Non League Matters - The Continuation of Tonys english Football Site 



  Main Index MAIN
INDEX
Search Posts SEARCH
POSTS
Who's Online WHO'S
ONLINE
Log in LOG
IN

Home: Non League Football Information: Pre Season Friendlies:
Saturday 8th July 2017

 



royals26
Man City Transfer Target!


Jul 7, 2017, 8:56 PM

Posts: 6246
Location: Reading
Team(s): Reading

Post #1 of 1 (1510 views)
Shortcut
     Saturday 8th July 2017   or Reply Privately

    
Abbey Hey FC v Ashton United FC (3pm)
Abergele Town v Cemaes Bay (2.30pm)
Abertillery Bluebirds v Tredegar Town (3pm) - OFF
AFC Aldermaston v Thatcham Town (12.30pm @ Everest College)
AFC Bargoed v Aberbargoed Town (2pm, Bargoed 3G)
Alcester Town FC v Pershore Town FC (3pm)
Alfreton Town FC v Nottingham Forest XI (3pm)
Alnwick Town v Shankhouse (3pm)
Alresford Town FC v Hartley Witney FC (11am @Sparsholt College)
Alton FC v Abingdon U. (3pm) (Double Header Reserves KO 12.30)
Amesbury Town v Devizes Town FC (3pm)
Andover Town FC v Highworth Town
Annan Athletic v Workington AFC (3.30pm) (Raydale Park)
Armthorpe Welfare FC v Goole AFC (3pm)
Ashford United FC v Tunbridge Wells FC (3pm)
Aston Park Rangers v Maesgwyn (2pm)
Atherton LR v 1874 Northwich FC (3pm)
Aylesbury FC v Milton Keynes Dons (2pm)
Aylsham FC v Norwich United FC
Barmouth v Porthmadog (2.30pm)
Barrow AFC v Blackburn Rovers (3pm)
Basford United FC v Tamworth FC (1pm)
Bedfont Sports v Welling (3pm)
Bedford FC v Rothwell Corinthians (3pm)
Bedford Town v Luton Town (3pm)
Berwick Rangers v Morpeth Town (3pm)
Bibury v Mendip Broadwalk
Billingham Town v Spennymoor Town (3pm)
Birtley Town v Chester-le-Street Town FC (2.30pm)
Bitton v Clanfield 85 (CLANFIELD NOW PLAYING AWAY TO HAYTHROP)
Bohemian FC v FC United of Manchester (3pm)
Bootle v Southport (3pm)
Boro Rangers v Stokesley
Boston Town v Boston United FC (3pm)
Bradford City v Harrogate Town AFC U/21 (11am)
Bradford Park Avenue FC v Bradford City (3pm)
Bradford Town FC v Cirencester Town FC
Brandon United v Sunderland West End (2:30pm)
Brentwood Town v Chelmsford City FC (3pm)
Bretton North End v Rothwell Corinthians Reserves (2pm)
Brickfield Rangers v Llandudno Junction (1pm, at Connah's Quay 3G)
Bridon Ropes v Rochester United (3pm)
Brighouse v FC Halifax Town (3pm)
Brixham v Plymouth Marjon (3pm)
Brockenhurst FC Deve Squad v Pagham Reserves (12am)
Brockenhurst FC v Pagham (3:30pm)
Brockworth Albion v Shortwood United Reserves
Brora Rangers FC v Aberdeen FC XI (3pm)
Brymbo v Flint Mountain (3pm)
Bush Hill v Brockenhurst.
Caernarfon Town v Llangenfi Town (2.30pm)
Callington Town v Mousehole (1.30pm)
Cambrian & Clydach Vale v Aberdare Town FC (2.30pm)
Charlton Athletic U/23 v Cray Wanderers (1pm) (behind closed doors)
Cheadle Heath Nomads v Stockport County (3pm)
Cheltenham Town Dev v Tuffley Rovers (3pm at Quat Goose Lane, Cheltnham, GL51 9RX)
Chorley v Bolton Wanderers (3pm)
Clapton FC v Clapton Old Boys (Jerry Jairette Testimonial)
Club Langley v Greenwich Borough (2pm)
Codicote FC v Hertford Town FC (3pm) [according to Hertford twitter @ Baldock FC SG7 6EY]
Colliers Wood United FC v Harpenden Town FC (3pm)
Congleton Town FC v Port Vale XI (3pm)
Conwy Borough v Runcorn Linnets (3pm)
Corwen v Knighton (2.30pm)
Cosmos (Bristol) v Shepton Mallet AFC (3pm) - OFF
Cosmos (Bristol) v Bromley Heath
Coventry Sphinx v NKF Burbage (12noon)
Croydon v Tonbridge Angels (3:00pm)
(at Lanfranc School)
Cwmbran Celtic v Pontardawe Town (at Llandarcy Academy of Sport 3G, 2pm)
Cwm Welfare v Ynysygerwn (11.15am, Cowbridge 3G)
Dalbeattie Star FC v Bedlington Terriers FC (2pm)
Dartford FC v Millwall (1pm)
