Non League Matters - The Continuation of Tonys english Football Site 



  Main Index MAIN
INDEX
Search Posts SEARCH
POSTS
Who's Online WHO'S
ONLINE
Log in LOG
IN

Home: Non League Football Information: Other Cup Competitions:
2018-19 County Cup Summary - Part 01 - Amateur Football Alliance

 



Richard Rundle
Man City Transfer Target!

May 13, 2019, 6:53 PM

Posts: 8469
Location:
Team(s):

Post #1 of 12 (513 views)
Shortcut
2018-19 County Cup Summary - Part 01 - Amateur Football Alliance Can't Post or Reply Privately

This is the first in a series of threads giving all the County Cup results I can gather from the current season.

If mods don't like this, please let me know and I will cease!

As usual, additions/corrections welcome on the board rather than through PMs.

AFA Senior Cup

Extra Preliminary Round
Old Finchleians 5-2 Southgate Olympic
Old Minchendenians 5-2 Old Ignatians
Winchmore Hill 4-2 Latymer Old Boys
Honourable Artillery Company 1-3 Wandsworth Borough
Enfield Old Grammarians 2-3 Carshalton
Old Parmiterians 2-4 West Wickham
Economicals 5-3 Bank of England

Preliminary Round
Weirside Rangers 0-4 Icarus
Old Aloysians 1-5 Old Carthusians
Old Paulines 0-2 Alleyn Old Boys
Winchmore Hill 4-0 Wandsworth Borough
Old Stationers 1-0 Cambridge Heath
Civil Service 2-0 Kew Association
HSBC 3-0 Old Blues
South Bank Cuaco 1-2 Ibis Eagles
Economicals 5-1 IB Albion
East Barnet Old Grammarians 2-5 Old Lyonians
Old Parkonians 4-2 Merton
Kings Old Boys 0-6 Wake Green Amateur
Fulham Compton Old Boys 1-5 Dorkinians
Old Minchendenians 5-3 Bromleians
Alexandra Park 1-2 Old Hamptonians
NUFC Oilers 0-3 Old Thorntonians
Old Chigwellians 0-4 Old Finchleians
Bealonians 1-3 Globe Rangers
Old Manorians 3-1 Queen Mary College Old Boys
Old Owens 3-4 Albanian
Old Suttonians 3-1 UCL Academicals
Norsemen w/o-scr FC Premier 2008
Altis 1-3 Carshalton
West Wickham 8-1 Old Salvatorians

Round 1
Old Hamptonians 5-1 Carshalton
Wake Green Amateur 1-3 Nottsborough
HSBC 0-3 Old Garchonians
Dorkinians 3-4 Norsemen
Old Thorntonians 4-1 Albanian
Old Wilsonians 1-2 Icarus
Old Carthusians 3-0 Old Minchendenians
Economicals 2-3 Polytechnic
Civil Service 2-1 Old Suttonians
Globe Rangers scr-w/o Ibis Eagles
Old Stationers 3-4 West Wickham
Old Wokingians 1-2 Old Manorians
Old Parkonians 0-1 Old Meadonians
Old Finchleians 5-0 Old Lyonians
Actonians Association w/o-scr KCS Old Boys
Alleyn Old Boys 1-2 Winchmore Hill

Round 2
Old Garchonians 0-5 Old Hamptonians
Norsemen 3-4 Old Meadonians
Old Finchleians 0-4 Alleyn Old Boys
Polytechnic 1-1 Civil Service (Polytechnic won 5-4 on penalties)
West Wickham 6-0 Old Manorians
Actonians Association 10-0 Ibis Eagles
Icarus 4-1 Wake Green Amateur
Albanian 1-4 Old Carthusians

Quarter Finals
Old Hamptonians 4-1 Winchmore Hill
Old Meadonians 3-3 Polytechnic (Old Meadonians won 5-3 on penalties)
Actonians Association 0-2 Old Carthusians
West Wickham 5-1 Icarus

Semi-Finals (both @ HSBC)
Old Hamptonians 1-3 Old Meadonians
Old Carthusians 0-0 West Wickham (Old Carthusians won 4-2 on penalties)

Final (@ Bank of England, 13/4/19)
Old Meadonians 1-3 Old Carthusians


Richard Rundle
Man City Transfer Target!

