Non League Matters - The Continuation of Tonys english Football Site 



  Main Index MAIN
INDEX
Search Posts SEARCH
POSTS
Who's Online WHO'S
ONLINE
Log in LOG
IN

Home: Non League Football Information: Other Cup Competitions:
Peninsula League - Walter Parson Cup 2018-19

 



gcnc
Man City Transfer Target!

Jun 9, 2018, 10:49 PM

Posts: 10589
Location: Pontypool
Team(s): Newport County

Post #1 of 3 (791 views)
Shortcut
Peninsula League - Walter Parson Cup 2018-19 Can't Post or Reply Privately

Round One - by Saturday September 22nd

Alphington   v   Sidmouth Town
Appledore   v   Teignmouth
Bere Alston United   v   Plymouth Marjon
Bovey Tracey   v   Millbrook
Brixham   v   Stoke Gabriel
Bude Town   v   Elburton Villa
Dobwalls   v   St Blazey
Crediton United   v   Axminster Town   (Friday 21st Sept)
Elmore   v   Exmouth Town
Galmpton & Roselands   v   Holsworthy
Godolphin Atlantic   v   Callington Town   (Friday 21st Sept)
Ilfracombe Town   v   Budleigh Salterton
Liskeard Athletic   v   Porthleven
Liverton United   v   Waldon Athletic
Ludgvan   v   St Dennis
Newquay   v   Mousehole
Penzance   v   Wendron United   (Friday 21st Sept)
Plymstock United   v   Ivybridge Town
St Martins   v   Honiton Town
Torpoint Athletic   v   Newton Abbot Spurs
Torridgeside   v   University of Exeter
Wadebridge Town   v   Sticker
Witheridge   v   Cullompton Rangers

Round Two - by Saturday October 20th

Alphington / Sidmouth Town   v   Crediton United / Axminster Town
Bere Alston / Plymouth Marjon   v   Saltash United
Bovey Tracey / Millbrook   v   Launceston
Bude Town / Elburton Villa   v   Torpoint Athletic / Newton Abbot Spurs
Elmore / Exmouth Town   v   Torridgeside / University of Exeter
Falmouth Town   v   Helston Athletic   (Friday 19th Oct)
Galmpton & Roselands / Holsworthy   v   Brixham / Stoke Gabriel
Godolphin Atlantic / Callington Town   v   St Austell
Ilfracombe Town / Budleigh Salterton   v   Appledore / Teignmouth
Liskeard Athletic / Porthleven   v   Ludgvan / St Dennis
Liverton United/ Waldon Athletic   v   Bodmin Town
Penzance / Wendron United   v   Dobwalls / St Blazey
Plymstock United / Ivybridge Town   v   Camelford
Tavistock   v   Plymouth Argyle   (Friday 19th Oct)
Wadebridge Town / Sticker   v   Newquay / Mousehole
Witheridge / Cullompton Rangers   v   St Martins / Honiton Town

THIRD ROUND : ON OR BEFORE TUESDAY 1ST JANUARY

QUARTER FINALS : BY 28TH FEBRUARY

SEMI FINALS : TUESDAY 26TH & WEDNESDAY 27TH MARCH

FINAL TIE : SATURDAY 11TH MAY


(This post was edited by gcnc on Jun 10, 2018, 7:47 AM)


gcnc
Man City Transfer Target!

Sep 21, 2018, 10:10 PM

Posts: 10589
Location: Pontypool
Team(s): Newport County

Post #2 of 3 (351 views)
Shortcut
Re: [gcnc] Peninsula League - Walter Parson Cup 2018-19 [In reply to] Can't Post or Reply Privately

Round One

Friday Sept 21st

Crediton United 1 Axminster Town2
Godolphin Athletic 4 Callington Town 3
Penzance 2 Wendron United 3
Wadebridge 0 Sticker 3

Saturday Sept 22nd

Alphington   v   Sidmouth Town
Appledore   v   Teignmouth
Bere Alston United   v   Plymouth Marjon
Bovey Tracey   v   Millbrook
Brixham   v   Stoke Gabriel
Bude Town   v   Elburton Villa
Dobwalls   v   St Blazey
Elmore   v   Exmouth Town
Galmpton & Roselands   v   Holsworthy (bye for Holsworthy)
Ilfracombe Town   v   Budleigh Salterton
Liskeard Athletic   v   Porthleven
Liverton United   v   Waldon Athletic
Ludgvan   v   St Dennis
Newquay   v   Mousehole
Plymstock United   v   Ivybridge Town
St Martins   v   Honiton Town
Torpoint Athletic   v   Newton Abbot Spurs
Torridgeside   v   University of Exeter
Witheridge   v   Cullompton Rangers (bye for Cullompton)

