Non League Matters - The Continuation of Tonys english Football Site 



  Main Index MAIN
INDEX
Search Posts SEARCH
POSTS
Who's Online WHO'S
ONLINE
Log in LOG
IN

THIS FORUM IS NOW READ ONLY - PLEASE HEAD OVER TO THE NEW FORUM HERE (CLICK LINK) TO REGISTER A NEW ACCOUNT - THANKS

Home: Non League Football Information: FA Competitions:
F.A. Youth Cup 2016-17

 

First page Previous page 1 2 3 4 5 6 7 8 9 Next page Last page  View All


John Treleven
Qatar World Cup bid member! / Moderator

Jul 1, 2016, 7:34 AM

Posts: 17670
Location: Jersey
Team(s):

Post #1 of 202 (35365 views)
Shortcut
F.A. Youth Cup 2016-17 Can't Post or Reply Privately

For draws etc.


Barbie
First Team Regular

Jul 8, 2016, 12:29 PM

Posts: 1205
Location: Closer to Calais than to Selsey
Team(s): Rye United RIP, Barry Town Utd

Post #2 of 202 (35159 views)
Shortcut
Re: [John Treleven] F.A. Youth Cup 2016-17 [In reply to] Can't Post or Reply Privately

THE FA YOUTH CUP PRELIMINARY ROUND TIES TO BE PLAYED IN WEEK COMMENCING MONDAY 5 SEPTEMBER 2016
1 Chester-Le-Street v Darlington 1883 2 Newcastle Benfield v Spennymoor Town 3 Blyth Spartans v Hebburn Town 4 Workington AFC v Ryton & Crawcrook Albion 5 Skelmersdale United v Hyde United 6 FC United of Manchester v Curzon Ashton 7 AFC Blackpool v St Helens Town 8 Prescot Cables v Clitheroe 9 Altrincham v Stockport County 10 Irlam v Radcliffe Borough 11 Vauxhall Motors v Warrington Town 12 Nelson v Lancaster City 13 Abbey Hey v Witton Albion 14 Bootle v West Didsbury & Chorlton AFC 15 Burscough v Ashton Athletic 16 Mossley AFC v Colne 17 Sheffield v Maltby Main 18 Harrogate Railway Athletic v Hemsworth MW 19 Tadcaster Albion v Brighouse Town 20 FC Halifax Town v Staveley MW 21 Farsley Celtic v Goole AFC 22 Ossett Town v Worksop Town 23 Garforth Town v Silsden AFC 24 Pontefract Collieries v Ossett Albion 25 Hall Road Rangers v Selby Town 26 AFC Emley v Stocksbridge Park Steels 27 Kimberley MW v Bourne Town 28 Leicester Nirvana v Lutterworth Athletic 29 Stamford AFC v Ashby Ivanhoe 30 Anstey Nomads v Loughborough Dynamo 31 Boston United v Lincoln United 32 Grantham Town v Bottesford Town 33 Leicester Road v Mickleover Sports 34 Matlock Town v Dunkirk 35 Alfreton Town v Aylestone Park 36 Gresley v St Andrews 37 Tamworth v Hednesford Town 38 Wolverhampton Casuals v Highgate United 39 Nuneaton Griff v Kidsgrove Athletic 40 Hereford v Malvern Town 41 Alvechurch v Sutton Coldfield Town 42 Stourbridge v Redditch United 43 Halesowen Town v Coton Green 44 Ellesmere Rangers v Rugby Town 45 Racing Club Warwick v Romulus 46 Dudley Town v Nuneaton Town 47 Leamington v Paget Rangers 48 Coleshill Town v Dudley Sports 49 Stratford Town v Bromsgrove Sporting 50 Newcastle Town v Bilston Town 51 St Ives Town v St Neots Town 52 Desborough Town v Eynesbury Rovers 53 Godmanchester Rovers v Northampton On Chenecks 54 Corby Town v Brackley Town 55 Kempston Rovers v Rothwell Corinthians 56 Wellingborough Town v AFC Rushden & Diamonds 57 Cogenhoe United v Rushden & Higham United 58 Peterborough Sports v Peterborough Northern Star 59 Wroxham v Felixstowe & Walton United
60 Needham Market v Great Yarmouth Town 61 Leiston v Hadleigh United 62 Mildenhall Town v Woodbridge Town 63 Fakenham Town v Newmarket Town 64 Cornard United v Wisbech St Mary 65 Cambridge City v King’s Lynn Town 66 Bury Town v Brantham Athletic 67 Dereham Town v Ely City 68 Stowmarket Town v AFC Sudbury 69 Swaffham Town v Walsham Le Willows 70 Gorleston v Lowestoft Town 71 Chelmsford City v Waltham Abbey 72 Ilford v Clapton 73 Hullbridge Sports v AFC Hornchurch 74 Heybridge Swifts v Brentwood Town 75 Great Wakering Rovers v St Margaretsbury 76 Saffron Walden Town v Barking 77 Woodford Town v Bishop’s Stortford (walkover for Bishop’s Stortford – Woodford Town not accepted into the Competition) 78 Thurrock v Royston Town 79 Ware v Brightlingsea Regent 80 Aveley v Redbridge 81 North Greenford United v Hatfield Town 82 Hendon v Tring Athletic 83 Potters Bar Town v Ashford Town (Middx) 84 Bedfont Sports v Harrow Borough 85 Colney Heath v Hitchin Town 86 Spelthorne Sports v Hadley Wood & Wingate 87 Beaconsfield SYCOB v Staines Town 88 Buckingham Athletic v Harefield United 89 Hemel Hempstead Town v Uxbridge 90 Chesham United v Sun Sports 91 Hanwell Town v Welwyn Garden City (walkover for Hanwell Town – Welwyn Garden City withdrawn) 92 St Albans City v Hayes & Yeading United 93 Sporting Club Thamesmead v Croydon 94 Eastbourne Borough v Margate 95 Bridon Ropes v Chipstead 96 Tonbridge Angels v Whitstable Town 97 East Grinstead Town v Greenwich Borough 98 Lewisham Borough (Community) v VCD Athletic (walkover for VCD Athletic – Lewisham Borough (Community) not accepted into the Competition) 99 Meridian VP v Faversham Town 100 Thamesmead Town v Folkestone Invicta 101 Eastbourne Town v Ebbsfleet United 102 Dulwich Hamlet v Phoenix Sports 103 Erith & Belvedere v Ramsgate 104 AFC Croydon Athletic v Lordswood 105 Ashford United v Glebe 106 Carshalton Athletic v Dartford 107 Chessington & Hook United v Mile Oak 108 Pagham v Leatherhead 109 Corinthian Casuals v Haywards Heath Town 110 Worthing v Dorking 111 Dorking Wanderers v Guildford City 112 Whitehawk v Burgess Hill Town 113 Metropolitan Police v Three Bridges 114 Camberley Town v Lancing 115 Bognor Regis Town v Knaphill 116 Lewes v South Park 117 Chertsey Town v Redhill 118 Shoreham v Westfield 119 Wick v Walton & Hersham
120 Steyning Town v Arundel 121 Crawley Down Gatwick v Newhaven 122 Ascot United v Carterton 123 Hungerford Town v Kidlington 124 Wantage Town v Thatcham Town 125 Slough Town v Andover Town 126 Didcot Town v Shrivenham 127 Farnborough v Oxford City 128 Fleet Town v Burnham 129 Thame United v Windsor 130 Alton Town v Highmoor Ibis 131 Maidenhead Town v Binfield 132 Holmer Green v Marlow 133 Salisbury v Wimborne Town 134 Winchester City v Moneyfields 135 Tadley Calleva v Hamworthy United 136 Christchurch v Sholing 137 Havant & Waterlooville v AFC Stoneham 138 Yate Town v New College Swindon 139 Cirencester Town v Oldland Abbotonians 140 Chippenham Town v Bristol Manor Farm 141 Bishop Sutton v Portishead Town 142 Clevedon Town v Weston Super Mare 143 Bridgwater Town v Paulton Rovers 144 Odd Town v Bath City 145 Radstock Town v Brislington


Barbie
First Team Regular

Jul 8, 2016, 12:31 PM

Posts: 1205
Location: Closer to Calais than to Selsey
Team(s): Rye United RIP, Barry Town Utd

Post #3 of 202 (35157 views)
Shortcut
Re: [Barbie] F.A. Youth Cup 2016-17 [In reply to] Can't Post or Reply Privately