Deal Town v Margate (1pm)
Dodworth MW v Oughtibridge WM (3pm)
Drogheda v Ipswich Town (2pm)
Earls Colne FC v Wivenhoe Town FC (3pm)
Eastleigh FC v AFC Wimbledon (3pm)
Elgin City FC v Inverness Caledonian Thistle (3pm)
Elton v Mynydd Isa Spartans
Eversley & California v Guildford City (3pm)
Evesham United v Gloucester City FC (2pm)
Eynesbury Rovers v AFC Dunstable (3pm)
Eynesbury Rovers Reserves v Ely City Reserves (3pm)
Farsley Celtic v York City FC (3pm)
FC Nomads v Denbigh Town FC (2.30pm) - CANCELLED
FC Nomads v Cammell Laird (at Ellesmere Port Sports Village)
FC Oswestry Town v Middlewich Town (3pm)
FC Queens Park v Prestatyn Town (2.30pm)
Fisher v Millwall (3pm)
Flackwell Heath v Chertsey (1pm at Bisham Abbey)
Fleet Town FC v Farnborough (3pm)
Flint Town United v Everton XI (2.30pm)
Folland Sports FC v Alresford Town FC
Fordingbridge Turks v Totton & Eling
Frickley Athletic v Gainsborough Trinity FC (3pm)
Frimley Green v Knaphill FC (at Frimley Lodge 3G) (3pm)
Galmpton United v Bideford AFC (1.30pm)
Gateshead FC v Motherwell FC (12 noon)
Gillingham Town FC v Andover New Street FC (2pm)
Goodwick United v Newcastle Emlyn (12 noon)
Guiseley AFC v Leeds United (3pm)
Gwalchmai v Hawarden Rangers
Hamble Club v Pagham FC (1pm & 4pm (Double Header)
Hamworthy Utd v Bridport (3pm) (NOW PLAYING EAST PRESTON FC )
Hanworth Villa FC v Bedfont & Feltham (3.30pm)
Harefield United v Egham Town (3pm) (@ Brunel University)
Havant & Waterlooville v Portsmouth (3pm)
Haverhill Borough v Cambridge City FC (3pm)
Hayes & Yeading United FC v Hemel Hempstead Town (12pm) (Beaconsfield Road 3G)
Haythrop FC v Clanfield 85 FC
Haywards Heath FC v Burgess Hill Town FC (3pm)
Heath Hayes v Hednesford Town (3pm)
Hengrove Athletic v Stockwood Green (7pm) - THIS GAME IS ON THURSDAY 6th JULY
Heriot-Watt Uni v Inter Edinburgh
Heswall v Tranmere Rovers U18 (3pm)
Histon v Wisbech Town FC (3pm)
Hitchin Town v Stevenage FC (3pm)
Horndean FC v Wick FC (3pm)
Horsham v Kingstonian (3pm) (4G pitch at Sussex FA Headquarters Culver Road)
Hucknall Town FC v Hucknall Town Reserves FC (3pm)
Hullbridge Sports v Bowers & Pitsea (3pm)
Huntingdon Town v Ely City FC (3pm)
Johnstown Youth v Penmaenmawr Phoenix (2pm)
Kidsgrove Athletic v Port Vale (3pm)
Langney Wanderers v Crowborough Athletic (3:00pm)
(at Eastbourne Borough FC)
Leatherhead v Bromley FC KO 3pm (@ River Lane)
Leverstock Green FC v Bovingdon (3pm)
Linfield FC v Heart of Midlothian F.C. (3pm)
Littlehampton Town FC v Mile Oak (3pm) (Arun Sports Arena )
Livingston U v- Civil Service Strollers
Llandudno Amateurs v Meliden
Llandyrnog Utd v Llansannan (12noon)
London Bari v Erith & Belvedere (3:00pm)
Longlevens AFC v Cribbs
Lowestoft Town v Norwich City (3pm)
Lydney Town AFC v Cinderford Town AFC (3pm)
Lyne FC v Spelthorne Sports FC (2pm) Jubilee High School in Addlestone KT15 1TE
Maidstone United FC v Barnet FC (3pm)
Malden & Tiptree v Colchester United (3pm)
Marske United FC v Blyth Town (3pm)
Melksham Town v Bristol Rovers (3pm)
Mickleover Sports v Borrowash Victoria, Helen Belgrave Memorial Trophy (12.30pm at Marstons ground, Burton)
Mile Oak v Littlehampton Town (THIS GAME BEING PLAYED ARUN SPORTS CENTRE) (3pm)
Millbridge v Totnes & Dartington (3pm at Devonport HS)
Milton United v Leek CSOB (1.30pm)
Morpeth Town Seniors v AFC Newbiggin
Newark Select Side v Grantham Town FC (2pm)
Newbury Town FC v Milton United FC (3pm)
Newport City v Cwmbran Town (11.30am at Llanrunmey Playing Fields, Cardiff)
Newport IoW v Havant & Waterlooville (3pm) OFF
Northallerton Town v Knaresborough Town AFC (3pm)
North Ferriby United v Scunthorpe United (3pm)
