Non League Matters - The Continuation of Tonys english Football Site 



  Main Index MAIN
INDEX
Search Posts SEARCH
POSTS
Who's Online WHO'S
ONLINE
Log in LOG
IN

Home: Archive: Pre Season Friendlies:
Saturday 3rd August 2019

 



Tom McD
Reserve Team Regular

Aug 3, 2019, 11:40 AM

Posts: 568
Location:
Team(s): West Ham, Chelmsford City

Post #1 of 1 (237 views)
Shortcut
     Saturday 3rd August 2019   or Reply Privately

Aberbargoed Bugs v Merthyr Saints (2.30pm)
Aberfan Social v FC Cwmaman (2pm)
Adderbury Park v Stockton (2.15pm)
AFC Bournemouth v Olympique Lyonnais (3:30pm)
AFC Llwydcoed v AFC Porth (2.30pm)
AFC Rhoose v Broadlands [1st and 2nds matches] (Cowbridge School 3G, 12pm)
AFC Totton v Aldershot Town XI (3pm)
Alvechurch v Evesham Unired (3pm)
Ashford United v Folkestone Invicta (3pm)
Atherton Colleries v Pontefract Colleries (3pm)
Aveley v East Thurrock United (3pm)
Bala Town v Rushall Olympic (3pm)
Banbury United v Wantage Town (1pm)
Barking v VCD Athletic game NOW being played at VCD
Barry Town v Hednesford Town (2.30pm)
Basildon United v FC Romania (3pm) now definitely at Basildon Utd
Beccles Town v Attleborough Town (2pm)
Bedfont Sports v Ramsgate (12pm) Double header
Bedfont Sports v Hartney Witney (3pm) Double header
Bedford Town v Hitchin Town (3pm)
Berkhamsted v Northwood (3pm)
Biggleswade Town v Chesham United (3pm)
Bilborough Town v Arnold Town (3pm)
Bishop's Stortford v Histon (3pm)
Bodmin Town v Torpoint Athletic (3pm)
Bowers & Pitsea v Morpeth Town cancelled Bowers now at Whitstable
Brentwood Town v Southend United U23s (3pm)
Brightlingsea Regent v Harlow Town (3pm)
Bristol Manor Farm v Beaconsfield Town (3pm)
Bromsgrove Sporting v AFC Dunstable (2.30pm)
Bungay Town v Westerfield United (3pm)
Burnley u23 v Connahs Quay Nomads (11.30am)(Barnfield Training Centre) (Cancelled)
Bury Town v Crane Sports (3pm)
Bush Hill Rangers v Hoddesdon Town Reserves
Caernarfon Town v Halesowen Town (2.30pm)
Caersws v Panteg (2.30pm)
Canvey Island v Cheshunt (3pm)
Carshalton Athletic v Maldon & Tiptree (3pm)
Cefn Druids v Cardiff Met Uni (2.30pm)
Chalfont St. Peter v Biggleswade (3pm)
Chadderton Cott AFC v Oldham Vic
Chasetown v Coleshill Town (3pm)
Chepstow Town v Ynysddu Welfare (2.30pm)
Chertsey Town v Thatcham Town (3pm)
Chesterfield Town v Mansfield Hosiery Mills (3pm)
Chirk Town v Cefn Albion
Cleethorpes Town v Spalding United (3pm) (Lincs Senior Cup QF)
Cliftonville v Newington (3pm)
Clitheroe v Bamber Bridge (3pm)
Coggeshall Town v Waltham Abbey (3pm)
Colne v Ashton United (3pm)
Connah’s Quay Nomads v Burnley U/23 (11.30am) ( at the Barnfield Training Centre) (Cancelled)
Corby Town v Chesham United (3pm)
Cottenham United v Comberton United (3pm) (Cottenham Sports Centre)
CPD Bangor 1876 v Greenfield (1pm)(Bangor Uni Treborth 3g)
Cray Valley PM v Tilbury (3pm)
Crockenhill v Lordswood (3:00pm)
Cromer Town v St Andrews Cromer Town have folded
Crystal Palace v Hertha Berlin (3pm)
Cwmbran Town v Cardiff Draconians
Cwmgwrach v Penywaun
Daventry Town v AFC Rushden & Diamonds (2pm)
Dersingham Rovers v Kings Lynn Town U/18 (playing Friday 2nd Aug)
Dorchester Town v Winchester City (3pm)
Enfield Town v Royston Town (3pm)
FC United of Manchester v Runcorn Linnets (3pm)
Feckenham v Leamington Hibernian (3pm)
Fishburn Park v Shankhouse (3pm)
Frome Town v Swindon Supermarine (3pm)
Galmpton United v Chudleigh Athletic (2.30pm)
Gillingham Town v Middlezoy Rovers
Gosforth Bohemian v North Shields
Goytre v Briton Ferry Llansawel (2.30pm)
Grantham Town v Ilkeston Town (3pm)
Great Wakering Rovers v Hornchurch (3pm)
Greenfield FC v Bangor 1876 (1.00pm)
Halesworth Town Reserves v Beccles Caxton Reserves (12.30pm)
Halesworth Town v Beccles Caxton (2.30pm)
Harleston Town v Loddon United (2pm)
Harrow Borough v Bracknell Town (3pm)
Hayes & Yeading United v Cray Wanderers (3:00pm)
Hebburn Involve v Durham City Reserves (2pm)
