Non League Matters - The Continuation of Tonys english Football Site 



  Main Index MAIN
INDEX
Search Posts SEARCH
POSTS
Who's Online WHO'S
ONLINE
Log in LOG
IN

Home: Archive: Pre Season Friendlies:
Saturday 13/07/13

 



juanjo
Reserve Team Regular

May 5, 2013, 9:48 AM

Posts: 592
Location: Sheffield
Team(s): Nottingham Forest

Post #1 of 5 (6160 views)
Shortcut
     Saturday 13/07/13   or Reply Privately

1874 Northwich v AFC Rushden & Diamonds ** @ Widnes RLFC, 5.15pm **
Abbey Hey v Curzon Ashton (3pm)
Abertillery Bluebirds v Afan Lido (at Abertillery 3G)
AFC Blackpool v AFC Fylde (3pm)
AFC Bournemouth v West Ham United (3pm)
AFC Hinksey v Wantage Town (3pm @ Brasenose College)
AFC Kempton Rovers v Aylesbury United (2pm)
AFC Wimbledon v FC United of Manchester (3pm)
Alfreton Town v Burton Albion (3pm)
Altrincham v Accrington Stanley (3pm)
Amlwch Town v Llandudno Utd (2.30pm)
Ampthill Town v Barton Rovers (3pm)
Andover Town v Colden Common (14.00 at Sparsholt College)
Ascot United v Fairford Town (12pm @ Cantley Manor - four games now scheduled for Cantley this Saturday)
Ashford Utd v Folkestone Invicta (3pm)
Ashington v Coldstream (3pm)
Athersley Recreation v Newton Aycliffe (2pm)
Atherton LR v Charnock Richard (3pm)
Aylesbury FC v Oxford City (3pm)
Ayr United v Rotherham United (3pm)
Barkingside v Haringay & Waltham Development At Forest Row Sport Centre, Collier Row
Barnton v Kidsgrove Ath (3pm)
Bartley Green v Alvis (3 pm)
Barton Rovers v Ampthill Town (3pm)
Barton Town Old Boys v Scunthorpe United (11am)
Basford United v Gedling Miners Welfare (3pm)
Bearsted v Erith & Belvedere (3pm)
Beckenham Town v Bromley (3pm)
Billingham Synthonia v Northallerton Town (3pm)
Bishop's Stortford v Colchester United (3pm)
Blacon Youth v gap Connahs Quay (2.30pm)
Blackfield & Langley v Gosport Boro
Blaenavon Blues v Cwmbach Royal Stars (2.30pm) @ Memorial Ground
Blaenavon Blues Res v Gelli Comrades (3pm) @ Cricket Pitch
Blyth Spartans AFC v Whitley Bay (3pm)
Bognor Regis Town v Portsmouth (3pm)
Boldon v Norton & Stockton Ancients
Bolehall Swifts v Polesworth (11am - to be played at 3g pitch at Comberford road on A513
Bootle v Widnes Vikings (3pm)
Boreham Wood v Luton Town (3pm)
Bray v Port Vale (3pm)
Bridgend Street v Ely Rangers (at Lliswerry 3G, 1.30pm)
Bridport v Romsey Town
Bristol City v Rangers (12.30)
Briton Ferry Llansawel v West End (@ Llandarcy - 2pm)
Broadbridge Heath v Colliers Wood United 3pm (Venue TBC)
Bromsgrove Sporting v Stourbridge (3pm)
Buckhurst Hill v Barking (TBC) THIS GAME CANCELLED
Buckley Town v Bangor City (3pm)
Bugbrooke St. Michael v Cogenhoe United
Bury v Sheffield United (3pm)
CGB Humbertherm v Bottesford Town (3pm)
Caldicot Town v Woolaston (2pm)
Carl Zeiss Jena v Newport County (6.30pm)
Camberley Town v Marlow (12pm)
Canterbury City v Faversham Town (3pm)
Chard Town v Paulton Rovers (3pm)
Chepstow Town v Tata Steel
Chesterfield v Huddersfield Town (3pm)
Chichester City United v Bournemouth Poppies
Chinnor v Flackwell Heath
Chippenham Town v Ipswich Town (1pm)
Cinderford Town v Goytre United (3pm)
Cirencester Town v Cheltenham Town (3pm)
Cleethorpes Town v Belper Town (3pm)
Clevedon Town v Monmouth Town
Clipstone v AFC Mansfield (3pm)
Clitheroe v Runcorn Town (3pm)
Colne v AFC Darwen (3.00 pm)
Columbus Crew v Wigan Athletic 7.30 Local Time
Congleton Town v Macclesfield Town (3pm)
Cottenham United v March Town FC (3pm)
Coventry Sphinx v Barwell
Coventry United v Chelmsley Town (Being plyed at the Alan Higgs Centre, Allard Way, CV3 1HW)
Cowes Sports v Totton & Eling
Crawley Down Gatwick v Farnborough (3pm)
Crawley Town v Millwall (3pm)
Cribbs Friends Life v Slimbridge (3pm)
Darlington RA v Sunderland RCA
Dartford v Dagenham & Redbridge (3pm)
Dereham Town v Deeping Rangers (3pm)
Digmoor v St Helens Town (3pm)
Dinnington Town v Rotherham United,(3pm)
Dover Athletic v Kingstonian (3pm)
DRG Frenchay v Fry Club - CANCELLED
Dunston UTS v Cove
Easington United v Dronfield Town (3pm)
Eastwood Town v Worksop Town (3pm)
Elburton Villa v Buckland Athletic
Ellwood v Undy Athletic (3pm)
Ely Rangers (Wales) v Alvechurch (3pm)
Enfield Town v Aston Villa XI.
Epsom & Ewell v Lingfield FC (3pm) At Beare Green FC
Erith Town v Thurrock (3pm)
Esh winning v Spennymoor Town (3pm)
Fairfield Villa FC v Highgate United (3pm)
FC Clacton v Gas Rec (3pm) At Shrub End 3G
FC Domzale v Leeds United (7.45pm)
Finchampstead v Marlow XI (@ Cantley Manor - Noon)
Four Crosses v Cefn Druids (2.30pm)
Frimley Green v Binfield (@ Cantley Manor - 2pm)
Gaerwen v Porthmadog
Gillingham Town v Shaftesbury TownTintinhull (Cider festival) (12pm)
Glebe v Fisher (2pm, Samuel Montagu Centre SE3 8ND)
Glossop North End v Hyde [both teams websites show this game being played on 20th July]
Glossop North End v Oldham Athletic XI (2pm)
Govilon v Risca United
Graham Street Primms v Long Eaton United
Grays Athletic v Brigg Town (3pm)
Great Yarmouth Town v Dunstable Town
Greenfield v Coedpoeth (2pm)
Guiseley AFC v Bradford City (3pm)
Hadleigh United v Wroxham (3pm)
Halifax Town v Rochdale (3pm)
Halstead Town v Great Wakering Rovers(3pm)
Hamworthy Utd v Hamworthy Recreation (1st team at 1pm)
Hamworthy Utd Res v Hamworthy Recreation Reserves (4pm)
Hanley Town v Wednesfield (3pm)
Hardwick v Ely City Res (3pm)
Harrogate Town v Barnsley (3pm)
Harrowby United V Skegness United
Harton & Westoe v Seaham Red Star (3pm, at Hebburn Town)
