Non League Matters - The Continuation of Tonys english Football Site 



  Main Index MAIN
INDEX
Search Posts SEARCH
POSTS
Who's Online WHO'S
ONLINE
Log in LOG
IN

Home: Non League Football Information: Pre Season Friendlies:
Saturday 15th July 2017

 



scuzzmonster
Ballboy/girl

Jul 15, 2017, 9:28 AM

Posts: 8
Location: Greater Manchester
Team(s): Middlesbrough

Post #1 of 1 (1615 views)
Shortcut
     Saturday 15th July 2017   or Reply Privately

Abbey Hey FC v Trafford FC
Abbey Rangers v Tunbridge Wells (3pm)
Abercarn FC v STM Sports AFC (2.30pm)
Aberfan Social FC v Cardiff Corries AFC (3pm)
Abergavenny Town v Aber Valley
Abergele Town v Penmaenmawr Phoenix (2.30pm)
Aberystwyth Town v Llanelli Town (2.30pm)
Afan Lido v Dalbeattie Star (2.30pm)
AFC Aldermaston v Ascot United (12.15pm) at Everest College, Basingstoke
AFC Bargoed v Rhymney (2pm)
AFC Croydon Athletic v Guildford City FC (3pm)
AFC Fylde v Rochdale AFC (3pm)
AFC Rushden & Diamonds v Barwell FC (3pm)
AFC St Austell v Cadbury Heath FC (2.30pm)
AFC Stoneham v Clanfield "85"
AFC Wimbledon v Watford (3pm)
Albion Rovers v Whiteheads - OFF
Albion Rovers v Croesyceiliog (3pm)
Alfreton Town v FC Halifax Town (3pm)
Almondsbury UWE v Woodley United (3pm)
Alresford Town FC v Moneyfields FC (3pm) (Sparsholt College )
Alsager Town FC v Winsford United FC (3pm)
Alton FC v Camberley Town (1pm)
Amersham Town vs Enfield Town (3pm)
Amesbury Town v Sherborne Town (3pm)
Andover Town FC v Downton FC (11am) (Sparsholt College Winchester)
Ardley United v Fairford Town FC (3pm)
Armthorpe Welfare FC v Stocksbridge Park Steels (3pm)
Atherton Town FC v Droylsden FC (3pm)
Aylestone Park v Leicester Road FC (3pm)
Bala Town v Caernarfon Town (2pm)
Balti Sports v Portland United Now at Thomas Hardye School 3G in Dorchester(3pm)
Barnet FC v West Ham United U/23 (3pm)
Basford United v Notts County (3pm)
Basingstoke Town v Crystal Palace U/23 (3pm)
Bearsted v Holmesdale (3pm)
Beckenham Town v Bromley FC KO 3pm
Bedfont Sports v Egham Town (3pm)
Bedford Town v Dagenham & Redbridge (3pm)
Bere Alston v Bodmin Town (1.30pm)
Berkhamsted FC v Chesham United (3pm)
Bexhill United v Eastbourne Town (2.0pm) at Shinewater Lane
Bibury AFC v FC Lakeside (3pm)
Biggleswade Town FC v Borehamwood (3pm)
Billingham Synthonia vs Easington Colliery
Billingham Town v Whitby Town (3pm)
Birtley Town v Ryton & Crawcrook Albion
Bishop Auckland FC v Middlesbrough U23 (3pm)
Bishop's Stortford FC v West Ham United XI (3pm)
Blackfield & Langley FC v AFC Totton FC (3pm)
Blackrod Town v Lostock St Gerards (3pm)
Blaenau Ffestiniog Amateurs v Porthmadog U21
Blyth Town v Newcastle Benfield (GAME WAS TO BE PLAYED ON 4th JULY)
Blyth Spartans AFC v Carlisle United (3pm)
Bognor Regis Town v Portsmouth (1.30 pm)
Boston United v Barrow (3pm)
Bovingdon FC v Queens Park Rangers U/23 (4pm)
Brackley Town Saints v Thame Utd (3pm)
Braintree Town FC v Southend United (3pm)
Braintree Town Reserves FC v Takeley FC (1pm) (@ Braintree Leisure Centre )
