Non League Matters - The Continuation of Tonys english Football Site 



  Main Index MAIN
INDEX
Search Posts SEARCH
POSTS
Who's Online WHO'S
ONLINE
Log in LOG
IN

Home: Archive: Pre Season Friendlies:
Tuesday 30th July 2019

 



bagman
Qatar World Cup bid member! / Moderator

Jul 30, 2019, 5:50 PM

Posts: 18609
Location: Chatham
Team(s): Brentford

Post #1 of 1 (350 views)
Shortcut
     Tuesday 30th July 2019   or Reply Privately

Abbey Hey v Mossley (7.45pm)
Abergavenny Town v Hereford Lads Club (7.15pm)
Abertillery Bluebirds v Rogerstone (8pm)
AFC Dunstable v Ampthill Town (7.45pm)
AFC Hayes v Egham Town (7.30pm)
AFC Mansfield v Hednesford Town (7.45pm)
AFC Portchester v Moneyfields (7.45pm)
AFC Rushden & Diamonds v Northampton Town (7.45pm) (NFA Maunsell Cup)
AFC Varndeanians v Hassocks (7.45pm) ( at Culver Road )
AFC Wimbledon v Crystal Palace (7.45pm)
Arlesey Town v Biggleswade (7.45pm)
Arsenal U/23 v Brentford B (12noon) (behind closed doors)
Ashton Town v Widnes 7.45pm
Ashton United v Fleetwood Town development squad (7.30pm)
Aveley v Enfield Town (7.45pm) POSTPONED
Badshot Lea v Windsor (7.45pm)
Banbury United v Oxford United U23s (7.45pm)
Barnoldswick Town v Clitheroe (7.45pm)
Bashley v Sholing (7.45pm)
Bath City v Bristol City U/23 (7.30pm)
Beckenham Town v Meridian VP (7:45pm) ( Free entry)
Bedfont Sports v Spelthorne Sports (7.45pm)
Bedford v Bedford Town (7.45pm)
Belper Town v Mickleover Sports (7.30pm)
Bemerton Heath v Dorchester Town (7.45pm)
Biggleswade Town v Luton Town XI (7.45pm)
Binfield v Basingstoke Town (7.45pm)
Bishop's Stortford v Royston Town (7.45pm)
Bishop Sutton v Bristol Manor Farm (7.30pm)
Boldmere S&SF v Paget Rangers (7.15pm)
Bournemouth Poppies v Verwood Town (7.45pm)
Bowers & Pitsea v Cheham United (7.45pm)
Bradford (Park Avenue) AFC v Huddersfield Town XI (7.30pm)
Brentwood Town v Cheshunt (7.45pm)
Bridgwater Town v Bideford AFC (7.30pm)
Brymbo v St Martins (7pm)
Broadbridge Heath v Tunbridge Wells (7.45pm)
Bromsgrove Sporting v Cheltenham Town (7.45pm) (Cancelled)
Bromyard Town v Feckenham (7.45pm)
Bungay Town v Long Stratton (7.30pm)
Burnley v Nice (7.45pm)
Bury Town v Leyton Orient Youth XI (7.45pm)
Caldicot Town v Undy Athletic (7pm)
Carlton Town v Shepshed Dynamo (7.45pm)
Carnoustie Panmure v Dundee XI (7pm) S.Cook Testimonial
CB Hounslow v Broadfields (7.45pm)
Chalfont St Peter v East Thurrock United (7.45pm)
Chessington & Hook United v Corinthian Casuals (7.45pm)
Chichester City v Bognor Regis Town (7.30pm) (at Culver Road, Lancing)
Cirencester Town v Forest Green Rovers (7.45pm)
Cleethorpes Town v Boston United (7.30pm)
Cobham v Bagshot (7.45pm)
Coldstream Ammies v Greenlaw
Colwyn Bay v Crewe Alexandra u23 (7.45pm)
Coxhoe Athletic v Crook Town AFC (7.30pm)
Cribbs FC v Ashton & Backwell (7.45pm)
Diss Town XI v Westerfield (7.30pm)
Dudley Town v Walsall Wood (7.45pm)
Durham City v Bishop Auckland (7.30pm)
Eastbourne Town v Hastings United (7.45pm)
East Grinstead Town v Horsham (7.30pm)
Eastleigh v Southampton U/23 (7pm)
Eccleshill United v Scarborough Athletic (7.45pm)
Ely City Reserves v Kings Lynn Town Reserves (7.45pm)
Emley v Nostell M W (7.45pm)
Esh Winning v Darlington U/23 (7.30pm)
Evesham United v Racing Club Warwick (7.45pm)
Eynesbury Rovers v Hitchin Town (7.45pm)
FC Clacton v Colne Athletic (7.45pm)
FC United of Manchester v Chester (7.45pm)
Fisher v Barking (7.45pm)
Flint Town United vs Mold Alexandra (7.30pm)
Freethorpe v AC Mill Lane (6.45pm)
Gedling Miners Welfare v Arnold Town (7.45pm)
Gillingham Town v Amesbury Town (7.45pm)
Godalming Town v Guildford City (7.45pm) (Surrey Hire Cup)
Gorleston v Lowestoft Town (7.45pm)
Greenwich Borough v Leatherhead (7:30pm) (at Phoenix Sports FC)
Gresford Athletic v CPD Bangor 1876 (7pm)
Hadleigh United v Brightlingsea Regent (7.30pm)
Halesowen Town v Alvechurch (7.45pm)
Halesworth Town v Harleston Town (6.30pm)
