Non League Matters - The Continuation of Tonys english Football Site 



  Main Index MAIN
INDEX
Search Posts SEARCH
POSTS
Who's Online WHO'S
ONLINE
Log in LOG
IN

Home: Non League Football Information: Pre Season Friendlies:
Tuesday 16th July 2019

 



Feversham Lens
Chelsea Transfer Target


Jul 16, 2019, 12:11 PM

Posts: 3276
Location: York
Team(s): Not any more

Post #1 of 1 (342 views)
Shortcut
     Tuesday 16th July 2019   or Reply Privately

Abbey Hulton United v Leek Town (7.45pm)
Acle United v Gorleston (7.30pm) at Flegg High School
AFC Bridgnorth v Cadbury Athletic
AFC Croydon Athletic v AFC Uckfield (7.30pm)
AFC Fylde v Blackpool (7.45pm)
AFC Hayes v Hayes & Yeading Utd (7pm) at Middx FA, Rectory Park UB5 6SB
AFC Hornchurch v Leyton Orient (7.45pm) (Now playing Wed 17th July)
AFC Telford v Solihull Moors (7.30pm)
AFC Wulfrunians v Alvechurch (7.30pm)
Albion Rovers v Croesyceiliog (6.30pm)
Alton v Guildford City (7.45pm)
Amersham Town v Berkhamsted (7.45pm)
Ardley United v Banbury United (7.30pm)
Arnold Town v Notts County XI (7.45pm)
Atherstone Town v Barwell (7.45pm)
Atherton Colleries v Altrincham (7.45pm)
Aylesbury Vale Dynamos v Beaconsfield Town (7.45pm)
Banstead Athletic v Broadbridge Heath (7.30pm)
Barnet v Crystal Palace XI (7.45pm)
Barrow AFC v Morecambe (7.45pm)
Basingstoke Town v Luton Town (7.45pm) (Winchester City FC)
Bath City v Bristol Rovers (7.45pm)
Beckenham Town v Cray Wanderers (7:45pm)
Bedford v MK Gallactiocos (7.45pm)
Bedford Town v Kettering Town (7.45)
Bedworth United v Coventry Sphinx (7.45pm)
Bemerton Heath Harlequins v AFC Totton (7.45pm)
Biggleswade Town v St. Albans City (7.45pm)
Birtley Town v Hebburn Town (7.30pm)
Bishops Cleeve v Worcester Raiders (7.30pm)
Bishop Sutton AFC v Keynsham Town (7.30)
Bognor Regis Town v Portsmouth (7.45pm)
Boldmere St Michaels v Halesowen Town (7.30pm)
Boreham Wood v Queens Park Rangers (7.30pm)
Bottesford Town v Sheffield FC (7.45pm)
Bowers & Pitsea v Concord Rangers (7.45pm)
Brackley Town v MK Dons (7.45pm)
Braintree Town v Brentford B (7.45pm)
Brampton v Fenstanton (6.30pm) (Cottenham Charity Cup) (Cottenham Recreation Ground)
Bridgend Street v Afan Lido (6.30pm)
Bridgwater Town v Paulton Rovers (7.45pm)
Bridport v Portland United (7.45pm)
Broadfields Utd v St Panteleimon (7pm) at Middx FA, Rectory Park UB5 6SB
Broadwell AFC v Tuffley Rovers
Burnham v Hashtag United (7.45pm)
Burnham Ramblers v Tilbury (7.45pm)
Burton Albion v Sheffield United (7.45pm)
Bury Town v Kings Lynn Town (7.45pm)
Cadbury Heath v Portishead Town (7pm)
Calne Town v Amesbury Town (7.45pm)
Camberley Town v Harrow Borough (7.45pm)
Charnock Richard v Lancaster City (7.45pm)
Cheadle Heath Nomads v Mossley (7.45pm)
Chesham United v Hampton & Richmond Borough (7.45pm)
Cheshunt v Potters Bar Town (7.30pm)
Chester v Carlisle United (7.15pm)
Chipping Sodbury Town v Almondsbury (7.30pm)
Chorley v Preston North End (7pm)
Christchurch v Chichester City
Cirencester Town v Hungerford Town (7.45pm)
Clapton v Waltham Abbey (7.45pm)
Clipstone v AFC Mansfield (7.45pm)
Cobham v Lingfield (7.45pm)
Conwy Borough v Llanrwst United (7.30pm)
Corwen v Mersey Royal (7pm)
Cove vs Petersfield Town (7.45pm)
Cribbs v Larkhall Athletic (7.45pm)
Crook Town v West Auckland Town (7.30pm)
Curzon Ashton v Crewe Alexandra (7.45pm)
Dartford v Gillingham (7.45pm)
Diss Town v Thetford Town (7.30pm)
Doncaster Rovers v FC Halifax Town (7.45pm, @ Rovers' training ground, private, switched from Halifax because pitch unfit)
Dover Athletic v Maidstone United (7.45pm)
Dulwich Hamlet v Bromley (7.45pm)