Brandon United v Killingworth Town (2.30pm)
Bridlington Town v North Shields (3pm)
Bridon Ropes v Hollands & Blair FC (3pm)
Bridport v Ilminster Town(3pm)
Brigg Town v Goole AFC (3pm)
Brismcombe & Thrupp v Forest Green Rovers (3pm - 5)
Brimsdown FC v Biggleswade FC
Bristol Manor Farm v Plymouth Parkway (3pm)
Brixham v Elburton Villa (2pm)
Broadbridge Heath vs. Tonbridge Angels FC U/21 (3pm)
Broadwell Amateurs v Frome Town Sports FC (3pm)
Brockworth Albion v Bishop's Cleeve Development (3pm)
Burnham v Harrow Borough (3pm)
Burscough Richmond v Ashton Athletic FC
Buxton FC v Port Vale (1.30pm)
Caerphilly Town v Upper Cwmbran
Cambrian & Clydach Vale v Merthyr Town FC (1.30pm)
Cambridge United v Norwich City (2pm)
Cammell Laird v Tranmere Rovers (3pm)
Canterbury City FC v Gravesham Borough (3pm) (Simon Langton's 3G Pitch)
Canton Liberals v Cadoxton Barry- CANCELLED
Canvey Island v Chelmsford City (3pm)
Cardiff Airport v Pencoed AA (at St Cyres School 3G CF64 2XP, 2.30pm)
Cefn Druids FC v Widnes FC (CANCELLED)
Cemaes Bay v Pwllheli (2pm)
Chadderton v Glossop North End AFC (3pm) ( To be played at Wright Robinson College, Gorton)
Chepstow Town v Monmouth Town (2.30pm)
Chester-le-Street Town v Marske United FC (3pm)
Chester Nomads v FC Oswestry Town (10:30am)
Chippenham Park FC v Bristol City U/23 (3pm) ( Chippenham Town Ground) ( charity game for Jamie Mines )
Cinderford Town AFC v Cardiff Met University (3pm)
Clanfield v Bosham FC (3pm) - CANCELLED
Colden Common v Whitchurch United FC (3pm)
Colne FC v Fleetwood Town XI (3pm)
Colwyn Bay FC v Curzon Ashton FC (3pm)
Conwy Borough v Atherton Collieries
Corinthian v South Park (3pm)
Corsham Town v Royal Wootton Bassett Tn (3pm)
Coxhoe Athletic FC v Durham City (2.30pm)
Crane Sports v Leiston FC Reserves (3pm)
Crediton United v Heavitree United (3pm)
Crewe FC v Leek CSOB (2pm)
Cuckfield v Hassocks FC (1pm) ( at Ardingly College)
Cwmbran Celtic v Wantage Town (2.30pm) - OFF
Cwmbran Celtic v Ynysddu Welfare (2.30pm)
Cwmbran Town v Panteg (at Ystrad Mynach 3G)
Cwm Welfare v Caerau (11.15am, Cowbridge 3G)
Darlington U18 v Stokesley
Deal Town v K Sports (3pm)
Denbigh Town FC v Widnes FC (3pm)
Deveronvale FC v East End JFC (2pm)
Devizes Town FC v Andover New Street (2pm)
Didcot Town v Eastleigh FC (3pm)
Dover Athletic FC v Gillingham (3pm)
Duns FC v Whitehill Welfare (2.30pm)
Dunston UTS v Whickham (Charity Match - British Heart Foundation)
East Cowes Victoria v Fordingbridge Turks
East Grinstead Town FC v Woking U/23
Eastleigh FC v Portsmouth (3pm) (NOW ALL TICKET GAME) - NOW OFF!
Eaton Socon FC v Wisbech St Mary (3pm)
Ebbsfleet United v Tottenham Hotspur (Paul McCarthy Memorial Match, 3.00pm)
Ely City FC v Wisbech Town (3pm)
Eversley & California v Tooting Bec (2.0pm)
Eyemouth United v Kelvinbridge
Eynesbury Rovers v Welwyn Garden City 3pm
Fakenham Town FC v Norwich United FC (3pm)
Faversham Town U/21 v Borden Village FC (2pm)
FC Clacton v Witham Town FC (2pm)
Felixstowe & Walton United v Leiston FC (3pm)
