Non League Matters - The Continuation of Tonys english Football Site 



  Main Index MAIN
INDEX
Search Posts SEARCH
POSTS
Who's Online WHO'S
ONLINE
Log in LOG
IN

THIS FORUM IS NOW READ ONLY - PLEASE HEAD OVER TO THE NEW FORUM HERE (CLICK LINK) TO REGISTER A NEW ACCOUNT - THANKS

Home: Archive: Pre Season Friendlies:
Saturday 21/07/12

 



HarryC
Chelsea Transfer Target

Jul 16, 2012, 6:31 PM

Posts: 3191
Location: Fleet
Team(s): Fleet, Aldershot, Chelsea

Post #1 of 1 (1484 views)
Shortcut
     Saturday 21/07/12   or Reply Privately

Abertillery Bluebirds v AFC Porth
Abingdon Town v Didcot Town (3pm)
Accrington Stanley v Blackburn Rovers (3pm)
AFC Blackpool v Chorley
AFC Darwen v Stalybridge Celtic
AFC Dunstable v Luton Town (3pm)
AFC Kempston Rovers v Cranfield (2pm)
AFC Stoneham v South City (2pm)
AFC Totton v Farnborough
AFC Wulfrunians v Gornal Athletic
Ajax v Celtic ( 6pm )
Airbus UK (Broughton) v Southport
Alsager Town v Northwich Victoria
Alton Town v Wantage Town (3pm)
Altrincham v Burnley (3pm)
Alvechurch v Bromsgrove Sporting (3pm)
Ammanford v Aberaeron (2pm)
Archdales '73 v Barnt Green Spartak (3pm)
Argoed United v Llangollen (2.30pm)
Arnold Town v Worsbrough Bridge Athletic, 3pm
Ashford Town (Middx) v Walton & Hersham
Ashford United v Ramsgate (3pm)
Ash United v Chertsey Town (3pm)
Askern Villa v Lincoln United, 3pm
Athersley Recreation v Worksop Parramore, 3pm
Atherton Collieries v Ashton United (3pm)
Attenborough FC v Clifton FC (@ Arnold Hill School)
Aylesbury v Maidenhead United (3pm)
Baldock Town v Linton Granta (12.30pm)
Banbury United v Oxford City (3pm)
Barking v Brentwood Town
Barmouth & Duffryn v Bala Town (3pm)
Barnoldswick Town v AFC Fylde
Barnstaple Town v Barry Town (3pm)
Barrow AFC v Carlisle United (3pm)
Barton Town Old Boys v Scunthorpe United XI, 3pm
Basford United v Shepshed Dynamo (3pm)
Basildon United v Maldon & Tiptree
Basingstoke Town v Reading XI (3pm Entry reportedly 'normal' league price £12) (Royals '1sts' Squad in Portugal)
Beckenham Town v Southend Manor (3pm)
Bedfont Sports v Northwood (2 games 13:00 + 15:00h supposedly Firsts = first )
Bedford Town v Spalding United (3pm)
Bedlington Terriers v Worksop Town
Bedworth Ex Service v Polesworth (3pm)
Belper Town v North Ferriby United (3pm)
Berrow v Oldland Abbotonians
Bexley Borough v Crockenhill Res At Meridian Sports Club
Biggleswade Town v Hitchin Town (3pm)
Billinge v Ashton Town (2.30pm)
Bilston Town v Rocester (3pm)
Binfield v Slough Town
Bishop Sutton v Cribbs Friends Life (3pm)
Blackstones v Potton United
Blaenavon Blues v Merthyr Saints
Blyth Spartans AFC v Gateshead (3pm)
Bodedern Ath v Caernarfon Wanderers (3pm)
Bognor Regis Town v AFC Wimbledon (3pm)
Bolehall Swifts v Romulus (3pm)
Boston Town v Pinchbeck United
Bottesford Town v Ruston Sports, 3pm
Bourne Town v Hykeham
Bowers & Pitsea v Colchester United (3pm)
Brackley Town v Peterborough United XI (Maunsell Cup) (2pm)
Bradford Park Avenue v Doncaster Rovers 3pm
Bradford Town v Larkhall Athletic
Braintree Town v Southend United
Bridgend Street v Taffs Well (2pm)
Bridgwater Town Reserves v Mere Town (Venue TBA)
