Non League Matters - The Continuation of Tonys english Football Site 



  Main Index MAIN
INDEX
Search Posts SEARCH
POSTS
Who's Online WHO'S
ONLINE
Log in LOG
IN

THIS FORUM IS NOW READ ONLY - PLEASE HEAD OVER TO THE NEW FORUM HERE (CLICK LINK) TO REGISTER A NEW ACCOUNT - THANKS

Home: Archive: Pre Season Friendlies:
Saturday 6th July 2019

 



Wheelbarrow
First Team Star

Jul 6, 2019, 9:50 AM

Posts: 2420
Location:
Team(s):

Post #1 of 1 (841 views)
Shortcut
     Saturday 6th July 2019   or Reply Privately

61 FC Luton v Kempston Rovers (3pm)
Abbey Hey v Winsford United (3pm)
Abbey Hulton United v Chasetown (3pm)
Aberdare Town v FC Tredegar (Aberdare 3G) 2pm
Abingdon Town v Camberley Town
AC Mill Lane v Southwold Town (2pm)
AFC Bentley v Staveley Miners Welfare (3pm)
AFC Croydon Athletic vs Westside (3pm)
AFC Monton v Wythenshawe Town (2pm)
AFC Sudbury v Chelmsford City (3pm)
AFC Villa v Rushcliffe (2pm)
AFC Wulfrunians v Wolverhampton Wanderers U/23 (1pm)
Airbus v Ilkeston Town (2.30pm)
Airdrieonians v Cowdenbeath (3pm)
Albion Rovers v Hamilton Academicals (2pm)
Alfold v Epsom & Ewell (3pm) - on the 3G pitch adjacent to Crawley Town
Alfreton Town v Walsall (3pm)
Alresford Town v Havant & Waterlooville (3pm)
Alsager Town v City of Stoke (3pm)
Ashby Ivanhoe v Dunkirk (3pm)
Ashton & Backwell v Weston super Mare AFC (3pm)
Aston Clinton v Holmer Green (2pm)
Aylesbury Vale Dynamos v Chesham United (3pm) OFF Chesham twitter
Badshot Lea v Aldershot Town (3pm)
Bamber Bridge v Preston North End (3pm)
Barnoldswick Town v Chadderton (3pm, at Prairie 3G, Burnley)
Barnston v Southend Manor (2.30pm)
Barrow AFC v Blackburn Rovers (3pm)
Bedford v Potton United (3pm)
Bedford Albion v New Bradwell St Peter (3pm) please check home team as both teams state it as a home fixture.
Berks County vs Wokingham & Emmbrook (12pm) (Royal Holloway College, Staines)
Berwick Rangers v Billingham Synthonia (3pm)
Blackfield & Langley v Eastleigh (3pm)
Blackpool Wren Rovers v AFC Darwen (3 pm)
Blofield United v Wymondham Town (1.15pm)
Boreham Wood v Arsenal XI (3pm)
Bournevale United v Ipswich Wanderers (2.30pm)
Brickfield Rangers v Flint Town United (1pm at Blacon HS 4G)
Brighouse Town v Farsley Celtic (3pm)
British Airways v Amersham Town (3pm) at Bedfont
British Army v Farnham Town
Broadfields Utd v Chesham Utd (11am) at Middx FA, Rectory Park
Brockenhurst v Winchester City (3pm)
Bromley v Fulham XI (3pm)
Buckie Thisle v Ross County U20s (3pm)
Bures United v Wivenhoe Town (2pm)
Burnham v Basingstoke Town (3pm)
Burnham Ramblers vs Barking (3pm)
Burton Park v Thrapston Town (3pm)
Bush Hill v Lymington Town (3pm)
Cadbury Athletic v Tividale (2pm) (Thorns Academy DY5 2NU)
Caerwys v Coedpoeth United (2.30pm)
Cardiff Bay v AFC Whitchurch (Cardiff Uni Fields, Llanrumney) 2pm
Carlisle City v Geoff Bell Memorial Team (2pm)
Charnock Richard v Chorley (3pm)
Cheadle Heath Nomads v Stockport County (3pm)
