Non League Matters - The Continuation of Tonys english Football Site 



  Main Index MAIN
INDEX
Search Posts SEARCH
POSTS
Who's Online WHO'S
ONLINE
Log in LOG
IN

THIS FORUM IS NOW READ ONLY - PLEASE HEAD OVER TO THE NEW FORUM HERE (CLICK LINK) TO REGISTER A NEW ACCOUNT - THANKS

Home: Non League Football Information: Other Cup Competitions:
Cup finals

 

First page Previous page 1 2 3 Next page Last page  View All


southend statto
First Team Star

Mar 30, 2010, 11:33 AM

Posts: 2062
Location: East Anglia (South Division)
Team(s): most of my local sides

Post #51 of 74 (11704 views)
Shortcut
Re: [John Treleven] Cup finals [In reply to] Can't Post or Reply Privately

Mon 29th March
Essex Senior Cup - AFC Hornchurch vs Colchester United - Dagenham & Redbridge FC, 7.45pm

Tues 30th March
Jersey Womens (Colin Welsh) Cup - St. Paul's v St. John - Springfield 7.30

Weds 31st March
Essex Junior Trophy - Beacon Hill Rovers vs St Clere's - Billericay Town FC, 7.30pm

Thurs 1st April
Jersey Veterans 40+ (Jayson Lee) Cup - St. Peter v Rozel Rovers - Springfield 7.30

Fri 2nd April
Herts Junior Cup - Berkhamsted Sports v Broxbourne Badgers - County Ground, Letchworth, 3pm.

Mon 5th April
Leics Intermediate Cup - FC Dynamo v Mountsorrel Amateurs - Leics FA, Holmes Park, 11.00am

Tues 6th April
Cliff Bullen Cambridge Challenge Cup - Great Shelford v Littleport Town - @ Milton Rd (Camb City FC), 7:30pm

Weds 7th April
Surrey Premier Cup: Mole Valley SCR v Sutton United Reserves. Carshalton Athletic FC, 7.30pm.
Suffolk Junior Cup - Bacton United 89 vs Sudbury Athletic - Ipswich Town FC, 7.00pm

Thurs. 8th April
Essex Womens Cup Final @ GWRFC - Colchester United v. Braintree Town

Fri 9th April
Norfolk Primary Cup - Old Hunstanton vs Great Yarmourth Town Hall - Venue TBA - 7.30pm

Mon 12th April
Norfolk Senior Cup - Norwich United vs Mattishall - Norwich City FC, 7.30pm
Suffolk Senior Cup - Capel Plough vs Team Bury - Ipswich Town FC, 7.30pm

Tues 13th April
Norfolk Junior Cup - West Lynn Sports and Social vs Foulsham - Carrow Road, Norwich, 7.30pm
Leics Saturday Trophy - Greenhill YC vs Witherley United Reserves - Leics FA, Holmes Park, 7.00pm

Weds 14th April
Essex Premier Cup - West Bergholt vs. Galleywood - Billericay Town FC, 7.45pm
Hunts Junior Cup - Eaton Socon Res. v Somersham Town Res. - Huntingdon Town FC, 7.30pm
North Cambs Junior Cup - Maneau United vs Thorney - March Town United FC, 7.30pm
Lancashire Challange Trophy - Clitheroe v Southport - Reebok Stadium, Bolton 7.45 pm

Thurs 15th April
Southampton Senior Cup - Southampton FC, 7.30pm

Fri 16th April
Hampshire Intermediate Cup - Liphook United v Netley Central Sports - Andover New Street FC, 7.30pm.

Sat 17th April
London Junior Cup - Flanders v FC Team - Croydon Athletic FC

Mon 19th April
LB Group Suffolk Premier Cup - Needham Market vs Ipswich Town - Ipswich Town FC, 7.30pm

Tues 20th April
Notts FA Intermediate Cup Final - Gedling Southbank vs Retford Town - Rainworth Miners Welfare FC, 7.30pm
Leics Saturday Shield - Thurmaston Town Reserves vs Birstall United Social Reserves - Leics FA, Holmes Park, 7.00pm
Suffolk Primary Cup - Somersham vs Glemsford - Hadleigh United FC, 7.30pm

Weds 21st April
Essex Junior Cup - Old Southendians vs Byfleet Rangers - Great Wakering Rovers FC, 7.30pm
Hunts Benevolent Cup - St Ives Town FC, 7.30pm

Thurs 22nd April
Hampshire Senior Cup Final - Aldershot Town Reserves v AFC Totton - AFC Bournemouth FC, 7.45pm

Fri 23rd April
Combined Counties Premier Challenge Cup - Bedfont v Cove - Staines Town FC, 7.45pm

Weds 28th April
London Senior Cup - Harrow Borough FC
Cambs Junior Challenge Cup - Longstanton vs Dullingham - Histon FC, 7.30pm

Thurs 29th April
Cambs Lower Junior Challenge Cup - Orwell vs Chatteris Town Res - Venue TBA, 7.30pm

Sat May 1st
Western League Cup Final (Les Phillips Cup)
@ Bristol Manor Farm FC 15:00

Mon 3rd May
Berks & Bucks Senior Cup - Venue TBA
Combined Counties Division 1 Cup - Croydon Municipal v Mole Valley SCR or Worcester Park - Ashford Town (Middx) FC, 3pm
CMFL League Cup - Alfreton Town, 3pm

Tues 4th May
Surrey Senior Cup - Metropolitan Police FC 7.30pm
Leics Senior Cup - Thurmaston Town vs Heather St John - Leics FA, Holmes Park, 7.00pm

Weds 5th May
Surrey Intermediate Cup - Virginia Water v Epsom Eagles - Walton Casuals FC 7.30pm

Sat 8th May
Surrey Elite Intermediate League Cup - Ashford Town (Middx) FC. 3pm
Suffolk Senior Reserve Cup - Haverhill Rovers vs Lowestoft Town - Whitton United FC, 2.15pm
Hunts Senior Cup - St Neots Town vs Yaxley - Venue TBA, 3.00pm

Tues 11th May
Leics Westerby Challenge Cup - Walkers Stadium, Leicester City FC, 7.45pm (prov)

Weds 12th May
Surrey Junior Cup - Merstham FC 7.30pm

Thurs 13th May
Surrey Lower Junior Cup - Weybridge Town v Abbey Rangers 'A' - Banstead Athletic FC 7.30pm



VP
Man City Transfer Target!


Mar 30, 2010, 10:37 PM

Posts: 10242
Location:
Team(s):

Post #52 of 74 (11675 views)
Shortcut
Re: [southend statto] Cup finals [In reply to] Can't Post or Reply Privately

Weds 31st March
Essex Junior Trophy - Beacon Hill Rovers vs St Clere's - Billericay Town FC, 7.30pm

Thurs 1st April
Jersey Veterans 40+ (Jayson Lee) Cup - St. Peter v Rozel Rovers - Springfield 7.30

Fri 2nd April
Herts Junior Cup - Berkhamsted Sports v Broxbourne Badgers - County Ground, Letchworth, 3pm.

Mon 5th April
Leics Intermediate Cup - FC Dynamo v Mountsorrel Amateurs - Leics FA, Holmes Park, 11.00am

Tues 6th April
Cliff Bullen Cambridge Challenge Cup - Great Shelford v Littleport Town - @ Milton Rd (Camb City FC), 7:30pm

Weds 7th April
Surrey Premier Cup: Mole Valley SCR v Sutton United Reserves. Carshalton Athletic FC, 7.30pm.
Suffolk Junior Cup - Bacton United 89 vs Sudbury Athletic - Ipswich Town FC, 7.00pm

Thurs. 8th April
Essex Womens Cup Final @ GWRFC - Colchester United v. Braintree Town

Fri 9th April
Norfolk Primary Cup - Old Hunstanton vs Great Yarmourth Town Hall - Venue TBA - 7.30pm

Mon 12th April
Norfolk Senior Cup - Norwich United vs Mattishall - Norwich City FC, 7.30pm
Suffolk Senior Cup - Capel Plough vs Team Bury - Ipswich Town FC, 7.30pm

Tues 13th April
Norfolk Junior Cup - West Lynn Sports and Social vs Foulsham - Carrow Road, Norwich, 7.30pm
Leics Saturday Trophy - Greenhill YC vs Witherley United Reserves - Leics FA, Holmes Park, 7.00pm

Weds 14th April
Essex Premier Cup - West Bergholt vs. Galleywood - Billericay Town FC, 7.45pm
Hunts Junior Cup - Eaton Socon Res. v Somersham Town Res. - Huntingdon Town FC, 7.30pm
North Cambs Junior Cup - Maneau United vs Thorney - March Town United FC, 7.30pm
Lancashire Challange Trophy - Clitheroe v Southport - Reebok Stadium, Bolton 7.45 pm

Thurs 15th April
Southampton Senior Cup - Southampton FC, 7.30pm

Fri 16th April
Hampshire Intermediate Cup - Liphook United v Netley Central Sports - Andover New Street FC, 7.30pm.

Sat 17th April
London Junior Cup - Flanders v FC Team - Croydon Athletic FC

Mon 19th April
LB Group Suffolk Premier Cup - Needham Market vs Ipswich Town - Ipswich Town FC, 7.30pm

Tues 20th April
Notts FA Intermediate Cup Final - Gedling Southbank vs Retford Town - Rainworth Miners Welfare FC, 7.30pm
Leics Saturday Shield - Thurmaston Town Reserves vs Birstall United Social Reserves - Leics FA, Holmes Park, 7.00pm
Suffolk Primary Cup - Somersham vs Glemsford - Hadleigh United FC, 7.30pm

Weds 21st April
Essex Junior Cup - Old Southendians vs Byfleet Rangers - Great Wakering Rovers FC, 7.30pm
Hunts Benevolent Cup - St Ives Town FC, 7.30pm

Thurs 22nd April
Hampshire Senior Cup Final - Aldershot Town Reserves v AFC Totton - AFC Bournemouth FC, 7.45pm

Fri 23rd April
Combined Counties Premier Challenge Cup - Bedfont v Cove - Staines Town FC, 7.45pm

Weds 28th April
London Senior Cup - Harrow Borough FC
Cambs Junior Challenge Cup - Longstanton vs Dullingham - Histon FC, 7.30pm

Thurs 29th April
Cambs Lower Junior Challenge Cup - Orwell vs Chatteris Town Res - Venue TBA, 7.30pm

Sat May 1st
Western League Cup Final (Les Phillips Cup)
@ Bristol Manor Farm FC 15:00

Mon 3rd May
Berks & Bucks Senior Cup - Venue TBA
Combined Counties Division 1 Cup - Croydon Municipal v Worcester Park - Ashford Town (Middx) FC, 3pm
CMFL League Cup - Alfreton Town, 3pm

Tues 4th May
Surrey Senior Cup - Metropolitan Police FC 7.30pm
Leics Senior Cup - Thurmaston Town vs Heather St John - Leics FA, Holmes Park, 7.00pm

Weds 5th May
Surrey Intermediate Cup - Virginia Water v Epsom Eagles - Walton Casuals FC 7.30pm

Sat 8th May
Surrey Elite Intermediate League Cup -Bletchingley v Wandgas Sports - Ashford Town (Middx) FC. 3pm
Suffolk Senior Reserve Cup - Haverhill Rovers vs Lowestoft Town - Whitton United FC, 2.15pm
Hunts Senior Cup - St Neots Town vs Yaxley - Venue TBA, 3.00pm

Mon 10th May
Notts Senior Cup - Notts County FC, 7.30pm


Tues 11th May
Leics Westerby Challenge Cup - Walkers Stadium, Leicester City FC, 7.45pm (prov)

Weds 12th May
Surrey Junior Cup - Merstham FC 7.30pm

Thurs 13th May
Surrey Lower Junior Cup - Weybridge Town v Abbey Rangers 'A' - Banstead Athletic FC 7.30pm


(This post was edited by VP on Mar 30, 2010, 11:05 PM)


mr creosote
Chelsea Transfer Target


Apr 12, 2010, 4:58 PM

Posts: 3996
Location: Suffolk/Essex/Cambs border - work it out!
Team(s): Grays Athletic, Haverhill Rovers

Post #53 of 74 (11593 views)
Shortcut
Re: [VP] Cup finals [In reply to] Can't Post or Reply Privately

Mon 12th April
Norfolk Senior Cup - Norwich United vs Mattishall - Norwich City FC, 7.30pm
Suffolk Senior Cup - Capel Plough vs Team Bury - Ipswich Town FC, 7.30pm

Tues 13th April
Norfolk Junior Cup - West Lynn Sports and Social vs Foulsham - Carrow Road, Norwich, 7.30pm
Leics Saturday Trophy - Greenhill YC vs Witherley United Reserves - Leics FA, Holmes Park, 7.00pm

Weds 14th April
Essex Premier Cup - West Bergholt vs. Galleywood - Billericay Town FC, 7.45pm
Hunts Junior Cup - Eaton Socon Res. v Somersham Town Res. - Huntingdon Town FC, 7.30pm
North Cambs Junior Cup - Maneau United vs Thorney - March Town United FC, 7.30pm
Lancashire Challange Trophy - Clitheroe v Southport - Reebok Stadium, Bolton 7.45 pm

Thurs 15th April
Southampton Senior Cup - Southampton FC, 7.30pm

Fri 16th April
Hampshire Intermediate Cup - Liphook United v Netley Central Sports - Andover New Street FC, 7.30pm.

