Non League Matters - The Continuation of Tonys english Football Site 



  Main Index MAIN
INDEX
Search Posts SEARCH
POSTS
Who's Online WHO'S
ONLINE
Log in LOG
IN

Home: Archive: 2012-13 CUP Results:
Re: [mr creosote] CUP FINALS 2012-13

 

First page Previous page 1 2 Next page Last page  View All


Jaundiced Hack
First Team Star

May 13, 2013, 10:50 AM

Posts: 1630
Location:
Team(s):

Post #26 of 42 (419720 views)
Shortcut
Re: [dottirofhod] CUP FINALS 2012-13 [In reply to] Quote | Reply or Reply Privately

This Thursday May 15 Nailsea United v Fry Club Somerset County League Cup Final
at Clevedon Town FC

This Friday May 16 , Somerset Senior Cup Final Wincanton Town v Brislington Res
at Street FC


SparkyRebel
First Team Sub

May 14, 2013, 10:24 PM

Posts: 1063
Location: Berkshire, UK
Team(s): Worthing FC

Post #27 of 42 (419683 views)
Shortcut
Re: [dottirofhod] CUP FINALS 2012-13 [In reply to] Quote | Reply or Reply Privately

Monday 11th March
Lancashire Senior Trophy - AFC Fylde 2-0 Bacup Borough, 7.45pm at Bolton Wanderers FC. Att 725. Report

Wednesday 13th March

Bedfordshire Senior Trophy - Potton United 0-1 Bedford, 7.30pm at Biggleswade Town FC. Report
Cheshire League Division 2 Cup - Rudheath 1-3 Sandbach, 19.45 at Witton. Report

Tuesday 19th March
Surrey Premier Cup - Walton Casuals Reserves 2-1 Westfield, 7.30pm at Carshalton Athletic FC. Report

Wednesday 20th March
Middlesex Premier Cup - Feltham 3-0 Southall, 7.30pm at North Greenford United FC. Report

Wednesday 27th March
Manchester Premier Cup - Salford City 2-2 Mossley (aet, 2-4 pens), 7.30pm at Stockport County FC.
North Riding Challenge Cup - Thirsk Falcons AFC 2-2 West Pier (aet, 2-4 pens), 7.30pm at North Riding County FA, Stokesley.
N W Inter League. Cheshire L P-P Manchester L, 7.45pm at Chester FC. New date TBA.

Thursday 28th March
Sussex Womens Challenge Cup - Lewes Ladies 0-2 Brighton & Hove Albion Womens - 7.30pm at Culver Road, Lancing FC

Friday 29th March
Hertfordshire Junior Cup - Bengeo Trinity 3-2 Hemel Hempstead Rovers (aet), 3pm at Herts FA, Letchworth.
Sydenhams Wessex League Cup - Alresford Town 4-1 Brockenhurst, 3pm at Christchurch FC.
Sussex County League Division 2 Cup - Seaford 2-0 Littlehampton, 11am at Peacehaven & Telscombe FC.
Sussex County League Division 3 Cup - Hurstpierpoint 0-3 Haywards Heath Town, 4pm at Worthing United FC.

Saturday 30th March
Spalding Inter Services Cup - Holbeach United Reserves 6-0 Tydd St Mary, 6.30pm at Holbeach United FC.

Monday 1st April
Warrington Guardian Final - Greenalls P S O 2-1 Runcorn Albion, 11am at Warrington Town FC.
Cornwall Junior Cup - Illogan RBL reserves 1-2 St Austell reserves 2:00pm at Saltash United. Report
Cornwall Senior Cup - Helston Athletic 0-0 Bodmin Town (to follow Junior Cup)
Middlesex Senior Cup - Staines Town 2-0 Ashford Town (Middlesex), 7.30pm at Uxbridge FC. Report
Stockton Charity Cup - Stockton Reserves 2-3 Folly Lane Old Boys Reserves, 3pm at Stockton Town FC.

Wednesday 3rd April
Cheshire L D 1 - Eagle Sports 1-0 Rylands, 19.30 at Trafford FC.
Derbyshire Junior Cup North - Rowsley '86 Reserves 2-0 Dove Holes Reserves, 7.30pm at Matlock Town FC. Report
Essex Junior Trophy - North Weald 0-1 Old Barkabbeyans 'A', 7.45pm at Aveley FC. Report
Hertfordshire Senior Centenary Trophy - Broxbourne Borough 1-1 Baldock Town (aet, 3-5 pens), 7.45pm at Herts FA, Letchworth.
North Hants Senior Cup - Alresford 3-0 Whitchurch, at Andover New Street FC.

Thursday 4th April
Dorset Minor Cup - Lower Parkstone CFC 0-2 Broadstone FC Seniors, 7.45pm at Dorset FA HQ.

Saturday 6th April
Kent Intermediate Shield - Greenways 3-2 Milton & Fulford United, 6.30pm at Stiingbourne FC.

Tuesday 9th April
Dorset Senior Cup - Poole Town 4-1 Wimborne Town, 7.45pm at Dorset FA HQ.
Hertfordshire Senior Cup - Hemel Hempstead Town 2-0 Potters Bar Town, 7.45pm at Herts FA, Letchworth.
Isthmian League Cup - Concord Rangers 3-2 Dulwich Hamlet, 7.30pm at Maidstone United FC. Report
Lincolnshire Junior Cup - Gainsborough Town 0-4 Moulton Harrox, 7.45pm at Lincoln City FC.
Surrey Lower Junior Cup - AFC Bedfont Green Reserves 0-3 Astolat Athletic, 7.30pm at Ash United FC.
Sussex Junior Challenge Cup - Predators 4-1 Hollington United Reserves, 7.30pm at Culver Road, Lancing FC

Wednesday 10th April
Essex Premier Cup - Wadham Lodge 0-2 Gas Recreation, 7.45pm at Billericay Town FC. Report
Huntingdonshire Junior Cup - Hampton Sports 1-2 Eaton Socon Reserves, 7.30pm at Huntingdon Town FC.
Leicestershire Saturday Trophy - Birstall Royal British Legion 1-0 Loughborough Town.
Middlesex Junior Cup - Kensington Dragons 2-1 NPL Saturday, 7.30pm at Bedfont Sports FC. Report
North Cambs Junior Cup - Thorney 3-0 Doddington United, 7.30pm at March Town United FC.