THE FA YOUTH CUP FIRST ROUND QUALIFYING TIES TO BE PLAYED IN WEEK COMMENCING MONDAY 19 SEPTEMBER 2016
1 Blyth Spartans or Hebburn Town v Durham City 2 Shildon v Chester-Le-Street or Darlington 1883 3 South Shields v Newcastle Benfield or Spennymoor Town 4 Workington AFC v Kendal Town or Ryton & Crawcrook Albion 5 Vauxhall Motors or Warrington Town v Altrincham or Stockport County 6 AFC Blackpool or St Helens Town v Chadderton 7 Marine v Abbey Hey or Witton Albion 8 Burscough or Ashton Athletic v Mossley AFC or Colne 9 Prescot Cables or Clitheroe v Chorley 10 Stalybridge Celtic v AFC Fylde 11 Bootle v Nantwich Town or West Didsbury & Chorlton AFC 12 Ashton Town v FC United of Manchester or Curzon Ashton 13 AFC Darwen v Irlam or Radcliffe Borough 14 Skelmersdale United or Hyde United v Nelson or Lancaster City 15 Farsley Celtic or Goole AFC v Nostell MW 16 Rossington Main v Garforth Town or Silsden AFC 17 Handsworth Parramore v Cleethorpes Town 18 FC Halifax Town or Staveley MW v AFC Emley or Stocksbridge Park Steels 19 Ossett Town or Worksop Town v Sheffield or Maltby Main 20 Harrogate Railway Athletic v Hall Road Rangers or Selby Town or Hemsworth MW 21 Barton Town Old Boys v Harrogate Town 22 Pontefract Collieries v Tadcaster Albion or Brighouse Town or Ossett Albion 23 Belper Town v Basford United 24 Boston United or Lincoln United v Leicester Nirvana or Lutterworth Athletic 25 Gresley or St Andrews v Grantham Town or Bottesford Town 26 Kimberley MW or Bourne Town v Leicester Road or Mickleover Sports 27 Ilkeston v Matlock Town or Dunkirk 28 Anstey Nomads v New Mills or Loughborough Dynamo 29 Stamford AFC or Ashby Ivanhoe v Alfreton Town or Aylestone Park 30 Boldmere St Michaels v AFC Telford United 31 Kidderminster Harriers v Nuneaton Griff or Kidsgrove Athletic 32 Racing Club Warwick or Romulus v Leamington or Paget Rangers 33 Coleshill Town or Dudley Sports v Alvechurch or Sutton Coldfield Town 34 Stourbridge or Redditch United v Newcastle Town or Bilston Town 35 Rushall Olympic v Leek Town 36 Ellesmere Rangers or Rugby Town v Worcester City 37 Stratford Town v Halesowen Town or Coton Green or Bromsgrove Sporting 38 Dudley Town or Nuneaton Town v Lye Town 39 Evesham United v Hereford or Malvern Town 40 Pegasus Juniors v Bedworth United 41 Tamworth or Hednesford Town v Wolverhampton Casuals or Highgate United 42 Peterborough Sports v Biggleswade Town or Peterborough Northern Star 43 Desborough Town v Wellingborough Town or AFC Rushden & Diamonds or Eynesbury Rovers 44 Kempston Rovers v Kettering Town or Rothwell Corinthians 45 Godmanchester Rovers v AFC Dunstable or Northampton On Chenecks 46 Yaxley v Cogenhoe United or Rushden & Higham United 47 St Ives Town or St Neots Town v Corby Town or Brackley Town 48 Framlingham Town v Histon 49 Cambridge City or King’s Lynn Town v Dereham Town or Ely City
50 Bury Town or Brantham Athletic v Norwich United 51 Wroxham v Gorleston or Lowestoft Town or Felixstowe & Walton United 52 Fakenham Town v Stowmarket Town or AFC Sudbury or Newmarket Town 53 Needham Market v Haverhill Rovers or Great Yarmouth Town 54 Mildenhall Town v Cornard United or Wisbech St Mary or Woodbridge Town 55 Leiston or Hadleigh United v Swaffham Town or Walsham Le Willows 56 Whitton United v Ipswich Wanderers 57 Bishop’s Stortford v Great Wakering Rovers or St Margaretsbury 58 Hullbridge Sports v Tower Hamlets or AFC Hornchurch 59 Sawbridgeworth Town v Ware or Brightlingsea Regent 60 Barkingside v Concord Rangers 61 Heybridge Swifts v Cheshunt or Brentwood Town 62 Tilbury v Waltham Forest 63 Aveley or Redbridge v Halstead Town 64 FC Broxbourne Borough v Ilford or Clapton 65 Wadham Lodge v Saffron Walden Town or Barking 66 Chelmsford City or Waltham Abbey v Thurrock or Royston Town 67 CB Hounslow United v Beaconsfield SYCOB or Staines Town 68 Spelthorne Sports v Potters Bar Town or Ashford Town (Middx) or Hadley Wood & Wingate 69 Hemel Hempstead Town v Flackwell Heath or Uxbridge 70 Hanwell Town v Northwood 71 Bedfont Sports or Harrow Borough v Chesham United or Sun Sports 72 Chalfont St Peter v Wealdstone 73 Leverstock Green v Cockfosters 74 North Greenford United v London Tigers or Hatfield Town 75 Edgware Town v Colney Heath or Hitchin Town 76 St Albans City v Hendon or Tring Athletic or Hayes & Yeading United 77 Wingate & Finchley v Buckingham Athletic or Harefield United 78 Lingfield v Meridian VP or Faversham Town 79 VCD Athletic v Bridon Ropes or Chipstead 80 Eastbourne Town v Carshalton Athletic or Dartford or Ebbsfleet United 81 Erith & Belvedere or Ramsgate v Hastings United 82 Tonbridge Angels v Dulwich Hamlet or Phoenix Sports or Whitstable Town 83 Ashford United or Glebe v Little Common 84 Corinthian v Cray Wanderers 85 Sporting Club Thamesmead v Sevenoaks Town or Croydon 86 Tooting & Mitcham United v East Grinstead Town or Greenwich Borough 87 AFC Croydon Athletic or Lordswood v Eastbourne Borough or Margate 88 Welling United v Thamesmead Town or Folkestone Invicta 89 Metropolitan Police v Dorking Wanderers or Guildford City or Three Bridges 90 Corinthian Casuals v Chichester City or Haywards Heath Town 91 Molesey v Bognor Regis Town or Knaphill 92 Chertsey Town or Redhill v Shoreham or Westfield 93 Worthing or Dorking v Horley Town 94 Steyning Town or Arundel v Hampton & Richmond Borough 95 Lewes or South Park v Wick or Walton & Hersham 96 Merstham v Pagham or Leatherhead 97 Crawley Down Gatwick v Whitehawk or Burgess Hill Town
or Newhaven 98 Chessington & Hook United v Camberley Town or Lancing or Mile Oak 99 Holmer Green or Marlow v Basingstoke Town 100 Didcot Town or Shrivenham v Hungerford Town or Kidlington 101 Maidenhead Town or Binfield v Farnborough or Oxford City 102 Ascot United or Carterton v Fleet Town or Burnham 103 Bracknell Town v Thame United or Windsor 104 Slough Town or Andover Town v Hartley Wintney 105 Wantage Town or Thatcham Town v Alton Town or Highmoor Ibis 106 Fareham Town v Team Solent 107 Havant & Waterlooville v Winchester City or Moneyfields or AFC Stoneham 108 Cove v Poole Town 109 Salisbury or Wimborne Town v Weymouth 110 Gosport Borough v AFC Portchester 111 Christchurch or Sholing v Ringwood Town 112 Tadley Calleva v AFC Totton or Hamworthy United 113 Chippenham Town v Gloucester City or Bristol Manor Farm 114 Tuffley Rovers v Yate Town or New College Swindon 115 Bradford Town v Cirencester Town or Oldland Abbotonians 116 Bitton v Malmesbury Victoria 117 Ashton & Backwell United v Clevedon Town or Weston Super Mare 118 Odd Town or Bath City v Bishop Sutton or Portishead Town 119 Radstock Town or Brislington v Taunton Town 120 Cullompton Rangers v Welton Rovers 121 Bridgwater Town or Paulton Rovers v Larkhall Athletic


Mishi
Man City Transfer Target!

Jul 8, 2016, 3:12 PM

Posts: 6954
Location: South East London.
Team(s): Dulwich Hamlet

Post #4 of 202 (35033 views)
Shortcut
Re: [Barbie] F.A. Youth Cup 2016-17 [In reply to] Can't Post or Reply Privately

THE FA YOUTH CUP PRELIMINARY ROUND
TIES TO BE PLAYED IN WEEK COMMENCING MONDAY 5 SEPTEMBER 2016
1 Chester-Le-Street v Darlington 1883

2 Newcastle Benfield v Spennymoor Town
3 Blyth Spartans v Hebburn Town
4 Workington AFC v Ryton & Crawcrook Albion
5 Skelmersdale United v Hyde United
6 FC United of Manchester v Curzon Ashton
7 AFC Blackpool v St Helens Town
8 Prescot Cables v Clitheroe
9 Altrincham v Stockport County
10 Irlam v Radcliffe Borough
11 Vauxhall Motors v Warrington Town
12 Nelson v Lancaster City
13 Abbey Hey v Witton Albion
14 Bootle v West Didsbury & Chorlton AFC
15 Burscough v Ashton Athletic
16 Mossley AFC v Colne
17 Sheffield v Maltby Main
18 Harrogate Railway Athletic v Hemsworth MW
19 Tadcaster Albion v Brighouse Town
20 FC Halifax Town v Staveley MW
21 Farsley Celtic v Goole AFC
22 Ossett Town v Worksop Town
23 Garforth Town v Silsden AFC
24 Pontefract Collieries v Ossett Albion
25 Hall Road Rangers v Selby Town
26 AFC Emley v Stocksbridge Park Steels
27 Kimberley MW v Bourne Town
28 Leicester Nirvana v Lutterworth Athletic
29 Stamford AFC v Ashby Ivanhoe
30 Anstey Nomads v Loughborough Dynamo
31 Boston United v Lincoln United
32 Grantham Town v Bottesford Town
33 Leicester Road v Mickleover Sports
34 Matlock Town v Dunkirk
35 Alfreton Town v Aylestone Park
36 Gresley v St Andrews
37 Tamworth v Hednesford Town
38 Wolverhampton Casuals v Highgate United
39 Nuneaton Griff v Kidsgrove Athletic
40 Hereford v Malvern Town
41 Alvechurch v Sutton Coldfield Town
42 Stourbridge v Redditch United
43 Halesowen Town v Coton Green
44 Ellesmere Rangers v Rugby Town
45 Racing Club Warwick v Romulus
46 Dudley Town v Nuneaton Town
47 Leamington v Paget Rangers
48 Coleshill Town v Dudley Sports
49 Stratford Town v Bromsgrove Sporting
50 Newcastle Town v Bilston Town
51 St Ives Town v St Neots Town 52 Desborough Town v Eynesbury Rovers
53 Godmanchester Rovers v Northampton On Chenecks
54 Corby Town v Brackley Town
55 Kempston Rovers v Rothwell Corinthians
56 Wellingborough Town v AFC Rushden & Diamonds
57 Cogenhoe United v Rushden & Higham United
58 Peterborough Sports v Peterborough Northern Star
59 Wroxham v Felixstowe & Walton United
60 Needham Market v Great Yarmouth Town

