Non League Matters - The Continuation of Tonys english Football Site 



  Main Index MAIN
INDEX
Search Posts SEARCH
POSTS
Who's Online WHO'S
ONLINE
Log in LOG
IN

Home: Archive: 2011-2012 CUP Results:
CUP FINALS 2011/12

 

First page Previous page 1 2 3 Next page Last page  View All


leohoenig
Administrator

Mar 2, 2012, 12:34 PM

Posts: 12309
Location: Outer Cheltenhamshire
Team(s): Cheltenham Town

Post #1 of 70 (27189 views)
Shortcut
CUP FINALS 2011/12 Quote | Reply or Reply Privately

This is an attempt to keep a list. So update the list keeping it in date order. Please try to enter the scores as well.



Fat AND Pompous.
The proof that you can have too much of a good thing
Now blogging at http://www.leohoenig.com


VP
Man City Transfer Target!


Mar 2, 2012, 9:09 PM

Posts: 10242
Location:
Team(s):

Post #2 of 70 (27158 views)
Shortcut
Re: [leohoenig] CUP FINALS 2011/12 [In reply to] Quote | Reply or Reply Privately

Fell free to edit this post into a suitable format.

Thurs 29th Mar
Surrey Premier Cup. Staines Lammas v Dorking Wanderers (7.30pm at Carshalton Athletic FC)

Thurs 10th Apr ?? (Tues 10 or Thur 12??)
Surrey Lower Junior Cup. Walton Baptist Church or Kingsbrook v Sporting Kitz Vets or Guildford Park (7.30pm at Merstham FC)

Sunday 15th April
Kent Senior Trophy. Erith & Belvedere Vs Sevenoaks Town. 15th April, Park View Road, Welling, 3pm kick off.

Weds 25th April
Surrey Intermediate Cup. Westside or Bagshot v Epsom Athletic or Abbey (7.30pm at Leatherhead FC)

Thurs 3rd May
Faringdon Thursday Memorial Cup. at Farington Town, 6.30

Weds 9th May
Surrey Senior Cup. Woking or Carshalton Athletic v Corinthian-Casuals or Sutton United (7.30pm at Sutton United FC)

Thurs 10th May
Surrey Junior Cup. Currently at Quarter Final stage. (7.30pm at South Park FC)


(This post was edited by leohoenig on Mar 5, 2012, 8:30 AM)


Jaundiced Hack
First Team Star

Mar 5, 2012, 8:15 PM

Posts: 1590
Location:
Team(s):

Post #3 of 70 (27094 views)
Shortcut
Re: [VP] CUP FINALS 2011/12 [In reply to] Quote | Reply or Reply Privately

Sorry Mods, not sure how to do this so feel free to cut and paste...
Sunday, April 29
Axminster Hospital Cup Final Seaton Town v Budleigh Salterton at Axminster Town FC

Wed Mar 14
North Hants Senior Cup Final
Andover New St v Alresford Town at Whitchurch Utd FC

Wed Mar 21
Hampshire Colleges Cup Final
Sparsholt v Itchen College 2pm ko at Team Solent FC

Thurs Mar 22
North Hants Junior Cup Final at Whitchurch United FC
TBC


VP
Man City Transfer Target!


Mar 5, 2012, 8:30 PM

Posts: 10242
Location:
Team(s):

Post #4 of 70 (27088 views)
Shortcut
Re: [Jaundiced Hack] CUP FINALS 2011/12 [In reply to] Quote | Reply or Reply Privately

Weds 14th March
North Hants Senior Cup Final. Andover New Street v Alresford Town at Whitchurch Utd FC

Weds 21st March
Hampshire Colleges Cup Final. Sparsholt v Itchen College. 2pm at Team Solent FC

Thurs 29th March
Surrey Premier Cup. Staines Lammas v Dorking Wanderers. 7.30pm at Carshalton Athletic FC
North Hants Junior Cup Final at Whitchurch United FC

Tues 10th April
Surrey Lower Junior Cup. Walton Baptist Church or Kingsbrook v Sporting Kitz Vets or Guildford Park. 7.30pm at Merstham FC

Sunday 15th April
Kent Senior Trophy. Erith & Belvedere Vs Sevenoaks Town. Park View Road, Welling, 3pm kick off.

Weds 25th April
Surrey Intermediate Cup. Westside or Bagshot v Epsom Athletic or Abbey. 7.30pm at Leatherhead FC

Sun 29th April
Axminster Hospital Cup Final. Seaton Town v Budleigh Salterton at Axminster Town FC

Thurs 3rd May
Faringdon Thursday Memorial Cup. 6.30pm at Faringdon Town

Fri 4th May
El Records Premier Challenge Cup (CCL League Cup). 7.45pm at Farnborough FC

Mon 7th May
Lemon Recordings (CCL) Division One Cup. 3pm at Windsor FC

Weds 9th May
Surrey Senior Cup. Woking or Carshalton Athletic v Corinthian-Casuals or Sutton United. 7.30pm at Sutton United FC

Thurs 10th May
Surrey Junior Cup. Alfold or Old Boys Clapham v RH123 Athletic Reserves or Caterham Old Boys. 7.30pm at South Park FC


(This post was edited by VP on Mar 5, 2012, 8:32 PM)


ianh
First Team Star

Mar 6, 2012, 2:19 PM

Posts: 1580
Location:
Team(s):

Post #5 of 70 (27043 views)
Shortcut
Re: [VP] CUP FINALS 2011/12 [In reply to] Quote | Reply or Reply Privately

Tue 6th March Lincolnshire Senior Shield Grantham Town v Boston United at Grantham Town fc Weds 14th March
North Hants Senior Cup Final. Andover New Street v Alresford Town at Whitchurch Utd FC

Weds 21st March
Hampshire Colleges Cup Final. Sparsholt v Itchen College. 2pm at Team Solent FC

Thurs 29th March
Surrey Premier Cup. Staines Lammas v Dorking Wanderers. 7.30pm at Carshalton Athletic FC
North Hants Junior Cup Final at Whitchurch United FC

Tues 10th April
Surrey Lower Junior Cup. Walton Baptist Church or Kingsbrook v Sporting Kitz Vets or Guildford Park. 7.30pm at Merstham FC

Sunday 15th April
Kent Senior Trophy. Erith & Belvedere Vs Sevenoaks Town. Park View Road, Welling, 3pm kick off.

Tues 24th April Lincolnshire Senior trophy Holbeach United v Barton Town Old Boys at Lincoln City fc Weds 25th April
Surrey Intermediate Cup. Westside or Bagshot v Epsom Athletic or Abbey. 7.30pm at Leatherhead FC

Sun 29th April
Axminster Hospital Cup Final. Seaton Town v Budleigh Salterton at Axminster Town FC

Thurs 3rd May
Faringdon Thursday Memorial Cup. 6.30pm at Faringdon Town

Fri 4th May
El Records Premier Challenge Cup (CCL League Cup). 7.45pm at Farnborough FC

Mon 7th May
Lemon Recordings (CCL) Division One Cup. 3pm at Windsor FC

Weds 9th May
Surrey Senior Cup. Woking or Carshalton Athletic v Corinthian-Casuals or Sutton United. 7.30pm at Sutton United FC

Thurs 10th May
Surrey Junior Cup. Alfold or Old Boys Clapham v RH123 Athletic Reserves or Caterham Old Boys. 7.30pm at South Park FC


mr creosote
Chelsea Transfer Target


Mar 10, 2012, 8:38 PM

Posts: 3996
Location: Suffolk/Essex/Cambs border - work it out!
Team(s): Grays Athletic, Haverhill Rovers

Post #6 of 70 (26892 views)
Shortcut
Re: [ianh] CUP FINALS 2011/12 [In reply to] Quote | Reply or Reply Privately

Tue 6th March
Lincolnshire Senior Shield - Grantham Town 2-0 Boston United, 7.45pm at Grantham Town FC.

Weds 14th March
Huntingdonshire Lower Junior Cup -
Riverside Rovers Senior v Great Paxton, 7.30pm at Godmanchester Rovers FC.
North Hants Senior Cup Final - Andover New Street v Alresford Town, at Whitchurch Utd FC.

Weds 21st March
Hampshire Colleges Cup Final - Sparsholt v Itchen College. 2pm at Team Solent FC.
H7untingdonshire Scott Gatty Intermediate Cup -
Powerleague AFC v Stilton United, 7.30pm at Yaxley FC.

Weds 28th March
Essex Junior Trophy -
St Clere’s Res v Tillingham Hotspur, 7.45pm at Aveley FC.

Thurs 29th March
Surrey Premier Cup - Staines Lammas v Dorking Wanderers. 7.30pm at Carshalton Athletic FC.
North Hants Junior Cup Final - at Whitchurch United FC.

Tues 10th April
Surrey Lower Junior Cup - Walton Baptist Church or Kingsbrook v Sporting Kitz Vets or Guildford Park. 7.30pm at Merstham FC

Weds 11th April
Essex Premier Cup -
Newbury Forest v Stambridge United, 7.45pm at Thurrock FC.
Huntingdonshire Junior Cup - Hartford Sun v Somersham Town, 7.30pm at Godmanchester Rovers FC.
North Cambridgeshire Junior Challenge Cup -
Manea United v Doddington United, 7.45pm at March Town United FC.

Sunday 15th April
Kent Senior Trophy - Erith & Belvedere Vs Sevenoaks Town. Park View Road, Welling, 3pm kick off.

Weds 18th April
Cambridgeshire Invitation Cup -
Soham Town Rangers v Ely City or Royston Town, 7.30pm at Cambridge United FC.
Essex Junior Cup - Alemite Athletic v North Weald or St Clere's.
Huntingdonshire Benevolent Cup -
Huntingdon Town v Stilton United , 7.30pm at St Ives Town FC.
Suffolk Primary Cup - Cedars Park v AFC Crowley, 7.45pm at Needham Market FC.

Tues 24th April
Cambridgeshire Junior Challenge Cup - Leverington Sports v Bassingbourne, 7.30pm at Histon FC.
Lincolnshire Senior Trophy - Holbeach United v Barton Town Old Boys, at Lincoln City fc

Weds 25th April

Surrey Intermediate Cup - Westside or Bagshot v Epsom Athletic or Abbey. 7.30pm at Leatherhead FC

Sun 29th April
Axminster Hospital Cup Final - Seaton Town v Budleigh Salterton at Axminster Town FC

Tues 1st May
Cliff Bullen (Cambs) Challenge Cup -
Fulbourne Institute v Great Shelford, 7.30pm venue TBA.

Thurs 3rd May
Faringdon Thursday Memorial Cup - 6.30pm at Faringdon Town

Fri 4th May
El Records Premier Challenge Cup (CCL League Cup) - 7.45pm at Farnborough FC.
Huntingsdonshire Senior Cup -
Godmanchester Rovers v St Ives Town, 7.30pm at St Neots Town FC.
Norfolk Primary Cup - Haven Bridge United v West Winch, 7.30pm at Dereham Town FC.

Mon 7th May
Kershaw (Cambs) Premier League Cup - Lakenheath v Fulbourne Institute, 2.30pm at Histon FC.
Lemon Recordings (CCL) Division One Cup - 3pm at Windsor FC.
Ridgeons League Challenge Cup -
Norwich United v Stanway Rovers, 3pm at Diss Town FC.

Weds 9th May
Surrey Senior Cup - Woking or Carshalton Athletic v Corinthian-Casuals or Sutton United, 7.30pm at Sutton United FC.

Thurs 10th May
Surrey Junior Cup - Alfold or Old Boys Clapham v RH123 Athletic Reserves or Caterham Old Boys. 7.30pm at South Park FC.

Mon 14th May
Norfolk Senior Cup -
Gorleston v Thetford Town, 7.30pm at Norwich City FC.

Tues 15th May
Norfolk Junior Cup -
Reffley Royals v Harleston, 7.30pm at Norwich City FC.


southend statto
First Team Star

Mar 13, 2012, 1:11 PM

Posts: 1793
Location: East Anglia (South Division)
Team(s): most of my local sides

Post #7 of 70 (26823 views)
Shortcut
Re: [mr creosote] CUP FINALS 2011/12 [In reply to] Quote | Reply or Reply Privately

Tue 6th March
Lincolnshire Senior Shield - Grantham Town 2-0 Boston United, 7.45pm at Grantham Town FC.

Weds 14th March
Huntingdonshire Lower Junior Cup - Riverside Rovers Senior v Great Paxton, 7.30pm at Godmanchester Rovers FC.
North Hants Senior Cup Final - Andover New Street v Alresford Town, at Whitchurch Utd FC.

Weds 21st March
Hampshire Colleges Cup Final - Sparsholt v Itchen College. 2pm at Team Solent FC.
H7untingdonshire Scott Gatty Intermediate Cup -
Powerleague AFC v Stilton United, 7.30pm at Yaxley FC.

Thurs. 22nd March
ECFA Tolleshunt D'Arcy Memorial Cup - Burnham Ramblers v. Witham Town at Witham Town 7.30

Weds 28th March
Essex Junior Trophy -
St Clere’s Res v Tillingham Hotspur, 7.45pm at Aveley FC.

Thurs 29th March
Surrey Premier Cup - Staines Lammas v Dorking Wanderers. 7.30pm at Carshalton Athletic FC.
North Hants Junior Cup Final - at Whitchurch United FC.


