Non League Matters - The Continuation of Tonys english Football Site 



  Main Index MAIN
INDEX
Search Posts SEARCH
POSTS
Who's Online WHO'S
ONLINE
Log in LOG
IN

THIS FORUM IS NOW READ ONLY - PLEASE HEAD OVER TO THE NEW FORUM HERE (CLICK LINK) TO REGISTER A NEW ACCOUNT - THANKS

Home: Archive: Pre Season Friendlies:
Saturday 21st July 2018

 



Wheelbarrow
First Team Star

Jul 21, 2018, 11:33 AM

Posts: 2420
Location:
Team(s):

Post #1 of 1 (1101 views)
Shortcut
     Saturday 21st July 2018   or Reply Privately

61 FC v Crawley Green Reserves
Abbey Rangers v Frimley Green (3.00pm)
Abercarn United v Tredegar Town - Now Fri 20th, 7pm
AFC Aldermaston v Mortimer Village (3.00pm)
AFC Dunstable v Hayes & Yeading United (3pm)
AFC Dunkirk v Rowsley '86 (2pm)
AFC Fylde v Carlisle United (3pm)
AFC Hayes v British Airways at Brunel (1.00pm)
AFC Portchester v Portsmouth U18s
AFC Rushden & Diamonds v Rushden & Higham United (3pm) (Chris Ruff Memorial Cup)
AFC Stoneham v Bagshot FC (3pm)
AFC Telford v Wrexham (3pm)
AFC Uckfield v Barkingside FC (3pm)
AFC Wimbledon v Brighton & Hove Albion (3pm)
Airbus UK Broughton v Colwyn Bay (3pm)
Alfreton Town v Nottingham Forest U23 (3pm)
Alsager Town v Penycae (2pm)
Alresford Town v Cadbury Heath (3pm)
Alton Town v Abingdon Utd (12.30pm) .. Reserves at 3.00pm
Amersham Town FC v Bovingdon FC (3pm)
Andover Town FC v Fareham Town kick-off 3 p.m.
Ashburton v Elmore (3pm)
Ashby Ivanhoe v Bilborough Town
Ash Utd v Ascot Utd at Ash Manor School 3G
Ashton & Backwell United FC v Wrington Redhill (3pm)
Ashton Town v Widnes (3pm)
Ashville v AFC Liverpool (2pm)
Atherstone Town FC v Wolverhampton Sporting FC (3pm)
Atherton Town v Atherton LR XI (2pm)
Axminster Town FC v Cronies FC (3pm)
Ballyclare Comrades v Glentoran (3pm)
Bamber Bridge v Padiham (3pm)
Banwell v Blaenavon Blues (12.30pm)
Barnet v Ipswich Town (3pm)
Barnstaple Town v Exeter City XI (3pm)
Barton Town FC v East Yorkshire Carnegie (3pm)
Barwell FC v Brackley Town FC (3pm)
Basingstoke Town v Maidenhead United (3pm)
Bashley FC v Holt United FC (11am) (Brockenhurst College) *Confirmed with Bashley, grass pitch *
Bath City v Bristol Rovers Development Squad (3pm)
Bearsted v Peacehaven & Telscombe (3:00pm)
Bedfont Sports v Windsor (3.00pm)
Bedford FC v Biggleswade United (3pm)
Berkhamstead FC v Beaconsfield Town FC (3pm)
Bewdley Town v AFC Wulfrunians
Billingham Town v Holbrook St Michaels (3pm)
Bishop Auckland v Whitby Town (3pm)
Bishop's Stortford v Dagenham & Redbridge (3pm)
Blofield United FC v Sprowston Athletic (Thorpe School) (2pm)
Boston Town v Huntingdon (3pm)
Bottesford Town v Brigg Town FC (3pm)
Bournemouth FC v Downton (3pm) * According to the Wessex League website, Bournemouth v Hashtag Utd (3pm)
Brackley Town Saints v Bugbrooke St Michael (3pm)
Bracknell Town v Banbury United (3pm)
Bridgwater Town v Street (3pm)
Bridlington Town v AFC Mansfield
Bristol Manor Farm v Plymouth Parkway (3pm)
Broadbridge Heath v Tonbridge Angels U/21 (3pm)
Bromley v Dulwich Hamlet (Glyn Beverly Memorial Cup)(3pm)
Brymbo v Conwy Borough
Buckingham Town v Newport Pagnell Town (3:30pm)
Buckley Town v Chadderton FC (1pm and 3pm)
Burgess Hodgson v New Romney (2:00pm)
