Non League Matters - The Continuation of Tonys english Football Site 



  Main Index MAIN
INDEX
Search Posts SEARCH
POSTS
Who's Online WHO'S
ONLINE
Log in LOG
IN

THIS FORUM IS NOW READ ONLY - PLEASE HEAD OVER TO THE NEW FORUM HERE (CLICK LINK) TO REGISTER A NEW ACCOUNT - THANKS

Home: Non League Football Information: FA Competitions: Re: [John Treleven] F.A. Women's Cup 2018-19: Edit Log



John Treleven
Qatar World Cup bid member! / Moderator

Sep 23, 2018, 6:41 PM

Posts: 17670
Location: Jersey
Team(s):


Views: 23229
Re: [John Treleven] F.A. Women's Cup 2018-19 or Reply Privately

F.A. Women's Cup

Second Qualifying Round

2p.m. Sunday 23rd September (unless stated)

Winners 450

Draw released Monday 3rd September

73 survivors plus 47 level 4 exemptions

At ground of home team unless stated

Zone 1
01 Steel City Wanderers (4M) v Chester Le Street Town (4N) at S.G.P. Thorncliffe 1-8
02 Cammell Laird 1907 (7) v Crewe Alexandra (4N) 1-3
03 Morecambe (4N) v Norton & Stockton Ancients (4N) at Lancaster & Morecambe College 1-5
04 Redcar Town (6) v Sheffield Wednesday (6) 6-2
05 Bishop Auckland (7) v Stockport County (5) at St. John's College 0-8 110
06 Tingley Athletic (7) v West Didsbury & Chorlton (6) 0-5
07 Bridlington Rovers (7) v Accrington Girls & Ladies (5) 4-1
08 Brighouse Town (4N) v Penrith (5) 5-0
09 Oughtibridge War Memorial (5) v F.C. United of Manchester (5) 0-4
10 Bolton Wanderers (4N) v Hartlepool United (5) at Atherton Collieries 3-0
11 Barnsley (4N) v Newcastle United (4N) at Dorothy Hyman Centre 2-3 AET (2-2)
12 Tranmere Rovers (5) v Boro Rangers (6) at Ellesmere Port Sports Village 0-1 60
13 Burnley (4N) v Liverpool Feds (4N) at Padiham 3-2
14 Alnwick Town (6) v Leeds United (4N) 2-3
15 Chorley (4N) v Farsley Celtic (6) 5-0

Zone 2
16 Oadby & Wigston (6) v Sutton Coldfield Town (5) 2-0 64
17 Crusaders (5) v Sporting Khalsa (4M) at Rowheath Pavilion 0-2
18 Rugby Town (6) v West Bromwich Albion (4M) 0-10
19 Long Eaton United (4M) v The New Saints (4M) 7-1
20 Chesterfield (7) v Burton Albion (4M) at Glapwell P-P waterlogged (Sun 30th) 1-0 90
21 Leicester City Development (5) v Solihull United (6) at Riverside Pavilion 6-3
22 St. Johns (7) v Kidderminster Harriers (6) at Holly Lane Sports 1-4
23 Wolverhampton Wanderers (4M) v Kingfisher (6) at Bilston Town 6-0 75
24 Bedworth United (4M) v Birmingham & West Midlands (4M) 0-2
25 Leafield Athletic (5) v Lutterworth Athletic (6) at Dickens Heath 0-0 AET (0-0) 4-2p
26 Stockingford A.A. Pavilion (5) v Nettleham (4M) 1-2
27 Solihull Moors (4M) v Loughborough Students (5) at Tally Ho Sports 3-2 AET (2-2)

Zone 3
28 Billericay Town (4SE) v Colney Heath (5) 9-1
29 Wymondham Town (5) v Corringham Cosmos (7) 17-1
30 A.F.C. Sudbury (5) v Acle United (5) 0-7
31 Chesham United (4SW) v Peterborough United (5) 5-0
32 Histon (6) v Leigh Ramblers (7) 3-2
33 Cambridge City (5) v Leyton Orient (4SE) at Trinity College 5-4
34 Luton Town (4SE) v A.F.C. Dunstable (5) at Stockwood Park 7-0 94
35 Enfield Town (4SE) v Actonians (4SE) 2-1
36 Boston United (6) v Norwich City (4SE) 3-11
37 New London Lionesses (6) v Ipswich Town (4SE) at Hackney Marshes 2-2 AET (2-2) 4-2p
38 Peterborough Northern Star (5) v Stevenage (4SE) 1-5
39 Queen's Park Rangers Girls (5) v Royston Town (5) at Q.P.R. Training Ground P-P waterlogged (Sun 30th) 5-1
40 Cambridge United (4SE) v Harlow Town (5) at Mildenhall Town P-P waterlogged (Sun 30th) 6-0

Zone 4
41 Worthing (6) v Islington Borough (7) 1-5
42 Denham United (4SE) v Crawley Wasps (4SE) at The Den P-P waterlogged (Sun 30th) 1-3
43 A.F.C. Wimbledon (4SE) v A.F.C. Phoenix (5) at Carshalton Athletic 1-0
44 Oxford City (5) v Fulham (5) 4-3
45 Newhaven (6) v Newbury (5) 3-1
46 Kent Football United (5) v Burgess Hill Town (7) (3p.m.) at Glentworth Club, Dartford P-P waterlogged (Sun 30th) 9-0
47 Godalming Town (6) v Abbey Rangers (7) 4-2
48 Whyteleafe (5) v Maidenhead United (4SW) 2-0
49 Ashford Town (Middlesex) (6) v Ascot United (5) 11-2

Zone 5
50 Buckland Athletic (4SW) v Ilminster Town (5) P-P waterlogged (Wed 26th 7.45) 4-0
51 Southampton Ladies (5) v New Milton Town (5) at A.F.C. Totton 5-0
52 Poole Town (4SW) v Frampton Rangers (6) at Dorset County F.A. 3-1 44
53 St. Nicholas (4SW) (withdrawn) v Eastleigh (6) (walkover)
54 Larkhall Athletic (4SW) v Weston super Mare (6) 7-2 50
55 Swindon Town (4SW) v Keynsham Town (4SW) at Fairford Town 0-8
56 Cheltenham Town (4SW) v Brislington (4SW) at Cheltenham Saracens 4-1
57 Southampton Saints (4SW) v Warsash Wasps (5) at Sholing P-P waterlogged (Sun 30th) 3-0
58 A.F.C. Bournemouth (5) v Portishead Town (5) at Verwood Town 4-1
59 Southampton Women (4SW) v Marine Academy Plymouth (5) at Blackfield & Langley 1-2
60 Exeter City (5) v Keynsham Town Development (5) at Exwick Sports 8-1


(This post was edited by John Treleven on Sep 30, 2018, 5:32 PM)


Edit Log:
Post edited by John Treleven (Qatar World Cup bid member!) on Sep 23, 2018, 6:53 PM
Post edited by John Treleven (Qatar World Cup bid member!) on Sep 24, 2018, 12:00 PM
Post edited by John Treleven (Qatar World Cup bid member!) on Sep 26, 2018, 4:07 PM
Post edited by John Treleven (Qatar World Cup bid member!) on Sep 26, 2018, 10:26 PM
Post edited by John Treleven (Qatar World Cup bid member!) on Sep 30, 2018, 5:32 PM


free hit counters

Search for (options) HOSTED BY SUMMIT SOCCER v.1.2.3