Dunkirk v Shepshed Dynamo (7.30pm)
Dunston UTS v Whickham (7.30pm)
Durham City v Willington (7.30pm)
Eagley FC v Ashton Athletic
Eastbourne Borough v Millwall U/23 (7.30pm)
Eastleigh v Oxford United (7.30pm)
East Thurrock United v Romford (7.45pm)
Ebbsfleet United v Charlton Athletic (7:30pm)
Eccleshill United v Bradford City (7.30pm)
Edgware Town v Hanwell Town (7.30pm)
Elton Vale v Barnoldswick Town FC
Ely City vs Soham Town Rangers (7.45pm)
Enfield Town v Chelmsford City (7.45pm)
Euxton Villa v Padiham
Eversley & California v Wallingford Town (7.45pm)
Eynesbury Rovers v Barton Rovers (7.30pm)
Farsley Celtic v Rotherham United (7.30pm)
Faversham Town v Folkestone Invicta (7.45pm)
FC Clacton v Coggeshall Town (7.45pm)
FC Elmstead v Bromelians (7:45pm)
FC Oswestry Town v Team Dudley (7.45pm)
FC St Helens v Ashton Town (7pm)
Feckenham v Central Ajax (7.15pm)
Frimley Green v Metropolitan Police (7.15pm) (3G pitch at Sturt road, Camberley, GU16 6HY)
Flint Town United v Denbigh Town
Fulbourn Institute v Lakenheath (6.30pm)
Glossop North End AFC v Oldham Athletic (7pm)
Godalming Town v Bromley cancelled
Hadleigh United v Cranes Sports (7.30pm)
Hailsham Town v Eastbourne Town (7.30pm)
Hallam v Matabeleland (7.45)
Halstead Town v Concord Rangers XI (7.45pm)
Hampton & Richmond Borough v Barnet (7.45pm)
Hanley Town v Chasetown (7.45pm)
Harborough Town v Aylestone Park (7.45pm)
Harold Wood Athletic v Redbridge (7.30pm)
Harpenden Town v Royston Town (7.45pm) (At Letchworth county ground )
Harrowby United v Stamford AFC (7.45pm)
Harrogate Town AFC v Guiseley AFC (7.45pm)
Haverhill v Ipswich Wanderers (8pm)
Hayes & Yeading Utd v Uxbridge (7.45pm) 3G training pitch
Heather St Johns v Kimberley MW
Herne Bay v Hemel Hempstead Town (7:45pm)
Hollywell Town v Greenfield
Holmer Green v Wembley (7.45pm)
Horley Town v Shoreham (7.45pm)
Horndean v Sholing (7.45pm) (cancelled)
Horsham v Haywards Heath Town ( Hop Oast ) (7.30pm) - all ticket match
Hungerford Town v Swindon Town XI (7.30pm)
Hyde United v 1874 Northwich (7.45pm)
Inverurie Loco Works v Aberdeen XI (7.45pm)
Irlam v Droylsden (7.45pm)
Jersey Bulls v Leicester City XI (7.00p.m.)
Kennington v Canterbury City (7:45pm) (at Ashford United FC)
Knutsford v Congleton Town (6.45pm)
Lancing v Worthing (7.45pm)
Leicester Road v St Andrews (7.30pm)
Leverstock Green v Hoddesdon Town (7pm)
Lincoln United v Alfreton Town (7.45pm)
Littlehampton Town v Godalming Town (7.45pm) at Arena Sports Centre 3G, Bognor Regis, PO21 5JD
Littleton v Bromsgrove Sporting
Little Oakley v Brightlingsea Regent (7.45pm)
Llanrumney United v Ynyshir Albions (6.45pm)
Lochar Thistle v Carlisle City (7.45pm)
Long Crendon v Mursley United (7pm)
Longford Town v Warrenpoint Town
Longlevens v Swindon Supermarine (7.30pm)
Longridge Town v Preston NE XI (7.30pm)
Long Stratton v Mulbarton Wanderers (6.30pm)
Maidenhead United v Kuwaiti national team (7.30pm)
Maldon & Tiptree v Whyteleafe (7.45pm)
Malmesbury Victoria v Highworth Town (7.45pm)
Manchester Gregorians v Wythenshawe Amateurs
Margate v Deal Town (7.45pm)
Marlow v Kidlington (7.45pm)
Matlock Town v Chesterfield (7.45pm)
May & Baker EC v Takeley (8pm) on 3G at Robert Clack Leisure Centre
Melksham Town XI v Devizes Town (7.30pm)
Merthyr Town v Cwmbran Celtic (7.30pm)
Mold Alexandra v Llandudno (7.30pm)
Mursley United Reserves v Unite MK (7pm)
Newhaven v Whitehawk (7.45pm)
Newmarket Town v Felixstowe & Walton United (7.30pm)
New Marske v Staithes AFC (6.30pm)
Newport Civil Service v Usk Town (6.15pm)
Newport Pagnell Town v Rushden & Higham (7.45pm)
