SECAFL)
66. Kilmarnock United AFC (Ayrshire AFA) 4-1 Lochgilphead Red Star AFC (SAFL)
67. Kirkintilloch Rob Roy AFC (SSMAFL) 1-4 Erskine AFC (GGPAFL)
68. Kirkintilloch Thistle AFC (SSMAFL) 1-1 Ferguslie Star AFC (GGPAFL)
69. Langcraigs AFC (GGPAFL) 1-3 Port Glasgow AFC (SAFL)
70. Largs Thistle AFC (Ayrshire AFA) 5-1 Carlton YMCA AFC (SAFL)
71. Lesmahagow AFC (CSAFL) 4-1 Southside AFC (SSMAFL)
72. Minishant AFC (Ayrshire AFA) 5-3 Dalry AFC (Ayrshire AFA)
73. MLS Leeds AFC (S&DAFA) 1-5 Kings Park Rangers AFC (SAFL)
74. Mossblown Boswell AFC (Ayrshire AFA) 2-4 Port Glasgow OBU AFC (SAFL)
75. Motherwell Thistle AFC (SAFL) 0-3 Parkhall AFC (SAFL)
76. Netherton AFC (SSMAFL) 1-6 Greenock HSFP AFC (CSAFL)
77. Newmains Hammers AFC (GDSMAFL) 5-4 Moorlands AFC (SSMAFL)
78. Newshot AFC (GGPAFL) 4-0 Dunoon AFC (SAFL)
79. Newton Vale AFC (CSAFL) 3-1 Lanarkshire Forrest AFC (GDSMAFL)
80. Overtoun Park AFC (SSMAFL) 10-1 Newmains United AFC (SSMAFL)
81. Petershall Villa AFC (SSMAFL) 3-4 Milngavie Wanderers AFC (CALE)
82. Port Glasgow Athletic AFC (SSMAFL) 7-1 Croftpark AFC (GCAFA)
83. Port Glasgow United AFC (SSMAFL) 2-8 Irvine AFC (Ayrshire AFA)
84. Renfrew Town AFC (GDSMAFL) 3-1 Law Community AFC (SECAFL)
85. Rothesay Brandane AFC (CALE) 2-2 Westerlands 'A' AFC (GGPAFL)
86. Rutherglen AFC (SAFL) 5-0 Glenburn AFC (SAFL)
87. Shawbridge AFC (SSMAFL) 1-0 Clydeside Athletic AFC (GCAFA)
88. Shortlees AFC (Ayrshire AFA) 3-1 Dean Fenwick Thistle AFC (Ayrshire AFA)
89. Shotts Bon Accord AFC (SSMAFL) 1-2Dirrans Athletic AFC (Ayrshire AFA)
90. Southpark AFC (SSMAFL) 4-8Strathaven Dynamo AFC (SAFL)
91. Southside Whitecart AFC (GCAFA) 1-3 Giffnock North AAC AFC (CALE)
92. St. Davids AFC (GCAFA) 1-2 EKRR AFC (GGPAFL)
93. St. Patrick's FP AFC (CSAFL) 6-0 Bengal Lancers AFC (SSMAFL)
94. St. Rochs AFC (SSMAFL) 2-1 Anniesland AFC (SECAFL)
95. Stedfast K AFC (CSAFL) 3-4 AS Airdrie AFC (SSMAFL)
96. Strathclyde University AFC (CALE) 1-2 Glenburn Miners Welfare AFC (Ayrshire AFA)
97. Tannochside United AFC (SSMAFL) P-P East Kilbride AFC (GDSMAFL)
98. Tarbolton AFC (Ayrshire AFA) 5-3 Ardeer West Recreation AFC (Ayrshire AFA)
99. Third Lanark AFC (CSAFL) 1-2 Clydebank AFC (CSAFL)
100. UB United AFC (SSMAFL) 2-5 Glasgow University AFC (CALE)
101. Uddingston AFC (SSMAFL) 4-3 Tynecastle AFC (SSMAFL)
102. Uddingston Anvil AFC (CSAFL) 3-2 Dalziel HSFPs AFC (CALE)
103. United Glasgow AFC (GCAFA) 0-4 United Churches of Ayr AFC (SECAFL)
104. Victoria Croftfoot AFC (GCAFA) 3-2 Symington Caledonian AFC (Ayrshire AFA)
105. Viewfield Rovers AFC (CALE) 1-8 Stewarton United AFC (Ayrshire AFA)
106. West of Scotland AFC (SSMAFL) 2-0 St. Peter's AFC (SSMAFL)
107. Westcliff AFC (GGPAFL) 1-6 West Kilbride AFC (Ayrshire AFA)
108. Windlaw AFC (SSMAFL) 0-3 Wishaw HSFP AFC (CSAFL)
109. Yoker United AFC (SSMAFL) 1-3 Maryhill Thistle AFC (SSMAFL)