Sat 17th April
London Junior Cup - Flanders v FC Team - Croydon Athletic FC

Mon 19th April
LB Group Suffolk Premier Cup - Needham Market vs Ipswich Town - Ipswich Town FC, 7.30pm

Tues 20th April
Notts FA Intermediate Cup Final - Gedling Southbank vs Retford Town - Rainworth Miners Welfare FC, 7.30pm
Leics Saturday Shield - Thurmaston Town Reserves vs Birstall United Social Reserves - Leics FA, Holmes Park, 7.00pm
Suffolk Primary Cup - Somersham vs Glemsford - Hadleigh United FC, 7.30pm

Weds 21st April
Essex Junior Cup - Old Southendians vs Byfleet Rangers - Great Wakering Rovers FC, 7.30pm
Hunts Benevolent Cup - St Ives Town FC, 7.30pm

Thurs 22nd April
Hampshire Senior Cup Final - Aldershot Town Reserves v AFC Totton - AFC Bournemouth FC, 7.45pm

Fri 23rd April
Combined Counties Premier Challenge Cup - Bedfont v Cove - Staines Town FC, 7.45pm

Weds 28th April
Essex Junior Trophy - Beacon Hill Rovers vs St Clere's - Billericay Town FC, 7.30pm (New Date)
London Senior Cup - Harrow Borough FC
Cambs Junior Challenge Cup - Longstanton vs Dullingham - Histon FC, 7.30pm

Thurs 29th April
Cambs Lower Junior Challenge Cup - Orwell vs Chatteris Town Res - Venue TBA, 7.30pm

Sat May 1st
Western League Cup Final (Les Phillips Cup)
@ Bristol Manor Farm FC 15:00

Mon 3rd May
Berks & Bucks Senior Cup - Venue TBA
Combined Counties Division 1 Cup - Croydon Municipal v Worcester Park - Ashford Town (Middx) FC, 3pm
CMFL League Cup - Alfreton Town, 3pm

Tues 4th May
Surrey Senior Cup - Metropolitan Police FC 7.30pm
Leics Senior Cup - Thurmaston Town vs Heather St John - Leics FA, Holmes Park, 7.00pm

Weds 5th May
Surrey Intermediate Cup - Virginia Water v Epsom Eagles - Walton Casuals FC 7.30pm

Sat 8th May
Surrey Elite Intermediate League Cup -Bletchingley v Wandgas Sports - Ashford Town (Middx) FC. 3pm
Suffolk Senior Reserve Cup - Haverhill Rovers vs Lowestoft Town - Whitton United FC, 2.15pm
Hunts Senior Cup - St Neots Town vs Yaxley - Venue TBA, 3.00pm

Mon 10th May
Notts Senior Cup - Notts County FC, 7.30pm

Tues 11th May
Leics Westerby Challenge Cup - Walkers Stadium, Leicester City FC, 7.45pm (prov)

Weds 12th May
Surrey Junior Cup - Merstham FC 7.30pm

Thurs 13th May
Surrey Lower Junior Cup - Weybridge Town v Abbey Rangers 'A' - Banstead Athletic FC 7.30pm



John Treleven
Qatar World Cup bid member!

Apr 13, 2010, 5:35 PM

Posts: 17670
Location: Jersey
Team(s):

Post #54 of 74 (11524 views)
Shortcut
Re: [mr creosote] Cup finals [In reply to] Can't Post or Reply Privately

Tues 13th April
Norfolk Junior Cup - West Lynn Sports and Social vs Foulsham - Carrow Road, Norwich, 7.30pm
Leics Saturday Trophy - Greenhill YC vs Witherley United Reserves - Leics FA, Holmes Park, 7.00pm
Jersey - Touzel Trophy - Jersey Wanderers v St. John - Springfield 7.30

Weds 14th April
Essex Premier Cup - West Bergholt vs. Galleywood - Billericay Town FC, 7.45pm
Hunts Junior Cup - Eaton Socon Res. v Somersham Town Res. - Huntingdon Town FC, 7.30pm
North Cambs Junior Cup - Maneau United vs Thorney - March Town United FC, 7.30pm
Lancashire Challange Trophy - Clitheroe v Southport - Reebok Stadium, Bolton 7.45 pm

Thurs 15th April
Southampton Senior Cup - Southampton FC, 7.30pm
Jersey - Lady Bingham Trophy - Portuguese Club Res v St. Clement Res - Springfield 7.30

Fri 16th April
Hampshire Intermediate Cup - Liphook United v Netley Central Sports - Andover New Street FC, 7.30pm.

Sat 17th April
London Junior Cup - Flanders v FC Team - Croydon Athletic FC

Mon 19th April
LB Group Suffolk Premier Cup - Needham Market vs Ipswich Town - Ipswich Town FC, 7.30pm

Tues 20th April
Notts FA Intermediate Cup Final - Gedling Southbank vs Retford Town - Rainworth Miners Welfare FC, 7.30pm
Leics Saturday Shield - Thurmaston Town Reserves vs Birstall United Social Reserves - Leics FA, Holmes Park, 7.00pm
Suffolk Primary Cup - Somersham vs Glemsford - Hadleigh United FC, 7.30pm

Weds 21st April
Essex Junior Cup - Old Southendians vs Byfleet Rangers - Great Wakering Rovers FC, 7.30pm
Hunts Benevolent Cup - St Ives Town FC, 7.30pm

Thurs 22nd April
Hampshire Senior Cup Final - Aldershot Town Reserves v AFC Totton - AFC Bournemouth FC, 7.45pm

Fri 23rd April
Combined Counties Premier Challenge Cup - Bedfont v Cove - Staines Town FC, 7.45pm

Weds 28th April
Essex Junior Trophy - Beacon Hill Rovers vs St Clere's - Billericay Town FC, 7.30pm (New Date)
London Senior Cup - Harrow Borough FC
Cambs Junior Challenge Cup - Longstanton vs Dullingham - Histon FC, 7.30pm

Thurs 29th April
Cambs Lower Junior Challenge Cup - Orwell vs Chatteris Town Res - Venue TBA, 7.30pm

Sat May 1st
Western League Cup Final (Les Phillips Cup)
@ Bristol Manor Farm FC 15:00

Mon 3rd May
Berks & Bucks Senior Cup - Venue TBA
Combined Counties Division 1 Cup - Croydon Municipal v Worcester Park - Ashford Town (Middx) FC, 3pm
CMFL League Cup - Alfreton Town, 3pm

Tues 4th May
Surrey Senior Cup - Metropolitan Police FC 7.30pm
Leics Senior Cup - Thurmaston Town vs Heather St John - Leics FA, Holmes Park, 7.00pm

Weds 5th May
Surrey Intermediate Cup - Virginia Water v Epsom Eagles - Walton Casuals FC 7.30pm

Sat 8th May
Surrey Elite Intermediate League Cup -Bletchingley v Wandgas Sports - Ashford Town (Middx) FC. 3pm
Suffolk Senior Reserve Cup - Haverhill Rovers vs Lowestoft Town - Whitton United FC, 2.15pm
Hunts Senior Cup - St Neots Town vs Yaxley - Venue TBA, 3.00pm

Mon 10th May
Notts Senior Cup - Notts County FC, 7.30pm

Tues 11th May
Leics Westerby Challenge Cup - Walkers Stadium, Leicester City FC, 7.45pm (prov)

Weds 12th May
Surrey Junior Cup - Merstham FC 7.30pm

Thurs 13th May
Surrey Lower Junior Cup - Weybridge Town v Abbey Rangers 'A' - Banstead Athletic FC 7.30pm



nico
Chelsea Transfer Target


Apr 16, 2010, 12:49 PM

Posts: 3657
Location: Robin Hood County
Team(s): SV Schadenfreude

Post #55 of 74 (11410 views)
Shortcut
Re: [John Treleven] Cup finals [In reply to] Can't Post or Reply Privately

Fri 16th April
Hampshire Intermediate Cup - Liphook United v Netley Central Sports - Andover New Street FC, 7.30pm.

Sat 17th April
London Junior Cup - Flanders v FC Team - Croydon Athletic FC

Mon 19th April
LB Group Suffolk Premier Cup - Needham Market vs Ipswich Town - Ipswich Town FC, 7.30pm

Tues 20th April
Notts FA Intermediate Cup Final - Gedling Southbank vs Retford Town - Rainworth Miners Welfare FC, 7.30pm POSTPONED
Leics Saturday Shield - Thurmaston Town Reserves vs Birstall United Social Reserves - Leics FA, Holmes Park, 7.00pm
Suffolk Primary Cup - Somersham vs Glemsford - Hadleigh United FC, 7.30pm

Weds 21st April
Essex Junior Cup - Old Southendians vs Byfleet Rangers - Great Wakering Rovers FC, 7.30pm
Hunts Benevolent Cup - St Ives Town FC, 7.30pm

Thurs 22nd April
Hampshire Senior Cup Final - Aldershot Town Reserves v AFC Totton - AFC Bournemouth FC, 7.45pm

Fri 23rd April
Combined Counties Premier Challenge Cup - Bedfont v Cove - Staines Town FC, 7.45pm

Tues 27th April
Notts FA Intermediate Cup Final - Gedling Southbank vs Retford Town - Rainworth Miners Welfare FC, 7.30pm

Weds 28th April
Essex Junior Trophy - Beacon Hill Rovers vs St Clere's - Billericay Town FC, 7.30pm (New Date)
London Senior Cup - Harrow Borough FC
Cambs Junior Challenge Cup - Longstanton vs Dullingham - Histon FC, 7.30pm

Thurs 29th April
Cambs Lower Junior Challenge Cup - Orwell vs Chatteris Town Res - Venue TBA, 7.30pm

Sat May 1st
Western League Cup Final (Les Phillips Cup)
@ Bristol Manor Farm FC 15:00

Mon 3rd May
Berks & Bucks Senior Cup - Venue TBA
Combined Counties Division 1 Cup - Croydon Municipal v Worcester Park - Ashford Town (Middx) FC, 3pm
CMFL League Cup - Alfreton Town, 3pm

Tues 4th May
Surrey Senior Cup - Metropolitan Police FC 7.30pm
Leics Senior Cup - Thurmaston Town vs Heather St John - Leics FA, Holmes Park, 7.00pm

Weds 5th May
Surrey Intermediate Cup - Virginia Water v Epsom Eagles - Walton Casuals FC 7.30pm

Sat 8th May
Surrey Elite Intermediate League Cup -Bletchingley v Wandgas Sports - Ashford Town (Middx) FC. 3pm
Suffolk Senior Reserve Cup - Haverhill Rovers vs Lowestoft Town - Whitton United FC, 2.15pm
Hunts Senior Cup - St Neots Town vs Yaxley - Venue TBA, 3.00pm

Mon 10th May
Notts Senior Cup - Notts County FC, 7.30pm

Tues 11th May
Leics Westerby Challenge Cup - Walkers Stadium, Leicester City FC, 7.45pm (prov)

Weds 12th May
Surrey Junior Cup - Merstham FC 7.30pm

Thurs 13th May
Surrey Lower Junior Cup - Weybridge Town v Abbey Rangers 'A' - Banstead Athletic FC 7.30pm




One moment's high and glory rolls on by


leohoenig
Administrator

Apr 16, 2010, 8:21 PM

Posts: 13657
Location: Outer Cheltenhamshire
Team(s): Cheltenham Town

Post #56 of 74 (11367 views)
Shortcut
Re: [nico] Cup finals [In reply to] Can't Post or Reply Privately

Fri 16th April
Hampshire Intermediate Cup - Liphook United v Netley Central Sports - Andover New Street FC, 7.30pm.

