Non League Matters - The Continuation of Tonys english Football Site 



  Main Index MAIN
INDEX
Search Posts SEARCH
POSTS
Who's Online WHO'S
ONLINE
Log in LOG
IN

THIS FORUM IS NOW READ ONLY - PLEASE HEAD OVER TO THE NEW FORUM HERE (CLICK LINK) TO REGISTER A NEW ACCOUNT - THANKS

Home: Archive: Pre Season Friendlies:
Saturday 14th July 2018

 



bagman
Qatar World Cup bid member! / Moderator

Jul 13, 2018, 5:27 PM

Posts: 18684
Location: Chatham
Team(s): Brentford

Post #1 of 1 (979 views)
Shortcut
     Saturday 14th July 2018   or Reply Privately

Abbey Rangers v Ashford Town (Mx) FC
Abergavenny Town v Abertillery Bluebirds (2.30pm)
Abertillery Excelsiors v Blaenavon Blues (2pm)
Abingdon Town v Ardley United FC (3pm)
Abingdon Utd v Hamble Club (1.30pm)
AFC Aldermaston v Wantage Town (3.00pm)
AFC Fylde v Preston North End (3pm)
AFC Hayes v Chalfont St Peter (at Brunel, 1.00pm)
AFC Keyworth v AFC Dunkirk (1pm)
AFC Telford United v Aston Villa XI (3pm)
AFC Wimbledon v Queens Park Rangers (3pm)
AFC Wulfrunians v Stourbridge FC (3pm)
Airbus UK Broughton v Chadderton (3pm)
Alford v Loxwood (3.00pm)
Alsager Town v Winsford United (3pm)
Amersham Town v Rayners Lane
Amesbury Town v Oldland Abbotonians FC (3pm)
Angmering Seniors v Midhurst & Easebourne (3.00pm)
Aylesbury FC v Arlesey Town (on outside pitch)
Ashford United v Barking (3:00pm)
Atherstone Town FC v Coleshill Town FC (7.45pm)
Atherton LR XI v Leigh Athletic (3pm)
Avro v Oldham Athletic U21 (2pm)
Aylestone Park v Harborough Town FC (3pm)
Bagshot v Berks County (4pm @ Fleet Town)
Bala Town U19 v Llanberis (2:30pm)
Ballyclare Comrades v Ards (3pm)
Balti Sports v Sherborne Town
Barrow FC v Crewe Alexandra (3pm)
Barton Town FC v Tadcaster Albion (3pm)
Bath City v Bristol City (3pm)
Beaconsfield Town FC v Maidenhead United XI (11am) (Bedfont Sports FC )
Bearsted P-P Cray Wanderers
Bearsted v Kings Hill (3:00pm)
Bedfont Sports v Farnborough (3pm)
Bedworth United v Bedworth United U/21
Bere Alston United v Bodmin Town (1.30pm)
Berkhamsted v Hemel Hempstead Town (prob split squad) (3.0pm)
Beverley Town v Hall Road Rangers (3pm)
Biggleswade United v MK Dons U/18 (3pm)
Bilborough Town v Harrowby United (Now cancelled)
Billingham Town v Whitby Town (3pm)
Billingshurst v Arundel
Bishop Auckland v Middlesbrough (1pm)
Bishop Lydeard v Ilfracombe Town (3pm)
Black Country Rangers v Racing Club Warwick FC (4pm)
Blackfield & Langley v Sholing
Blackpool Wren Rovers v Longridge Town (3pm)
Blandford Utd v Bemerton Heath Harlequins
Blofield United FC v Norwich United (Thorpe School )2pm
Boldon CA v Chester-le-Street (3pm)
Boreham Wood v Arsenal XI (3pm)
Boston Town v Ware (3pm)
Boston United v Chesterfield (3pm)
Bovingdon v Hayes & Yeading (3pm)
Bracknell Town v Camberley Town (3pm)
Bradford Park Avenue v Yorkshire Regiment (DONALD BELL TROPHY)
Bradley Park v Offa Athletic
Braintree Town v Ipswich Town (3pm)