Hatfield Town v Cheshunt (3pm)
Haverhill Rovers v Histon FC (3pm)
Hayward Heath Town v Burgess Hill Town (3pm)
Heath Hayes v Brocton (3pm)
Hedge End Rangers Reserves v Hythe & Dibden Reserves
Hedinghams United v Long Melford (3pm)
Hednesford Town v Sutton Coldfield (3pm)
Heswall v Glantraeth (3pm)
Holland FC v Wivenhoe Town (3pm)
Holmer Green v Henley Town (2.30pm)
Holt United v Horndean
Hook Norton v Croperdy (1pm)
Hoole Rangers v Mold Alexandra (11.30am)
Hurst Green v Barnoldswick Town Res (3pm)
Hythe & Dibden v Alresford Town
Hythe Town v Margate (3pm)
Ilfracombe Town v Bovey Tracey (3pm)
Ilkeston v Nottingham Forest (3pm)
Irlam FC v Ashton United (3pm)
Jarrow Roofing v Hebburn Reyrolle (1pm at Hebburn Town)
Ketley Bank United v Willenhall Town (3pm)
Knaphill v Woodley Town (2pm)
Kidderminster Harriers v Walsall (3pm)
Laverstock & Ford v Whitchurch United
Leamingham Hibernian v Southam United
Leighton Town v MK Dons (5.30pm)
Leominster Town v Hereford United (1pm)
Leverstock Green v Hemel Hempstead Town (3pm)
Lincoln United v Lincoln City (3pm)
Livingston v Wolverhampton Wanderers (2pm)
Lostock Graham v Ashton Athletic (3pm)
Louth Town v Lincolnshire League XI, 3pm (Colin Blades/Kerry Goggle Memorial)
Maidstone United v Charlton Athletic XI (3pm)
Maine Road v New Mills (3pm) at Wright Robinson College
Mansfield Town v Nottingham Forest (3pm)
Marine v Tranmere Rovers (3pm)
Melksham Town v Pewsey Vale
Met Police Bushley v Hertford Town (3pm)
Milton United v Clanfield (3pm)
Morecambe v Wigan Athleic (2pm) - OFF Wigan Playing in America - rearranged for Wednesday 24th
Moretonhampstead v East Allington Reserves (3pm) - CANCELLED (East Allington Reserves can't raise a side)
Morton v St. Johnstone (3pm)
Mundford FC v Feltwell United (2pm)
Nantwich Town v Crewe Alexandra (3pm)
Newent Town v Lydney Town (2.30pm)
Newport Pagnell v MK Dons (1.30pm)
Northwich Victoria v Stockport County (3pm) Valley Road Flixton
Northwood v Bedfont & Feltham
Nuneaton Town v Coventry City (3pm)
Oldland v Cadbury Heath FC (3pm)
Park Regis v Herne Bay Res (3pm)
Peacehaven & Telscombe v Barking
Pensford v Cleeve West Town
Pentraeth v Llangefni Town (2.30pm)
Pontyclun v Cardiff Corries (1pm)
Poole Borough v Wimborne XI (3.00pm)
Poole Town v Salisbury City (3pm)
Portishead v Hallen
Potters Bar Town v Wingate & Finchley (at Rowley Lane Maccabi Sports Ground, now 11am KO)
Prestatyn Town v Stockport Sports FC (tbc)
Preston North End v Liverpool (3pm)
QK Southampton v Fareham
Old Gregorians Manchester v Bedfont Sports (3pm)
Peterborough United v Q P R (3pm)
Rainworth MW v Ollerton (3pm)
Reading YMCA v Reading Town (at Henley YMCA, 3pm)
Real United V Grantham Town (3pm)
Retford United v Worksop Town (3pm)
Rhyl v Hyde (3pm)
Rocester FC v Port Vale XI (3pm)
Rochdale Town v Ramsbottom United (3pm)
Rylands FC v Leek CSOB (3pm)
Scarborough Athletic v Hull City XI (3pm)
Scunthorpe United v Sheff Wed (3pm)
Seaton Carew FC v Stokesley Sports Club FC (3pm)
Seaton Town v Holsworthy (3pm)
Selby Town v Marske United (3pm)
Sheerwater v Penn & Tylers Green (3pm)
Shepton Mallet v Frome Town (3pm)
Shirebrook Town v Carlton Town (3pm)
Shepshed Dynamo v Rushall Olympic (3pm)
Shrewsbury Town v Galatasaray (3pm)
Sileby Rangers v Northampton Town (3pm)
Silsden v Harrogate Railway (3pm) to be played at UAK, Greenhead Road, Keighley due to Silsden's home pitch not quite being ready.
Sittingbourne v Welling United (3pm)
Southend Manor v Rayleigh Town (2pm) At Seevic College
Southport v Blackburn Rovers (3pm)
Staines Town v Woking (3pm)
Stapenhill v Heather St Johns (3pm)
Stilton v Huntingdon Town
Stockton Town v Heaton Stannington
Stone Old Alleynians v Alsager Town - RESCHEDULED for 19th July
Stowmarket Town v Soham Town Rangers Res (3pm)
St.Albans City v MK Dons XI (3pm)
St Andrews v Nuneaton Griff
St. Neots Town v Cambridge United (3pm)
Taplow v Maidenhead United Res (2pm)
Team Northumbria v North Shields (2pm) at Bullocksteads Kingston Park
Teversal v Matlock Town (3pm)
Thackley v Barnoldswick, (2pm) at Marley Stadium, Keighley
Thatcham Tn v Hartley Wintney. (1.15pm at Queen Mary's College, Cliddesden Road, Basingstoke RG21 3HF)
Tipton Town v Black Country Rangers (3pm) @ Coseley School
Tiverton Town v Plymouth Argyle (3pm)
Toby v Buckhurst Hill
Tonbridge Angels v Tunbridge Wells (3pm)
Tow Law Town v Durham City (3pm)
Trearddur Bay v Waunfawr (2.30pm)
Treowen Stars v AFC Porth
Tring Athletic v Hendon (3pm)
Trowbridge Town v Beversbrook (3pm)
Verwood Town v Fleet Town (3pm)
Virginia Water v Camberley Town (3pm)
Walton Casuals v Met Police (11am) At Astro Pitch At Xcel Centre
Wantage Town Res v Wantage Town A (3pm) At Alfredian Park A Team Pitch
Westbury United v Amesbury Town (3pm) at the 3G pitch, Stanley Park, Chippenham
West Didsbury & Chorlton v Prescott Cables (3pm)
Westfield XI v Hastings United XI (3pm)
West Kirby v Formby FC (3pm)
Whitby Town v Darlington (3pm)
Whitstable Town v Herne Bay (Bruce Smith Shield) 3pm (p)
Willand Rovers v Almondsbury (3pm)
Winterbourne United v Fry Club (at St Bede's College)
Winterton v Grimsby Town (3pm)
Wisbech Town v Kings Lynn Town (3pm)
Witham Town v Braintree Town (3pm)
Wokingham & Emmbrook v Holyport (2pm at Cantley Manor)
Workington v Gateshead (3pm)
Worthing v Lancing (3pm) - (Replaces - Worthing v Crystal Palace)
Yaxley FC v Bourne Town (3pm)
Ynysddu Crusaders v Panteg AFC (3pm)