Sat 17th April
London Junior Cup - Flanders v FC Team - Croydon Athletic FC

Mon 19th April
LB Group Suffolk Premier Cup - Needham Market vs Ipswich Town - Ipswich Town FC, 7.30pm

Tues 20th April
Notts FA Intermediate Cup Final - Gedling Southbank vs Retford Town - Rainworth Miners Welfare FC, 7.30pm POSTPONED
Leics Saturday Shield - Thurmaston Town Reserves vs Birstall United Social Reserves - Leics FA, Holmes Park, 7.00pm
Suffolk Primary Cup - Somersham vs Glemsford - Hadleigh United FC, 7.30pm

Weds 21st April
Essex Junior Cup - Old Southendians vs Byfleet Rangers - Great Wakering Rovers FC, 7.30pm
Hunts Benevolent Cup - St Ives Town FC, 7.30pm

Thurs 22nd April
Hampshire Senior Cup Final - Aldershot Town Reserves v AFC Totton - AFC Bournemouth FC, 7.45pm

Fri 23rd April
Combined Counties Premier Challenge Cup - Bedfont v Cove - Staines Town FC, 7.45pm

Tues 27th April
Notts FA Intermediate Cup Final - Gedling Southbank vs Retford Town - Rainworth Miners Welfare FC, 7.30pm

Weds 28th April
Essex Junior Trophy - Beacon Hill Rovers vs St Clere's - Billericay Town FC, 7.30pm (New Date)
London Senior Cup - Harrow Borough FC
Cambs Junior Challenge Cup - Longstanton vs Dullingham - Histon FC, 7.30pm

Thurs 29th April
Cambs Lower Junior Challenge Cup - Orwell vs Chatteris Town Res - Venue TBA, 7.30pm

Sat May 1st
Western League Cup Final (Les Phillips Cup)
@ Bristol Manor Farm FC 15:00

Mon 3rd May
Berks & Bucks Senior Cup - Venue TBA
Combined Counties Division 1 Cup - Croydon Municipal v Worcester Park - Ashford Town (Middx) FC, 3pm
CMFL League Cup - Alfreton Town, 3pm

Tues 4th May
Surrey Senior Cup - Metropolitan Police FC 7.30pm
Leics Senior Cup - Thurmaston Town vs Heather St John - Leics FA, Holmes Park, 7.00pm

Weds 5th May
Surrey Intermediate Cup - Virginia Water v Epsom Eagles - Walton Casuals FC 7.30pm

Thurs 6th May
Faringdon Thursday Memorial Cup - Faringdon Town v Lambourn Sports - Faringdon 6.30

Sat 8th May
Surrey Elite Intermediate League Cup -Bletchingley v Wandgas Sports - Ashford Town (Middx) FC. 3pm
Suffolk Senior Reserve Cup - Haverhill Rovers vs Lowestoft Town - Whitton United FC, 2.15pm
Hunts Senior Cup - St Neots Town vs Yaxley - Venue TBA, 3.00pm

Mon 10th May
Notts Senior Cup - Notts County FC, 7.30pm

Tues 11th May
Leics Westerby Challenge Cup - Walkers Stadium, Leicester City FC, 7.45pm (prov)

Weds 12th May
Surrey Junior Cup - Merstham FC 7.30pm

Thurs 13th May
Surrey Lower Junior Cup - Weybridge Town v Abbey Rangers 'A' - Banstead Athletic FC 7.30pm




Fat AND Pompous.
The proof that you can have too much of a good thing
Now blogging at http://www.leohoenig.com



John Treleven
Qatar World Cup bid member!

Apr 17, 2010, 8:23 AM

Posts: 17670
Location: Jersey
Team(s):

Post #57 of 74 (11352 views)
Shortcut
Re: [leohoenig] Cup finals [In reply to] Can't Post or Reply Privately

Sat 17th April
London Junior Cup - Flanders v FC Team - Croydon Athletic FC
Upton Park Trophy - Guernsey Champions (Belgrave Wanderers) v Jersey Champions (St. Paul's) - Cycling Grounds, Guernsey

Sun 18th April
JFA Centenary Bowl - Guernsey Women's Champions (Sylvans) v Jersey Women's Champions (St. Paul's) - North Field, Guernsey 12.30

Mon 19th April
LB Group Suffolk Premier Cup - Needham Market vs Ipswich Town - Ipswich Town FC, 7.30pm

Tues 20th April
Notts FA Intermediate Cup Final - Gedling Southbank vs Retford Town - Rainworth Miners Welfare FC, 7.30pm POSTPONED
Leics Saturday Shield - Thurmaston Town Reserves vs Birstall United Social Reserves - Leics FA, Holmes Park, 7.00pm
Suffolk Primary Cup - Somersham vs Glemsford - Hadleigh United FC, 7.30pm
Wheway Trophy - St. Paul's v Portuguese Club - Springfield 7.30

Weds 21st April
Essex Junior Cup - Old Southendians vs Byfleet Rangers - Great Wakering Rovers FC, 7.30pm
Hunts Benevolent Cup - St Ives Town FC, 7.30pm

Thurs 22nd April
Hampshire Senior Cup Final - Aldershot Town Reserves v AFC Totton - AFC Bournemouth FC, 7.45pm
Eric Amy U16 Final - First Tower United v St. Clement - Springfield 7.30

Fri 23rd April
Combined Counties Premier Challenge Cup - Bedfont v Cove - Staines Town FC, 7.45pm

Tues 27th April
Notts FA Intermediate Cup Final - Gedling Southbank vs Retford Town - Rainworth Miners Welfare FC, 7.30pm

Weds 28th April
Essex Junior Trophy - Beacon Hill Rovers vs St Clere's - Billericay Town FC, 7.30pm (New Date)
London Senior Cup - Harrow Borough FC
Cambs Junior Challenge Cup - Longstanton vs Dullingham - Histon FC, 7.30pm

Thurs 29th April
Cambs Lower Junior Challenge Cup - Orwell vs Chatteris Town Res - Venue TBA, 7.30pm

Sat May 1st
Western League Cup Final (Les Phillips Cup)
@ Bristol Manor Farm FC 15:00

Mon 3rd May
Berks & Bucks Senior Cup - Venue TBA
Combined Counties Division 1 Cup - Croydon Municipal v Worcester Park - Ashford Town (Middx) FC, 3pm
CMFL League Cup - Alfreton Town, 3pm

Tues 4th May
Surrey Senior Cup - Metropolitan Police FC 7.30pm
Leics Senior Cup - Thurmaston Town vs Heather St John - Leics FA, Holmes Park, 7.00pm

Weds 5th May
Surrey Intermediate Cup - Virginia Water v Epsom Eagles - Walton Casuals FC 7.30pm

Thurs 6th May
Faringdon Thursday Memorial Cup - Faringdon Town v Lambourn Sports - Faringdon 6.30

Sat 8th May
Surrey Elite Intermediate League Cup -Bletchingley v Wandgas Sports - Ashford Town (Middx) FC. 3pm
Suffolk Senior Reserve Cup - Haverhill Rovers vs Lowestoft Town - Whitton United FC, 2.15pm
Hunts Senior Cup - St Neots Town vs Yaxley - Venue TBA, 3.00pm

Mon 10th May
Notts Senior Cup - Notts County FC, 7.30pm

Tues 11th May
Leics Westerby Challenge Cup - Walkers Stadium, Leicester City FC, 7.45pm (prov)

Weds 12th May
Surrey Junior Cup - Merstham FC 7.30pm

Thurs 13th May
Surrey Lower Junior Cup - Weybridge Town v Abbey Rangers 'A' - Banstead Athletic FC 7.30pm



sandhurstbee
Man City Transfer Target!


Apr 17, 2010, 10:45 AM

Posts: 6446
Location: Little Sandhurst, Berkshire
Team(s): Brentford, Sandhurst Town and Most local Non League sides.

Post #58 of 74 (11343 views)
Shortcut
Re: [John Treleven] Cup finals [In reply to] Can't Post or Reply Privately


In Reply To


Sat 17th April
London Junior Cup - Flanders v FC Team - Croydon Athletic FC
Upton Park Trophy - Guernsey Champions (Belgrave Wanderers) v Jersey Champions (St. Paul's) - Cycling Grounds, Guernsey

Sun 18th April
JFA Centenary Bowl - Guernsey Women's Champions (Sylvans) v Jersey Women's Champions (St. Paul's) - North Field, Guernsey 12.30
Middlesex Junior Trophy - Load Of Hay v Yeading @ Harefield United 11.00 AM

Mon 19th April
LB Group Suffolk Premier Cup - Needham Market vs Ipswich Town - Ipswich Town FC, 7.30pm

Tues 20th April
Notts FA Intermediate Cup Final - Gedling Southbank vs Retford Town - Rainworth Miners Welfare FC, 7.30pm POSTPONED
Leics Saturday Shield - Thurmaston Town Reserves vs Birstall United Social Reserves - Leics FA, Holmes Park, 7.00pm
Suffolk Primary Cup - Somersham vs Glemsford - Hadleigh United FC, 7.30pm
Wheway Trophy - St. Paul's v Portuguese Club - Springfield 7.30

Weds 21st April
Essex Junior Cup - Old Southendians vs Byfleet Rangers - Great Wakering Rovers FC, 7.30pm
Hunts Benevolent Cup - St Ives Town FC, 7.30pm

Thurs 22nd April
Hampshire Senior Cup Final - Aldershot Town Reserves v AFC Totton - AFC Bournemouth FC, 7.45pm
Eric Amy U16 Final - First Tower United v St. Clement - Springfield 7.30

Fri 23rd April
Combined Counties Premier Challenge Cup - Bedfont v Cove - Staines Town FC, 7.45pm

Tues 27th April
Notts FA Intermediate Cup Final - Gedling Southbank vs Retford Town - Rainworth Miners Welfare FC, 7.30pm

Weds 28th April
Essex Junior Trophy - Beacon Hill Rovers vs St Clere's - Billericay Town FC, 7.30pm (New Date)
London Senior Cup - Harrow Borough FC
Cambs Junior Challenge Cup - Longstanton vs Dullingham - Histon FC, 7.30pm

Thurs 29th April
Cambs Lower Junior Challenge Cup - Orwell vs Chatteris Town Res - Venue TBA, 7.30pm

