Non League Matters - The Continuation of Tonys english Football Site 



  Main Index MAIN
INDEX
Search Posts SEARCH
POSTS
Who's Online WHO'S
ONLINE
Log in LOG
IN

Home: Non League Football Information: Other Cup Competitions:
2018-19 County Cup Summary - Part 07 - Cornwall

 



Richard Rundle
Man City Transfer Target!

May 24, 2019, 8:31 AM

Posts: 8300
Location:
Team(s):

Post #1 of 4 (174 views)
Shortcut
2018-19 County Cup Summary - Part 07 - Cornwall Can't Post or Reply Privately

Cornwall Senior Cup

Round 1
Bodmin Town 3-1 Illogan RBL
Torpoint Athletic 1-6 AFC St Austell
Launceston w/o-scr Mullion
Mousehole 3-2 Millbrook
Looe Town 1-12 Falmouth Town
St Stephens Borough w/o-scr Ludgvan
Lizard Argyle 0-2 Wendron United
Godolphin Athletic 0-3 Saltash United
Perranporth 10-0 Mevagissey
Roche 0-3 Wadebridge Town
Sticker 2-1 St Blazey
St Just w/o-scr St Teath
Polperro 5-0 St Minver
St Agnes 0-3 Liskeard Athletic
Lanreath 3-1 Morwenstow
Carharrack 1-8 Porthleven
St Stephen 1-3 Hayle
Helston Athletic 3-2 Penzance
Redruth United 2-6 St Day

Round 2
Falmouth Town 2-1 St Dennis
St Day 6-1 Padstow United
RNAS Culdrose 0-8 Saltash United
Porthleven 1-0 Callington Town
St Ives Town 1-3 Penryn Athletic
Wendron United w/o-scr Bude Town
Newquay 1-2 Camelford
St Just 0-6 AFC St Austell
Hayle 1-2 Perranwell
Polperro 6-0 West Cornwall
Bodmin Town 2-1 Dobwalls
Launceston 4-1 Sticker
Pendeen Rovers 2-4 Wadebridge Town
Perranporth 0-4 Liskeard Athletic
Lanreath 3-6 St Stephens Borough
Mousehole 0-2 Helston Athletic

Round 3
St Day 0-9 Porthleven
Wendron United 5-0 St Stephens Borough
Bodmin Town 4-1 Camelford
Wadebridge Town 2-1 Helston Athletic
Falmouth Town 3-0 Polperro
Launceston 3-0 Liskeard Athletic
Perranwell 0-3 AFC St Austell
Saltash United 4-0 Penryn Athletic

Quarter Finals
Wadebridge Town 0-5 AFC St Austell
Falmouth Town 4-0 Launceston
Wendron United 3-1 Porthleven
Saltash United 4-2 Bodmin Town

Semi-Finals
Falmouth Town 4-1 AFC St Austell (@ Newquay)
Wendron United 0-5 Saltash United (@ Sticker)

Final (@ Bodmin Town, 22/4/19)
Saltash United 1-2 Falmouth Town


Richard Rundle
Man City Transfer Target!

May 24, 2019, 8:32 AM

Posts: 8300
Location:
Team(s):

Post #2 of 4 (171 views)
Shortcut
Re: [Richard Rundle] 2018-19 County Cup Summary - Part 07 - Cornwall [In reply to] Can't Post or Reply Privately

Cornwall Durning Lawrence Charity Cup

Round 1
Penryn Athletic 1-2 St Blazey
Dobwalls 2-3 Porthleven
Polperro 9-1 Ludgvan
Bude Town 0-3 Illogan RBL
Penzance 5-3 Mousehole
Wadebridge Town 0-1 St Dennis
Perranporth scr-w/o Liskeard Athletic
Wendron United 8-2 St Agnes

Quarter Finals
Polperro 1-2 Penzance
Porthleven 0-2 Illogan RBL
Wendron United 0-1 Liskeard Athletic
St Dennis 4-0 St Blazey

Semi-Finals
Penzance 0-3 St Dennis (@ Helston Athletic)
Liskeard Athletic 2-3 Illogan RBL (@ AFC St Austell)

Final (@ St Blazey, 8/5/19)
St Dennis 4-0 Illogan RBL


Richard Rundle
Man City Transfer Target!

May 24, 2019, 8:35 AM

Posts: 8300
Location:
Team(s):

Post #3 of 4 (168 views)
Shortcut
Re: [Richard Rundle] 2018-19 County Cup Summary - Part 07 - Cornwall [In reply to] Can't Post or Reply Privately

Cornwall Junior Cup (Sponsored by Bond Timber)

