Non League Matters - The Continuation of Tonys english Football Site 



  Main Index MAIN
INDEX
Search Posts SEARCH
POSTS
Who's Online WHO'S
ONLINE
Log in LOG
IN

THIS FORUM IS NOW READ ONLY - PLEASE HEAD OVER TO THE NEW FORUM HERE (CLICK LINK) TO REGISTER A NEW ACCOUNT - THANKS

Home: Archive: Pre Season Friendlies:
Tuesday 27/07/10

 



oxpete
Chelsea Transfer Target


Jul 26, 2010, 10:10 PM

Posts: 4544
Location: Oxford
Team(s): Pompey

Post #1 of 1 (985 views)
Shortcut
     Tuesday 27/07/10   or Reply Privately

Abbey Hey v Ashton United
Aberystwyth v Porthmadog
AFC Wimbledon v Kingstonian
Alfreton Town v Rotherham Utd
Altrincham v Macclesfield Town (Moss Lane 100th anniv)
Alvechurch v Stourbridge
Alveston v Moreton Town (7.45)
Ampthill Town v Aylesbury Utd (7.45)
Ardley v Daventry Town
Arlesey Town v Langford (Ian Anderson Mem Trophy)
Arthurlie v Alloa
Ash Utd v Westfield (7.30)
Atherton Colls v Atherton Town (7.45 - Goldline Trophy)
Aylesbury v Oxford City (7.30)
Bacup Borough v Mossley
Ballingry Rovers v Milton Amateurs
Banchory St T v Echt
Barking v Brentwood Town
Barkingside v Tilbury (@ Debden Sports)
Barrow v Blackburn Rovers XI (7.45)
Barrow Town v Loughborough Dynamo (7.45)
Barnet v Southampton (7.45)
Bartley Green v Romulus (7.30)
Barton Town Old Boys v North Ferriby United (7.45)
Barwell v Hinckley Utd (7.45)
Bashley v Eastleigh
Basildon Utd v Romford (7.30)
Berkhamsted v Aston Clinton
Biggleswade Town v Bedford Town
Billericay Town v Thurrock
Binfield v Camberley Town (7.45)
Bitton v Mangotsfield Utd
Blackpool Wren Rovers v Bamber Bridge (7.30)
Blackwell Miners Welfare v South Normanton (P)
Blyth Spartans v Bedlington Terriers (7.30)
Bootle v Prescot Cables (7.45)
Bradford Town v Trowbridge Town (7.30)
Brighouse Town v AFC Emley (7.30)
Broxbourne Borough v Wormley
Broxburn Athletic v Bathgate Thistle
Burnham Ramblers v Bishops Stortford
Burnham v Wycombe W. (7:30)
Camberley Town v Thatcham Town (7:00)
Cambridge Utd v Colchester Utd
Cammell Laird v Stalybridge Celtic (7.30)
Canvey Island v London Colney (7.45)
Carlisle Utd U19 v St Mirren U19
Carmarthen Town v Pontardawe Town
Chalfont St Peter v Hemel Hempstead Town
Charnock Richard v Bolton Wyresdale (6.30 - Goldline Trophy)
Chatham Town v Stansted
Chertsey Town v Ashford Town (Middx)
Chester FC v Tranmere Rovers (7.00)
Chester le Street Town v Ryhope CW
Cinderford Town v Cheltenham Saracens (7.30)
Cirencester Town v Swindon Town (7.45)
Clitheroe v Guiseley (7.45)
Coalville Town v Castle Vale (7.30)
Colden Common v Romsey Town (7.30)
Coleshill Town v Dosthill Colts (7.45)
Colney Heath v Potters Bar Town
Connah's Quay Town v Rhydymwyn (7.00)
Cove v Leatherhead
Crewe Alex v Blackpool (7.30)
Crook Town v Sunderland RCA (7.30)
Cupar Hearts v Glenrothes
Curzon Ashton v Bolton Wanderers XI (7.45)
Dartford v Millwall XI