(This post was edited by ladderman on Jul 13, 2013, 5:12 AM)


gcnc
Man City Transfer Target!

Jul 13, 2013, 7:59 AM

Posts: 11458
Location: Pontypool
Team(s): Newport County

Post #2 of 5 (2040 views)
Shortcut
     Saturday 13/07/13 [In reply to]   or Reply Privately

1874 Northwich v AFC Rushden & Diamonds ** @ Widnes RLFC, 5.15pm **
Abbey Hey v Curzon Ashton (3pm)
Abertillery Bluebirds v Afan Lido (at Abertillery 3G)
AFC Blackpool v AFC Fylde (3pm)
AFC Bournemouth v West Ham United (3pm)
AFC Hinksey v Wantage Town (3pm @ Brasenose College)
AFC Kempton Rovers v Aylesbury United (2pm)
AFC Wimbledon v FC United of Manchester (3pm)
Alfreton Town v Burton Albion (3pm)
Altrincham v Accrington Stanley (3pm)
Amlwch Town v Llandudno Utd (2.30pm)
Ampthill Town v Barton Rovers (3pm)
Andover Town v Colden Common (14.00 at Sparsholt College)
Ascot United v Fairford Town (12pm @ Cantley Manor - four games now scheduled for Cantley this Saturday)
Ashford Utd v Folkestone Invicta (3pm)
Ashington v Coldstream (3pm)
Athersley Recreation v Newton Aycliffe (2pm)
Atherton LR v Charnock Richard (3pm)
Aylesbury FC v Oxford City (3pm)
Ayr United v Rotherham United (3pm)
Barkingside v Haringay & Waltham Development At Forest Row Sport Centre, Collier Row
Barnton v Kidsgrove Ath (3pm)
Bartley Green v Alvis (3 pm)
Barton Rovers v Ampthill Town (3pm)
Barton Town Old Boys v Scunthorpe United (11am)
Basford United v Gedling Miners Welfare (3pm)
Bearsted v Erith & Belvedere (3pm)
Beckenham Town v Bromley (3pm)
Billingham Synthonia v Northallerton Town (3pm)
Bishop's Stortford v Colchester United (3pm)
Blacon Youth v gap Connahs Quay (2.30pm)
Blackfield & Langley v Gosport Boro
Blaenavon Blues v Cwmbach Royal Stars (2.30pm) @ Memorial Ground
Blaenavon Blues Res v Gelli Comrades (3pm) @ Cricket Pitch
Blyth Spartans AFC v Whitley Bay (3pm)
Bognor Regis Town v Portsmouth (3pm)
Boldon v Norton & Stockton Ancients
Bolehall Swifts v Polesworth (11am - to be played at 3g pitch at Comberford road on A513
Bootle v Widnes Vikings (3pm)
Boreham Wood v Luton Town (3pm)
Bray v Port Vale (3pm)
Brecon Corries v Cardiff Grange Quins (2pm)
Bridgend Street v Ely Rangers (at Lliswerry 3G, 1.30pm)
Bridport v Romsey Town
Bristol City v Rangers (12.30)
Briton Ferry Llansawel v West End (@ Llandarcy - 2pm)
Broadbridge Heath v Colliers Wood United 3pm (Venue TBC)
Bromsgrove Sporting v Stourbridge (3pm)
Buckhurst Hill v Barking (TBC) THIS GAME CANCELLED
Buckley Town v Bangor City (3pm)
Bugbrooke St. Michael v Cogenhoe United
Bury v Sheffield United (3pm)
CGB Humbertherm v Bottesford Town (3pm)
Caldicot Town v Woolaston (2pm)
Carl Zeiss Jena v Newport County (6.30pm)
Camberley Town v Marlow (12pm)
Canterbury City v Faversham Town (3pm)
Chard Town v Paulton Rovers (3pm)
Chepstow Town v Tata Steel
Chesterfield v Huddersfield Town (3pm)
Chichester City United v Bournemouth Poppies
Chinnor v Flackwell Heath
Chippenham Town v Ipswich Town (1pm)
Cinderford Town v Goytre United (3pm)
Cirencester Town v Cheltenham Town (3pm)
Cleethorpes Town v Belper Town (3pm)
Clevedon Town v Monmouth Town
Clipstone v AFC Mansfield (3pm)
Clitheroe v Runcorn Town (3pm)
Colne v AFC Darwen (3.00 pm)
Columbus Crew v Wigan Athletic 7.30 Local Time
Congleton Town v Macclesfield Town (3pm)
Cottenham United v March Town FC (3pm)
Coventry Sphinx v Barwell
Coventry United v Chelmsley Town (Being plyed at the Alan Higgs Centre, Allard Way, CV3 1HW)
Cowes Sports v Totton & Eling
Crawley Down Gatwick v Farnborough (3pm)
Crawley Town v Millwall (3pm)
Cribbs Friends Life v Slimbridge (3pm)
Darlington RA v Sunderland RCA
Dartford v Dagenham & Redbridge (3pm)
Dereham Town v Deeping Rangers (3pm)
Digmoor v St Helens Town (3pm)
Dinnington Town v Rotherham United,(3pm)
Dover Athletic v Kingstonian (3pm)
DRG Frenchay v Fry Club - CANCELLED
Dunston UTS v Cove
Easington United v Dronfield Town (3pm)
Eastwood Town v Worksop Town (3pm)
Elburton Villa v Buckland Athletic
Ellwood v Undy Athletic (3pm)
Ely Rangers (Wales) v Alvechurch (3pm)
Enfield Town v Aston Villa XI.
Epsom & Ewell v Lingfield FC (3pm) At Beare Green FC
Erith Town v Thurrock (3pm)
Esh winning v Spennymoor Town (3pm)
Fairfield Villa FC v Highgate United (3pm)
FC Clacton v Gas Rec (3pm) At Shrub End 3G
FC Domzale v Leeds United (7.45pm)
Finchampstead v Marlow XI (@ Cantley Manor - Noon)
Four Crosses v Cefn Druids (2.30pm)
Frimley Green v Binfield (@ Cantley Manor - 2pm)
Gaerwen v Porthmadog
Gillingham Town v Shaftesbury TownTintinhull (Cider festival) (12pm)
Glebe v Fisher (2pm, Samuel Montagu Centre SE3 8ND)
Glossop North End v Hyde [both teams websites show this game being played on 20th July]
Glossop North End v Oldham Athletic XI (2pm)
Govilon v Risca United
Graham Street Primms v Long Eaton United
Grays Athletic v Brigg Town (3pm)
Great Yarmouth Town v Dunstable Town
Greenfield v Coedpoeth (2pm)
Guiseley AFC v Bradford City (3pm)
Hadleigh United v Wroxham (3pm)
Halifax Town v Rochdale (3pm)
Halstead Town v Great Wakering Rovers(3pm)
Hamworthy Utd v Hamworthy Recreation (1st team at 1pm)
Hamworthy Utd Res v Hamworthy Recreation Reserves (4pm)
Hanley Town v Wednesfield (3pm)
Hardwick v Ely City Res (3pm)
Harrogate Town v Barnsley (3pm)
Harrowby United V Skegness United
Harton & Westoe v Seaham Red Star (3pm, at Hebburn Town)
Hatfield Town v Cheshunt (3pm)
Haverhill Rovers v Histon FC (3pm)
Hayward Heath Town v Burgess Hill Town (3pm)
Heath Hayes v Brocton (3pm)
Hedge End Rangers Reserves v Hythe & Dibden Reserves
Hedinghams United v Long Melford (3pm)
Hednesford Town v Sutton Coldfield (3pm)
Heswall v Glantraeth (3pm)
Holland FC v Wivenhoe Town (3pm)
Holmer Green v Henley Town (2.30pm)
Holt United v Horndean
Hook Norton v Croperdy (1pm)
Hoole Rangers v Mold Alexandra (11.30am)
Hurst Green v Barnoldswick Town Res (3pm)
Hythe & Dibden v Alresford Town
Hythe Town v Margate (3pm)
Ilfracombe Town v Bovey Tracey (3pm)
Ilkeston v Nottingham Forest (3pm)
Irlam FC v Ashton United (3pm)
Jarrow Roofing v Hebburn Reyrolle (1pm at Hebburn Town)
Ketley Bank United v Willenhall Town (3pm)
Knaphill v Woodley Town (2pm)
Kidderminster Harriers v Walsall (3pm)
Laverstock & Ford v Whitchurch United
Leamingham Hibernian v Southam United
Leighton Town v MK Dons (5.30pm)
Leominster Town v Hereford United (1pm)
Leverstock Green v Hemel Hempstead Town (3pm)
Lincoln United v Lincoln City (3pm)
Livingston v Wolverhampton Wanderers (2pm)
Lostock Graham v Ashton Athletic (3pm)
Louth Town v Lincolnshire League XI, 3pm (Colin Blades/Kerry Goggle Memorial)
Maidstone United v Charlton Athletic XI (3pm)
Maine Road v New Mills (3pm) at Wright Robinson College
Mansfield Town v Nottingham Forest (3pm)
Marine v Tranmere Rovers (3pm)
Melksham Town v Pewsey Vale
Met Police Bushley v Hertford Town (3pm)
Milton United v Clanfield (3pm)
Morecambe v Wigan Athleic (2pm) - OFF Wigan Playing in America - rearranged for Wednesday 24th
Moretonhampstead v East Allington Reserves (3pm) - CANCELLED (East Allington Reserves can't raise a side)
Morton v St. Johnstone (3pm)
Mundford FC v Feltwell United (2pm)
Nantwich Town v Crewe Alexandra (3pm)
Newent Town v Lydney Town (2.30pm)
Newport Pagnell v MK Dons (1.30pm)
Northwich Victoria v Stockport County (3pm) Valley Road Flixton
Northwood v Bedfont & Feltham
Nuneaton Town v Coventry City (3pm)
Oldland v Cadbury Heath FC (3pm)
Park Regis v Herne Bay Res (3pm)
Peacehaven & Telscombe v Barking
Pensford v Cleeve West Town
Pentraeth v Llangefni Town (2.30pm)
Pontyclun v Cardiff Corries (1pm)
Poole Borough v Wimborne XI (3.00pm)
Poole Town v Salisbury City (3pm)
Portishead v Hallen
Potters Bar Town v Wingate & Finchley (at Rowley Lane Maccabi Sports Ground, now 11am KO)
Prestatyn Town v Stockport Sports FC (tbc)
Preston North End v Liverpool (3pm)
QK Southampton v Fareham
Old Gregorians Manchester v Bedfont Sports (3pm)
Peterborough United v Q P R (3pm)
Rainworth MW v Ollerton (3pm)
Reading YMCA v Reading Town (at Henley YMCA, 3pm)
Real United V Grantham Town (3pm)
Retford United v Worksop Town (3pm)
Rhyl v Hyde (3pm)
Rocester FC v Port Vale XI (3pm)
Rochdale Town v Ramsbottom United (3pm)
Rylands FC v Leek CSOB (3pm)
Scarborough Athletic v Hull City XI (3pm)
Scunthorpe United v Sheff Wed (3pm)
Seaton Carew FC v Stokesley Sports Club FC (3pm)
Seaton Town v Holsworthy (3pm)
Selby Town v Marske United (3pm)
Sheerwater v Penn & Tylers Green (3pm)
Shepton Mallet v Frome Town (3pm)
Shirebrook Town v Carlton Town (3pm)
Shepshed Dynamo v Rushall Olympic (3pm)
Shrewsbury Town v Galatasaray (3pm)
Sileby Rangers v Northampton Town (3pm)
Silsden v Harrogate Railway (3pm) to be played at UAK, Greenhead Road, Keighley due to Silsden's home pitch not quite being ready.
Sittingbourne v Welling United (3pm)
Southend Manor v Rayleigh Town (2pm) At Seevic College
Southport v Blackburn Rovers (3pm)
Staines Town v Woking (3pm)
Stapenhill v Heather St Johns (3pm)
Stilton v Huntingdon Town
Stockton Town v Heaton Stannington
Stone Old Alleynians v Alsager Town - RESCHEDULED for 19th July
Stowmarket Town v Soham Town Rangers Res (3pm)
St.Albans City v MK Dons XI (3pm)
St Andrews v Nuneaton Griff
St. Neots Town v Cambridge United (3pm)
Taffs Well v Cwm Welfare (1pm) at Bishop of Llandaff School, Cardiff)
Taplow v Maidenhead United Res (2pm)
Team Northumbria v North Shields (2pm) at Bullocksteads Kingston Park
Teversal v Matlock Town (3pm)
Thackley v Barnoldswick, (2pm) at Marley Stadium, Keighley
Thatcham Tn v Hartley Wintney. (1.15pm at Queen Mary's College, Cliddesden Road, Basingstoke RG21 3HF)
Tipton Town v Black Country Rangers (3pm) @ Coseley School
Tiverton Town v Plymouth Argyle (3pm)
Toby v Buckhurst Hill
Tonbridge Angels v Tunbridge Wells (3pm)
Tow Law Town v Durham City (3pm)
Trearddur Bay v Waunfawr (2.30pm)
Treowen Stars v AFC Porth
Tring Athletic v Hendon (3pm)
Trowbridge Town v Beversbrook (3pm)
Verwood Town v Fleet Town (3pm)
Virginia Water v Camberley Town (3pm)
Walton Casuals v Met Police (11am) At Astro Pitch At Xcel Centre
Wantage Town Res v Wantage Town A (3pm) At Alfredian Park A Team Pitch
Westbury United v Amesbury Town (3pm) at the 3G pitch, Stanley Park, Chippenham
West Didsbury & Chorlton v Prescott Cables (3pm)
Westfield XI v Hastings United XI (3pm)
West Kirby v Formby FC (3pm)
Whitby Town v Darlington (3pm)
Whitstable Town v Herne Bay (Bruce Smith Shield) 3pm (p)
Willand Rovers v Almondsbury (3pm)
Winterbourne United v Fry Club (at St Bede's College)
Winterton v Grimsby Town (3pm)
Wisbech Town v Kings Lynn Town (3pm)
Witham Town v Braintree Town (3pm)
Wokingham & Emmbrook v Holyport (2pm at Cantley Manor)
Workington v Gateshead (3pm)
Worthing v Lancing (3pm) - (Replaces - Worthing v Crystal Palace)
Yaxley FC v Bourne Town (3pm)
Ynysddu Crusaders v Panteg AFC (3pm)