Burnham FC v Maidenhead United (12noon)
Burnley United v Bacup Borough (3pm)
Bush Hill Rangers FC v Hatfield Town FC (2pm) (QE2 Stadium, Enfield)
Caernarfon Town v Avro (12pm & 3pm)
Camberley Town v Binfield
Cambridge United v Millwall (3pm)
Canterbury City v Faversham Town (3:00pm, at Faversham Town FC)
Carlton Town v Bedworth United (3pm)
Carterton v Cricklade
Carterton Development v Cirencester Development (12pm @ Clanfield 85)
Castell Alun Colts v Coedpoeth United
Charnock Richard v Colne (3pm)
Chatham Town v Holmesdale (3:00pm)
Chatteris Fen Tigers v FC Parson Drove Reserves
Cheddar v Clevedon Town AFC (3pm)
Cheltenham Town v Birmingham City (3pm)
Chepstow Town v Lydney Town AFC
Cheshunt v AFC Hornchurch (3pm)
Chester FC v Bury FC (3pm)
Chester-le-Street v Cumnock Juniors (3pm)
Cinderford Town AFC v Westfields (3pm)
Cirencester Town Dev Squad v Hardwicke AFC (3pm)
Clanfield v Downton @ Havant Academy (1.30pm)
Cleator Moor Celtic v Sandbach United (2.30pm)
Coalville Town FC v FC Halifax Town (3pm)
Cobham FC v Little Common (3pm) (was incorrectly reported as 1.30pm)
Concord Rangers v Leyton Orient (3pm)
Congleton Town v Abbey Hulton United (3pm)
Conwy Borough v Cammell Laird (2.30pm)
Cookham Dean FC v Holyport (2pm)
Cookham Dean Reserves FC v Slough Heating Reserves (12am)
Corsham Town FC v Westbury United FC (3pm)
Coton Green FC v Darlaston Town (1874) FC (3pm)
Cove FC v Whitchurch Utd (3pm)
Coventry Copsewood FC v GNP Sports FC (3pm)
Cowes Sports FC v Gillingham Town (3pm)
Coxhoe Athletic v Crook Town (2:30pm)
Crawley Green v Barton Rovers (3pm)
Crawley Town v Charlton Athletic (3pm) (At East Grinstead Town FC.)
Cray Valley (Paper Mills) v Cray Wanderers (1:00pm)
Cwmbran Town v Pontardawe Town (2.30pm)
Darlington FC v Middlesbrough XI (1pm)
Darlington RA v Esh Winning (3pm)
Dartford v Colchester United (3pm)
Daten v Irlam (3pm)
Daventry Town v Aylesbury FC
Deal Town v Sevenoaks Town (3:00pm)
Deeping Rangers v Lincoln United FC (3pm)
Denton Town FC v New Mills AFC (2pm)
Dereham Town v Braintree Town (3pm)
Didcot Town v Cwmbran Celtic (13:30pm) - now OFF according to H twitter
Dorking Wanderers v Horsham (3pm) (Part of 6 team tournament at Meadowbank, others KO at 12.30 and 5.30)
Dover Athletic v Gillingham XI (3pm)
Dudley Town FC v Sporting Khalsa (3pm)
Dukinfield Town v Abbey Hey (2pm)
Dunkirk v Chelmsley Town (3pm) @Basford United
East Manchester v Cheadle Town (3pm)
East Oxford v Mansfield Road @ Cassington Sports & Social Club Elms Rd Cassington nr Witney OX29 4HU
- NB Home club tweeting Ref has pulled out this AM: they are asking for volunteer replacements - AND KO is 14:00h
East Preston v Badshot Lea
Eastwood CFC v Ilkeston Town FC (3pm)
Ebbsfleet United v Gillingham XI (3pm)
Eccleshall v Leek CSOB (3pm)
Epping Town FC v Hendon U/23 (2.30pm) ( 3G pitch at St Johns School, Epping.)
Eversley & California v Ascot United
Exmouth Town v Odd Down Bath (3.00pm)
Falmouth Town v Truro City (3pm)
Faringdon Town v Lambourn Sports
Farnham Town v Virginia Water H twitter declares KO @ 16:00
FC Elmstead v Metrogas (2:00pm, at Coney Hall Recreation Ground)
FC Oswestry Town v Newtown AFC (2pm)
FC Parson Drove v Great Shelford