Thurs. 5th April
ECFA Womens Cup - Colchester United v. West Ham United at Hornchurch 7.45

Tues 10th April
Surrey Lower Junior Cup - Walton Baptist Church or Kingsbrook v Sporting Kitz Vets or Guildford Park. 7.30pm at Merstham FC

Weds 11th April
Essex Premier Cup -
Newbury Forest v Stambridge United, 7.45pm at Thurrock FC.
Huntingdonshire Junior Cup - Hartford Sun v Somersham Town, 7.30pm at Godmanchester Rovers FC.
North Cambridgeshire Junior Challenge Cup -
Manea United v Doddington United, 7.45pm at March Town United FC.

Sunday 15th April
Kent Senior Trophy - Erith & Belvedere Vs Sevenoaks Town. Park View Road, Welling, 3pm kick off.

ECFA Womens Trophy - C&K Basildon reserves v. Hutton u-18 at Burnham Ramblers 3pm

Monday 16th April
Essex Senior Cup - Canvey I v Colchester U. Thurrock FC 7.45

Weds 18th April
Cambridgeshire Invitation Cup -
Soham Town Rangers v Ely City or Royston Town, 7.30pm at Cambridge United FC.
Essex Junior Cup - Alemite Athletic v St Clere's Billericay Town FC 7.45
Huntingdonshire Benevolent Cup -
Huntingdon Town v Stilton United , 7.30pm at St Ives Town FC.
Suffolk Primary Cup - Cedars Park v AFC Crowley, 7.45pm at Needham Market FC.

Sunday 22nd April
F. A. County Youth Cup - Essex v. West Riding at Colchester United 2pm

Tues 24th April
Cambridgeshire Junior Challenge Cup - Leverington Sports v Bassingbourne, 7.30pm at Histon FC.
Lincolnshire Senior Trophy - Holbeach United v Barton Town Old Boys, at Lincoln City fc

Weds 25th April

Surrey Intermediate Cup - Westside or Bagshot v Epsom Athletic or Abbey. 7.30pm at Leatherhead FC

Sun 29th April
Axminster Hospital Cup Final - Seaton Town v Budleigh Salterton at Axminster Town FC

Tues 1st May
Cliff Bullen (Cambs) Challenge Cup -
Fulbourne Institute v Great Shelford, 7.30pm venue TBA.

Thurs 3rd May
Faringdon Thursday Memorial Cup - 6.30pm at Faringdon Town

Fri 4th May
El Records Premier Challenge Cup (CCL League Cup) - 7.45pm at Farnborough FC.
Huntingsdonshire Senior Cup -
Godmanchester Rovers v St Ives Town, 7.30pm at St Neots Town FC.
Norfolk Primary Cup - Haven Bridge United v West Winch, 7.30pm at Dereham Town FC.

Mon 7th May
Kershaw (Cambs) Premier League Cup - Lakenheath v Fulbourne Institute, 2.30pm at Histon FC.
Lemon Recordings (CCL) Division One Cup - 3pm at Windsor FC.
Ridgeons League Challenge Cup -
Norwich United v Stanway Rovers, 3pm at Diss Town FC.

Weds 9th May
Surrey Senior Cup - Woking or Carshalton Athletic v Corinthian-Casuals or Sutton United, 7.30pm at Sutton United FC.

Thurs 10th May
Surrey Junior Cup - Alfold or Old Boys Clapham v RH123 Athletic Reserves or Caterham Old Boys. 7.30pm at South Park FC.

Mon 14th May
Norfolk Senior Cup -
Gorleston v Thetford Town, 7.30pm at Norwich City FC.

Tues 15th May
Norfolk Junior Cup -
Reffley Royals v Harleston, 7.30pm at Norwich City FC.


dottirofhod
Man City Transfer Target!


Mar 13, 2012, 8:14 PM

Posts: 12488
Location: The North. 'Ich hassen lehm kopfs'
Team(s): Crewe Alex and obviously England.(Unlike a lot on here)

Post #8 of 70 (26810 views)
Shortcut
Re: [mr creosote] CUP FINALS 2011/12 [In reply to] Quote | Reply or Reply Privately


In Reply To
Tue 6th March
Lincolnshire Senior Shield - Grantham Town 2-0 Boston United, 7.45pm at Grantham Town FC.

Weds 14th March
Huntingdonshire Lower Junior Cup -
Riverside Rovers Senior v Great Paxton, 7.30pm at Godmanchester Rovers FC.
North Hants Senior Cup Final - Andover New Street v Alresford Town, at Whitchurch Utd FC.

Weds 21st March
Hampshire Colleges Cup Final - Sparsholt v Itchen College. 2pm at Team Solent FC.
H7untingdonshire Scott Gatty Intermediate Cup -
Powerleague AFC v Stilton United, 7.30pm at Yaxley FC. Cheshire D1 Final- Billinge v Eagle at Trafford FC @ 19-30. Weds 28th March
Essex Junior Trophy -
St Clere’s Res v Tillingham Hotspur, 7.45pm at Aveley FC. Cheshire D2 Cup Final -Sandbach United v Whaley Bridge at Crewe F C @ 19-30.

Thurs 29th March
Surrey Premier Cup - Staines Lammas v Dorking Wanderers. 7.30pm at Carshalton Athletic FC.
North Hants Junior Cup Final - at Whitchurch United FC.

Tues 10th April
Surrey Lower Junior Cup - Walton Baptist Church or Kingsbrook v Sporting Kitz Vets or Guildford Park. 7.30pm at Merstham FC

Weds 11th April
Essex Premier Cup -
Newbury Forest v Stambridge United, 7.45pm at Thurrock FC.
Huntingdonshire Junior Cup - Hartford Sun v Somersham Town, 7.30pm at Godmanchester Rovers FC.
North Cambridgeshire Junior Challenge Cup -
Manea United v Doddington United, 7.45pm at March Town United FC.

Sunday 15th April
Kent Senior Trophy - Erith & Belvedere Vs Sevenoaks Town. Park View Road, Welling, 3pm kick off.

Weds 18th April
Cambridgeshire Invitation Cup -
Soham Town Rangers v Ely City or Royston Town, 7.30pm at Cambridge United FC.
Essex Junior Cup - Alemite Athletic v North Weald or St Clere's.
Huntingdonshire Benevolent Cup -
Huntingdon Town v Stilton United , 7.30pm at St Ives Town FC.
Suffolk Primary Cup - Cedars Park v AFC Crowley, 7.45pm at Needham Market FC.

Tues 24th April
Cambridgeshire Junior Challenge Cup - Leverington Sports v Bassingbourne, 7.30pm at Histon FC.
Lincolnshire Senior Trophy - Holbeach United v Barton Town Old Boys, at Lincoln City fc

Weds 25th April

Surrey Intermediate Cup - Westside or Bagshot v Epsom Athletic or Abbey. 7.30pm at Leatherhead FC

Sun 29th April
Axminster Hospital Cup Final - Seaton Town v Budleigh Salterton at Axminster Town FC

Tues 1st May
Cliff Bullen (Cambs) Challenge Cup -
Fulbourne Institute v Great Shelford, 7.30pm venue TBA.

Thurs 3rd May
Faringdon Thursday Memorial Cup - 6.30pm at Faringdon Town

Fri 4th May
El Records Premier Challenge Cup (CCL League Cup) - 7.45pm at Farnborough FC.
Huntingsdonshire Senior Cup -
Godmanchester Rovers v St Ives Town, 7.30pm at St Neots Town FC.
Norfolk Primary Cup - Haven Bridge United v West Winch, 7.30pm at Dereham Town FC.

Mon 7th May
Kershaw (Cambs) Premier League Cup - Lakenheath v Fulbourne Institute, 2.30pm at Histon FC.
Lemon Recordings (CCL) Division One Cup - 3pm at Windsor FC.
Ridgeons League Challenge Cup -
Norwich United v Stanway Rovers, 3pm at Diss Town FC.

Weds 9th May
Surrey Senior Cup - Woking or Carshalton Athletic v Corinthian-Casuals or Sutton United, 7.30pm at Sutton United FC.

Thurs 10th May
Surrey Junior Cup - Alfold or Old Boys Clapham v RH123 Athletic Reserves or Caterham Old Boys. 7.30pm at South Park FC.

Mon 14th May
Norfolk Senior Cup -
Gorleston v Thetford Town, 7.30pm at Norwich City FC.

Tues 15th May
Norfolk Junior Cup -
Reffley Royals v Harleston, 7.30pm at Norwich City FC.





From July 1, 2018 to June 30, 2019 = 17 / 17 / 0. (You know my rules) @ 22 /07 /2018.
Benelux. B = 0-0-0- ( 0-0-0 ) - ( 2-1-2-2 ) . Lux = 0-0. Neth = 0-0-0 - ( 7 - 3 ).


(This post was edited by dottirofhod on Mar 13, 2012, 8:24 PM)


dottirofhod
Man City Transfer Target!


Mar 13, 2012, 9:17 PM

Posts: 12488
Location: The North. 'Ich hassen lehm kopfs'
Team(s): Crewe Alex and obviously England.(Unlike a lot on here)

Post #9 of 70 (26794 views)
Shortcut
Re: [leohoenig] CUP FINALS 2011/12 [In reply to] Quote | Reply or Reply Privately


In Reply To
This is an attempt to keep a list. So update the list keeping it in date order. Please try to enter the scores as well.


Sorry to have ruined set up on my post to add Cheshire L Finals.For some reason they don't appear as posted,still crap at computer things.
Once you or someone has tidied up can we delete all other posts and just have the latest one showing.




From July 1, 2018 to June 30, 2019 = 17 / 17 / 0. (You know my rules) @ 22 /07 /2018.
Benelux. B = 0-0-0- ( 0-0-0 ) - ( 2-1-2-2 ) . Lux = 0-0. Neth = 0-0-0 - ( 7 - 3 ).


mr creosote
Chelsea Transfer Target


Mar 14, 2012, 3:02 PM

Posts: 3996
Location: Suffolk/Essex/Cambs border - work it out!
Team(s): Grays Athletic, Haverhill Rovers

Post #10 of 70 (26754 views)
Shortcut
Re: [dottirofhod] CUP FINALS 2011/12 [In reply to] Quote | Reply or Reply Privately

Tue 6th March
Lincolnshire Senior Shield - Grantham Town 2-0 Boston United, 7.45pm at Grantham Town FC.

Weds 14th March
Huntingdonshire Lower Junior Cup -
Riverside Rovers Senior
v Great Paxton, 7.30pm at Godmanchester Rovers FC.
North Hants Senior Cup Final - Andover New Street v Alresford Town, at Whitchurch Utd FC.

Weds 21st March
Hampshire Colleges Cup Final - Sparsholt v Itchen College. 2pm at Team Solent FC.
Huntingdonshire Scott Gatty Intermediate Cup -
Powerleague AFC v Stilton United, 7.30pm at Yaxley FC.
Cheshire D1 Final - Billinge v Eagle, 7.30pm at Trafford FC.


Thurs. 22nd March
ECFA Tolleshunt D'Arcy Memorial Cup - Burnham Ramblers v. Witham Town, 7.30pm at Witham Town.


Weds 28th March

Essex Junior Trophy -
St Clere’s Res v Tillingham Hotspur, 7.45pm at Aveley FC.
Cheshire D2 Cup Final - Sandbach United v Whaley Bridge, 7.30pm at Crewe FC.


Thurs 29th March
Surrey Premier Cup - Staines Lammas v Dorking Wanderers, 7.30pm at Carshalton Athletic FC.
North Hants Junior Cup Final - at Whitchurch United FC.

Thurs. 5th April
ECFA Womens Cup - Colchester United v. West Ham United, 7.45pm at Hornchurch
FC.

Tues 10th April
Surrey Lower Junior Cup - Walton Baptist Church or Kingsbrook v Sporting Kitz Vets or Guildford Park, 7.30pm at Merstham FC

Weds 11th April
Essex Premier Cup -
Newbury Forest v Stambridge United, 7.45pm at Thurrock FC.
Huntingdonshire Junior Cup - Hartford Sun v Somersham Town, 7.30pm at Godmanchester Rovers FC.
North Cambridgeshire Junior Challenge Cup -
Manea United v Doddington United, 7.45pm at March Town United FC.

Sunday 15th April
ECFA Womens Trophy - C&K Basildon reserves v. Hutton u-18, 3pm at Burnham Ramblers FC.
Kent Senior Trophy - Erith & Belvedere Vs Sevenoaks Town. Park View Road, 3pm at Welling FC.

Monday 16th April
Essex Senior Cup - Canvey I v Colchester U, 7.45pm at Thurrock FC.


Weds 18th April
Cambridgeshire Invitation Cup -
Soham Town Rangers v Ely City or Royston Town, 7.30pm at Cambridge United FC.
Essex Junior Cup - Alemite Athletic v St Clere's, 7.45pm at Billericay Town FC.
Huntingdonshire Benevolent Cup -
Huntingdon Town v Stilton United , 7.30pm at St Ives Town FC.
Suffolk Primary Cup - Cedars Park v AFC Crowley, 7.45pm at Needham Market FC.

Sunday 22nd April
F. A. County Youth Cup - Essex v. West Riding, 2pm at Colchester United FC.