61 Leiston v Hadleigh United
62 Mildenhall Town v Woodbridge Town
63 Fakenham Town v Newmarket Town 64 Cornard United v Wisbech St Mary
65 Cambridge City v King’s Lynn Town
66 Bury Town v Brantham Athletic
67 Dereham Town v Ely City
68 Stowmarket Town v AFC Sudbury
69 Swaffham Town v Walsham Le Willows
70 Gorleston v Lowestoft Town
71 Chelmsford City v Waltham Abbey
72 Ilford v Clapton
73 Hullbridge Sports v AFC Hornchurch
74 Heybridge Swifts v Brentwood Town
75 Great Wakering Rovers v St Margaretsbury
76 Saffron Walden Town v Barking
77 Woodford Town v Bishop’s Stortford (walkover for Bishop’s Stortford – Woodford Town not accepted into the Competition)
78 Thurrock v Royston Town
79 Ware v Brightlingsea Regent
80 Aveley v Redbridge
81 North Greenford United v Hatfield Town
82 Hendon v Tring Athletic
83 Potters Bar Town v Ashford Town (Middx) 84 Bedfont Sports v Harrow Borough
85 Colney Heath v Hitchin Town
86 Spelthorne Sports v Hadley Wood & Wingate
87 Beaconsfield SYCOB v Staines Town
88 Buckingham Athletic v Harefield United
89 Hemel Hempstead Town v Uxbridge
90 Chesham United v Sun Sports
91 Hanwell Town v Welwyn Garden City (walkover for Hanwell Town – Welwyn Garden City withdrawn)
92 St Albans City v Hayes & Yeading United
93 Sporting Club Thamesmead v Croydon
94 Eastbourne Borough v Margate
95 Bridon Ropes v Chipstead
96 Tonbridge Angels v Whitstable Town
97 East Grinstead Town v Greenwich Borough
98 Lewisham Borough (Community) v VCD Athletic (walkover for VCD Athletic – Lewisham Borough (Community) not accepted into the Competition)
99 Meridian VP v Faversham Town
100 Thamesmead Town v Folkestone Invicta
101 Eastbourne Town v Ebbsfleet United 102 Dulwich Hamlet v Phoenix Sports
103 Erith & Belvedere v Ramsgate
104 AFC Croydon Athletic v Lordswood
105 Ashford United v Glebe
106 Carshalton Athletic v Dartford
107 Chessington & Hook United v Mile Oak
108 Pagham v Leatherhead
109 Corinthian Casuals v Haywards Heath Town
110 Worthing v Dorking
111 Dorking Wanderers v Guildford City
112 Whitehawk v Burgess Hill Town
113 Metropolitan Police v Three Bridges
114 Camberley Town v Lancing
115 Bognor Regis Town v Knaphill
116 Lewes v South Park
117 Chertsey Town v Redhill
118 Shoreham v Westfield
119 Wick v Walton & Hersham
120 Steyning Town v Arundel

121 Crawley Down Gatwick v Newhaven
122 Ascot United v Carterton
123 Hungerford Town v Kidlington
124 Wantage Town v Thatcham Town
125 Slough Town v Andover Town
126 Didcot Town v Shrivenham
127 Farnborough v Oxford City
128 Fleet Town v Burnham
129 Thame United v Windsor
130 Alton Town v Highmoor Ibis
131 Maidenhead Town v Binfield
132 Holmer Green v Marlow
133 Salisbury v Wimborne Town
134 Winchester City v Moneyfields
135 Tadley Calleva v Hamworthy United
136 Christchurch v Sholing
137 Havant & Waterlooville v AFC Stoneham
138 Yate Town v New College Swindon
139 Cirencester Town v Oldland Abbotonians
140 Chippenham Town v Bristol Manor Farm
141 Bishop Sutton v Portishead Town
142 Clevedon Town v Weston Super Mare
143 Bridgwater Town v Paulton Rovers
144 Odd Town v Bath City
145 Radstock Town v Brislington



Grounds visited: 745
Last new ground:Horsham FC; The Camping World Community Stadium, Horsham, West Sussex. (Isthmian League Premier Division)
Last game: Saturday 21st September 2019: Dulwich Hamlet 6, Bognor Regis Town 1. [ FA Cup 2nd qualifying round]
Matches watched this season: 46
2017/18-New English grounds: 7 & foreign: 0




Mishi
Man City Transfer Target!

Jul 8, 2016, 4:10 PM

Posts: 6954
Location: South East London.
Team(s): Dulwich Hamlet

Post #5 of 202 (35000 views)
Shortcut
Re: [Barbie] F.A. Youth Cup 2016-17 [In reply to] Can't Post or Reply Privately

THE FA YOUTH CUP PRELIMINARY ROUND TIES TO BE PLAYED IN WEEK COMMENCING MONDAY 5 SEPTEMBER 2016
1 Chester-Le-Street v Darlington 1883 2 Newcastle Benfield v Spennymoor Town 3 Blyth Spartans v Hebburn Town 4 Workington AFC v Ryton & Crawcrook Albion 5 Skelmersdale United v Hyde United 6 FC United of Manchester v Curzon Ashton 7 AFC Blackpool v St Helens Town 8 Prescot Cables v Clitheroe 9 Altrincham v Stockport County 10 Irlam v Radcliffe Borough 11 Vauxhall Motors v Warrington Town 12 Nelson v Lancaster City 13 Abbey Hey v Witton Albion 14 Bootle v West Didsbury & Chorlton AFC 15 Burscough v Ashton Athletic 16 Mossley AFC v Colne 17 Sheffield v Maltby Main 18 Harrogate Railway Athletic v Hemsworth MW 19 Tadcaster Albion v Brighouse Town 20 FC Halifax Town v Staveley MW 21 Farsley Celtic v Goole AFC 22 Ossett Town v Worksop Town 23 Garforth Town v Silsden AFC 24 Pontefract Collieries v Ossett Albion 25 Hall Road Rangers v Selby Town 26 AFC Emley v Stocksbridge Park Steels 27 Kimberley MW v Bourne Town 28 Leicester Nirvana v Lutterworth Athletic 29 Stamford AFC v Ashby Ivanhoe 30 Anstey Nomads v Loughborough Dynamo 31 Boston United v Lincoln United 32 Grantham Town v Bottesford Town 33 Leicester Road v Mickleover Sports 34 Matlock Town v Dunkirk 35 Alfreton Town v Aylestone Park 36 Gresley v St Andrews 37 Tamworth v Hednesford Town 38 Wolverhampton Casuals v Highgate United 39 Nuneaton Griff v Kidsgrove Athletic 40 Hereford v Malvern Town 41 Alvechurch v Sutton Coldfield Town 42 Stourbridge v Redditch United 43 Halesowen Town v Coton Green 44 Ellesmere Rangers v Rugby Town 45 Racing Club Warwick v Romulus 46 Dudley Town v Nuneaton Town 47 Leamington v Paget Rangers 48 Coleshill Town v Dudley Sports 49 Stratford Town v Bromsgrove Sporting 50 Newcastle Town v Bilston Town 51 St Ives Town v St Neots Town 52 Desborough Town v Eynesbury Rovers 53 Godmanchester Rovers v Northampton On Chenecks 54 Corby Town v Brackley Town 55 Kempston Rovers v Rothwell Corinthians 56 Wellingborough Town v AFC Rushden & Diamonds 57 Cogenhoe United v Rushden & Higham United 58 Peterborough Sports v Peterborough Northern Star 59 Wroxham v Felixstowe & Walton United
60 Needham Market v Great Yarmouth Town 61 Leiston v Hadleigh United 62 Mildenhall Town v Woodbridge Town 63 Fakenham Town v Newmarket Town 64 Cornard United v Wisbech St Mary 65 Cambridge City v King’s Lynn Town 66 Bury Town v Brantham Athletic 67 Dereham Town v Ely City 68 Stowmarket Town v AFC Sudbury 69 Swaffham Town v Walsham Le Willows 70 Gorleston v Lowestoft Town 71 Chelmsford City v Waltham Abbey 72 Ilford v Clapton 73 Hullbridge Sports v AFC Hornchurch 74 Heybridge Swifts v Brentwood Town 75 Great Wakering Rovers v St Margaretsbury 76 Saffron Walden Town v Barking 77 Woodford Town v Bishop’s Stortford (walkover for Bishop’s Stortford – Woodford Town not accepted into the Competition) 78 Thurrock v Royston Town 79 Ware v Brightlingsea Regent 80 Aveley v Redbridge 81 North Greenford United v Hatfield Town 82 Hendon v Tring Athletic 83 Potters Bar Town v Ashford Town (Middx) 84 Bedfont Sports v Harrow Borough 85 Colney Heath v Hitchin Town 86 Spelthorne Sports v Hadley Wood & Wingate 87 Beaconsfield SYCOB v Staines Town 88 Buckingham Athletic v Harefield United 89 Hemel Hempstead Town v Uxbridge 90 Chesham United v Sun Sports 91 Hanwell Town v Welwyn Garden City (walkover for Hanwell Town – Welwyn Garden City withdrawn) 92 St Albans City v Hayes & Yeading United 93 Sporting Club Thamesmead v Croydon 94 Eastbourne Borough v Margate 95 Bridon Ropes v Chipstead 96 Tonbridge Angels v Whitstable Town 97 East Grinstead Town v Greenwich Borough 98 Lewisham Borough (Community) v VCD Athletic (walkover for VCD Athletic – Lewisham Borough (Community) not accepted into the Competition) 99 Meridian VP v Faversham Town 100 Thamesmead Town v Folkestone Invicta 101 Eastbourne Town v Ebbsfleet United 102 Dulwich Hamlet v Phoenix Sports 103 Erith & Belvedere v Ramsgate 104 AFC Croydon Athletic v Lordswood 105 Ashford United v Glebe 106 Carshalton Athletic v Dartford 107 Chessington & Hook United v Mile Oak 108 Pagham v Leatherhead 109 Corinthian Casuals v Haywards Heath Town 110 Worthing v Dorking 111 Dorking Wanderers v Guildford City 112 Whitehawk v Burgess Hill Town 113 Metropolitan Police v Three Bridges 114 Camberley Town v Lancing 115 Bognor Regis Town v Knaphill 116 Lewes v South Park 117 Chertsey Town v Redhill 118 Shoreham v Westfield 119 Wick v Walton & Hersham
120 Steyning Town v Arundel 121 Crawley Down Gatwick v Newhaven 122 Ascot United v Carterton 123 Hungerford Town v Kidlington 124 Wantage Town v Thatcham Town 125 Slough Town v Andover Town 126 Didcot Town v Shrivenham 127 Farnborough v Oxford City 128 Fleet Town v Burnham 129 Thame United v Windsor 130 Alton Town v Highmoor Ibis 131 Maidenhead Town v Binfield 132 Holmer Green v Marlow 133 Salisbury v Wimborne Town 134 Winchester City v Moneyfields 135 Tadley Calleva v Hamworthy United 136 Christchurch v Sholing 137 Havant & Waterlooville v AFC Stoneham 138 Yate Town v New College Swindon 139 Cirencester Town v Oldland Abbotonians 140 Chippenham Town v Bristol Manor Farm 141 Bishop Sutton v Portishead Town 142 Clevedon Town v Weston Super Mare 143 Bridgwater Town v Paulton Rovers 144 Odd Town v Bath City 145 Radstock Town v Brislington