Brantham Athletic v Aveley FC (7.45pm)
Bridon Sports v Erith Town (11.30am)
Brigg Town v Lincoln United U/21 FC (3pm)
Brightlingsea Regent v Ipswich Town U/23 (3pm)
Brimsdown FC v Barkingside FC (2pm)
Bristol Telephones v Odd Down Bath (3.00pm)
Broadbridge Heath v Rusthall (3:00pm)
Bromley v Cray Wanderers (12.30pm)
Bromyard v Tividale (3pm)
Brymbo v Gresford Athletic
Buckley Town v Litherland Remyca (3pm)
Burgess Hill Town v Horsham (7.30pm)
Burnham FC v Basingstoke Town (12noon) (At Bisham)
Burscough FC v Ramsbottom United FC (11am)
Bury vs. Liverpool (3pm)
Bush Hill FC v Brockenhurst FC (3pm)
Cadbury Heath v Thornbury Town (3pm)
Caernarfon Town v Morecambe U23 (2.30pm)
Camberley Town v Frimley Green at Bisham Abbey National Sports Centre
Cardiff Met v Cinderford Town AFC (2.30pm)
Castell Alun Colts FC v Atherton Town (2pm) ( Castell Alun School Field )
Cavaliers v Arnold Town FC (3pm)
CB Hounslow Utd v Bedfont & Feltham
Cefn Albion v Welshpool Town (2.30pm)
Chatham Town v Faversham Town (two games, 12 noon and 3pm)
Cheadle Town v Hartlepool FC (2pm)
Chelmsford City v Cambridge United (3pm)
Cheltenham Saracens v Almondsbury (3pm)
Chippenham Town v Newport County (3pm)
Chipping Sodbury Town v Fareham Town (3pm)
Chorley v Blackburn Rovers U/23 (3pm)
Clanfield v Netley Central Sports @ Havant Academy (1.30pm)
Clapton v Ware Town (3pm)
Cleethorpes Town v Worksop Town (3pm) at Linden Homes Club
Coalville Town FC v Notts County XI (12am)
Coggeshall Town v Leiston 3pm
Concord Rangers v Colchester United U/23 (3pm)
Congleton Town v Port Vale (12pm)
Conwy Borough v Whitchurch Alport (2pm)
Cookham Dean FC v Crowthorne (3.30pm)
Corfe Castle v Bournemouth FC
Corinthian v South Park (3pm)
Coventry Copsewood FC v Coventry United FC (3pm)
Coventry Sphinx v GNP Sports (3pm) ( Free entry)
Coxhoe Athletic v Birtley Town (2:30pm)
Cricklade Town v New College Swindon
Curzon Ashton vs. Oldham Athletic (3pm)
Cwmbran Town v Frome Town
Daisy Hill v Charnock Richard (3pm)
Deal Town v Sevenoaks Town (3pm) On STFC twitter as 21st July
Denton Town v Linotype Cheadle Heath Nomads (2pm)
Dorking Wanderers v Beckenham Town (3:00pm)
Dufftown JFC v Huntly FC (3pm)
Dukinfield Town v Maine Road (2pm)
Dunstable Town v Crawley Green (3pm)
Eastbourne Borough v Charlton Athletic U/23 (3pm)
East Cowes Victoria AFC v Stockbridge FC (3pm)
East Grinstead Town v Woking U23ís (3.00pm)
Eastwood CFC v Hilton Harriers (3pm)
Ebbsfleet United v Billeriay Town (3pm)
Eindhoven v Darlington FC (1pm)
Enfield v Waltham Abbey @ Harlow Arena (1pm)
Epping Town FC v Walthamstow FC (2.30pm) ( 3G pitch at St Johns School, Epping.)
Esh Winning v Sunderland RCA (3pm)
Euxton Villa v Padiham (3pm)
Evesham United vs Solihull Moors (3pm)
Eynesbury Rovers v Bedford Town (3pm)
Faringdon Town v Didcot Town Reserves
Farsley Celtic v Harrogate Town AFC (3pm)
FC Cavaliers v Arnold Town @Forest Recreation Ground 3G pitch (3pm)