Bridport v Hillingdon Borough
Bridlington Town v Hull City XI (3pm)
Bridon Ropes v Tilbury Res (3pm)
Buckingham Athletic Reserves v Olney Town Reserves (3.30pm)
Buckingham Athletic v Olney Town (1pm)
Burscough v Marine (3pm)
Bush Hill Rangers v Stansted (2pm) At White Hart Comm Sports Centre
Buxton v Notts County
Cadbury Heath v Yate Town
Caernarvon Town v Llandudno (2.30)
Caersws v Montgomery Town (2.30pm)
Caldicot Town v Newport Civil Service (2.30pm)
Calne v Chippenham (Fred Rutty Trophy)
Cambridge City v Cambridge United (3pm)
Canvey Island v Billericay Town (3pm)
Carmarthen Town V Newport County (2.30pm)
Cefn Druids v Atherton LR 2.30pm
Charnock Richard v Skelmersdale United (3pm)
Chatteris Town v St Ives Town
Chester FC v Kilmarnock (3pm)
Chester-Le-Street v Cumnock Juniors (3pm)
Chicago Fire v Aston Villa
Cinderford Vets XI v Aston Villa Old stars (2pm) @ Cinderford Rugby Club
Clay Cross Town v Whalley Bridge (3pm)
Cleethorpes Town v Rossington Main, 3pm (at Linden Homes Club)
Clipstone Welfare v AFC Mansfield (3pm)
Clydach Wasps v Grange Albion (3pm)
Clydach Wasps Res v Grange Albion Res (at Llanelly Hill, 3pm)
Coed Eva v Wainfelin Bluebirds (3pm)
Cogenhoe United v Stoney Stratford Town
Colchester United v West Ham United (3pm)
Colne v Ramsbottom United
Concord Rangers v Grays Athletic (3pm)
Congleton Town v New Mills (2pm)
Consett v Annfield Plain
Conwy Borough v Llandudno Junction (2.30pm)
Corby Town v Northampton Town (3pm)
Corinthian Casuals v. Tooting & Mitcham United (11.00am)/Dulwich Hamlet v. Kingstonian (3.00pm) Geoff Harvey Memorial Tournament-both at Corinthian-Casuals FC.
Corinthian v South Park (3pm)
Coventry City U/18 v Brentford XI (11.30am)
Coxhoe Athletic v Brandon United (2:30pm)
Crawley Town v Peterborough United (3pm)
Cray Valley (Paper Mills) v Rye United
Crockenhill v Bethnal Green United (3pm) At Blackheath Rugby Club
Cullercoats v West Allotment Celtic (2.30)
Cwmbran Town v Porthcawl Athletic (2pm at Llantarnam Leisure Centre)
Cwmffrwdoer v New Inn (2.30pm)
Darlaston Town v Paget Rangers 2011 (3pm)
Dartford v Gillingham (3pm)
Deal Town v Folkestone Invicta (3pm)
Dorking Wanderers v Chipstead
Dunston UTS v Brighouse Town
Durham City v Bishop Auckland
Eagley v Irlam at St Georges Park, Needwood, Burton. DE13 9PD or DE14 9JA (NEW ENGLAND SET UP!)
East Thurrock v AFC Hornchurch (3pm)
Eastwood Town v Lincoln City
Ebbsfleet United v Leyton Orient (3pm)
Ellesmere Port v Castell Alun Colts (3pm)
Ely City v Deeping Rangers
Ely Rangers v Birmingham City XI (2.30pm)
Enfield 1893 v Hemel Hempstead Town (3.00pm)
Epsom & Ewell v Frimley Green (at Colliers Wood)
Évian Thonon Gaillard v Southampton @ Stade Joseph-Moynat, Thonon-les-Bains, France (7pm Local Time)
Exeter City v FC United of Manchester(3pm)
Exmouth Town v Witheridge (2pm)
Farleigh Rovers v South Park Res (3pm)
Faversham Town v Welling United
FC Halifax Town v Stockport County (3pm)
Feckenham v Pilkington XXX (3pm)
Feltham v Rayners Lane
Fishburn Park v Scarborough Town (3pm)
Fisher v Aveley (3pm at Bacon's College SE16) (P)
Fleet Town v Bashley