Harrow Borough v Potters Bar Town (7.30pm)
Haverfordwest County vs. Cardiff City U23 (7pm)
Hepworth United 2nds v Kirkburton AFC (6.30pm)
Hyde United v Rochdale AFC (7.45pm)
Hythe Town v New Romney (7:45pm)
Kings Lynn Town v Charlton Athletic U/23 (7.30pm)
Leighton Town v Holmer Green (7.30pm)
Liversedge v Steeton (7.45pm)
Llanrumney United v Canton Liberal (6.45pm)
Llantwit Fardre v Caerphilly Athletic (6.30pm)
London Colney v Bedford Town Cancelled
Maine Road v Burscough (7.45pm)
Maldon & Tiptree v Leiston (7.45pm)
Marine AFC v Tranmere Rovers (7.30pm)
Market Drayton Town v Haughmond (7.45pm)
Matlock Town v Sheffield United (7.30pm)
Melksham Town v Swindon Town (7.30pm)
Metropolitan Police v Merstham (7.45pm)
Molesey v Ashford Town (Mx) (7.45pm)
Mulbarton Wanderers v Norwich CEYMS (7.30pm)
Nelson v Colne (7.45pm)
Northallerton Town v Guisborough Town (7.30pm)
Northwich Victoria v Buxton (7.45pm)
Norwich City v Atalanta (7pm)
Old Newton United v Scole United (6.30pm)
Ossett United v Selby Town (7.45pm)
Padiham v Turton (7pm)
Pickering Town v York City (7.30pm)
Pontnewydd United v Cromwell Youth (Pontrhydrun Playing Fields, Cwmbran) (6.15pm)
Potton United v Stevenage (7.45)
Ramsgate v Folkestone Invicta (7:45pm)
Raunds Town v Daventry Town (7.45pm)
Redhill v Tooting Bec (7.45pm)
Redditch United v Worcester City (7.45pm)
Resolven v Plough Colts (6.30pm)
Risborough Rangers v Thame United (7.45pm)
Risca United v Pontypridd Town (7.30pm)
Romford v Barkingside (7.15pm) ( Ford Sports Ground)
Rylands v Runcorn Linnets (7.45pm)
Sandbach v Glossop North End AFC (7.45pm)
Seaton Town v Tipton St John (7pm)
Sikh Hunters v Sporting Khalsa
Skelmersdale United v , Prescot Cables (8pm) (JMO Sports Park)
Sporting Bengal United v Basildon United (8pm) at Stepney Green 3G, E1 3DB
Staines Town v Hendon (7.45pm) (Now cancelled)
Stanway Rovers v Coggeshall Town (7.45pm)
Staveley Miners Welfare v Doncaster Rovers U/23 (7.45pm)
St Andrews v Harborough Town (7.30pm)
Stockton v AFC Binley Reserves (6.45pm)
Stone Old Alleynians v Kidsgrove Athletic (7.30pm)
St Neots Town v MK Dons (7pm)
Stewkley v Unite MK (6.30pm)
Stotfold v Welwyn Garden City (7.30pm)
Sunderland RCA v Wolviston (7.30pm)
Tadcaster Magnets v Armthorpe Welfare (7.30pm)
Tadley Calleva vs Thatcham Town (7.45pm)
Tavistock AFC v Plymouth Argyle (7.30pm)
Thornwell Red & White v Old Cothamiams (6.30pm)
Tilbury v Hashtag United (7.45pm)
Tiverton Town vs Yeovil Town (7.30pm) (Now Cancelled)
Tividale v Darlaston Town (7.45pm)
Totternhoe v Leighton Town (Leighton Town are playing home to Holmer Green )
Trafford v Altrincham (7.45pm)
Trefonen v Forden United (6.30pm)
Tring Athletic v Berkhamsted (7:45pm)
Tuffley Rovers v Worcester Raiders (7.45pm)
Tunbridge Wells v Broadbridge Heath CANCELLED
Vauxhall Motors v South Liverpool (7.30pm)
Verwood Town v Christchurch Cancelled
Villa Dino Christchurch v Coed Eva (Whiteheads Social Club, Bassaleg) (6.30pm)
Wallingford Town v Ardley United (7.45pm)
Walsham-le-Willows v Felixstowe & Walton United (7.45pm)
Walthamstow v Coggeshall United (7.45pm)
Warrenpoint Town v St James Swifts
West Auckland Town v Marske United (7.30pm)
West Didsbury & Chorlton v Atherton Collieries (7.15pm)
Westfields v Malvern Town (7.30pm)
Weston super Mare AFC v Taunton Town (7.30pm) Somerset Premier Cup Final)
Whitby Town v Darlington (7.30pm)
Whitehawk v Welling United (7.45pm) (Now Cancelled)
Whitehawk v Langley Wanderers (7.45pm)
Whitstable Town v Margate (7.45pm)
Wigan Athletic U/23 v Southport (3pm) ( Wigan Athletic Training Ground, Euxton Lane, Euxton,
Wingate & Finchley v Watford U/23 (7.45pm)
Winnington Avenue 94 v Barnton (6.30pm)
Woking v Portsmouth (7.45pm)
Wolverhampton Casuals v Sutton Coldfield Town (7.30pm)
Woodford Town v Hullbridge Sports (7.45pm)
Wormley Rovers v Cockfosters (7.45pm)

 
 


free hit counters

Search for (options) HOSTED BY SUMMIT SOCCER v.1.2.3