Tues 24th April
Cambridgeshire Junior Challenge Cup - Leverington Sports v Bassingbourne, 7.30pm at Histon FC.
Lincolnshire Senior Trophy - Holbeach United v Barton Town Old Boys, at Lincoln City fc

Weds 25th April

Surrey Intermediate Cup - Westside or Bagshot v Epsom Athletic or Abbey. 7.30pm at Leatherhead FC

Sun 29th April
Axminster Hospital Cup Final - Seaton Town v Budleigh Salterton, at Axminster Town FC.

Tues 1st May
Cliff Bullen (Cambs) Challenge Cup -
Fulbourne Institute v Great Shelford, 7.30pm venue TBA.

Thurs 3rd May
Faringdon Thursday Memorial Cup - 6.30pm at Faringdon Town FC.

Fri 4th May
El Records Premier Challenge Cup (CCL League Cup) - 7.45pm at Farnborough FC.
Huntingsdonshire Senior Cup -
Godmanchester Rovers v St Ives Town, 7.30pm at St Neots Town FC.
Norfolk Primary Cup - Haven Bridge United v West Winch, 7.30pm at Dereham Town FC.

Mon 7th May
Kershaw (Cambs) Premier League Cup - Lakenheath v Fulbourne Institute, 2.30pm at Histon FC.
Lemon Recordings (CCL) Division One Cup - 3pm at Windsor FC.
Ridgeons League Challenge Cup -
Norwich United v Stanway Rovers, 3pm at Diss Town FC.

Weds 9th May
Surrey Senior Cup - Woking or Carshalton Athletic v Corinthian-Casuals or Sutton United, 7.30pm at Sutton United FC.

Thurs 10th May
Surrey Junior Cup - Alfold or Old Boys Clapham v RH123 Athletic Reserves or Caterham Old Boys. 7.30pm at South Park FC.

Mon 14th May
Norfolk Senior Cup -
Gorleston v Thetford Town, 7.30pm at Norwich City FC.

Tues 15th May
Norfolk Junior Cup -
Reffley Royals v Harleston, 7.30pm at Norwich City FC.


stevegraze
Reserve Team Regular

Mar 15, 2012, 2:36 PM

Posts: 551
Location:
Team(s):

Post #11 of 70 (26708 views)
Shortcut
Re: London Cup Finals - 2012 [In reply to] Quote | Reply or Reply Privately

Sunday April 1, 2012 - London Sunday Intermediate Cup Final, at Dulwich Hamlet FC
Phoenix (Camden Sunday League) -v- Yalova (Turkish Community Football Federation)


Yalova are aiming to win their second county cup in a row and become only the second team in history (after Clapton Rangers) to win the London Sunday Junior Cup and London Sunday Intermediate Cup in successive seasons. Pat myself on the back for predicting that Yalova would win this cup (they haven't won it yet, but they are in the final!). Wink

Sunday April 15, 2012 - London Sunday Challenge Cup Final, at Wingate & Finchley FC
Eltham Town (Orpington & Bromley District League) -v- Tripimeni (KOPA League)

The final will be a repeat of the 2010 London Sunday Intermediate Cup final which Eltham Town won 3-1. Ironically, the final will be a 'home game' for Tripimeni's goalscorer Ahmet Rifat who plays for Wingate & Finchley (Ryman League, Premier Division - Step 4). If Tripimeni win, it will be the 4th time in 5 seasons that a team from the KOPA League has won this competition.

Sunday April 29, 2012 - London Sunday Junior Cup Final, at Tooting & Mitcham FC
Greenhouse Bethwin (West End League - AFA) -v- Lord Stanley (Essex Sunday Football Combination)


Greenhouse Bethwin are a community club running several teams from youth to adult level. They are from Peckham and were founded as an antidote to guide young kids away from violence, crime and anti-social behaviour in their neighbourhood. No surprise to see them in the final as I predicted a long time ago they would win this cup. More about them here:

http://www.youtube.com/watch?v=-VmmJ5DJKpU

http://www.youtube.com/watch?v=qk-Jb1Lr8xE

http://www.thetimes.co.uk/tto/public/timesappeal/article3268551.ece



(This post was edited by stevegraze on Mar 15, 2012, 5:58 PM)


VP
Man City Transfer Target!


Mar 18, 2012, 8:19 PM

Posts: 10242
Location:
Team(s):

Post #12 of 70 (26622 views)
Shortcut
Re: [stevegraze] London Cup Finals - 2012 [In reply to] Quote | Reply or Reply Privately

I'm finding this impossibe to edit due to various fonts etc.
When there's stuff like this in a post it's a pain to edit and delete all the unneccessary rubbish:- "[/size][/black][/font][font "Verdana"][black][size 2][black][size 2][black][size 2][black][size 2][#000000][size 2][size 2]Reffley Royals v [/size][/size][/#000000][/size][/black][/size][/black][/size][/black][/size][/black][/font][font "Verdana"][black][size 2]Harleston, 7.30pm at Norwich City FC.[/size][/black][/font][/reply]

That's just from one game.
Is it possible we can all stick to the same font and size etc?


SparkyRebel
First Team Sub

Mar 19, 2012, 9:42 PM

Posts: 1063
Location: Berkshire, UK
Team(s): Worthing FC

Post #13 of 70 (26576 views)
Shortcut
Re: [mr creosote] CUP FINALS 2011/12 [In reply to] Quote | Reply or Reply Privately

Tue 6th March
Lincolnshire Senior Shield - Grantham Town 2-0 Boston United, 7.45pm at Grantham Town FC.

Weds 14th March
Huntingdonshire Lower Junior Cup -
Riverside Rovers Senior
v Great Paxton, 7.30pm at Godmanchester Rovers FC.
North Hants Senior Cup Final - Andover New Street v Alresford Town, at Whitchurch Utd FC.

Weds 21st March
Hampshire Colleges Cup Final - Sparsholt v Itchen College. 2pm at Team Solent FC.
Huntingdonshire Scott Gatty Intermediate Cup -
Powerleague AFC v Stilton United, 7.30pm at Yaxley FC.
Cheshire D1 Final - Billinge v Eagle, 7.30pm at Trafford FC.


Thurs. 22nd March
ECFA Tolleshunt D'Arcy Memorial Cup - Burnham Ramblers v. Witham Town, 7.30pm at Witham Town.


Weds 28th March

Essex Junior Trophy -
St Clere’s Res v Tillingham Hotspur, 7.45pm at Aveley FC.
Cheshire D2 Cup Final - Sandbach United v Whaley Bridge, 7.30pm at Crewe FC.


Thurs 29th March
Surrey Premier Cup - Staines Lammas v Dorking Wanderers, 7.30pm at Carshalton Athletic FC.
North Hants Junior Cup Final - at Whitchurch United FC.

Sunday 1st April
London Sunday Intermediate Cup Final - Phoenix (Camden Sunday League) -v- Yalova (Turkish Community Football Federation) - at Dulwich Hamlet FC

Thurs. 5th April
ECFA Womens Cup - Colchester United v. West Ham United, 7.45pm at Hornchurch
FC.

Tues 10th April
Surrey Lower Junior Cup - Walton Baptist Church or Kingsbrook v Sporting Kitz Vets or Guildford Park, 7.30pm at Merstham FC

Weds 11th April
Essex Premier Cup -
Newbury Forest v Stambridge United, 7.45pm at Thurrock FC.
Huntingdonshire Junior Cup - Hartford Sun v Somersham Town, 7.30pm at Godmanchester Rovers FC.
North Cambridgeshire Junior Challenge Cup -
Manea United v Doddington United, 7.45pm at March Town United FC.

Sunday 15th April
ECFA Womens Trophy - C&K Basildon reserves v. Hutton u-18, 3pm at Burnham Ramblers FC.
Kent Senior Trophy - Erith & Belvedere Vs Sevenoaks Town. Park View Road, 3pm at Welling FC.

Sunday 15th April
London Sunday Challenge Cup Final - Eltham Town (Orpington & Bromley District League) -v- Tripimeni (KOPA League) - at Wingate & Finchley FC

Monday 16th April
Essex Senior Cup - Canvey I v Colchester U, 7.45pm at Thurrock FC.


Weds 18th April
Cambridgeshire Invitation Cup -
Soham Town Rangers v Ely City or Royston Town, 7.30pm at Cambridge United FC.
Essex Junior Cup - Alemite Athletic v St Clere's, 7.45pm at Billericay Town FC.
Huntingdonshire Benevolent Cup -
Huntingdon Town v Stilton United , 7.30pm at St Ives Town FC.
Suffolk Primary Cup - Cedars Park v AFC Crowley, 7.45pm at Needham Market FC.

Sunday 22nd April
F. A. County Youth Cup - Essex v. West Riding, 2pm at Colchester United FC.


Tues 24th April
Cambridgeshire Junior Challenge Cup - Leverington Sports v Bassingbourne, 7.30pm at Histon FC.
Lincolnshire Senior Trophy - Holbeach United v Barton Town Old Boys, at Lincoln City fc

Weds 25th April
Surrey Intermediate Cup - Westside or Bagshot v Epsom Athletic or Abbey. 7.30pm at Leatherhead FC

Sunday 29th April
Axminster Hospital Cup Final - Seaton Town v Budleigh Salterton, at Axminster Town FC.
London Sunday Junior Cup Final - Greenhouse Bethwin (West End League - AFA) -v- Lord Stanley (Essex Sunday Football Combination) - at Tooting & Mitcham FC

Tues 1st May
Cliff Bullen (Cambs) Challenge Cup -
Fulbourne Institute v Great Shelford, 7.30pm venue TBA.

Thurs 3rd May
Faringdon Thursday Memorial Cup - 6.30pm at Faringdon Town FC.

Fri 4th May
El Records Premier Challenge Cup (CCL League Cup) - 7.45pm at Farnborough FC.
Huntingsdonshire Senior Cup -
Godmanchester Rovers v St Ives Town, 7.30pm at St Neots Town FC.
Norfolk Primary Cup - Haven Bridge United v West Winch, 7.30pm at Dereham Town FC.

Mon 7th May
Kershaw (Cambs) Premier League Cup - Lakenheath v Fulbourne Institute, 2.30pm at Histon FC.
Lemon Recordings (CCL) Division One Cup - 3pm at Windsor FC.
Ridgeons League Challenge Cup -
Norwich United v Stanway Rovers, 3pm at Diss Town FC.

Weds 9th May
Surrey Senior Cup - Woking or Carshalton Athletic v Corinthian-Casuals or Sutton United, 7.30pm at Sutton United FC.

Thurs 10th May
Surrey Junior Cup - Alfold or Old Boys Clapham v RH123 Athletic Reserves or Caterham Old Boys. 7.30pm at South Park FC.

Saturday 12th May
Sussex Senior Challange Cup Final - Teams TBC - 3pm at The Community Stadium (aka The Amex), Falmer, Brighton FC

Mon 14th May
Norfolk Senior Cup -
Gorleston v Thetford Town, 7.30pm at Norwich City FC.

Tues 15th May
Norfolk Junior Cup -
Reffley Royals v Harleston, 7.30pm at Norwich City FC.

(This post was edited by SparkyRebel on Mar 19, 2012, 9:45 PM)


mr creosote
Chelsea Transfer Target


Mar 19, 2012, 11:27 PM

Posts: 3996
Location: Suffolk/Essex/Cambs border - work it out!
Team(s): Grays Athletic, Haverhill Rovers

Post #14 of 70 (26563 views)
Shortcut
Re: [SparkyRebel] CUP FINALS 2011/12 [In reply to] Quote | Reply or Reply Privately

Tue 6th March
Lincolnshire Senior Shield - Grantham Town 2-0 Boston United, 7.45pm at Grantham Town FC.

Weds 14th March
Huntingdonshire Lower Junior Cup - Riverside Rovers Senior 4-0 Great Paxton, 7.30pm at Godmanchester Rovers FC.
North Hants Senior Cup Final - Andover New Street 2-3 Alresford Town, at Whitchurch Utd FC.

Weds 21st March
Hampshire Colleges Cup Final - Sparsholt v Itchen College. 2pm at Team Solent FC.
Huntingdonshire Scott Gatty Intermediate Cup -
Powerleague AFC v Stilton United, 7.30pm at Yaxley FC.
Cheshire D1 Final - Billinge v Eagle, 7.30pm at Trafford FC.


Thurs. 22nd March
ECFA Tolleshunt D'Arcy Memorial Cup - Burnham Ramblers v. Witham Town, 7.30pm at Witham Town.


Weds 28th March

Essex Junior Trophy -
St Clere’s Res v Tillingham Hotspur, 7.45pm at Aveley FC.
Cheshire D2 Cup Final - Sandbach United v Whaley Bridge, 7.30pm at Crewe FC.


Thurs 29th March
Surrey Premier Cup - Staines Lammas v Dorking Wanderers, 7.30pm at Carshalton Athletic FC.
North Hants Junior Cup Final - at Whitchurch United FC.

Sunday 1st April
London Sunday Intermediate Cup Final - Phoenix (Camden Sunday League) -v- Yalova (Turkish Community Football Federation) - at Dulwich Hamlet FC

Weds 4th April
Suffolk Senior Cup - Long Melford v Whitton United, 7pm at Ipswich Town FC.