May 13, 2019, 6:55 PM

Posts: 8469
Location:
Team(s):

Post #2 of 12 (510 views)
Shortcut
Re: [Richard Rundle] 2018-19 County Cup Summary - Part 01 - Amateur Football Alliance [In reply to] Can't Post or Reply Privately

AFA Middlesex/Essex Senior Cup

Preliminary Round
Polytechnic 5-1 Chingford Athletic
Old Vaughanians 1-7 Norsemen
Old Garchonians 3-0 Globe Rangers
Civil Service 3-3 Actonians Association (Actonians Association won 4-2 on penalties)
Old Foresters 1-0 Southgate County
Old Salvatorians w/o-scr East Barnet Old Grammarians
Old Ignatians 2-3 Old Meadonians
Hale End Athletic 4-2 Alexandra Park
Winchmore Hill 3-2 Icarus

Round 1
Old Salvatorians 1-2 Hale End Athletic
Southgate Olympic 1-7 Actonians Association
Old Garchonians 1-4 Old Meadonians
Old Hamptonians 5-3 Winchmore Hill
Albanian 1-3 Norsemen
Old Parkonians 3-2 Old Aloysians
Polytechnic 11-0 Latymer Old Boys
Old Manorians 3-2 Old Foresters

Quarter Finals
Old Meadonians 1-2 Polytechnic
Norsemen 4-3 Old Hamptonians
Actonians Association 6-1 Hale End Athletic
Old Parkonians 3-1 Old Manorians

Semi-Finals
Polytechnic 1-0 Norsemen
Actonians Association 4-2 Old Parkonians

Final (@ Civil Service, 30/3/19)
Polytechnic 2-1 Actonians Association


(This post was edited by Richard Rundle on May 13, 2019, 7:17 PM)


Richard Rundle
Man City Transfer Target!

May 13, 2019, 6:57 PM

Posts: 8469
Location:
Team(s):

Post #3 of 12 (504 views)
Shortcut
Re: [Richard Rundle] 2018-19 County Cup Summary - Part 01 - Amateur Football Alliance [In reply to] Can't Post or Reply Privately

AFA Surrey/Kent Senior Cup

Preliminary Round
Economicals 1-6 Wandsworth Borough
Bank of England 5-5 Honourable Artillery Company (Bank of England won 7-5 on penalties ????)
South Bank Cuaco 0-5 Old Wokingians
Reigatians 0-0 Old Thorntonians (Reigatians won 4-3 on penalties, tie later awarded to Old Thorntonians)
Weirside Rangers 0-2 Nottsborough
Carshalton 0-3 West Wickham
Merton 1-3 Dorkinians
Old Tenisonians 5-0 Kings Old Boys

Quarter Finals
Bank of England 2-0 Dorkinians
Old Tenisonians 0-4 Old Wokingians
Nottsborough 3-0 West Wickham
Old Thorntonians 3-2 Wandsworth Borough

Semi-Finals
Bank of England 2-2 Old Wokingians (Old Wokingians won 4-1 on penalties)
Nottsborough 2-1 Old Thorntonians

Final (@ Bromley, 30/3/19)
Old Wokingians 0-1 Nottsborough


(This post was edited by Richard Rundle on May 13, 2019, 7:20 PM)


Richard Rundle
Man City Transfer Target!

May 13, 2019, 6:59 PM

Posts: 8469
Location:
Team(s):

Post #4 of 12 (498 views)
Shortcut
Re: [Richard Rundle] 2018-19 County Cup Summary - Part 01 - Amateur Football Alliance [In reply to] Can't Post or Reply Privately

AFA Challenge Cup

Preliminary Round
Leyton County Old Boys 3-5 Globe Rangers
London Welsh 4-3 Brent
The Warren 1-2 Spaniards

Round 1
Globe Rangers 2-0 Spaniards
Old Strand Academicals 2-0 Hampstead Heathens
London Lawyers w/o-scr Sinjuns Grammarians
City of London 4-0 Old Crosbeians
Old Tollingtonians 2-7 London Welsh
Hale End Athletic 1-5 Royal Bank of Scotland
Worcester College Old Boys 4-1 St James' Old Boys
New-Magdalen w/o-scr Old Suttonians
Clissold Park Rangers 0-3 Putney Saint-Germain
Old Vaughanians 1-4 Old Woodhouseians
Aberdeen Supporters Club London Branch 0-2 Shene Old Grammarians
Southgate County 3-2 Old Uffingtonians
Somerville Old Boys 1-4 Old Cholmelians
Old Tiffinians 4-0 Wood Green Old Boys
Old Sedcopians 4-1 Lancing Old Boys
University of Hertfordshire 2-3 Mickleham Old Boxhillians

Round 2
Globe Rangers 3-1 Old Strand Academicals
London Lawyers 2-1 City of London
London Welsh 4-4 Royal Bank of Scotland (London Welsh won 5-4 on penalties)
Worcester College Old Boys 0-1 New-Magdalen
Putney Saint-Germain 2-0 Old Woodhouseians
Shene Old Grammarians 3-2 Southgate County
Old Cholmelians 2-1 Old Tiffinians
Old Sedcopians 5-1 Mickleham Old Boxhillians

Quarter Finals
Globe Rangers 3-1 London Lawyers
London Welsh 1-2 New-Magdalen
Putney Saint-Germain 3-1 Shene Old Grammarians
Old Cholmelians 1-1 Old Sedcopians

Semi-Finals
Globe Rangers 1-2 New-Magdalen
Putney Saint-Germain 0-2 Old Cholmelians

Final (@ Hale End Athletic, 6/4/19)
New-Magdalen 1-0 Old Cholmelians


(This post was edited by Richard Rundle on May 13, 2019, 7:19 PM)


Richard Rundle
Man City Transfer Target!