Fisher v Stansted (3pm)
Flackwell Heath v Thatcham Town FC (3pm)
Fleetlands FC v Moneyfields (3pm)
Fleet Town v Tadley Calleva
Flint Town United v Tranmere Rovers XI
Foley Meir v Stone Old Alleynians (3pm)
Forest Hall v Ryton & Crawcrook Albion (3pm)
Forest Green Rovers v Bristol Rovers (3pm)
Fulwood Amateurs v Longridge Town (3pm)
Gala Fairydean Rovers v Heaton Stannington (3pm)
Garstang FC v Northwich Victoria FC (3pm)
Glebe v Sporting Bengal United (3pm)
Goodwick United v Penybont
Gorleston FC v Lowestoft Town FC (3pm)
Gravesham Borough v Thamesmead Town (1pm, Chatham Town FC)
Grays Athletic v Tilbury (3pm)
Great Yarmouth Town FC v Romford FC (3pm)
Greenways v K Sports (1:00pm) (at K Sports)
Gresley FC v Hinckley AFC
Grimsby Borough FC v Hall Road Rangers At King George Stadium
Hamworthy United v Weymouth FC (3pm)
Hanworth Villa v Bedfont & Feltham
Harrogate Town AFC v Bradford City (3pm)
Harrow Borough v Potters Bar Town (3pm)
Harrowby United FC v Kimberley Miners Welfare FC (3pm)
Hartlepool FC v Shildon (3pm)
Hassocks FC v Haywards Heath Town (3pm)
Hastings United v Kingstonian FC (3pm)
Havant & Waterlooville v Wycombe Wanderers (3pm)
Haverhill Rovers v Coggeshall Town (3pm)
Haverfordwest County v Trefelin 2.30pm
Hawick Royal Albert v Blyth AFC (3pm)
Helston Athletic v Willand Rovers (4pm) - MATCH OFF
Hendon v Haringey Borough (3pm)
Hengrove Athletic v Slimbridge (3pm) (P) - MATCH OFF
Hereford FC v Newport County (3pm)
Herne Bay v Canvey Island (3:00pm)
Histon v Cambridge City FC (3pm)
Hoddesdon Town v Northwood
Holker Old Boys v Mossley AFC
Holland v Clapton CFC (15:00pm)
Holmesdale v Chatham Town (3pm) (Game now switched to Chatham Town )
Horden CW v Easington Colliery (2pm)
Horndean FC v Moneyfields (3pm)
Hucknall Town v Ingles FC (3.30pm)
Hucknall Town Reserves v Ingless FC Reserves ( 12amnoon)
Huntly FC v Maud JFC (3pm)
Hyde United FC v Clitheroe FC (3pm)
Hythe Town v Crawley Down Gatwick (3pm)
ICA Sports FC v March Town FC (3pm)
Jarrow v Ryhope CW (3pm)
Jarvis Brook v Wick (2.00pm)
Kempston Rovers v Biggleswade FC (3pm)
Kennington FC v Rusthall (3:00pm)
Kent Football United v Sheppey United NB 2pm at St Pauls Academy SE2 9PX)
Kidderminster Harriers v Birmingham City (3pm)
Kidlington v Newport Pagnell Town (3pm)
Kidsgrove Athletic v Stafford Rangers
Kings Lynn Town v Norwich City U23s (3.00pm)
Kintbury Rangers v Laverstock & Ford (3pm)
Knaresborough Town v North Shields (3pm)
Leatherhead v Eastleigh (3pm)
Leek Town v 1874 Northwich (3pm)
Lewes v Welling United (Now Cancelled)
Lichfield City FC v Black Country Rangers (3pm)
Liskeard Athletic v Cardiff City U/23 (2pm)
Litherland REMYCA v Balham (4pm, at JMO Skelmersdale)
Llandrindod v Abermule (2.30pm)
London Lions v Hadley FC (3pm)
London Tigers v Rayners Lane
Long Crendon v Thame Rangers
Long Melford v Bury Town (3pm)
Long Sutton Athletic v Kirton Town (1pm)
Long Sutton Athletic Reserves v Spalding Harriers (4pm)
Longwell Green Sports v Larkhall Athletic
Lower Breck v Bootle (3pm)
Lutterworth Town FC v Desborough Town
Lytham v Longridge Town (3pm)
Maldon & Tiptree v Chelmsford City (3pm)
Malpas FC v West Kirby FC (3pm)
Mansfield Road v Saxton Rovers - see East Oxford above