Thursday 11th April
Derbyshire Divisional Cup North - Dove Holes 4-5 New Mills AFC Reserves, 7.30pm at Buxton FC. Report

Saturday 13th April
Birmingham Junior Cup - Athletic Sparkhill 4-1 Kings Heath Old Boys, 2pm at Birmingham County FA, Great Barr. Report

Sunday 14th April
Kent Senior Trophy - Tunbridge Wells 2-1 Lordswood, at Tonbridge Angels FC.

Monday 15th April
Derbyshire Junior Cup South - Ilkeston Rutland 3-2 Allenton United Reserves, 7.30pm at Heanor Town FC. Report
Essex Senior Cup - Grays Athletic 1-2 AFC Hornchurch, 7.45pm at Dagenham & Redbridge FC. Report

Tuesday 16th April
Bucks and Berks Senior Trophy - Aylesbury United v Windsor or Flackwell Heath, 7.45pm at Chesham United FC. Both Windsor and Flackwell Heath fielded ineligible players in their semi-final, so Aylesbury United were awarded the trophy.
Cornwall Senior Cup Replay - Helston Athletic 3-4 Bodmin Town (aet), 7.30pm at Truro City FC. Report
Sussex Intermediate Challenge Cup - Haywards Heath Town 2-1 Hassocks Reserves (aet), 7.30pm at Culver Road, Lancing FC

Wednesday 17th April
Bedfordshire Intermediate Cup - Barton Rovers Reserves 1-1 AFC Dunstable Reserves (aet, 4-1 pens), 7.30 at Stotfold FC.
Dorset Premier League Cup - Holt United 1-0 Portland United, 7.45pm at Weymouth FC.
Huntingdonshire Benevolent Cup - Ramsey Town 3-1 Eaton Socon (aet), 7.30pm at St Neots Town FC.
Kent Intermediate Cup - Tonbridge Angels Reserves 2-0 Hollands and Blair Reserves, 7.45pm at Faversham Town FC. Report
Lincolnshire Senior Trophy - Holbeach United 4-1 Bottesford Town, 7.45pm at Lincoln City FC.
Middlesex Junior Trophy - Barnet Municipal Officers 3-1 Kensington Dragons Reserves (aet), 7.30pm at Feltham FC. Report
Cheshire Senior Cup - Chester 2-1 Stalybridge Celtic, 7.45 pm at Witton Albion FC. Report

Thursday 18th April
Derbyshire Divisional Cup South - Swanwick Pentrich Road 0-1 Allenton United, 7.30pm at Mickeover Sports FC. Report

Friday 19th April
Suffolk Primary Cup - Cedars Park 1-3 Red Lodge, 7.45pm at Walsham-le-Willows FC.

Saturday 20th April
London Intermediate Cup - Metrogas 0-1 Interwood, 3pm at Corinthian Casuals FC.
London Junior Cup - House of Praise 1-0 U.K.F.F., 3pm at Barking FC.
Oxfordshire Junior Shield - Chipping Norton Town Swifts 2-1 West Witney (aet), 6.30pm at Kidlington FC.

Monday 22nd April
Anglian Combination Cyril Ballyn Cup - Bungay Town 1-2 Mulbarton Wanderers, 7.15pm at Watton United FC..
Cambridgeshire Invitation Cup - Cambridge City 0-3 Ely City, 7.30pm at Cambridge United FC.
Hampshire Senior Cup - AFC Bournemouth 2-3 Alresford Town, 7.30pm at AFC Bournemouth. Report

Tuesday 23rd April
Dorset Intermediate Cup - Gillingham Town (A) 1-2 Lyme Regis, 7.45pm at Dorchester Town FC.
Essex & Suffolk Border League Knock Out Cup - Gas Recreation 2-1 Tollesbury, 7.30pm at AFC Sudbury FC.
Liverpool Junior Cup - New Street 4-2 Richmond Raith Rovers Mags, 6.30pm at Liverpool County FA.
Worcestershire Senior Cup - Redditch United 0-0 Stourbridge (aet, 3-4 pens), 7.45 at Worcester City FC.

Wednesday 24th April
Cambridgeshire Junior Cup - Thorney 2-1 Witchford 96, 7.30pm at Histon FC.
Essex Junior Cup - AFC Cranham 3-1 Rayleigh Town Reserves, 7.30pm at Heybridge Swifts FC. Report
Hertfordshire Intermediate Cup - Bedmont Sports & Social 4-1 Kings Langley, 7.45pm at Herts FA, Letchworth.
Huntingdonshire Lower Junior Cup - Riverside Rovers Reserves 0-1 Eynesbury Rover 'A', 7.30pm at Somersham Town FC.
North Riding County Cup - Beads 1-3 University of York Amateur, 7.30 at North Riding County FA.
Surrey Intermediate Cup - Horsley 0-1 Merrow, 7.30pm at Corinthian Casual FC.

Thursday 25th April
Cambridgeshire Lower Junior Cup - Ely Crusaders 2-3 Elsworth Sports (aet), 7.30pm at Histon FC.
Dorset Senior Trophy - Sherborne Town Reserves 0-2 Poole Town Reserves, 7.45pm at Dorset FA HQ.
Gloucestershire Senior Trophy - Bristol Academy 1-1 Bristol Academy, (aet, 4-5 pens) 7.30 p.m. at Gloucestershire FA Headquarters, Oakland Park, Almondsbury.
Hertfordshire Charity Cup - St Albans City 3-2 Bishops Stortford (aet), 7.30pm at St Albans City FC. Report

Friday 26th April
Bedfordshire Junior Cup - Woburn Athletic 1-3 Bromham United, 7.30pm at Potton United FC.
Anglian Combination CS Morley Cup - Earsham 1-4 Waveney, 7.45pm at Bungay Town FC.