May 13, 2019, 7:01 PM

Posts: 8469
Location:
Team(s):

Post #5 of 12 (492 views)
Shortcut
Re: [Richard Rundle] 2018-19 County Cup Summary - Part 01 - Amateur Football Alliance [In reply to] Can't Post or Reply Privately

AFA Intermediate Cup

Extra Preliminary Round
Old Suttonians reserves 2-1 Polytechnic reserves
Albanian reserves 1-6 Icarus reserves
Norsemen reserves 5-2 Old Aloysians reserves

Preliminary Round
Economicals reserves 2-6 Old Hamptonians reserves
Honourable Artillery Company reserves 1-1 West Wickham reserves (Honourable Artillery Company reserves won 4-2 on penalties)
Queen Mary College Old Boys reserves 1-3 Alexandra Park reserves
South Bank Cuaco reserves 10-1 City of London reserves
Old Ignatians reserves 0-4 Norsemen reserves
Kings Old Boys reserves 2-4 Old Wokingians reserves
Actonians Association reserves 7-0 Fulham Compton Old Boys reserves
Southgate Olympic reserves scr-w/o Old Lyonians reserves
Old Carthusians reserves 9-0 Bromleians reserves
Enfield Old Grammarians reserves w/o-scr FC Premier 2008 reserves
Old Garchonians reserves 2-1 HSBC reserves
Winchmore Hill reserves 2-3 Icarus reserves
NUFC Oilers reserves 4-1 Old Woodhouseians reserves
Hale End Athletic reserves 4-2 Old Finchleians reserves
Old Minchendenians reserves scr-w/o Old Salvatorians reserves
Old Thorntonians reserves w/o-scr Sinjuns Grammarians reserves
Civil Service reserves 2-4 Alleyn Old Boys reserves
London Welsh reserves 0-1 East Barnet Old Grammarians reserves
Dorkinians reserves 4-0 Old Suttonians reserves
Bealonians reserves w/o-scr Kew Association reserves
Latymer Old Boys reserves 1-2 Old Parmiterians reserves
Bank of England reserves 2-1 Merton reserves
Weirside Rangers reserves 0-2 Old Blues reserves
Old Wilsonians reserves 3-2 Royal Bank of Scotland reserves

Round 1
Icarus reserves 7-0 Ibis Eagles reserves Old Hamptonians reserves 4-4 NUFC Oilers reserves (NUFC Oilers reserves won 5-4 on penalties)
Old Parmiterians reserves 1-1 Old Blues reserves (Old Blues won 4-1 on penalties)
Alleyn Old Boys reserves 3-5 Alexandra Park reserves
Old Salvatorians reserves 2-4 Old Thorntonians reserves
South Bank Cuaco reserves 3-3 Old Wilsonians reserves (Old Wilsonians reserves won 4-3 on penalties)
Actonians Association reserves 1-2 Bank of England reserves
Nottsborough reserves 9-0 Bealonians reserves
Enfield Old Grammarians reserves 9-0 Hale End Athletic reserves
Norsemen reserves 4-2 East Barnet Old Grammarians reserves
Wandsworth Borough reserves 4-2 Dorkinians reserves
Old Parkonians reserves 6-0 Old Wokingians reserves
Old Lyonians reserves 0-4 Old Owens reserves
Old Garchonians reserves 1-2 Old Meadonians reserves
Honourable Artillery Company reserves 6-0 Old Carthusians reserves
Old Manorians reserves 0-1 UCL Academicals reserves

Round 2
Icarus reserves 4-1 Old Thorntonians reserves
Wandsworth Borough reserves 1-3 Honourable Artillery Company reserves
Enfield Old Grammarians reserves 3-1 Old Wilsonians reserves
Old Blues reserves 1-4 Norsemen reserves
Old Manorians reserves 3-4 Nottsborough reserves
Bank of England reserves 3-1 Alexandra Park reserves
Old Parkonians reserves 0-4 UCL Academicals reserves
NUFC Oilers reserves 2-6 Old Owens reserves

Quarter Finals
UCL Academicals reserves 2-0 Enfield Old Grammarians reserves
Bank of England reserves 4-2 Norsemen reserves
Honourable Artillery Company reserves 1-0 Icarus reserves
Nottsborough reserves 3-2 Old Owens reserves

Semi-Finals
Honourable Artillery Company reserves 2-3 UCL Academicals reserves
Nottsborough reserves 1-1 Bank of England reserves (Nottsborough reserves won 5-3 on penalties)

Final (@ Polytechnic, 6/4/19)
UCL Academicals reserves 1-1 Nottsborough reserves (Nottsborough reserves won 3-1 on penalties)


(This post was edited by Richard Rundle on May 13, 2019, 7:18 PM)


Richard Rundle
Man City Transfer Target!