1st Round East

1. Alva AFC (S&DAFA) 3-6 Cambusbarron Rovers AFC (CALE)
2. AM Soccer Club AFC (KoFAFA) v Rosebank Rangers AFC (KoFAFA)
3. Armadale Thistle AFC (LEAFA) 2-5Balgonie Scotia AFC (KoFAFA)
4. Avu AFC (LEAFA) 2-4 Leven United AFC (KoFAFA)
5. Balerno Athletic AFC (LEAFA) 2-4 Lumphinnans United AFC (KoFAFA)
6. Barca Milton 97 AFC (LEAFA) 3-0 Gala Hotspur AFC (BAFA)
7. Berwick Colts AFC (BAFA) 0-6 Sandys AFC (LEAFA)
8. Blackridge Vale of Craig AFC (LEAFA) 3-6 Edinburgh Star AFC (LEAFA)
9. Bowhill Rovers AFC (KoFAFA) v Kennoway AFC (KoFAFA)
10. Callander Thistle AFC (CALE) 4-0 Beechwood Albion AFC (S&DAFA)
11. Clermiston Star AFC (LEAFA) 8-0 Dollar Glen AFC (S&DAFA)
12. Clermiston Vale AFC (LEAFA) 2-5 Clackmannan Community AFC (S&DAFA)
13. Craigshill Thistle CSC AFC (LEAFA) 1-3 Lochgelly United AFC (KoFAFA)
14. Doune Castle AFC (CALE) 10-1 Armadale Athletic AFC (LEAFA)
15. East Calder United AFC (LEAFA) P-P Kirkliston and South Queensferry AFC (LEAFA)
16. Edinburgh United Vale AFC (LEAFA) 1-3Edinburgh South Vics AFC (LEAFA)
17. Fallin AFC (CSAFL) 5-1 Danderhall Miners AFC (LEAFA)
18. Fauldhouse AFC (LEAFA) 2-5 Milton AFC (CALE)
19. Fernieside AFC (LEAFA) 3-1 Edina Hibs AFC (LEAFA)
20. Fife Athletic AFC (KoFAFA) 2-2 Glenrothes AFC (KoFAFA)
21. Gala Fairydean Rovers AFC (BAFA) 2-1Corstrorphine Dynamo AFC (LEAFA)
22. Gordon AFC (BAFA) 0-3 Dunblane Soccer Club AFC (Cale)
23. Grangemouth AFC (S&DAFA) 1-4 Laurieston Thistle AFC (LEAFA)
24. Greenlaw AFC (BAFA) 1-1 Ratho Athletic AFC (LEAFA)
25. Greig Park Rangers AFC (KoFAFA) 6-1 St. Andrews Colts AFC (KoFAFA)
26. Kelso Thistle AFC (BAFA) 3-0 Fauldhouse Sporting Club AFC (LEAFA)
27. Kelty AFC (KoFAFA) 5-2 Westfield Colts AFC (S&DAFA)
28. Kennoway Star Hearts AFC (KoFAFA) 1-4 Meadowbank AFC (LEAFA)
29. Kinross AFC (KoFAFA) 0-3 Bonnyrigg Rose AFC (LEAFA)
30. Kirkcaldy YMCA AFC (KoFAFA) v Fife Thistle AFC (KoFAFA)
31. Linton Hotspur AFC (LEAFA) 3-5 East Vale AFC (KoFAFA)
32. Loganlea United AFC (S&DAFA) 4-1 Burtisland United AFC (KoFAFA)
33. Lothian Vale AFC (LEAFA) 6-0 Auchtermuchty Bellvue AFC (KoFAFA)
34. Methilhill Strollers & East Fife AFC (KoFAFA) v Markinch AFC (KoFAFA)
35. Mill AFC (LEAFA)3-0 Kincardine AFC (S&DAFA)
36. Newcraighall Leith Victoria AFC (LEAFA) 3-2 Cavalry Park AFC (LEAFA)
37. Pathhead AFC (LEAFA) 9-1 Kelso AFC (BAFA)
38. Penicuik Athletic AFC (LEAFA) 1-3 Stirling University AFC (Cale)
39. Pittenweem Rovers AFC (KoFAFA) 3-1 Cupar Hearts AFC (KoFAFA)
40. Polbeth United AFC (LEAFA) A_A Edinburgh University AFC (LEAFA)
41. Raploch Hearts AFC (S&DAFA) w/o v scr. Carluke Hearts AFC (LEAFA)
42. Riverside AFC (S&DAFA) 5-2 Pencaitland AFC (LEAFA)
43. Rosyth AFC (KoFAFA) 2-1 Bank of Scotland Stollers AFC (LEAFA)
44. St. Monans Swallows AFC (KoFAFA) 0-2 Bo'Ness United Community AFC (S&DAFA)
45. Stenhousemuir Community AFC (CALE) 3-1 Steins Thistle AFC (CSAFL)
46. Tollcross Thistle AFC (LEAFA) w/o-scr Falkirk Community AFC (CSAFL)
47. Tranent AFC (LEAFA) 12-0 Duloch AFC (KoFAFA)
48. Tweedmouth AFC (BAFA) 1-4 Bo'Ness Cadora AFC (S&DAFA)
49. West Barns Star AFC (LEAFA) 5-1 Dunbar Athletic AFC (LEAFA)

1st Round North of Tay

1. Athletico Monifieth AFC (DSMAFL) 1-3 Parktool Athletic AFC (DSMAFL)
2. Balmoral United AFC (PAFA) 0-2 Arbroath HSFPs AFC (MAFA)
3. Breadalbane AFC (PAFA) 3-1 Lochee United AFC (MAFA)
4. Bridge of Earn AFC (PAFA) 7-0 Riverside Community Sports AFC (DSMAFL)
5. Cannon Fodder AFC (DSMAFL) 6-1 Sporting Club Of Tayside AFC (DSMAFL)
6. Coupar Angus AFC (PAFA) 3-4 Shotz AFC (MAFA)
7. Craigie AFC (DSMAFL) 4-5 Fintry Athletic Sporting AFC (DSMAFL)
8. Dryburgh Athletic Community AFC (DSMAFL) 3-0 Burrelton Rovers AFC (PAFA)
9. Dundee West AFC (DSMAFL) 0-5 The Maidens AFC (DSMAFL)
10. Dunkeld & Birnam AFC (PAFA) 5-3 Auchterarder Primrose AFC (PAFA)
11. Finavon AFC (MAFA) 4-3 Cairdy Thistle AFC (DSMAFL)
12. Jeanfield Swifts AFC (PAFA) 13-1 FC Polonia Dundee (MAFA)
13. Kirriemuir Thistle AFC (MAFA) 1-6 Fintry AFC (MAFA)
14. Letham AFC (PAFA) 3-3 Whitfield Tavern AFC (DSMAFL)
15. Letham Community AFC (PAFA) P-P Invergowrie AFC (MAFA)
16. Lochee Celtic AFC (DSMAFL) 1-1 Kettins AFC (PAFA)
17. Lowson United AFC (MAFA) 4-0 DUSC AFC (DSMAFL)
18. Menzieshill AFC (MAFA) 7-2 Rattray AFC (PAFA)
19. Merpro AFC (MAFA) 7-1 Morgan Academy FPs AFC (MAFA)
20. Newport AFC (MAFA) 4-2 Kelso AFC (DSMAFL)
21. Occidental AFC (DSMAFL) 1-4 Broughty United AFC (MAFA)
22. Powrie AFC (DSMAFL) 1-1Carnoustie Panmuir YM AFC (MAFA)
23. Riverside Athletic AFC (DSMAFL) 1-2 Luncarty ASC AFC (PAFA)
24. Scone Thistle AFC (PAFA) 4-0 Kinrossie Caledonian AFC (PAFA)
25. St. Johns AFC (PAFA) 5-4 Tayside Fire Brigade AFC (MAFA)
26. Stanley AFC (PAFA) 4-5 Craigie AFC (PAFA)
27. Strathhearn Grove AFC (PAFA) 2-4 The Beat AFC (DSMAFL)
28. Vale of Atholl AFC (PAFA) 1-4 Bridgeton United AFC (PAFA)
29. Vale of Earn AFC (PAFA) P-P Forfar West End AFC (MAFA)
30. Wellbank AFC (MAFA) 3-2 Ballinluig AFC (PAFA)
31. Wolfhill AFC (PAFA) 1-4 Charlie Accies AFC (DSMAFL)