bagman
Qatar World Cup bid member! / Moderator

Jul 13, 2013, 9:14 AM

Posts: 18639
Location: Chatham
Team(s): Brentford

Post #3 of 5 (2023 views)
Shortcut
     Re: [gcnc] Saturday 13/07/13 [In reply to]   or Reply Privately

 1874 Northwich v AFC Rushden & Diamonds ** @ Widnes RLFC, 5.15pm **
Abbey Hey v Curzon Ashton (3pm)
Abertillery Bluebirds v Afan Lido (at Abertillery 3G)
AFC Blackpool v AFC Fylde (3pm)
AFC Bournemouth v West Ham United (3pm)
AFC Hinksey v Wantage Town (3pm @ Brasenose College)
AFC Kempton Rovers v Aylesbury United (2pm)
AFC Wimbledon v FC United of Manchester (3pm)
Alfreton Town v Burton Albion (3pm)
Altrincham v Accrington Stanley (3pm)
Amlwch Town v Llandudno Utd (2.30pm)
Ampthill Town v Barton Rovers (3pm)
Andover Town v Colden Common (14.00 at Sparsholt College)
Ascot United v Fairford Town (12pm @ Cantley Manor - four games now scheduled for Cantley this Saturday)
Ashford Utd v Folkestone Invicta (3pm)
Ashington v Coldstream (3pm)
Athersley Recreation v Newton Aycliffe (2pm)
Atherton LR v Charnock Richard (3pm)
Aylesbury FC v Oxford City (3pm)
Ayr United v Rotherham United (3pm)
Barkingside v Haringay & Waltham Development At Forest Row Sport Centre, Collier Row
Barnton v Kidsgrove Ath (3pm)
Bartley Green v Alvis (3 pm)
Barton Rovers v Ampthill Town (3pm)
Barton Town Old Boys v Scunthorpe United (11am)
Basford United v Gedling Miners Welfare (3pm)
Bearsted v Erith & Belvedere (3pm)
Beckenham Town v Bromley (3pm)
Billingham Synthonia v Northallerton Town (3pm)
Bishop's Stortford v Colchester United (3pm)
Blacon Youth v gap Connahs Quay (2.30pm)
Blackfield & Langley v Gosport Boro
Blaenavon Blues v Cwmbach Royal Stars (2.30pm) @ Memorial Ground
Blaenavon Blues Res v Gelli Comrades (3pm) @ Cricket Pitch
Blyth Spartans AFC v Whitley Bay (3pm)
Bognor Regis Town v Portsmouth (3pm)
Boldon v Norton & Stockton Ancients
Bolehall Swifts v Polesworth (11am - to be played at 3g pitch at Comberford road on A513
Bootle v Widnes Vikings (3pm)
Boreham Wood v Luton Town (3pm)
Bray v Port Vale (3pm)
Brecon Corries v Cardiff Grange Quins (2pm)
Bridgend Street v Ely Rangers (at Lliswerry 3G, 1.30pm)
Bridport v Romsey Town
Bristol City v Rangers (12.30)
Briton Ferry Llansawel v West End (@ Llandarcy - 2pm)
Broadbridge Heath v Colliers Wood United 3pm (Venue TBC)
Bromsgrove Sporting v Stourbridge (3pm)
Buckhurst Hill v Barking (TBC) THIS GAME CANCELLED
Buckley Town v Bangor City (3pm)
Bugbrooke St. Michael v Cogenhoe United
Bury v Sheffield United (3pm)
CGB Humbertherm v Bottesford Town (3pm)
Caldicot Town v Woolaston (2pm)
Carl Zeiss Jena v Newport County (6.30pm)
Camberley Town v Marlow (12pm)
Canterbury City v Faversham Town (3pm)
Chard Town v Paulton Rovers (3pm)
Chepstow Town v Tata Steel
Chesterfield v Huddersfield Town (3pm)
Chichester City United v Bournemouth Poppies
Chinnor v Flackwell Heath
Chippenham Town v Ipswich Town (1pm)
Cinderford Town v Goytre United (3pm)
Cirencester Town v Cheltenham Town (3pm)
Cleethorpes Town v Belper Town (3pm)
Clevedon Town v Monmouth Town
Clipstone v AFC Mansfield (3pm)
Clitheroe v Runcorn Town (3pm)
Colne v AFC Darwen (3.00 pm)
Columbus Crew v Wigan Athletic 7.30 Local Time
Congleton Town v Macclesfield Town (3pm)
Cottenham United v March Town FC (3pm)
Coventry Sphinx v Barwell
Coventry United v Chelmsley Town (Being plyed at the Alan Higgs Centre, Allard Way, CV3 1HW)
Cowes Sports v Totton & Eling
Crawley Down Gatwick v Farnborough (3pm)
Crawley Town v Millwall (3pm)
Cribbs Friends Life v Slimbridge (3pm)
Darlington RA v Sunderland RCA
Dartford v Dagenham & Redbridge (3pm)
Dereham Town v Deeping Rangers (3pm)
Digmoor v St Helens Town (3pm)
Dinnington Town v Rotherham United,(3pm)
Dover Athletic v Kingstonian (3pm)
DRG Frenchay v Fry Club - CANCELLED
Dunston UTS v Cove
Easington United v Dronfield Town (3pm)
Eastwood Town v Worksop Town (3pm)
Elburton Villa v Buckland Athletic
Ellwood v Undy Athletic (3pm)
Ely Rangers (Wales) v Alvechurch (3pm)
Enfield Town v Aston Villa XI.
Epsom & Ewell v Lingfield FC (3pm) At Beare Green FC
Erith Town v Thurrock (3pm)
Esh winning v Spennymoor Town (3pm)
Fairfield Villa FC v Highgate United (3pm)
FC Clacton v Gas Rec (3pm) At Shrub End 3G
FC Domzale v Leeds United (7.45pm)
Finchampstead v Marlow XI (@ Cantley Manor - Noon)
Four Crosses v Cefn Druids (2.30pm)
Frimley Green v Binfield (@ Cantley Manor - 2pm)
Gaerwen v Porthmadog
Gillingham Town v Shaftesbury TownTintinhull (Cider festival) (12pm)
Glebe v Fisher (2pm, Samuel Montagu Centre SE3 8ND)
Glossop North End v Hyde [both teams websites show this game being played on 20th July]
Glossop North End v Oldham Athletic XI (2pm)
Govilon v Risca United
Graham Street Primms v Long Eaton United
Grays Athletic v Brigg Town (3pm)
Great Yarmouth Town v Dunstable Town
Greenfield v Coedpoeth (2pm)
Guiseley AFC v Bradford City (3pm)
Hadleigh United v Wroxham (3pm)
Halifax Town v Rochdale (3pm)
Halstead Town v Great Wakering Rovers(3pm)
Hamworthy Utd v Hamworthy Recreation (1st team at 1pm)
Hamworthy Utd Res v Hamworthy Recreation Reserves (4pm)
Hanley Town v Wednesfield (3pm)
Hardwick v Ely City Res (3pm)
Harrogate Town v Barnsley (3pm)
Harrowby United V Skegness United
Harton & Westoe v Seaham Red Star (3pm, at Hebburn Town)
Hatfield Town v Cheshunt (3pm)
Haverhill Rovers v Histon FC (3pm)
Hayward Heath Town v Burgess Hill Town (3pm)
Heath Hayes v Brocton (3pm)
Hedge End Rangers Reserves v Hythe & Dibden Reserves
Hedinghams United v Long Melford (3pm)