Ferring FC v Wick FC (3pm)
Fisher v Cray Wanderers (3pm)
Flackwell Heath v Didcot Town FC (To be played at Bisham Abbey 1pm KO) (NOW CANCELLED)
Fleet Spurs v Godalming Town
Frampton United v Tuffley Rovers (noon followed by Reserves at 3pm)
Frimley Green v Egham Town (at Bisham Abbey)
Frome Town v Chippenham Town FC (3pm)
Gaerwen v Saltney Town (2.30pm)
Gainsborough Trinity FC v Lincoln City FC (3pm) (Lincs County Cup)
Gala Wilton FC v Nailsea United (3pm)
Galmpton United v Stoke Gabriel FC (2pm)
Glossop North End AFC v Shaw Lane AFC (3pm) (Glossop North End are playing Chadderton Away)
Gillingham Town FC v Wincanton Town (3pm)
Gloucester City v Bristol Rovers XI (3pm) (to be played at Slimbridge AFC)
Gosport Borough FC v Petersfield Town FC (3pm)
Goytre United v Carmarthen Town (2.30pm)
Grantham Town FC v Spalding United ( Lincolnshire Senior Cup) (3pm)
Great Wakering Rovers v Bowers & Pitsea (3pm)
Greenwich Borough v Charlton Athletic (7.30pm)
Gresley v Mickleover Sports (3pm)
Grimsby Town v Barnsley (3pm)
Guisborough Town v Garforth Town
Haddington Ath - Heriot-Watt Uni
Hampton & Richmond Borough FC v Aldershot Town (3pm)
Hamworthy Utd v Poole Town (3pm)
Hanworth Villa FC v Chalfont St Peter (3pm)
Harborough Town v Nuneaton Town FC
Harefield United v Northwood (3pm) (@ Brunel University)
Haringey Borough v Wingate & Finchley FC (3pm)
Harlow Town FC v Leyton Orient (3pm)
Harrogate Town AFC v Hartlepools United (3pm)
Harrowby United v Ruston Sports FC (3pm)
Hartlepool FC v Darlington RA (3pm)
Havant & Waterlooville v Farnborough Town FC (3pm)
Haywards Heath Town v Crowborough Athletic (3:00pm)
(at Ardingly College, College Road, Ardingly, Haywards Heath RH17 6SQ)
Heath Hayes FC v Chasetown FC (3pm)
Heaton Stannington FC v Redcar Athletic FC (3pm)
Hereford Lads Club FC v Alvechurch F.C.
Highworth Tn v Wroughton (1pm)
Histon FC v Royston Town FC (3pm)
Holyport FC v Chalvey Sports (3pm) (Cantley Park Wokingham)
Horsham FC v Burgess Hill Town FC (3pm) (at Lancing FC)
Horsham YMCA v Redhill. 3pm
Hucknall Town FC v Royal Lancers XI (3pm)
Hullbridge Sports v AFC Hornchurch (3pm)
Hyde United v Stalybridge Celtic (Ray Stanley Shield) (3pm)
Hythe Town v Tilbury (3pm) (p)
Ipswich Wanderers v Leiston FC (3pm)
Ivybridge Town v Portchester (3pm)
Keith v Craigroyston FC (3pm)
Kensington Borough v Harrow Borough FC (3pm) (At Bedfont)
Kent Football United v Margate (3pm)
Kidsgrove Athletic v Altrincham FC (3pm)
Kings Hill v Ashford United FC (3pm)
Knaphill FC v Staines Lammas (3pm)
Knutsford v 1874 Northwich FC
Larkhall Athletic v Roman Glass St George (3pm)
Laverstock & Ford v Petersfield Town (NOW CANCELLED)
Leek Town FC v Stoke City U/23 (3pm)
Leonard Stanley v Stroud Harriers FC (3pm)
Leverstock Green FC v Potters Bar Town (1pm) CANCELLED
Lewes FC v Dulwich Hamlet FC (3pm) MATCH CANCELLED [No water supply]
Llangoed v Trearddur Bay (2.30pm)
London Colney v Kings Langley FC (3pm)
Lowestoft Town vs Kirkley & Pakefield (3pm)
Lucas Cwmbran v West of St Julians (1pm and 3pm, 1sts and 2nds)