Round 1
East
Veryan 7-1 Bude Town reserves
St Newlyn East 10-1 St Columb Major
Stoke Climsland 11-1 Grampound
St Cleer 8-2 Morwenstow reserves
Godolphin Atlantic reserves 5-2 Liskeard Athletic "A"
North Hill 0-3 Mevagissey reserves
St Dennis reserves 6-1 Pelynt
Delabole United 0-5 Dobwalls reserves
St Stephen reserves 2-4 Lostwithiel
Lanivet Inn 1-4 Foxhole Stars
Tintagel 1-2 St Merryn
North Petherwin w/o-scr Gorran
Gunnislake 1-0 Southgate Seniors
St Eval Spitfires 4-1 Week St Mary
AFC Bodmin 3-2 St Minver reserves
Wadebridge Town "A" 1-2 Sticker reserves
Altarnun 0-4 Nanpean Rovers
West
Gwinear Churchtown 4-3 Rosudgeon
Falmouth Town "A" 5-0 St Keverne
Penryn Athletic reserves 8-1 Falmouth United
Newmoor Rovers 1-3 St Buryan
Mawnan 9-0 Constantine
St Just reserves scr-w/o RNAS Culdrose reserves
Four Lanes 5-3 Ruan Minor
Wendron United "A" 2-4 Helston Athletic "A"
Falmouth DC 2-5 St Day reserves
Penwith Exiles 5-0 St Agnes reserves
Illogan RBL reserves 6-0 Mullion reserves
Halsetown 1-3 Troon
Camborne School of Mines 4-1 New Inn Titans
Holman Sports Club 8-1 Goonhavern Athletic
Newlyn Non-Athletico 5-3 Perranwell reserves
St Ives Mariners 2-4 Perranporth reserves
Newlyn Lions 3-4 Chacewater
Lizard Argyle reserves 4-3 Hayle reserves
Ludgvan reserves 6-0 Redruth United reserves
Probus 11-2 Penzance reserves

Round 2
East
Holywell & Cubert 6-1 Gunnislake
St Cleer 15-2 Calstock
AFC Bodmin 3-4 St Merryn
Saltash United "A" 1-3 Polperro reserves
Tregrehan Mills 7-2 St Ann's Chapel
Pensilva 5-3 Gerrans & St Mawes United
North Petherwin 2-1 Godolphin Athletic reserves
St Dominick 0-2 Sticker reserves
Dobwalls reserves 4-5 Mevagissey reserves
St Breward 4-2 St Eval Spitfires
St Mawgan 5-3 Nanpean Rovers
Stoke Climsland 3-2 St Dennis reserves
Lostwithiel 2-1 Torpoint Athletic "A"
Boscastle 4-2 Queens Rangers
St Newlyn East 1-3 Foxhole Stars
Veryan 2-0 Kilkhampton
West
Marazion 4-2 St Erme
Probus 0-2 Illogan RBL reserves
Four Lanes 1-3 Holman Sports Club
Perranporth reserves w/o-scr Praze-an-Beeble
Storm 0-18 Mousehole reserves
West Cornwall reserves 4-2 Tregony
Ludgvan reserves 1-0 Troon
Penwith Exiles 11-1 Madron
St Day reserves 3-1 New Inn Titans
Lanner 0-5 Threemilestone
Penryn Athletic reserves 4-1 St Buryan
Helston Athletic "A" 6-0 Chacewater
Falmouth Town "A" 0-3 Frogpool & Cusgarne
Mawnan w/o-scr RNAS Culdrose reserves
Gwinear Churchtown 5-2 Lizard Argyle reserves
Stithians 8-1 Newlyn Non-Athletico

Round 3
Holywell & Cubert 1-2 Mousehole reserves
Polperro reserves 2-1 St Day reserves
St Mawgan 3-0 Perranporth reserves
Penwith Exiles 4-1 Holman Sports Club
Gwinear Churchtown 4-3 Boscastle
St Merryn 1-0 West Cornwall reserves (tie awarded to West Cornwall reserves)
Tregrehan Mills 1-3 North Petherwin
Threemilestone 0-3 Foxhole Stars
Illogan RBL reserves 7-0 St Breward
St Cleer 5-5 Ludgvan reserves (Ludgvan reserves won 3-2 on penalties)
Mawnan 4-1 Penryn Athletic reserves
Marazion 0-7 Helston Athletic "A"
Mevagissey reserves 2-2 Lostwithiel (Lostwithiel won 4-2 on penalties)
Sticker reserves 1-5 Frogpool & Cusgarne
Stithians 0-4 Veryan
Pensilva 5-1 Stoke Climsland

Round 4
Gwinear Churchtown 3-2 North Petherwin
Polperro reserves 4-0 Pensilva
Frogpool & Cusgarne 2-1 Veryan
Lostwithiel 1-0 Ludgvan reserves
St Mawgan 3-1 Helston Athletic "A"
Mawnan 1-6 Foxhole Stars
Penwith Exiles 1-3 Mousehole reserves
West Cornwall reserves 1-2 Illogan RBL reserves

Quarter Finals
Frogpool & Cusgarne 3-0 Polperro reserves
Lostwithiel 1-4 Mousehole reserves
Illogan RBL reserves 3-0 Gwinear Churchtown
St Mawgan 2-3 Foxhole Stars

Semi-Finals
Mousehole reserves 2-1 Frogpool & Cusgarne (@ Helston Athletic)
Foxhole Stars 1-0 Illogan RBL reserves (@ Penryn Athletic)

Final (@ Hayle, 5/5/19)
Mousehole reserves 2-0 Foxhole Stars


lovin spoonful
Reserve Team Sub


May 28, 2019, 1:02 AM

Posts: 434
Location:
Team(s):

Post #4 of 4 (76 views)
Shortcut
Re: [Richard Rundle] 2018-19 County Cup Summary - Part 07 - Cornwall [In reply to] Can't Post or Reply Privately

Did Camborne School of Mines get expelled?



Last 0-0 draw: Friday 04/11/2016 Bodmin Town v Plymouth Parkway

 
 


free hit counters

Search for (options) HOSTED BY SUMMIT SOCCER v.1.2.3