1st Round North of Scotland )

1. Aboyne AFC (AAFA) 0-3 Westdyke AFC (AAFA)
2. Banchory AFC (AAFA) 1-2 Newburgh Thistle AFC (AAFA)
3. Bridge of Don AFC (AAFA) 7-0 JS XI AFC (AAFA)
4. Burghmuir AFC (AAFA) 0-6Old Aberdonians AFC (AAFA)
5. Cammachmore AFC (AAFA) 1-4 Bervie Caledonian AFC (AAFA)
6. Colony Park AFC (AAFA) 6-3 University AFC (AAFA)
7. Cowie Thistle AFC (AAFA) 4-3 Kaimhill United AFC (AAFA)
8. Echt AFC (AAFA) 1-2 Rothie Rovers AFC (AAFA)
9. Glendale Youth AFC (AAFA) 5-2 Monymusk AFC (AAFA)
10. Glentanar Reflex AFC (AAFA) 1-2 Kemnay Youth AFC (AAFA)
11. Grammar FPs AFC (AAFA) 4-4 Alford AFC (AAFA)
12. Huntly AFC (AAFA) 4-1 Stonehaven Athletic AFC (AAFA)
13. Kemnay AFC (AAFA) 1-2 Insch AFC (AAFA)
14. Lads Club AFC (AAFA) 6-2 BS AFC (AAFA)
15. Nicolls AFC (AAFA) 8-1Theologians NE AFC (AAFA) (31/08
16. St. Laurence AFC (AAFA) 10-0 University Strollers AFC (AAFA)
17. Stoneywood Eastend AFC (AAFA) 4-5 Faithlie United AFC 31/08(AAFA)
18. Tarves AFC (AAFA) 3-1 Dyce ITC Hydraulics AFC (AAFA)
19. Tolbooth AFC (AAFA) 5-1 FC Polska (AAFA)


(This post was edited by PaulC on Sep 7, 2019, 11:34 PM)


crankie2
Youth Team Regular

Sep 9, 2019, 12:06 PM

Posts: 255
Location:
Team(s):

Post #3 of 10 (880 views)
Shortcut
Re: [PaulC] Scottish Amateur Cup 2019-20 [In reply to] Can't Post or Reply Privately

Scottish.Amateur.Cup - rd.1 - (p/p + r/p) SEP 14
full details

completed results


(This post was edited by crankie2 on Sep 9, 2019, 12:22 PM)


crankie2
Youth Team Regular

Sep 13, 2019, 1:17 PM

Posts: 255
Location:
Team(s):

Post #4 of 10 (788 views)
Shortcut
Re: [crankie2] Scottish Amateur Cup 2019-20 [In reply to] Can't Post or Reply Privately

Round 2 draw (all-in) Oct 5 ... alphabetically by west, east (inc perth/midlands) and north
at https://scottishpyramidnews.yolasite.com/a-cup.php


PaulC
Man City Transfer Target!


Sep 13, 2019, 8:21 PM

Posts: 11669
Location: Ayrshire, Midlothian
Team(s): AFC Darwen, Troon, Ayr Utd, Burnley

Post #5 of 10 (697 views)
Shortcut
Re: [PaulC] Scottish Amateur Cup 2019-20 [In reply to] Can't Post or Reply Privately