Hednesford Town v Sutton Coldfield (3pm)
Heswall v Glantraeth (3pm)
Holland FC v Wivenhoe Town (3pm)
Holmer Green v Henley Town (2.30pm)
Holt United v Horndean
Hook Norton v Croperdy (1pm)
Hoole Rangers v Mold Alexandra (11.30am)
Hurst Green v Barnoldswick Town Res (3pm)
Hythe & Dibden v Alresford Town
Hythe Town v Margate (3pm)
Ilfracombe Town v Bovey Tracey (3pm)
Ilkeston v Nottingham Forest (3pm)
Irlam FC v Ashton United (3pm)
Jarrow Roofing v Hebburn Reyrolle (1pm at Hebburn Town)
Ketley Bank United v Willenhall Town (3pm)
Knaphill v Woodley Town (2pm)
Kidderminster Harriers v Walsall (3pm)
Laverstock & Ford v Whitchurch United
Leamingham Hibernian v Southam United
Leighton Town v MK Dons (5.30pm)
Leominster Town v Hereford United (1pm)
Leverstock Green v Hemel Hempstead Town (3pm)
Lincoln United v Lincoln City (3pm)
Livingston v Wolverhampton Wanderers (2pm)
Lostock Graham v Ashton Athletic (3pm)
Louth Town v Lincolnshire League XI, 3pm (Colin Blades/Kerry Goggle Memorial)
Maidstone United v Charlton Athletic XI (3pm)
Maine Road v New Mills (3pm) at Wright Robinson College
Mansfield Town v Nottingham Forest (3pm)
Marine v Tranmere Rovers (3pm)
Melksham Town v Pewsey Vale
Met Police Bushley v Hertford Town (3pm)
Milton United v Clanfield (3pm)
Morecambe v Wigan Athleic (2pm) - OFF Wigan Playing in America - rearranged for Wednesday 24th
Moretonhampstead v East Allington Reserves (3pm) - CANCELLED (East Allington Reserves can't raise a side)
Morton v St. Johnstone (3pm)
Mundford FC v Feltwell United (2pm)
Nantwich Town v Crewe Alexandra (3pm)
Newent Town v Lydney Town (2.30pm)
Newport Pagnell v MK Dons (1.30pm)
Northwich Victoria v Stockport County (3pm) Valley Road Flixton
Northwood v Bedfont & Feltham
Nuneaton Town v Coventry City (3pm)
Oldland v Cadbury Heath FC (3pm)
Park Regis v Herne Bay Res (3pm)
Peacehaven & Telscombe v Barking (3pm)
Pensford v Cleeve West Town
Pentraeth v Llangefni Town (2.30pm)
Pontyclun v Cardiff Corries (1pm)
Poole Borough v Wimborne XI (3.00pm)
Poole Town v Salisbury City (3pm)
Portishead v Hallen
Potters Bar Town v Wingate & Finchley (at Rowley Lane Maccabi Sports Ground, now 11am KO)
Prestatyn Town v Stockport Sports FC (tbc)
Preston North End v Liverpool (3pm)
QK Southampton v Fareham
Old Gregorians Manchester v Bedfont Sports (3pm)
Peterborough United v Q P R (3pm)
Rainworth MW v Ollerton (3pm)
Reading YMCA v Reading Town (at Henley YMCA, 3pm)
Real United V Grantham Town (3pm)
Retford United v Worksop Town (3pm)
Rhyl v Hyde (3pm)
Rocester FC v Port Vale XI (3pm)
Rochdale Town v Ramsbottom United (3pm)
Rylands FC v Leek CSOB (3pm)
Scarborough Athletic v Hull City XI (3pm)
Scunthorpe United v Sheff Wed (3pm)
Seaton Carew FC v Stokesley Sports Club FC (3pm)
Seaton Town v Holsworthy (3pm)
Selby Town v Marske United (3pm)
Sheerwater v Penn & Tylers Green (3pm)
Shepton Mallet v Frome Town (3pm)
Shirebrook Town v Carlton Town (3pm)
Shepshed Dynamo v Rushall Olympic (3pm)
Shrewsbury Town v Galatasaray (3pm)
Sileby Rangers v Northampton Town (3pm)
Silsden v Harrogate Railway (3pm) to be played at UAK, Greenhead Road, Keighley due to Silsden's home pitch not quite being ready.
Sittingbourne v Welling United (3pm)
Southend Manor v Rayleigh Town (2pm) At Seevic College
Southport v Blackburn Rovers (3pm)
Staines Town v Woking (3pm)
Stapenhill v Heather St Johns (3pm)
Stilton v Huntingdon Town
Stockton Town v Heaton Stannington
Stone Old Alleynians v Alsager Town - RESCHEDULED for 19th July
Stowmarket Town v Soham Town Rangers Res (3pm)
St.Albans City v MK Dons XI (3pm)
St Andrews v Nuneaton Griff
St. Neots Town v Cambridge United (3pm)
Taffs Well v Cwm Welfare (1pm) at Bishop of Llandaff School, Cardiff)
Taplow v Maidenhead United Res (2pm)
Team Northumbria v North Shields (2pm) at Bullocksteads Kingston Park
Teversal v Matlock Town (3pm)
Thackley v Barnoldswick, (2pm) at Marley Stadium, Keighley
Thatcham Tn v Hartley Wintney. (1.15pm at Queen Mary's College, Cliddesden Road, Basingstoke RG21 3HF)
Tipton Town v Black Country Rangers (3pm) @ Coseley School
Tiverton Town v Plymouth Argyle (3pm)
Toby v Buckhurst Hill
Tonbridge Angels v Tunbridge Wells (3pm)
Tow Law Town v Durham City (3pm)
Trearddur Bay v Waunfawr (2.30pm)
Treowen Stars v AFC Porth
Tring Athletic v Hendon (3pm)
Trowbridge Town v Beversbrook (3pm)
Verwood Town v Fleet Town (3pm)
Virginia Water v Camberley Town (3pm)
Walton Casuals v Met Police (11am) At Astro Pitch At Xcel Centre
Wantage Town Res v Wantage Town A (3pm) At Alfredian Park A Team Pitch
Westbury United v Amesbury Town (3pm) at the 3G pitch, Stanley Park, Chippenham
West Didsbury & Chorlton v Prescott Cables (3pm)
Westfield XI v Hastings United XI (3pm)
West Kirby v Formby FC (3pm)
Whitby Town v Darlington (3pm)
Whitstable Town v Herne Bay (Bruce Smith Shield) 3pm (p)
Willand Rovers v Almondsbury (3pm)
Winterbourne United v Fry Club (at St Bede's College)
Winterton v Grimsby Town (3pm)
Wisbech Town v Kings Lynn Town (3pm)
Witham Town v Braintree Town (3pm)
Wokingham & Emmbrook v Holyport (2pm at Cantley Manor)
Workington v Gateshead (3pm)
Worthing v Lancing (3pm) - (Replaces - Worthing v Crystal Palace)
Yaxley FC v Bourne Town (3pm)
Ynysddu Crusaders v Panteg AFC (3pm)


bagman
Qatar World Cup bid member! / Moderator

Jul 13, 2013, 9:58 AM

Posts: 18639
Location: Chatham
Team(s): Brentford

Post #4 of 5 (2005 views)
Shortcut
     Re: [bagman] Saturday 13/07/13 [In reply to]   or Reply Privately