Cherry Hinton v Soham Town Rangers) cancelled
Cherry Hinton v Stowmarket Town (1.15pm) at Bottisham Village College 3G
Chessington & Hook United v Knaphill (1pm)
Chester FC v Wigan Athletic (3pm)
Chirk Town v Rhosllanerchrugog (2pm)
Cleethorpes Town v Grimsby Town (3pm)
Cogenhoe United Reserves v Buckingham Athletic U25s (1pm)
Cogenhoe United v Buckingham Athletic (3pm)
Colliers Wood v Cove (3pm)
Colney Heath vs St Margaretsbury (3pm)
Concord Rangers v Millwall (1pm)
Conwy Borough v Longridge Town (2.30pm)
Coppull United v AFC Blackpool (3pm)
Corinthian v Broadbridge Heath (11am)
Coventry Copsewood v Northfield Town (3pm)
Coventry Sphinx v Folly Lane (1.30pm)
Cove Rangers v Montrose (3pm)
Coxhoe Athletic v Brandon United (2.30pm)
Crickhowell v RTB Ebbw Vale (2.30pm)
Cricklade Town v Calne Town (3pm)
Dalbeattie Star v Seaham Red Star (2pm)
Darlington v Motherwell (2pm)
Deal Town v Hemel Hempstead Town (3pm)
Debenham LC v Bury Town (3pm)
Dorking Wanderers v Eat Grinstead Town (3pm)
Dumbarton v Dundee United (3pm)
Dunfermline Athletic v Hibernian (3pm)
Durham City v Ashington (3pm)
East Stirlingshire v Nairn County (2pm) at Stirling University (grass pitch)
Edinburgh City v East Kilbride (3pm) East Scotland Cup at Oriam Performance Centre
Edgware Town v Stotfold (2pm)
Ellesmere Rangers v AFC Telford (3pm)
Eynesbury Rovers v Biggleswade United (3pm) HuntsFA 125 Premier Cup. The match is being played on the new Ernulf 3G pitch.
Fairford Town v Hungerford Town (3pm)
Faversham Town v Gillingham (2pm)
FC Broxbourne Borough v Barkingside (3pm)
FC Hartlepool v Ryhope CW
FC Queens Park v Gresford Athletic (Now playing Sunday 7th July)
FC Romania v Hayes & Yeading Utd (1pm) 3G pitch
FC United of Manchester U/21 v Fulwood Amateurs (3pm)
Feckenham v Paget Rangers (3pm)
Fisher v Sutton Athletic (3:00pm)
Folkestone Invicta v Dover Athletic (3pm)
Forfar Athletic v Greenock Morton (3pm)
Framlingham Town vs Trimley Red Devils (3pm)
Fraserburgh v Peterhead (3pm)
Fry Club v Longwell Green (3pm)
Fry Club Reserves v Longwell Green Reserves (12am)
Galgate v Squires Gate (3pm)
Glenavon v Heart of Midlothian (2pm)
Godmanchester Rovers v Cambridge City (6pm) Hunts FA Premier Cup at Huntingdon FC - now 10:30am according to Goddy's Twitter
Grays Athletic v Hornchurch (1pm) ( Aveley’s Parkside stadium)
Gretna v Carlisle United U18s (now cancelled)
Guiseley AFC v Bradford City (3pm)
Hadleigh United v Saffron Walden Town (2pm)
Hadley v Kings Langley (12pm) at Barnet Lane, EN5 2DN
Hailsham Town v Charlwood (at Eastbourne Sports Park, BN21 2UF, 3pm)
Halesowen Town v Solihull Moors (3pm)
Hall Green United v Emley (3pm)
Hallen AFC v Bristol City (3pm)
Hampton & Richmond Borough v Harrow Borough (at Bedfont Sports FC) (12pm)
Hanley Town v Port Vale (2pm)
Harefield Town v AFC Hayes (3pm) at Brunel University UB8 3PW
Haringey Borough v St. Albans City (3pm)
Harlow Town v Leyton Orient (3pm)
