Non League Matters - The Continuation of Tonys english Football Site 



  Main Index MAIN
INDEX
Search Posts SEARCH
POSTS
Who's Online WHO'S
ONLINE
Log in LOG
IN

THIS FORUM IS NOW READ ONLY - PLEASE HEAD OVER TO THE NEW FORUM HERE (CLICK LINK) TO REGISTER A NEW ACCOUNT - THANKS

Home: Archive: Pre Season Friendlies:
Saturday 20th July 2019

 



bagman
Qatar World Cup bid member! / Moderator

Jul 20, 2019, 11:46 AM

Posts: 18684
Location: Chatham
Team(s): Brentford

Post #1 of 1 (783 views)
Shortcut
     Saturday 20th July 2019   or Reply Privately

Abbey Hey v Stalybridge Celtic (3pm)
Abbey Rangers vs Ashford Town (Mx) (3pm)
Aberfan Social v Tredegar Town
Abertillery Excelsiors v Penydarren BGC (2pm)
Achilles v Debenham LC
AC Mill Lane v Loddon United (12noon at Lynn Grove)
AFC Blackpool v Bamber Bridge (3pm)
AFC Croydon Athletic v Lingfield (3pm)
AFC New Fordley v West Allotment Celtic (2.30pm)
AFC Sudbury v Ipswich Town U23 (2pm)
AFC Telford United v Coventry City, 3pm
AFC Totton v Wimborne Town (3pm)
AFC Varndeanians v Haywards Heath Town ( @ Culver Road ) (3pm)
Airbus UK Broughton v Glossop North End (2.30pm)
Albion Rovers v Merthyr Saints (2.30pm)
Alfold v Walton Casuals (3pm)
Alfreton Town v Derby County U/23 (3pm)
Alresford Town v Badshot Lea (3pm)
Alsager Town v Newcastle Town (3pm)
Altrincham FC v Blackpool XI (3pm)
Alvechurch v Leamington (3pm)
Amersham Town v Northwood (3pm)
Amesbury Town v Sherborne Town (3pm)
Ampthill Town v Leverstock Green (3pm) (Game now switched to Leverstock Green (3.30pm) )
Ardley United v Aylesbury Vale Dynamos (3pm)
Arlesey Town v Bedford Town (3pm)
Arnold Town v Dunkirk (3pm)
Arundel v Beckenham Town (3pm)
Ashton & Backwell v Nailsea & Tickenham (3pm)
Ashton Athletic v Runcorn Linnets (Runcorn are playing away to Barnton )
Ashton Town v City of Liverpool (3pm)
Ashton United v Droylsden (3pm)
Atherstone Town v Tividale (3pm)
Atherton Laburnum Rovers v Morecambe FC XI (3pm)
Aveley v Waltham Abbey (3pm)
Avonmouth v Usk Town (3pm)
Bala Town v Accrington Stanley (3pm)
Baldock Town v Hullbridge Sports (3pm)
Ballyclare Comrades v Glentoran (3pm)
Barnet v Peterborough United (3pm)
Barnton v Runcorn Linnets (3pm)
Barrow AFC v Blackpool (3pm)
Barton Rovers v Hitchin Town (12am) (North Herts Arena)
Barton Town v Cleethorpes Town (3pm)
Bashley vs Bridport FC (3pm)
Basildon United v Enfield FC at Basildon Post Office Sports & Social Club, SS14 3AP cancelled
Basildon United v St Margaretsbury (3pm) says neutral venue - probably as above
Bearsted v Sittingbourne (3:00pm)
Bedfont Sports v Beaconsfield Town (3pm)
Bedford v Harpenden Town (3pm)
Bedworth United v Loughborough Dynamo
Beverley Town v AFC Bentley
Bewdley Town v AFC Wulfrunians
Bideford AFC v Truro City 3pm
Biggleswade Town v Biggleswade (3pm)
Billingham Town v Coalville (1pm)
Birtley Town v Whickham FC (3pm)
Bishop Auckland v Middlesbrough u23 (1pm)
Bishops Stortford v Enfield 1893 (3pm)
Blandford United v Andover New Street (3pm) (Cancelled)
Boldmere St. Michaels v Malvern Town (2pm)
Boldon CA v Blyth Town
Boro Rangers v West Auckland Tunns
Bovey Tracey AFC v St Blazey AFC (3pm)
Bowers & Pitsea U23 v Southend Manor
Brackley Town v Banbury United (3pm)
Bracknell Town vs Winchester City (3pm)
Bradenham Wanderers v Sheringham (2.30pm)