Sat May 1st
Western League Cup Final (Les Phillips Cup)
@ Bristol Manor Farm FC 15:00

Mon 3rd May
Berks & Bucks Senior Cup - Venue TBA
Combined Counties Division 1 Cup - Croydon Municipal v Worcester Park - Ashford Town (Middx) FC, 3pm
CMFL League Cup - Alfreton Town, 3pm

Tues 4th May
Surrey Senior Cup - Metropolitan Police FC 7.30pm
Leics Senior Cup - Thurmaston Town vs Heather St John - Leics FA, Holmes Park, 7.00pm

Weds 5th May
Surrey Intermediate Cup - Virginia Water v Epsom Eagles - Walton Casuals FC 7.30pm

Thurs 6th May
Faringdon Thursday Memorial Cup - Faringdon Town v Lambourn Sports - Faringdon 6.30

Sat 8th May
Surrey Elite Intermediate League Cup -Bletchingley v Wandgas Sports - Ashford Town (Middx) FC. 3pm
Suffolk Senior Reserve Cup - Haverhill Rovers vs Lowestoft Town - Whitton United FC, 2.15pm
Hunts Senior Cup - St Neots Town vs Yaxley - Venue TBA, 3.00pm

Mon 10th May
Notts Senior Cup - Notts County FC, 7.30pm

Tues 11th May
Leics Westerby Challenge Cup - Walkers Stadium, Leicester City FC, 7.45pm (prov)

Weds 12th May
Surrey Junior Cup - Merstham FC 7.30pm

Thurs 13th May
Surrey Lower Junior Cup - Weybridge Town v Abbey Rangers 'A' - Banstead Athletic FC 7.30pm




***********************************
Last New Ground 2016/17 (15) 29/4/2017 HIGHMOOR/IBIS RESERVES 1 Mortimer 1 - Thames Valley premier league, Premier Division



sandhurstbee
Man City Transfer Target!


Apr 18, 2010, 6:58 PM

Posts: 6446
Location: Little Sandhurst, Berkshire
Team(s): Brentford, Sandhurst Town and Most local Non League sides.

Post #59 of 74 (11294 views)
Shortcut
Re: [sandhurstbee] Cup finals [In reply to] Can't Post or Reply Privately


In Reply To

Mon 19th April
LB Group Suffolk Premier Cup - Needham Market vs Ipswich Town - Ipswich Town FC, 7.30pm

Tues 20th April
Notts FA Intermediate Cup Final - Gedling Southbank vs Retford Town - Rainworth Miners Welfare FC, 7.30pm POSTPONED
Leics Saturday Shield - Thurmaston Town Reserves vs Birstall United Social Reserves - Leics FA, Holmes Park, 7.00pm
Suffolk Primary Cup - Somersham vs Glemsford - Hadleigh United FC, 7.30pm
Wheway Trophy - St. Paul's v Portuguese Club - Springfield 7.30

Weds 21st April
Essex Junior Cup - Old Southendians vs Byfleet Rangers - Great Wakering Rovers FC, 7.30pm
Hunts Benevolent Cup - St Ives Town FC, 7.30pm
Middlesex Junior Trophy Uxbridge Town v Christchurch Roxteth @ Uxbridge

Thurs 22nd April
Hampshire Senior Cup Final - Aldershot Town Reserves v AFC Totton - AFC Bournemouth FC, 7.45pm
Eric Amy U16 Final - First Tower United v St. Clement - Springfield 7.30

Fri 23rd April
Combined Counties Premier Challenge Cup - Bedfont v Cove - Staines Town FC, 7.45pm

Sunday 25th April Middlesex Womens Junior Cup - Barnet Ladies Res v WFC Fulham Res @ Uxbridge

Tues 27th April
Notts FA Intermediate Cup Final - Gedling Southbank vs Retford Town - Rainworth Miners Welfare FC, 7.30pm

Weds 28th April
Essex Junior Trophy - Beacon Hill Rovers vs St Clere's - Billericay Town FC, 7.30pm (New Date)
London Senior Cup - Harrow Borough FC
Cambs Junior Challenge Cup - Longstanton vs Dullingham - Histon FC, 7.30pm
Middlesex Intermediate Cup - Park View v Broadfields United @ Northwood


Thurs 29th April
Cambs Lower Junior Challenge Cup - Orwell vs Chatteris Town Res - Venue TBA, 7.30pm

Sat May 1st
Western League Cup Final (Les Phillips Cup)
@ Bristol Manor Farm FC 15:00


Sunday 2nd May Middlesex Sunday Premier Cup - Barnes Albion v Broadfields United @ Wealdstone

Mon 3rd May
Berks & Bucks Senior Cup - Venue TBA
Combined Counties Division 1 Cup - Croydon Municipal v Worcester Park - Ashford Town (Middx) FC, 3pm
CMFL League Cup - Alfreton Town, 3pm

Middlesex Senior Charity Cup - North Greenford United v Enfield Town OR Bedfont @ Hampton & Richmond Borough


Tues 4th May
Surrey Senior Cup - Metropolitan Police FC 7.30pm
Leics Senior Cup - Thurmaston Town vs Heather St John - Leics FA, Holmes Park, 7.00pm

Weds 5th May
Surrey Intermediate Cup - Virginia Water v Epsom Eagles - Walton Casuals FC 7.30pm

Thurs 6th May
Faringdon Thursday Memorial Cup - Faringdon Town v Lambourn Sports - Faringdon 6.30

Sat 8th May
Surrey Elite Intermediate League Cup -Bletchingley v Wandgas Sports - Ashford Town (Middx) FC. 3pm
Suffolk Senior Reserve Cup - Haverhill Rovers vs Lowestoft Town - Whitton United FC, 2.15pm
Hunts Senior Cup - St Neots Town vs Yaxley - Venue TBA, 3.00pm

Mon 10th May
Notts Senior Cup - Notts County FC, 7.30pm

Middlesex Premier Cup - Bedfont Sports v Hayes & Yeading United @ Hayes & Yeading

Tues 11th May
Leics Westerby Challenge Cup - Walkers Stadium, Leicester City FC, 7.45pm (prov)

Weds 12th May
Surrey Junior Cup - Merstham FC 7.30pm

Thurs 13th May
Surrey Lower Junior Cup - Weybridge Town v Abbey Rangers 'A' - Banstead Athletic FC 7.30pm


TBA Middlesex Sunday Charity Cup - Barnes Albion OR Broadfields United v Broadway Celtic @ Bedfont Sports Middlesex George Ruffell Shield - Staines Town v Middlesex Senior Charity cup winners @ Staines Town



***********************************
Last New Ground 2016/17 (15) 29/4/2017 HIGHMOOR/IBIS RESERVES 1 Mortimer 1 - Thames Valley premier league, Premier Division



(This post was edited by sandhurstbee on Apr 18, 2010, 7:02 PM)


sandhurstbee
Man City Transfer Target!


Apr 19, 2010, 10:28 PM

Posts: 6446
Location: Little Sandhurst, Berkshire
Team(s): Brentford, Sandhurst Town and Most local Non League sides.

Post #60 of 74 (11192 views)
Shortcut
Re: [sandhurstbee] Cup finals [In reply to] Can't Post or Reply Privately


In Reply To

Tues 20th April
Notts FA Intermediate Cup Final - Gedling Southbank vs Retford Town - Rainworth Miners Welfare FC, 7.30pm POSTPONED
Leics Saturday Shield - Thurmaston Town Reserves vs Birstall United Social Reserves - Leics FA, Holmes Park, 7.00pm
Suffolk Primary Cup - Somersham vs Glemsford - Hadleigh United FC, 7.30pm
Wheway Trophy - St. Paul's v Portuguese Club - Springfield 7.30

Weds 21st April
Essex Junior Cup - Old Southendians vs Byfleet Rangers - Great Wakering Rovers FC, 7.30pm
Hunts Benevolent Cup - St Ives Town FC, 7.30pm
Middlesex Junior Trophy Uxbridge Town v Christchurch Roxteth @ Uxbridge

Thurs 22nd April
Hampshire Senior Cup Final - Aldershot Town Reserves v AFC Totton - AFC Bournemouth FC, 7.45pm
Eric Amy U16 Final - First Tower United v St. Clement - Springfield 7.30

Fri 23rd April
Combined Counties Premier Challenge Cup - Bedfont v Cove - Staines Town FC, 7.45pm

Sat 24th April
Berks & Bucks Junior Cup - Reading YMCA Reserves v P & IC United @ Newport Pagnell 3.00

Sunday 25th April Middlesex Womens Junior Cup - Barnet Ladies Res v WFC Fulham Res @ Uxbridge
Berks & Bucks Womens Trophy - Chesham United Ladies Reserves v City Belles @ Abingdon United 2.30 Followed by Berks & Bucks Womens Senior Cup - Chesham United Ladies v Reading @ Abingdon United 6.00

Tues 27th April
Notts FA Intermediate Cup Final - Gedling Southbank vs Retford Town - Rainworth Miners Welfare FC, 7.30pm

Weds 28th April
Essex Junior Trophy - Beacon Hill Rovers vs St Clere's - Billericay Town FC, 7.30pm (New Date)
London Senior Cup - Harrow Borough FC
Cambs Junior Challenge Cup - Longstanton vs Dullingham - Histon FC, 7.30pm
Middlesex Intermediate Cup - Park View v Broadfields United @ Northwood


Thurs 29th April
Cambs Lower Junior Challenge Cup - Orwell vs Chatteris Town Res - Venue TBA, 7.30pm

Sat May 1st
Western League Cup Final (Les Phillips Cup)
@ Bristol Manor Farm FC 15:00


Sunday 2nd May Middlesex Sunday Premier Cup - Barnes Albion v Broadfields United @ Wealdstone
Berks & Bucks Sunday Junior Cup - FC Fernhill v Boca Shenley @ Abingdon United 10.30

Mon 3rd May
Berks & Bucks Senior Cup - Maidenhead United v Wycombe @ Marlow 3.00
Combined Counties Division 1 Cup - Croydon Municipal v Worcester Park - Ashford Town (Middx) FC, 3pm
CMFL League Cup - Alfreton Town, 3pm

Middlesex Senior Charity Cup - North Greenford United v Enfield Town OR Bedfont @ Hampton & Richmond Borough


Tues 4th May
Surrey Senior Cup - Metropolitan Police FC 7.30pm
Leics Senior Cup - Thurmaston Town vs Heather St John - Leics FA, Holmes Park, 7.00pm

Weds 5th May
Surrey Intermediate Cup - Virginia Water v Epsom Eagles - Walton Casuals FC 7.30pm

Thurs 6th May
Faringdon Thursday Memorial Cup - Faringdon Town v Lambourn Sports - Faringdon 6.30

Sat 8th May
Berks & Bucks Intermediate Cup - Bucks CC v New Bradwell St Peter @ Buckingham Athletic 3.00 PM

Surrey Elite Intermediate League Cup -Bletchingley v Wandgas Sports - Ashford Town (Middx) FC. 3pm
Suffolk Senior Reserve Cup - Haverhill Rovers vs Lowestoft Town - Whitton United FC, 2.15pm
Hunts Senior Cup - St Neots Town vs Yaxley - Venue TBA, 3.00pm


Sun 9th May 2010
Berks & Bucks Sunday Junior Trophy - FC Whitley v Happy Union Reserves @ Abingdon United 10.30

Mon 10th May
Notts Senior Cup - Notts County FC, 7.30pm

Middlesex Premier Cup - Bedfont Sports v Hayes & Yeading United @ Hayes & Yeading

Tues 11th May
Leics Westerby Challenge Cup - Walkers Stadium, Leicester City FC, 7.45pm (prov)

Weds 12th May
Surrey Junior Cup - Merstham FC 7.30pm

Thurs 13th May
Surrey Lower Junior Cup - Weybridge Town v Abbey Rangers 'A' - Banstead Athletic FC 7.30pm


TBA Middlesex Sunday Charity Cup - Barnes Albion OR Broadfields United v Broadway Celtic @ Bedfont Sports Middlesex George Ruffell Shield - Staines Town v Middlesex Senior Charity cup winners @ Staines Town



***********************************
Last New Ground 2016/17 (15) 29/4/2017 HIGHMOOR/IBIS RESERVES 1 Mortimer 1 - Thames Valley premier league, Premier Division



(This post was edited by sandhurstbee on Apr 19, 2010, 10:31 PM)


VP
Man City Transfer Target!