  1874 Northwich v AFC Rushden & Diamonds ** @ Widnes RLFC, 5.15pm **
Abbey Hey v Curzon Ashton (3pm)
Abertillery Bluebirds v Afan Lido (at Abertillery 3G)
AFC Blackpool v AFC Fylde (3pm)
AFC Bournemouth v West Ham United (3pm)
AFC Hinksey v Wantage Town (3pm @ Brasenose College)
AFC Kempton Rovers v Aylesbury United (2pm)
AFC Wimbledon v FC United of Manchester (3pm)
Alfreton Town v Burton Albion (3pm)
Altrincham v Accrington Stanley (3pm)
Amlwch Town v Llandudno Utd (2.30pm)
Ampthill Town v Barton Rovers (3pm)
Andover Town v Colden Common (14.00 at Sparsholt College)
Ascot United v Fairford Town (12pm @ Cantley Manor - four games now scheduled for Cantley this Saturday)
Ashford Utd v Folkestone Invicta (3pm)
Ashington v Coldstream (3pm)
Athersley Recreation v Newton Aycliffe (2pm)
Atherton LR v Charnock Richard (3pm)
Aylesbury FC v Oxford City (3pm)
Ayr United v Rotherham United (3pm)
Barkingside v Haringay & Waltham Development At Forest Row Sport Centre, Collier Row
Barnton v Kidsgrove Ath (3pm)
Bartley Green v Alvis (3 pm)
Barton Rovers v Ampthill Town (3pm)
Barton Town Old Boys v Scunthorpe United (11am)
Basford United v Gedling Miners Welfare (3pm)
Bearsted v Erith & Belvedere (3pm)
Beckenham Town v Bromley (3pm)
Billingham Synthonia v Northallerton Town (3pm)
Bishop's Stortford v Colchester United (3pm)
Blacon Youth v gap Connahs Quay (2.30pm)
Blackfield & Langley v Gosport Boro
Blaenavon Blues v Cwmbach Royal Stars (2.30pm) @ Memorial Ground
Blaenavon Blues Res v Gelli Comrades (3pm) @ Cricket Pitch
Blyth Spartans AFC v Whitley Bay (3pm)
Bognor Regis Town v Portsmouth (3pm)
Boldon v Norton & Stockton Ancients
Bolehall Swifts v Polesworth (11am - to be played at 3g pitch at Comberford road on A513
Bootle v Widnes Vikings (3pm)
Boreham Wood v Luton Town (3pm)
Bray v Port Vale (3pm)
Brecon Corries v Cardiff Grange Quins (2pm)
Bridgend Street v Ely Rangers (at Lliswerry 3G, 1.30pm)
Bridport v Romsey Town
Bristol City v Rangers (12.30)
Briton Ferry Llansawel v West End (@ Llandarcy - 2pm)
Broadbridge Heath v Colliers Wood United 3pm (Venue TBC)
Bromsgrove Sporting v Stourbridge (3pm)
Buckhurst Hill v Barking (TBC) THIS GAME CANCELLED
Buckley Town v Bangor City (3pm)
Bugbrooke St. Michael v Cogenhoe United
Bury v Sheffield United (3pm)
CGB Humbertherm v Bottesford Town (3pm)
Caldicot Town v Woolaston (2pm)
Carl Zeiss Jena v Newport County (6.30pm)
Camberley Town v Marlow (12pm)
Canterbury City v Faversham Town (3pm)
Chard Town v Paulton Rovers (3pm)
Chepstow Town v Tata Steel
Chesterfield v Huddersfield Town (3pm)
Chichester City United v Bournemouth Poppies
Chinnor v Flackwell Heath
Chippenham Town v Ipswich Town (1pm)
Cinderford Town v Goytre United (3pm)
Cirencester Town v Cheltenham Town (3pm)
Cleethorpes Town v Belper Town (3pm)
Clevedon Town v Monmouth Town
Clipstone v AFC Mansfield (3pm)
Clitheroe v Runcorn Town (3pm)
Colne v AFC Darwen (3.00 pm)
Columbus Crew v Wigan Athletic 7.30 Local Time
Congleton Town v Macclesfield Town (3pm)
Cottenham United v March Town FC (3pm)
Coventry Sphinx v Barwell
Coventry United v Chelmsley Town (Being plyed at the Alan Higgs Centre, Allard Way, CV3 1HW)
Cowes Sports v Totton & Eling
Crawley Down Gatwick v Farnborough (3pm)
Crawley Town v Millwall (3pm)
Cribbs Friends Life v Slimbridge (3pm)
Darlington RA v Sunderland RCA
Dartford v Dagenham & Redbridge (3pm)
Dereham Town v Deeping Rangers (3pm)
Digmoor v St Helens Town (3pm)
Dinnington Town v Rotherham United,(3pm)
Dover Athletic v Kingstonian (3pm)
DRG Frenchay v Fry Club - CANCELLED
Dunston UTS v Cove
Easington United v Dronfield Town (3pm)
Eastwood Town v Worksop Town (3pm)
Elburton Villa v Buckland Athletic
Ellwood v Undy Athletic (3pm)
Ely Rangers (Wales) v Alvechurch (3pm)
Enfield Town v Aston Villa XI.
Epsom & Ewell v Lingfield FC (3pm) At Beare Green FC
Erith Town v Thurrock (3pm)
Esh winning v Spennymoor Town (3pm)
Fairfield Villa FC v Highgate United (3pm)
FC Clacton v Gas Rec (3pm) At Shrub End 3G
FC Domzale v Leeds United (7.45pm)
Finchampstead v Marlow XI (@ Cantley Manor - Noon)
Four Crosses v Cefn Druids (2.30pm)
Frimley Green v Binfield (@ Cantley Manor - 2pm)
Gaerwen v Porthmadog
Gillingham Town v Shaftesbury TownTintinhull (Cider festival) (12pm)
Glebe v Fisher (2pm, Samuel Montagu Centre SE3 8ND)
Glossop North End v Hyde [both teams websites show this game being played on 20th July]
Glossop North End v Oldham Athletic XI (2pm)
Govilon v Risca United
Graham Street Primms v Long Eaton United
Grays Athletic v Brigg Town (3pm)
Great Yarmouth Town v Dunstable Town
Greenfield v Coedpoeth (2pm)
Guiseley AFC v Bradford City (3pm)
Hadleigh United v Wroxham (3pm)
Halifax Town v Rochdale (3pm)
Halstead Town v Great Wakering Rovers(3pm)
Hamworthy Utd v Hamworthy Recreation (1st team at 1pm)
Hamworthy Utd Res v Hamworthy Recreation Reserves (4pm)
Hanley Town v Wednesfield (3pm)
Hardwick v Ely City Res (3pm)
Harrogate Town v Barnsley (3pm)
Harrowby United V Skegness United
Harton & Westoe v Seaham Red Star (3pm, at Hebburn Town)
Hatfield Town v Cheshunt (3pm)
Haverhill Rovers v Histon FC (3pm)
Hayward Heath Town v Burgess Hill Town (3pm)
Heath Hayes v Brocton (3pm)
Hedge End Rangers Reserves v Hythe & Dibden Reserves (11.30am)
Hedinghams United v Long Melford (3pm)
Hednesford Town v Sutton Coldfield (3pm)
Heswall v Glantraeth (3pm)
Holland FC v Wivenhoe Town (3pm)
Holmer Green v Henley Town (2.30pm)
Holt United v Horndean
Hook Norton v Croperdy (1pm)
Hoole Rangers v Mold Alexandra (11.30am)
Hurst Green v Barnoldswick Town Res (3pm)
Hythe & Dibden v Alresford Town
Hythe Town v Margate (3pm)
Ilfracombe Town v Bovey Tracey (3pm)
Ilkeston v Nottingham Forest (3pm)
Irlam FC v Ashton United (3pm)
Jarrow Roofing v Hebburn Reyrolle (1pm at Hebburn Town)
Ketley Bank United v Willenhall Town (3pm)
Knaphill v Woodley Town (2pm)
Kidderminster Harriers v Walsall (3pm)
Laverstock & Ford v Whitchurch United
Leamingham Hibernian v Southam United
Leighton Town v MK Dons (5.30pm)
Leominster Town v Hereford United (1pm)
Leverstock Green v Hemel Hempstead Town (3pm)
Lincoln United v Lincoln City (3pm)
Livingston v Wolverhampton Wanderers (2pm)
Lostock Graham v Ashton Athletic (3pm)
Louth Town v Lincolnshire League XI, 3pm (Colin Blades/Kerry Goggle Memorial)
Maidstone United v Charlton Athletic XI (3pm)
Maine Road v New Mills (3pm) at Wright Robinson College
Mansfield Town v Nottingham Forest (3pm)
Marine v Tranmere Rovers (3pm)
Melksham Town v Pewsey Vale
Met Police Bushley v Hertford Town (3pm)
Milton United v Clanfield (3pm)
Morecambe v Wigan Athleic (2pm) - OFF Wigan Playing in America - rearranged for Wednesday 24th
Moretonhampstead v East Allington Reserves (3pm) - CANCELLED (East Allington Reserves can't raise a side)
Morton v St. Johnstone (3pm)
Mundford FC v Feltwell United (2pm)
Nantwich Town v Crewe Alexandra (3pm)
Newent Town v Lydney Town (2.30pm)
Newport Pagnell v MK Dons (1.30pm)
Northwich Victoria v Stockport County (3pm) Valley Road Flixton
Northwood v Bedfont & Feltham
Nuneaton Town v Coventry City (3pm)
Oldland v Cadbury Heath FC (3pm)
Park Regis v Herne Bay Res (3pm)
Peacehaven & Telscombe v Barking (3pm)
Pensford v Cleeve West Town
Pentraeth v Llangefni Town (2.30pm)
Pontyclun v Cardiff Corries (1pm)
Poole Borough v Wimborne XI (3.00pm)
Poole Town v Salisbury City (3pm)
Portishead v Hallen
Potters Bar Town v Wingate & Finchley (at Rowley Lane Maccabi Sports Ground, now 11am KO)
Prestatyn Town v Stockport Sports FC (tbc)
Preston North End v Liverpool (3pm)
QK Southampton v Fareham
Old Gregorians Manchester v Bedfont Sports (3pm)
Peterborough United v Q P R (3pm)
Rainworth MW v Ollerton (3pm)
Reading YMCA v Reading Town (at Henley YMCA, 3pm)
Real United V Grantham Town (3pm)
Retford United v Worksop Town (3pm)
Rhyl v Hyde (3pm)
Rocester FC v Port Vale XI (3pm)
Rochdale Town v Ramsbottom United (3pm)
Rylands FC v Leek CSOB (3pm)
Scarborough Athletic v Hull City XI (3pm)
Scunthorpe United v Sheff Wed (3pm)
Seaton Carew FC v Stokesley Sports Club FC (3pm)
Seaton Town v Holsworthy (3pm)
Selby Town v Marske United (3pm)
Sheerwater v Penn & Tylers Green (3pm)
Shepton Mallet v Frome Town (3pm)
Shirebrook Town v Carlton Town (3pm)
Shepshed Dynamo v Rushall Olympic (3pm)
Shrewsbury Town v Galatasaray (3pm)
Sileby Rangers v Northampton Town (3pm)
Silsden v Harrogate Railway (3pm) to be played at UAK, Greenhead Road, Keighley due to Silsden's home pitch not quite being ready.
Sittingbourne v Welling United (3pm)
Southend Manor v Rayleigh Town (2pm) At Seevic College
Southport v Blackburn Rovers (3pm)
Staines Town v Woking (3pm)
Stapenhill v Heather St Johns (3pm)
Stilton v Huntingdon Town
Stockton Town v Heaton Stannington
Stone Old Alleynians v Alsager Town - RESCHEDULED for 19th July
Stowmarket Town v Soham Town Rangers Res (3pm)
St.Albans City v MK Dons XI (3pm)
St Andrews v Nuneaton Griff
St. Neots Town v Cambridge United (3pm)
Taffs Well v Cwm Welfare (1pm) at Bishop of Llandaff School, Cardiff)
Taplow v Maidenhead United Res (2pm)
Team Northumbria v North Shields (2pm) at Bullocksteads Kingston Park
Teversal v Matlock Town (3pm)
Thackley v Barnoldswick, (2pm) at Marley Stadium, Keighley
Thatcham Tn v Hartley Wintney. (1.15pm at Queen Mary's College, Cliddesden Road, Basingstoke RG21 3HF)
Tipton Town v Black Country Rangers (3pm) @ Coseley School
Tiverton Town v Plymouth Argyle (3pm)
Toby v Buckhurst Hill
Tonbridge Angels v Tunbridge Wells (3pm)
Tow Law Town v Durham City (3pm)
Trearddur Bay v Waunfawr (2.30pm)
Treowen Stars v AFC Porth
Tring Athletic v Hendon (3pm)
Trowbridge Town v Beversbrook (3pm)
Verwood Town v Fleet Town (3pm)
Virginia Water v Camberley Town (3pm)
Walton Casuals v Met Police (11am) At Astro Pitch At Xcel Centre
Wantage Town Res v Wantage Town A (3pm) At Alfredian Park A Team Pitch
Westbury United v Amesbury Town (3pm) at the 3G pitch, Stanley Park, Chippenham
West Didsbury & Chorlton v Prescott Cables (3pm)
Westfield XI v Hastings United XI (3pm)
West Kirby v Formby FC (3pm)
Whitby Town v Darlington (3pm)
Whitstable Town v Herne Bay (Bruce Smith Shield) 3pm (p)
Willand Rovers v Almondsbury (3pm)
Winterbourne United v Fry Club (at St Bede's College)
Winterton v Grimsby Town (3pm)
Wisbech Town v Kings Lynn Town (3pm)
Witham Town v Braintree Town (3pm)
Wokingham & Emmbrook v Holyport (2pm at Cantley Manor)
Workington v Gateshead (3pm)
Worthing v Lancing (3pm) - (Replaces - Worthing v Crystal Palace)
Yaxley FC v Bourne Town (3pm)
Ynysddu Crusaders v Panteg AFC (3pm)