Harpenden Town v Biggleswade Town (3pm) (County Ground in Letchworth)
Harwich & Parkeston v Witham Town (2pm)
Haverhill Borough v Stowmarket Town (4pm)
Haverhill Rovers v Hertford Town (1.30pm)
Hayling United v Petersfield Town (3pm)
Heath Hayes v Hednesford Town (3pm)
Hebburn Town v Blyth Spartans (3pm)
Hemsworth Miners v Bradford (Park Avenue) AFC (3pm)
Herne Bay v Maidstone United (3pm)
Highworth Town v Devizes Town (3pm)
Hindsford v Stockport Town (3pm)
Holbrook Sports v Clay Cross Town (3pm)
Holywell Town v Caernarfon Town (2.30pm)
Horden Community Welfare v Sunderland RCA (At East Durham College) (3pm)
Horley Town v Croydon (3pm)
Huntingdon Town v St Ives Town Hunts FA Premier Cup (2pm) NOW 3pm on both clubs' Twitter
Inverness Caledonian Thistle v Aberdeen (3pm) at Elgin City
Jersey Bulls v Stevenage (3pm)
Lennington v Ashford United U23 (2pm) at Towers School 3G
K Sports v Ebbsfleet United (3:00pm)
Leamington FC v Coventry City, 3pm
Leicester Road v Stoke City XI (3pm) ( John Perkins Memorial Plate)
Leverstock Green Reserves v Northwood Reserves (1pm)
Leverstock Green v Northwood (3pm)
Linfield v St. Johnstone (2pm)
Littlehampton Town v Rustington (1.45pm) at Arena Sports, Bognor Regis
Little Oakley v FC Clacton (3pm)
Llandudno v Northwich Victoria (2.30pm)
Llanrwst v Flint Town United OFF
Llanyrafon Social v Coed Eva (Cwmbran Stadium, Cwmbran, 3pm)
Lliswerry v Newport City (3pm)
Llwynypia BGC v Ely Valley (Pentre 3G)
Lyne v Frimley Green (2pm)
Margate v Welling United (3pm)
Market Drayton Town v 1874 Northwich (3pm)
Marshalls v Lower Breck (3pm)
May & Baker v Clapton (2pm) on 3G at Robert Clack Leisure Centre
Meridian VP v Cray Valley (Paper Mills) (5:00pm)
Merthyr Town v Swansea City U/23 (3pm)
Mold Alexandra v Mold Town United (2pm)
MK Gallacticos v Wooton St George (3pm) OFF MKG twitter
Nailsea & Tickenham v Tuffley Rovers (3pm)
Nantwich Town v Crewe Alexandra (3pm)
Newmarket Town v Braintree Town (3pm)
New Marske v BEADS (6.30pm)
Newport Pagnell Town v Newport Pagnell Reserves (3pm)
New Salamis v Cockfosters (2pm) at Enfield Grammar School
Newton v AFC Liverpool (3pm)
Nuneaton Borough v Notts County (3pm)
Oakham United v Holwell Sports (1pm)
Old Chelmsfordians v Halstead Town (2.15pm) at Melbourne Park 3G
Parkgate v Rotherham United (1pm)
Parsons Drove v Thetford Town - OFF Reason Unknown
Parley Sports v Bashley XI (10.30am at Hamworthy Utd FC) * Parley now playing as Bournemouth Sports after merger.
Peckham Town v Hackney Wick (12.30pm) (P) - OFF
Penn & Tylers Green v Beaconsfield Town (3pm)
Penrith v Sandbach United (3pm)
Penybont v Ammanford (2.30pm)
Phoenix Sports v Chatham Town (10.45 am, King Henry School, Erith, DA8 3BN)
Pilkington v Cammell Laird (12.30pm, not 3pm as previously advertised)
Pill YMCA v Newport Saints [1sts and 2nds matches] (2.30pm 1sts)
Ponteland United v Tow Law Town AFC (2.30pm)
Portland United v Weymouth (3pm, programme to be issued)