Barbie
Reserve Team Star

Jul 8, 2016, 12:31 PM

Posts: 828
Location: Closer to Calais than to Selsey
Team(s): Rye United RIP, Barry Town Utd

Post #3 of 4 (150 views)
Copy Shortcut
Re: [Barbie] F.A. Youth Cup 2016-17 [In reply to] Quote | Reply or Reply Privately

THE FA YOUTH CUP FIRST ROUND QUALIFYING TIES
TO BE PLAYED IN WEEK COMMENCING MONDAY 19 SEPTEMBER 2016
1 Blyth Spartans or Hebburn Town v Durham City

2 Shildon v Chester-Le-Street or Darlington 1883
3 South Shields v Newcastle Benfield or Spennymoor Town
4 Workington AFC v Kendal Town or Ryton & Crawcrook Albion
5 Vauxhall Motors or Warrington Town v Altrincham or Stockport County
6 AFC Blackpool or St Helens Town v Chadderton
7 Marine v Abbey Hey or Witton Albion
8 Burscough or Ashton Athletic v Mossley AFC or Colne
9 Prescot Cables or Clitheroe v Chorley
10 Stalybridge Celtic v AFC Fylde
11 Bootle v Nantwich Town or West Didsbury & Chorlton AFC
12 Ashton Town v FC United of Manchester or Curzon Ashton
13 AFC Darwen v Irlam or Radcliffe Borough
14 Skelmersdale United or Hyde United v Nelson or Lancaster City
15 Farsley Celtic or Goole AFC v Nostell MW
16 Rossington Main v Garforth Town or Silsden AFC
17 Handsworth Parramore v Cleethorpes Town
18 FC Halifax Town or Staveley MW v AFC Emley or Stocksbridge Park Steels
19 Ossett Town or Worksop Town v Sheffield or Maltby Main
20 Harrogate Railway Athletic v Hall Road Rangers or Selby Town or Hemsworth MW
21 Barton Town Old Boys v Harrogate Town
22 Pontefract Collieries v Tadcaster Albion or Brighouse Town or Ossett Albion
23 Belper Town v Basford United
24 Boston United or Lincoln United v Leicester Nirvana or Lutterworth Athletic
25 Gresley or St Andrews v Grantham Town or Bottesford Town
26 Kimberley MW or Bourne Town v Leicester Road or Mickleover Sports
27 Ilkeston v Matlock Town or Dunkirk
28 Anstey Nomads v New Mills or Loughborough Dynamo
29 Stamford AFC or Ashby Ivanhoe v Alfreton Town or Aylestone Park
30 Boldmere St Michaels v AFC Telford United
31 Kidderminster Harriers v Nuneaton Griff or Kidsgrove Athletic
32 Racing Club Warwick or Romulus v Leamington or Paget Rangers
33 Coleshill Town or Dudley Sports v Alvechurch or Sutton Coldfield Town
34 Stourbridge or Redditch United v Newcastle Town or Bilston Town
35 Rushall Olympic v Leek Town
36 Ellesmere Rangers or Rugby Town v Worcester City
37 Stratford Town v Halesowen Town or Coton Green or Bromsgrove Sporting
38 Dudley Town or Nuneaton Town v Lye Town
39 Evesham United v Hereford or Malvern Town
40 Pegasus Juniors v Bedworth United
41 Tamworth or Hednesford Town v Wolverhampton Casuals or Highgate United
42 Peterborough Sports v Biggleswade Town or Peterborough Northern Star
43 Desborough Town v Wellingborough Town or AFC Rushden & Diamonds or Eynesbury Rovers
44 Kempston Rovers v Kettering Town or Rothwell Corinthians
45 Godmanchester Rovers v AFC Dunstable or Northampton On Chenecks
46 Yaxley v Cogenhoe United or Rushden & Higham United
47 St Ives Town or St Neots Town v Corby Town or Brackley Town
48 Framlingham Town v Histon
49 Cambridge City or King’s Lynn Town v Dereham Town or Ely City
50 Bury Town or Brantham Athletic v Norwich United

51 Wroxham v Gorleston or Lowestoft Town or Felixstowe & Walton United
52 Fakenham Town v Stowmarket Town or AFC Sudbury or Newmarket Town
53 Needham Market v Haverhill Rovers or Great Yarmouth Town
54 Mildenhall Town v Cornard United or Wisbech St Mary or Woodbridge Town
55 Leiston or Hadleigh United v Swaffham Town or Walsham Le Willows
56 Whitton United v Ipswich Wanderers 57 Bishop’s Stortford v Great Wakering Rovers or St Margaretsbury
58 Hullbridge Sports v Tower Hamlets or AFC Hornchurch
59 Sawbridgeworth Town v Ware or Brightlingsea Regent
60 Barkingside v Concord Rangers
61 Heybridge Swifts v Cheshunt or Brentwood Town
62 Tilbury v Waltham Forest
63 Aveley or Redbridge v Halstead Town
64 FC Broxbourne Borough v Ilford or Clapton
65 Wadham Lodge v Saffron Walden Town or Barking
66 Chelmsford City or Waltham Abbey v Thurrock or Royston Town
67 CB Hounslow United v Beaconsfield SYCOB or Staines Town
68 Spelthorne Sports v Potters Bar Town or Ashford Town (Middx) or Hadley Wood & Wingate
69 Hemel Hempstead Town v Flackwell Heath or Uxbridge
70 Hanwell Town v Northwood
71 Bedfont Sports or Harrow Borough v Chesham United or Sun Sports
72 Chalfont St Peter v Wealdstone
73 Leverstock Green v Cockfosters
74 North Greenford United v London Tigers or Hatfield Town
75 Edgware Town v Colney Heath or Hitchin Town
76 St Albans City v Hendon or Tring Athletic or Hayes & Yeading United
77 Wingate & Finchley v Buckingham Athletic or Harefield United
78 Lingfield v Meridian VP or Faversham Town
79 VCD Athletic v Bridon Ropes or Chipstead
80 Eastbourne Town v Carshalton Athletic or Dartford or Ebbsfleet United
81 Erith & Belvedere or Ramsgate v Hastings United
82 Tonbridge Angels v Dulwich Hamlet or Phoenix Sports or Whitstable Town
83 Ashford United or Glebe v Little Common
84 Corinthian v Cray Wanderers
85 Sporting Club Thamesmead v Sevenoaks Town or Croydon
86 Tooting & Mitcham United v East Grinstead Town or Greenwich Borough
87 AFC Croydon Athletic or Lordswood v Eastbourne Borough or Margate
88 Welling United v Thamesmead Town or Folkestone Invicta
89 Metropolitan Police v Dorking Wanderers or Guildford City or Three Bridges
90 Corinthian Casuals v Chichester City or Haywards Heath Town
91 Molesey v Bognor Regis Town or Knaphill
92 Chertsey Town or Redhill v Shoreham or Westfield
93 Worthing or Dorking v Horley Town
94 Steyning Town or Arundel v Hampton & Richmond Borough
95 Lewes or South Park v Wick or Walton & Hersham
96 Merstham v Pagham or Leatherhead
97 Crawley Down Gatwick v Whitehawk or Burgess Hill Town
or Newhaven

98 Chessington & Hook United v Camberley Town or Lancing or Mile Oak
99 Holmer Green or Marlow v Basingstoke Town
100 Didcot Town or Shrivenham v Hungerford Town or Kidlington
101 Maidenhead Town or Binfield v Farnborough or Oxford City
102 Ascot United or Carterton v Fleet Town or Burnham
103 Bracknell Town v Thame United or Windsor
104 Slough Town or Andover Town v Hartley Wintney
105 Wantage Town or Thatcham Town v Alton Town or Highmoor Ibis
106 Fareham Town v Team Solent
107 Havant & Waterlooville v Winchester City or Moneyfields or AFC Stoneham
108 Cove v Poole Town
109 Salisbury or Wimborne Town v Weymouth
110 Gosport Borough v AFC Portchester
111 Christchurch or Sholing v Ringwood Town
112 Tadley Calleva v AFC Totton or Hamworthy United
113 Chippenham Town v Gloucester City or Bristol Manor Farm 114 Tuffley Rovers v Yate Town or New College Swindon
115 Bradford Town v Cirencester Town or Oldland Abbotonians
116 Bitton v Malmesbury Victoria
117 Ashton & Backwell United v Clevedon Town or Weston Super Mare
118 Odd Town or Bath City v Bishop Sutton or Portishead Town
119 Radstock Town or Brislington v Taunton Town
120 Cullompton Rangers v Welton Rovers
121 Bridgwater Town or Paulton Rovers v Larkhall Athletic




Grounds visited: 745
Last new ground:Horsham FC; The Camping World Community Stadium, Horsham, West Sussex. (Isthmian League Premier Division)
Last game: Saturday 21st September 2019: Dulwich Hamlet 6, Bognor Regis Town 1. [ FA Cup 2nd qualifying round]
Matches watched this season: 46
2017/18-New English grounds: 7 & foreign: 0




HarryC
Chelsea Transfer Target

Jul 8, 2016, 8:01 PM

Posts: 3191
Location: Fleet
Team(s): Fleet, Aldershot, Chelsea

Post #6 of 202 (34907 views)
Shortcut
Re: [Mishi] F.A. Youth Cup 2016-17 [In reply to] Can't Post or Reply Privately

Usual FA typo or mis-read, in these 2 draws Odd Town is of course Odd Down


John Treleven
Qatar World Cup bid member! / Moderator

Jul 8, 2016, 8:20 PM

Posts: 17670
Location: Jersey
Team(s):

Post #7 of 202 (34893 views)
Shortcut
Re: [John Treleven] F.A. Youth Cup 2016-17 [In reply to] Can't Post or Reply Privately

F.A. Youth Cup 2016-17

Dates of Rounds

Qualifying (in the week of Monday)

PQ 5th September
Q1 19th September
Q2 3rd October
Q3 17th October

Draw "Proper" (by Saturday)
R1 5th November
R2 19th November
R3 17th December
R4 14th January
R5 4th February
R6 25th February
SF1 18th March
SF2 8th April
FL1 T.B.A.
FL2 T.B.A.