Fleetwood Town v Blackburn Rovers (noon) at Crown Ground, Accrington
Formby v Witton Albion (off due to ground)
Frome Town v Bristol Rovers XI (3pm)
Fulwood Amateurs v Bacup Borough
Gala Fairydean v North Shields (2pm)
Galmpton United v Wimborne Town (3pm)
Gateshead Leam Rangers v Wallsend Town (2pm)
Gillingham Town v Alresford
Govilon v Cambrian & Clydach (2.30pm)
Graham St Prims v Desford 3pm
Grantham Town v Brigg Town (3pm) Lincs Senior Shield
Grapenhall Sports v Runcorn Town (1pm)
Great Wakering Rovers v Romford (3pm)
Greenways v Hildenborough
Greenfield v Hawarden Rangers (3pm)
Greenwood Meadows v Hucknall Town
Gresley v Dagenham
Guilsfield v Four Crosses
Guiseley v Huddersfield Town (3pm)
Hadley v Ware
Hailsham Town res v Colliers Wood United res
Hailsham Town v Colliers Wood United (1.30pm)
Halesowen Town v Solihull Moors
Hamworthy v Badshot Lea
Haringey Borough v Tilbury (3pm)
Harold Hill v Barking (2.30pm)
Haslingden St Marys v Nelson (3pm)
Hastings United Brighton & Hove Albion (3pm)
Hatfield Town v Waltham Forest (3pm)
Haverhill Rovers v Soham Town Rangers (3pm) ** POSTPONED **
Hayes & Yeading United v Hendon (1pm) At the Hive
Hemsworth Miners Welfare v Frickley Athletic, 3pm
Herne Bay v VCD Athletic (3pm)
Holmesdale v Walton Casuals (2pm)
Horden C.W. v Billingham Synthonia (3pm)
Horncastle Town v Newark Town 3pm
Hornsea Town v Harworth CI (@ Bishop Burton)
Hunston v Pagham Res (7.45pm)
Huntingdon Town v Farnham
Hythe Town v Eastbourne Borough
Ilkeston Town v Notts County
Inverness Caledonian Thistle v Coventry City (3pm)
Kennington v Lydd Town (2pm)
Kent Football United v Metrogas (3pm)
King Lynn Town v Wroxham (3pm)
Kirkley & Pakefield v Needham Market (3pm)
Kiveton Park v Dinnington Town, 3pm
Knaphill v Raynes Park Vale (at Molesey)
Leominster Town v Perrywood
Lewes v Dover Athletic (3pm)
Lewisham Boro v Harrow Boro (3pm)
Leverstock Green v Welwyn Garden City (Herts Charity Shield) (3pm)
Llandudno v Salford City (2.30pm)
Llanharry v Penrhiwceiber Cons (2pm)
Llanrhaeadr v Hanwood (3pm)
Lliswerry v West End (2.30pm)
London Lions v Hertford Town (1pm) Rowley Lane
Longlevens v Tytherington Rocks (3pm)
Lordswood v Sittingbourne
Louth Town v Boston Utd (3pm)
Lydney Town v Tuffley Rovers
Maghull v Prescot Cables (3pm)
Maidstone United v Tonbridge Angels (3pm)
March Town United v Wisbech Town (3pm)
Marske United v Glossop North End (3pm)
Meliden v Accrington Stanley XI (3pm)
Melksham Town v Welton Rovers (3pm)
Millbrook v Bodmin Town (1pm)
Molesey v Guildford City (12noon)
Moneyfields v Three Bridges (2pm)
Mossley v Hyde (3pm)
Motherwell v Everton (2pm)
Nailsea United v Hallen (2.30pm)
Nantwich v Crewe Alex (15-00)
Needham Market Res v Brentwood Town U/18 (3pm)
Neston Nomads v Denbigh Town 2-30pm
Newcastle Town v Port Vale (2pm)
Newton Abbot Spurs v Treforest (10am)
Northallerton Town v Pickering Town, 3pm
Northampton Spencer v Fox & Hounds
Oadby Town v Desborough Town
Ossett Albion v Harrogate Town
Pagham v Gosport Borough (3pm)
Penmaenmawr Phoenix v Glan Conwy 2-30pm
Penyffordd v Flint Town Utd (2.30pm)
Percy Main v Redcar Athletic
Petershill v Sunderland RCA (2pm)
