Non League Matters - The Continuation of Tonys english Football Site 



  Main Index MAIN
INDEX
Search Posts SEARCH
POSTS
Who's Online WHO'S
ONLINE
Log in LOG
IN

THIS FORUM IS NOW READ ONLY - PLEASE HEAD OVER TO THE NEW FORUM HERE (CLICK LINK) TO REGISTER A NEW ACCOUNT - THANKS

Home: Archive: Pre Season Friendlies:
Tuesday 26/07/11

 



Moorsider
First Team Star


Jul 26, 2011, 2:06 PM

Posts: 2115
Location: Boroughbridge N Yorks
Team(s): Kirkbymoorside (Wearside League)

Post #1 of 1 (4183 views)
Shortcut
     Tuesday 26/07/11   or Reply Privately

Abbey Hey v Denton Town
Abingdon Town v Didcot Town
Afan Lido v Coventry City (7.00)
AFC Dunstable v Northwood
AFC Emley v Frickley Athletic (7.45)
AFC Kempston v Barton Rovers
AFC Totton v Salisbury City
Alsager Town v Leek CSOB (7.00)
Altofts v Glasshoughton Welfare (7.00)
Alvechurch v Romulus (7.45)
Appleby Frodingham v Hykeham Town (7.30)
Arnold Town v Heanor Town (7.45)
Ash United v Hampton & Richmond Borough XI (7.30)
Ashington v West Allotment Celtic (7.00)
Askern Villa v Ossett Albion (7.45)
Aylesbury United v Leighton Town
Backwell United v Shepton Mallet Town
Badshot Lea v Binfield (7.00. venue?)
Bamber Bridge v Chorley (7.30)
Barking v Romford (7.30)
Barrow v Wigan Athletic XI (7.45)
Barwell v Coalville Town (7.45)
Bashley v Havant & Waterlooville
Bedford Town v Stevenage XI
Bedfont Sports v Hanwell Town (7.00)
Bedworth United v Nuneaton Town (7.45)
Beeches FC v St Helens Town (7.00)
Biggleswade Town v Arlesey Town
Billingham Synthonia v Thornaby (7.30)
Birtley Town v Billingham Town (7.30)
Blackpool v Hibernian (7.45)
Blackpool Wren Rovers v AFC Blackpool (7.30)
Bootle v Vauxhall Motors
Boston Town v Skegness United
Brentford v Watford
Brentwood v Barkingside
Bridgwater Town v Wellington
Bridport v Plymouth Argyle Youth (7.45)
Bristol Rovers v Reading (7.45)
Broxbourne Borough v Redbridge
Buckley Town v Capenhurst Villa (7.30)
Bugbrook St Michaels v Daventry United
Burnham Ramblers v Concord Rangers
Burton Park Wanderers v St Ives Town (7.30)
Buxton v Altrincham
Camberley Town v Walton Casuals (7.45)
Carlton Town v Eastwood Town (7.30)
Chadderton v Ashton United (7.45)
Charnock Richard Res v Wigan Robin Park Res (7.00)
Chatham Town v Folkestone Invicta
Chesham Utd v Barnet (David Stanley Memorial Shield)
Cheshunt v Welwyn Garden City (7.00)
Chester FC v Southport
Cinderford Town v Shortwood United
Cobham v Hendon (7.45)
Cockfosters v North Greenford United
Colchester United v Ipswich Town (7.45)
Colne v Radcliffe Borough (7.30)
Coppull United v Ashton Athletic (7.00)
Cove v Corinthian Casuals (7.45)
Coventry Copswood v Causeway United
Craigroyston v Hibernian U19 (7.00)
Crawley Town v Peterborough Utd (7.45)
Crewe Alex v Crewe Alex O.B.
Crook Town v Sunderland RCA (7.30)
Crystal Palace v Norwich
Curzon Ashton v FC United of Manchester (7.45)
Devizes Town v Witney United
Dunkirk v Ilkeston FC (7.45)
Dunstable Town v Aylesbury
Dunston UTS v Durham City (7.30)
Eagley v Padiham (6.30)
East Grinstead Town v Westfield (7.30)
Egham Town v Uxbridge (7.45)
Epsom & Ewell v Bookham (7.45 @ Dorking FC. Dave Wilson Trophy semi final.)
Erith & Dartford Town v Corinthian (7.00 @ Chislehurst BR7 5EL)
Farleigh Rovers v Real Holmesdale (7.00)
FC Halifax Town v Port Vale XI
Feltham v Rayners Lane (6.30 @ Cranford Community College)
Flackwell Heath v Burnham
Forest Green Rovers v Bristol City (7.45)
Formartine United v Newmachar United (7.30)
Gainsborough Trinity v Lincoln City (7.30)
Gillingham v Leyton Orient
Glossop NE v New Mills (7.45 - High Peak Summer Cup)
Godalming Town v Farnborough
Godmanchester Rovers v Yaxley
Goole AFC v Hull City XI
Graham Street Prims v Long Eaton United (6.30)
Grantham Town v Spalding United (Lincs Senior Shield)
Grays Athletic v AFC Hornchurch
Hadley v Ware
Hailsham Town v AFC Uckfield (7.30)
Halkyn United v Argoed United (6.45)
Hall Road Rangers v Sculcoates Amateurs (7.45)
Hampton & Richmond Borough v Stevenage
Harefield Utd v Slough Town
Harlow Town v Leyton Orient XI
Harrogate Railway Athletic v Guiseley
Hartley Wintney v Fleet Town (7.30)
Harworth CI v Newark Town
Haslingdon St Marys v Barnoldswick Town (7.00)
Hastings United v Sidley United (7.45)
Hatfield Main v Teversal (7.30)
Hayes & Yeading United v Gabala (@ Kingfield)