Lutterworth Athletic v Rothwell Corinthians (3pm)
Lydbrook Athletic AFC v Ludlow AFC (3pm)
Lydney Town AFC v North Leigh (3pm)
Lyne FC v Walton & Hersham (2pm)
Macclesfield Town v Derby County (3pm)
Machno United v Mochdre Sports
Maidstone United v Crystal Palace (1pm)
Maldon & Tiptree v East Thurrock United (3pm)
Malmesbury Vics v Cirencester Town FC
Mardy v Croesyceiliog Athletic (3pm)
Market Drayton v Leek CSOB (2.30pm)
Marlow v Dunstable Town FC (3pm)
Merrow v Sheerwater
Metropolitan Police Bushey v Edgware Town (3pm)
Millbrook v Tavistock ECPL (1pm)
Mildenhall Town v St Neots Town (1pm)
Milton United FC v Badshot Lea (3pm)
Molesey v Fleet Town FC (1pm) (being played at Xcel, Walton)
Moneyfields v Gosport Borough FC (3pm) (NOW CANCELLED)
Moreton Rangers v FC Stratford (3pm)
Mossley FC v Stockport Town
Nantlle Vale v Meliden
Nefyn v Y Felinheli (2.30pm)
Netherton United v Deeping Rangers FC (3pm)
Newquay v Mousehole (4pm) (Reserves meet at 1pm)
Newton Aycliffe v Northallerton Town (3pm - Frank Swinburne Cup)
North Ferriby United v Hull City U/23 (3pm)
Nuneaton Town v Leeds United XI (3pm) (NOW CANCELLED)
Odd Down (Bath) v Wick FC
Oldland Abbotonians FC v Hallen FC (3pm)
Oxford City FC v Banbury United (3pm)
Paget Rangers v Chelmsley Town (10.30am). (Sutton Foldfield Charity Cup)
Pagham FC v Cowes Sports FC (3pm)
Parkgate v Guiseley AFC (3pm)
Peckham Town v Ilford
Penn Tylers Green v Beaconsfield Tn
Pershore Town v Worcester City (3pm)
Peterborough United v Queens Park Rangers (3pm)
Phoenix Sports v Dartford (3pm)
Pool v Leeds Modernians FC (2.30pm)
Portadown v Coleraine FC (3pm)
Porthcawl v Pontardawe Town (Penybont 3G, 11.30am)
Portishead Town v Hengrove Athletic FC (3pm)
Punjab United FC v Lordswood FC (3pm)
Reading FC v Hungerford Town FC (behind closed doors according to Reading's website)
Redcar Newmarket FC v Yarm & Eaglescliffe (2pm)
Redcar Town FC v Sunderland West End (2pm)
Rhyl FC v West Bromwich Albion XI (3pm)
Richmond Town FC v Thornaby (2pm)
Risca United v Pontyclun (at Ty Isaf Park, Risca, 2.30pm)
Rocester v Port Vale XI (3pm)
Rochdale Sacred Heart v Manchester Central (2pm)
Romulus v Hednesford Town (12am)
Rothwell Corinthians Reserves v Corby Pegasus (3pm)
Runcorn Linnets FC v Witton Albion (3pm)
Runcorn Town v Warrington Town FC (2pm)
Salford City FC v FC United of Manchester (3pm)
Salisbury vs Bristol Rovers XI (3pm)
Saltash United v Bideford (1.30pm)
Sawbridgeworth Town v Hertford Town
Scarborough Athletic v Sheffield United XI (All Ticket - SOLD OUT)
Seaham Red Star v Spennymoor Town U18
Seaton Delaval v Whitley Bay (2.30pm)
Selby Town FC v Pontefract Collieries (3pm)
Shepshed Dynamo FC v Hinckley AFC (3pm)
Shepton Mallet AFC v Torpoint (3pm)
Shildon AFC v Spennymoor Town (3pm)
Shrewsbury Town v Aston Villa (3pm)
Sidlesham v Littlehampton Town (3pm)
Sidmouth Town v Exwick Villa (2pm)
Silsden v Campion (3pm)
Sittingbourne v Chatham Town (3pm)
Slough Town FC v Tooting & Mitcham United (1pm)