Newton Abbot Spurs v Plymouth Parkway (7.30pm)
Newtown AFC v Gresford Athletic (7.45pm)
North Leigh v Oxford United U18s (7.00pm)
Paget Rangers v Coventry United (7.45pm)
Peacehaven & Telscombe v Lewes
Penn & Tylers Green v Risborough Rangers (7.45pm)
Penrith v Workington (7.30pm)
Pentwynmawr Athletic v Pontypridd Town (Islwyn High 3G, 7pm)
Pitstone v Newport Pagnell Reserves (7.45pm)
Pontefract Collieries v Liversedge (7.45pm)
Pontypridd FC v Treharris Athletic Western (6.30pm)
Prestatyn Town v Vauxhall Motors (7.45pm)
Prestwich Heys v Trafford (7.45pm)
Quorn AFC v Gedling Miners Welfare (7.45pm)
Radford v Carlton Town (7.45pm)
Radstock Town v Bristol Manor Farm (7:30pm)
Ramsgate v Crowborough Athletic (7.45pm)
Redditch United v Eversham United (7.45pm)
Redhill v East Grinstead Town (7.45pm)
Rugby Borough v Racing Club Warwick (7.45pm)
Rylands v Widnes, 7.00pm (JMO Sports Park)
Saffron Walden Town v Colchester United U23 (7pm)
Salisbury v Swindon Town (7.30pm)
Sandhurst Town v Badshot Lea (7:45pm)
Sauchie Juniors v East Stirlingshire (7.30pm)
Sawbridgeworth Town v Witham Town (7.45pm)
Scunthorpe United v Leicester City (7.30pm)
Selby Town v Ossett United
Sevenoaks Town v Barking (7.45pm)
Sheppey United v Sittingbourne (7:45pm)
Shildon AFC v Spennymoor Town (7.30pm)
Skelmersdale United v Warrington Town (8pm)
Slough Town v Bournemouth U23 (7.45pm)
South Liverpool v South Sefton Borough (6.30pm) (NB at South's former ground, North Field, Jericho Lane)
Southend Manor v Leigh Ramblers at Len Forge Centre
Southport Hesketh v AFC Liverpool (7pm)
Springhead v Golcar United (7.15pm)
St Neots Town v Biggleswade Utd (7.45pm) Hunts FA Prem Cup
Staines Town v Farnborough (7.45pm) (Now Cancelled)
Stalham Town v Sheringham (7.45pm) at Madra Sports and Social Club
Steeton v Salts (at Summerhill Lane)
Stonehouse Town v Longwell Green (7.00pm)
Stourport Swifts v Kidderminster Harriers (7.30pm)
Stowmarket Town v Harwich & Parkeston (7.45pm)
Sturminster Marshall v Ringwood Town (7.45pm)
Swaffham Town v Great Yarmouth Town (7.45pm)
Thame United v Oxford City (7.45pm)
Thornaby v Marske United (7.30pm)
Thornwell Red & White v Villa Dino Christchurch
Tonbridge Angels v Sutton United (7.45pm)
Ton Pentre v Blaenrhondda (7pm)
Torquay United v Plymouth Argyle (7.30pm)
Tow Law Town v Bishop Auckland (7.45pm)
Treowen Stars v AFC Llwydcoed (6.30pm)
Turton v Barnoldswick Town (7.30pm)
Undy AFC v Newport County (7pm)
Virginia Water vs Wokingham & Emmbrook (7pm) (The Timbers)
Walthamstow v Enfield Borough (7.45pm)
Warminster Town v Frome Town (7.45pm)
Wealdstone v Colchester United (7.30pm)
Wellingborough Town v St Ives Town (7:45pm)
Wellington Amateurs v Wolves Cassies
Welling Town v VCD Athletic (7:45pm) (Now Cancelled)
Welton Rovers v Shepton Mallet (7.45pm)
West Auckland Tunns v Shildon Railway
*Westbury United v Shrivenham *Fixture subject to suitable venue being found
Weston-super-Mare v Exeter City (7.30pm)
Whitley Bay v Ryton & Crawcrook Albion (7.30pm)
Whitton United v Framlingham Town
Whitton United v Harleston Town cancelled
Whitworth Valley v Chadderton
Willington v Durham City (7.30pm)
Winsford United v Nantwich Town (7.45pm)
Winterton Rangers v Cleethorpes Town (7pm)
Witton Albion v Crewe Alexandra (7.45pm)
Woking v Wycombe Wanderers (19:45)
Worsbrough Bridge v Belper Town (7.45pm)
Wroxham v Dereham Town (8pm) at Open Academy 3G
Wymondham Town v Harleston Reserves (6.45pm)
Wyre Villa v Garstang
Yaxley vs Lincoln City (7:45pm)
Yeovil Town v Swansea City (7.45pm)

 
 


free hit counters

Search for (options) HOSTED BY SUMMIT SOCCER v.1.2.3