FC Halifax Town v Bolton Wanderers (3pm)
Fisher v Peacehaven & Telscombe (3pm)
Fleet Town v Hartley Wintney (3pm)
Folkestone Invicta vs Dover Athletic (3pm)
Forest Hill Park v Croydon (3:00pm)
Fry Club v Cribbs (3pm)
Fulham v Reading (1.30pm) (At Aldershot Town FC)
Glebe v Stansfield (3pm)
Greenways v Kennington (2:00pm) (at K Sports)
Grimsby Borough FC v Spalding United FC (3pm) At King George Stadium
Hailsham Town v Battle Baptists (3pm, 3G at Bexhill College)
Hallen v Bristol Manor Farm (3:00pm)
Hampton & Richmond Borough v Oxford United (4pm)
Handsworth Parramore v Sheffield United XI (3pm)
Hanham Athletic v Ashton & Backwell United FC (3pm)
Hanwell v Chertsey Town FC (3pm)
Haringey Borough v Royston Town (3pm)
Hartlepool United v Sunderland (3pm)
Haverhill Rovers FC v Mildenhall Town FC (3pm)
Haywards Heath Town FC v Crowborough Athletic FC (1pm) ( at Ardingly College, Ardingly.)
Heather St Johnís v Hinckley AFC (3pm) Simon Blyth Memorial Trophy match
Heaton Stannington v Whitehall Welfare (ko tbc)
Hednesford Town v Mansfield Town (3pm)
Helston Athletic v Plymouth Argyle (3pm)
Hendon v St Albans City (3pm)
Hertford Town v Cockfosters FC (3pm)
Highworth Town v Binfield (3pm)
Hollands & Blair v Tilbury (3pm)
Holt United FC v Hedge End Rangers FC (3pm)
Horndean v Havant & Waterlooville (3pm)
Horndean Reserves v Liss (11am) (Pitch 2)
Horsham v Langney Wanderers (11am)
Hullbridge Sports v AFC Hornchurch (3pm)
Hutton v Redbridge FC (2.30pm)
Hythe Town v Dorking Wanderers (3pm)
Isle of Man representative side v Altrincham FC (5pm) (In Douglas)
Jong PSV v Darlington
Kidderminster Harriers v Aston Villa XI (3pm)
Kings Langley v Hemel Hempstead Town (prob split squad) (3.0pm)
Kintbury Rangers v Calne Town
Knaphill v Ash Utd
Lancing FC v Sutton Common Rovers (3pm)
Langford v Barton Rovers (3pm)
Leamington FC v Derby County
Leatherhead v Aldershot Town (3pm)
Leicester Nirvana v Lutterworth Town FC
Leyland United v Ashton Athletic (3pm)
Lichfield City v Bromsgrove Sporting FC (12noon)
Little Common v Hastings Utd at Bexhill College 4G (1.00pm)
Littlehampton Town v Kent Football United
Liversedge v Northallerton Town (3pm)
Llandudno v 1874 Northwich (2.30pm)
Long Buckby v Kidlington (3.00pm)
Long Eaton United v Spalding United U/21 FC (3pm)
Long Sutton Athletic v Premiair FC (1pm) Reserves Game (3pm)
Longwell Green Sports v Sandhurst Town (3.00pm)
Lydney Town AFC v Hereford Lads Club (3pm)
Lyne v Thame Rangers (2pm)
Maidstone United v Notts Forest U/23 (3pm)
Maltby Main v Frickley Athletic (3pm)
March Town FC v Deeping Rangers FC (3pm)
Margate v Gillingham (3pm)
Melksham Town v Bristol Rovers(3pm)
Melton Town FC v Stamford @ 11:30
Merthyr Town v City of Liverpool (Supporters Direct Shield, 3pm)
Metropolitan Police FC v Greenwich Borough (12noon) (at Leatherhead FC)
Molesey v Harrow Brough (1pm) (At Excel Centre, Walton)
Moneyfields v Baffins Milton Rovers