Deal Town v Whitstable Town
Debenham LC v Achilles FC (7.45)
Deeping v Spalding Utd (7.45)
Denbigh Town v Bala Town (6.30)
Derby County v Stoke City
Diss Town v Norwich City XI
Distillery v St Johnstone
Doncaster Rovers v West Bromwich Albion (7.45)
Dorking v Leatherhead
Downton v Brockenhurst
Dunfermline Athletic v Hearts
Ebbsfleet United v Croydon Athletic
Egham Town v Beaconsfield SYCOB
Elgin City v Rangers XI
Ellesmere Rangers v Ruthin Town
Erith & Belvadere v Bromley
Esh Winning v Silksworth
Euxton Villa v Chorley (7.30)
Fairford Town v Swindon Supermarine (7.30)
Farsley AFC v Ossett Town (7.30)
Flackwell Heath v Slough Town
Fleet Spurs v Ascot United
Folkestone Invicta v Ashford Town
Forfar Athletic v Dundee
Formby v Marine (7.30)
Frimley Green v Wokingham & Emmbrook (@ Bisley)
Gainsborough v Grimsby Town
Garforth Town v Hartlepool United (7.45)
Gateshead v Sunderland XI
Gedling Town v Handsworth (7.45)
Gilford Park v Harraby Catholic (6.30 @ Sheepmount Sports Complex)
Godalming Town v Farnborough (7.30)
Godmanchester v Thrapston
Grantham Town v Lincoln City XI (7.45)
Gresley v Nuneaton Griff (7.30)
Gresley XI v Stapenhill (Steve Hackett Memorial 3rd/4th play off @ Newhall United - 7.30)
Gretna 2008 v Windscale
Hallam v Worksop Town (7.45)
Hallen v Clevedon Town (7.30)
Halstead Town v Stanway Rovers
Harefield United v Northwood
Harpendon Town v Leighton Town (7.30)
Harraby CC v Gilford Park (6.30 @ Sheepmount)
Hartley Witney v Maidenhead Utd 19.30 (tbc Res XI - see MUFC re-arr fixture below ??)
Harworth Colliery Institute v Maltby Main (7.00)
Hayes Gate v Chalfont Wasps 7.00
Hemsworth MW v Leeds Utd XI (7.00)
Hengrove Athletic v Yate Town (7.30)
Herriot Watt University v Haddington Athletic
Hertford Town v Wingate & Finchley
Highworth Town v Malmesbury Vics
Holbrook MW v Mickleover Sports (7.00)
Holmesdale v East Grinstead (7.30) (Venue TBC)
Holywell Town v Buckley Town
Horndean v Fareham Town (7.45)
Hucknall Town v Ilkeston Town (7.30)
Hullbridge Sports v Maldon Town
Hungerford Town v Wantage Town (7.30)
Hythe Town v Maidstone United
Irlam Town v Hyde United (7.45)
Kendal Town v Morecambe (7.45)
Kings Langley v Kentish Town 7:45
King's Lynn Town v Cambridge United XI (7.45)
Kirkby Town v Shirebrook Town (7.15)
Lincoln Utd v Corby Town
Liversedge v Bradford Park Avenue (7.30)
Lochore Welfare v HOB Haws
Lordswood v Tonbridge Angels
Loxwood v Bookham (7.00)
Ludgershall United (AYL&D) v Bicester Town (7.00pm on Ludgershall website, club play at Ashendon Hill, Ashendon (nr the Church) 4 or 5 miles from Ludgershall)
Luton Town v Liverpool XI
Lutterworth Athletic v Northampton Spencer
Maidenhead United v Hayes & Yeading
Milton Utd v Didcot Town (7.30)
Morton v St Mirren
Nantwich Town v Wrexham (7.00)
Newhall United FC - Steve Hackett Memorial Tournament 3rd/4th (7.00) 3 adm, 1 prog - all proceeds to British Heart Foundation