Thurs. 5th April
ECFA Womens Cup - Colchester United v. West Ham United, 7.45pm at Hornchurch
FC.

Tues 10th April
Surrey Lower Junior Cup - Walton Baptist Church or Kingsbrook v Sporting Kitz Vets or Guildford Park, 7.30pm at Merstham FC

Weds 11th April
Essex Premier Cup -
Newbury Forest v Stambridge United, 7.45pm at Thurrock FC.
Huntingdonshire Junior Cup - Hartford Sun v Somersham Town, 7.30pm at Godmanchester Rovers FC.
North Cambridgeshire Junior Challenge Cup -
Manea United v Doddington United, 7.45pm at March Town United FC.

Sunday 15th April
ECFA Womens Trophy - C&K Basildon reserves v. Hutton u-18, 3pm at Burnham Ramblers FC.
Kent Senior Trophy - Erith & Belvedere Vs Sevenoaks Town. Park View Road, 3pm at Welling FC.

Sunday 15th April
London Sunday Challenge Cup Final - Eltham Town (Orpington & Bromley District League) -v- Tripimeni (KOPA League) - at Wingate & Finchley FC

Monday 16th April
Essex Senior Cup - Canvey I v Colchester U, 7.45pm at Thurrock FC.


Weds 18th April
Cambridgeshire Invitation Cup -
Soham Town Rangers v Ely City or Royston Town, 7.30pm at Cambridge United FC.
Essex Junior Cup - Alemite Athletic v St Clere's, 7.45pm at Billericay Town FC.
Huntingdonshire Benevolent Cup -
Huntingdon Town v Stilton United , 7.30pm at St Ives Town FC.
Suffolk Primary Cup - Cedars Park v AFC Crowley, 7.45pm at Needham Market FC.

Sunday 22nd April
F. A. County Youth Cup - Essex v. West Riding, 2pm at Colchester United FC.


Tues 24th April
Cambridgeshire Junior Challenge Cup - Leverington Sports v Bassingbourne, 7.30pm at Histon FC.
Lincolnshire Senior Trophy - Holbeach United v Barton Town Old Boys, at Lincoln City fc

Weds 25th April
Surrey Intermediate Cup - Westside or Bagshot v Epsom Athletic or Abbey. 7.30pm at Leatherhead FC

Sunday 29th April
Axminster Hospital Cup Final - Seaton Town v Budleigh Salterton, at Axminster Town FC.
London Sunday Junior Cup Final - Greenhouse Bethwin (West End League - AFA) -v- Lord Stanley (Essex Sunday Football Combination) - at Tooting & Mitcham FC

Tues 1st May
Cliff Bullen (Cambs) Challenge Cup -
Fulbourne Institute v Great Shelford, 7.30pm venue TBA.

Thurs 3rd May
Faringdon Thursday Memorial Cup - 6.30pm at Faringdon Town FC.

Fri 4th May
El Records Premier Challenge Cup (CCL League Cup) - 7.45pm at Farnborough FC.
Huntingsdonshire Senior Cup -
Godmanchester Rovers v St Ives Town, 7.30pm at St Neots Town FC.
Norfolk Primary Cup - Haven Bridge United v West Winch, 7.30pm at Dereham Town FC.

Mon 7th May
Kershaw (Cambs) Premier League Cup - Lakenheath v Fulbourne Institute, 2.30pm at Histon FC.
Lemon Recordings (CCL) Division One Cup - 3pm at Windsor FC.
Ridgeons League Challenge Cup -
Norwich United v Stanway Rovers, 3pm at Diss Town FC.

Weds 9th May
Surrey Senior Cup - Woking or Carshalton Athletic v Corinthian-Casuals or Sutton United, 7.30pm at Sutton United FC.

Thurs 10th May
Surrey Junior Cup - Alfold or Old Boys Clapham v RH123 Athletic Reserves or Caterham Old Boys. 7.30pm at South Park FC.

Saturday 12th May
Sussex Senior Challange Cup Final - Teams TBC - 3pm at The Community Stadium (aka The Amex), Falmer, Brighton FC

Mon 14th May
Norfolk Senior Cup -
Gorleston v Thetford Town, 7.30pm at Norwich City FC.

Tues 15th May
Norfolk Junior Cup -
Reffley Royals v Harleston, 7.30pm at Norwich City FC.


Karen Browne
Reserve Team Regular


Mar 20, 2012, 11:32 PM

Posts: 678
Location: Pocklington, East Yorkshire
Team(s): Welwyn Garden City

Post #15 of 70 (26529 views)
Shortcut
Hertfordshire Cup Finals [In reply to] Quote | Reply or Reply Privately

Wednesday 21st March, Kick Off 7.45pm
Herts Senior Centenary Trophy Final
London Colney v Kings Langley

Wednesday 28th March, Kick Off 7.45pm
Herts Intermediate Cup Final
Bishop’s Stortford Swifts v Kings Langley Reserves

Sunday 1st April, Kick Off 3.00pm
Herts Sunday Junior Cup Final
The Bell v Oxhey Jets Vets

Friday 6th April, Kick Off 3.00pm
Herts Junior Cup Final
Wellington Arms v Park Street Village

Sunday 15th April, Kick Off 3.00pm
Herts Sunday Senior Cup Final
PJ Hitchin v A.F.C. Boars

Wednesday 18th April, Kick Off 7.45pm
Herts Senior Challenge Cup Final
Oxhey Jets v Bishop’s Stortford or Stevenage

Sunday 22nd April, Kick Off 10.30am
Herts Sunday Intermediate Cup Final
FC Town v A.C. Hertford

Sunday 22nd April, Kick Off 3.00pm
Herts Veterans Cup Final
Garston Veterans v Metropolitan Police Bushey (Saturday) Veterans

Tuesday 24th April, Kick Off 7.45pm
Herts Charity Cup Final
Leverstock Green v Bishop’s Stortford

To be Arranged
Herts Charity Shield Final: Oxhey Jets v Kings Langley

Results
Herts Women’s Cup
Arsenal Ladies Reserves 6 Tring Athletic Reserves 0

All games to be played at the County Ground, Letchworth
Programmes issued for all Finals



Karen Browne
Spartan South Midlands League
Fixtures Officer


Karen Browne
Reserve Team Regular


Mar 21, 2012, 10:04 PM

Posts: 678
Location: Pocklington, East Yorkshire
Team(s): Welwyn Garden City

Post #16 of 70 (26491 views)
Shortcut
Re: [Karen Browne] Hertfordshire Cup Finals [In reply to] Quote | Reply or Reply Privately


In Reply To
Wednesday 28th March, Kick Off 7.45pm
Herts Intermediate Cup Final
Bishop’s Stortford Swifts v Kings Langley Reserves

Sunday 1st April, Kick Off 3.00pm
Herts Sunday Junior Cup Final
The Bell v Oxhey Jets Vets

Friday 6th April, Kick Off 3.00pm
Herts Junior Cup Final
Wellington Arms v Park Street Village

Sunday 15th April, Kick Off 3.00pm
Herts Sunday Senior Cup Final
PJ Hitchin v A.F.C. Boars

Wednesday 18th April, Kick Off 7.45pm
Herts Senior Challenge Cup Final
Oxhey Jets v Bishop’s Stortford or Stevenage

Sunday 22nd April, Kick Off 10.30am
Herts Sunday Intermediate Cup Final
FC Town v A.C. Hertford

Sunday 22nd April, Kick Off 3.00pm
Herts Veterans Cup Final
Garston Veterans v Metropolitan Police Bushey (Saturday) Veterans

Tuesday 24th April, Kick Off 7.45pm
Herts Charity Cup Final
Leverstock Green v Bishop’s Stortford

To be Arranged
Herts Charity Shield Final: Oxhey Jets v Kings Langley

Results
Herts Women’s Cup
Arsenal Ladies Reserves 6 Tring Athletic Reserves 0

Herts Senior Centenary Trophy Final
London Colney 2 Kings Langley 4

All games to be played at the County Ground, Letchworth
Programmes issued for all Finals




Karen Browne
Spartan South Midlands League
Fixtures Officer


Karen Browne
Reserve Team Regular


Mar 22, 2012, 5:00 AM

Posts: 678
Location: Pocklington, East Yorkshire
Team(s): Welwyn Garden City

Post #17 of 70 (26475 views)
Shortcut
Re: [Karen Browne] Hertfordshire Cup Finals [In reply to] Quote | Reply or Reply Privately

Wednesday 28th March, Kick Off 7.45pm
Herts Intermediate Cup Final
Bishop’s Stortford Swifts v Kings Langley Reserves

Sunday 1st April, Kick Off 3.00pm
Herts Sunday Junior Cup Final
The Bell v Oxhey Jets Vets

Friday 6th April, Kick Off 3.00pm
Herts Junior Cup Final
Wellington Arms v Park Street Village

Sunday 15th April, Kick Off 3.00pm
Herts Sunday Senior Cup Final
PJ Hitchin v A.F.C. Boars

Wednesday 18th April, Kick Off 7.45pm
Herts Senior Challenge Cup Final
Oxhey Jets v Bishop’s Stortford

Sunday 22nd April, Kick Off 10.30am
Herts Sunday Intermediate Cup Final
FC Town v A.C. Hertford

Sunday 22nd April, Kick Off 3.00pm
Herts Veterans Cup Final
Garston Veterans v Metropolitan Police Bushey (Saturday) Veterans

Tuesday 24th April, Kick Off 7.45pm
Herts Charity Cup Final
Leverstock Green v Bishop’s Stortford

Wednesday 2nd May, Kick Off 7.45pm
Herts Charity Shield Final:
Oxhey Jets v Kings Langley

Results
Herts Women’s Cup
Arsenal Ladies Reserves 6 Tring Athletic Reserves 0

Herts Senior Centenary Trophy Final
London Colney 2 Kings Langley 4

All games to be played at the County Ground, Letchworth
Programmes issued for all Finals



Karen Browne
Spartan South Midlands League
Fixtures Officer


mr creosote
Chelsea Transfer Target


Mar 22, 2012, 10:23 AM

Posts: 3996
Location: Suffolk/Essex/Cambs border - work it out!
Team(s): Grays Athletic, Haverhill Rovers

Post #18 of 70 (26465 views)
Shortcut
Re: [Karen Browne] Hertfordshire Cup Finals [In reply to] Quote | Reply or Reply Privately

Tue 6th March
Lincolnshire Senior Shield - Grantham Town 2-0 Boston United, 7.45pm at Grantham Town FC.

Weds 14th March
Huntingdonshire Lower Junior Cup - Riverside Rovers Senior 4-0 Great Paxton, 7.30pm at Godmanchester Rovers FC.
North Hants Senior Cup Final - Andover New Street 2-3 Alresford Town, at Whitchurch Utd FC.

Sunday 18th March
Herts Women’s Cup - Arsenal Ladies Reserves 6-0 Tring Athletic Reserves, 2.30pm at County Ground, Letchworth.

Weds 21st March
Hampshire Colleges Cup Final - Sparsholt 1-2 Itchen College, 2pm at Team Solent FC.
Herts Senior Centenary Trophy Final - London Colney 2-4 Kings Langley, 7.45pm at County Ground, Letchworth.
Huntingdonshire Scott Gatty Intermediate Cup -
Powerleague AFC 2-5 Stilton United, 7.30pm at Yaxley FC.
Cheshire D1 Final - Billinge 0-2 Eagle Sports, 7.30pm at Trafford FC.


Thurs. 22nd March
ECFA Tolleshunt D'Arcy Memorial Cup - Burnham Ramblers v. Witham Town, 7.30pm at Witham Town.


Weds 28th March

Essex Junior Trophy -
St Clere’s Res v Tillingham Hotspur, 7.45pm at Aveley FC.
Cheshire D2 Cup Final - Sandbach United v Whaley Bridge, 7.30pm at Crewe FC.

Herts Intermediate Cup Final - Bishop’s Stortford Swifts v Kings Langley Reserves, 7.45pm at County Ground, Letchworth.

Thurs 29th March
Surrey Premier Cup - Staines Lammas v Dorking Wanderers, 7.30pm at Carshalton Athletic FC.
North Hants Junior Cup Final - at Whitchurch United FC.

Sunday 1st April

Cheshire Junior Sup - Ridgewood Rangers v Vauxhall Motors, 11am at Heswall FC.
Herts Sunday Junior Cup Final - The Bell v Oxhey Jets Vets, 3pm at County Ground, Letchworth.
London Sunday Intermediate Cup Final - Phoenix (Camden Sunday League) -v- Yalova (Turkish Community Football Federation) - at Dulwich Hamlet FC

Weds 4th April
Suffolk Senior Cup - Long Melford v Whitton United, 7pm at Ipswich Town FC.

Thurs. 5th April
ECFA Womens Cup - Colchester United v. West Ham United, 7.45pm at Hornchurch
FC.

Friday 6th April
Herts Junior Cup Final - Wellington Arms v Park Street Village, 3pm at County Ground, Letchworth.

Tues 10th April
Surrey Lower Junior Cup - Walton Baptist Church or Kingsbrook v Sporting Kitz Vets or Guildford Park, 7.30pm at Merstham FC

Weds 11th April
Essex Premier Cup -
Newbury Forest v Stambridge United, 7.45pm at Thurrock FC.
Huntingdonshire Junior Cup - Hartford Sun v Somersham Town, 7.30pm at Godmanchester Rovers FC.
North Cambridgeshire Junior Challenge Cup -
Manea United v Doddington United, 7.45pm at March Town United FC.