Monday 29th April
Kent League Division One Cup - Phoenix Sports 3-2 Herne Bay Reserves, 7.45pm at Corinthian FC.

Tuesday 30th April
Birmingham Senior Cup - Hednesford Town 4-1 Sutton Coldfield Town, 7.30pm at Walsall FC. Report
Cambridgeshire Cliff Bullen Cup - Over Sports 2-1 Great Shelford, 7.30pm at Histon FC.
Derbyshire Senior Cup - Matlock Town 1-2 Ilkeston, 7.30pm at Chesterfield FC. Report
Dorset Junior Cup - Bournemouth University Staff W-L Lytchett Red Triange, 7.45pm at Poole Town FC.
London Senior Cup - Kingstonian 1-2 Bromley, 7.30pm at Metropolitan Police FC.
North Riding Senior Cup - Pickering Town Community 3-0 Marske United, 7.30pm at North Riding County FA HQ, Stokesley. Report
Suffolk Junior Cup - Oulton Broad 2-2 Waveney (aet, 4-2 pens), 7.00pm at Ipswich Town FC

Wednesday 1st May
Aldershot Senior Cup - Cove 3-0 Fleet Spurs, 7.45pm at Aldershot Town FC.
Basingstoke & District Senior cup - Hungerford Town 3-0 Fleet town, 7.45pm at Whitchurch FC.
Cambridgeshire Wiiliam Coad Intermediate Cup - Cambridge City Reserves 2-2 Gamlingay United (aet, 2-4 pens), 7.30pm at Histon FC.

Crewe & District / East Cheshire Inter League Cup Final - F C Flyers 3-1 Winnington Avenue, 7pm at Congleton Town.
Kent Senior Cup - Tonbridge Angels 1-7 Charlton Athletic, 7.45pm at Tonbridge Angels FC. Report

Oxfordshire Senior Cup - Oxford United 4-2 Oxford City, 7.45pm at Oxford United FC.
Walsall Senior Cup - Walsall 1-2 Stafford Rangers, 7.45pm at Walsall FC.

Thursday 2nd May
Faringdon Thursday Memorial Cup - Saxton Rovers 2-1 Clanfield 85, 6.30pm at Faringdon Town FC.
Gloucestershire Senior Cup - Mangotsfield United 4-0 Cinderford Town, 7.30pm at Mangotsfield United FC.

Friday 3rd May
Huntingdonshire Senior Cup - Huntingdon Town 0-0 St Neots Town (aet, 2-4 pens), 7.30pm at Yaxley FC.
West Riding County Challenge Cup - Rimington 2-1 Bay Athletic, 7.30 pm at Leeds United FC.

Saturday 4th May

Brighton Charity Cup - Worthing 1-2 Horsham, 3pm at Woodside Road, Worthing FC.
Gwent Amateur Cup -
Cwmffrwdoer Sports FC 0-2 Lliswerry FC, 2.30pm at Aberbargoed Buds FC.
Hampshire Junior B Cup - Newport (IOW) 'A' 0-1 Bishops Waltham Dynamos SC, 3pm at Tadley Calleva FC.
Berks and Bucks Intermediate Cup Final - Aston Clinton 2-3 Pitstone and Ivinghoe, 3pm at Binfield FC.


Sunday 5th May
Sussex Sunday Challenge Trophy - FC Boca Seniors 2-5 AFC Shoreham - 2pm at Culver Road, Lancing FC

Monday 6th May
Perry Street Coronation Cup Final - Lyme Regis 3-4 Crewkerne, 11am at Millwey Rise FC, Axminster.
East Berkshire League Cup - Alpha Arms Academicals 1-2 Chalvey WMC Sports, 6.30pm at Burnham United FC.
Berks and Bucks Senior Cup - Beaconsfield SYCOB 2-0 Chesham United, 3pm at Chesham United FC.
Combined Counties Division One Cup - AFC Croydoon Athletic 5-0 Staines Lammas, 3pm at Windsor FC.
Red Insure (Eastern Counties League) Cup - Stanway Rovers 1-2 Wisbech Town, 3pm at Diss Town FC. Report

Tuesday 7th May
Anglian Combination Mummery Cup - Acle United 4-2 Spixworth, 7.15pm at Wroxham FC.
Gwent Senior Cup - Caldicot Town 1-0 Monmouth Town, 7.30pm at Goytre FC.
Hampshire Intermediate Cup - Netley Central Sports 1-2 Colden Common, 7.45pm at AFC Totton FC.
Liverpool Challenge Cup - Old Xaverians 0-1 South Sefton Borough, 6.30pm at Liverpool County FA.
Somerset Premier Cup - Paulton Rovers 3-1 Bridgwater Town, 7.30pm at Clevedon Town FC.
Sussex RUR Cup - Broadbridge Heath 0-1 East Preston, 7.30pm at Sussex FA, Lancing.

Wednesday 8th May
Bedfordshire Senior Cup - AFC Dunstable 0-3 Biggleswade Town, 7.45pm at Luton Town FC. Report
Huntingdonshire Scott Gatty Intermediate Cup - Eaton Socon 4-3 Riverside, 7.30pm at Godmanchester Rovers FC.
Leicestershire Senior Cup - Aylestone Park 3-1 Ashby Ivanhoe - 7pm at Leicestershire FA HQ, Whetstone.
Middlesex Intermediate Cup - Chiswick 0-1 Indian Gymkhana, 7.30pm at Rayners Lane FC.
Oxfordshire Intermediate Cup - North Leigh Reserves v Berindfield, at Thames United FC. Time TBC.
Suffolk Senior Cup - Whitton United 1-1 Ipswich Wanderers (aet, 2-3 pens), 7.00pm at Ipswich Town FC.
Surrey Senior Cup - Godalming Town 1-0 Sutton United, 7.45pm at Sutton United FC. Report

Thursday 9th May
Middlesex Charity Cup - Uxbridge v Brentford, 7.30pm at Uxbridge FC.
Surrey Junior Cup - Chessington KC v Smallfield, 7.30pm at Merstham FC.