North Greenford United FC v Uxbridge FC (3pm)
Oldland Abbotonians v Shaftesbury Town (3pm)
Ossma Blurton TTFC v Stone Dynamoes (3pm)
Oxford City v Oxford United (3pm)
Parkgate FC v Rotherham United (2pm)
Penley v Porthmadog U21
Penn & Tylers v MARLOW (2pm)
Plymouth Parkway v Plymouth Argyle (1pm)
Punjab United v Sheppey United (3pm)
Redhill FC v Three Bridges FC (1.30pm) (at Coulsdon college)
Retford FC v Sheff United XI (3pm) Ground opener @ Retford Rail DN22 7NJ
Rhyl FC v City Of Liverpool FC (3pm)
Richmond Town v Thornaby Dubliners
Rolls Royce Select XI v Notts County (3pm)
Roman Glass St George v Bristol Manor Farm (3pm)
Romford FC v Wembley (2pm) ( Ford Newbury Park)
Romsey Town v Bashley (2pm) (at Mountbatten School 3G)
Rusthall v Bexhill United (1:30pm)
(Mascalls School, Maidstone Road, Paddock Wood, Kent TN12 6LT)
Saltash United v Plymouth Argyle (3.30)
Sawbridgeworth Town FC v St. Margaretsbury FC (3pm) ( Passmores School, Harlow (3G)
Selby Town FC v Pickering (3pm)
Selkirk v Jarrow Roofing (2pm)
Shildon AFC v Darlington FC (3pm)
Shirebrook Town v St. Andrews, 3pm (at Shirebrook Academy)
Shirebrook Town Res v Teversal FC Res (3.00pm) (at Shirebrook Model Village)
Silksworth SC v Durham City (Venue TBC)
Slough Town FC v Wycombe Wanderers (1.30pm) (ALL TICKET GAME)
Smithswood Firs v Paget Rangers (3pm)
Somerton v Bridgwater Town (3pm)
Southend Manor v Thurrock FC (3pm)
South Liverpool v Holywell Town (3pm) at Wirral Tennis & Sports Centre, Valley Road, Bidston CH41 7EJ
Spartans 4 team tournament Day 1
Spartans v Hibs XI (12 noon) Edinburgh City v Hearts XI (3pm)
St Albans City FC v Peterborough United (3pm)
St Neots Town v Cambridge United (3pm)
Stafford Town v Shepshed Dynamo FC| 3pm
Stalybridge Celtic v Oldham Athletic (3pm)
Stenhousemuir v Real Kashmir FC(India)
Steyning Town v AFC Portchester (2pm)
STM Sports AFC v Carmarthen Town AFC (2.30pm)
Stockbridge v Upham FC (4pm)
Stockport Town FC v Curzon Ashton FC (3pm)
Stocksbridge Park Steels FC v Sheffield United (3pm)
Stoke Gabriel v Torquay United XI (3pm)
Stranraer FC v FC Twente (3pm)
Sturminster Marshall v Swanage Town and Herston (2pm)
Sunderland West End v Brandon United (Venue TBC)
Sutton United FC v Coventry City (3pm)
Swindon Supermarine FC v Swindon Town FC (3pm)
Tadley Calleva v Badshot Lea
Talgarth v Aberfan Social
Tamworth FC v Coventry City FC (3pm)
Teversal FC v Clay Cross Town (3.00pm)
Threave Rovers FC v Queen of the South (3pm)
Tring Town AFC v Berkhamsted FC (3pm)
Tooting Bec FC v Balham (3pm)
Trowbridge Town FC v Warminster Town FC (1pm)
Tudor Sports v Crockenhill (3:00pm)
Tytherington Rocks v Hengrove Athletic FC (3pm)
Valley FC v Mochdre Sports
Vauxhall Motors v Airbus UK Broughton (12.30pm)
Wantage v Calne (1pm - 'practice pitch')
Wareham Rangers v Portland United Res (3pm)
Wealdstone v Fulham U23 (3pm)
Welling Town v Welling United (3:00pm)
West Auckland Town v Blyth Spartans AFC (3pm)
West Bromwich Albion U/23 v Stourbridge FC at WBA Training ground (12pm)
West Didsbury & Chorlton v Atherton Collieries (3pm)
Westfield (Sussex) v Eastbourne Town (3pm)
West of St Julians v Newport YMCA (2pm)
Whitchurch Alport v Altrincham FC (3pm)
Whitstable Bay v Gravesham Borough (3:00pm)
Whyteleafe v Loxwood FC (3pm)
Wingate & Finchley FC v Welwyn Garden City ( Barnet Lane Training Centre)
Woodstock Town v North Leigh
Woking v Watford (3pm)
Worthing v Bognor Regis Town FC (3pm)
Yate Town FC v Bristol Rovers (3pm)
Yaxley FC v Peterborough Sports (3pm)



(This post was edited by royals26 on Jul 8, 2017, 11:45 AM)

 
 


free hit counters

Search for (options) HOSTED BY SUMMIT SOCCER v.1.2.3