May 13, 2019, 7:03 PM

Posts: 8469
Location:
Team(s):

Post #6 of 12 (489 views)
Shortcut
Re: [Richard Rundle] 2018-19 County Cup Summary - Part 01 - Amateur Football Alliance [In reply to] Can't Post or Reply Privately

AFA Middlesex/Essex Intermediate Cup

Preliminary Round
University of Hertfordshire 4-6 Civil Service reserves
Hale End Athletic reserves 3-4 Mill Hill Village
Old Parkonians reserves 3-1 Queen Mary College Old Boys reserves
Norsemen reserves 1-2 Winchmore Hill reserves
Albanian reserves 9-2 Old Manorians reserves
Old Isleworthians 1-0 Old Hamptonians reserves
Old Kingsburians 1-2 Actonians Association reserves
Old Ignatians reserves 8-1 Old Tollingtonians
Polytechnic reserves 5-1 Old Garchonians reserves
Old Vaughanians reserves 2-1 Centenary Park
Southgate Olympic reserves scr-w/o Wood Green Old Boys

Round 1
Old Aloysians reserves 5-2 Actonians Association reserves
Albanian reserves 1-4 Old Meadonians reserves
East Barnet Old Grammarians reserves scr-w/o Wood Green Old Boys
Polytechnic reserves 3-5 Winchmore Hill reserves
Old Parkonians reserves 2-3 Old Uffingtonians
Old Vaughanians reserves 0-8 Mill Hill Village
Civil Service reserves 8-2 Old Ignatians reserves
Leyton County Old Boys 3-2 Old Isleworthians

Quarter Finals
Old Aloysians reserves 4-1 Old Meadonians reserves
Wood Green Old Boys 1-3 Winchmore Hill reserves
Old Uffingtonians 1-3 Mill Hill Village
Civil Service reserves 6-2 Leyton County Old Boys

Semi-Finals
Old Aloysians reserves 1-3 Winchmore Hill reserves
Mill Hill Village 5-2 Civil Service reserves

Final (@ Old Finchleians, 30/3/19)
Winchmore Hill reserves 4-1 Mill Hill Village


(This post was edited by Richard Rundle on May 13, 2019, 7:21 PM)


Richard Rundle
Man City Transfer Target!

May 13, 2019, 7:05 PM

Posts: 8469
Location:
Team(s):

Post #7 of 12 (486 views)
Shortcut
Re: [Richard Rundle] 2018-19 County Cup Summary - Part 01 - Amateur Football Alliance [In reply to] Can't Post or Reply Privately

AFA Surrey/Kent Intermediate Cup

Preliminary Round West Wickham 3rd 6-3 Mickleham Old Boxhillians
Old Thorntonians reserves 0-5 Wandsworth Borough reserves
South Bank Cuaco reserves 3-0 Merton reserves
Dorkinians reserves 0-1 Honourable Artillery Company reserves

Round 1 Reigatians reserves 3-2 Wandsworth Borough reserves
Bank of England reserves 2-0 Old St Mary's
Old Sedcopians 2-3 Old Strand Academicals
West Wickham 3rd w/o-scr Old Guildfordians
Nottsborough reserves 3-2 Old Tenisonians reserves
Honourable Artillery Company reserves 4-2 Carshalton reserves
Old Tiffinians 2-4 South Bank Cuaco reserves
Economicals reserves 0-3 Old Wilsonians reserves

Quarter Finals Old Strand Academicals 1-4 Honourable Artillery Company reserves
South Bank Cuaco reserves 0-3 Reigatians reserves
Old Wilsonians reserves 2-1 West Wickham reserves
Bank of England reserves 4-2 Nottsborough reserves

Semi-Finals Bank of England reserves 2-0 Reigatians reserves
Old Wilsonians reserves 1-5 Honourable Artillery Company reserves

Final (@ Old Pauline, 30/3/19) Honourable Artillery Company reserves 3-1 Bank of England reserves


Richard Rundle
Man City Transfer Target!