Friday 10th May
Essex Senior League Challenge Cup Final – Bowers & Pitsea v. Barkingside, 7.45pm at Rush Green, Romford (Grays Athletic FC).
Suffolk Senior Reserve Cup - AFC Sudbury v Kirkley & Pakefield, 7.45pm at Brantham Athletic FC.
Sussex County League John O'Hara Cup - Peacehaven v Littlehampton, 7.30pm at Sussex County FA, Lancing.

Saturday May 11.
Crewe & District F A. - Crewe F C 1-0 Sandbach United, 2pm at Cumberland Centre, Crewe.

Hastings Senior Cup - Westfield v Sidley United, 1.30pm at Parish Field, Westfield.
Kent League Challenge Cup - Erith & Belvedere v Corinthian, 3pm at Welling United FC.
Oxon Charity Cup Final - Bletchingdon v Eynsham, 2.30pm at Carterton FC.

Monday 13th May
Hinchingbrooke Cup - Royston Town v Yaxley - 7.45pm at Huntingdon Town FC.
Norfolk Senior Cup - Norwich City (U/21) v Wroxham, 7.30 at Norwich City FC

Tuesday 14th May

Leicestershire Challenge Cup - Coalville Town v Loughborough Dynamo, 7.45pm at Leicester City FC.
Norfolk Junior Cup - Catfield v Mundford, 7.30pm at Norwich City FC.
West Riding Senior Cup - FC Halifax Town v Guiseley, 7.45pm at Bradford City FC.

Wednesday 15th May
Vernon Wentworth Cup - Clymping v Billingshurst, 7,45pm at Woodside Road, Worthing FC.

Thursday 16th May
Berkshire Trophy Senior Cup - Marlow Utd v South Reading, 7pm at Madejski Stadium, Reading FC.
Kent County League Reserves Division One Cup - Hollands & Blair v Tudor Sports, 7.30pm at Sevenoaks FC.

Saturday 18th May
Sussex Senior Challange Cup - Brighton & Hove Albion v Bognor Regis, 3pm at Brighton & Hove Albion FC.
Capital Counties Feeder Leagues’ Trophy Final – Kent Athletic v. Baldock Town, 3pm at Herts. FA, Letchworth
.

Friday 24th May
Gwent County Motors Cup - Panteg v Lliswerry, 7.30pm at Abergavenny Thursdays FC.


mr creosote
Chelsea Transfer Target


May 17, 2013, 12:54 PM

Posts: 3996
Location: Suffolk/Essex/Cambs border - work it out!
Team(s): Grays Athletic, Haverhill Rovers

Post #28 of 42 (419627 views)
Shortcut
Re: [mr creosote] CUP FINALS 2012-13 [In reply to] Quote | Reply or Reply Privately


Monday 11th March
Lancashire Senior Trophy - AFC Fylde 2-0 Bacup Borough, 7.45pm at Bolton Wanderers FC. Att 725. Report

Wednesday 13th March

Bedfordshire Senior Trophy - Potton United 0-1 Bedford, 7.30pm at Biggleswade Town FC. Report
Cheshire League Division 2 Cup - Rudheath 1-3 Sandbach, 19.45 at Witton. Report

Tuesday 19th March
Surrey Premier Cup - Walton Casuals Reserves 2-1 Westfield, 7.30pm at Carshalton Athletic FC. Report

Wednesday 20th March
Middlesex Premier Cup - Feltham 3-0 Southall, 7.30pm at North Greenford United FC. Report

Wednesday 27th March
Manchester Premier Cup - Salford City 2-2 Mossley (aet, 2-4 pens), 7.30pm at Stockport County FC.
North Riding Challenge Cup - Thirsk Falcons AFC 2-2 West Pier (aet, 2-4 pens), 7.30pm at North Riding County FA, Stokesley.
N W Inter League. Cheshire L P-P Manchester L, 7.45pm at Chester FC. New date TBA.

Thursday 28th March
Sussex Womens Challenge Cup - Lewes Ladies 0-2 Brighton & Hove Albion Womens - 7.30pm at Culver Road, Lancing FC

Friday 29th March
Hertfordshire Junior Cup - Bengeo Trinity 3-2 Hemel Hempstead Rovers (aet), 3pm at Herts FA, Letchworth.
Sydenhams Wessex League Cup - Alresford Town 4-1 Brockenhurst, 3pm at Christchurch FC.
Sussex County League Division 2 Cup - Seaford 2-0 Littlehampton, 11am at Peacehaven & Telscombe FC.
Sussex County League Division 3 Cup - Hurstpierpoint 0-3 Haywards Heath Town, 4pm at Worthing United FC.

Saturday 30th March
Spalding Inter Services Cup - Holbeach United Reserves 6-0 Tydd St Mary, 6.30pm at Holbeach United FC.

Monday 1st April
Warrington Guardian Final - Greenalls P S O 2-1 Runcorn Albion, 11am at Warrington Town FC.
Cornwall Junior Cup - Illogan RBL reserves 1-2 St Austell reserves 2:00pm at Saltash United. Report
Cornwall Senior Cup - Helston Athletic 0-0 Bodmin Town (to follow Junior Cup)
Middlesex Senior Cup - Staines Town 2-0 Ashford Town (Middlesex), 7.30pm at Uxbridge FC. Report
Stockton Charity Cup - Stockton Reserves 2-3 Folly Lane Old Boys Reserves, 3pm at Stockton Town FC.

Wednesday 3rd April
Cheshire L D 1 - Eagle Sports 1-0 Rylands, 19.30 at Trafford FC.
Derbyshire Junior Cup North - Rowsley '86 Reserves 2-0 Dove Holes Reserves, 7.30pm at Matlock Town FC. Report
Essex Junior Trophy - North Weald 0-1 Old Barkabbeyans 'A', 7.45pm at Aveley FC. Report
Hertfordshire Senior Centenary Trophy - Broxbourne Borough 1-1 Baldock Town (aet, 3-5 pens), 7.45pm at Herts FA, Letchworth.
North Hants Senior Cup - Alresford 3-0 Whitchurch, at Andover New Street FC.

Thursday 4th April
Dorset Minor Cup - Lower Parkstone CFC 0-2 Broadstone FC Seniors, 7.45pm at Dorset FA HQ.