Sunday 15th April

Cheshire Minor Cup - Bramhall North 75 v Unicorn Athletic JFC, 2pm at Lostock Gralam FC.
ECFA Womens Trophy - C&K Basildon reserves v. Hutton u-18, 3pm at Burnham Ramblers FC.
Herts Sunday Senior Cup Final - PJ Hitchin v A.F.C. Boars, 3pm at County Ground, Letchworth.
Kent Senior Trophy - Erith & Belvedere Vs Sevenoaks Town. Park View Road, 3pm at Welling FC.

Sunday 15th April
London Sunday Challenge Cup Final - Eltham Town (Orpington & Bromley District League) -v- Tripimeni (KOPA League) - at Wingate & Finchley FC

Monday 16th April
Essex Senior Cup - Canvey I v Colchester U, 7.45pm at Thurrock FC.


Weds 18th April
Cambridgeshire Invitation Cup -
Soham Town Rangers v Ely City or Royston Town, 7.30pm at Cambridge United FC.
Essex Junior Cup - Alemite Athletic v St Clere's, 7.45pm at Billericay Town FC.
Herts Senior Challenge Cup Final - Oxhey Jets v Bishop’s Stortford, 7.45pm at County Ground, Letchworth.
Huntingdonshire Benevolent Cup -
Huntingdon Town v Stilton United , 7.30pm at St Ives Town FC.
Suffolk Primary Cup - Cedars Park v AFC Crowley, 7.45pm at Needham Market FC.

Sunday 22nd April
F. A. County Youth Cup - Essex v. West Riding, 2pm at Colchester United FC.

Herts Sunday Intermediate Cup Final - FC Town v A.C. Hertford, 10.30am at County Ground, Letchworth.
Herts Veterans Cup Final - Garston Veterans v Metropolitan Police Bushey (Saturday) Veterans, 3pm at County Ground, Letchworth.

Tues 24th April
Cambridgeshire Junior Challenge Cup - Leverington Sports v Bassingbourne, 7.30pm at Histon FC.

Herts Charity Cup Final - Leverstock Green v Bishop’s Stortford, 7.45pm at County Ground, Letchworth.
Lincolnshire Senior Trophy - Holbeach United v Barton Town Old Boys, at Lincoln City fc

Weds 25th April
Surrey Intermediate Cup - Westside or Bagshot v Epsom Athletic or Abbey. 7.30pm at Leatherhead FC

Sunday 29th April
Axminster Hospital Cup Final - Seaton Town v Budleigh Salterton, at Axminster Town FC.
London Sunday Junior Cup Final - Greenhouse Bethwin (West End League - AFA) -v- Lord Stanley (Essex Sunday Football Combination) - at Tooting & Mitcham FC

Tues 1st May
Cliff Bullen (Cambs) Challenge Cup -
Fulbourne Institute v Great Shelford, 7.30pm venue TBA.

Weds 2nd May
Herts Charity Shield Final - Oxhey Jets v Kings Langley, 7.45pm at County Ground, Letchworth.

Thurs 3rd May
Faringdon Thursday Memorial Cup - 6.30pm at Faringdon Town FC.

Fri 4th May
El Records Premier Challenge Cup (CCL League Cup) - 7.45pm at Farnborough FC.
Huntingsdonshire Senior Cup -
Godmanchester Rovers v St Ives Town, 7.30pm at St Neots Town FC.
Norfolk Primary Cup - Haven Bridge United v West Winch, 7.30pm at Dereham Town FC.

Mon 7th May
Kershaw (Cambs) Premier League Cup - Lakenheath v Fulbourne Institute, 2.30pm at Histon FC.
Lemon Recordings (CCL) Division One Cup - 3pm at Windsor FC.
Ridgeons League Challenge Cup -
Norwich United v Stanway Rovers, 3pm at Diss Town FC.

Weds 9th May
Surrey Senior Cup - Woking or Carshalton Athletic v Corinthian-Casuals or Sutton United, 7.30pm at Sutton United FC.

Thurs 10th May
Surrey Junior Cup - Alfold or Old Boys Clapham v RH123 Athletic Reserves or Caterham Old Boys. 7.30pm at South Park FC.

Saturday 12th May
Sussex Senior Challange Cup Final - Teams TBC - 3pm at The Community Stadium (aka The Amex), Falmer, Brighton FC

Mon 14th May
Norfolk Senior Cup -
Gorleston v Thetford Town, 7.30pm at Norwich City FC.

Tues 15th May
Norfolk Junior Cup -
Reffley Royals v Harleston, 7.30pm at Norwich City FC.


southend statto
First Team Star

Mar 23, 2012, 6:11 AM

Posts: 1793
Location: East Anglia (South Division)
Team(s): most of my local sides

Post #19 of 70 (26421 views)
Shortcut
Re: [mr creosote] Hertfordshire Cup Finals [In reply to] Quote | Reply or Reply Privately

Tue 6th March
Lincolnshire Senior Shield - Grantham Town 2-0 Boston United, 7.45pm at Grantham Town FC.

Weds 14th March
Huntingdonshire Lower Junior Cup - Riverside Rovers Senior 4-0 Great Paxton, 7.30pm at Godmanchester Rovers FC.
North Hants Senior Cup Final - Andover New Street 2-3 Alresford Town, at Whitchurch Utd FC.

Sunday 18th March
Herts Women’s Cup - Arsenal Ladies Reserves 6-0 Tring Athletic Reserves, 2.30pm at County Ground, Letchworth.

Weds 21st March
Hampshire Colleges Cup Final - Sparsholt 1-2 Itchen College, 2pm at Team Solent FC.
Herts Senior Centenary Trophy Final - London Colney 2-4 Kings Langley, 7.45pm at County Ground, Letchworth.
Huntingdonshire Scott Gatty Intermediate Cup - Powerleague AFC 2-5 Stilton United, 7.30pm at Yaxley FC.
Cheshire D1 Final - Billinge 0-2 Eagle Sports, 7.30pm at Trafford FC.

Thurs. 22nd March
ECFA Tolleshunt D'Arcy Memorial Cup - Burnham Ramblers 1-0 Witham Town, 7.30pm at Witham Town.

Weds 28th March
Essex Junior Trophy - St Clere’s Res v Tillingham Hotspur, 7.45pm at Aveley FC.
Cheshire D2 Cup Final - Sandbach United v Whaley Bridge, 7.30pm at Crewe FC.
Herts Intermediate Cup Final - Bishop’s Stortford Swifts v Kings Langley Reserves, 7.45pm at County Ground, Letchworth.

Thurs 29th March
Surrey Premier Cup - Staines Lammas v Dorking Wanderers, 7.30pm at Carshalton Athletic FC.
North Hants Junior Cup Final - at Whitchurch United FC.

Sunday 1st April
Cheshire Junior Sup - Ridgewood Rangers v Vauxhall Motors, 11am at Heswall FC.
Herts Sunday Junior Cup Final - The Bell v Oxhey Jets Vets, 3pm at County Ground, Letchworth.
London Sunday Intermediate Cup Final - Phoenix (Camden Sunday League) -v- Yalova (Turkish Community Football Federation) - at Dulwich Hamlet FC

Weds 4th April
Suffolk Senior Cup - Long Melford v Whitton United, 7pm at Ipswich Town FC.

Thurs. 5th April
ECFA Womens Cup - Colchester United v. West Ham United, 7.45pm at Hornchurch FC.

Friday 6th April
Herts Junior Cup Final - Wellington Arms v Park Street Village, 3pm at County Ground, Letchworth.

Tues 10th April
Surrey Lower Junior Cup - Walton Baptist Church or Kingsbrook v Sporting Kitz Vets or Guildford Park, 7.30pm at Merstham FC

Weds 11th April
Essex Premier Cup - Newbury Forest v Stambridge United, 7.45pm at Thurrock FC.
Huntingdonshire Junior Cup - Hartford Sun v Somersham Town, 7.30pm at Godmanchester Rovers FC.
North Cambridgeshire Junior Challenge Cup - Manea United v Doddington United, 7.45pm at March Town United FC.

Sunday 15th April
Cheshire Minor Cup - Bramhall North 75 v Unicorn Athletic JFC, 2pm at Lostock Gralam FC.
ECFA Womens Trophy - C&K Basildon reserves v. Hutton u-18, 3pm at Burnham Ramblers FC.
Herts Sunday Senior Cup Final - PJ Hitchin v A.F.C. Boars, 3pm at County Ground, Letchworth.
Kent Senior Trophy - Erith & Belvedere Vs Sevenoaks Town. Park View Road, 3pm at Welling FC.

Sunday 15th April
London Sunday Challenge Cup Final - Eltham Town (Orpington & Bromley District League) -v- Tripimeni (KOPA League) - at Wingate & Finchley FC

Monday 16th April
Essex Senior Cup - Canvey I v Colchester U, 7.45pm at Thurrock FC.

Weds 18th April
Cambridgeshire Invitation Cup - Soham Town Rangers v Ely City or Royston Town, 7.30pm at Cambridge United FC.
Essex Junior Cup - Alemite Athletic v St Clere's, 7.45pm at Billericay Town FC.
Herts Senior Challenge Cup Final - Oxhey Jets v Bishop’s Stortford, 7.45pm at County Ground, Letchworth.
Huntingdonshire Benevolent Cup - Huntingdon Town v Stilton United , 7.30pm at St Ives Town FC.
Suffolk Primary Cup - Cedars Park v AFC Crowley, 7.45pm at Needham Market FC.

Sunday 22nd April
F. A. County Youth Cup - Essex v. West Riding, 2pm at Colchester United FC.
Herts Sunday Intermediate Cup Final - FC Town v A.C. Hertford, 10.30am at County Ground, Letchworth.
Herts Veterans Cup Final - Garston Veterans v Metropolitan Police Bushey (Saturday) Veterans, 3pm at County Ground, Letchworth.

Tues 24th April
Cambridgeshire Junior Challenge Cup - Leverington Sports v Bassingbourne, 7.30pm at Histon FC.
Herts Charity Cup Final - Leverstock Green v Bishop’s Stortford, 7.45pm at County Ground, Letchworth.
Lincolnshire Senior Trophy - Holbeach United v Barton Town Old Boys, at Lincoln City fc

Weds 25th April
Surrey Intermediate Cup - Westside or Bagshot v Epsom Athletic or Abbey. 7.30pm at Leatherhead FC

Sunday 29th April
Axminster Hospital Cup Final - Seaton Town v Budleigh Salterton, at Axminster Town FC.
London Sunday Junior Cup Final - Greenhouse Bethwin (West End League - AFA) -v- Lord Stanley (Essex Sunday Football Combination) - at Tooting & Mitcham FC

Tues 1st May
Cliff Bullen (Cambs) Challenge Cup - Fulbourne Institute v Great Shelford, 7.30pm venue TBA.

Weds 2nd May
Herts Charity Shield Final - Oxhey Jets v Kings Langley, 7.45pm at County Ground, Letchworth.

Thurs 3rd May
Faringdon Thursday Memorial Cup - 6.30pm at Faringdon Town FC.

Fri 4th May
El Records Premier Challenge Cup (CCL League Cup) - 7.45pm at Farnborough FC.
Huntingsdonshire Senior Cup - Godmanchester Rovers v St Ives Town, 7.30pm at St Neots Town FC.
Norfolk Primary Cup - Haven Bridge United v West Winch, 7.30pm at Dereham Town FC.

Mon 7th May
Kershaw (Cambs) Premier League Cup - Lakenheath v Fulbourne Institute, 2.30pm at Histon FC.
Lemon Recordings (CCL) Division One Cup - 3pm at Windsor FC.
Ridgeons League Challenge Cup - Norwich United v Stanway Rovers, 3pm at Diss Town FC.

Weds 9th May
Surrey Senior Cup - Woking or Carshalton Athletic v Corinthian-Casuals or Sutton United, 7.30pm at Sutton United FC.

Thurs 10th May
Surrey Junior Cup - Alfold or Old Boys Clapham v RH123 Athletic Reserves or Caterham Old Boys. 7.30pm at South Park FC.

Saturday 12th May
Sussex Senior Challange Cup Final - Teams TBC - 3pm at The Community Stadium (aka The Amex), Falmer, Brighton FC

Mon 14th May
Norfolk Senior Cup - Gorleston v Thetford Town, 7.30pm at Norwich City FC.

Tues 15th May
Norfolk Junior Cup - Reffley Royals v Harleston, 7.30pm at Norwich City FC.


Casual-Corinth
Reserve Team Regular

Mar 23, 2012, 11:16 AM

Posts: 582
Location:
Team(s):

Post #20 of 70 (26405 views)
Shortcut
London Intermediate Cup [In reply to] Quote | Reply or Reply Privately

Saturday 14th April

London Intermediate Cup Final

Corinthian-Casuals FC V Interwood FC

TO be played at Corinthian-Casuals Ground.