Solihull Moors FC v Walsall (3pm)
South Liverpool v Porthmadog (3pm)
Southport FC v Blackpool (3pm)
South Shields v Gateshead FC (3pm)
Southwell City v Clifton (3pm)
Spartans v Broxburn Athletic (1pm)
Stafford Rangers FC v Wrexham AFC (3pm)
Staines Town FC v Maidenhead United (3pm) (Prog)
St Agnes v Penzance (2.30pm)
St Albans City FC v Billericay Town (3pm)
Stamford AFC v Kings Lynn Town (3pm)
Stansted FC v Hertford Town (8pm)
Steyning Town v Shoreham (2pm)
St Helens Town AFC v Congleton Town FC (3pm)
St.Johnston FC v Sunderland AFC (2pm)
St Margaretsbury FC v Enfield 1893 FC (12noon) ( Mark Hall sports centre, Harlow (Grass)
Stockbridge v Fareham Town FC (3pm)
Stockport County v Preston North End (3pm)
Stockport Town FC v Skelmersdale United (3pm)
Stonehouse Town v Falcons (2pm)
Stratford Town v Rushall Olymbic (3pm)
Street FC v Mangotsfield United (3pm)
Sun Sports v PFC Victoria
Sutton United FC v Hemel Hempstead Town, (3pm)
Swanage Town and Herston v New Milton Reserves (3pm)
Swindon Supermarine v Newport County (3pm)
Tadcaster Albion v Doncaster Rovers
Tadley Calleva v Highmoor Ibis (2pm) at Everest College, Basingstoke
Tamworth FC v Cefn Druids (1pm)
Tamworth FC v Penybont (3.30pm)
Taverners FC v Patchway Town FC
Teignmouth AFC v Buckland Athletic FC
Thamesmead Town v Tonbridge Angels (3pm) (Dartford FC)
Totternhoe FC v Leighton Town FC (3pm)
Truro City FC v Falmouth Town (3pm)
Tytherington Rocks v Longlevens AFC (3pm)
Tywyn Bryncrug v Llanrwst Utd (5pm)
United Services Portsmouth v Ringmer
Usk Town v Newport City (1.30pm)
Uttoxeter Town v Eccleshall FC (3pm)
Uxbridge v Potters Bar Town (1230pm, due to Beer Festival at PBT)
VCD Athletic v Kingstonian (3pm)
Wadham Lodge FC v Wivenhoe Town FC (3pm)
Wallingford Tn v Shrivenham (2pm - 1st & Reserves)
Wantage Town v Headington Amateurs (1pm - on training pitch)
Ware v Crawley Green (3pm)
Wealdstone v Watford U23 (3pm)
Welling Town v Cray Valley (Paper Mills) (3:00pm)
Welling United v Charlton Athletic (3pm)
Wellington FC v Hereford FC (3pm)
Weston-super-Mare v Plymouth Argyle (3pm)
White Ensign FC v Aveley FC (2pm)
Whitehawk v Worthing (3pm)
Whitehill Welfare v Brora Rangers (now cancelled)
Whitstable Town FC v Faversham Town (3pm)
Winchester City v Hanwell Town (3pm)
Windsor FC v Maidenhead Utd XI (noon)
Wick v AFC Varndeanians (3pm) (NOW CANCELLED)
Willington v Sunderland RCA
Wisbech Town Reserves v Soham Town Rangers Reserves FC (2pm)
Witheridge v Cadbury Heath - CANCELLED
Wombwell Town v Harworth Colliery FC (3pm)
Worksop Town FC v Swallownest FC (3pm)
Wrexham AFC Youth v Oxford United Youth (1pm)
Yaxley FC v Cambridge City FC (3pm)
Yeovil Town v Bristol City (3pm)

Bracknell Town 4TT - Binfield v Eversley & California 2pm, Bracknell Tn v Wokingham & Emmbrook 6pm.

Silver Jubilee Park Community Cup Semi Finals - Hendon/Hemel Hempstead Town/Hayes & Yeading United/Hitchin Town - KO 1.00pm & 3.00pm @ Hendon

 
 


free hit counters

Search for (options) HOSTED BY SUMMIT SOCCER v.1.2.3