Bradford (Park Avenue) AFC v Sheffield Wednesday U/23 (3pm)
Brigg Town v Bottesford Town (3pm)(Ian 'Chalkie' Whyte Trophy)
Brightlingsea Regent v Lowestoft Town (3pm)
Bristol Rovers v Birmingham City (1pm)
Broadbridge Heath v Tonbridge Angels CANCELLED
Brockenhurst v Frimley Green (2pm)
Bromley v Crystal Palace XI (3pm)
Bryn Rovers v Plough Colts [1st and 2nds matches] (Maes Ellwyn Park, Ammanford, 1pm)
Burnham v Berkhamsted (3pm) (may be at Bisham Abbey CHECK)
Burnham Ramblers vs Redbridge (3pm)
Burnley Belvedere v Padiham (3pm)
Bury Town v Braintree Town (3pm)
Burton Albion v Derby County (3pm)
Bush Hill v Newport IOW (2pm)
Cadbury Heath v Broadwell AFC (3pm)
Caernafon Town v Wrexham Youths
Caerwys v Bala Town Res
Calne Town v Wroughton (3pm)
Camberley v Basingstoke Town
Canton Liberal v Ynyshir Albions
Canvey Island v Bowers & Pitsea (3pm)
Carlisle United v Fleetwood Town (3pm)
Carlton Town v Shildon AFC (3pm)
Cefn Druids v Flint Town United (2.30pm)
Chadderton v Oldham Athletic (3pm)
Charnock Richard v Clitheroe (3pm)
Chatham Town v VCD Athletic (Game is being played at VCD)
Cheadle Heath Nomads v Sheffield FC (3pm)
Chepstow Town v Roman Glass SG (2.30pm)
Cheshunt v Coggeshall Town (3pm)
Chesterfield v Rotherham United (3pm)
Chipstead v Metropolitan Police (3pm)
Cirencester Town v Chippenham Town (3pm)
Clifton All Whites Development v Wollaton Reserves (1.30pm)
CMB v Little Lever SC (2pm)
Cockfosters vs Enfield Town U/23 (3pm)
Codicote v Cockfosters Reserves (3pm) at Kimpton Recreation Ground
Colden Common v AFC Stoneham (3pm)
Collingham v Retford (3pm)
Colne v Chester (3pm)
Colwyn Bay v Holyhead Hotspur (3pm)
Congleton Town v Kidsgrove Athletic (3pm)
Consett v Workington (3pm)
Conwy Borough v Barnton (2.30pm)
Corwen v Rhostyllen (2.30pm)
Cowfold FC vs Peckham Town (3pm)
Coxhoe Athletic v Durham City (2pm)
Crewe Alexandra v Burnley (3pm)
Cricklade Town vs Clanfield 85
Cumbernauld Colts v Buckie Thistle (2pm)
Curzon Ashton v Wrexham AFC (3pm)
Dagenham & Redbridge v Southend United (3pm)
Darlington v FC Halifax Town (3pm, switched from Halifax because of an unfit pitch)
Darlington Town v Crook Town (2pm)
Dartford v Leyton Orient (3pm)
Devizes Town v Shrivenham (3pm)
Dorchester Town vs Yeovil Town (3pm)
Dorking Wanderers v Leatherhead (3pm)
Dudley Town v Rushall Olympic
Dulwich Hamlet v Tottenham Hotspur XI (3pm)
Dunstable Town v Northampton Town XI (3pm)
Dunstad Fed v Woking FC (3pm)
Dunston UTS v Woking (3pm)
Easington Sports v Daventry Town (3pm)
East Thurrock United v Colchester United (3pm)
Eastwood Hanley v Abbey Hulton United (1.30pm)
Ellesmere Port Town v Mold Alexandra (3pm)
Esh Winning v Grangetown Boys Club (Game now switched to Grangetown Boys Club)
Euxton Villa v Longridge Town (3pm)
Eversley & California v Alton (11am)
Evesham United v Gloucester City AFC (3pm)
Exeter City v Swansea City AFC (3pm)
Eynesbury Rovers vs Yaxley (3pm) (Hunts FA Premier Cup)
Fairfield Villa v Paget Rangers (3pm) (Paddy Eades Memorial Shield)
Farnham Town v Petersfield Town
Faversham Town v Canterbury City (3:00pm)
FC Deportivo Galicia v Broadfields (12pm)
FC United of Manchester v Bangor 1876 (3pm)
Feckenham v Chelmsley Town (3pm)
Felixstowe & Walton United Reserves vs Trimley Red Devils