May 13, 2019, 7:07 PM

Posts: 8469
Location:
Team(s):

Post #8 of 12 (483 views)
Shortcut
Re: [Richard Rundle] 2018-19 County Cup Summary - Part 01 - Amateur Football Alliance [In reply to] Can't Post or Reply Privately

AFA Junior Cup

Preliminary Round
Old Owens 3rd w/o-scr Weirside Rangers 3rd
Old Blues 3rd 1-3 Old Sedcopians reserves
Old Manorians 3rd 2-2 Parkfield (Old Manorians 3rd won 5-4 on penalties)
Merton 3rd 0-4 Reigatians 3rd
Old Tollingtonians reserves 0-7 Crouch End Vampires 3rd
Old Kingsburians 3-5 Pitshanger Dynamo reserves
Old Salesians reserves scr-w/o Nottsborough 3rd
Hale End Athletic 3rd w/o-scr Egbertian

Round 1
Enfield Old Grammarians 3rd 4-6 Old Owens 3rd
Wandsworth Borough 3rd 1-2 Norsemen 3rd
Old Sedcopians reserves 7-0 Old Tiffinians reserves
Old Manorians 3rd 3-4 Winchmore Hill 3rd
Mayfield Athletic 6-0 East Barnet Old Grammarians 3rd
Reigatians 3rd 3-5 National Westminster Bank
Albanian 3rd 3-0 Crouch End Vampires 3rd
Pitshanger Dynamo reserves 0-2 Old Lyonians 3rd
Fulham Compton Old Boys 3rd w/o-scr Old Aloysians 3rd
Nottsborough 3rd 4-0 Alleyn Old Boys 3rd
Actonians Association 3rd 0-2 Mill Hill Village
Old Hamptonians 3rd 2-1 Old Thorntonians 3rd
Civil Service 3rd 4-0 Bank of England 3rd
Old Tenisonians 3rd 1-3 Southgate Olympic 3rd
Old Parmiterians 3rd 0-2 South Bank Cuaco 3rd
Old Finchleians 3rd 2-1 Old Wilsonians 3rd
Old Parkonians 3rd 3-1 KCS Old Boys reserves
Economicals 3rd 5-0 St James's Old Boys reserves
Old Challoners w/o-scr Hale End Athletic 3rd
Polytechnic 3rd w/o-scr Kew Association 3rd
Wanderers reserves 0-3 Old Wokingians 3rd
Wood Green Old Boys reserves 1-2 Alexandra Park 3rd
Old Meadonians 3rd 4-1 Shene Old Grammarians reserves
HSBC 3rd 1-0 Ibis Eagles 3rd
Dorkinians 3rd 0-4 Old Minchendenians 3rd
Carshalton 3rd 5-3 Old Garchonians 3rd
Latymer Old Boys 3rd 2-3 Queen Mary College Old Boys 3rd
West Wickham 3rd 1-0 Bealonians 3rd
Old Ignatians 3rd 3-5 Old Salvatorians 3rd
Southgate County reserves 0-5 Old Cholmelians reserves
Old Magdalenians 3-2 Old Suttonians 3rd
UCL Academicals w/o-scr Bromleians 3rd

Round 2
Old Owens 3rd 4-1 Norsemen 3rd
Old Sedcopians reserves 5-4 Winchmore Hill 3rd
Mayfield Athletic scr-w/o National Westminster Bank
Albanian 3rd 2-4 Old Lyonians 3rd
Fulham Compton Old Boys 3rd 0-2 Nottsborough 3rd
Mill Hill Village 3-3 Old Hamptonians 3rd (Mill Hill Village won 4-2 on penalties)
Civil Service 3rd 2-3 Southgate Olympic 3rd
South Bank Cuaco 3rd 3-2 Old Finchleians 3rd
Old Parkonians 3rd 3-2 Economicals 3rd
Old Challoners 3-6 Polytechnic 3rd
Old Wokingians 3rd 3-2 Alexandra Park 3rd
Old Meadonians 3rd 2-1 HSBC 3rd
Old Minchendenians 3rd 4-2 Carshalton 3rd
Queen Mary College Old Boys 3rd 0-2 West Wickham 3rd
Old Salvatorians 3rd 5-1 Old Cholmelians reserves
Old Magdalenians 2-1 UCL Academicals 3rd

Round 3
Old Owens 3rd 3-2 Old Sedcopians reserves
National Westminster Bank 2-3 Old Lyonians 3rd
Nottsborough 3rd 5-3 Mill Hill Village
Southgate Olympic 3rd 6-2 South Bank Cuaco 3rd
Old Parkonians 3rd 2-7 Polytechnic 3rd
Old Wokingians 3rd 3-0 Old Meadonians 3rd
Old Minchendenians 3rd 0-1 West Wickham 3rd
Old Salvatorians 3rd 3-1 Old Magdalenians

Quarter Finals
Old Owens 3rd 3-1 Old Lyonians 3rd
Nottsborough 3rd 2-3 Southgate Olympic 3rd
Polytechnic 3rd 2-1 Old Wokingians 3rd
West Wickham 3rd 2-0 Old Salvatorians 3rd

Semi-Finals
Old Owens 3rd 2-1 Southgate Olympic 3rd
Polytechnic 3rd 5-4 West Wickham 3rd

Final (@ Old Parkonians, 16/3/19)
Old Owens 3rd 1-2 Polytechnic 3rd

(This post was edited by Richard Rundle on May 13, 2019, 7:22 PM)


Richard Rundle
Man City Transfer Target!