Montpelier Villa v Bexhill United (2pm)
Mynydd Isa Spartans v FC Nomads Res
Nantyglo v Cwmcarn Athletic (at Ebbw Vale 3G)
Nelson v Clitheroe FC (3pm)
New Inn v Neuadd Wen
New Mills v Buxton Dev (3pm)
Newcastle Town v Nantwich Town (3pm)
Newent Town Reserves AFC v Hinton (12noon)
Newent Town AFC v Fairford Town (2.30pm)
Newhaven v Guildford City (3.00pm)
Newport IoW v East Preston (3.0pm)
Newquay v Wells City
Northwood v Chelsea U/23 (3pm)
Notts County v Derby County (3pm)
Nuneaton Town v Coventry City Xl (3pm)
Ossett United v AFC Fylde
Otford United FC v Sutton Athelic (3pm)
Oxford City v Oxford United (12.30pm)
Paulsgrove FC v Whitchurch United FC (3pm)
Penn & Tylers Green v Aylesbury United (2pm)
Penrith AFC v Carlisle United (3pm)
Penycae v Bangor City (2.30pm)
Penydarren BGC v Barry Town United (2.30pm)
Pontnewydd United v PILCS
Poole Town v Torquay United (3pm)
Port Vale v Blackburn Rovers (3pm)
Potton United v Biggleswade Town FC (3pm)
Prestatyn Town v Cwmbran Town- OFF
Prestwich Heys v Ramsbottom United FC (Cancelled ) Ramsbottom now away to Burscough)
Punjab United v VCD Athletic (3pm)
Quorn v Loughborough Dynamo FC (3pm)
Radcliffe FC vs. Oldham Athletic XI (3pm)
Radcliffe Town v Atherton LR XI (3pm)
Rassau v Neuadd Wen (2pm)
Ravenshead v Robin Hood Colts
Reading City v Eversley & California
Redcar Town v Hucknell Town (3pm)
Redgate Clayton v Eccleshall (3pm)
Redhill v St Francis Rangers at Coulsdon College (3.00pm)
Richmond Town v Crook Town (3pm)
Rochester United v Canterbury City (3:00pm)
Runcorn Linnets v Chester FC (3pm)
Runcorn Town v Trafford (2pm)
Rushall Olympic FC v Barwell (3pm)
Rylands v West Kirby (3pm)
Salford City FC vs Barnsley FC Ė 3pm
Saltash United v Dorchester Town FC (3pm)
Saltdean Utd v Lewes FC (3pm)
Scarborough Athletic FC v Spennymoor Town FC (2pm)
Seaford Town v Ferring at the The Downs, Seaford (1.00pm)
Seaham Red Star v Redcar Athletic (3pm)
Seaton Delaval Amateurs v Whitley Bay (3pm)
Selby Town v Goole (3pm)
Selsey v Worthing (3.00pm)
Sevenoaks Town v Dartford (3pm)
Sheerwater v Woodley Utd at Sheerwater Rec (3.00pm)
Shepton Mallet v Street (3pm)
Shirehampton v Bishop Sutton
Shildon v Marske United (3pm)
Sholing Development v Winchester Castle
Shrivenham v Malmesbury Victoria (3pm)
Shoreham FC v Westfield (Woking) FC (3pm)
Shrewton Utd v Andover New Street (at Bulford)
Silsden v Hyde United FC (3pm)
Slough Town FC v Reading U/23 (3pm) (Now 12.30pm)
Smiths Athletic v AFC Renegades (3pm)
South Liverpool v Holywell Town (3pm)
South Normanton Athletic v Belper Town FC (1pm)
Southwick v Upper Beeding (3.00pm)
Spelthorne Sports v Woking FC XI (3pm)
Sporting Club Thamesmead v Sheppey United (3pm)
Sporting Khalsa v Hereford FC (3pm)
Springhead v Wythenshawe Amateurs (3pm)
Squires Gate v Bamber Bridge (3pm)
Stafford Rangers v Tamworth FC (3pm)
Staines Lammas v Risborough Rangers
Staplehurst Monarchs v Tonbridge Angels U/21 (3pm)