Mansfield Town v Sheffield United (3pm)
Margate v Welling United (3pm) (Cancelled)
Melksham Town v Chippenham Town (3pm)
Mendip Broadwalk v Fry Club (ko tbc)
Merstham v Hampton & Richmond Borough (5.30pm) at Dorking Wanderers
Metropolitan Police FC v Egham Town (3pm)
Middlewich Town v Whitchurch Alport (3pm)
Midhurst & Easebourne v Epsom & Ewell (2.45pm at Petersfield School) (match was off but is back on again)
Mildenhall Town FC v Cambridge United (12noon & 3pm)
Minehead AFC v Oldland Abbotonians FC (3pm)
Mold Alexandra v Rhydymwyn (1pm)
Moneyfields v Chichester City (3pm) (Game now switched to Chichester City )
Moreton Rangers v Hanborough (3pm)
Mynydd Isa Spartans v Corwen (2pm)
Nantwich Town v Blackpool (3pm)
Nantyglo v PILCS (at Ebbw Vale 3G)
Nelson v Burscough (3pm)
Newent Town AFC v Malvern Town FC (3pm) (Reserves 1pm)
New Inn v Cwmcarn Athletic (1sts & 2nds)
Newport IOW v Lancing FC (3pm)
Newton Aycliffe v Liversedge 3pm
Northallerton Town v Seaton Deleval (3pm)
North Cave AFC v Blackburn Athletic (2pm)
Nostell Miners Welfare v Stocksbridge Park Steels (3pm)
Notts County v Leicester City (3pm)
Nuneaton Town v Chesterfield FC (3pm) (Now 2pm)
Oldham Athletic vs. Nottingham Forest (3pm)
Ollerton Town FC v Newark Flowserve (3pm)
ON Chenecks v Bishop Sutton
Ossett United v Leeds United XI (3pm)
Otford United v Forest Hill Park (3:00pm)
Oxford City FC v Chesham United (3pm)
Oxford United v Crystal Palace (3pm)
Over Sports v Chatteris Town (3pm)
Pagham FC v Crowborough Athletic FC (3pm)
Peacehaven & Telscombe v Hailsham Town (3pm, Seaford Leisure Centre 3G)
Penn Tylers Green FC v Binfield FC (1pm)
Penrith AFC v Kendal Town (3pm)
Petersfield Town FC v Bosham FC
Pill YMCA v Undy (2.30pm)
Ponterdawe Town v Cwmbran Town
Portland Utd v Yate Town
Port Vale v Blackpool (3pm)
Prestatyn Town v City of Liverpool (3pm)
Preston North End v West Ham United (3pm)
Punjab United v Clapton (3pm)
Quorn FC v Coleshill Town FC (3pm)
Racing Club Warwick FC v Coventry United (3pm)
Rainworth Miners Welfare v Sherwood Colliery
Ramsbottom United FC v Blackburn Rovers U/23 (3pm)
Ramsgate v Folkestone Invicta (3pm)
Reading City FC v Chinnor
Redbridge FC v Great Wakering Rovers F.C.
Redditch United FC v Worcester City FC (3pm)
Redhill v South Park (3 pm)
Reigate Priory 1st v Reigate Priory Reserves (1pm) at Netherne, Woodplace Lane, Coulsdon, CR5 1NE
Rhyl v Runcorn Linnets (3pm)
Richmond Town v Redcar Athletic (3pm)
Risborough Rangers v Thame United FC (3pm)
Rochdale AFC v Hull City (3pm)
Rochester City v Lordswood (2:00pm) (at Victory Academy, Chatham)
Rochester United v VCD Athletic (3:00pm)
Roman Glass v Thornbury Town (3pm)
Romsey Town v Colden Common
Rothwell Corinthians v Kettering Town (3pm)
Royal Wootton Bassett Town FC v Swindon Supermarine (3pm)
Rugby Town FC v Evesham United FC (3pm)
Runcorn Town v Warrington Town (3pm)
Rushton Sports FC v Appleby Frodingham FC
Rylands v Lostock Gralam (3pm)
Salisbury FC v Thatcham Town (3pm)
Saltash United FC v Elburton Villa FC (3pm)
Saltdean Utd v AFC Varndeanians
Sawbridgeworth Town v Cockfosters FC (3pm)
Scarborough Athletic v FC United of Manchester (3pm)
Selby Town v Maltby Main (3pm)