May 13, 2019, 7:09 PM

Posts: 8469
Location:
Team(s):

Post #9 of 12 (477 views)
Shortcut
Re: [Richard Rundle] 2018-19 County Cup Summary - Part 01 - Amateur Football Alliance [In reply to] Can't Post or Reply Privately

AFA Minor Cup

Preliminary Round
Wandsworth Borough 4th 5-1 Latymer Old Boys 4th
Silhill 4th 0-8 Old Parmiterians 4th
Winchmore Hill 4th 3-1 Old Meadonians 4th
Nottsborough 4th 1-4 South Bank Cuaco 4th
Albanian 4th 3-1 Old Wokingians 4th
Old Thorntonians 4th 1-4 HSBC 4th
Bank of England 4th 0-1 Shene Old Grammarians 3rd
Old Sedcopians 3rd 3-2 Merton 4th
East Barnet Old Grammarians 4th 0-6 Old Lyonians 4th
Old Ignatians 4th 3-7 Wood Green Old Boys 3rd
Enfield Old Grammarians 4th 3-10 UCL Academicals 4th
Old Owens 4th 3-2 Old Brentwoods reserves
Carshalton 4th 3-1 Reigatians 4th
Southgate County 3rd 3-4 Crouch End Vampires 4th
Actonians Association 4th 9-0 Old Finchleians 4th
Old Manorians 4th 2-1 Wake Green Amateur 4th
Bealonians 4th 3-1 Old Parkonians 4th
Old Aloysians 4th 1-8 Norsemen 4th
London Hospital Old Boys 2-5 Alleyn Old Boys 4th
Old Tiffinians 3rd 2-5 Old Suttonians 4th
Old Salvatorians 4th 4-3 Old Pegasonians
Mill Hill Village reserves w/o-scr Old Salesians 3rd

Round 1
Southgate Olympic 4th w/o-scr Carshalton 4th
Norsemen 4th 3-1 Wood Green Old Boys 3rd
Actonians Association 4th 3-2 Old Wilsonians 4th
UCL Academicals 4th 0-7 West Wickham 4th
Old Owens 4th 2-2 Old Minchendenians 4th (Old Owens 4th won 5-3 on penalties)
Old Sedcopians 3rd 0-2 Winchmore Hill 4th
Polytechnic 4th 6-1 Crouch End Vampires 4th
Old Parmiterians 4th 7-0 Ibis Eagles 4th
Old Suttonians 4th 5-2 HSBC 4th
Wandsworth Borough 4th 4-1 Dorkinians 4th
Shene Old Grammarians 3rtd 4-4 Mill Hill Village reserves (Mill Hill Village reserves won 6-5 on penalties)
South Bank Cuaco 4th 1-3 Old Salvatorians 4th
Old Lyonians 4th 0-8 Albanian 4th
Old Manorians 4th 2-7 Alleyn Old Boys 4th
Old Vaughanians reserves 2-6 Civil Service 4th
Bealonians 4th w/o-scr Alexandra Park 4th

Round 2
Old Salvatorians 4th 4-0 Bealonians 4th
HSBC 4th 2-3 Norsemen 4th
West Wickham 4th 2-1 Polytechnic 4th
Actonians Association 4th 1-2 Alleyn Old Boys 4th
Old Owens 4th 3-6 Winchmore Hill 4th
Southgate Olympic 4th 1-4 Mill Hill Village reserves
Civil Service 4th 1-4 Old Parmiterians 4th
Albanian 4th 4-3 Wandsworth Borough 4th

Quarter Finals
Old Salvatorians 4th 2-1 Norsemen 4th
West Wickham 4th 0-4 Alleyn Old Boys 4th
Winchmore Hill 4th 2-1 Mill Hill Village reserves
Old Parmiterians 4th 1-1 Albanian 4th (Albanian 4th won 4-3 on penalties)

Semi-Finals
Old Salvatorians 4th 0-2 Alleyn Old Boys 4th
Winchmore Hill 4th 2-5 Albanian 4th

Final (@ West Wickham, 23/3/19)
Alleyn Old Boys 4th 3-0 Albanian 4th


(This post was edited by Richard Rundle on May 13, 2019, 7:24 PM)


Richard Rundle
Man City Transfer Target!