E-DUOBUS-UNUM

Corinthian-Casuals Football Club, member of the Isthmian League.
A club rich in history and proud of its traditions


southend statto
First Team Star

Mar 23, 2012, 1:11 PM

Posts: 1793
Location: East Anglia (South Division)
Team(s): most of my local sides

Post #21 of 70 (26395 views)
Shortcut
Re: [Casual-Corinth] London Intermediate Cup [In reply to] Quote | Reply or Reply Privately

sorry folks, correct score was:
Thurs. 22nd March
ECFA Tolleshunt D'Arcy Memorial Cup - Burnham Ramblers 0-1 Witham Town, 7.30pm at Witham Town.


mr creosote
Chelsea Transfer Target


Mar 26, 2012, 12:18 PM

Posts: 3996
Location: Suffolk/Essex/Cambs border - work it out!
Team(s): Grays Athletic, Haverhill Rovers

Post #22 of 70 (26311 views)
Shortcut
Re: [mr creosote] 2011/12 Cup Finals [In reply to] Quote | Reply or Reply Privately

Tue 6th March
Lincolnshire Senior Shield - Grantham Town 2-0 Boston United, 7.45pm at Grantham Town FC.

Thurs 8th March
Leicestershire & Rutland Plate - Coalville Town 1-1 Kirby Muxloe (aet, 5-4 pens),
7pm at Holmes Park, Whetstone.

Tues 13th March
Leicestershire & Rutland Vase - Thurnby United 2007 2-1 Glenfield Town, 7pm at Holmes Park, Whetstone.

Weds 14th March
Huntingdonshire Lower Junior Cup - Riverside Rovers Senior 4-0 Great Paxton, 7.30pm at Godmanchester Rovers FC.
North Hants Senior Cup Final - Andover New Street 2-3 Alresford Town, at Whitchurch Utd FC.

Sunday 18th March
Herts Women’s Cup - Arsenal Ladies Reserves 6-0 Tring Athletic Reserves, 2.30pm at County Ground, Letchworth.

Weds 21st March
Hampshire Colleges Cup Final - Sparsholt 1-2 Itchen College, 2pm at Team Solent FC.
Herts Senior Centenary Trophy Final - London Colney 2-4 Kings Langley, 7.45pm at County Ground, Letchworth.
Huntingdonshire Scott Gatty Intermediate Cup - Powerleague AFC 2-5 Stilton United, 7.30pm at Yaxley FC.
Cheshire D1 Final - Billinge 0-2 Eagle Sports, 7.30pm at Trafford FC.

Thurs. 22nd March
ECFA Tolleshunt D'Arcy Memorial Cup - Burnham Ramblers 0-1 Witham Town, 7.30pm at Witham Town.

Weds 28th March
Essex Junior Trophy - St Clere’s Res v Tillingham Hotspur, 7.45pm at Aveley FC.
Cheshire D2 Cup Final - Sandbach United v Whaley Bridge, 7.30pm at Crewe FC.
Herts Intermediate Cup Final - Bishop’s Stortford Swifts v Kings Langley Reserves, 7.45pm at County Ground, Letchworth.

Thurs 29th March
Leicestershire & Rutland Intermediate Cup - Allexton & New Parks v Caterpillar, 7pm at Holmes Park, Whetstone.
Surrey Premier Cup - Staines Lammas v Dorking Wanderers, 7.30pm at Carshalton Athletic FC.
North Hants Junior Cup Final - at Whitchurch United FC.

Sat 31st March
Kent Intermediate Shield - Sutton Athletic v University of Kent, at Sevenaoks Town FC.

Sunday 1st April
Cheshire Junior Sup - Ridgewood Rangers v Vauxhall Motors, 11am at Heswall FC.
Herts Sunday Junior Cup Final - The Bell v Oxhey Jets Vets, 3pm at County Ground, Letchworth.
London Sunday Intermediate Cup Final - Phoenix (Camden Sunday League) -v- Yalova (Turkish Community Football Federation) - at Dulwich Hamlet FC

Weds 4th April
Suffolk Senior Cup - Long Melford v Whitton United, 7pm at Ipswich Town FC.

Thurs. 5th April
ECFA Womens Cup - Colchester United v. West Ham United, 7.45pm at Hornchurch FC.

Friday 6th April
Herts Junior Cup Final - Wellington Arms v Park Street Village, 3pm at County Ground, Letchworth.

Tues 10th April
Surrey Lower Junior Cup - Walton Baptist Church or Kingsbrook v Sporting Kitz Vets or Guildford Park, 7.30pm at Merstham FC

Weds 11th April
Essex Premier Cup - Newbury Forest v Stambridge United, 7.45pm at Thurrock FC.
Huntingdonshire Junior Cup - Hartford Sun v Somersham Town, 7.30pm at Godmanchester Rovers FC.
North Cambridgeshire Junior Challenge Cup - Manea United v Doddington United, 7.45pm at March Town United FC.

Thurs 12th April
Leicestershire & Rutland Trophy - Cosby United v Dainite Sports,
7pm at Holmes Park, Whetstone.

Sat 14th April
London Intermediate Cup - Corinthian-Casuals v Interwood, 3pm at Corinthian-Casuals FC.

Sunday 15th April
Cheshire Minor Cup - Bramhall North 75 v Unicorn Athletic JFC, 2pm at Lostock Gralam FC.
ECFA Womens Trophy - C&K Basildon reserves v. Hutton u-18, 3pm at Burnham Ramblers FC.
Herts Sunday Senior Cup Final - PJ Hitchin v A.F.C. Boars, 3pm at County Ground, Letchworth.
Kent Senior Trophy - Erith & Belvedere Vs Sevenoaks Town. Park View Road, 3pm at Welling FC.

Sunday 15th April
Kent Senior Trophy - Sevenoaks Town v Erith & Belvedere, 3pm at Welling United FC.
London Sunday Challenge Cup Final - Eltham Town v Tripimeni, at Wingate & Finchley FC.

Monday 16th April
Essex Senior Cup - Canvey I v Colchester U, 7.45pm at Thurrock FC.

Tues 17th April
Leicestershire & Rutland Shield - Rothley Imperial v Lutterworth Athletic,
7pm at Holmes Park, Whetstone.

Weds 18th April
Cambridgeshire Invitation Cup - Soham Town Rangers v Ely City or Royston Town, 7.30pm at Cambridge United FC.
Essex Junior Cup - Alemite Athletic v St Clere's, 7.45pm at Billericay Town FC.
Herts Senior Challenge Cup Final - Oxhey Jets v Bishop’s Stortford, 7.45pm at County Ground, Letchworth.
Huntingdonshire Benevolent Cup - Huntingdon Town v Stilton United , 7.30pm at St Ives Town FC.
Kent Intermediate Cup - Tonbridge Angels v Phoenix Sports, at TBA
London Senior Cup - Kingtonian or Cray Wanderers v AFC Wimbledon or Hendon, 7.30pm at Metropolitan Police FC.
Suffolk Primary Cup - Cedars Park v AFC Crowley, 7.45pm at Needham Market FC.

Sunday 22nd April
F. A. County Youth Cup - Essex v. West Riding, 2pm at Colchester United FC.
Herts Sunday Intermediate Cup Final - FC Town v A.C. Hertford, 10.30am at County Ground, Letchworth.
Herts Veterans Cup Final - Garston Veterans v Metropolitan Police Bushey (Saturday) Veterans, 3pm at County Ground, Letchworth.

Tues 24th April
Cambridgeshire Junior Challenge Cup - Leverington Sports v Bassingbourne, 7.30pm at Histon FC.
Herts Charity Cup Final - Leverstock Green v Bishop’s Stortford, 7.45pm at County Ground, Letchworth.
Lincolnshire Senior Trophy - Holbeach United v Barton Town Old Boys, at Lincoln City fc

Weds 25th April
Surrey Intermediate Cup - Westside or Bagshot v Epsom Athletic or Abbey. 7.30pm at Leatherhead FC

Sat 28th April
London Junior Cup - Battersea v Supreme Athletic, 3pm at Beckenham Town FC.

Sunday 29th April
Axminster Hospital Cup Final - Seaton Town v Budleigh Salterton, at Axminster Town FC.
London Sunday Junior Cup Final - Greenhouse Bethwin (West End League - AFA) -v- Lord Stanley (Essex Sunday Football Combination) - at Tooting & Mitcham FC

Tues 1st May
Cliff Bullen (Cambs) Challenge Cup - Fulbourne Institute v Great Shelford, 7.30pm venue TBA.
Leicestershire & Rutland Senior Cup - Lutterworth Athletic or Ibstock United v Ashby Ivanhoe, 7pm at Holmes Park, Whetstone.

Weds 2nd May
Herts Charity Shield Final - Oxhey Jets v Kings Langley, 7.45pm at County Ground, Letchworth.

Thurs 3rd May
Faringdon Thursday Memorial Cup - 6.30pm at Faringdon Town FC.

Fri 4th May
El Records Premier Challenge Cup (CCL League Cup) - 7.45pm at Farnborough FC.
Huntingsdonshire Senior Cup - Godmanchester Rovers v St Ives Town, 7.30pm at St Neots Town FC.
Norfolk Primary Cup - Haven Bridge United v West Winch, 7.30pm at Dereham Town FC.

Mon 7th May
Kershaw (Cambs) Premier League Cup - Lakenheath v Fulbourne Institute, 2.30pm at Histon FC.
Lemon Recordings (CCL) Division One Cup - 3pm at Windsor FC.
Ridgeons League Challenge Cup - Norwich United v Stanway Rovers, 3pm at Diss Town FC.

Weds 9th May
Surrey Senior Cup - Woking or Carshalton Athletic v Corinthian-Casuals or Sutton United, 7.30pm at Sutton United FC.

Thurs 10th May
Surrey Junior Cup - Alfold or Old Boys Clapham v RH123 Athletic Reserves or Caterham Old Boys. 7.30pm at South Park FC.

Saturday 12th May
Sussex Senior Challange Cup Final - Teams TBC - 3pm at The Community Stadium (aka The Amex), Falmer, Brighton FC

Mon 14th May
Norfolk Senior Cup - Gorleston v Thetford Town, 7.30pm at Norwich City FC.

Tues 15th May
Norfolk Junior Cup - Reffley Royals v Harleston, 7.30pm at Norwich City FC.

Weds 30th May
Kent Senior Cup - Dartford or Charlton Athletic vs Hythe Town, at TBA



David (BAFC)
Reserve Team Regular

Mar 28, 2012, 2:19 PM

Posts: 705
Location:
Team(s):

Post #23 of 70 (26251 views)
Shortcut
Re: [mr creosote] 2011/12 Cup Finals [In reply to] Quote | Reply or Reply Privately

Tue 6th March
Lincolnshire Senior Shield - Grantham Town 2-0 Boston United, 7.45pm at Grantham Town FC.

Thurs 8th March
Leicestershire & Rutland Plate - Coalville Town 1-1 Kirby Muxloe (aet, 5-4 pens),
7pm at Holmes Park, Whetstone.

Tues 13th March
Leicestershire & Rutland Vase - Thurnby United 2007 2-1 Glenfield Town, 7pm at Holmes Park, Whetstone.

Weds 14th March
Huntingdonshire Lower Junior Cup - Riverside Rovers Senior 4-0 Great Paxton, 7.30pm at Godmanchester Rovers FC.
North Hants Senior Cup Final - Andover New Street 2-3 Alresford Town, at Whitchurch Utd FC.

Sunday 18th March
Herts Women’s Cup - Arsenal Ladies Reserves 6-0 Tring Athletic Reserves, 2.30pm at County Ground, Letchworth.

Weds 21st March
Hampshire Colleges Cup Final - Sparsholt 1-2 Itchen College, 2pm at Team Solent FC.
Herts Senior Centenary Trophy Final - London Colney 2-4 Kings Langley, 7.45pm at County Ground, Letchworth.
Huntingdonshire Scott Gatty Intermediate Cup - Powerleague AFC 2-5 Stilton United, 7.30pm at Yaxley FC.
Cheshire D1 Final - Billinge 0-2 Eagle Sports, 7.30pm at Trafford FC.

Thurs. 22nd March
ECFA Tolleshunt D'Arcy Memorial Cup - Burnham Ramblers 0-1 Witham Town, 7.30pm at Witham Town.

Weds 28th March
Essex Junior Trophy - St Clere’s Res v Tillingham Hotspur, 7.45pm at Aveley FC.
Cheshire D2 Cup Final - Sandbach United v Whaley Bridge, 7.30pm at Crewe FC.
Herts Intermediate Cup Final - Bishop’s Stortford Swifts v Kings Langley Reserves, 7.45pm at County Ground, Letchworth.

Thurs 29th March
Leicestershire & Rutland Intermediate Cup - Allexton & New Parks v Caterpillar, 7pm at Holmes Park, Whetstone.
Surrey Premier Cup - Staines Lammas v Dorking Wanderers, 7.30pm at Carshalton Athletic FC.
North Hants Junior Cup Final - at Whitchurch United FC.

Sat 31st March
Kent Intermediate Shield - Sutton Athletic v University of Kent, at Sevenaoks Town FC.

Sunday 1st April
Cheshire Junior Sup - Ridgewood Rangers v Vauxhall Motors, 11am at Heswall FC.
Herts Sunday Junior Cup Final - The Bell v Oxhey Jets Vets, 3pm at County Ground, Letchworth.
London Sunday Intermediate Cup Final - Phoenix (Camden Sunday League) -v- Yalova (Turkish Community Football Federation) - at Dulwich Hamlet FC

Weds 4th April
Suffolk Senior Cup - Long Melford v Whitton United, 7pm at Ipswich Town FC.