Format

PQ 145 matches (& 97 byes)
Q1 121 matches (& 23 Level 5 exemptions)
Q2 72 matches
Q3 36 matches (& 48 Level 3 & 4 exemptions)
R1 42 matches (including two walkovers/byes where exempted teams have already withdrawn)
R2 21 matches (& 43 Level 1 & 2 exemptions)
R3 32 matches
R4 16 matches
R5 8 matches
R6 4 matches
SF 2 matches (two legged)
FL 1 match (two legged)



(This post was edited by John Treleven on Jul 9, 2016, 7:53 AM)


John Treleven
Qatar World Cup bid member! / Moderator

Jul 8, 2016, 8:24 PM

Posts: 17670
Location: Jersey
Team(s):

Post #8 of 202 (34888 views)
Shortcut
Re: [John Treleven] F.A. Youth Cup 2016-17 [In reply to] Can't Post or Reply Privately

F.A. Youth Cup 2016-17

Acceptances (502)

The original F.A. entry list had 508 clubs

Seven Acre & Sidcup have subsequently been re-named Sporting Club, Thamesmead

The 6 clubs to have dropped out
Brentford
Congleton Town
Hoddesdon Town
Horsham
Salford City
Teversal

Entries last season 495
Not re-entered 69
New entries 76

New = did not enter last season

001
A.F.C. Blackpool
002 A.F.C. Bournemouth
003
A.F.C. Croydon Athletic
004 A.F.C. Darwen
005 A.F.C. Dunstable
006 A.F.C. Emley
007 A.F.C. Fylde
008 A.F.C. Hornchurch
009 A.F.C. Portchester
010 A.F.C. Rushden & Diamonds
011 A.F.C. Stoneham
012 A.F.C. Sudbury
013 A.F.C. Telford United
014 A.F.C. Totton
015 A.F.C. Wimbledon
016
Abbey Hey
017
Accrington Stanley
018
Aldershot Town
0
19 Alfreton Town
0
20 Alton Town
0
21 Altrincham
0
22 Alvechurch
0
23 Andover Town
0
24 Anstey Nomads
0
25 Arsenal
02
6 Arundel
0
27 Ascot United
0
28 Ashby Ivanhoe
0
29 Ashford Town (Middlesex)
0
30 Ashford United
0
31 Ashton & Backwell United
0
32 Ashton Athletic
0
33 Ashton Town
0
34 Aston Villa
0
35 Aveley
0
36 Aylestone Park
03
7 Barking
038
Barkingside
0
39 Barnet
0
40 Barnsley
0
41 Barrow
0
42 Barton Town Old Boys
0
43 Basford United
0
44 Basingstoke Town
0
45 Bath City
0
46 Beaconsfield S.Y.C.O.B.
047
Bedfont Sports
0
48 Bedworth United
049
Belper Town
0
50 Biggleswade Town
0
51 Bilston Town
0
52 Binfield
053 Birmingham City
0
54 Bishop Sutton
0
55 Bishop's Stortford
0
56 Bitton
0
57 Blackburn Rovers
058
Blackpool
059
Blyth Spartans
0
60 Bognor Regis Town
0
61 Boldmere St. Michaels
0
62 Bolton Wanderers
0
63 Bootle
0
64 Boreham Wood
0
65 Boston United
0
66 Bottesford Town
0
67 Bourne Town
0
68 Brackley Town
0
69 Bracknell Town
0
70 Bradford City
0
71 Bradford Town
07
2 Braintree Town
0
73 Brantham Athletic
0
74 Brentwood Town
0
75 Bridgwater Town
0
76 Bridon Ropes
0
77 Brighouse Town
0
78 Brightlingsea Regent
0
79 Brighton & Hove Albion
0
80 Brislington
0
81 Bristol City
082 Bristol Manor Farm
0
83 Bristol Rovers
0
84 Bromley
0
85 Bromsgrove Sporting
0
86 Buckingham Athletic
0
87 Burgess Hill Town
0
88 Burnham
0
89 Burnley
0
90 Burscough
0
91 Burton Albion
0
92 Bury
0
93 Bury Town
0
94 C.B. Hounslow United
0
95 Camberley Town
0
96 Cambridge City
0
97 Cambridge United
0
98 Cardiff City
0
99 Carlisle United
100 Carshalton Athletic
101 Carterton
102 Chadderton
103 Chalfont St. Peter
104 Charlton Athletic
105 Chelmsford City
106 Chelsea
107 Cheltenham Town
108 Chertsey Town
109 Chesham United
110 Cheshunt
111 Chessington & Hook United
112 Chester
113 Chester Le Street Town
114 Chesterfield
115 Chichester City
116 Chippenham Town
117 Chipstead
118 Chorley
119 Christchurch
120 Cirencester Town
121 Clapton
122 Cleethorpes Town
123 Clevedon Town
124 Clitheroe
125 Cockfosters
126 Cogenhoe United
127 Colchester United
128 Coleshill Town
129 Colne
130 Colney Heath
131 Concord Rangers
132 Conquest (NOT ACCEPTED)
133 Corby Town
134 Corinthian
135 Corinthian Casuals
136 Cornard United
137 Coton Green
138 Cove
139 Coventry City
140 Crawley Down, Gatwick
141 Crawley Town (WITHDRAWN)
142 Cray Wanderers
143 Crewe Alexandra
144 Croydon
145 Crystal Palace
146 Cullompton Rangers
147 Curzon Ashton
148 Dagenham & Redbridge
149 Darlington 1883
150 Dartford
151 Derby County
152 Dereham Town
153 Desborough Town
154 Didcot Town
155 Doncaster Rovers
156 Dorking
157 Dorking Wanderers
158 Dover Athletic
159 Dudley Sports
160 Dudley Town
161 Dulwich Hamlet
162 Dunkirk
163 Durham City
164 East Grinstead Town
165 Eastbourne Borough
166 Eastbourne Town
167
Eastleigh
168 Ebbsfleet United
169 Edgware Town
170 Ellesmere Rangers
171 Ely City
172 Erith & Belvedere
173 Everton
174 Evesham United
175 Exeter City
176 Eynesbury Rovers
177 F.C. Broxbourne Borough
178 F.C. Halifax Town
179 F.C. United of Manchester
180 Fakenham Town
181 Fareham Town
182 Farnborough
183 Farsley Celtic (ex Farsley)
184 Faversham Town
185 Felixstowe & Walton United
186 Flackwell Heath
187 Fleet Town
188 Fleetwood Town
189 Folkestone Invicta
190 Forest Green Rovers
191 Framlingham Town
192 Fulham
193 Garforth Town
194 Gateshead
195 Gillingham
196 Glebe
197 Gloucester City
198 Godmanchester Rovers
199 Goole
200 Gorleston
201 Gosport Borough
202 Grantham Town
203 Great Wakering Rovers
204 Great Yarmouth Town
205 Greenwich Borough
206 Gresley
207 Grimsby Town
208 Guildford City
209 Guiseley
210 Hadleigh United
211 Hadley Wood & Wingate
212 Halesowen Town
213 Hall Road Rangers
214 Halstead Town
215 Hampton & Richmond Borough
216 Hamworthy United
217 Handsworth Parramore
218 Hanwell Town
219 Harefield United
220 Harrogate Railway Athletic
221 Harrogate Town
222 Harrow Borough
223 Hartlepool United
224 Hartley Wintney
225 Hastings United
226 Hatfield Town
227 Havant & Waterlooville
228 Haverhill Rovers
229 Hayes & Yeading United
230 Haywards Heath Town
231 Hebburn Town
232 Hednesford Town
233 Hemel Hempstead Town
234 Hemsworth Miners Welfare
235 Hendon
236 Hereford
237 Heybridge Swifts
238 Highgate United
239 Highmoor Ibis
240 Histon
241 Hitchin Town
242 Holmer Green
243 Horley Town
244 Huddersfield Town
245 Hull City
246 Hullbridge Sports
247 Hungerford Town
248 Hyde United (ex Hyde)
249 Ilford
250 Ilkeston
251 Ipswich Town
252 Ipswich Wanderers
253 Irlam
254 Kempston Rovers
255 Kendal Town
256 Kettering Town
257 Kidderminster Harriers
258 Kidlington
259 Kidsgrove Athletic
260 Kimberley Miners Welfare
261
King's Lynn Town
262 Knaphill
263 Lancaster City
264 Lancing
265 Larkhall Athletic
266 Leamington
267 Leatherhead
268 Leeds United
269 Leek Town
270 Leicester City
271 Leicester Nirvana
272 Leicester Road
273 Leiston
274 Leverstock Green
275 Lewes
276 Lewisham Borough (NOT ACCEPTED)
277 Leyton Orient
278 Lincoln City
279 Lincoln United
280 Lingfield
281 Little Common
282 Liverpool
283 London Tigers
284 Lordswood
285 Loughborough Dynamo
286 Lowestoft Town
287 Luton Town
288 Lutterworth Athletic
289 Lye Town
290 Macclesfield Town (WITHDRAWN)
291 Maidenhead United
292 Maidstone United
293 Malmesbury Victoria
294 Maltby Main
295 Malvern Town
296 Manchester City
297 Manchester United
298 Mansfield Town
299 Margate
300 Marine
301 Marlow
302 Matlock Town
303 Meridian V.P. (ex Meridian)
304 Merstham
305 Metropolitan Police
306 Mickleover Sports
307 Middlesbrough
308 Mildenhall Town
309 Mile Oak
310 Millwall
311 Milton Keynes Dons
312 Molesey
313 Moneyfields
314 Morecambe
315 Mossley
316 Nantwich Town
317 Needham Market
318 Nelson
319 New College, Swindon
320 New Mills
321 Newcastle Benfield
322 Newcastle Town
323 Newcastle United
324 Newhaven
325 Newmarket Town
326 Newport County
327 North Ferriby United
328 North Greenford United
329 Northampton O.N. Chenecks
330 Northampton Town
331 Northwood
332 Norwich City
333 Norwich United
334 Nostell Miners Welfare
335 Nottingham Forest
336 Notts County
337 Nuneaton Griff
338 Nuneaton Town
339 Odd Down
340 Oldham Athletic
341 Oldland Abbotonians
342 Ossett Albion
343 Ossett Town
344 Oxford City
345 Oxford United
346 Paget Rangers
347 Pagham
348 Paulton Rovers
349 Pegasus Juniors
350 Peterborough Northern Star
351 Peterborough Sports
352 Peterborough United
353 Phoenix Sports
354 Plymouth Argyle
355 Pontefract Collieries
356 Poole Town
357 Port Vale
358 Portishead Town
359 Portsmouth
360 Potters Bar Town
361 Prescot Cables
362 Preston North End
363 Queen's Park Rangers
364 Racing Club, Warwick
365 Radcliffe Borough
366 Radstock Town
367 Ramsgate
368 Reading
369 Redbridge
370 Redditch United
371 Redhill
372 Ringwood Town
373 Rochdale
374 Romulus
375 Rossington Main
376 Rotherham United
377 Rothwell Corinthians
378 Royston Town
379 Rugby Town
380 Rushall Olympic
381 Rushden & Higham United
382 Ryton & Crawcrook Albion
383 Saffron Walden Town
384 Salisbury
385 Sawbridgeworth Town
386 Scunthorpe United
387 Selby Town
388 Sevenoaks Town
389 Sheffield
390 Sheffield United
391 Sheffield Wednesday
392 Shildon
393 Sholing
394 Shoreham
395 Shrewsbury Town
396 Shrivenham
397 Silsden
398 Skelmersdale United
399 Slough Town
400 Solihull Moors
401 South Park
402 South Shields
403 Southampton
404 Southend United
405 Southport
406 Spelthorne Sports
407 Spennymoor Town
408 Sporting Club, Thamesmead
409 St. Albans City
410 St. Andrews (Leics)
411 St. Helens Town
412 St. Ives Town
413 St. Margaretsbury
414 St. Neots Town
415 Staines Town
416 Stalybridge Celtic
417 Stamford
418 Staveley Miners Welfare
419 Stevenage
420 Steyning Town
421 Stockport County
422 Stocksbridge Park Steels
423 Stoke City
424 Stourbridge
425 Stowmarket Town
426 Stratford Town
427 Sun Sports
428 Sunderland
429 Sutton Coldfield Town
430 Sutton United
431 Swaffham Town
432 Swansea City
433 Swindon Town
434 Tadcaster Albion
435 Tadley Calleva
436 Tamworth
437 Taunton Town
438 Team Solent
439 Thame United
440 Thamesmead Town
441 Thatcham Town
442 Three Bridges
443 Thurrock
444 Tilbury
445 Tonbridge Angels
446 Tooting & Mitcham United
447 Tottenham Hotspur
448 Tower Hamlets
449 Tranmere Rovers
450 Tring Athletic
451 Tuffley Rovers
452 Uxbridge
453 V.C.D. Athletic
454 Vauxhall Motors
455 Wadham Lodge
456 Walsall
457 Walsham Le Willows
458 Waltham Abbey
459 Waltham Forest
460 Walton & Hersham
461 Wantage Town
462 Ware
463 Warrington Town
464 Watford
465 Wealdstone
466 Welling United
467 Wellingborough Town
468 Welton Rovers
469 Welwyn Garden City (WITHDRAWN)
470 West Bromwich Albion
471 West Didsbury & Chorlton
472 West Ham United
473 Westfield
474 Weston super Mare
475 Weymouth
476 Whitehawk
477 Whitstable Town
478 Whitton United
479 Wick (ex Wick & Barnham United)
480 Wigan Athletic
481 Wimborne Town
482 Winchester City
483 Windsor
484 Wingate & Finchley
485 Wisbech St. Mary
486 Witton Albion
487 Woking
488 Wolverhampton Casuals
489 Wolverhampton Wanderers
490 Woodbridge Town
491 Woodford Town (NOT ACCEPTED)
492 Worcester City
493 Workington
494 Worksop Town
495 Worthing
496 Wrexham
497 Wroxham
498 Wycombe Wanderers (WITHDRAWN)
499 Yate Town
500 Yaxley
501 Yeovil Town
502 York City


