Non League Matters - The Continuation of Tonys english Football Site 



  Main Index MAIN
INDEX
Search Posts SEARCH
POSTS
Who's Online WHO'S
ONLINE
Log in LOG
IN

THIS FORUM IS NOW READ ONLY - PLEASE HEAD OVER TO THE NEW FORUM HERE (CLICK LINK) TO REGISTER A NEW ACCOUNT - THANKS

Home: Archive: Pre Season Friendlies:
Tuesday 17/07/12

 



The Moneyman
Junior Team Star


Jul 10, 2012, 10:42 PM

Posts: 66
Location: Portsmouth
Team(s): Moneyfields

Post #1 of 1 (1130 views)
Shortcut
     Tuesday 17/07/12   or Reply Privately

AFC Emley v Staveley Miners Welfare, 7.45pm
AFC Kempston Rovers v Bedford Town (Harry Robinson Memorial Cup) (7.45pm)
AFC Rushden & Diamonds v Crawley Green (7.45pm)
Alfreton Town v Barnsley (7.45pm)
Altrincham v Morecambe
Alvechurch v Redditch Utd (7.30pm)
Ampthill v MK Dons OFF
Appleby Frodingham v Harworth CI
Ardley v Woodford United (7.30pm)
Ashford Town (middx) v Spelthorne Sports (6.30pm)
Ashington v Blyth Spartans AFC (7pm)
Athersley Recreation v Wakefield, 7pm
Atherstone Town v Barwell (7.30pm)
Baldock Town v Broxbourne Boro (7.30pm)
Bamber Bridge v Blackburn Rovers (7.30pm)
Banbury United v Brentford XI
Barkingside v Brentwood (at Debden Sports Centre, Chigwell Lane, Loughton, Essex, IG10 3TP)
Beckenham Town v Bromley (7.30pm)
Berkeley Town v Lydney Town (6.45pm)
Bettws v Porthcawl Town Ath (6.30pm at Cowbridge Comp School)
Biggleswade Town v Cambridge City (7.45pm)
Binfield v Badshot Lea @ Cantley Pk Cancelled. Waterlogged pitch.
Bolehall Swifts v Paget Rangers 2011 (7.45pm)
Bootle v Wigan Athletic XI (7.45pm)
Boreham Wood v Watford (7.45pm)
Boston Town v Skegness United
Bourne Town v Stamford (Wilf Notley Memorial Cup) (7.45pm)
Bray Wanderers AFC v Scunthorpe United (7.45pm)
Bridport v Portland United
Brigg Town v Gainsborough Trinity (7.30pm)
Brightlingsea Regent v Leiston (7.45pm)
Bromsgrove Sporting v Halesowen Town
Brora Rangers v Coventry City (7.30pm)
Buckley Town v Denbigh Town (7.30pm)
Burscough v Accrington Stanley
Burton Park Wanderers v Long Buckby
Bury Town v Braintree Town (7.45pm)
Caernarfon Wanderers v Talysarn Celts (6.45pm)
Cefn Druids v AFC Liverpool (prov)
Charlton Athletic Ladies v Crystal Palace Ladies (8.00pm) @ Sparrows Lane
Cheadle Town v Stockport Georgians
Chester FC v Southport
Chorley v P.N.E
Christ The King (Coventry) v Stratford Town (7pm)
Cirencester Town v Forest Green Rovers (7.30pm)
Clitheroe v Maine Road
Colwyn Bay v Prestatyn Town (7.30pm)
Congleton Town v Droylsden
Connahs Quay v Vauxhall Motors (7.30pm)
Corinthian v Margate
Cove v Fleet Spurs
Dereham Town v King Lynn Town (7.45pm)
Dorchester v Exeter City (7.45pm)
DRG Stapleton v Wells City (6.30pm)
Durham City v Gateshead XI (7pm)
Ebbsfleet Utd v Reading XI
Elgin City v Aberdeen (7.30pm)
Ely City v Huntingdon Town
Enfield Town v Northwood
Erith & Belvedere v Dartford (7.45pm)
Euxton Villa v Barnoldswick Town (7.00pm).
Evesham United v Hereford Utd (7.45pm)
Eynesbury Rovers v Holbeach United
Farnborough v Aldershot Town
Farnborough XI v Frimley Green (7.00pm at Lion Park, Bisley)
Feckenham V Barnt Green Spartak (7.00pm)
Frome Town v Salisbury City (7.45pm)
Flackwell Heath v Maidenhead United (7.45pm) CANCELLED
Glantraeth v Holyhead Hotspur (6.45pm)
Glossop North End v Curzon Ashton (7.45pm)
Godalming v Sandhurst Town @ 3G Queens Avenue - As Per Sandhurst Website
Gosforth Bohemians v Morpeth Town
Govilon v Tredegar Atletic (6.30pm)
Grimsby Town v Doncaster Rovers (7.30pm)
Hadley v Wembley
Harborough Town v Oadby Town
Hatfield Town v Cheshunt (7.45pm)
Hemsworth Miners Welfare v Parkgate, 7.30pm
Hendon v North Greenford United (7.15pm @ The Hive, Camrose Avenue, Edgware) reversal of fixture