Flackwell Heath v Kidlington (3pm)
Forest Hill Park v Greenwich Borough (3:00pm)
Framlingham Town v Holland FC
Frickley Athletic v Matlock Town (3pm)
Frome Town v Bristol Rovers (3pm) (Now playing Fri 19 th July)
Fulham v Brighton & Hove Albion (3pm) (At Aldershot FC )
Gedling Miners Welfare v Newark Flowserve (3pm)
Gillingham v Charlton Athletic (2pm)
Glan Conwy v Llandudno Athletic
Glebe v Holmesdale (3:00pm)
Goodwick United v Trethomas Bluebirds (1.30pm)
Goole AFC v Winterton Rangers (3pm)
Gorleston v Dereham Town (3pm)
Gosport Borough v Oxford United XI (3pm)
Goytre v Llanfair United (2.30pm)
Grangetown Boys Club v Esh Winning
Grays Athletic v Enfield Town (3pm) at Aveley FC
Great Shelford vs Ely City (3pm)
Great Yarmouth Town v St Andrews (1pm)
Grimsby Town v Doncaster Rovers (12 noon)
Guisborough Town v Marske United (3pm)
Guiseley AFC v Stockport County (3pm)
Hadleign United Reserves v Bildeston Reserves (3pm)
Hadley v Park View (2pm)
Hadley v St Margaretsbury cancelled as Hadley have moved into the ESL
Hailsham Town v Cray Valley Paper Mills (2pm)
Halesowen Town v Stourbridge (3pm)
Halkyn & Flint Mountain v Golcar United (3pm)
Hall Road Rangers v AFC Mansfield (3pm)
Hamble Club v Sholing (3pm)
Hampton & Richmond Borough v Maidenhead United (3pm)
Hamworthy United v Wincanton Town (3pm)
Handsworth Parramore v Worksop Town (3pm) ( Sandy Lane)
Hanwell Town v AFC Wimbledon (3pm)
Harborough Town v Chasetown (3pm)
Harborough Town Reserves v Oakham United (2pm)
Harefield United v Uxbridge at Brunel University
Haringey Borough vs Boreham Wood (3pm)
Harleston v Gorleston Reserves (2pm)
Harlow Town v Southend United XI (3pm)
Harrogate Town AFC v Farsley Celtic (3pm)
Hartlepool United v Sheffield United U/23 (3pm)
Harwich & Parkeston v Thetford Town (3pm)
Harworth Colliery v Armthorpe Welfare (3pm)
Hastings United v Gillingham (3pm) (Now cancelled)
Hastings United v Millwall Development Squad (3pm)
Havant & Waterlooville v Sutton United (3pm)
Haverhill Borough v Whitton United (3pm)
Hawkinge Town v Margate Sports (3 Hills) (1pm)
Hayes & Yeading v Slough Town (12:30pm)
Hayling United v Tadley Calleva ( Due to pitch unavailability game has now been cancelled.)
Hednesford Town v Darlaston Town (3pm)
Hemel Hempstead Town v Dover Athletic (3pm)
Hemsworth Miners Welfare v Atherton Colleries (3pm)
Hendon v St Albans City (3pm)
Hertford Town v Colney Heath (3pm) (Richard Hale 3G, Hale Rd, Hertford SG13 8EN)
Heybridge Swifts v FC Clacton (3pm)
Highworth Town v Swindon Supermarine (3pm)
Holland v Framlingham Town (3pm)
Holmer Green v Thame Rangers (3pm)
Holbrook Sports v Desford (3pm)
Holywell Town FC v AVRO FC (3pm)
Holsworthy v Barnstaple Town (3pm)
Horden CW v Easington Colliery (2.30pm)
Horley Town v Merstham (3pm)
Hornchurch v Chelmsford City (3pm) KICK OFF NOW 2pm
Horndean v Westfields (1pm)
Horsham v Crawley Town (3pm) - NOTE: no longer an all ticket match, can pay on the day
Hurst Green v Squires Gate (2pm)
Hythe Town v Folkestone Invicta (3pm)
Ilkeston Town v Solihull Moors (1pm)
Inverurie Loco Works v East Stirlingshire (2pm)
Jarrow v Sunderland AFC U/18 (1pm)
Keith v Aberdeen XI (3pm)
Kendal Town v Cleator Moor Celtic (1pm)
Kettering Town v Northampton Town XI (3pm)
Kidderminster Harriers v Bromsgrove Sporting (3pm)