gcnc
Man City Transfer Target!

Jul 13, 2013, 10:45 AM

Posts: 11458
Location: Pontypool
Team(s): Newport County

Post #5 of 5 (1981 views)
Shortcut
     Saturday 13/07/13 [In reply to]   or Reply Privately

1874 Northwich v AFC Rushden & Diamonds ** @ Widnes RLFC, 5.15pm **
Abbey Hey v Curzon Ashton (3pm)
Abertillery Bluebirds v Afan Lido (at Abertillery 3G)
AFC Blackpool v AFC Fylde (3pm)
AFC Bournemouth v West Ham United (3pm)
AFC Hinksey v Wantage Town (3pm @ Brasenose College)
AFC Kempton Rovers v Aylesbury United (2pm)
AFC Wimbledon v FC United of Manchester (3pm)
Alfreton Town v Burton Albion (3pm)
Altrincham v Accrington Stanley (3pm)
Amlwch Town v Llandudno Utd (2.30pm)
Ampthill Town v Barton Rovers (3pm)
Andover Town v Colden Common (14.00 at Sparsholt College)
Ascot United v Fairford Town (12pm @ Cantley Manor - four games now scheduled for Cantley this Saturday)
Ashford Utd v Folkestone Invicta (3pm)
Ashington v Coldstream (3pm)
Athersley Recreation v Newton Aycliffe (2pm)
Atherton LR v Charnock Richard (3pm)
Aylesbury FC v Oxford City (3pm)
Ayr United v Rotherham United (3pm)
Barkingside v Haringay & Waltham Development At Forest Row Sport Centre, Collier Row
Barnton v Kidsgrove Ath (3pm)
Bartley Green v Alvis (3 pm)
Barton Rovers v Ampthill Town (3pm)
Barton Town Old Boys v Scunthorpe United (11am)
Basford United v Gedling Miners Welfare (3pm)
Bearsted v Erith & Belvedere (3pm)
Beckenham Town v Bromley (3pm)
Billingham Synthonia v Northallerton Town (3pm)
Bishop's Stortford v Colchester United (3pm)
Blacon Youth v gap Connahs Quay (2.30pm)
Blackfield & Langley v Gosport Boro
Blaenavon Blues v Cwmbach Royal Stars (2.30pm) @ Memorial Ground
Blaenavon Blues Res v Gelli Comrades (3pm) @ Cricket Pitch
Blyth Spartans AFC v Whitley Bay (3pm)
Bognor Regis Town v Portsmouth (3pm)
Boldon v Norton & Stockton Ancients
Bolehall Swifts v Polesworth (11am - to be played at 3g pitch at Comberford road on A513
Bootle v Widnes Vikings (3pm)
Boreham Wood v Luton Town (3pm)
Bray v Port Vale (3pm)
Brecon Corries v Cardiff Grange Quins (2pm)
Bridgend Street v Ely Rangers (at Lliswerry 3G, 1.30pm)
Bridport v Romsey Town
Bristol City v Rangers (12.30)
Briton Ferry Llansawel v West End (@ Llandarcy - 2pm)
Broadbridge Heath v Colliers Wood United 3pm (Venue TBC)
Bromsgrove Sporting v Stourbridge (3pm)
Buckhurst Hill v Barking (TBC) THIS GAME CANCELLED
Buckley Town v Bangor City (3pm)
Bugbrooke St. Michael v Cogenhoe United
Bury v Sheffield United (3pm)
CGB Humbertherm v Bottesford Town (3pm)
Caldicot Town v Woolaston (2pm)
Carl Zeiss Jena v Newport County (6.30pm)
Camberley Town v Marlow (12pm)
Canterbury City v Faversham Town (3pm)
Chard Town v Paulton Rovers (3pm)
Chepstow Town v Tata Steel
Chesterfield v Huddersfield Town (3pm)
Chichester City United v Bournemouth Poppies
Chinnor v Flackwell Heath
Chippenham Town v Ipswich Town (1pm)
Cinderford Town v Goytre United (3pm)
Cirencester Town v Cheltenham Town (3pm)
Cleethorpes Town v Belper Town (3pm)
Clevedon Town v Monmouth Town
Clipstone v AFC Mansfield (3pm)
Clitheroe v Runcorn Town (3pm)
Colne v AFC Darwen (3.00 pm)
Columbus Crew v Wigan Athletic 7.30 Local Time
Congleton Town v Macclesfield Town (3pm)
Cottenham United v March Town FC (3pm)
Coventry Sphinx v Barwell
Coventry United v Chelmsley Town (Being plyed at the Alan Higgs Centre, Allard Way, CV3 1HW)
Cowes Sports v Totton & Eling
Crawley Down Gatwick v Farnborough (3pm)
Crawley Town v Millwall (3pm)
Cribbs Friends Life v Slimbridge (3pm)
Darlington RA v Sunderland RCA
Dartford v Dagenham & Redbridge (3pm)
Dereham Town v Deeping Rangers (3pm)
Digmoor v St Helens Town (3pm)
Dinnington Town v Rotherham United,(3pm)
Dover Athletic v Kingstonian (3pm)
DRG Frenchay v Fry Club - CANCELLED
Dunston UTS v Cove
Easington United v Dronfield Town (3pm)
Eastwood Town v Worksop Town (3pm)
Elburton Villa v Buckland Athletic
Ellwood v Undy Athletic (3pm)
Ely Rangers (Wales) v Alvechurch (3pm)
Enfield Town v Aston Villa XI.
Epsom & Ewell v Lingfield FC (3pm) At Beare Green FC
Erith Town v Thurrock (3pm)
Esh winning v Spennymoor Town (3pm)
Fairfield Villa FC v Highgate United (3pm)
FC Clacton v Gas Rec (3pm) At Shrub End 3G
FC Domzale v Leeds United (7.45pm)
Finchampstead v Marlow XI (@ Cantley Manor - Noon)
Four Crosses v Cefn Druids (2.30pm)
Frimley Green v Binfield (@ Cantley Manor - 2pm)
Gaerwen v Porthmadog
Gillingham Town v Shaftesbury TownTintinhull (Cider festival) (12pm)
Glebe v Fisher (2pm, Samuel Montagu Centre SE3 8ND)
Glossop North End v Hyde [both teams websites show this game being played on 20th July]
Glossop North End v Oldham Athletic XI (2pm)
Govilon v Risca United
Graham Street Primms v Long Eaton United
Grays Athletic v Brigg Town (3pm)
Great Yarmouth Town v Dunstable Town
Greenfield v Coedpoeth (2pm)
Guiseley AFC v Bradford City (3pm)
Hadleigh United v Wroxham (3pm)
Halifax Town v Rochdale (3pm)
Halstead Town v Great Wakering Rovers(3pm)
Hamworthy Utd v Hamworthy Recreation (1st team at 1pm)
Hamworthy Utd Res v Hamworthy Recreation Reserves (4pm)
Hanley Town v Wednesfield (3pm)
Hardwick v Ely City Res (3pm)
Harrogate Town v Barnsley (3pm)
Harrowby United V Skegness United
Harton & Westoe v Seaham Red Star (3pm, at Hebburn Town)
Hatfield Town v Cheshunt (3pm)
Haverhill Rovers v Histon FC (3pm)
Hayward Heath Town v Burgess Hill Town (3pm)
Heath Hayes v Brocton (3pm)