(This post was edited by John Treleven on Jul 9, 2016, 2:24 PM)


John Treleven
Qatar World Cup bid member! / Moderator

Jul 8, 2016, 9:26 PM

Posts: 17670
Location: Jersey
Team(s):

Post #9 of 202 (34838 views)
Shortcut
Re: [John Treleven] F.A. Youth Cup 2016-17 [In reply to] Can't Post or Reply Privately

F.A. Youth Cup 2016-17

Not re-entered (69)


01 A.F.C. Liverpool
02 A.F.C. Wulfrunians
03 Abingdon United
0
4 Aylesbury
0
5 Barnton
0
6 Barton Rovers
0
7 Billericay Town
0
8 Bournemouth (Poppies)
09 Bowers & Pitsea
10 Brentford
11 Brigg Town
12 Bromyard Town
13 Bugbrooke St. Michaels
14 Chatham Town
15 Cheadle Town
16 Colliers Wood United
17 Consett
18 Coventry Sphinx
19 Cray Valley (P.M.)
20 Darlington Railway Athletic
21 Dinnington Town
22 East Preston
23 East Thurrock United
24 Eastbourne United
25 Enfield Town
26 Eton Manor
27 F.C. Clacton
28 Farnham Town
29 Fisher
30 Fleet Spurs
31 Frimley Green
32 Gillingham Town
33 Grays Athletic
34 Hanworth Villa
35 Horsham
36 Kingstonian
37 Knaresborough Town
38 Littlehampton Town
39 Liversedge
40 Long Eaton United
41 Long Melford
42 Loxwood
43 Milton United
44 Newport Pagnell Town
45 Northwich Victoria
46 Oadby Town
47 Oakwood
48 Padiham
49 Petersfield Town
50 Pewsey Vale
51 Pilkington XXX
52 Raynes Park Vale
53 Reading Town
54 Ringmer
55 Romford
56 Runcorn Town
57 Salford City
58 Soham Town Rangers
59 Studley
60 Teversal
61 Tipton Town
62 Tiverton Town
63 Torquay United
64 Walsall Wood
65 Wednesfield
66 Wellingborough Whitworths
67 Wells City
68 Witham Town
69 Worthing United


(This post was edited by John Treleven on Jul 12, 2016, 2:31 PM)


John Treleven
Qatar World Cup bid member! / Moderator

Jul 8, 2016, 9:33 PM

Posts: 17670
Location: Jersey
Team(s):

Post #10 of 202 (34827 views)
Shortcut
Re: [John Treleven] F.A. Youth Cup 2016-17 [In reply to] Can't Post or Reply Privately

F.A. Youth Cup 2016-17

New entries (76)

New = did not enter last season

01
A.F.C. Blackpool
02 A.F.C. Darwen
03 A.F.C. Portchester
04 A.F.C. Stoneham
05 Alfreton Town
0
6 Alvechurch
0
7 Ashford United
0
8 Barrow
0
9 Bitton
10 Blyth Spartans
11 Bottesford Town
12 Bradford Town
13 Bridon Ropes
14 Brightlingsea Regent
15 Carterton
16 Chessington & Hook United
17 Chorley
18 Christchurch
19 Colney Heath
20 Conquest (NOT ACCEPTED)
21 Cove
22 Crawley Town (WITHDRAWN)
23 Dudley Town
24 Durham City
25 Framlingham Town
26 Garforth Town
27 Glebe
28 Greenwich Borough
29 Hadley Wood & Wingate
30 Hanwell Town
31 Harrogate Railway Athletic
32 Hatfield Town
33 Hednesford Town
34 Hemel Hempstead Town
35 Highgate United
36 Holmer Green
37 Kempston Rovers
38 Kendal Town
39 Kimberley Miners Welfare
40 King's Lynn Town
41 Lancing
42 Lewisham Borough (NOT ACCEPTED)
43 London Tigers
44 Lowestoft Town
45 Lutterworth Athletic
46 Malmesbury Victoria
47 Maltby Main
48 Merstham
49 Mossley
50 New Mills
51 Newhaven
52 Northampton O.N. Chenecks
53 Paget Rangers
54 Paulton Rovers
55 Peterborough Sports
56 Portishead Town
57 Racing Club, Warwick
58 Redditch United
59 Rushden & Higham United
60 Sevenoaks Town
61 South Shields
62 Spennymoor Town
63 Sporting Club, Thamesmead
64 St. Helens Town
65 Steyning Town
66 Stockport County
67 Sun Sports
68 Tadcaster Albion
69 Tadley Calleva
70 Tamworth
71 Team Solent
72 Wadham Lodge
73 Welton Rovers
74 Whitton United
75 Woodford Town (NOT ACCEPTED)
76 Wycombe Wanderers (WITHDRAWN)


(This post was edited by John Treleven on Jul 8, 2016, 9:43 PM)


John Treleven
Qatar World Cup bid member! / Moderator

Jul 8, 2016, 11:13 PM

Posts: 17670
Location: Jersey
Team(s):

Post #11 of 202 (34782 views)
Shortcut
Re: [John Treleven] F.A. Youth Cup 2016-17 [In reply to] Can't Post or Reply Privately

F.A. Youth Cup 2016-17

Exemptions (114)


TO THIRD ROUND (43) (Levels 1 & 2)

Note that Brentford are not competing

01 A.F.C. Bournemouth
02 Arsenal
03 Aston Villa
04 Barnsley
05 Birmingham City
06 Blackburn Rovers
07 Brighton & Hove Albion
08 Bristol City
09 Burnley
10 Burton Albion
11 Cardiff City
12 Chelsea
13 Crystal Palace
14 Derby County
15 Everton
16 Fulham
17 Huddersfield Town
18 Hull City
19 Ipswich Town
20 Leeds United
21 Leicester City
22 Liverpool
23 Manchester City
24 Manchester United
25 Middlesbrough
26 Newcastle United
27 Norwich City
28 Nottingham Forest
29 Preston North End
30 Queen's Park Rangers
31 Reading
32 Rotherham United
33 Sheffield Wednesday
34 Southampton
35 Stoke City
36 Sunderland
37 Swansea City
38 Tottenham Hotspur
39 Watford
40 West Bromwich Albion
41 West Ham United
42 Wigan Athletic
43 Wolverhampton Wanderers