Pewsey Vale v Clanfield '85 (1 game @ 3pm)
PILCS v Croesyceiliog (2.30)
Pontefract Collieries v Silsden
Poole Town v Christchurch (3pm)
Portland Utd v Weymouth Utd
Race v AFC Whitchurch
Radcliffe Olympic v Wollaton FC 3pm
Radford FC v Highgate United 3pm
Rainworth MW v Boston United
Raith Rovers v Dundee United (3pm)
Reading Town Res v Hayes & Yeading United Res
Rhydymwyn v Glantraeth (3pm)
Richmond Town v Stokesley Sports Club (3pm)
Rotherham United v Barnsley (3pm)
Rothwell Corinthians v Langford
Royston Town v Histon (3pm)
Runcorn Linnets v Hebburn Town
Rusthall v Erith Town XI (3pm)
Saltney Town v Llandyrnog (2pm)
Selby Town v Doosan, 3pm
Sevenoaks Town v Cray Wanderers (3pm)
Sheerness east v Holland & Blair XI (3pm)
Sheerwater v Camberley Town (2pm @ Lion Park, Bisley)
Sheerwater res v Camberley Town res (4pm @ Lion Park, Bisley)
Shepton Mallett v Totton & Eling
Sherwood Colliery v Selston
Shirebrook Town v Matlock Town (3pm)
Slimbridge v Clevedon Town
Southminster v Burnham Ramblers (2.30pm)
South Liverpool v Bootle
Spartans v Annan Athletic
St Albans City v Barnet (3pm)
St Andrews v Barwell (3pm)
St Andrews Res v Barwell Res (12.30pm)
St George Easton in Gordano v Avonmouth (2pm)
St Neots Town v AFC Rushden & Diamonds (2pm) plus U18s on 3G pitch at 4pm
Stamford AFC v Hinchkley (3pm)
Stanway Rovers v AFC Sudbury (3pm)
Staveley MW v Chesterfield (2pm)
Steeton v Barnoldswick Town Reserves
Stewarts & Lloyds v Thurnby
Stotfold v Peterborough Northern Star
Stranraer v Morpeth Town K.O. 3-00pm
Stratford Town v Woodford United (3pm)
Sutton Coldfield v Stourbridge
TD Shipley res v Eastbourne United res
TD Shipley v Eastbourne United
Tadcaster Albion v Bradford City, 3pm
Tempest United v St Helens Town (3pm)
Teversal FC res v Curzon Ashton res (1pm)
Teversal FC v Curzon Ashton (3pm)
Thackley v Yorkshire Amateur, 3pm
Thame United v Hook Norton
Thornaby v Guisborough Town (Peter Morris Memorial Trophy)
Thrapston Town v Kettering Nomads (at Catworth)
Tividale v Bloxwich United AFC (3pm) (P)
Tow Law Town v West Auckland Town (3pm)
Tring Athletic v Hullbridge Sports(3pm)
Vauxhall Motors v Wrexham (3pm)
Waltham Abbey v Chesham United
Wealdstone v Watford
Wellingborough Town v Aylesbury United
Wellington Amateurs v Newtown (2.30pm)
West Didsbury & Chorlton v AFC Liverpool
West Kirkby v Formby (replaces original 14/07 game)
Westbury Utd v Reading Town
Westfield v Ascot United At Garth Hill College 3G Two games Res (1pm) first teams (3pm)
Weston St Johns v Stoke Gabriel (2.30pm)
Weston-super-Mare v Bristol Rovers (3pm)
Whitby Town v Scarborough Athletic
Wigan Robin Park v Cammell Laird (3pm)
Winchester City v Worthing (3pm)
Winsford United v Erith Town (3pm)
Winterton Rangers v Grimsby Town (3pm)
Witham Town v Leiston 3pm.
Woking v QPR XI (3pm)
Worcester City v Hereford United (3pm)
Yeovil Town v Plymouth Argyle (3pm) (At The Avenue Stadium, Dorchester Town)
York City v Oldham Athletic (3pm)
ZFC Meuselwitz v Brentford (4pm)

(This post was edited by Jamesie on Jul 21, 2012, 12:09 AM)

 
 


free hit counters

Search for (options) HOSTED BY SUMMIT SOCCER v.1.2.3