Apr 22, 2010, 10:48 PM

Posts: 10242
Location:
Team(s):

Post #61 of 74 (11057 views)
Shortcut
Re: [sandhurstbee] Cup finals [In reply to] Can't Post or Reply Privately

Fri 23rd April
Combined Counties Premier Challenge Cup - Bedfont v Cove - Staines Town FC, 7.45pm

Sat 24th April
Berks & Bucks Junior Cup - Reading YMCA Reserves v P & IC United @ Newport Pagnell 3.00

Sunday 25th April
Middlesex Womens Junior Cup - Barnet Ladies Res v WFC Fulham Res @ Uxbridge
Berks & Bucks Womens Trophy - Chesham United Ladies Reserves v City Belles @ Abingdon United 2.30 Berks & Bucks Womens Senior Cup - Chesham United Ladies v Reading @ Abingdon United 6.00

Tues 27th April
Notts FA Intermediate Cup Final - Gedling Southbank vs Retford Town - Rainworth Miners Welfare FC, 7.30pm

Weds 28th April
Essex Junior Trophy - Beacon Hill Rovers vs St Clere's - Billericay Town FC, 7.30pm
London Senior Cup - Harrow Borough FC
Cambs Junior Challenge Cup - Longstanton vs Dullingham - Histon FC, 7.30pm
Middlesex Intermediate Cup - Park View v Broadfields United @ Northwood

Thurs 29th April
Cambs Lower Junior Challenge Cup - Orwell vs Chatteris Town Res - Venue TBA, 7.30pm

Sat May 1st
Western League Cup Final (Les Phillips Cup)
@ Bristol Manor Farm FC 15:00

Sunday 2nd May
Middlesex Sunday Premier Cup - Barnes Albion v Broadfields United @ Wealdstone
Berks & Bucks Sunday Junior Cup - FC Fernhill v Boca Shenley @ Abingdon United 10.30

Mon 3rd May
Berks & Bucks Senior Cup - Maidenhead United v Wycombe @ Marlow 3.00
Combined Counties Division 1 Cup - Croydon Municipal v Worcester Park - Ashford Town (Middx) FC, 3pm
CMFL League Cup - Alfreton Town, 3pm
Middlesex Senior Charity Cup - North Greenford United v Enfield Town OR Bedfont @ Hampton & Richmond Borough

Tues 4th May
Surrey Senior Cup - Sutton United v Godalming Town - Metropolitan Police FC 7.30pm
Leics Senior Cup - Thurmaston Town vs Heather St John - Leics FA, Holmes Park, 7.00pm

Weds 5th May
Surrey Intermediate Cup - Virginia Water v Epsom Eagles - Walton Casuals FC 7.30pm

Thurs 6th May
Faringdon Thursday Memorial Cup - Faringdon Town v Lambourn Sports - Faringdon 6.30

Sat 8th May
Berks & Bucks Intermediate Cup - Bucks CC v New Bradwell St Peter @ Buckingham Athletic 3.00 PM
Surrey Elite Intermediate League Cup - Bletchingley v Wandgas Sports - Ashford Town (Middx) FC. 3pm
Suffolk Senior Reserve Cup - Haverhill Rovers vs Lowestoft Town - Whitton United FC, 2.15pm
Hunts Senior Cup - St Neots Town vs Yaxley - Venue TBA, 3.00pm

Sun 9th May 2010
Berks & Bucks Sunday Junior Trophy - FC Whitley v Happy Union Reserves @ Abingdon United 10.30

Mon 10th May
Notts Senior Cup - Notts County FC, 7.30pm
Middlesex Premier Cup - Bedfont Sports v Hayes & Yeading United @ Hayes & Yeading

Tues 11th May
Leics Westerby Challenge Cup - Walkers Stadium, Leicester City FC, 7.45pm (prov)

Weds 12th May
Surrey Junior Cup - Chessington K.C. V Claygate & Ditton - Merstham FC, 7.30pm

Thurs 13th May
Surrey Lower Junior Cup - Weybridge Town v Abbey Rangers 'A' - Banstead Athletic FC 7.30pm

TBA
Middlesex Sunday Charity Cup - Barnes Albion OR Broadfields United v Broadway Celtic @ Bedfont Sports
Middlesex George Ruffell Shield - Staines Town v Middlesex Senior Charity cup winners @ Staines Town


royals26
Man City Transfer Target!


Apr 23, 2010, 9:54 AM

Posts: 6310
Location: Reading
Team(s): Reading

Post #62 of 74 (11030 views)
Shortcut
Re: [VP] Cup finals [In reply to] Can't Post or Reply Privately

... just a minor update so didn't think it worth re-posting the whole lot:

Mon 3rd May

Middlesex Senior Charity Cup - North Greenford United v Enfield Town @ Hampton & Richmond Borough KO 19:30 according to the ETFC forum.

ETFC bt Bedfont 2-1 aet on Monday 19th - I believe they equalized with a pen in the last minute.


HarryC
Chelsea Transfer Target

Apr 24, 2010, 11:24 AM

Posts: 3191
Location: Fleet
Team(s): Fleet, Aldershot, Chelsea

Post #63 of 74 (10947 views)
Shortcut
Re: [VP] Cup finals [In reply to] Can't Post or Reply Privately

Sat 24th April
Berks & Bucks Junior Cup - Reading YMCA Reserves v P & IC United @ Newport Pagnell 3.00

Sunday 25th April
Middlesex Womens Junior Cup - Barnet Ladies Res v WFC Fulham Res @ Uxbridge
Berks & Bucks Womens Trophy - Chesham United Ladies Reserves v City Belles @ Abingdon United 2.30 Berks & Bucks Womens Senior Cup - Chesham United Ladies v Reading @ Abingdon United 6.00

Tues 27th April
Notts FA Intermediate Cup Final - Gedling Southbank vs Retford Town - Rainworth Miners Welfare FC, 7.30pm

Weds 28th April
Essex Junior Trophy - Beacon Hill Rovers vs St Clere's - Billericay Town FC, 7.30pm
London Senior Cup - Harrow Borough FC
Cambs Junior Challenge Cup - Longstanton vs Dullingham - Histon FC, 7.30pm
Middlesex Intermediate Cup - Park View v Broadfields United @ Northwood

Thurs 29th April
Cambs Lower Junior Challenge Cup - Orwell vs Chatteris Town Res - Venue TBA, 7.30pm

Sat May 1st
Western League Cup Final (Les Phillips Cup)
@ Bristol Manor Farm FC 15:00

Sunday 2nd May
Middlesex Sunday Premier Cup - Barnes Albion v Broadfields United @ Wealdstone
Berks & Bucks Sunday Junior Cup - FC Fernhill v Boca Shenley @ Abingdon United 10.30

Mon 3rd May
Berks & Bucks Senior Cup - Maidenhead United v Wycombe @ Marlow 3.00
Combined Counties Division 1 Cup - Croydon Municipal v Worcester Park - Ashford Town (Middx) FC, 3pm
CMFL League Cup - Alfreton Town, 3pm
Middlesex Senior Charity Cup - North Greenford United v Enfield Town OR Bedfont @ Hampton & Richmond Borough

Tues 4th May
Surrey Senior Cup - Sutton United v Godalming Town - Metropolitan Police FC 7.30pm
Leics Senior Cup - Thurmaston Town vs Heather St John - Leics FA, Holmes Park, 7.00pm

Weds 5th May
Surrey Intermediate Cup - Virginia Water v Epsom Eagles - Walton Casuals FC 7.30pm

Thurs 6th May
Faringdon Thursday Memorial Cup - Faringdon Town v Lambourn Sports - Faringdon 6.30
Aldershot Senior Cup Final - Fleet Town v Farnborough or (Cove/farnborough North End) at Aldershot Town
Sat 8th May
Berks & Bucks Intermediate Cup - Bucks CC v New Bradwell St Peter @ Buckingham Athletic 3.00 PM
Surrey Elite Intermediate League Cup - Bletchingley v Wandgas Sports - Ashford Town (Middx) FC. 3pm
Suffolk Senior Reserve Cup - Haverhill Rovers vs Lowestoft Town - Whitton United FC, 2.15pm
Hunts Senior Cup - St Neots Town vs Yaxley - Venue TBA, 3.00pm

Sun 9th May 2010
Berks & Bucks Sunday Junior Trophy - FC Whitley v Happy Union Reserves @ Abingdon United 10.30

Mon 10th May
Notts Senior Cup - Notts County FC, 7.30pm
Middlesex Premier Cup - Bedfont Sports v Hayes & Yeading United @ Hayes & Yeading
North Hants Senior Cup - Fleet Town v Alresford Town at Andover New Street 7.45 p.m.
Tues 11th May
Leics Westerby Challenge Cup - Walkers Stadium, Leicester City FC, 7.45pm (prov)

Weds 12th May
Surrey Junior Cup - Chessington K.C. V Claygate & Ditton - Merstham FC, 7.30pm
Basingstoke Senior Cup - Fleet Town v Alton Town or Tadley Calleva at Thatcham Town 7.45 p.m.
Thurs 13th May
Surrey Lower Junior Cup - Weybridge Town v Abbey Rangers 'A' - Banstead Athletic FC 7.30pm

TBA
Middlesex Sunday Charity Cup - Barnes Albion OR Broadfields United v Broadway Celtic @ Bedfont Sports
Middlesex George Ruffell Shield - Staines Town v Middlesex Senior Charity cup winners @ Staines Town



John Treleven
Qatar World Cup bid member!