Hemel Rovers v Amersham Town (6.30pm)
Herne Bay v Witham Town (3pm)
Hertford Town v Hullbridge Sports (3pm)
Heywood St James v AVRO (2pm)(Terry Wood Cup)
Hindsford FC v Rochdale Sacred Heart (2pm)(Norman Noden Cup)
Holywell Town v Berriew
Hyde United v Stalybridge Celtic (Ray Stanley Shield) (3pm)
Kempston Rovers v Wisbech Town (3pm)
Kidlington v Mansgotsfield United (3pm)
Kings Cliffe United v Oakham United (2pm)
Leatherhead v Farnborough (3pm)
Ledbury Town Reserves v Ludlow Town Colts (1pm)
Lewes v Whitehawk (3pm)
Liverton v Torbay Police
Llanhilleth v FC Tredegar (2.30pm)
Llysfaen v Mochdre Sports (2pm)
Loughborough Dynamo v Matlock Town (3pm)
Lowestoft Town v Dereham Town (3pm)
Manchester United v AC Milan (Principality Stadium, Cardiff - 5:30pm)
Margate v Hythe Town (3pm)
Market Drayton Town v Widnes (3pm)
Marske United v Whitby Town (3pm)
Malvern Vale Reserves v Marden (3pm)
Metropolitan Police v Grays (3pm)
Milford Athletic v Plough Colts (1pm)
Moneyfields v Chichester City (3pm)
Mossley AFC v Witton Albion (3pm)
Netherseal St Peters v Garth Vader (1200 at Burton Rugby Club)
Newcastle Blue Star v New Street (2pm)
Newcastle United v AS Saint-Etienne (3pm)
New Marske v Middlesbrough Rovers (2pm)
Newtown AFC v Sutton Coldfield Town (3pm)
Northwood v Berkhamsted (3pm)
Norton Athletic (mixed squad) v Leiston St Margaret's (1.00pm)
Norton Athletic (mixed squad) v Leiston St Margaret's Reserves (3.00pm)
Norwich City v Toulouse (4pm)
Otley Town v Redcar Newmarket (2.30pm)
Percy Main Amateurs v Whitburn & Cleadon
Pinxton v Bakewell Town (3pm at Burton Rugby Club) (Central Midlands League Chairmans Cup)
Pontardawe Town v Swansea City U23 (1.30pm)
Ponteland United v Haltwhistle Jubilee
Poole Borough v Wareham Rangers (2.30pm)
Poulton Victoria v Mold Alexandra (1pm)
Prescot Cables v Warrington Town (3pm)
Prestatyn Sports v Coedpoeth United (2.30pm)
Radcliffe v Workington (3pm)
Ramsey Town v Brampton (2pm)
Reading City v Ramsgate (3:00pm)
Redditch United v Aston Villa (3pm) (Now 12noon)
Renishaw Rangers v Rowsley 86 (3pm)
Rothbury v Newcastle East End (2pm)
Rushcliffe v Wollaton III (2pm)
Rugby Borough v Saffron Dynamo
Rutherford AFC 1878 v Seaton Sluice
Salisbury v Poole Town (3pm)
Saltney Town v Capenhurst Villa (1pm)
Scarborough Athletic v Leeds United U/23 (3pm)
Scole United v East Harling
Seaton Town v Chard United (2pm)
Sevenoaks Town v Chipstead (Surrey) (3:00pm)
Sheffield FC v SV Lipsia 93 Leipzig-Eutritzsch (3pm) (P)
Sherborne Town v Queen Camel (2pm)
Sittingbourne v Canterbury City (3pm)
Soham Town Rangers v Yaxley (3pm)
Southampton v FC Koln (3pm)
South Gower v Dafen [1sts and 2nds matches] (12.30pm)
South Liverpool v MSB Woolton (3pm)
South Park v Kingstonian (3pm)
Stade De Reims v Sheffield United (5.30pm)
Stalybridge Celtic v Marine (3pm)
St Blazey AFC v Saltram Athletic (3pm)
St Ives Town v Hendon (3pm)
Stratford Town v FC Stratford (12noon)
Tenby v Wattsville (2pm)
Thame United v Aylesbury Vale Dynamos (3pm)
Toby v Dagenham United
Tooting & Mitcham United v Hastings United (3pm)
Torpoint AFC v Bodmin Town GAME SWITCHED TO BODMIN (3pm)
Totternhoe v Penn and Tylers Green
Tring Corinthians v Knebworth
Tydd v Heacham (3pm)
Usk Town v Culverhouse Cross
Uxbridge v Potters Bar Town (3pm)
VCD Athletic v Barking (3pm)
Viewfield Rovers v Carlton YMCA AFC
Ware v Wingate & Finchley (3pm)
Ware Sports v Hatfield Town
Warrenpoint Town v Belfast Celtic (3pm)
Westfields Reserves v Malvern Vale (TBC)
West Ham United v Athletic Bilbao (3pm) Betway Cup
Weston-super-Mare v Bristol City XI (Now playing Friday 2nd August)
Whitby Fishermen v Redcar Town (2pm)
Whitstable Town v Bowers & Pitsea (3pm)
Whyteleafe v Worthing (3pm)
Wing v Mursley United (3pm)
Worksop Town v Gainsborough Trinity (3pm)
Yate Town v Melksham Town (3pm)


(This post was edited by Tom McD on Aug 3, 2019, 11:57 AM)

 
 


free hit counters

Search for (options) HOSTED BY SUMMIT SOCCER v.1.2.3