Kimberley MW v Wollaton (2pm)
Kingstonian v Farnborough (3pm)
Knighton Town v Cwmbran Celtic (2.30pm)
Lakenheath v Bury Town now playing on Tue 9th July
Leek Town v Stoke City U/23 (2pm)
Leighton Town v AFC Dunstable (2pm) (Now 3pm)
Leiston v Ipswich Town U18 (3pm)
Lewes v Eastbourne Borough (3pm)
Lichfield City v Romulus (3pm)
Llandudno v Nantwich Town (2.30pm)
Llangefni Town v Buxton (2.30pm)
Loddon United v AC Mill Lane (12pm) Game is at AC Mill Lane Lynn Grove
Longlevens AFC v Cribbs (2pm)
Ludlow v Hereford (3pm)
Lyne vs Cobham (3pm)
Maltby Main v Hallam (3pm)
Malvern Vale v Charlton Rovers (1.30pm)
Margate v Herne Bay (3pm)
May & Baker v Catholic United (2pm) on 3G at Robert Clack Leisure Centre
Melksham Town v Yeovil Town U/18 (3pm)
Merrow vs Cove (3pm)
Mildenhall Town v Little Oakley (3pm)
Millom AFC v Penrith AFC (3pm)
Milnthorpe Corinthians v Carlisle City (3pm)
MK Robins v Kempston Rovers (3pm)
Molesey v Harrow Borough ( to be played at Excel Centre, Walton) (1pm)
Moneyfields v Tonbridge Angels (2:00pm)
Morecambe v Everton U23 (3pm)
Moreton Rangers vs Gala Wilton
Mursley United v AFC Oakley (3pm)
Mursley United Development v Cogenhoe Development (12pm)
Neuadd Wen v Coed Eva (3pm)
New Marske v Loftus (2pm)
Newport City v Lydney Town (2.30pm)
Newport Pagnell Town v Northampton Sileby Rangers (3pm)
Newquay AFC v Cheddar (3pm)
Newton Aycliffe v Northallerton Town (3pm)
Newtown v AFC Liverpool (2.30pm)
North Greenford Utd v AFC Hayes (12pm)
Northampton Town v Sheffield United (3pm)
Notts County v Walsall (3pm)
Oldland Abbotonians v Patchway Town (3pm)
Old Newton v Ipswich Wanderers (2.30pm)
Ossett United v AFC Fylde (3pm)
Oxford City v AFC Rushden & Diamonds (3pm)
Oxford United v Queens Park Rangers (3pm)
Pagham v Guildford City (3pm)
Pilkington v Ashton Athletic (12.30pm)
Polonia Coventry v Stockton (2.15pm)
Pontefract Collieries v Selby Town (3pm)
Ponteland United v Rothbury (2.30pm)
Pontyclun v Pontardawe Town (2.30pm)
Pontypridd FC v Talbot Green (2.30pm)
Poole Town v Chelsea XI (3pm)
Port Vale v Burnley (3pm)
Portadown (NL) v Belper Town (7pm)
Preston North End v Southampton (3pm)
Prestwich Heys v Bury XI (3pm)
Queens Keep v Ringwood Town (3pm)
Race v Court Farm (3pm)
Reading City v Berks County
Redcar Newmarket v Middlesbrough Rovers (2pm)
Redcar Town vs Hucknall Town (3pm)
Redhill v Chessington & Hook United (2pm)
Rhyl v 1874 Northwich (3pm)
Richmond Town v Darlington FC (3pm)
Ripley Village v Raynes Park Vale (either 1pm or 3pm) @ Lion Park, Bisley
Risborough Rangers v Aylesbury United (3pm)
Rocester v Market Drayton (3pm)
Rugby Borough v Burton Park Wanderers
Runcorn Town v Liversedge (3pm)
Rushcliffe v Greenhill YC (2pm)
Rutherford AFC v Redcar Athletic (1.30pm)
Salibury v Forest Green Rovers (3pm)
Sandhurst Town vs Holyport (3pm), Everest Community College 3G)
Scole United v Haughley United (2.30pm)
Seaham Red Star vs Heaton Stannington (3pm)
Seaton Town v Liverton (2pm)
Selby Town v Pontefract Colleries
Sevenoaks Town vs Tunbridge Wells (3pm)
Shankhouse v Ryton & Crawcrook Albion (3pm)
Sheppey United v East Grinstead Town (3pm)
Shepton Mallet v Chard Town (3pm)
Sherburn United v Durham City Reserves
Sherburn White Rose v Steeton (3pm)
Silverdale Athletic v Stone Old Alleynians (3pm)