Apr 25, 2010, 9:14 AM

Posts: 17670
Location: Jersey
Team(s):

Post #64 of 74 (10893 views)
Shortcut
Re: [HarryC] Cup finals [In reply to] Can't Post or Reply Privately

Sunday 25th April
Middlesex Womens Junior Cup - Barnet Ladies Res v WFC Fulham Res @ Uxbridge
Berks & Bucks Womens Trophy - Chesham United Ladies Reserves v City Belles @ Abingdon United 2.30 Berks & Bucks Womens Senior Cup - Chesham United Ladies v Reading @ Abingdon United 6.00
Channel Islands U16 (John Leatt) - Northerners v First Tower United (inter-insular league champions)
Jersey U18 (De Ste Croix) - Jersey Wanderers (champions) v The Rest - St. Peter 10.30


Tues 27th April
Notts FA Intermediate Cup Final - Gedling Southbank vs Retford Town - Rainworth Miners Welfare FC, 7.30pm
Jersey U16 Div 2 (Alex Scott) - Trinity v St. Brelade - Springfield 7.30

Weds 28th April
Essex Junior Trophy - Beacon Hill Rovers vs St Clere's - Billericay Town FC, 7.30pm
London Senior Cup - Harrow Borough FC
Cambs Junior Challenge Cup - Longstanton vs Dullingham - Histon FC, 7.30pm
Middlesex Intermediate Cup - Park View v Broadfields United @ Northwood

Thurs 29th April
Cambs Lower Junior Challenge Cup - Orwell vs Chatteris Town Res - Venue TBA, 7.30pm
Jersey U14 Div 2 (Cory Paints) - St. Clement B v Jersey Wanderers B - Springfield 7.30

Sat May 1st
Western League Cup Final (Les Phillips Cup)
@ Bristol Manor Farm FC 15:00

Sunday 2nd May
Middlesex Sunday Premier Cup - Barnes Albion v Broadfields United @ Wealdstone
Berks & Bucks Sunday Junior Cup - FC Fernhill v Boca Shenley @ Abingdon United 10.30

Mon 3rd May
Berks & Bucks Senior Cup - Maidenhead United v Wycombe @ Marlow 3.00
Combined Counties Division 1 Cup - Croydon Municipal v Worcester Park - Ashford Town (Middx) FC, 3pm
CMFL League Cup - Alfreton Town, 3pm
Middlesex Senior Charity Cup - North Greenford United v Enfield Town OR Bedfont @ Hampton & Richmond Borough

Tues 4th May
Surrey Senior Cup - Sutton United v Godalming Town - Metropolitan Police FC 7.30pm
Leics Senior Cup - Thurmaston Town vs Heather St John - Leics FA, Holmes Park, 7.00pm

Weds 5th May
Surrey Intermediate Cup - Virginia Water v Epsom Eagles - Walton Casuals FC 7.30pm

Thurs 6th May
Faringdon Thursday Memorial Cup - Faringdon Town v Lambourn Sports - Faringdon 6.30
Aldershot Senior Cup Final - Fleet Town v Farnborough or (Cove/farnborough North End) at Aldershot Town
Sat 8th May
Berks & Bucks Intermediate Cup - Bucks CC v New Bradwell St Peter @ Buckingham Athletic 3.00 PM
Surrey Elite Intermediate League Cup - Bletchingley v Wandgas Sports - Ashford Town (Middx) FC. 3pm
Suffolk Senior Reserve Cup - Haverhill Rovers vs Lowestoft Town - Whitton United FC, 2.15pm
Hunts Senior Cup - St Neots Town vs Yaxley - Venue TBA, 3.00pm

Sun 9th May 2010
Berks & Bucks Sunday Junior Trophy - FC Whitley v Happy Union Reserves @ Abingdon United 10.30

Mon 10th May
Notts Senior Cup - Notts County FC, 7.30pm
Middlesex Premier Cup - Bedfont Sports v Hayes & Yeading United @ Hayes & Yeading
North Hants Senior Cup - Fleet Town v Alresford Town at Andover New Street 7.45 p.m.
Tues 11th May
Leics Westerby Challenge Cup - Walkers Stadium, Leicester City FC, 7.45pm (prov)

Weds 12th May
Surrey Junior Cup - Chessington K.C. V Claygate & Ditton - Merstham FC, 7.30pm
Basingstoke Senior Cup - Fleet Town v Alton Town or Tadley Calleva at Thatcham Town 7.45 p.m.
Thurs 13th May
Surrey Lower Junior Cup - Weybridge Town v Abbey Rangers 'A' - Banstead Athletic FC 7.30pm

TBA
Middlesex Sunday Charity Cup - Barnes Albion OR Broadfields United v Broadway Celtic @ Bedfont Sports
Middlesex George Ruffell Shield - Staines Town v Middlesex Senior Charity cup winners @ Staines Town



sandhurstbee
Man City Transfer Target!


Apr 25, 2010, 1:31 PM

Posts: 6446
Location: Little Sandhurst, Berkshire
Team(s): Brentford, Sandhurst Town and Most local Non League sides.

Post #65 of 74 (10878 views)
Shortcut
Re: [John Treleven] Cup finals [In reply to] Can't Post or Reply Privately


In Reply To


Sunday 25th April
Middlesex Womens Junior Cup - Barnet Ladies Res v WFC Fulham Res @ Uxbridge
Berks & Bucks Womens Trophy - Chesham United Ladies Reserves v City Belles @ Abingdon United 2.30 Berks & Bucks Womens Senior Cup - Chesham United Ladies v Reading @ Abingdon United 6.00
Channel Islands U16 (John Leatt) - Northerners v First Tower United (inter-insular league champions)
Jersey U18 (De Ste Croix) - Jersey Wanderers (champions) v The Rest - St. Peter 10.30


Tues 27th April
Notts FA Intermediate Cup Final - Gedling Southbank vs Retford Town - Rainworth Miners Welfare FC, 7.30pm
Jersey U16 Div 2 (Alex Scott) - Trinity v St. Brelade - Springfield 7.30

Weds 28th April
Essex Junior Trophy - Beacon Hill Rovers vs St Clere's - Billericay Town FC, 7.30pm
London Senior Cup - Harrow Borough FC
Cambs Junior Challenge Cup - Longstanton vs Dullingham - Histon FC, 7.30pm
Middlesex Intermediate Cup - Park View v Broadfields United @ Northwood

Thurs 29th April
Cambs Lower Junior Challenge Cup - Orwell vs Chatteris Town Res - Venue TBA, 7.30pm
Jersey U14 Div 2 (Cory Paints) - St. Clement B v Jersey Wanderers B - Springfield 7.30

Sat May 1st
Western League Cup Final (Les Phillips Cup)
@ Bristol Manor Farm FC 15:00

Sunday 2nd May
Middlesex Sunday Premier Cup - Barnes Albion v Broadfields United @ Wealdstone
Berks & Bucks Sunday Junior Cup - FC Fernhill v Boca Shenley @ Abingdon United 10.30

Mon 3rd May
Berks & Bucks Senior Cup - Maidenhead United v Wycombe @ Marlow 3.00
Combined Counties Division 1 Cup - Croydon Municipal v Worcester Park - Ashford Town (Middx) FC, 3pm
CMFL League Cup - Alfreton Town, 3pm
Huntingdon Senior Cup: St Neots Town v Yaxley @ Huntingdon Town 3.00
Middlesex Senior Charity Cup - North Greenford United v Enfield Town OR Bedfont @ Hampton & Richmond Borough

Tues 4th May
Surrey Senior Cup - Sutton United v Godalming Town - Metropolitan Police FC 7.30pm
Leics Senior Cup - Thurmaston Town vs Heather St John - Leics FA, Holmes Park, 7.00pm

Weds 5th May
Surrey Intermediate Cup - Virginia Water v Epsom Eagles - Walton Casuals FC 7.30pm

Thurs 6th May
Faringdon Thursday Memorial Cup - Faringdon Town v Lambourn Sports - Faringdon 6.30
Aldershot Senior Cup Final - Fleet Town v Farnborough or (Cove/farnborough North End) at Aldershot Town
Sat 8th May
Berks & Bucks Intermediate Cup - Bucks CC v New Bradwell St Peter @ Buckingham Athletic 3.00 PM
Surrey Elite Intermediate League Cup - Bletchingley v Wandgas Sports - Ashford Town (Middx) FC. 3pm
Suffolk Senior Reserve Cup - Haverhill Rovers vs Lowestoft Town - Whitton United FC, 2.15pm
Hunts Senior Cup - St Neots Town vs Yaxley - Venue TBA, 3.00pm

Sun 9th May 2010
Berks & Bucks Sunday Junior Trophy - FC Whitley v Happy Union Reserves @ Abingdon United 10.30

Mon 10th May
Notts Senior Cup - Notts County FC, 7.30pm
Middlesex Premier Cup - Bedfont Sports v Hayes & Yeading United @ Hayes & Yeading
North Hants Senior Cup - Fleet Town v Alresford Town at Andover New Street 7.45 p.m.
Tues 11th May
Leics Westerby Challenge Cup - Walkers Stadium, Leicester City FC, 7.45pm (prov)

Weds 12th May
Surrey Junior Cup - Chessington K.C. V Claygate & Ditton - Merstham FC, 7.30pm
Basingstoke Senior Cup - Fleet Town v Alton Town or Tadley Calleva at Thatcham Town 7.45 p.m.
Thurs 13th May
Surrey Lower Junior Cup - Weybridge Town v Abbey Rangers 'A' - Banstead Athletic FC 7.30pm

TBA
Middlesex Sunday Charity Cup - Barnes Albion OR Broadfields United v Broadway Celtic @ Bedfont Sports
Middlesex George Ruffell Shield - Staines Town v Middlesex Senior Charity cup winners @ Staines Town



***********************************
Last New Ground 2016/17 (15) 29/4/2017 HIGHMOOR/IBIS RESERVES 1 Mortimer 1 - Thames Valley premier league, Premier Division



noprogs
First Team Star

Apr 26, 2010, 10:13 PM

Posts: 1515
Location: west riding of yorkshire
Team(s):

Post #66 of 74 (10778 views)
Shortcut
Re: [sandhurstbee] Cup finals [In reply to] Can't Post or Reply Privately


In Reply To

In Reply To


Sunday 25th April
Middlesex Womens Junior Cup - Barnet Ladies Res v WFC Fulham Res @ Uxbridge
Berks & Bucks Womens Trophy - Chesham United Ladies Reserves v City Belles @ Abingdon United 2.30 Berks & Bucks Womens Senior Cup - Chesham United Ladies v Reading @ Abingdon United 6.00
Channel Islands U16 (John Leatt) - Northerners v First Tower United (inter-insular league champions)
Jersey U18 (De Ste Croix) - Jersey Wanderers (champions) v The Rest - St. Peter 10.30

Tues 27th April
Notts FA Intermediate Cup Final - Gedling Southbank vs Retford Town - Rainworth Miners Welfare FC, 7.30pm
Jersey U16 Div 2 (Alex Scott) - Trinity v St. Brelade - Springfield 7.30

Weds 28th April
Essex Junior Trophy - Beacon Hill Rovers vs St Clere's - Billericay Town FC, 7.30pm
London Senior Cup - Harrow Borough FC
Cambs Junior Challenge Cup - Longstanton vs Dullingham - Histon FC, 7.30pm
Middlesex Intermediate Cup - Park View v Broadfields United @ Northwood

Thurs 29th April
Cambs Lower Junior Challenge Cup - Orwell vs Chatteris Town Res - Venue TBA, 7.30pm
Jersey U14 Div 2 (Cory Paints) - St. Clement B v Jersey Wanderers B - Springfield 7.30 Friday 30th April West Riding County Challenge Cup @ Fleet Lane,Woodlesford 7:30pm Albion Sports v Knaresborough T

Sat May 1st
Western League Cup Final (Les Phillips Cup)
@ Bristol Manor Farm FC 15:00

Sunday 2nd May
Middlesex Sunday Premier Cup - Barnes Albion v Broadfields United @ Wealdstone
Berks & Bucks Sunday Junior Cup - FC Fernhill v Boca Shenley @ Abingdon United 10.30

Mon 3rd May
Berks & Bucks Senior Cup - Maidenhead United v Wycombe @ Marlow 3.00
Combined Counties Division 1 Cup - Croydon Municipal v Worcester Park - Ashford Town (Middx) FC, 3pm
CMFL League Cup - Alfreton Town, 3pm
Huntingdon Senior Cup: St Neots Town v Yaxley @ Huntingdon Town 3.00
Middlesex Senior Charity Cup - North Greenford United v Enfield Town OR Bedfont @ Hampton & Richmond Borough

Tues 4th May
Surrey Senior Cup - Sutton United v Godalming Town - Metropolitan Police FC 7.30pm
Leics Senior Cup - Thurmaston Town vs Heather St John - Leics FA, Holmes Park, 7.00pm

Weds 5th May
Surrey Intermediate Cup - Virginia Water v Epsom Eagles - Walton Casuals FC 7.30pm