Newmarket Town v Rushden & Diamonds XI
New Mills v Buxton (7.00 - High Peak Cup)
Newport Pagnell v Banbury United (7.45)
Newton FC v Leigh Genesis (7.45)
Norton Sports v Canterbury City (6.45 @ Woodstock Club, Sittingbourne)
Norton Utd v Newcastle Town (7.45)
Nostell MW v Askern Villa (7.30)
Notts County v Sheffield Utd
Nuneaton Town v Northampton Town
Ossett Albion v Scarborough Athletic (7.45)
Oxford Utd v Manchester Utd
Pelsall Villa v Rushall Olympic (7.45)
Pencuik Athletic v Hearts XI
Penn & Tylers Green v Oxford City Nomads (6.45)
Pewsey Vale v Wootton Bassett T.
Port Vale v Aberdeen
Prestatyn Town v Rhyl (7.30)
Rainworth MW v Eastwood Town (7.45)
Raith Rovers v Dundee Utd
Raynes Park Vale v Merstham (7.30)
Reading v Wolverhampton Wanderers (8.00)
Redditch United v Kidderminster Harriers
Ringwood Town v Poole Town
Roade v Stony Stratford Town (7.00)
Rocester v Stafford Rangers (7.30 (P))
Runcorn Town v Winsford Utd (7.30)
Ruston Sports v Newark Town (8.00)
Ryton v Birtley Town (7.30)
Seaton Delaval Amateurs v Shields Utd (7pm)
Selby Town v Brigg Town (7.30)
Sheffield FC v Harrogate Town (7.45)
Shirebrook Town v Belper Town (7.45)
Sholing v Dorchester Town
Shortwood Utd v Bishops Cleeve (7.30)
Shrewsbury Town v Coventry City
Sittingbourne v Milton & Fulston United
SK Lyn Oslo v Leeds United
Solihull Moors v Burton Albion (7.45)
Southport v Accrington Stanley
South Shields v Morpeth Town (7.00)
Southwell City v Long Eaton United (7.30)
Stamford v Boston Utd (7.45)
Staveley Miners Welfare v Glapwell (7.45)
St Blazey v Truro City (7.30)
St Ives Town v Soham Town Rangers
Stockbridge v Alresford Town 7.45
Stourport Swifts v Westfields
Stratford Town v Evesham Utd
Sunderland XI v Gateshead (12.00 @ Academy of Light - Closed Doors)
Sutton Coldfield Town v Boldmere St Michaels (7.30)
Sutton Town v Matlock Town (7.45)
Tamworth v Chesterfield
Thackley v Colne (7.45)
Thamesmead Town v Dulwich Hamlet (7.00)
Tiverton Town v Dawlish Town (7.30)
Tring Athletic v Chesham Utd
Tynecastle v Kelty Hearts
Walsall v Aston Villa
Waltham Abbey v St Albans City
Walton & Hersham v Staines Town
Walshaw Sports v Rochdale Town (6.30)
Warlingham v West Wickham (6.30 @ Verdayne Gardens)
Wells City v Weston-super-Mare
Westland Sports v Bournemouth (6.45)
Whickham v Ashington Colliers (7.30)
Wick v Worthing (7.30)
Wigan Robin Park v FC United of Manchester
Willand Rovers v Saltash Utd (7.30)
Wimborne Town v Weymouth
Winchester City v Havant & Waterlooville
Wisbech v Peterborough Northern Star
Witton Albion v Colwyn Bay (7.30)
Woking v Brentford (7.45)
Wolverhampton Utd v Lye Town
Workington v Darlington
Wrexham XI v AFC Liverpool (6.45)
York City v Scunthorpe Utd (7.45)

(This post was edited by Jamesie on Jul 27, 2010, 9:07 AM)

 
 


free hit counters

Search for (options) HOSTED BY SUMMIT SOCCER v.1.2.3