Round 2 (5 October)
1 AFC Chryston (S&DAFA) v Barnhill (MAFA)
2 Alford (AAFA) or Grammar FPs (AAFA) v Bonnyrigg Rose (LEAFA)
3 Alyth (PAFA) v Minishant (Ayrshire AFA)
4 AM Soccer Club (KoFAFA) v Strathmiglo United (KoFAFA)
5 Arbroath HSFPs (MAFA) v Finavon (MAFA)
6 Ashfield (SSMAFL) v Bervie Caledonian (AAFA)
7 Balgonie Scotia (KoFAFA) v Dunkeld & Birnam (PAFA)
8 Bannockburn (CSAFL) v Westercommon Star (SSMAFL) or Broomhouse (SSMAFL)
9 Barca Milton 97 (LEAFA) v Bank Street Athletic (DSMAFL)
10 Bishopton (GDSMAFL) v Clermiston Star (LEAFA)
11 Blackthorn Rovers (SSMAFL) v Tantallon Victoria (GCAFA)
12 Bo'ness Cadora (S&DAFA) v Newmains Hammers (GDSMAFL)
13 Bo'ness United Community (S&DAFA) v Newcraighall Leith Victoria (LEAFA)
14 Bonnyton Thistle (Ayrshire AFA) or Weir Recreation (Cale) v Milton (CALE)
15 Braehead (GDSMAFL) v Victoria Croftfoot (GCAFA)
16 Braehead (S&DAFA) v Finnart (CALE)
17 Bridgeton United (PAFA) v Glenmuir Thistle (Ayrshire AFA)
18 Bridgewater (CSAFL) v St Mungo's (CALE)
19 Broughty United (MAFA) v Stewarton United (Ayrshire AFA)
20 Callander Thistle (CALE) v Shawbridge (SSMAFL)
21 Cambusbarron Rovers (CALE) v Westerlands (CALE)
22 Cambusnethan Talbot Community (CSAFL) v Glynhill Moorcroft (SAFL)
23 Campsie Minerva (CSAFL) or Glenafton (Ayrshire AFA) v Pathhead (LEAFA)
24 Carluke Hearts (LEAFA) (Withdrawn) v North End (DSMAFL)
25 Castlemilk BC (SAFL) v Condorrat (S&DAFA)
26 Castlemilk Dynamo (CSAFL) v Lochgelly United (KoFAFA)
27 Catrine (Ayrshire AFA) v Carnoustie Panmuir YM (MAFA) or Powrie (DSMAFL)
28 City Rovers (DSMAFL) (Withdrawn) v Goldenhill (SAFL) or Kilmarnock (Ayrshire AFA)
29 Craigie (Ayrshire AFA) v Tarves (AAFA)
30 Cumnock (Ayrshire AFA) v Clackmannan Community (S&DAFA)
31 D.T.I. (SSMAFL) v FC Dal Riata (CALE) or GSC Reds (GGPAFL)
32 Dalserf Thsitle (SECAFL) v Mauchline United (Ayrshire AFA)
33 Drongan United (Ayrshire AFA) v Kintore (AAFA)
34 Drumchapel (CSAFL) v Largs Thistle (Ayrshire AFA)
35 Dumbarton Academy FP (CALE) v Kings Park Rangers (SAFL)
36 Dunblane Soccer Club (Cale) v Calderglen (GGPAFL)
37 Dunipace (S&DAFA) v Stanley Athletic (SSMAFL)
38 Eaglesham (CALE) v AC Mill Inn (AAFA)
39 East Calder United (LEAFA) or Kirkliston and South Queensferry (LEAFA) v Stirling University (Cale)
40 East Dunbartonshire (SSMAFL) v Lads Club (AAFA)
41 Eastfield (CSAFL) v Houston United (SAFL)
42 Easthall Star (SAFL) v Colony Park (AAFA)
43 Eastwood Parkmount 'A' (GGPAFL) v Uddingston Anvil (CSAFL)
44 Edinburgh South Vics (LEAFA) v West of Scotland (SSMAFL)
45 EK Thistle Colts (GDSMAFL) v Markinch (KoFAFA) or Methilhill Strollers & East Fife (KoFAFA)
46 Erskine (GGPAFL) v Renfrew Town (GDSMAFL)
47 Falkland (KoFAFA) v Glenrothes (KoFAFA) or Fife Athletic (KoFAFA)
48 Fallin (CSAFL) v Faithlie United (AAFA)
49 FC Argyle (SAFL) or Boswell (GGPAFL) v Lumphinnans United (KoFAFA)
50 Fernieside (LEAFA) v Musselburgh (LEAFA)
51 Finnieston Park (GDSMAFL) v GSC (GGPAFL)
52 Fintry (MAFA) v Tollcross (SECAFL)
53 Fintry Athletic Sporting (DSMAFL) v Belleaire (GGPAFL)
54 Fossoway (KoFAFA) v Freuchie (KoFAFA)
55 Gala Fairydean Rovers (BAFA) v Cambria (CALE)
56 Galston United (Ayrshire AFA) v Ferguslie Star (GGPAFL) or Kirkintilloch Thistle (SSMAFL)
57 Garrowhill Thistle (CSAFL) or Crosshouse Waverley (Ayrshire AFA) v Bridge of Earn (PAFA)
58 Gartcosh United (CSAFL) v Shotts Thistle YMCA (LEAFA)
59 Giffnock North AAC (CALE) v Riverside (S&DAFA)
60 Glasgow Harp (CALE) v AS Airdrie (SSMAFL)
61 Glasgow University (CALE) v Clydebank (CSAFL)
62 Glenburn Miners Welfare (Ayrshire AFA) v Craigie (PAFA)
63 Glendale Youth (AAFA) v Shortlees (Ayrshire AFA)
64 Greig Park Rangers (KoFAFA) v Motherwell Kings (SECAFL)
65 Hampden (GCAFA) v Scone Thistle (PAFA)
66 Holytown SMA (SSMAFL) v Inverclyde (SAFL)
67 Huntershill (SSMAFL) v East Vale (KoFAFA)
68 Hurlford Thistle (Ayrshire AFA) or FC Baillieston (GGPAFL) v Bearsden (CSAFL) or Rhu (CALE)
69 Insch (AAFA) v Overtoun Park (SSMAFL)
70 Jeanfield Swifts (PAFA) v Ratho Athletic (LEAFA) or Greenlaw (BAFA)
71 Kelso Thistle (BAFA) v Cannon Fodder (DSMAFL)
72 Kelty (KoFAFA) v Onthank (Ayrshire AFA)
73 Kilbarchan Thistle (GGPAFL) or Fullarton Irvine (SECAFL) v The Maidens (DSMAFL)
74 Kilmarnock United (Ayrshire AFA) v Pitfour (PAFA)
75 Kilsyth (Cale) v Bridgend (GDSMAFL)
76 Laurieston Thistle (LEAFA) v Moorpark Athletic (GDSMAFL)
77 Letham Community (PAFA) or Invergowrie (MAFA) v Beith (Ayrshire AFA) or Campbeltown Pupils (SAFL)
78 Leven United (KoFAFA) v GSC Jordanhill (GGPAFL)
79 Lochee Albion (DSMAFL) v Montrose (MAFA)
80 Loganlea United (S&DAFA) v Dirrans Athletic (Ayrshire AFA)
81 Lothian Vale (LEAFA) v Shotz (MAFA)
82 Lowson United (MAFA) v EKRR (GGPAFL)
83 Luncarty ASC (PAFA) v Barrhead Arky (SAFL)
84 Maryhill Thistle (SSMAFL) v Whitfield Tavern (DSMAFL) or Letham (PAFA)
85 Menzieshill (MAFA) v Blantyre RGM (CSAFL)
86 Merpro (MAFA) v Broomlands (Ayrshire AFA)
87 Mill (LEAFA) v Wishaw HSFP (CSAFL)
88 Milngavie Wanderers (CALE) v Harestanes (CSAFL)
89 Musselburgh Windsor (LEAFA) v East Kilbride Y.M. (CALE)
90 Neilston (SAFL) v Meadowbank (LEAFA)
91 New Farm Loch (Ayrshire AFA) v West Barns Star (LEAFA)
92 Newburgh Thistle (AAFA) v Rothie Rovers (AAFA)
93 Newlands (GCAFA) v Kemnay Youth (AAFA)
94 Newshot (GGPAFL) v Thorn Athletic (CALE)
95 Newton Vale (CSAFL) v Dailly (Ayrshire AFA)
96 Newtonhill (AAFA) v Red Star (GDSMAFL)
97 Nico's United (SSMAFL) v Auchnagatt Barons (AAFA)
98 Oban Saints (CSAFL) v Vale of Earn (PAFA) or Forfar West End (MAFA)
99 Old Aberdonians (AAFA) v Greenock HSFP (CSAFL)
100 Ormiston (LEAFA) v Breadalbane (PAFA)
101 Parkhall (SAFL) v Wishaw Wycombe Wanders (CALE)
102 Parktool Athletic (DSMAFL) v Glasgow Island (GCAFA)
103 Port Glasgow (SAFL) v Nicolls (AAFA)
104 Port Glasgow Athletic (SSMAFL) v Murieston United (LEAFA)
105 Port Glasgow OBU (SAFL) v Singer (GCAFA)
106 Rosyth (KoFAFA) v Sandys (LEAFA)
107 Rutherglen (SAFL) v Edinburgh Star (LEAFA)
108 South Lochaber Thistle (GGPAFL) v Fife Thistle (KoFAFA) or Kirkcaldy YMCA (KoFAFA)
109 Southside United (GCAFA) v Colquhoun United (GGPAFL)
110 St. Johns (PAFA) v Huntly (AAFA)
111 St. Laurence (AAFA) v United Churches of Ayr (SECAFL)
112 St. Patrick's FP (CSAFL) v Doune Castle (CALE)
113 St. Rochs (SSMAFL) v Cowie Thistle (AAFA)
114 Stenhousemuir Community (CALE) v Irvine (Ayrshire AFA)
115 Strathaven Dynamo (SAFL) v Westdyke (AAFA)
116 Syngenta (S&DAFA) v Bowhill Rovers (KoFAFA)
117 Tannochside United (SSMAFL) or East Kilbride (GDSMAFL) v Newport (MAFA)
118 Tarbolton (Ayrshire AFA) v Dryburgh Athletic Community (DSMAFL)
119 Tass Thistle (Ayrshire AFA) v Kettins (PAFA) or Lochee Celtic (DSMAFL)
120 The Beat (DSMAFL) v Pittenweem Rovers (KoFAFA)
121 Tolbooth (AAFA) v Polbeth United Community (LEAFA) or Edinburgh University - (LEAFA)
122 Tollcross Thistle (LEAFA) v Duncanrig (SAFL)
123 Tranent (LEAFA) v St. Convals (SAFL)
124 Uddingston (SSMAFL) v Charlie Accies (DSMAFL)
125 Wellbank (MAFA) v Bridge of Don (AAFA)
126 West Kilbride (Ayrshire AFA) v Lesmahagow (CSAFL)
127 Westerlands 'A' (GGPAFL) or Rothesay Brandane (CALE) v Drumchapel United (GDSMAFL)
128 Whitletts Victoria ( Ayrshire AFA) or Coatdyke Cong (SECAFL) v Crosslands United (GDSMAFL)