Thurs 6th May
Faringdon Thursday Memorial Cup - Faringdon Town v Lambourn Sports - Faringdon 6.30
Aldershot Senior Cup Final - Fleet Town v Farnborough or (Cove/farnborough North End) at Aldershot Town
Sat 8th May
Berks & Bucks Intermediate Cup - Bucks CC v New Bradwell St Peter @ Buckingham Athletic 3.00 PM
Surrey Elite Intermediate League Cup - Bletchingley v Wandgas Sports - Ashford Town (Middx) FC. 3pm
Suffolk Senior Reserve Cup - Haverhill Rovers vs Lowestoft Town - Whitton United FC, 2.15pm
Hunts Senior Cup - St Neots Town vs Yaxley - Venue TBA, 3.00pm

Sun 9th May 2010
Berks & Bucks Sunday Junior Trophy - FC Whitley v Happy Union Reserves @ Abingdon United 10.30

Mon 10th May
Notts Senior Cup - Notts County FC, 7.30pm
Middlesex Premier Cup - Bedfont Sports v Hayes & Yeading United @ Hayes & Yeading
North Hants Senior Cup - Fleet Town v Alresford Town at Andover New Street 7.45 p.m.
Tues 11th May
Leics Westerby Challenge Cup - Walkers Stadium, Leicester City FC, 7.45pm (prov)

Weds 12th May
Surrey Junior Cup - Chessington K.C. V Claygate & Ditton - Merstham FC, 7.30pm
Basingstoke Senior Cup - Fleet Town v Alton Town or Tadley Calleva at Thatcham Town 7.45 p.m.
Thurs 13th May
Surrey Lower Junior Cup - Weybridge Town v Abbey Rangers 'A' - Banstead Athletic FC 7.30pm

TBA
Middlesex Sunday Charity Cup - Barnes Albion OR Broadfields United v Broadway Celtic @ Bedfont Sports
Middlesex George Ruffell Shield - Staines Town v Middlesex Senior Charity cup winners @ Staines Town



(This post was edited by noprogs on Apr 26, 2010, 10:15 PM)


mr creosote
Chelsea Transfer Target


Apr 30, 2010, 12:58 PM

Posts: 3996
Location: Suffolk/Essex/Cambs border - work it out!
Team(s): Grays Athletic, Haverhill Rovers

Post #67 of 74 (10561 views)
Shortcut
Re: [noprogs] Cup finals [In reply to] Can't Post or Reply Privately

Friday 30th April
West Riding County Challenge Cup @ Fleet Lane,Woodlesford 7:30pm Albion Sports v Knaresborough T

Sat May 1st
Western League Cup Final (Les Phillips Cup)
@ Bristol Manor Farm FC 15:00

Sunday 2nd May
Middlesex Sunday Premier Cup - Barnes Albion v Broadfields United @ Wealdstone
Berks & Bucks Sunday Junior Cup - FC Fernhill v Boca Shenley @ Abingdon United 10.30

Mon 3rd May
Berks & Bucks Senior Cup - Maidenhead United v Wycombe @ Marlow 3.00
Combined Counties Division 1 Cup - Croydon Municipal v Worcester Park - Ashford Town (Middx) FC, 3pm
CMFL League Cup - Alfreton Town, 3pm
Huntingdon Senior Cup: St Neots Town v Yaxley @ Huntingdon Town 3.00
Middlesex Senior Charity Cup - North Greenford United v Enfield Town OR Bedfont @ Hampton & Richmond Borough

Tues 4th May
Surrey Senior Cup - Sutton United v Godalming Town - Metropolitan Police FC 7.30pm
Leics Senior Cup - Thurmaston Town vs Heather St John - Leics FA, Holmes Park, 7.00pm

Weds 5th May
Surrey Intermediate Cup - Virginia Water v Epsom Eagles - Walton Casuals FC 7.30pm

Thurs 6th May
Faringdon Thursday Memorial Cup - Faringdon Town v Lambourn Sports - Faringdon 6.30
Aldershot Senior Cup Final - Fleet Town v Farnborough or (Cove/farnborough North End) at Aldershot Town

Sat 8th May
Berks & Bucks Intermediate Cup - Bucks CC v New Bradwell St Peter @ Buckingham Athletic 3.00 PM
Surrey Elite Intermediate League Cup - Bletchingley v Wandgas Sports - Ashford Town (Middx) FC. 3pm
Suffolk Senior Reserve Cup - Haverhill Rovers vs Lowestoft Town - Whitton United FC, 2.15pm
Hunts Senior Cup - St Neots Town vs Yaxley - Venue TBA, 3.00pm

Sun 9th May 2010
Berks & Bucks Sunday Junior Trophy - FC Whitley v Happy Union Reserves @ Abingdon United 10.30

Mon 10th May
Notts Senior Cup - Notts County FC, 7.30pm
Middlesex Premier Cup - Bedfont Sports v Hayes & Yeading United @ Hayes & Yeading
North Hants Senior Cup - Fleet Town v Alresford Town at Andover New Street 7.45 p.m.

Tues 11th May
Leics Westerby Challenge Cup - Walkers Stadium, Leicester City FC, 7.45pm (prov)
Cambs Lower Junior Challenge Cup - Orwell vs Chatteris Town Res - Histon FC, 7.30pm

Weds 12th May
Surrey Junior Cup - Chessington K.C. V Claygate & Ditton - Merstham FC, 7.30pm
Basingstoke Senior Cup - Fleet Town v Alton Town or Tadley Calleva at Thatcham Town 7.45 p.m.

Thurs 13th May
Surrey Lower Junior Cup - Weybridge Town v Abbey Rangers 'A' - Banstead Athletic FC 7.30pm

TBA
Middlesex Sunday Charity Cup - Barnes Albion OR Broadfields United v Broadway Celtic @ Bedfont Sports
Middlesex George Ruffell Shield - Staines Town v Middlesex Senior Charity cup winners @ Staines Town



royals26
Man City Transfer Target!


May 5, 2010, 5:05 PM

Posts: 6310
Location: Reading
Team(s): Reading

Post #68 of 74 (10279 views)
Shortcut
Re: [mr creosote] Cup finals [In reply to] Can't Post or Reply Privately

EDITED - Line Feed trouble again MadMadMad


In Reply To

Weds 5th May
Surrey Intermediate Cup - Virginia Water v Epsom Eagles - Walton Casuals FC 7.30pm

Thurs 6th May
Herts FA - Charity Cup Final
Broxbourne Borough v Hemel Hempstead Town
@ County Ground, Letchworth
SCILW Challenge FINAL
19:30 Yateley Green v Pyrford
@ Godalming Town FC

Faringdon Thursday Memorial Cup - Faringdon Town v Lambourn Sports - Faringdon 6.30
Aldershot Senior Cup Final - Fleet Town v Cove Postponed to a later date - Aldershot w/drawn use of the ground because of their involvement in the L2 Play Offs

Sat 8th May
Berks & Bucks Intermediate Cup - Bucks CC v New Bradwell St Peter @ Buckingham Athletic 3.00 PM
Surrey Elite Intermediate League Cup - Bletchingley v Wandgas Sports - Ashford Town (Middx) FC. 3pm
Suffolk Senior Reserve Cup - Haverhill Rovers vs Lowestoft Town - Whitton United FC, 2.15pm
Hunts Senior Cup - St Neots Town vs Yaxley - Venue TBA, 3.00pm played @ Huntingdon FC on Monday 3rd May 1-0 to St Neots
SSM1 Cup Final
Hoddesdon Town v London Colney
At Royston Town FC
AG Kingham Cup Final K.O. 14.00
at Abingdon Utd. F.C.
Benson AFC Res. Kintbury Res.

North Berks Cup Final K.O. 19.00
at Abingdon Utd. F.C.
Saxton Rovers AFC Wallingford


Sun 9th May 2010
Berks & Bucks Sunday Junior Trophy - FC Whitley v Happy Union Reserves @ Abingdon United 10.30

Mon 10th May
Notts Senior Cup - Notts County FC, 7.30pm
Middlesex Premier Cup - Bedfont Sports v Hayes & Yeading United @ Hayes & Yeading
North Hants Senior Cup - Fleet Town v Alresford Town at Andover New Street 7.45 p.m.

Tues 11th May
Leics Westerby Challenge Cup - Walkers Stadium, Leicester City FC, 7.45pm (prov)
Cambs Lower Junior Challenge Cup - Orwell vs Chatteris Town Res - Histon FC, 7.30pm
SSM Challenge Trophy Final
Broxbourne Borough v London Colney]
@ Colney Heath FC
Herts FA - Charity Shield Final
St Margaretsbury v Oxhey Jets
@ Herts County Ground


Weds 12th May
Surrey Junior Cup - Chessington K.C. V Claygate & Ditton - Merstham FC, 7.30pm
Basingstoke Senior Cup - Fleet Town v Alton Town at Thatcham Town 7.45 p.m.


Reading Senior Cup @ Madejski Flackwell Heath v Westwood Utd

Thurs 13th May
Surrey Lower Junior Cup - Weybridge Town v Abbey Rangers 'A' - Banstead Athletic FC 7.30pm

TBA
Middlesex Sunday Charity Cup - Barnes Albion OR Broadfields United v Broadway Celtic @ Bedfont Sports
Middlesex George Ruffell Shield - Staines Town v Middlesex Senior Charity cup winners @ Staines Town
Sunday 16th May
SSM Floodlit Cup Final
Broxbourne Borough v Royston Town/Oxhey Jets
@ Broxbourne KO 15:00



(This post was edited by royals26 on May 5, 2010, 6:53 PM)


HarryC
Chelsea Transfer Target

May 6, 2010, 3:46 PM

Posts: 3191
Location: Fleet
Team(s): Fleet, Aldershot, Chelsea

Post #69 of 74 (10201 views)
Shortcut
Re: [royals26] Cup finals [In reply to] Can't Post or Reply Privately

 

Thurs 6th May
Herts FA - Charity Cup Final
Broxbourne Borough v Hemel Hempstead Town
@ County Ground, Letchworth
SCILW Challenge FINAL
19:30 Yateley Green v Pyrford
@ Godalming Town FC

Faringdon Thursday Memorial Cup - Faringdon Town v Lambourn Sports - Faringdon 6.30
Aldershot Senior Cup Final - Fleet Town v Cove Postponed to a later date - Aldershot w/drawn use of the ground because of their involvement in the L2 Play Offs SEE 08/05******

Sat 8th May


Aldershot Senior Cup Final to be played at Fleet Town - Cove v Fleet Town NOTE KICK OFF TIME 2.00 p.m.
Berks & Bucks Intermediate Cup - Bucks CC v New Bradwell St Peter @ Buckingham Athletic 3.00 PM
Surrey Elite Intermediate League Cup - Bletchingley v Wandgas Sports - Ashford Town (Middx) FC. 3pm
Suffolk Senior Reserve Cup - Haverhill Rovers vs Lowestoft Town - Whitton United FC, 2.15pm
Hunts Senior Cup - St Neots Town vs Yaxley - Venue TBA, 3.00pm played @ Huntingdon FC on Monday 3rd May 1-0 to St Neots
SSM1 Cup Final
Hoddesdon Town v London Colney
At Royston Town FC
AG Kingham Cup Final K.O. 14.00
at Abingdon Utd. F.C.
Benson AFC Res. Kintbury Res.

North Berks Cup Final K.O. 19.00
at Abingdon Utd. F.C.
Saxton Rovers AFC Wallingford


Sun 9th May 2010
Berks & Bucks Sunday Junior Trophy - FC Whitley v Happy Union Reserves @ Abingdon United 10.30

Mon 10th May
Notts Senior Cup - Notts County FC, 7.30pm
Middlesex Premier Cup - Bedfont Sports v Hayes & Yeading United @ Hayes & Yeading
North Hants Senior Cup - Fleet Town v Alresford Town at Andover New Street 7.45 p.m.