Skegness Town v Stamford AFC (3pm)
Skelmersdale United v Wakefield AFC (3pm)
Southall v Potters Bar Town (10.30am) Rectory Park UB5 6BB
Stafford Rangers v Port Vale (3pm)
Stafford Town v Eccleshall (3pm)
Stevenage v Portsmouth (3pm)
St Helens Town v Ruthin Town (2.30pm)
St Ives Town v Cambridge City (3pm) Hunts FA Premier Cup
STM Sports AFC v Dinas Powys (2.30pm)
St Neots Town v Cambridge United (3pm)
Stockbridge v Fawley AFC (3pm)
Stockport Georgians v Cammell Laird (2.30pm)
Stockport Town v Mossley (3pm)
Stockton Town v Whitby Town (3pm)
Stokesley SC v Redcar Athletic (2pm)
Storrington vs Saltdean United (1pm)
Stotfold v Clapton Town (3pm)
Stowmarket Town v Soham Town Rangers (3pm)
Street v Bristol Manor Farm (3pm)
Swaffham Town v Peterborough North Star (3pm)
Takeley v Histon (3pm)
Tata Steel United v AFC Rhoose (2.30pm)
Thornaby Dubliners v Darlington Railway Athletic (2pm)
Thornton Cleveleys v AFC Darwen (2 pm)
Three Bridges v Worthing (3pm)
Tilbury v Hollands and Blair (3pm)
Tiptree Engaine v Witham Town (3pm)
Tiverton Town v Torquay United (3pm)
Toby v CSM London (2pm)
Tooting & Mitcham United v Corinthian Casuals (12.30pm) on 3G pitch
Trafford FC v Curzon Ashton (3pm)
Tranent Juniors v West Auckland Town (3pm)
Tranmere Rovers v Stoke City (3pm)
Treforest v Panteg (2.30pm)
Tuffley Rovers 3RDS v Cheltenham Civil Service AFC
Tweedmouth Rangers v Newcastle Blue Star (1pm)
Unite MK v MK Gallacticos (12pm)
Upper Beeding v Hassocks (1.30pm) (Upper Beeding Memorial Playing Field)
Vauxhall Motors v Burscough (3pm)
VCD Athletic v Chatham Town (3:00pm)
Wallingford Town v Binfield (3pm) (Free Entry)
Walthamstow vs FC Romania (3pm)
Ware v Barking cancelled
Ware v Wodson Park (3pm) Sean Mynott Memorial Trophy
Wareham Rangers v Verwood Town (2.30pm)
Ware Sports v New Salamis (2pm)
Warrenpoint Town v Ballinamallard (3pm)
Wealdstone v Watford U/23 (3pm)
Wellingborough Whitworths v Thrapston Town (3pm)
Welling Town v Ashford United (3:00pm) (At Maidstone United FC )
Wells Town v Tydd (2.30pm)
Welton Rovers v Bridgwater Town (3pm)
West Didsbury & Chorlton v Salford City XI (3pm)
Weston-super-Mare v Swansea City u23 (3pm)
West Wratting v Halstead Town (7.45pm)
Whitchurch Alport v Crewe FC (3pm)
Whitehawk v Eastbourne Town (This game now Friday 19th July)
White Notley v Wivenhoe Town (3pm)
Whitley Bay v Rylands (3pm)
Whitstable Town v Cray Wanderers (3pm)
Whitworth Valley v Barnoldswick Town (3pm)
Whyteleafe v Peacehaven (3pm)
Willand Rovers v Portland United
Willington AFC v Silksworth CW (Silksworth are playing at home to Ryhope CW)
Windsor vs Staines Town (3pm)
Wingate and Finchley vs Chalfont St Peter (3pm, Barnet Lane)
Winsford United v Prescot Cables (3pm)
Wisbech Town v Kings Lynn Town Reserves (3pm)
Witton Albion v Northwich Victoria (3pm)
WLV Sport v Northfield Town (2.30pm)
Woodbridge Town v Felixstowe & Walton United (3pm)
Wooler v Ponteland United Reserves (2pm)
Wolstanton United v Hanley Town (2pm)
Wormley Rovers v Hutton (1pm)
Wycombe Wanderers v Brentford (3pm)
Wythenshawe Amateurs v Irlam (2pm)
Wythenshawe Town v Warrington Town (1pm)
Yarm & Eaglescliffe v Wolviston FC (2pm)
York City v Scarborough Athletic (1pm)

 
 


free hit counters

Search for (options) HOSTED BY SUMMIT SOCCER v.1.2.3