(This post was edited by PaulC on Sep 13, 2019, 8:30 PM)


PaulC
Man City Transfer Target!


Sep 14, 2019, 7:43 PM

Posts: 11669
Location: Ayrshire, Midlothian
Team(s): AFC Darwen, Troon, Ayr Utd, Burnley

Post #6 of 10 (658 views)
Shortcut
Re: [PaulC] Scottish Amateur Cup 2019-20 [In reply to] Can't Post or Reply Privately

WEST
Round 1

7. Bearsden AFC (CSAFL) v Rhu AFC (CALE)
9. Bonnyton Thistle AFC (Ayrshire AFA) 3-5 Weir Recreation AFC (CALE)
15. Campsie Minerva AFC (CSAFL) 2-1 Glenafton AFC (Ayrshire AFA)
18. Castlemilk Dynamo AFC (CSAFL) w/0-scrUnited Clydebank Supporters AFC (GCAFA)
19. Claremont AFC (SAFL) scr-w/o New Farm Loch AFC (Ayrshire AFA)
21. Colquhoun United AFC (GGPAFL) w/o-scr Westerlands 'GG' AFC (GGPAFL)
31. Drumchapel AFC (CSAFL) w/o-scr Lenzie Thistle AFC (SSMAFL)
40. Eastwood Parkmount 'B' AFC (GGPAFL) scr-w/o Catrine AFC (Ayrshire AFA)
42. FC Argyle AFC (SAFL) P-P Boswell AFC (GGPAFL)
44. Galston United AFC (Ayrshire AFA) scr-w/o Greenock HSFPs AFC (SSMAFL)
45. Garrowhill Thistle AFC (CSAFL) 5-2 Crosshouse Waverley AFC (Ayrshire AFA)
51. Goldenhill AFC (SAFL) 5-0 Kilmarnock AFC (Ayrshire AFA)
60. Huntershill AFC (SSMAFL) w/o-scr Symington Tinto AFC (SSMAFL)
65. Kilbarchan Thistle AFC (GGPAFL) 2-1 Fullarton Irvine AFC (SECAFL)
97. Tannochside United AFC (SSMAFL) 0-7 East Kilbride AFC (GDSMAFL)
Round 1 Replays
12. Westercommon Star AFC (SSMAFL) 3-4 Broomhouse AFC (SSMAFL)
13. Beith AFC (Ayrshire AFA) 2-0 Campbeltown Pupils AFC (SAFL)
20. Whitletts Victoria AFC (Ayrshire AFA) 4-1 Coatdyke Congregational AFC (SECAFL)
54. FC Dal Riata (CALE) 5-1 GSC Reds AFC (GGPAFL)
68. Ferguslie Star AFC (GGPAFL) 1-2 Kirkintilloch Thistle AFC (SSMAFL)
85. Westerlands 'A' AFC (GGPAFL) 2 Rothesay Brandane AFC (CALE)

EAST
Round 1

2. AM Soccer Club AFC (KoFAFA) 6-0 Rosebank Rangers AFC (KoFAFA) (07/09)
9. Bowhill Rovers AFC (KoFAFA) 3-1 Kennoway AFC (KoFAFA)(07/09)
15. East Calder United AFC (LEAFA) 4-0 Kirkliston and South Queensferry AFC (LEAFA)
30. Kirkcaldy YMCA AFC (KoFAFA) 3-3 Fife Thistle AFC (KoFAFA) (07/09)
34. Methilhill Strollers & East Fife AFC (KoFAFA) 1-1 Markinch AFC (KoFAFA) (07/09)
40. Polbeth United AFC (LEAFA) v Edinburgh University AFC (LEAFA)
Round 1 Replays
20. Glenrothes AFC (KoFAFA)4-0 Fife Athletic AFC (KoFAFA)
24. Ratho Athletic AFC (LEAFA) 2-0 Greenlaw AFC (BAFA)
30. Fife Thistle AFC (KoFAFA) 0-4 Kirkcaldy YMCA AFC (KoFAFA)
34. Markinch AFC (KoFAFA) 0-5 Methilhill Strollers & East Fife AFC (KoFAFA)


NORTH OF TAY
Round 1

15. Letham Community AFC (PAFA) 5-1 Invergowrie AFC (MAFA)
29 Vale of Earn (PAFA )w/o-scr(?) Forfar West End AFC (MAFA)
Round 1 Replays
14. Whitfield Tavern (DSMAFL) 0-5 Letham AFC (PAFA)
16. Kettins AFC (PAFA) 2-0 Lochee Celtic AFC (DSMAFL)
22. Carnoustie Panmuir YM AFC (MAFA) 2-0 Powrie (DSMAFL)


NORTH
Round 1 replay

11. Alford AFC 5-1 Grammar FPs AFC (AAFA)


PaulC
Man City Transfer Target!