Round Two - by Saturday October 20th

Alphington / Sidmouth Town   v   Axminster Town
Bere Alston / Plymouth Marjon   v   Saltash United
Bovey Tracey / Millbrook   v   Launceston
Bude Town / Elburton Villa   v   Torpoint Athletic / Newton Abbot Spurs
Elmore / Exmouth Town   v   Torridgeside / University of Exeter
Falmouth Town   v   Helston Athletic   (Friday 19th Oct)
Holsworthy   v   Brixham / Stoke Gabriel
Godolphin Atlantic   v   St Austell
Ilfracombe Town / Budleigh Salterton   v   Appledore / Teignmouth
Liskeard Athletic / Porthleven   v   Ludgvan / St Dennis
Liverton United/ Waldon Athletic   v   Bodmin Town
Wendron United   v   Dobwalls / St Blazey
Plymstock United / Ivybridge Town   v   Camelford
Tavistock   v   Plymouth Argyle   (Friday 19th Oct)
Sticker   v   Newquay / Mousehole
Cullompton Rangers   v   St Martins / Honiton Town

THIRD ROUND : ON OR BEFORE TUESDAY 1ST JANUARY

QUARTER FINALS : BY 28TH FEBRUARY

SEMI FINALS : TUESDAY 26TH & WEDNESDAY 27TH MARCH

FINAL TIE : SATURDAY 11TH MAY


gcnc
Man City Transfer Target!

Sep 22, 2018, 8:13 PM

Posts: 10589
Location: Pontypool
Team(s): Newport County

Post #3 of 3 (318 views)
Shortcut
Re: [gcnc] Peninsula League - Walter Parson Cup 2018-19 [In reply to] Can't Post or Reply Privately

Round One

Friday Sept 21st

Crediton United 1 Axminster Town2
Godolphin Athletic 4 Callington Town 3
Penzance 2 Wendron United 3
Wadebridge 0 Sticker 3

Saturday Sept 22nd

Alphington   2  Sidmouth Town 3
Appledore  0  Teignmouth 1
Bere Alston United  3  Plymouth Marjon 2
Bovey Tracey 2 Millbrook 1
Brixham  1  Stoke Gabriel 1 (Brixham won 4-3 on pens)
Bude Town  0 Elburton Villa 4
Dobwalls   2 St Blazey 1
Elmore  4 Exmouth Town 2
Galmpton & Roselands   v   Holsworthy (bye for Holsworthy)
Ilfracombe Town  4 Budleigh Salterton 1
Liskeard Athletic   3  Porthleven 0
Liverton United   v   Waldon Athletic (Liverton failed to raise a side, bye for Walden)
Ludgvan   v   St Dennis (Ludgvan failed to raise a side, bye for St Dennis)
Newquay   0 Mousehole 2
Plymstock United   1 Ivybridge Town2
St Martins   3 Honiton Town 2
Torpoint Athletic   9  Newton Abbot Spurs 0
Torridgeside   3 University of Exeter 1
Witheridge   v   Cullompton Rangers (bye for Cullompton)

Round Two - by Saturday October 20th

Bere Alston United v Saltash United
Bovey Tracey v Launceston
Cullompton Rangers v St Martins
Elburton Villa v Torpoint Athletic
Elmore v Torridgeside
Falmouth Town v Helston Athletic (Friday 19th Oct)
Godolphin Atlantic v St Austell
Holsworthy v Brixham
Ilfracombe Town v Teignmouth
Ivybridge Town v Camelford
Liskeard Athletic v St Dennis
Sidmouth Town v Axminster Town
Sticker v Mousehole
Tavistock v Plymouth Argyle (Friday 19th Oct)
Waldon Athletic v Bodmin Town
Wendron United v Dobwalls

THIRD ROUND : ON OR BEFORE TUESDAY 1ST JANUARY

QUARTER FINALS : BY 28TH FEBRUARY

SEMI FINALS : TUESDAY 26TH & WEDNESDAY 27TH MARCH

FINAL TIE : SATURDAY 11TH MAY


(This post was edited by gcnc on Sep 22, 2018, 8:19 PM)

 
 


free hit counters

Search for (options) HOSTED BY SUMMIT SOCCER v.1.2.3