TO FIRST ROUND (48) Levels 3 & 4

01 A.F.C. Wimbledon
02 Accrington Stanley
03 Barnet
04 Blackpool
05 Bolton Wanderers
06 Bradford City
07 Bristol Rovers
08 Bury
09 Cambridge United
10 Carlisle United
11 Charlton Athletic
12 Cheltenham Town
13 Chesterfield
14 Colchester United
15 Coventry City
16 Crawley Town (WITHDRAWN)
17 Crewe Alexandra
18 Doncaster Rovers
19 Exeter City
20 Fleetwood Town
21 Gillingham
22 Grimsby Town
23 Hartlepool United
24 Leyton Orient
25 Luton Town
26 Mansfield Town
27 Millwall
28 Milton Keynes Dons
29 Morecambe
30 Newport County
31 Northampton Town
32 Notts County
33 Oldham Athletic
34 Oxford United
35 Peterborough United
36 Plymouth Argyle
37 Port Vale
38 Portsmouth
39 Rochdale
40 Scunthorpe United
41 Sheffield United
42 Shrewsbury Town
43 Southend United
44 Stevenage
45 Swindon Town
46 Walsall
47 Wycombe Wanderers (WITHDRAWN)
48 Yeovil Town

TO SECOND ROUND QUALIFYING (23) Level 5 (an additional level of exemption introduced this season)

Note that Torquay United are not competing

01 Aldershot Town
02 Barrow
0
3 Boreham Wood
04 Braintree Town
05 Bromley
06 Chester
07 Dagenham & Redbridge
08 Dover Athletic
09 Eastleigh
10 Forest Green Rovers
11 Gateshead
12 Guiseley
13 Lincoln City
14 Macclesfield Town (WITHDRAWN)
15 Maidstone United
16 North Ferriby United
17 Solihull Moors
18 Southport
19 Sutton United
20 Tranmere Rovers
21 Woking
22 Wrexham
23 York City


(This post was edited by John Treleven on Jul 8, 2016, 11:26 PM)


John Treleven
Qatar World Cup bid member! / Moderator

Jul 9, 2016, 7:55 AM

Posts: 17670
Location: Jersey
Team(s):

Post #12 of 202 (34727 views)
Shortcut
Post deleted by John Treleven [In reply to] or Reply Privately

 


John Treleven
Qatar World Cup bid member! / Moderator

Jul 9, 2016, 8:10 AM

Posts: 17670
Location: Jersey
Team(s):

Post #13 of 202 (34713 views)
Shortcut
Post deleted by John Treleven [In reply to] or Reply Privately

 


Mcr Warrior
Youth Team Regular

Jul 11, 2016, 2:49 PM

Posts: 181
Location:
Team(s):

Post #14 of 202 (34361 views)
Shortcut
Re: [John Treleven] F.A. Youth Cup 2016-17 [In reply to] Can't Post or Reply Privately


In Reply To
F.A. Youth Cup 2016-17

Not re-entered (69)


68 Witton Albion


??? Confused, as Witton Albion do appear to be in the draw again (last year, they scratched).


DarkSithLord
Reserve Team Regular

Jul 12, 2016, 2:01 PM

Posts: 581
Location: Derbyshire
Team(s): Alfreton Town

Post #15 of 202 (34001 views)
Shortcut
Re: [John Treleven] F.A. Youth Cup 2016-17 [In reply to] Can't Post or Reply Privately

So we (Alfreton Town) look to have entered for the first time but officially we dont even have a Youth team!



"the force is strong with this one"


John Treleven
Qatar World Cup bid member! / Moderator

Jul 12, 2016, 2:30 PM

Posts: 17670
Location: Jersey
Team(s):

Post #16 of 202 (33969 views)
Shortcut
Re: [Mcr Warrior] F.A. Youth Cup 2016-17 [In reply to] Can't Post or Reply Privately

Jumped a line, should read Witham Town, all others correct


John Treleven
Qatar World Cup bid member! / Moderator

Jul 12, 2016, 2:36 PM

Posts: 17670
Location: Jersey
Team(s):

Post #17 of 202 (33961 views)
Shortcut
Re: [DarkSithLord] F.A. Youth Cup 2016-17 [In reply to] Can't Post or Reply Privately

I wonder if someone less experienced, after the recent staff cutbacks, at the F.A. handled the entries this season
and automatically entered all the clubs from the top levels?

It is certainly odd that Crawley and Wycombe who did not enter last season
are listed as "entered but withdrawn" this season


John Treleven
Qatar World Cup bid member! / Moderator

Sep 5, 2016, 11:13 PM

Posts: 17670
Location: Jersey
Team(s):

Post #18 of 202 (32499 views)
Shortcut
Post deleted by John Treleven [In reply to] or Reply Privately

 


John Treleven
Qatar World Cup bid member! / Moderator

Sep 5, 2016, 11:14 PM

Posts: 17670
Location: Jersey
Team(s):

Post #19 of 202 (32497 views)
Shortcut
Post deleted by John Treleven [In reply to] or Reply Privately

 


John Treleven
Qatar World Cup bid member! / Moderator

Sep 6, 2016, 10:21 PM

Posts: 17670
Location: Jersey
Team(s):

Post #20 of 202 (32155 views)
Shortcut
Post deleted by John Treleven [In reply to] or Reply Privately

 


John Treleven
Qatar World Cup bid member! / Moderator

Sep 7, 2016, 10:51 PM

Posts: 17670
Location: Jersey
Team(s):

Post #21 of 202 (32009 views)
Shortcut
Post deleted by John Treleven [In reply to] or Reply Privately

 


John Treleven
Qatar World Cup bid member! / Moderator

Sep 8, 2016, 11:40 PM

Posts: 17670
Location: Jersey
Team(s):

Post #22 of 202 (31757 views)
Shortcut
Post deleted by John Treleven [In reply to] or Reply Privately

 


John Treleven
Qatar World Cup bid member! / Moderator

Sep 8, 2016, 11:55 PM

Posts: 17670
Location: Jersey
Team(s):

Post #23 of 202 (31742 views)
Shortcut
Post deleted by John Treleven [In reply to] or Reply Privately

 


John Treleven
Qatar World Cup bid member! / Moderator

Sep 9, 2016, 9:52 PM

Posts: 17670
Location: Jersey
Team(s):

Post #24 of 202 (31481 views)
Shortcut
Re: [John Treleven] F.A. Youth Cup 2016-17 [In reply to] Can't Post or Reply Privately

F.A. Youth Cup 2016-17

Preliminary Qualifying Round

Draw released Friday 8th July

Ties to be played in the week of Monday 5th September (7.45 unless stated)

145 matches (plus 97 byes)


ZONE 1 (plus 4 byes)
001 Chester Le Street v Darlington 1883 (7.30 Thu 8th Sept) 2-5 AET (2-2) 102
002 Newcastle Benfield v Spennymoor Town (7.30 Mon 5th Sept) 3-2 50
003 Blyth Spartans v Hebburn Town (7.00 Thu 8th Sept) 5-3 302
004 Workington v Ryton & Crawcrook Albion (7.30 Thu 8th Sept) 0-4 44

ZONE 2 (plus 8 byes)
005 Skelmersdale United v Hyde United (Wed 7th Sept) 0-4 50
006 F.C. United of Manchester v Curzon Ashton (Mon 5th Sept) 3-0 391
007 A.F.C. Blackpool v St. Helens Town (Thu 8th Sept) 3-4 55
008 Prescot Cables v Clitheroe (7.30 Thu 8th Sept) 1-2 142
009 Altrincham v Stockport County (Fri 9th Sept) 3-2 203
010 Irlam v Radcliffe Borough (Mon 5th Sept) 6-0 68
011 Vauxhall Motors v Warrington Town (7.30 Tue 6th Sept) 2-1 77
012 Nelson (walkover) v Lancaster City (withdrawn)
013 Abbey Hey v Witton Albion (7.30 Thu 8th Sept) 3-1 50
014 Bootle (withdrawn) v West Didsbury & Chorlton (walkover)
015 Burscough v Ashton Athletic (7.30 Tue 30th Aug) 1-4 45
016 Mossley v Colne (Tue 6th Sept) 0-3 45

ZONE 3 (plus 6 byes)
017 Sheffield v Maltby Main (Wed 7th Sept) 3-0 114
018 Harrogate Railway Athletic v Hemsworth Miners Welfare (7.30 Thu 8th Sept) 2-1 33
019 Tadcaster Albion v Brighouse Town (7.30 Mon 5th Sept) 4-1 88
020 F.C. Halifax Town v Staveley Miners Welfare (7.30 Wed 7th Sept) 4-0 145
021 Farsley Celtic v Goole (Thu 8th Sept) 3-2 38
022 Ossett Town v Worksop Town (7.00 Thu 8th Sept) 5-7 53
023 Garforth Town v Silsden (Wed 7th Sept) 3-2 64
024 Pontefract Collieries v Ossett Albion (Mon 5th Sept) 4-2 80
025 Hall Road Rangers v Selby Town (Thu 8th Sept) 7-4 57
026 A.F.C. Emley v Stocksbridge Park Steels (Mon 5th Sept) 1-2 93

ZONE 4 (plus 4 byes)
027 Kimberley Miners Welfare v Bourne Town (Wed 7th Sept) 3-0 68
028 Leicester Nirvana v Lutterworth Athletic (7.30 Wed 7th Sept) 3-2 23
029 Stamford v Ashby Ivanhoe (Thu 8th Sept) 1-2 21
030 Anstey Nomads (withdrawn) v Loughborough Dynamo (walkover)
031 Boston United v Lincoln United (Wed 7th Sept) 5-0 131
032 Grantham Town v Bottesford Town (Thu 8th Sept) 1-2 90
033 Leicester Road v Mickleover Sports (Wed 7th Sept) 3-0 45
034 Matlock Town v Dunkirk (Thu 8th Sept) 0-7 98
035 Alfreton Town v Aylestone Park (Wed 7th Sept) 3-2 79
036 Gresley v St. Andrews (Leics) (7.30 Wed 7th Sept) 0-3 75