Sep 22, 2019, 12:18 PM

Posts: 11669
Location: Ayrshire, Midlothian
Team(s): AFC Darwen, Troon, Ayr Utd, Burnley

Post #7 of 10 (514 views)
Shortcut
Re: [PaulC] Scottish Amateur Cup 2019-20 [In reply to] Can't Post or Reply Privately

WEST ROUND 1
Boswell 0-3 FC Argyle (tie reversed)

Outstanding Round 1 ties
West
Bearsden v Rhu
East
Polbeth United v Edinburgh University

Clarification of one tie
Round 1 East
07/09Methilhill Strollers & East Fife 1-1 Markinch AFC (
Replay
14/09 Markinch AFC 0-5 Methilhill Strollers & East Fife


PaulC
Man City Transfer Target!


Oct 5, 2019, 7:35 PM

Posts: 11669
Location: Ayrshire, Midlothian
Team(s): AFC Darwen, Troon, Ayr Utd, Burnley

Post #8 of 10 (283 views)
Shortcut
Re: [PaulC] Scottish Amateur Cup 2019-20 [In reply to] Can't Post or Reply Privately

Round 2 (5 October)
1 AFC Chryston (S&DAFA) 1-3 Barnhill (MAFA)
2 Alford (AAFA) 2-1 Bonnyrigg Rose (LEAFA)
3 Alyth (PAFA) 4-2 Minishant (Ayrshire AFA)
4 AM Soccer Club (KoFAFA) 10-0 Strathmiglo United (KoFAFA)
5 Arbroath HSFPs (MAFA) 2-4 Finavon (MAFA)
6 Ashfield (SSMAFL)2-3 Bervie Caledonian (AAFA)
7 Balgonie Scotia (KoFAFA) 12-1 Dunkeld & Birnam (PAFA)
8 Bannockburn (CSAFL) 4-1 Broomhouse (SSMAFL)
9 Barca Milton 97 (LEAFA) 1-6 Bank Street Athletic (DSMAFL)
10 Bishopton (GDSMAFL)P-P Clermiston Star (LEAFA)
11 Blackthorn Rovers (SSMAFL)5-2 Tantallon Victoria (GCAFA)
12 Bo'ness Cadora (S&DAFA) 6-4 Newmains Hammers (GDSMAFL)
13 Bo'ness United Community (S&DAFA) 2-3 Newcraighall Leith Victoria (LEAFA)
14 Weir Recreation (Cale) 2-4 Milton (CALE)
15 Braehead (GDSMAFL) 3-3 Victoria Croftfoot (GCAFA)
16 Braehead (S&DAFA)4-3 Finnart (CALE)
17 Bridgeton United (PAFA) 0-2 Glenmuir Thistle (Ayrshire AFA)
18 Bridgewater (CSAFL) 1-4St Mungo's (CALE)
19 Broughty United (MAFA) 2-3 Stewarton United (Ayrshire AFA)
20 Callander Thistle (CALE) 0-2 Shawbridge (SSMAFL)
21 Cambusbarron Rovers (CALE) 2-3 Westerlands (CALE)
22 Cambusnethan Talbot Community (CSAFL)2-4 Glynhill Moorcroft (SAFL)
23 Campsie Minerva (CSAFL) 3-2 Pathhead (LEAFA)
24 Carluke Hearts (LEAFA) scr-w/o North End (DSMAFL)
25 Castlemilk BC (SAFL) 8-0 Condorrat (S&DAFA)
26 Castlemilk Dynamo (CSAFL) 6-0 Lochgelly United (KoFAFA)
27 Catrine (Ayrshire AFA) 2-2 Carnoustie Panmuir YM (MAFA)
28 City Rovers (DSMAFL) scr-w/o Goldenhill (SAFL)
29 Craigie (Ayrshire AFA) P-P Tarves (AAFA)
30 Cumnock (Ayrshire AFA) 5-0 Clackmannan Community (S&DAFA)
31 D.T.I. (SSMAFL) 0-2 FC Dal Riata (CALE)
32 Dalserf Thsitle (SECAFL) 5-5 Mauchline United (Ayrshire AFA)
33 Drongan United (Ayrshire AFA) 7-1 Kintore (AAFA)
34 Drumchapel (CSAFL) 12-0 Largs Thistle (Ayrshire AFA)
35 Dumbarton Academy FP (CALE) 6-2 Kings Park Rangers (SAFL)
36 Dunblane Soccer Club (Cale) 4-0 Calderglen (GGPAFL)
37 Dunipace (S&DAFA) 7-2 Stanley Athletic (SSMAFL)
38 Eaglesham (CALE) 3-0 AC Mill Inn (AAFA)
39 East Calder United (LEAFA) 6--0 Stirling University (Cale)
40 East Dunbartonshire (SSMAFL) 7-0 Lads Club (AAFA)
41 Eastfield (CSAFL) 5-1 Houston United (SAFL)
42 Easthall Star (SAFL) 6-0 Colony Park (AAFA)
43 Eastwood Parkmount 'A' (GGPAFL) 1-1 Uddingston Anvil (CSAFL)
44 Edinburgh South Vics (LEAFA) w/o-scr West of Scotland (SSMAFL)
45 EK Thistle Colts (GDSMAFL) 3-0 Markinch (KoFAFA)
46 Erskine (GGPAFL) 0-2 Renfrew Town (GDSMAFL)
47 Falkland (KoFAFA) 1-8 Glenrothes (KoFAFA)
48 Fallin (CSAFL) 6-0 Faithlie United (AAFA)
49 FC Argyle (SAFL) 1-2 Lumphinnans United (KoFAFA)
50 Fernieside (LEAFA) 0-5 Musselburgh (LEAFA)
51 Finnieston Park (GDSMAFL) 5-5 GSC (GGPAFL)
52 Fintry (MAFA) 5-0 Tollcross (SECAFL)
53 Fintry Athletic Sporting (DSMAFL) 1-1 Belleaire (GGPAFL)
54 Fossoway (KoFAFA) 5-3 Freuchie (KoFAFA)
55 Gala Fairydean Rovers (BAFA) 0-1 Cambria (CALE)
56 Galston United (Ayrshire AFA) 3-6 Kirkintilloch Thistle (SSMAFL)
57 Garrowhill Thistle (CSAFL) 7-3 Bridge of Earn (PAFA)
58 Gartcosh United (CSAFL) P-P Shotts Thistle YMCA (LEAFA)