Saturday 6th April
Kent Intermediate Shield - Greenways 3-2 Milton & Fulford United, 6.30pm at Stiingbourne FC.

Tuesday 9th April
Dorset Senior Cup - Poole Town 4-1 Wimborne Town, 7.45pm at Dorset FA HQ.
Hertfordshire Senior Cup - Hemel Hempstead Town 2-0 Potters Bar Town, 7.45pm at Herts FA, Letchworth.
Isthmian League Cup - Concord Rangers 3-2 Dulwich Hamlet, 7.30pm at Maidstone United FC. Report
Lincolnshire Junior Cup - Gainsborough Town 0-4 Moulton Harrox, 7.45pm at Lincoln City FC.
Surrey Lower Junior Cup - AFC Bedfont Green Reserves 0-3 Astolat Athletic, 7.30pm at Ash United FC.
Sussex Junior Challenge Cup - Predators 4-1 Hollington United Reserves, 7.30pm at Culver Road, Lancing FC

Wednesday 10th April
Essex Premier Cup - Wadham Lodge 0-2 Gas Recreation, 7.45pm at Billericay Town FC. Report
Huntingdonshire Junior Cup - Hampton Sports 1-2 Eaton Socon Reserves, 7.30pm at Huntingdon Town FC.
Leicestershire Saturday Trophy - Birstall Royal British Legion 1-0 Loughborough Town.
Middlesex Junior Cup - Kensington Dragons 2-1 NPL Saturday, 7.30pm at Bedfont Sports FC. Report
North Cambs Junior Cup - Thorney 3-0 Doddington United, 7.30pm at March Town United FC.

Thursday 11th April
Derbyshire Divisional Cup North - Dove Holes 4-5 New Mills AFC Reserves, 7.30pm at Buxton FC. Report

Saturday 13th April
Birmingham Junior Cup - Athletic Sparkhill 4-1 Kings Heath Old Boys, 2pm at Birmingham County FA, Great Barr. Report

Sunday 14th April
Kent Senior Trophy - Tunbridge Wells 2-1 Lordswood, at Tonbridge Angels FC.

Monday 15th April
Derbyshire Junior Cup South - Ilkeston Rutland 3-2 Allenton United Reserves, 7.30pm at Heanor Town FC. Report
Essex Senior Cup - Grays Athletic 1-2 AFC Hornchurch, 7.45pm at Dagenham & Redbridge FC. Report

Tuesday 16th April
Bucks and Berks Senior Trophy - Aylesbury United v Windsor or Flackwell Heath, 7.45pm at Chesham United FC. Both Windsor and Flackwell Heath fielded ineligible players in their semi-final, so Aylesbury United were awarded the trophy.
Cornwall Senior Cup Replay - Helston Athletic 3-4 Bodmin Town (aet), 7.30pm at Truro City FC. Report
Sussex Intermediate Challenge Cup - Haywards Heath Town 2-1 Hassocks Reserves (aet), 7.30pm at Culver Road, Lancing FC

Wednesday 17th April
Bedfordshire Intermediate Cup - Barton Rovers Reserves 1-1 AFC Dunstable Reserves (aet, 4-1 pens), 7.30 at Stotfold FC.
Dorset Premier League Cup - Holt United 1-0 Portland United, 7.45pm at Weymouth FC.
Huntingdonshire Benevolent Cup - Ramsey Town 3-1 Eaton Socon (aet), 7.30pm at St Neots Town FC.
Kent Intermediate Cup - Tonbridge Angels Reserves 2-0 Hollands and Blair Reserves, 7.45pm at Faversham Town FC. Report
Lincolnshire Senior Trophy - Holbeach United 4-1 Bottesford Town, 7.45pm at Lincoln City FC.
Middlesex Junior Trophy - Barnet Municipal Officers 3-1 Kensington Dragons Reserves (aet), 7.30pm at Feltham FC. Report
Cheshire Senior Cup - Chester 2-1 Stalybridge Celtic, 7.45 pm at Witton Albion FC. Report

Thursday 18th April
Derbyshire Divisional Cup South - Swanwick Pentrich Road 0-1 Allenton United, 7.30pm at Mickeover Sports FC. Report

Friday 19th April
Suffolk Primary Cup - Cedars Park 1-3 Red Lodge, 7.45pm at Walsham-le-Willows FC.

Saturday 20th April
London Intermediate Cup - Metrogas 0-1 Interwood, 3pm at Corinthian Casuals FC.
London Junior Cup - House of Praise 1-0 U.K.F.F., 3pm at Barking FC.
Oxfordshire Junior Shield - Chipping Norton Town Swifts 2-1 West Witney (aet), 6.30pm at Kidlington FC.

Monday 22nd April
Anglian Combination Cyril Ballyn Cup - Bungay Town 1-2 Mulbarton Wanderers, 7.15pm at Watton United FC..
Cambridgeshire Invitation Cup - Cambridge City 0-3 Ely City, 7.30pm at Cambridge United FC.
Hampshire Senior Cup - AFC Bournemouth 2-3 Alresford Town, 7.30pm at AFC Bournemouth. Report

Tuesday 23rd April
Dorset Intermediate Cup - Gillingham Town (A) 1-2 Lyme Regis, 7.45pm at Dorchester Town FC.
Essex & Suffolk Border League Knock Out Cup - Gas Recreation 2-1 Tollesbury, 7.30pm at AFC Sudbury FC.
Liverpool Junior Cup - New Street 4-2 Richmond Raith Rovers Mags, 6.30pm at Liverpool County FA.
Worcestershire Senior Cup - Redditch United 0-0 Stourbridge (aet, 3-4 pens), 7.45 at Worcester City FC.