ZONE 5 (plus 10 byes)
037 Tamworth v Hednesford Town (7.00 Fri 9th Sept) 5-3 AET (3-3) 292
038 Wolverhampton Casuals v Highgate United (Tue 6th Sept) 3-0 63
039 Nuneaton Griff v Kidsgrove Athletic (Wed 7th Sept) 1-2 91
040 Hereford v Malvern Town (Mon 5th Sept) 8-0 35
041 Alvechurch v Sutton Coldfield Town (Tue 6th Sept) 7-1 58
042 Stourbridge v Redditch United (7.30 Tue 6th Sept) 3-1 65
043 Halesowen Town v Coton Green (Wed 7th Sept) 2-1 62
044 Ellesmere Rangers v Rugby Town (Thu 8th Sept) 4-2 50
045 Racing Club, Warwick v Romulus (Wed 7th Sept) 1-10 85
046 Dudley Town v Nuneaton Town (Mon 5th Sept) 2-5 40
047 Leamington (walkover) v Paget Rangers (withdrawn)
048 Coleshill Town v Dudley Sports (Mon 5th Sept) 2-0 44
049 Stratford Town v Bromsgrove Sporting (Thu 8th Sept) 1-2 AET (1-1) 56
050 Newcastle Town v Bilston Town (Wed 7th Sept) 6-0 23

ZONE 6 (plus 4 byes)
051 St Ives Town v St. Neots Town (at Huntingdon Town) (Mon 5th Sept) 2-0 88
052 Desborough Town v Eynesbury Rovers (Mon 5th Sept) 4-1 52
053 Godmanchester Rovers v Northampton O.N. Chenecks (Tue 6th Sept) 1-3 39
054 Corby Town v Brackley Town (Mon 5th Sept) 7-2 54
055 Kempston Rovers v Rothwell Corinthians (Thu 8th Sept) 3-0 73
056 Wellingborough Town v A.F.C. Rushden & Diamonds (Mon 5th Sept) 1-5 115
057 Cogenhoe United v Rushden & Higham United (Thu 8th Sept) 0-2 54
058 Peterborough Sports v Peterborough Northern Star (7.30 Wed 7th Sept) 1-2 67

ZONE 7 (plus 2 byes)
059 Wroxham v Felixstowe & Walton United (Thu 8th Sept) 4-1 39
060 Needham Market v Great Yarmouth Town (Thu 8th Sept) 4-1 AET (1-1) 45
061 Leiston v Hadleigh United (Wed 7th Sept) 5-3 32
062 Mildenhall Town v Woodbridge Town (Wed 7th Sept) 0-4 63
063 Fakenham Town v Newmarket Town (Mon 5th Sept) 3-5 72
064 Cornard United v Wisbech St. Mary (Thu 8th Sept) 3-2 50
065 Cambridge City v King’s Lynn Town (at Huntingdon Town) (Thu 8th Sept) 2-1 74
066 Bury Town v Brantham Athletic (Thu 8th Sept) 1-1 AET (1-1) 5-4p 58
067 Dereham Town v Ely City (Thu 8th Sept) 1-2 61
068 Stowmarket Town v A.F.C. Sudbury (Thu 8th Sept) 0-8 36
069 Swaffham Town v Walsham Le Willows (Thu 8th Sept) 1-5 53
070 Gorleston (walkover) v Lowestoft Town (withdrawn)

ZONE 8 (plus 12 byes)
071 Chelmsford City v Waltham Abbey (7.30 Wed 7th Sept) 2-1 64
072 Ilford (walkover) v Clapton (withdrawn)
073 Hullbridge Sports v A.F.C. Hornchurch (Thu 8th Sept) 3-4 26
074 Heybridge Swifts v Brentwood Town (7.30 Tue 6th Sept) 2-4 51
075 Great Wakering Rovers v St. Margaretsbury (Thu 8th Sept) 2-1 55
076 Saffron Walden Town v Barking (Thu 8th Sept) 2-1 81
077 Woodford Town (not accepted) v Bishop’s Stortford (walkover)
078 Thurrock v Royston Town (Thu 8th Sept) 3-1 70
079 Ware v Brightlingsea Regent (Thu 8th Sept) 6-2 60
080 Aveley v Redbridge (Thu 8th Sept) 4-1 48

ZONE 9 (plus 10 byes)
081 North Greenford United v Hatfield Town (Thu 8th Sept) 4-0 34
082 Hendon v Tring Athletic (7.30 Wed 7th Sept) 3-6 33
083 Potters Bar Town v Ashford Town (Middlesex) (Thu 8th Sept) 5-2 46
084 Bedfont Sports v Harrow Borough (Mon 5th Sept) 5-1 41
085 Colney Heath v Hitchin Town (Thu 8th Sept) 1-4 39
086 Spelthorne Sports v Hadley Wood & Wingate (Wed 7th Sept) 3-1 48
087 Beaconsfield S.Y.C.O.B. v Staines Town (7.30 Mon 12th Sept) 3-1 48 (same att as above)
088 Buckingham Athletic v Harefield United (Thu 8th Sept) 4-3 55
089 Hemel Hempstead Town v Uxbridge (7.30 Thu 8th Sept) 1-2 88
090 Chesham United v Sun Sports (Thu 8th Sept) 5-0 56
091 Hanwell Town (walkover) v Welwyn Garden City (withdrawn)
092 St. Albans City v Hayes & Yeading United (7.30 Thu 8th Sept) 4-2 110

ZONE 10 (plus 8 byes)
093 Sporting Club, Thamesmead (walkover) v Croydon (withdrawn)
094 Eastbourne Borough v Margate (Fri 9th Sept) 4-1 188
095 Bridon Ropes v Chipstead (7.00 Thu 8th Sept) 1-0 65
096 Tonbridge Angels (walkover) v Whitstable Town (withdrawn)
097 East Grinstead Town v Greenwich Borough (7.00 Thu 8th Sept) 1-3 24
098 Lewisham Borough (not accepted) v V.C.D. Athletic (walkover)
099 Meridian V.P. v Faversham Town (7.15 Wed 7th Sept) 4-1 60
100 Thamesmead Town v Folkestone Invicta (Mon 5th Sept) 3-4 49
101 Eastbourne Town v Ebbsfleet United (Thu 8th Sept) 0-2 40
102 Dulwich Hamlet v Phoenix Sports (7.00 Mon 5th Sept) 1-2 118
103 Erith & Belvedere (withdrawn) v Ramsgate (walkover)
104 A.F.C. Croydon Athletic v Lordswood (7.30 Thu 8th Sept) 0-0 AET (0-0) 2-3p 37
105 Ashford United v Glebe (7.30 Thu 8th Sept) 0-0 (ab 10 mins, floodlight failure) 50 (re-match Thu 15th Sept) 1-0 33
106 Carshalton Athletic v Dartford (Fri 9th Sept) 3-2 59

ZONE 11 (plus 5 byes)
107 Chessington & Hook United v Mile Oak (Mon 5th Sept) 2-2 AET (2-2) 4-5p 67
108 Pagham v Leatherhead (7.30 Wed 7th Sept) 3-4 62
109 Corinthian Casuals v Haywards Heath Town (7.30 Wed 7th Sept) 1-4 91
110 Worthing v Dorking (Tue 6th Sept) 7-0 89
111 Dorking Wanderers v Guildford City (Thu 8th Sept) 3-2 AET (2-2) 43
112 Whitehawk v Burgess Hill Town (Mon 5th Sept) 2-1 58
113 Metropolitan Police v Three Bridges (Thu 8th Sept) 3-1 54
114 Camberley Town (walkover) v Lancing (withdrawn)
115 Bognor Regis Town (withdrawn) v Knaphill (walkover)
116 Lewes v South Park (Thu 8th Sept) 2-1 43
117 Chertsey Town v Redhill (Mon 5th Sept) 10-0 49
118 Shoreham v Westfield, Woking (7.30 Mon 5th Sept) 2-3 30
119 Wick (walkover) v Walton & Hersham (withdrawn)
120 Steyning Town v Arundel (at Lancing) (7.30 Wed 7th Sept) 3-1 56
121 Crawley Down, Gatwick v Newhaven (11.00 Sun 4th Sept) 2-6 45

ZONE 12 (plus 3 byes)
122 Ascot United v Carterton (Thu 8th Sept) 3-0 44
123 Hungerford Town v Kidlington (Wed 7th Sept) 5-2 59
124 Wantage Town v Thatcham Town (7.30 Mon 5th Sept) 4-3 38
125 Slough Town v Andover Town (7.30 Tue 6th Sept) 0-6 91
126 Didcot Town v Shrivenham (Thu 8th Sept) 3-2 25
127 Farnborough v Oxford City (Wed 7th Sept) 0-3 157
128 Fleet Town (withdrawn) v Burnham (walkover)
129 Thame United v Windsor (Thu 8th Sept) 0-2 25
130 Alton v Highmoor Ibis (Mon 5th Sept) 3-3 AET (2-2) 6-5p 40
131 Maidenhead Town v Binfield (Wed 7th Sept) 2-1 76
132 Holmer Green v Marlow (Thu 8th Sept) 1-6 50

ZONE 13 (plus 9 byes)
133 Salisbury v Wimborne Town (Tue 6th Sept) 4-2 104
134 Winchester City v Moneyfields (Thu 8th Sept) 5-3 21
135 Tadley Calleva v Hamworthy United (Thu 8th Sept) 1-5 130
136 Christchurch v Sholing (Thu 8th Sept) 1-2 101
137 Havant & Waterlooville v A.F.C. Stoneham (Thu 8th Sept) 3-0 97

ZONE 14 (plus 10 byes)
138 Yate Town v New College, Swindon (7.30 Wed 7th Sept) 3-2 54
139 Cirencester Town v Oldland Abbotonians (7.30 Thu 8th Sept) 4-2 39
140 Chippenham Town v Bristol Manor Farm (7.30 Wed 7th Sept) 4-2 AET (2-2) 62
141 Bishop Sutton v Portishead Town (7.30 Thu 8th Sept) 1-0 45
142 Clevedon Town v Weston super Mare (7.30 Mon 5th Sept) 2-4 73
143 Bridgwater Town v Paulton Rovers (Thu 8th Sept) 1-4 48
144 Odd Town v Bath City (Thu 8th Sept) 0-1 70
145 Radstock Town v Brislington (Thu 8th Sept) 6-2 AET (2-2) 57


(This post was edited by John Treleven on Sep 15, 2016, 9:44 PM)


John Treleven
Qatar World Cup bid member! / Moderator

Sep 9, 2016, 9:53 PM

Posts: 17670
Location: Jersey
Team(s):

Post #25 of 202 (31478 views)
Shortcut
Post deleted by John Treleven [In reply to] or Reply Privately

 

First page Previous page 1 2 3 4 5 6 7 8 9 Next page Last page  View All
 
 


free hit counters

Search for (options) HOSTED BY SUMMIT SOCCER v.1.2.3