Steeton v Campion (3pm, at Summerhill Lane)
Stevenage v Portsmouth (3pm)
Steyning Town v Pagham
St Helens Town v Barnoldswick Town (12.30pm)
St Ives Town v Peterborough Sports (3pm) (TS)
St Neots v Peterborough United (3pm)
Stockport Town v Mossley AFC (3pm)
Studley FC v Lye Town FC (3pm)
Sutton Athletic v Otford United (3:00pm) (Postponed)
Sutton Bridge United FC v Spalding Town FC
Sutton United v Woking (3pm)
Swanage Town & Herston v Cobham (1stís and U23ís)
Sway FC v Hythe & Dibden (3pm)
Swindon Town v West Bromwich Albion (3pm)
Swindon Supermarine v Wealdstone (3pm)
Tavistock AFC v Plymouth Argyle (3pm)
Thame United v Brackley Town Saints (3pm)
Three Bridges v Merstham (3.00pm)
Thornton Cleveleys v AFC Blackpool (3pm)
Tiverton Town v Exmouth Town (3pm)
Tonbridge Angels v Gillingham (3pm)
Tooting Bec v Worcester Park (12.45pm)
Tooting & Mitcham United FC v Ramsgate (3pm) (On 3g Pitch)
Torridgeside v Holsworthy (3pm)
Tow Law Town v Ashington (3pm)
Tranmere Rovers v Wigan Ath (3pm)
Uckfield v Thamesmead Town (3:00pm)
Usk Town v Croesyceiliog Athletic
Vauxhall Motors FC v AFC Liverpool (3pm)
Verwood Town FC v Portland United FC (3pm)
Vulcan v Ashton Town (3pm)
Walton Casuals v Herne Bay (3:00pm) (Now 1pm)
Wareham Rangers v Christchurch
Wednesfield FC v Darlaston Town (1874) FC (3pm)
Welling Park v Gravesham Borough (3:00pm)
Welling Town v Heybridge Swifts (3pm)
Welling United v Charlton Athletic (12.30pm) (Now 7th July)
Wellingborough Town v Nuneaton Town (3pm)
Wembley v Badshot Lea
West Auckland v Tranent Juniors (3pm)
West Allotment Celtic v Blyth AFC (3pm)
Westbury United FC v Swindon Town U/18 (12am)
West Didsbury & Chorlton AFC v Ashton United (3pm)
Westfield vs Eastbourne Town (3pm)
Weymouth FC v Kingstonian FC (3pm)
Whaplode Drove FC v FC Parsons Drove Reserves
Whitehaven AFC v Carlisle City FC (2.30pm)
Whitley Bay v Sunderland
Whitstable Town v Tunbridge Wells (3pm)
Whyteleafe v Corinthian Casuals (3.00pm)
Wick v Chichester City (3.00pm)
Winchester City v Hungerford Town (12pm)
Windsor v Maidenhead Utd XI (3.00pm)
Wingate & Finchley v Welwyn Garden City (Barnet Lane) (3pm)
Winterton Rangers v Lincoln United FC (3pm)
Wisbech Town v Kettering Town (3pm)
Wokingham & Emmbrook v Frimley Green (3.00pm)
Wolves Casuals v Alvechurch F.C
Woodstock Town v Downton (1.30pm)
Woodstock Town development team v Chasewell Park (5pm)
Worcester Raiders FC v Worcester City FC (3pm)
Wycombe Wanderers vs West Ham United (7.45pm)
Wythenshawe Town v Warrington Town (1.30pm)
Yate Town v Bristol Rovers Development Squad (3pm)
Yelverton FC v Harleston FC
Ynysddu Welfare FC v Croesyceiliog (2pm) Pont 3G
York City v Bradford City (1pm)
Yorkshire Amateur v Guiseley AFC (3pm)

Raydale Cup 3rd placed playoff/final (12pm/3.30pm)


Colliers Wood United require visitors at 3pm on 14th July.
Ring Tony on 07956 983947

 
 


free hit counters

Search for (options) HOSTED BY SUMMIT SOCCER v.1.2.3