Selsey v Walton & hersham (3pm)
Shawbury United v Bromsgrove Sporting FC (12noon)
Sheerwater v Chalvey Sports at Sheerwater Rec (3.00pm)
Sheffield International v United Worksop (12.30pm - at Kiveton Park FC)
Shrewsbury Town v Brentford (3pm)
Shrivenham v Calne Town
Sidlesham v Loxwood
Sleaford Town FC v Spalding United Dev Sq
Smiths Athletic v Malvern Vale
Snodland Town v Herne Bay U/23 (3:00pm)
Southall FC v Hanwell Town (3pm) @Rectory Park
South Liverpool v Ashton Town (3pm)
Southport FC v Barrow (3pm)
South Shields v Blyth Spartans AFC (3pm)
Southwick v Langney Wanderers (3.00pm)
Spelthorne Sports v Ashford Town (Mx) FC (3pm)
Spennymoor Town FC v Hartlepool United (3pm)
Sporting Club Thamesmead Reserves v Welling Town Reserves (3:00pm)
Squires Gate v AFC Blackpool (3pm)
Staines Town v Slough Town (3pm)
St Albans City v Luton Town (3pm)
St Francis Rangers v Horley Town
St Helens Town v Accrington Stanley XI (3pm)
St Ives Town v Hartley Wintney (3pm) (TS)
Stamford AFC v Kettering Town (3pm)
Stansfeld v Hollands & Blair (3:00pm) (At Glebe FC)
Steeton v Leeds City (3pm)
Stockbridge FC v AFC Stoneham Reserves (3pm)
Stockport County v Everton U/23 (3pm)
Stockport Town v Conwy Borough (3pm) OFF, replaced by Conwy v Cammell Laird
Stockton Town v Pickering Town FC (3pm)
Stone Dominoes v FC St Helens (3pm)
Stourport Swifts v Stourbridge FC (3pm)
Styal v Atherton LR XI (3pm)
Studley v Tividale (3pm)
Sutton Athletic v Bromleians (3:00pm)
Sutton Common Rovers v Arundel at Hannibal Way
Sutton United v Chelsea XI (3pm)
SV Ruhpolding v Hythe & Dibden
Swindon Town v Portsmouth (3pm)
Tadley Calleva Resreves FC v South Wonston Swifts FC
Tamworth FC v Burton Albion XI (3pm)
Three Bridges v Guildford City (3.00pm)
Tonbridge Angels v Tunbridge Wells (3:00pm)
Tow Law Town v Whitley Bay A (3pm)
Tranch v Docks Cons (3pm)
Tranmere Rovers v Fleetwood (3pm)
Tregaron Turfs v Ffostrasol (3.30pm)
Tring Athletic v Aylesbury United FC (3pm)
Upham v Infinity
Uphill Castle FC v Frome Town Sports FC (3pm)
Vauxhall Motors v Witton Albion (3pm)
Walthamstow FC v Enfield Town X1 (3pm)
Walton Casuals v Heybridge Swifts (12.30pm) (At Dorking Wanderers FC )
Wealdstone v Aldershot (3pm)
Wellington Amateurs v Bilston Town
Welling Town v Leyton Orient XI (12.30pm)
Welling United v Watford U/23 (3pm)
West Auckland Town v Guiseley AFC (3pm)
Westfield v Farnborough (3pm)
West Wratting FC v Harleston Town FC
Whitchurch Alport FC v Middlewich Town FC (3pm)
Whitehaven AFC v Gretna FC 2008 (3pm)
Whitehawk FC v East Grinstead Town (3pm)
Whitley Bay v Sunderland U23 (3pm)
Whyteleafe v Tooting & Mitcham United (3pm)
Wick v Croesyceiliog
Wingate & Finchley v Biggleswade Town FC (3pm)
Winsford United v Stalybridge Celtic (3pm)
Woking v Salford City (3pm)
Wootton Blue Cross v Langford (3pm)
Worcester Park v Andover New Street
Workington AFC v Consett AFC (3pm)
Worksop Town v Sheffield United XI (3pm)
Wythenshawe Amateurs v Prestwich Heys (3pm)
Wythenshawe Town v West Didsbury & Chorlton AFC (3pm)
Yeovil Town v Plymouth Argyle (3pm)
Ynysddu Welfare FC v Trethomas Bluebirds (3pm) Pont 3G


 
 


free hit counters

Search for (options) HOSTED BY SUMMIT SOCCER v.1.2.3