Hertford Town v Enfield 1893
Heybridge Swifts v Billericay Town (7.45pm)
Highworth Town v Shortwood United (7.30pm)
Hoddesdon Town v Royston Town (7.45pm)
Holmer Green v Flackwell Heath, 7.45pm @ Hayes & Yeading 3G, Beaconsfield Road(team sheet being produced) Holyport v Slough Town (7.45pm)
Horndean v Gosport Borough (7.45pm)
Hurst Green v Colne Res (7pm)
Ilminster v Middlezoy Rovers (6.30pm)
Keynsham Town v Weston-Super-Mare
Kinsley Boys v Worksop Parramore (7.45pm)
Leverstock Green v Hemel Hempstead Town (7.30pm)
Lewes v Brighton & Hove Albion (7.45pm)
Llandyrnog v Coedpoeth (6.30pm)
Llanharry v Bridgend Street (6.30pm)
Llanymynech v Four Crosses (7.00pm)
Long Melford v FC Clacton (7.45pm)
Lostock Gralam v Witton Albion (7pm)
Lordswood v Cray Wanderers
Lowestoft Town Academy v Needham Market Res (7.45pm)
Maidenhead United v AFC Wimbledon (7.30pm)
Maidstone United v Dagenham & Redbridge (7.45pm)
Malmesbury Victoria v Bridgwater Town
Market Rasen Town v Cleethorpes Town, 7.30pm
Met Police Bushey v Colney Heath (7 pm)
Mole Valley SCR v Forest (7pm)
Mossley v FC Halifax Town (7.45pm)
Newbury v Hungerford Town (7.30pm)
Newmarket Town v Haverhill Rovers (7.30pm)
New Milton Town v Wimborne Town
Northallerton Town v Billingham Town (7:30pm)
Northwood v Enfield Town (7.00pm, venue tbc)
Oxford United v West Ham United (7.45pm)
Pagham v Horley Town (7.45pm)
Pershore Town v Evesham United (7.45pm)
Peterlee v Sunderland RCA
Phoenix Sports v Holmesdale (6.30pm)
Pontefract Collieries v Brighouse Town, 7.45pm
Poole Town v Yeovil Town (7.45pm)
Rainworth MW v Scarborough Athletic (7.30pm)
Raith Rovers v Motherwell (7.45pm)
Retford United v Newark Town (7.45pm)
Rhayader Town v Westfields (7.45pm)
Rocester v Burton Albion XI (7.45pm)
Runcorn Linnets v Marine (7.30pm)
Rushall Olympic v Tamworth (7:45pm)
S&L Corby v Barrow Town
Sabah XI v QPR
Scotland Women v Cameroon Women - Pre Olympic Friendly - Aberdeen
Sevenoaks Town v Hastings (7.45pm)
Shardlow v Dinnington Town, 7.45pm
Sheerness East v Erith Town XI (6.45pm)
Sheffield FC v Sheffield Wednesday (P)
Shepshed Dynamo v Eastwood Town
Shevington v Atherton LR (6.45pm)
Shrivenham v Swindon Supermarine (7.30pm)
Sleaford Town v Boston United
Southwick v Ringmer
Spalding United v Wisbech Town
St Albans v Stevenage
St Neots Town v Concord Rangers
Stenhousemuir v Annan Athletic
Stevenage v Tottenham Hotspur (7.45pm)
Stewarts & Lloyds v Barrow Town
Stocksbridge Park Steels v Sheffield Wednesday
Stourbridge v Telford United at Amblecote
Sully Sports v AFC Porth
Sutton Coldfield v Boldmere (8pm)
Sutton Town AFC v Heanor Town (7.30pm)
Tadcaster Albion v Yorkshire Amateur, 7.45pm Switched to Yorkshire Amateur same kick off per NCEL site.
Team Solent v Fareham Town
Teversal v Matlock Town (7.45pm)
Thackley v Farsley AFC (7.30pm)
Thame United v Chinnor (7.30pm)
Three Bridges v South Park Hazelwick School (7.00pm) Postponed
Ton Pentre v Merthyr Town
Tow Law Town v Spennymoor Town
VCD Athletic v Chipstead
Walsham Le Willows v AFC Sudbury (7.45pm)
Waltham Abbey v Bishop's Stortford - Off , possibly on Thur 19th (TBC)
Warrington Town v Formby
Whitstable Town v Herne Bay (Bruce Smith Shield) (7.45pm)
Winchester City v Southampton U21 Development XI (7.00pm)
Winsford United v Kidsgrove Athletic
Winterton Rangers v Hull City (7.30pm)
Witham Town v Canvey Island (7.45pm)
Woking v Crawley Town (7.45pm)
Wokingham & Emmbrook v Finchampstead -PP now Wed 18th according to W&E site
Worcester City v West Brom Albion (7.45pm)
Worthing v Worthing Utd (7.45pm)
Yaxley v Godmanchester Rovers

(This post was edited by ladderman on Jul 17, 2012, 11:36 AM)

 
 


free hit counters

Search for (options) HOSTED BY SUMMIT SOCCER v.1.2.3