Thurs. 5th April
ECFA Womens Cup - Colchester United v. West Ham United, 7.45pm at Hornchurch FC.

Friday 6th April
Herts Junior Cup Final - Wellington Arms v Park Street Village, 3pm at County Ground, Letchworth.
Durham County Challenge Cup Final - Gateshead v Spennymoor Town, 11am, Hetton Centre, Hetton-le-Hole.

Tues 10th April
Surrey Lower Junior Cup - Walton Baptist Church or Kingsbrook v Sporting Kitz Vets or Guildford Park, 7.30pm at Merstham FC

Weds 11th April
Essex Premier Cup - Newbury Forest v Stambridge United, 7.45pm at Thurrock FC.
Huntingdonshire Junior Cup - Hartford Sun v Somersham Town, 7.30pm at Godmanchester Rovers FC.
North Cambridgeshire Junior Challenge Cup - Manea United v Doddington United, 7.45pm at March Town United FC.

Thurs 12th April
Leicestershire & Rutland Trophy - Cosby United v Dainite Sports,
7pm at Holmes Park, Whetstone.

Sat 14th April
London Intermediate Cup - Corinthian-Casuals v Interwood, 3pm at Corinthian-Casuals FC.

Sunday 15th April
Cheshire Minor Cup - Bramhall North 75 v Unicorn Athletic JFC, 2pm at Lostock Gralam FC.
ECFA Womens Trophy - C&K Basildon reserves v. Hutton u-18, 3pm at Burnham Ramblers FC.
Herts Sunday Senior Cup Final - PJ Hitchin v A.F.C. Boars, 3pm at County Ground, Letchworth.
Kent Senior Trophy - Erith & Belvedere Vs Sevenoaks Town. Park View Road, 3pm at Welling FC.

Sunday 15th April
Kent Senior Trophy - Sevenoaks Town v Erith & Belvedere, 3pm at Welling United FC.
London Sunday Challenge Cup Final - Eltham Town v Tripimeni, at Wingate & Finchley FC.

Monday 16th April
Essex Senior Cup - Canvey I v Colchester U, 7.45pm at Thurrock FC.

Tues 17th April
Leicestershire & Rutland Shield - Rothley Imperial v Lutterworth Athletic,
7pm at Holmes Park, Whetstone.

Weds 18th April
Cambridgeshire Invitation Cup - Soham Town Rangers v Ely City or Royston Town, 7.30pm at Cambridge United FC.
Essex Junior Cup - Alemite Athletic v St Clere's, 7.45pm at Billericay Town FC.
Herts Senior Challenge Cup Final - Oxhey Jets v Bishop’s Stortford, 7.45pm at County Ground, Letchworth.
Huntingdonshire Benevolent Cup - Huntingdon Town v Stilton United , 7.30pm at St Ives Town FC.
Kent Intermediate Cup - Tonbridge Angels v Phoenix Sports, at TBA
London Senior Cup - Kingtonian or Cray Wanderers v AFC Wimbledon or Hendon, 7.30pm at Metropolitan Police FC.
Suffolk Primary Cup - Cedars Park v AFC Crowley, 7.45pm at Needham Market FC.

Sunday 22nd April
F. A. County Youth Cup - Essex v. West Riding, 2pm at Colchester United FC.
Herts Sunday Intermediate Cup Final - FC Town v A.C. Hertford, 10.30am at County Ground, Letchworth.
Herts Veterans Cup Final - Garston Veterans v Metropolitan Police Bushey (Saturday) Veterans, 3pm at County Ground, Letchworth.

Tues 24th April
Cambridgeshire Junior Challenge Cup - Leverington Sports v Bassingbourne, 7.30pm at Histon FC.
Herts Charity Cup Final - Leverstock Green v Bishop’s Stortford, 7.45pm at County Ground, Letchworth.
Lincolnshire Senior Trophy - Holbeach United v Barton Town Old Boys, at Lincoln City fc

Weds 25th April
Surrey Intermediate Cup - Westside or Bagshot v Epsom Athletic or Abbey. 7.30pm at Leatherhead FC

Sat 28th April
London Junior Cup - Battersea v Supreme Athletic, 3pm at Beckenham Town FC.

Sunday 29th April
Axminster Hospital Cup Final - Seaton Town v Budleigh Salterton, at Axminster Town FC.
London Sunday Junior Cup Final - Greenhouse Bethwin (West End League - AFA) -v- Lord Stanley (Essex Sunday Football Combination) - at Tooting & Mitcham FC

Tues 1st May
Cliff Bullen (Cambs) Challenge Cup - Fulbourne Institute v Great Shelford, 7.30pm venue TBA.
Leicestershire & Rutland Senior Cup - Lutterworth Athletic or Ibstock United v Ashby Ivanhoe, 7pm at Holmes Park, Whetstone.

Weds 2nd May
Herts Charity Shield Final - Oxhey Jets v Kings Langley, 7.45pm at County Ground, Letchworth.

Thurs 3rd May
Faringdon Thursday Memorial Cup - 6.30pm at Faringdon Town FC.

Fri 4th May
El Records Premier Challenge Cup (CCL League Cup) - 7.45pm at Farnborough FC.
Huntingsdonshire Senior Cup - Godmanchester Rovers v St Ives Town, 7.30pm at St Neots Town FC.
Norfolk Primary Cup - Haven Bridge United v West Winch, 7.30pm at Dereham Town FC.

Mon 7th May
Kershaw (Cambs) Premier League Cup - Lakenheath v Fulbourne Institute, 2.30pm at Histon FC.
Lemon Recordings (CCL) Division One Cup - 3pm at Windsor FC.
Ridgeons League Challenge Cup - Norwich United v Stanway Rovers, 3pm at Diss Town FC.

Weds 9th May
Surrey Senior Cup - Woking or Carshalton Athletic v Corinthian-Casuals or Sutton United, 7.30pm at Sutton United FC.

Thurs 10th May
Surrey Junior Cup - Alfold or Old Boys Clapham v RH123 Athletic Reserves or Caterham Old Boys. 7.30pm at South Park FC.

Saturday 12th May
Sussex Senior Challange Cup Final - Teams TBC - 3pm at The Community Stadium (aka The Amex), Falmer, Brighton FC

Mon 14th May
Norfolk Senior Cup - Gorleston v Thetford Town, 7.30pm at Norwich City FC.

Tues 15th May
Norfolk Junior Cup - Reffley Royals v Harleston, 7.30pm at Norwich City FC.

Weds 30th May
Kent Senior Cup - Dartford or Charlton Athletic vs Hythe Town, at TBA



Karen Browne
Reserve Team Regular


Mar 28, 2012, 10:34 PM

Posts: 678
Location: Pocklington, East Yorkshire
Team(s): Welwyn Garden City

Post #24 of 70 (26233 views)
Shortcut
Re: [mr creosote] 2011/12 Cup Finals [In reply to] Quote | Reply or Reply Privately


In Reply To
Tue 6th March
Lincolnshire Senior Shield - Grantham Town 2-0 Boston United, 7.45pm at Grantham Town FC.

Thurs 8th March
Leicestershire & Rutland Plate - Coalville Town 1-1 Kirby Muxloe (aet, 5-4 pens),
7pm at Holmes Park, Whetstone.

Tues 13th March
Leicestershire & Rutland Vase - Thurnby United 2007 2-1 Glenfield Town, 7pm at Holmes Park, Whetstone.

Weds 14th March
Huntingdonshire Lower Junior Cup - Riverside Rovers Senior 4-0 Great Paxton, 7.30pm at Godmanchester Rovers FC.
North Hants Senior Cup Final - Andover New Street 2-3 Alresford Town, at Whitchurch Utd FC.

Sunday 18th March
Herts Women’s Cup - Arsenal Ladies Reserves 6-0 Tring Athletic Reserves, 2.30pm at County Ground, Letchworth.

Weds 21st March
Hampshire Colleges Cup Final - Sparsholt 1-2 Itchen College, 2pm at Team Solent FC.
Herts Senior Centenary Trophy Final - London Colney 2-4 Kings Langley, 7.45pm at County Ground, Letchworth.
Huntingdonshire Scott Gatty Intermediate Cup - Powerleague AFC 2-5 Stilton United, 7.30pm at Yaxley FC.
Cheshire D1 Final - Billinge 0-2 Eagle Sports, 7.30pm at Trafford FC.

Thurs. 22nd March
ECFA Tolleshunt D'Arcy Memorial Cup - Burnham Ramblers 0-1 Witham Town, 7.30pm at Witham Town.

Weds 28th March
Essex Junior Trophy - St Clere’s Res v Tillingham Hotspur, 7.45pm at Aveley FC.
Cheshire D2 Cup Final - Sandbach United v Whaley Bridge, 7.30pm at Crewe FC.
Herts Intermediate Cup Final - Bishop’s Stortford Swifts 3-1 Kings Langley Reserves, 7.45pm at County Ground, Letchworth.

Thurs 29th March
Leicestershire & Rutland Intermediate Cup - Allexton & New Parks v Caterpillar, 7pm at Holmes Park, Whetstone.
Surrey Premier Cup - Staines Lammas v Dorking Wanderers, 7.30pm at Carshalton Athletic FC.
North Hants Junior Cup Final - at Whitchurch United FC.

Sat 31st March
Kent Intermediate Shield - Sutton Athletic v University of Kent, at Sevenaoks Town FC.

Sunday 1st April
Cheshire Junior Sup - Ridgewood Rangers v Vauxhall Motors, 11am at Heswall FC.
Herts Sunday Junior Cup Final - The Bell v Oxhey Jets Vets, 3pm at County Ground, Letchworth.
London Sunday Intermediate Cup Final - Phoenix (Camden Sunday League) -v- Yalova (Turkish Community Football Federation) - at Dulwich Hamlet FC

Weds 4th April
Suffolk Senior Cup - Long Melford v Whitton United, 7pm at Ipswich Town FC.

Thurs. 5th April
ECFA Womens Cup - Colchester United v. West Ham United, 7.45pm at Hornchurch FC.

Friday 6th April
Herts Junior Cup Final - Wellington Arms v Park Street Village, 3pm at County Ground, Letchworth.

Tues 10th April
Surrey Lower Junior Cup - Walton Baptist Church or Kingsbrook v Sporting Kitz Vets or Guildford Park, 7.30pm at Merstham FC

Weds 11th April
Essex Premier Cup - Newbury Forest v Stambridge United, 7.45pm at Thurrock FC.
Huntingdonshire Junior Cup - Hartford Sun v Somersham Town, 7.30pm at Godmanchester Rovers FC.
North Cambridgeshire Junior Challenge Cup - Manea United v Doddington United, 7.45pm at March Town United FC.

Thurs 12th April
Leicestershire & Rutland Trophy - Cosby United v Dainite Sports,
7pm at Holmes Park, Whetstone.

Sat 14th April
London Intermediate Cup - Corinthian-Casuals v Interwood, 3pm at Corinthian-Casuals FC.

Sunday 15th April
Cheshire Minor Cup - Bramhall North 75 v Unicorn Athletic JFC, 2pm at Lostock Gralam FC.
ECFA Womens Trophy - C&K Basildon reserves v. Hutton u-18, 3pm at Burnham Ramblers FC.
Herts Sunday Senior Cup Final - PJ Hitchin v A.F.C. Boars, 3pm at County Ground, Letchworth.
Kent Senior Trophy - Erith & Belvedere Vs Sevenoaks Town. Park View Road, 3pm at Welling FC.

Sunday 15th April
Kent Senior Trophy - Sevenoaks Town v Erith & Belvedere, 3pm at Welling United FC.
London Sunday Challenge Cup Final - Eltham Town v Tripimeni, at Wingate & Finchley FC.

Monday 16th April
Essex Senior Cup - Canvey I v Colchester U, 7.45pm at Thurrock FC.

Tues 17th April
Leicestershire & Rutland Shield - Rothley Imperial v Lutterworth Athletic,
7pm at Holmes Park, Whetstone.

Weds 18th April
Cambridgeshire Invitation Cup - Soham Town Rangers v Ely City or Royston Town, 7.30pm at Cambridge United FC.
Essex Junior Cup - Alemite Athletic v St Clere's, 7.45pm at Billericay Town FC.
Herts Senior Challenge Cup Final - Oxhey Jets v Bishop’s Stortford, 7.45pm at County Ground, Letchworth.
Huntingdonshire Benevolent Cup - Huntingdon Town v Stilton United , 7.30pm at St Ives Town FC.
Kent Intermediate Cup - Tonbridge Angels v Phoenix Sports, at TBA
London Senior Cup - Kingtonian or Cray Wanderers v AFC Wimbledon or Hendon, 7.30pm at Metropolitan Police FC.
Suffolk Primary Cup - Cedars Park v AFC Crowley, 7.45pm at Needham Market FC.

Sunday 22nd April
F. A. County Youth Cup - Essex v. West Riding, 2pm at Colchester United FC.
Herts Sunday Intermediate Cup Final - FC Town v A.C. Hertford, 10.30am at County Ground, Letchworth.
Herts Veterans Cup Final - Garston Veterans v Metropolitan Police Bushey (Saturday) Veterans, 3pm at County Ground, Letchworth.