Hayling College v Hayling United
Hednesford Town v Mansfield Town (7.45)
Helston Athletic v Falmouth Town (7.30 - Dave Gardner Memorial Tournament)
Hemsworth MW v South Kirkby Colliery (7.30)
Hengrove Athletic v Taunton Town (7.30)
Herne Bay v Maidstone Utd (7.45 - Titch Willett Trophy)
Hertford Town v Enfield Town (7.45)
Hinckley United v Tamworth
Holbeach United v Holwell Sports
Holbrook Sports v Mickleover Sports
Holyport v Beaconsfield SYCOB
Horden CW v Bishop Auckland (7.30)
Hull AFC v Feyenoord
Hullbridge Sports v FC Clacton
Ilfracombe Town v Appledore
Ipswich Athletic v Brantham Athletic
Kenilworth Town v Southam United
Keswick v Gretna 2008 (7.00)
Kidderminster Harriers v Bristol Rovers XI
Kidlington v Northampton Spencer (7.30)
Kirby Muxloe v Anstey Nomads
Lakenheath v Soham Town Rangers (6.45)
Laverstock & Ford v Amesbury Town (7.00)
Leek Town v Macclesfield Town XI
Liversedge v Farsley AFC (7.45)
Lliswerry v Llanwern (6.30)
Louth Town v Lincoln United (7.45)
Lymington Town v Pewsey Vale
Maldon & Tiptree v Billericay Town
Marine v Accrington Stanley XI (7.30)
Melksham Town v Chippenham Town
Met Police (Bushey) v St Margaretsbury (6.30)
Midhurst v Horndean
Moneyfields v AFC Portchester (6.45)
Nantwich Town v Bolton Wanderers XI (7.30)
Newmarket Town v Kings Lynn Town
Newport Pagnell Town v Rushden & Higham United
Newquay v Camelford (7.30)
North Ferriby United v Bottesford Town (7.45)
Northwich Victoria v Fleetwood Town
Norwich United v Stowmarket Town
Nostell Miners Welfare v Kinsley Boys (7.30)
Oakwood v South Park (7.15)
Ottery St Mary v Exeter City XI (Centenary Match)
Oxford United v Birmingham City
Oxhey Jets v Wingate & Finchley (7.30)
Panteg v Croesyceiliog (6.30pm)
Peterborough Sports v Huntingdon Town
Pickering Town v Scarborough Town (7.45)
Pontefract Collieries v Kippax (7.45)
Poole Town XI v Sturminster Marshall
Porthmadog v Caernarfon Town (7.30)
Potters Bar Town v Boreham Wood
Prescot Cables v Bala Town (7.30)
Racing Club Warwick v Leamington (7.45)
Redhill v Whitehawk
Rochdale v West Bromwich Albion (7.30)
Rossington Main v Retford United
Royston Town v St Albans City
Runcorn Linnets v Skelmersdale United (7.30)
Rushall Olympic v Leamington (7.45)
Salford City v Stockport County XI (7.30)
Sandbach United v Alsager Town Reserves (6.30 @ Legends Sports Ground, Crewe)
Sandhurst Town v Ashford Town (Middx) (7.45)
Scarborough Athletic v Westella & Willerby (7.45)
Sean Mills Park v St George Easton in Gordano
Shawbury United v Caersws Fc (7.00)
Sheffield FC v Darlington (7.30)
Shirebrook Town v Loughborough Dynamo (7.45)
Sholing v Eastleigh
Slimbridge v Bishops Cleeve
Slough Town v Harefield United
Solihull Moors v Burton Albion XI
South Sheilds v Seaton Delaval (7.00)
Squires Gate v Kendal Town (7.45)
Stambridge United v Great Wakering Rovers
Stamford v Blackstones
St Austell v QPR Youth
St Neots Town v Corby Town
Stocksbridge Park Steels v Rotherham United XI (7.45)
Stone Dominoes v Kidsgrove Athletic (7.30)
Stotfold v Hitchin Town
Stourport Swifts v Evesham United (7.30)
Stratford Town v Stourbridge
Swindon Supermarine v Abingdon United
Thackley v Otley Town (7.45)
Tilbury v Bethnal Green United
Tividale v Sutton Coldfield
Tow Law Town v Easington Colliery (7.30)
Trafford v Altrincham
VCD Athletic v Chipstead (7.30)
Vospers OV v Liskeard Athletic (6.30)
Walshaw Sports v Ashton Athletic (6.30)
Warlingham v Croydon Athletic (7.15 @ Verdayne Gardens)
Wealdstone v Wycombe Wanderers XI (7.45)
Wells City v Yate Town
Wembley v Waltham Forest (7.30)
Westfield v Ripley Village (6.45 @ Lion Park, Bisley)
Westfields v Hereford Utd (Herefordshire Senior Invitation Final - 7.00)
Westlands v Chard Town (6.30)
Whitburn v Alloa Athletic U19 (7.00)
Whitworths v Wellingborough Town
Wick v Keynsham Town (6.45)
Willand Rovers v Tiverton Town
Winsford United v Witton Albion (7.45)
Winterton Rangers v Grimsby Town (7.30)
Witham Town v Heybridge Swifts
Wokingham & Emmbrook v Eversley (6.45 @ Cantley Park)
Woodford Utd v Oxford City
Woodley Sports v Stockport County XI (7.30)
Worsbrough Bridge Athletic v Maltby Main (7.30)
Worthing v Leatherhead (7.45)
Yorkshire Amateur v Wakefield (7.45)

 
 


free hit counters

Search for (options) HOSTED BY SUMMIT SOCCER v.1.2.3