Tues 11th May
Leics Westerby Challenge Cup - Walkers Stadium, Leicester City FC, 7.45pm (prov)
Cambs Lower Junior Challenge Cup - Orwell vs Chatteris Town Res - Histon FC, 7.30pm
SSM Challenge Trophy Final
Broxbourne Borough v London Colney]
@ Colney Heath FC
Herts FA - Charity Shield Final
St Margaretsbury v Oxhey Jets
@ Herts County Ground


Weds 12th May
Surrey Junior Cup - Chessington K.C. V Claygate & Ditton - Merstham FC, 7.30pm
Basingstoke Senior Cup - Fleet Town v Alton Town at Thatcham Town 7.45 p.m.


Reading Senior Cup @ Madejski Flackwell Heath v Westwood Utd

Thurs 13th May
Surrey Lower Junior Cup - Weybridge Town v Abbey Rangers 'A' - Banstead Athletic FC 7.30pm

TBA
Middlesex Sunday Charity Cup - Barnes Albion OR Broadfields United v Broadway Celtic @ Bedfont Sports
Middlesex George Ruffell Shield - Staines Town v Middlesex Senior Charity cup winners @ Staines Town
Sunday 16th May
SSM Floodlit Cup Final
Broxbourne Borough v Royston Town/Oxhey Jets
@ Broxbourne KO 15:00




southend statto
First Team Star

May 7, 2010, 10:45 AM

Posts: 2062
Location: East Anglia (South Division)
Team(s): most of my local sides

Post #70 of 74 (10153 views)
Shortcut
Re: [HarryC] Cup finals [In reply to] Can't Post or Reply Privately

Sat 8th May

Aldershot Senior Cup Final to be played at Fleet Town - Cove v Fleet Town NOTE KICK OFF TIME 2.00 p.m.
Berks & Bucks Intermediate Cup - Bucks CC v New Bradwell St Peter @ Buckingham Athletic 3.00 PM
Surrey Elite Intermediate League Cup - Bletchingley v Wandgas Sports - Ashford Town (Middx) FC. 3pm
Suffolk Senior Reserve Cup - Haverhill Rovers vs Lowestoft Town - Whitton United FC, 2.15pm
Hunts Senior Cup - St Neots Town vs Yaxley - Venue TBA, 3.00pm played @ Huntingdon FC on Monday 3rd May 1-0 to St Neots
SSM1 Cup Final
Hoddesdon Town v London Colney
At Royston Town FC
AG Kingham Cup Final K.O. 14.00
at Abingdon Utd. F.C.
Benson AFC Res. Kintbury Res.
North Berks Cup Final K.O. 19.00
at Abingdon Utd. F.C.
Saxton Rovers AFC Wallingford

Sun 9th May 2010
Berks & Bucks Sunday Junior Trophy - FC Whitley v Happy Union Reserves @ Abingdon United 10.30

Mon 10th May
Notts Senior Cup - Notts County FC, 7.30pm
Middlesex Premier Cup - Bedfont Sports v Hayes & Yeading United @ Hayes & Yeading
North Hants Senior Cup - Fleet Town v Alresford Town at Andover New Street 7.45 p.m.

Tues 11th May
Leics Westerby Challenge Cup - Walkers Stadium, Leicester City FC, 7.45pm (prov)
Cambs Lower Junior Challenge Cup - Orwell vs Chatteris Town Res - Histon FC, 7.30pm
SSM Challenge Trophy Final
Broxbourne Borough v London Colney]
@ Colney Heath FC
Herts FA - Charity Shield Final
St Margaretsbury v Oxhey Jets
@ Herts County Ground

Weds 12th May
Surrey Junior Cup - Chessington K.C. V Claygate & Ditton - Merstham FC, 7.30pm
Basingstoke Senior Cup - Fleet Town v Alton Town at Thatcham Town 7.45 p.m.


Reading Senior Cup @ Madejski Flackwell Heath v Westwood Utd

Thurs 13th May
Surrey Lower Junior Cup - Weybridge Town v Abbey Rangers 'A' - Banstead Athletic FC 7.30pm

TBA
Middlesex Sunday Charity Cup - Barnes Albion OR Broadfields United v Broadway Celtic @ Bedfont Sports
Middlesex George Ruffell Shield - Staines Town v Middlesex Senior Charity cup winners @ Staines Town
Sunday 16th May
SSM Floodlit Cup Final
Broxbourne Borough v Royston Town/Oxhey Jets
@ Broxbourne KO 15:00

WEDNESDAY 19TH MAY
ESSEX COUNTY FA TOLLESHUNT D'ARCY MEMORIAL CUP FINAL
WITHAM TOWN V. BURNHAM RAMBLERS
AT WITHAM TOWN FC


stourboy
First Team Star


May 7, 2010, 12:52 PM

Posts: 1571
Location: Stourbridge
Team(s): Stourbridge FC, Sheffield Wednesday

Post #71 of 74 (10136 views)
Shortcut
Re: [southend statto] Cup finals [In reply to] Can't Post or Reply Privately

Leics Westerby Challenge Cup - Walkers Stadium, Leicester City FC
Loughborough Dynamo v Barwell
is now Tuesday, 18th May


southend statto
First Team Star

May 9, 2010, 8:36 AM

Posts: 2062
Location: East Anglia (South Division)
Team(s): most of my local sides

Post #72 of 74 (10019 views)
Shortcut
Re: [stourboy] Cup finals [In reply to] Can't Post or Reply Privately

Mon 10th May
Notts Senior Cup - Notts County FC, 7.30pm
Middlesex Premier Cup - Bedfont Sports v Hayes & Yeading United @ Hayes & Yeading
North Hants Senior Cup - Fleet Town v Alresford Town at Andover New Street 7.45 p.m.

Tues 11th May

Cambs Lower Junior Challenge Cup - Orwell vs Chatteris Town Res - Histon FC, 7.30pm
SSM Challenge Trophy Final
Broxbourne Borough v London Colney]
@ Colney Heath FC
Herts FA - Charity Shield Final
St Margaretsbury v Oxhey Jets
@ Herts County Ground
Essex Olympian League Cup Final at Billericay Town FC

Hannakins Farm v. Westhamians

Weds 12th May
Surrey Junior Cup - Chessington K.C. V Claygate & Ditton - Merstham FC, 7.30pm
Basingstoke Senior Cup - Fleet Town v Alton Town at Thatcham Town 7.45 p.m.


Reading Senior Cup @ Madejski Flackwell Heath v Westwood Utd

Thurs 13th May
Surrey Lower Junior Cup - Weybridge Town v Abbey Rangers 'A' - Banstead Athletic FC 7.30pm
Essex Olympian League Denny King Memorial Cup Final at Billericay Town FC
Epping v. Wadham Lodge

TBA
Middlesex Sunday Charity Cup - Barnes Albion OR Broadfields United v Broadway Celtic @ Bedfont Sports
Middlesex George Ruffell Shield - Staines Town v Middlesex Senior Charity cup winners @ Staines Town
Sunday 16th May
SSM Floodlit Cup Final
Broxbourne Borough v Royston Town/Oxhey Jets
@ Broxbourne KO 15:00

Tues. 18 May
Leics Westerby Challenge Cup - Walkers Stadium, Leicester City FC, 7.45pm
Loughborough Dynamo v Barwell

WEDNESDAY 19TH MAY
ESSEX COUNTY FA TOLLESHUNT D'ARCY MEMORIAL CUP FINAL
WITHAM TOWN V. BURNHAM RAMBLERS
AT WITHAM TOWN FC


royals26
Man City Transfer Target!


May 9, 2010, 11:15 AM

Posts: 6310
Location: Reading
Team(s): Reading

Post #73 of 74 (9995 views)
Shortcut
Re: [southend statto] Cup finals [In reply to] Can't Post or Reply Privately


In Reply To
Mon 10th May
Notts Senior Cup - Notts County FC, 7.30pm
Middlesex Premier Cup - Bedfont Sports v Hayes & Yeading United @ Hayes & Yeading
North Hants Senior Cup - Fleet Town v Alresford Town at Andover New Street 7.45 p.m.

Tues 11th May

Cambs Lower Junior Challenge Cup - Orwell vs Chatteris Town Res - Histon FC, 7.30pm
SSM Challenge Trophy Final
Broxbourne Borough v London Colney]
@ Colney Heath FC
Herts FA - Charity Shield Final
St Margaretsbury v Oxhey Jets
@ Herts County Ground
Essex Olympian League Cup Final at Billericay Town FC

Hannakins Farm v. Westhamians

Weds 12th May
Surrey Junior Cup - Chessington K.C. V Claygate & Ditton - Merstham FC, 7.30pm
Basingstoke Senior Cup - Fleet Town v Alton Town at Thatcham Town 7.45 p.m.


Reading Senior Cup @ Madejski Flackwell Heath v Westwood Utd KO 19:00h

Thurs 13th May
Surrey Lower Junior Cup - Weybridge Town v Abbey Rangers 'A' - Banstead Athletic FC 7.30pm
Essex Olympian League Denny King Memorial Cup Final at Billericay Town FC
Epping v. Wadham Lodge
Southern Combination Cup Reading Town v Hanworth Villa @ Scours Lane RTFC KO 19:45
TBA
Middlesex Sunday Charity Cup - Barnes Albion OR Broadfields United v Broadway Celtic @ Bedfont Sports
Middlesex George Ruffell Shield - Staines Town v Middlesex Senior Charity cup winners @ Staines Town


Friday 14th May Berkshire Trophy Centre Senior Final Wokingham & Emmbrook v Woodcote/Stoke Row FC ...from the Woodcote Village site

Quote
Woodcote/Stoke Row FC Senior 1st team have reached the final of the Berkshire Trophy Centre Senior Cup, which is the most prestigious cup competition in the Area.
They will be playing Wokingham & Emmbrook FC
at the Madjeski Stadium, Reading , kick off 7pm.
Admission 3 (children free).


PS There was a programme done for this last year too - if you got there early enough! Wink They only opened up the Lower West Stand.

Sunday 16th May
SSM Floodlit Cup Final
Broxbourne Borough v Royston Town/Oxhey Jets
@ Broxbourne KO 15:00

Tues. 18 May
Leics Westerby Challenge Cup - Walkers Stadium, Leicester City FC, 7.45pm
Loughborough Dynamo v Barwell

WEDNESDAY 19TH MAY
ESSEX COUNTY FA TOLLESHUNT D'ARCY MEMORIAL CUP FINAL
WITHAM TOWN V. BURNHAM RAMBLERS
AT WITHAM TOWN FC



royals26
Man City Transfer Target!


May 13, 2010, 12:02 PM

Posts: 6310
Location: Reading
Team(s): Reading

Post #74 of 74 (9799 views)
Shortcut
Re: [royals26] Cup finals [In reply to] Can't Post or Reply Privately

Sorry - too late to use EDIT Blush


In Reply To

In Reply To
Friday 14th May Berkshire Trophy Centre Senior Final Wokingham & Emmbrook v Woodcote/Stoke Row FC ...from the Woodcote Village site

Quote
Woodcote/Stoke Row FC Senior 1st team have reached the final of the Berkshire Trophy Centre Senior Cup, which is the most prestigious cup competition in the Area.
They will be playing Wokingham & Emmbrook FC
at the Madjeski Stadium, Reading , kick off 7pm.
Admission 3 (children free).

PS There was a programme done for this last year too - if you got there early enough! Wink They only opened up the Lower West Stand.

Got an e-mail from the club (RFC) - the East Stand is open for this game - entry via Gate 8 adjacent to the Jazz Cafe - Car Parks are free. Went last night (Wed) for the RG Senior Final - was 4.00 + 1 prog. PS Mind you I'm sure they said that last year and swapped to the Lower West at almost the last minute! Crazy

First page Previous page 1 2 3 Next page Last page  View All
 
 


free hit counters

Search for (options) HOSTED BY SUMMIT SOCCER v.1.2.3