Wednesday 24th April
Cambridgeshire Junior Cup - Thorney 2-1 Witchford 96, 7.30pm at Histon FC.
Essex Junior Cup - AFC Cranham 3-1 Rayleigh Town Reserves, 7.30pm at Heybridge Swifts FC. Report
Hertfordshire Intermediate Cup - Bedmont Sports & Social 4-1 Kings Langley, 7.45pm at Herts FA, Letchworth.
Huntingdonshire Lower Junior Cup - Riverside Rovers Reserves 0-1 Eynesbury Rover 'A', 7.30pm at Somersham Town FC.
North Riding County Cup - Beads 1-3 University of York Amateur, 7.30 at North Riding County FA.
Surrey Intermediate Cup - Horsley 0-1 Merrow, 7.30pm at Corinthian Casual FC.

Thursday 25th April
Cambridgeshire Lower Junior Cup - Ely Crusaders 2-3 Elsworth Sports (aet), 7.30pm at Histon FC.
Dorset Senior Trophy - Sherborne Town Reserves 0-2 Poole Town Reserves, 7.45pm at Dorset FA HQ.
Gloucestershire Senior Trophy - Bristol Academy 1-1 Bristol Academy, (aet, 4-5 pens) 7.30 p.m. at Gloucestershire FA Headquarters, Oakland Park, Almondsbury.
Hertfordshire Charity Cup - St Albans City 3-2 Bishops Stortford (aet), 7.30pm at St Albans City FC. Report

Friday 26th April
Bedfordshire Junior Cup - Woburn Athletic 1-3 Bromham United, 7.30pm at Potton United FC.
Anglian Combination CS Morley Cup - Earsham 1-4 Waveney, 7.45pm at Bungay Town FC.

Monday 29th April
Kent League Division One Cup - Phoenix Sports 3-2 Herne Bay Reserves, 7.45pm at Corinthian FC.

Tuesday 30th April
Birmingham Senior Cup - Hednesford Town 4-1 Sutton Coldfield Town, 7.30pm at Walsall FC. Report
Cambridgeshire Cliff Bullen Cup - Over Sports 2-1 Great Shelford, 7.30pm at Histon FC.
Derbyshire Senior Cup - Matlock Town 1-2 Ilkeston, 7.30pm at Chesterfield FC. Report
Dorset Junior Cup - Bournemouth University Staff W-L Lytchett Red Triange, 7.45pm at Poole Town FC.
London Senior Cup - Kingstonian 1-2 Bromley, 7.30pm at Metropolitan Police FC.
North Riding Senior Cup - Pickering Town Community 3-0 Marske United, 7.30pm at North Riding County FA HQ, Stokesley. Report
Suffolk Junior Cup - Oulton Broad 2-2 Waveney (aet, 4-2 pens), 7.00pm at Ipswich Town FC

Wednesday 1st May
Aldershot Senior Cup - Cove 3-0 Fleet Spurs, 7.45pm at Aldershot Town FC.
Basingstoke & District Senior cup - Hungerford Town 3-0 Fleet town, 7.45pm at Whitchurch FC.
Cambridgeshire Wiiliam Coad Intermediate Cup - Cambridge City Reserves 2-2 Gamlingay United (aet, 2-4 pens), 7.30pm at Histon FC.

Crewe & District / East Cheshire Inter League Cup Final - F C Flyers 3-1 Winnington Avenue, 7pm at Congleton Town.
Kent Senior Cup - Tonbridge Angels 1-7 Charlton Athletic, 7.45pm at Tonbridge Angels FC. Report

Oxfordshire Senior Cup - Oxford United 4-2 Oxford City, 7.45pm at Oxford United FC.
Walsall Senior Cup - Walsall 1-2 Stafford Rangers, 7.45pm at Walsall FC.

Thursday 2nd May
Faringdon Thursday Memorial Cup - Saxton Rovers 2-1 Clanfield 85, 6.30pm at Faringdon Town FC.
Gloucestershire Senior Cup - Mangotsfield United 4-0 Cinderford Town, 7.30pm at Mangotsfield United FC.

Friday 3rd May
Huntingdonshire Senior Cup - Huntingdon Town 0-0 St Neots Town (aet, 2-4 pens), 7.30pm at Yaxley FC.
West Riding County Challenge Cup - Rimington 2-1 Bay Athletic, 7.30 pm at Leeds United FC.

Saturday 4th May

Brighton Charity Cup - Worthing 1-2 Horsham, 3pm at Woodside Road, Worthing FC.
Gwent Amateur Cup -
Cwmffrwdoer Sports FC 0-2 Lliswerry FC, 2.30pm at Aberbargoed Buds FC.
Hampshire Junior B Cup - Newport (IOW) 'A' 0-1 Bishops Waltham Dynamos SC, 3pm at Tadley Calleva FC.
Berks and Bucks Intermediate Cup Final - Aston Clinton 2-3 Pitstone and Ivinghoe, 3pm at Binfield FC.


Sunday 5th May
Sussex Sunday Challenge Trophy - FC Boca Seniors 2-5 AFC Shoreham - 2pm at Culver Road, Lancing FC

Monday 6th May
Perry Street Coronation Cup Final - Lyme Regis 3-4 Crewkerne, 11am at Millwey Rise FC, Axminster.
East Berkshire League Cup - Alpha Arms Academicals 1-2 Chalvey WMC Sports, 6.30pm at Burnham United FC.
Berks and Bucks Senior Cup - Beaconsfield SYCOB 2-0 Chesham United, 3pm at Chesham United FC.
Combined Counties Division One Cup - AFC Croydoon Athletic 5-0 Staines Lammas, 3pm at Windsor FC.
Red Insure (Eastern Counties League) Cup - Stanway Rovers 1-2 Wisbech Town, 3pm at Diss Town FC. Report

Tuesday 7th May
Anglian Combination Mummery Cup - Acle United 4-2 Spixworth, 7.15pm at Wroxham FC.
Gwent Senior Cup - Caldicot Town 1-0 Monmouth Town, 7.30pm at Goytre FC.
Hampshire Intermediate Cup - Netley Central Sports 1-2 Colden Common, 7.45pm at AFC Totton FC.
Liverpool Challenge Cup - Old Xaverians 0-1 South Sefton Borough, 6.30pm at Liverpool County FA.
Somerset Premier Cup - Paulton Rovers 3-1 Bridgwater Town, 7.30pm at Clevedon Town FC.
Sussex RUR Cup - Broadbridge Heath 0-1 East Preston, 7.30pm at Sussex FA, Lancing.