May 13, 2019, 7:11 PM

Posts: 8469
Location:
Team(s):

Post #10 of 12 (474 views)
Shortcut
Re: [Richard Rundle] 2018-19 County Cup Summary - Part 01 - Amateur Football Alliance [In reply to] Can't Post or Reply Privately

AFA Senior Novets Cup

Preliminary Round
Shene Old Grammarians 4th 3-1 Old Tiffinians 4th
Wandsworth Borough 5th 2-1 Clissold Park Rangers 3rd
Norsemen 5th 2-3 Albanian 5th
HSBC 5th 4-4 Old Wilsonians 5th (Old Wilsonians 5th won 5-4 on penalties)
Old Finchleians 5th 9-0 Old Ignatians 5th
Old Manorians 5th 2-2 Parkfield reserves (Old Manorians 5th won 4-3 on penalties)
Crouch End Vampires 5th 0-0 UCL Academicals 5th
Bank of England 5th 0-10 Old Wokingians 5th
Ravenscroft Old Boys 3-0 Southgate County 4th
Reigatians 5th 0-6 West Wickham 5th

Round 1
West Wickham 7th 3-6 Shene Old Grammarians 4th
Old Vaughanians 3rd 3-6 Old Manorians 5th
Albanian 5th 4-3 Old Wilsonians 5th
South Bank Cuaco 5th 3-1 Wandsworth Borough 5th
Old Parmiterians 5th 0-1 Winchmore Hill 5th
Old Meadonians 5th 1-3 Alleyn Old Boys 5th
Actonians Association 5th 1-3 Old Finchleians 5th
Old Parkonians 5th 1-1 UCL Academicals 5th (UCL Academicals 5th won 4-1 on penalties)
Old Woodhouseians 3rd 2-2 Old Salvatorians 5th (Old Woodhouseians 3rd won 8-7 on penalties)
Old Sedcopians 4th 2-9 Polytechnic 5th
Merton 5th 1-2 Old Wokingians 5th
Old Suttonians 5th 4-1 Old Thorntonians 5th
East Barnet Old Grammarians 5th 2-9 Alexandra Park 5th
Old Lyonians 5th 3-4 Ravenscroft Old Boys
Southgate Olympic 5th 1-2 Bealonians 5th
Civil Service 5th 4-0 West Wickham 5th

Round 2
Shene Old Grammarians 4th 3-0 Old Manorians 5th
Albanian 5th 1-2 South Bank Cuaco 5th
Winchmore Hill 5th 7-2 Alleyn Old Boys 5th
Old Finchleians 5th 3-2 UCL Academicals 5th
Old Woodhouseians 3rd 2-5 Polytechnic 5th
Old Wokingians 5th 0-4 Old Suttonians 5th
Alexandra Park 5th 7-2 Ravenscroft Old Boys
Bealonians 5th 2-2 Civil Service 5th (Civil Service 5th won 3-1 on penalties)

Quarter Finals
Shene Old Grammarians 4th 3-0 South Bank Cuaco 5th
Winchmore Hill 5th 1-2 Old Finchleians 5th
Polytechnic 5th 7-2 Old Suttonians 5th
Alexandra Park 5th 3-2 Civil Service 5th

Semi-Finals
Shene Old Grammarians 4th 2-2 Old Finchleians 5th (Shene Old Grammarians 4th won 3-0 on penalties)
Polytechnic 5th 4-2 Alexandra Park 5th

Final (@ Old Parmiterians, 16/3/19)
Shene Old Grammarians 4th 1-6 Polytechnic 5th

(This post was edited by Richard Rundle on May 13, 2019, 7:25 PM)


Richard Rundle
Man City Transfer Target!

May 13, 2019, 7:13 PM

Posts: 8469
Location:
Team(s):

Post #11 of 12 (471 views)
Shortcut
Re: [Richard Rundle] 2018-19 County Cup Summary - Part 01 - Amateur Football Alliance [In reply to] Can't Post or Reply Privately

AFA Intermediate Novets Cup

Preliminary Round
Winchmore Hill 6th 4-2 Old Parkonians 6th
Old Thorntonians 6th 2-1 Dorkinians 5th
Old Wokingians 6th 4-4 South Bank Cuaco 6th (South Bank Cuaco 6th won 8-7 on penalties)
Old Tiffinians 5th 0-17 Old Wilsonians 6th
Old Sedcopians 5th 1-4 HSBC 6th
Wandsworth Borough 6th 1-3 Old Salesians reserves
Old Parmiterians 6th scr-w/o Alexandra Park 6th
Old Ignatians 6th 4-6 Old Kingsburians reserves
Sinjuns Grammarians 3rd scr-w/o West Wickham 6th
UCL Academicals 6th 1-2 Old Meadonians 6th
Civil Service 6th 2-6 Alleyn Old Boys 6th
Old Suttonians 6th 4-1 Reigatians 6th