59 Giffnock North AAC (CALE)4-0 Riverside (S&DAFA)
60 Glasgow Harp (CALE) 2-0 AS Airdrie (SSMAFL)
61 Glasgow University (CALE) 3-0 Clydebank (CSAFL)
62 Glenburn Miners Welfare (Ayrshire AFA) 6-1 Craigie (PAFA)
63 Glendale Youth (AAFA) 1-7 Shortlees (Ayrshire AFA)
64 Greig Park Rangers (KoFAFA) 7-4 Motherwell Kings (SECAFL)
65 Hampden (GCAFA) 7-0 Scone Thistle (PAFA)
66 Holytown SMA (SSMAFL) 1-4 Inverclyde (SAFL)
67 Huntershill (SSMAFL) 5-0 East Vale (KoFAFA)
68 Hurlford Thistle (Ayrshire AFA) 7-0 v Rhu (CALE)
69 Insch (AAFA) 3-2 Overtoun Park (SSMAFL)
70 Jeanfield Swifts (PAFA) 2-1 Ratho Athletic (LEAFA)
71 Kelso Thistle (BAFA) 2-1 Cannon Fodder (DSMAFL)
72 Kelty (KoFAFA) 2-2 Onthank (Ayrshire AFA)
73 Kilbarchan Thistle (GGPAFL) 3-3 The Maidens (DSMAFL)
74 Kilmarnock United (Ayrshire AFA)8-0 Pitfour (PAFA)
75 Kilsyth (Cale) 1-1 Bridgend (GDSMAFL)
76 Laurieston Thistle (LEAFA) 8-0 Moorpark Athletic (GDSMAFL)
77 Letham Community (PAFA) 1-2 Beith (Ayrshire AFA)
78 Leven United (KoFAFA) 9-2 GSC Jordanhill (GGPAFL)
79 Lochee Albion (DSMAFL) 0-5 Montrose (MAFA)
80 Loganlea United (S&DAFA) 2-2 Dirrans Athletic (Ayrshire AFA)
81 Lothian Vale (LEAFA) 5-2 Shotz (MAFA)
82 Lowson United (MAFA) 1-1 EKRR (GGPAFL)
83 Luncarty ASC (PAFA) 3-1 Barrhead Arky (SAFL)
84 Maryhill Thistle (SSMAFL) 7-3Letham (PAFA)
85 Menzieshill (MAFA) 3-0 Blantyre RGM (CSAFL)
86 Merpro (MAFA) 3-1 Broomlands (Ayrshire AFA)
87 Mill (LEAFA) 0-7 Wishaw HSFP (CSAFL)
88 Milngavie Wanderers (CALE) 1-8 Harestanes (CSAFL)
89 Musselburgh Windsor (LEAFA) 1-3 East Kilbride Y.M. (CALE)
90 Neilston (SAFL) 1-1 Meadowbank (LEAFA)
91 New Farm Loch (Ayrshire AFA) 3-1 West Barns Star (LEAFA)
92 Newburgh Thistle (AAFA) 0-3 Rothie Rovers (AAFA)
93 Newlands (GCAFA) 6-1 Kemnay Youth (AAFA)
94 Newshot (GGPAFL) 1-2 Thorn Athletic (CALE)
95 Newton Vale (CSAFL) 2-3 Dailly (Ayrshire AFA)
96 Newtonhill (AAFA) 1-1 Red Star (GDSMAFL)
97 Nico's United (SSMAFL) 9-0 Auchnagatt Barons (AAFA)
98 Oban Saints (CSAFL) v Vale of Earn (PAFA) (12/10)
99 Old Aberdonians (AAFA) 1-1 Greenock HSFP (CSAFL)
100 Ormiston (LEAFA) 2-2 Breadalbane (PAFA)
101 Parkhall (SAFL) v Wishaw Wycombe Wanders (CALE)
102 Parktool Athletic (DSMAFL) 2-2 Glasgow Island (GCAFA)
103 Port Glasgow (SAFL) 2-3 Nicolls (AAFA)
104 Port Glasgow Athletic (SSMAFL) 0-5 Murieston United (LEAFA)
105 Port Glasgow OBU (SAFL)P-P Singer (GCAFA)
106 Rosyth (KoFAFA) P-P Sandys (LEAFA)
107 Rutherglen (SAFL) P-PEdinburgh Star (LEAFA)
108 South Lochaber Thistle (GGPAFL) 2-5 Kirkcaldy YMCA (KoFAFA)
109 Southside United (GCAFA) 0-0 Colquhoun United (GGPAFL)
110 St. Johns (PAFA) 4-2 Huntly (AAFA)
111 St. Laurence (AAFA) 2-2 United Churches of Ayr (SECAFL)
112 St. Patrick's FP (CSAFL) P-P Doune Castle (CALE)
113 St. Rochs (SSMAFL) 1-2 Cowie Thistle (AAFA)
114 Stenhousemuir Community (CALE) 2-2 Irvine (Ayrshire AFA)
115 Strathaven Dynamo (SAFL) 7-1 Westdyke (AAFA)
116 Syngenta (S&DAFA) 1-2 Bowhill Rovers (KoFAFA)
117 East Kilbride (GDSMAFL) 2-0 Newport (MAFA)
118 Tarbolton (Ayrshire AFA) 3-1 Dryburgh Athletic Community (DSMAFL)
119 Tass Thistle (Ayrshire AFA) 3-3 Kettins (PAFA)
120 The Beat (DSMAFL) 0-6 Pittenweem Rovers (KoFAFA)
121 Tolbooth (AAFA) v Polbeth United Community (LEAFA) or Edinburgh University - (LEAFA)
122 Tollcross Thistle (LEAFA) 8-0 Duncanrig (SAFL)
123 Tranent (LEAFA) 6-0 St. Convals (SAFL)
124 Uddingston (SSMAFL) 0-0 Charlie Accies (DSMAFL)
125 Wellbank (MAFA) 1-2 Bridge of Don (AAFA)
126 West Kilbride (Ayrshire AFA) 3-1 Lesmahagow (CSAFL)
127 Westerlands 'A' (GGPAFL) 0-1 Drumchapel United (GDSMAFL)
128 Whitletts Victoria ( Ayrshire AFA) 3-2Crosslands United (GDSMAFL)


LeedsPhil
First Team Star

Oct 7, 2019, 9:13 PM

Posts: 2976
Location: exiled in Aberdeenshire
Team(s): Leeds + groundhopping

Post #9 of 10 (186 views)
Shortcut
Re: [PaulC] Scottish Amateur Cup 2019-20 [In reply to] Can't Post or Reply Privately