Wednesday 8th May
Bedfordshire Senior Cup - AFC Dunstable 0-3 Biggleswade Town, 7.45pm at Luton Town FC. Report
Huntingdonshire Scott Gatty Intermediate Cup - Eaton Socon 4-3 Riverside, 7.30pm at Godmanchester Rovers FC.
Leicestershire Senior Cup - Aylestone Park 3-1 Ashby Ivanhoe - 7pm at Leicestershire FA HQ, Whetstone.
Middlesex Intermediate Cup - Chiswick 0-1 Indian Gymkhana, 7.30pm at Rayners Lane FC.
Oxfordshire Intermediate Cup - North Leigh Reserves v Berindfield, at Thames United FC. Time TBC.
Suffolk Senior Cup - Whitton United 1-1 Ipswich Wanderers (aet, 2-3 pens), 7.00pm at Ipswich Town FC.
Surrey Senior Cup - Godalming Town 1-0 Sutton United, 7.45pm at Sutton United FC. Report

Thursday 9th May
Middlesex Charity Cup - Uxbridge 5-2 Brentford, 7.30pm at Uxbridge FC. Report
Surrey Junior Cup - Chessington KC 3-1 Smallfield, 7.30pm at Merstham FC.

Friday 10th May
Essex Senior League Challenge Cup Final – Bowers & Pitsea 1-9 Barkingside, 7.45pm at Rush Green, Romford (Grays Athletic FC).
Suffolk Senior Reserve Cup - AFC Sudbury 4-3 Kirkley & Pakefield, 7.45pm at Brantham Athletic FC.
Sussex County League John O'Hara Cup - Peacehaven & Telscombe 1-0 Littlehampton Town, 7.30pm at Sussex County FA, Lancing.

Saturday May 11.
Crewe & District F A. - Crewe F C 1-0 Sandbach United, 2pm at Cumberland Centre, Crewe.

Hastings Senior Cup - Westfield 0-2 Sidley United, 1.30pm at Parish Field, Westfield.
Kent League Challenge Cup - Erith & Belvedere 4-1 Corinthian, 3pm at Welling United FC.
Oxon Charity Cup Final - Bletchingdon 3-2 Eynsham Association, 2.30pm at Carterton FC.

Monday 13th May
Hinchingbrooke Cup - Royston Town v Yaxley (Abandoned - trophy shared) - 7.45pm at Huntingdon Town FC.

Tuesday 14th May

Leicestershire Challenge Cup - Coalville Town 2-1 Loughborough Dynamo, 7.45pm at Leicester City FC.
Norfolk Junior Cup - Catfield 4-1 Mundford, 7.30pm at Norwich City FC. Report
West Riding Senior Cup - FC Halifax Town 1-0 Guiseley (aet), 7.45pm at Bradford City FC. Report

Wednesday 15th May
Vernon Wentworth Cup - Clymping 1-4 Billingshurst, 7,45pm at Woodside Road, Worthing FC.

Thursday 16th May
Berkshire Trophy Senior Cup - Marlow Utd 2-0 South Reading, 7pm at Madejski Stadium, Reading FC.
Kent County League Reserves Division One Cup - Hollands & Blair 3-2 Tudor Sports, 7.30pm at Sevenoaks FC.
Norfolk Senior Cup - Norwich City (U/21) 2-0 Wroxham, 7.30 at Norwich City FC. Report

Saturday 18th May
Sussex Senior Challange Cup - Brighton & Hove Albion v Bognor Regis, 3pm at Brighton & Hove Albion FC.
Capital Counties Feeder Leagues’ Trophy Final – Kent Athletic v. Baldock Town, 3pm at Herts. FA, Letchworth
.

Friday 24th May
Gwent County Motors Cup - Panteg v Lliswerry, 7.30pm at Abergavenny Thursdays FC.



mr creosote
Chelsea Transfer Target


May 20, 2013, 2:38 PM

Posts: 3996
Location: Suffolk/Essex/Cambs border - work it out!
Team(s): Grays Athletic, Haverhill Rovers

Post #29 of 42 (419563 views)
Shortcut
Re: [SparkyRebel] CUP FINALS 2012-13 [In reply to] Quote | Reply or Reply Privately

Monday 11th March
Lancashire Senior Trophy - AFC Fylde 2-0 Bacup Borough, 7.45pm at Bolton Wanderers FC. Att 725. Report

Wednesday 13th March

Bedfordshire Senior Trophy - Potton United 0-1 Bedford, 7.30pm at Biggleswade Town FC. Report
Cheshire League Division 2 Cup - Rudheath 1-3 Sandbach, 19.45 at Witton. Report

Tuesday 19th March
Surrey Premier Cup - Walton Casuals Reserves 2-1 Westfield, 7.30pm at Carshalton Athletic FC. Report

Wednesday 20th March
Middlesex Premier Cup - Feltham 3-0 Southall, 7.30pm at North Greenford United FC. Report

Wednesday 27th March
Manchester Premier Cup - Salford City 2-2 Mossley (aet, 2-4 pens), 7.30pm at Stockport County FC.
North Riding Challenge Cup - Thirsk Falcons AFC 2-2 West Pier (aet, 2-4 pens), 7.30pm at North Riding County FA, Stokesley.
N W Inter League. Cheshire L P-P Manchester L, 7.45pm at Chester FC. New date TBA.

Thursday 28th March
Sussex Womens Challenge Cup - Lewes Ladies 0-2 Brighton & Hove Albion Womens - 7.30pm at Culver Road, Lancing FC

Friday 29th March
Hertfordshire Junior Cup - Bengeo Trinity 3-2 Hemel Hempstead Rovers (aet), 3pm at Herts FA, Letchworth.
Sydenhams Wessex League Cup - Alresford Town 4-1 Brockenhurst, 3pm at Christchurch FC.
Sussex County League Division 2 Cup - Seaford 2-0 Littlehampton, 11am at Peacehaven & Telscombe FC.
Sussex County League Division 3 Cup - Hurstpierpoint 0-3 Haywards Heath Town, 4pm at Worthing United FC.