Round 1
Merton 6th scr-w/o HSBC 6th
Old Suttonians 6th w/o-scr West Wickham 6th
Old Wilsonians 6th 2-4 Winchmore Hill 6th
Old Thorntonians 6th 1-6 Polytechnic 6th
Alexandra Park 6th 1-1 Alleyn Old Boys 6th (Alexandra Park 6th won 3-0 on penalties)
South Bank Cuaco 6th 1-1 Actonians Association 6th (Actonians Association 6th won 10-9 on penalties)
Old Meadonians 6th 9-0 Old Salesians reserves
Bealonians 6th 0-3 Old Kingsburians reserves

Quarter Finals
HSBC 6th 3-1 Old Suttonians 6th
Winchmore Hill 6th 2-6 Polytechnic 6th
Alexandra Park 6th 2-1 Actonians Association 6th
Old Meadonians 6th 6-4 Old Kingsburians reserves

Semi-Finals
HSBC 6th 0-5 Polytechnic 6th
Alexandra Park 6th 2-3 Old Meadonians 6th

Final (@ Old Wokingians, 23/3/19)
Polytechnic 6th 2-3 Old Meadonians 6th


Richard Rundle
Man City Transfer Target!

May 13, 2019, 7:15 PM

Posts: 8469
Location:
Team(s):

Post #12 of 12 (468 views)
Shortcut
Re: [Richard Rundle] 2018-19 County Cup Summary - Part 01 - Amateur Football Alliance [In reply to] Can't Post or Reply Privately

AFA Junior Novets Cup

Preliminary Round
Old Guildfordians reserves 1-4 Old Wilsonians 7th
Alleyn Old Boys 7th 1-1 South Bank Cuaco 7th (Alleyn Old Boys 7th won 5-4 on penalties)
Civil Service 7th 0-4 Old Meadonians 7th
Old Parmiterians 7th 2-0 Alexandra Park 7th

Round 1
Old Challoners reserves 1-6 Actonians Association 7th
Old Parmiterians 8th 0-5 Old Parkonians 10th
Bealonians 7th 1-5 Old Parkonians 9th
Alexandra Park 8th w/o-scr Old Parmiterians 10th
Old Suttonians 7th 2-1 Alleyn Old Boys 7th
Old Wokingians 7th 1-3 Old Meadonians 7th
Civil Service 8th 0-11 Polytechnic 8th
Old Meadonians 9th 1-8 Old Meadonians 8th
Old Wokingians 8th 5-10 Old Wilsonians 7th
Alexandra Park 10th 1-8 Norsemen 7th
Alexandra Park 9th 2-3 Old Woodhouseians 4th
Old Parkonians 7th 4-2 Old Parkonians 8th
Polytechnic 7th 10-0 Old Wilsonians 8th
Winchmore Hill 8th 4-2 Actonians Association 8th
Old Parmiterians 9th 0-3 Norsemen 6th
Winchmore Hill 7th 2-3 Old Parmiterians 7th

Round 2
Actonians Association 7th 0-5 Old Parkonians 10th
Old Parkonians 9th 4-4 Alexandra Park 8th (Alexandra Park 8th won 5-4 on penalties)
Old Suttonians 7th 2-3 Old Meadonians 7th
Polytechnic 8th 2-4 Old Meadonians 8th
Old Wilsonians 7th 2-1 Norsemen 7th
Old Woodhouseians 4th 1-3 Old Parkonians 7th
Polytechnic 7th w/o-scr Winchmore Hill 8th
Norsemen 6th 0-5 Old Parmiterians 7th

Quarter Finals
Old Parkonians 10th 3-3 Old Parkonians 9th (Old Parkonians 9th won 4-3 on penalties)
Old Meadonians 7th 1-2 Old Meadonians 8th
Old Wilsonians 7th 1-3 Old Parkonians 7th
Polytechnic 7th 2-3 Old Parmiterians 7th

Semi-Finals
Old Parkonians 9th 2-2 Old Meadonians 8th (Old Parkonians 9th won 5-4 on penalties)
Old Parkonians 7th 3-3 Old Parmiterians 7th (Old Parkonians 7th won 5-4 on penalties)

Final (@ Old Parkonians, 16/3/19)
Old Parkonians 9th 0-2 Old Parkonians 7th

 
 


free hit counters

Search for (options) HOSTED BY SUMMIT SOCCER v.1.2.3