R2 5th Oct missing result :
101 Parkhall (SAFL) 1-3 Wishaw Wycombe Wanders (CALE)

R2 5th Oct corrected result :
124 Uddingston (SSMAFL) 0-1 Charlie Accies (DSMAFL) [rather than 0-0]


Sat 12th Oct :

R2 first attempts
10 Bishopton (GDSMAFL) v Clermiston Star (LEAFA)
29 Craigie (Ayrshire AFA) v Tarves (AAFA, Prem)
98 Oban Saints (CSAFL) v Vale of Earn (PAFA)
105 Port Glasgow OBU (SAFL) v Singer (GCAFA)
107 Rutherglen (SAFL) v Edinburgh Star (LEAFA)
121 Tolbooth (AAFA, 1E) v Polbeth United Community (LEAFA) or Edinburgh University (LEAFA) awaiting ruling on R1 abandonment

R2 second attempts
58 Gartcosh United (CSAFL) v Shotts Thistle YMCA (LEAFA)
106 Rosyth (KoFAFA) v Sandys (LEAFA)
112 St. Patrick's FP (CSAFL) v Doune Castle (CALE)

R2 replays
15 Victoria Croftfoot (GCAFA) v Braehead (GDSMAFL)
27 Carnoustie Panmuir YM (MAFA) v Catrine (Ayrshire AFA)
32 Mauchline United (Ayrshire AFA) v Dalserf Thsitle (SECAFL)
43 Uddingston Anvil (CSAFL) v Eastwood Parkmount 'A' (GGPAFL)
51 GSC (GGPAFL) v Finnieston Park (GDSMAFL)
53 Belleaire (GGPAFL) v Fintry Athletic Sporting (DSMAFL)
72 Onthank (Ayrshire AFA) v Kelty (KoFAFA)
73 The Maidens (DSMAFL v Kilbarchan Thistle (GGPAFL)
75 Bridgend (GDSMAFL) v Kilsyth (Cale)
80 Dirrans Athletic (Ayrshire AFA) v Loganlea Utd (S&DAFA)
82 EKRR (GGPAFL) v Lowson United (MAFA)
90 Meadowbank (LEAFA) v Neilston (SAFL)
96 Red Star (GDSMAFL) v Newtonhill (AAFA, Prem)
99 Greenock HSFP (CSAFL) v Old Aberdonians (AAFA, Prem)
100 Breadalbane (PAFA) v Ormiston (LEAFA)
102 Glasgow Island (GCAFA) v Parktool Athletic (DSMAFL)
109 Colquhoun United (GGPAFL) v Southside United (GCAFA)
111 United Churches of Ayr (SECAFL) v St. Laurence (AAFA, Prem)
114 Irvine (Ayrshire AFA) v Stenhousemuir Community (CALE)
119 Kettins (PAFA) v Tass Thistle (Ayrshire AFA)




(This post was edited by LeedsPhil on Oct 7, 2019, 9:16 PM)


PaulC
Man City Transfer Target!


Oct 7, 2019, 9:21 PM

Posts: 11669
Location: Ayrshire, Midlothian
Team(s): AFC Darwen, Troon, Ayr Utd, Burnley

Post #10 of 10 (182 views)
Shortcut
Re: [PaulC] Scottish Amateur Cup 2019-20 [In reply to] Can't Post or Reply Privately

Round 3 (2 November)
Breadalbane or Ormiston v Luncarty
Fossaway v Cowie Thistle
East Calder Utd v Fallin
St Mungo's v Dailly
Bervie Caledonian v Braehead (S&DAFA)
Tarbolton v Blackthorn Rovers
Maryhill Thistle v Bridgend or Kilsyth
Greenock HSFP or Old Aberdonians v Kettins or Tass Thistle
Stewarton Utd v Alyth
Carnoustie Panmuir YM or Catrine v Port Glasgow OBU or Singer
Dumbarton Academy FP v Mauchline Utd or Dalserf Thistle
Menzieshill v Bank Street Ath
East Kilbride YM v Insch
Hampden v Wishaw HSFP
Strathaven Dynamo v Bowhill Rovers
Glasgow Uni v West Kilbride
Easthall Star v Murieston Utd
Newlands v Belleaire or Fintry Ath SC
Inverclyde v Gartcosh Utd or Shotts Thistle YMCA
Red Star or Newtonhill v Glasgow Harp
Alford v Kirkintilloch Thistle
Westerlands v Oban Saints or Vale of Earn
Glenmuir Thistle v Eaglesham
Fintry v Victoria Croftfoot or Braehead (GDSMAFL)
Kilmarnock Utd v Dunipace
Glenrothes v St Patrick's FP or Doune Castle
Charlie Accies v Renfrew Town
Nico's United v East Kilbride AFC
Tollbooth or Polbeth Utd Community or Edinburgh Uni v Balgonie Scotia
Cambria v Onthank or Kelty
New Farm Loch v Jeanfield Swifts
The Maidens or Kilbarchan Thistle v EK Thistle Colts
Irvine or Stenhousemuir Community v Musselburgh
AM Soccer Club v Cumnock
Kirkcaldy YM v Shawbridge
Goldenhill v Thorn Athletic
Rothie Rovers v Barnhill
Drongan Utd v Laurieston Thistle
Tranent v Drumchapel United
Huntershill v Craigie or Tarves
Leven Utd v GSC or Finnieston Park
East Dunbartonshire v Garrowhill Thistle
Meadowbank or Neilston v Castlemilk BC
Eastfield v EKRR or Lowson Utd
St John's v Dirrans Ath or Loganlea Utd
Nicolls v Rosyth or Sandys
Tollcross Thistle v Rutherglen or Edinburgh Star
Colquhoun Utd or Southside Utd v Glenburn MW
Beith v Giffnock North AAC
Lumphinnans Utd v Wishaw Wycombe Wanderers
North End v Newcraighall Leith Vics
Bo'ness Cadora v United Churches of Ayr or St Laurence
Whitletts Victoria v Milton
Pittenweem Rovers v Greig Park Rangers
Glasgow Island or Parktool Ath v Glynhill Moorcroft
Shortlees v Lothian Vale
Merpro v Montrose AFC
Bannockburn v Dunblane SC
FC Dal Riata v Castlemilk Dynamo
Bishopton or Clermiston Star v Hurlford Thistle
Harestanes v Edinburgh South Vics
Campsie Minerva v Bridge of Don
Finavon v Drumchapel
Uddingston Anvil or Eastwood Parkmount "A" v Kelso Thistle

 
 


free hit counters

Search for (options) HOSTED BY SUMMIT SOCCER v.1.2.3