Tues 24th April
Cambridgeshire Junior Challenge Cup - Leverington Sports v Bassingbourne, 7.30pm at Histon FC.
Herts Charity Cup Final - Leverstock Green v Bishop’s Stortford, 7.45pm at County Ground, Letchworth.
Lincolnshire Senior Trophy - Holbeach United v Barton Town Old Boys, at Lincoln City fc

Weds 25th April
Surrey Intermediate Cup - Westside or Bagshot v Epsom Athletic or Abbey. 7.30pm at Leatherhead FC

Sat 28th April
London Junior Cup - Battersea v Supreme Athletic, 3pm at Beckenham Town FC.

Sunday 29th April
Axminster Hospital Cup Final - Seaton Town v Budleigh Salterton, at Axminster Town FC.
London Sunday Junior Cup Final - Greenhouse Bethwin (West End League - AFA) -v- Lord Stanley (Essex Sunday Football Combination) - at Tooting & Mitcham FC

Tues 1st May
Cliff Bullen (Cambs) Challenge Cup - Fulbourne Institute v Great Shelford, 7.30pm venue TBA.
Leicestershire & Rutland Senior Cup - Lutterworth Athletic or Ibstock United v Ashby Ivanhoe, 7pm at Holmes Park, Whetstone.

Weds 2nd May
Herts Charity Shield Final - Oxhey Jets v Kings Langley, 7.45pm at County Ground, Letchworth.

Thurs 3rd May
Faringdon Thursday Memorial Cup - 6.30pm at Faringdon Town FC.

Fri 4th May
El Records Premier Challenge Cup (CCL League Cup) - 7.45pm at Farnborough FC.
Huntingsdonshire Senior Cup - Godmanchester Rovers v St Ives Town, 7.30pm at St Neots Town FC.
Norfolk Primary Cup - Haven Bridge United v West Winch, 7.30pm at Dereham Town FC.

Mon 7th May
Kershaw (Cambs) Premier League Cup - Lakenheath v Fulbourne Institute, 2.30pm at Histon FC.
Lemon Recordings (CCL) Division One Cup - 3pm at Windsor FC.
Ridgeons League Challenge Cup - Norwich United v Stanway Rovers, 3pm at Diss Town FC.

Weds 9th May
Surrey Senior Cup - Woking or Carshalton Athletic v Corinthian-Casuals or Sutton United, 7.30pm at Sutton United FC.

Thurs 10th May
Surrey Junior Cup - Alfold or Old Boys Clapham v RH123 Athletic Reserves or Caterham Old Boys. 7.30pm at South Park FC.

Saturday 12th May
Sussex Senior Challange Cup Final - Teams TBC - 3pm at The Community Stadium (aka The Amex), Falmer, Brighton FC

Mon 14th May
Norfolk Senior Cup - Gorleston v Thetford Town, 7.30pm at Norwich City FC.

Tues 15th May
Norfolk Junior Cup - Reffley Royals v Harleston, 7.30pm at Norwich City FC.

Weds 30th May
Kent Senior Cup - Dartford or Charlton Athletic vs Hythe Town, at TBA





Karen Browne
Spartan South Midlands League
Fixtures Officer

(This post was edited by Karen Browne on Mar 28, 2012, 10:36 PM)


David (BAFC)
Reserve Team Regular

Mar 30, 2012, 11:37 AM

Posts: 705
Location:
Team(s):

Post #25 of 70 (26119 views)
Shortcut
Re: [David (BAFC)] 2011/12 Cup Finals [In reply to] Quote | Reply or Reply Privately

Tue 6th March
Lincolnshire Senior Shield - Grantham Town 2-0 Boston United, 7.45pm at Grantham Town FC.

Thurs 8th March
Leicestershire & Rutland Plate - Coalville Town 1-1 Kirby Muxloe (aet, 5-4 pens),
7pm at Holmes Park, Whetstone.

Tues 13th March
Leicestershire & Rutland Vase - Thurnby United 2007 2-1 Glenfield Town, 7pm at Holmes Park, Whetstone.

Weds 14th March
Huntingdonshire Lower Junior Cup - Riverside Rovers Senior 4-0 Great Paxton, 7.30pm at Godmanchester Rovers FC.
North Hants Senior Cup Final - Andover New Street 2-3 Alresford Town, at Whitchurch Utd FC.

Sunday 18th March
Herts Women’s Cup - Arsenal Ladies Reserves 6-0 Tring Athletic Reserves, 2.30pm at County Ground, Letchworth.

Weds 21st March
Hampshire Colleges Cup Final - Sparsholt 1-2 Itchen College, 2pm at Team Solent FC.
Herts Senior Centenary Trophy Final - London Colney 2-4 Kings Langley, 7.45pm at County Ground, Letchworth.
Huntingdonshire Scott Gatty Intermediate Cup - Powerleague AFC 2-5 Stilton United, 7.30pm at Yaxley FC.
Cheshire D1 Final - Billinge 0-2 Eagle Sports, 7.30pm at Trafford FC.

Thurs. 22nd March
ECFA Tolleshunt D'Arcy Memorial Cup - Burnham Ramblers 0-1 Witham Town, 7.30pm at Witham Town.

Weds 28th March
Essex Junior Trophy - St Clere’s Res v Tillingham Hotspur, 7.45pm at Aveley FC.
Cheshire D2 Cup Final - Sandbach United v Whaley Bridge, 7.30pm at Crewe FC.
Herts Intermediate Cup Final - Bishop’s Stortford Swifts 3-1 Kings Langley Reserves, 7.45pm at County Ground, Letchworth.

Thurs 29th March
Leicestershire & Rutland Intermediate Cup - Allexton & New Parks v Caterpillar, 7pm at Holmes Park, Whetstone.
Surrey Premier Cup - Staines Lammas v Dorking Wanderers, 7.30pm at Carshalton Athletic FC.
North Hants Junior Cup Final - at Whitchurch United FC.

Sat 31st March
Kent Intermediate Shield - Sutton Athletic v University of Kent, at Sevenaoks Town FC.

Sunday 1st April
Cheshire Junior Sup - Ridgewood Rangers v Vauxhall Motors, 11am at Heswall FC.
Herts Sunday Junior Cup Final - The Bell v Oxhey Jets Vets, 3pm at County Ground, Letchworth.
London Sunday Intermediate Cup Final - Phoenix (Camden Sunday League) -v- Yalova (Turkish Community Football Federation) - at Dulwich Hamlet FC

Weds 4th April
Suffolk Senior Cup - Long Melford v Whitton United, 7pm at Ipswich Town FC.

Thurs. 5th April
ECFA Womens Cup - Colchester United v. West Ham United, 7.45pm at Hornchurch FC.

Friday 6th April
Herts Junior Cup Final - Wellington Arms v Park Street Village, 3pm at County Ground, Letchworth.
Durham County Challenge Cup Final - Gateshead v Spennymoor Town, 10:45am, Hetton Centre, Hetton-le-Hole.

Tues 10th April
Surrey Lower Junior Cup - Walton Baptist Church or Kingsbrook v Sporting Kitz Vets or Guildford Park, 7.30pm at Merstham FC

Weds 11th April
Essex Premier Cup - Newbury Forest v Stambridge United, 7.45pm at Thurrock FC.
Huntingdonshire Junior Cup - Hartford Sun v Somersham Town, 7.30pm at Godmanchester Rovers FC.
North Cambridgeshire Junior Challenge Cup - Manea United v Doddington United, 7.45pm at March Town United FC.

Thurs 12th April
Leicestershire & Rutland Trophy - Cosby United v Dainite Sports,
7pm at Holmes Park, Whetstone.

Sat 14th April
London Intermediate Cup - Corinthian-Casuals v Interwood, 3pm at Corinthian-Casuals FC.

Sunday 15th April
Cheshire Minor Cup - Bramhall North 75 v Unicorn Athletic JFC, 2pm at Lostock Gralam FC.
ECFA Womens Trophy - C&K Basildon reserves v. Hutton u-18, 3pm at Burnham Ramblers FC.
Herts Sunday Senior Cup Final - PJ Hitchin v A.F.C. Boars, 3pm at County Ground, Letchworth.
Kent Senior Trophy - Erith & Belvedere Vs Sevenoaks Town. Park View Road, 3pm at Welling FC.

Sunday 15th April
Kent Senior Trophy - Sevenoaks Town v Erith & Belvedere, 3pm at Welling United FC.
London Sunday Challenge Cup Final - Eltham Town v Tripimeni, at Wingate & Finchley FC.

Monday 16th April
Essex Senior Cup - Canvey I v Colchester U, 7.45pm at Thurrock FC.

Tues 17th April
Leicestershire & Rutland Shield - Rothley Imperial v Lutterworth Athletic,
7pm at Holmes Park, Whetstone.

Weds 18th April
Cambridgeshire Invitation Cup - Soham Town Rangers v Ely City or Royston Town, 7.30pm at Cambridge United FC.
Essex Junior Cup - Alemite Athletic v St Clere's, 7.45pm at Billericay Town FC.
Herts Senior Challenge Cup Final - Oxhey Jets v Bishop’s Stortford, 7.45pm at County Ground, Letchworth.
Huntingdonshire Benevolent Cup - Huntingdon Town v Stilton United , 7.30pm at St Ives Town FC.
Kent Intermediate Cup - Tonbridge Angels v Phoenix Sports, at TBA
London Senior Cup - Kingtonian or Cray Wanderers v AFC Wimbledon or Hendon, 7.30pm at Metropolitan Police FC.
Suffolk Primary Cup - Cedars Park v AFC Crowley, 7.45pm at Needham Market FC.

Sunday 22nd April
F. A. County Youth Cup - Essex v. West Riding, 2pm at Colchester United FC.
Herts Sunday Intermediate Cup Final - FC Town v A.C. Hertford, 10.30am at County Ground, Letchworth.
Herts Veterans Cup Final - Garston Veterans v Metropolitan Police Bushey (Saturday) Veterans, 3pm at County Ground, Letchworth.

Tues 24th April
Cambridgeshire Junior Challenge Cup - Leverington Sports v Bassingbourne, 7.30pm at Histon FC.
Herts Charity Cup Final - Leverstock Green v Bishop’s Stortford, 7.45pm at County Ground, Letchworth.
Lincolnshire Senior Trophy - Holbeach United v Barton Town Old Boys, at Lincoln City fc

Weds 25th April
Surrey Intermediate Cup - Westside or Bagshot v Epsom Athletic or Abbey. 7.30pm at Leatherhead FC

Sat 28th April
London Junior Cup - Battersea v Supreme Athletic, 3pm at Beckenham Town FC.

Sunday 29th April
Axminster Hospital Cup Final - Seaton Town v Budleigh Salterton, at Axminster Town FC.
London Sunday Junior Cup Final - Greenhouse Bethwin (West End League - AFA) -v- Lord Stanley (Essex Sunday Football Combination) - at Tooting & Mitcham FC

Tues 1st May
Cliff Bullen (Cambs) Challenge Cup - Fulbourne Institute v Great Shelford, 7.30pm venue TBA.
Leicestershire & Rutland Senior Cup - Lutterworth Athletic or Ibstock United v Ashby Ivanhoe, 7pm at Holmes Park, Whetstone.

Weds 2nd May
Herts Charity Shield Final - Oxhey Jets v Kings Langley, 7.45pm at County Ground, Letchworth.

Thurs 3rd May
Faringdon Thursday Memorial Cup - 6.30pm at Faringdon Town FC.

Fri 4th May
El Records Premier Challenge Cup (CCL League Cup) - 7.45pm at Farnborough FC.
Huntingsdonshire Senior Cup - Godmanchester Rovers v St Ives Town, 7.30pm at St Neots Town FC.
Norfolk Primary Cup - Haven Bridge United v West Winch, 7.30pm at Dereham Town FC.

Mon 7th May
Kershaw (Cambs) Premier League Cup - Lakenheath v Fulbourne Institute, 2.30pm at Histon FC.
Lemon Recordings (CCL) Division One Cup - 3pm at Windsor FC.
Ridgeons League Challenge Cup - Norwich United v Stanway Rovers, 3pm at Diss Town FC.

Weds 9th May
Surrey Senior Cup - Woking or Carshalton Athletic v Corinthian-Casuals or Sutton United, 7.30pm at Sutton United FC.

Thurs 10th May
Surrey Junior Cup - Alfold or Old Boys Clapham v RH123 Athletic Reserves or Caterham Old Boys. 7.30pm at South Park FC.

Saturday 12th May
Sussex Senior Challange Cup Final - Teams TBC - 3pm at The Community Stadium (aka The Amex), Falmer, Brighton FC

Mon 14th May
Norfolk Senior Cup - Gorleston v Thetford Town, 7.30pm at Norwich City FC.

Tues 15th May
Norfolk Junior Cup - Reffley Royals v Harleston, 7.30pm at Norwich City FC.

Weds 30th May
Kent Senior Cup - Dartford or Charlton Athletic vs Hythe Town, at TBA


First page Previous page 1 2 3 Next page Last page  View All
 
 


free hit counters

Search for (options) HOSTED BY SUMMIT SOCCER v.1.2.3