Prestwich Heys v Atherton Colleries (3pm)
Punjab United vs Sporting Bengal United (2pm)
Purton FC v Shrivenham (3pm) (NB At Beversbrook Sports Facility, Calne, SN11 9FL)
Racing Club Warwick v Coventry United (3pm)
Radcliffe v Oldham Athletic (3pm)
Rainworth Miners Welfare v Carlton Town (3pm)
Raith Rovers v Spartans (3pm)
Ramsgate v Chatham Town (3:00pm) (Now cancelled)
Ramsgate v Tunbridge Wells (1:00pm) (at Abbey School, Faversham)
Rayners Lane vs Ascot United (2pm)
Raynes Park Vale v Old Rutlishians
Redditch United v Hanwell (3pm)
Redhill v Sutton United (3pm) (Now Cancelled)
Renishaw Rangers v Blidworth Welfare (3pm)
Richmond Town v West Auckland Town (3pm)
Ridgewood v Hailsham Town (2pm, Uckfield 3G)
Ringwood Town v Bashley (3pm)
Risca United v Cwmbran Town (2pm)
Rugby Borough v Easington Sports (3pm)
Runcorn Town v Colwyn Bay (1pm)
Rylands v Crewe Utd (N. Ireland) 1pm
Salisbury v Reading (3pm)
Sandhurst Town vs Chalvey Sports (Noon, Everest Community College 3G)
Sarratt v Amersham Town cancelled
Seaton Delaval v North Shields (3pm)
Selby Town v Hull City academy (3pm)
Selsey v Horndean (3pm)
Sevenoaks v Dartford (3pm)
Sheerwater v Flackwell Heath (3pm)
Sherburn White Rose v Golcar United (3pm)
Shildon AFC v Hartlepool United (3pm)
Silksworth CW v Sunderland AFC U23's
Silsden AFC v AVRO FC (3pm)
Sittingbourne v Tonbridge Angels (3pm)
Skelmersdale United v Bacup Borough (3pm) (JMO Sports Park)
Skelmersdale United v Wigan Athletic U/23 (3pm) (JMO Sports Park) - CANCELLED
Southport Hesketh v Barnton (3pm)
Southwick v Worthing United (3pm)
Steeton v Thackley (3pm, at Summerhill Lane)
Stockbridge v Fareham Town (3pm)
Stokenchurch v Tring Corinthians (3pm)
Sunderland U18 v Birtley Town (1pm, at Academy of Light)
Sunderland Westend v Newcastle Blue Star (3pm)
Sutton Common Rovers v Arundel (3pm)
Thorne Colliery v Belper Town (3pm)
Tiptree Heath v Wivenhoe Town cancelled
Tooting & Mitcham United v Molesey (3pm)
Totternhoe v Ampthill Town (3pm) at Chalk Hills Academy LU4 0NE
Unite MK v Dunstable Town (3pm)
Vale of Leithen v Linton Hotspur (3pm)
Vauxhall Motors v Curzon Ashton (3pm)
Wallington v Bedlington
Walton & Hersham v London Tigers (3pm)
Wellington FC v Hereford FC (3pm)
Welwyn Garden City v Luton Town XI (3pm)
West Auckland Tunns v Winlaton Vulcans (2pm)
West Didsbury & Chorlton v Rochdale Sacred Heart (3pm)
Westfield (Sussex) v Eastbourne Town (3pm)
Whitchurch Alport v Altrincham (3pm)
Wigan Athletic v Curzon Ashton (11am)
Winchester Castle v Andover New Street (12am) (Garrison Ground)
Wivenhoe Town v Dedham Old Boys cancelled
Wroxham v Diss Town (1pm) ( shadow squads at 3pm)
Wythenshawe Amateurs v Mersey Valley (3pm)
Yarm Eaglescliffe v Redcar Town (2pm)
Yate Town v Bristol Rovers (1pm)
Yaxley vs Peterborough Sports (3pm)
Yeovil Town v Stratford Town (3pm)

 
 


free hit counters

Search for (options) HOSTED BY SUMMIT SOCCER v.1.2.3