Hedge End Rangers Reserves v Hythe & Dibden Reserves (11.30am)
Hedinghams United v Long Melford (3pm)
Hednesford Town v Sutton Coldfield (3pm)
Heswall v Glantraeth (3pm)
Holland FC v Wivenhoe Town (3pm)
Holmer Green v Henley Town (2.30pm)
Holt United v Horndean
Hook Norton v Croperdy (1pm)
Hoole Rangers v Mold Alexandra (11.30am)
Hurst Green v Barnoldswick Town Res (3pm)
Hythe & Dibden v Alresford Town
Hythe Town v Margate (3pm)
Ilfracombe Town v Bovey Tracey (3pm)
Ilkeston v Nottingham Forest (3pm)
Irlam FC v Ashton United (3pm)
Jarrow Roofing v Hebburn Reyrolle (1pm at Hebburn Town)
Ketley Bank United v Willenhall Town (3pm)
Knaphill v Woodley Town (2pm)
Kidderminster Harriers v Walsall (3pm)
Laverstock & Ford v Whitchurch United
Leamingham Hibernian v Southam United
Leighton Town v MK Dons (5.30pm)
Leominster Town v Hereford United (1pm)
Leverstock Green v Hemel Hempstead Town (3pm)
Leyland United v Hurst Green (2pm)
Lincoln United v Lincoln City (3pm)
Livingston v Wolverhampton Wanderers (2pm)
Lostock Graham v Ashton Athletic (3pm)
Louth Town v Lincolnshire League XI, 3pm (Colin Blades/Kerry Goggle Memorial)
Maidstone United v Charlton Athletic XI (3pm)
Maine Road v New Mills (3pm) at Wright Robinson College
Mansfield Town v Nottingham Forest (3pm)
Marine v Tranmere Rovers (3pm)
Melksham Town v Pewsey Vale
Met Police Bushley v Hertford Town (3pm)
Milton United v Clanfield (3pm)
Morecambe v Wigan Athleic (2pm) - OFF Wigan Playing in America - rearranged for Wednesday 24th
Moretonhampstead v East Allington Reserves (3pm) - CANCELLED (East Allington Reserves can't raise a side)
Morton v St. Johnstone (3pm)
Mundford FC v Feltwell United (2pm)
Nantwich Town v Crewe Alexandra (3pm)
Newent Town v Lydney Town (2.30pm)
Newport Pagnell v MK Dons (1.30pm)
Northwich Victoria v Stockport County (3pm) Valley Road Flixton
Northwood v Bedfont & Feltham
Nuneaton Town v Coventry City (3pm)
Oldland v Cadbury Heath FC (3pm)
Park Regis v Herne Bay Res (3pm)
Peacehaven & Telscombe v Barking (3pm)
Pensford v Cleeve West Town
Pentraeth v Llangefni Town (2.30pm)
Pontyclun v Cardiff Corries (1pm)
Poole Borough v Wimborne XI (3.00pm)
Poole Town v Salisbury City (3pm)
Portishead v Hallen
Potters Bar Town v Wingate & Finchley (at Rowley Lane Maccabi Sports Ground, now 11am KO)
Prestatyn Town v Stockport Sports FC (tbc)
Preston North End v Liverpool (3pm)
QK Southampton v Fareham
Old Gregorians Manchester v Bedfont Sports (3pm)
Peterborough United v Q P R (3pm)
Rainworth MW v Ollerton (3pm)
Reading YMCA v Reading Town (at Henley YMCA, 3pm)
Real United V Grantham Town (3pm)
Retford United v Worksop Town (3pm)
Rhyl v Hyde (3pm)
Rocester FC v Port Vale XI (3pm)
Rochdale Town v Ramsbottom United (3pm)
Rylands FC v Leek CSOB (3pm)
Scarborough Athletic v Hull City XI (3pm)
Scunthorpe United v Sheff Wed (3pm)
Seaton Carew FC v Stokesley Sports Club FC (3pm)
Seaton Town v Holsworthy (3pm)
Selby Town v Marske United (3pm)
Sheerwater v Penn & Tylers Green (3pm)
Shepton Mallet v Frome Town (3pm)
Shirebrook Town v Carlton Town (3pm)
Shepshed Dynamo v Rushall Olympic (3pm)
Shrewsbury Town v Galatasaray (3pm)
Sileby Rangers v Northampton Town (3pm)
Silsden v Harrogate Railway (3pm) to be played at UAK, Greenhead Road, Keighley due to Silsden's home pitch not quite being ready.
Sittingbourne v Welling United (3pm)
Southend Manor v Rayleigh Town (2pm) At Seevic College
Southport v Blackburn Rovers (3pm)
Staines Town v Woking (3pm)
Stapenhill v Heather St Johns (3pm)
Stilton v Huntingdon Town
Stockton Town v Heaton Stannington
Stone Old Alleynians v Alsager Town - RESCHEDULED for 19th July
Stowmarket Town v Soham Town Rangers Res (3pm)
St.Albans City v MK Dons XI (3pm)
St Andrews v Nuneaton Griff
St. Neots Town v Cambridge United (3pm)
Taffs Well v Cwm Welfare (1pm) at Bishop of Llandaff School, Cardiff)
Taplow v Maidenhead United Res (2pm)
Team Northumbria v North Shields (2pm) at Bullocksteads Kingston Park
Teversal v Matlock Town (3pm)
Thackley v Barnoldswick, (2pm) at Marley Stadium, Keighley
Thatcham Tn v Hartley Wintney. (1.15pm at Queen Mary's College, Cliddesden Road, Basingstoke RG21 3HF)
Tipton Town v Black Country Rangers (3pm) @ Coseley School
Tiverton Town v Plymouth Argyle (3pm)
Toby v Buckhurst Hill
Tonbridge Angels v Tunbridge Wells (3pm)
Tow Law Town v Durham City (3pm)
Trearddur Bay v Waunfawr (2.30pm)
Treowen Stars v AFC Porth
Tring Athletic v Hendon (3pm)
Trowbridge Town v Beversbrook (3pm)
Verwood Town v Fleet Town (3pm)
Virginia Water v Camberley Town (3pm)
Walton Casuals v Met Police (11am) At Astro Pitch At Xcel Centre
Wantage Town Res v Wantage Town A (3pm) At Alfredian Park A Team Pitch
Westbury United v Amesbury Town (3pm) at the 3G pitch, Stanley Park, Chippenham
West Didsbury & Chorlton v Prescott Cables (3pm)
Westfield XI v Hastings United XI (3pm)
West Kirby v Formby FC (3pm)
Whitby Town v Darlington (3pm)
Whitstable Town v Herne Bay (Bruce Smith Shield) 3pm (p)
Willand Rovers v Almondsbury (3pm)
Winterbourne United v Fry Club (at St Bede's College)
Winterton v Grimsby Town (3pm)
Wisbech Town v Kings Lynn Town (3pm)
Witham Town v Braintree Town (3pm)
Wokingham & Emmbrook v Holyport (2pm at Cantley Manor)
Workington v Gateshead (3pm)
Worthing v Lancing (3pm) - (Replaces - Worthing v Crystal Palace)
Yaxley FC v Bourne Town (3pm)
Ynysddu Crusaders v Panteg AFC (3pm)

 
 


free hit counters

Search for (options) HOSTED BY SUMMIT SOCCER v.1.2.3