Saturday 30th March
Spalding Inter Services Cup - Holbeach United Reserves 6-0 Tydd St Mary, 6.30pm at Holbeach United FC.

Monday 1st April
Warrington Guardian Final - Greenalls P S O 2-1 Runcorn Albion, 11am at Warrington Town FC.
Cornwall Junior Cup - Illogan RBL reserves 1-2 St Austell reserves 2:00pm at Saltash United. Report
Cornwall Senior Cup - Helston Athletic 0-0 Bodmin Town (to follow Junior Cup)
Middlesex Senior Cup - Staines Town 2-0 Ashford Town (Middlesex), 7.30pm at Uxbridge FC. Report
Stockton Charity Cup - Stockton Reserves 2-3 Folly Lane Old Boys Reserves, 3pm at Stockton Town FC.

Wednesday 3rd April
Cheshire L D 1 - Eagle Sports 1-0 Rylands, 19.30 at Trafford FC.
Derbyshire Junior Cup North - Rowsley '86 Reserves 2-0 Dove Holes Reserves, 7.30pm at Matlock Town FC. Report
Essex Junior Trophy - North Weald 0-1 Old Barkabbeyans 'A', 7.45pm at Aveley FC. Report
Hertfordshire Senior Centenary Trophy - Broxbourne Borough 1-1 Baldock Town (aet, 3-5 pens), 7.45pm at Herts FA, Letchworth.
North Hants Senior Cup - Alresford 3-0 Whitchurch, at Andover New Street FC.

Thursday 4th April
Dorset Minor Cup - Lower Parkstone CFC 0-2 Broadstone FC Seniors, 7.45pm at Dorset FA HQ.

Saturday 6th April
Kent Intermediate Shield - Greenways 3-2 Milton & Fulford United, 6.30pm at Stiingbourne FC.

Tuesday 9th April
Dorset Senior Cup - Poole Town 4-1 Wimborne Town, 7.45pm at Dorset FA HQ.
Hertfordshire Senior Cup - Hemel Hempstead Town 2-0 Potters Bar Town, 7.45pm at Herts FA, Letchworth.
Isthmian League Cup - Concord Rangers 3-2 Dulwich Hamlet, 7.30pm at Maidstone United FC. Report
Lincolnshire Junior Cup - Gainsborough Town 0-4 Moulton Harrox, 7.45pm at Lincoln City FC.
Surrey Lower Junior Cup - AFC Bedfont Green Reserves 0-3 Astolat Athletic, 7.30pm at Ash United FC.
Sussex Junior Challenge Cup - Predators 4-1 Hollington United Reserves, 7.30pm at Culver Road, Lancing FC

Wednesday 10th April
Essex Premier Cup - Wadham Lodge 0-2 Gas Recreation, 7.45pm at Billericay Town FC. Report
Huntingdonshire Junior Cup - Hampton Sports 1-2 Eaton Socon Reserves, 7.30pm at Huntingdon Town FC.
Leicestershire Saturday Trophy - Birstall Royal British Legion 1-0 Loughborough Town.
Middlesex Junior Cup - Kensington Dragons 2-1 NPL Saturday, 7.30pm at Bedfont Sports FC. Report
North Cambs Junior Cup - Thorney 3-0 Doddington United, 7.30pm at March Town United FC.

Thursday 11th April
Derbyshire Divisional Cup North - Dove Holes 4-5 New Mills AFC Reserves, 7.30pm at Buxton FC. Report

Saturday 13th April
Birmingham Junior Cup - Athletic Sparkhill 4-1 Kings Heath Old Boys, 2pm at Birmingham County FA, Great Barr. Report

Sunday 14th April
Kent Senior Trophy - Tunbridge Wells 2-1 Lordswood, at Tonbridge Angels FC.

Monday 15th April
Derbyshire Junior Cup South - Ilkeston Rutland 3-2 Allenton United Reserves, 7.30pm at Heanor Town FC. Report
Essex Senior Cup - Grays Athletic 1-2 AFC Hornchurch, 7.45pm at Dagenham & Redbridge FC. Report

Tuesday 16th April
Bucks and Berks Senior Trophy - Aylesbury United v Windsor or Flackwell Heath, 7.45pm at Chesham United FC. Both Windsor and Flackwell Heath fielded ineligible players in their semi-final, so Aylesbury United were awarded the trophy.
Cornwall Senior Cup Replay - Helston Athletic 3-4 Bodmin Town (aet), 7.30pm at Truro City FC. Report
Sussex Intermediate Challenge Cup - Haywards Heath Town 2-1 Hassocks Reserves (aet), 7.30pm at Culver Road, Lancing FC

Wednesday 17th April
Bedfordshire Intermediate Cup - Barton Rovers Reserves 1-1 AFC Dunstable Reserves (aet, 4-1 pens), 7.30 at Stotfold FC.
Dorset Premier League Cup - Holt United 1-0 Portland United, 7.45pm at Weymouth FC.
Huntingdonshire Benevolent Cup - Ramsey Town 3-1 Eaton Socon (aet), 7.30pm at St Neots Town FC.
Kent Intermediate Cup - Tonbridge Angels Reserves 2-0 Hollands and Blair Reserves, 7.45pm at Faversham Town FC. Report
Lincolnshire Senior Trophy - Holbeach United 4-1 Bottesford Town, 7.45pm at Lincoln City FC.
Middlesex Junior Trophy - Barnet Municipal Officers 3-1 Kensington Dragons Reserves (aet), 7.30pm at Feltham FC. Report
Cheshire Senior Cup - Chester 2-1 Stalybridge Celtic, 7.45 pm at Witton Albion FC. Report

Thursday 18th April
Derbyshire Divisional Cup South - Swanwick Pentrich Road 0-1 Allenton United, 7.30pm at Mickeover Sports FC. Report

Friday 19th April
Suffolk Primary Cup - Cedars Park 1-3 Red Lodge, 7.45pm at Walsham-le-Willows FC.

Saturday 20th April
London Intermediate Cup - Metrogas 0-1 Interwood, 3pm at Corinthian Casuals FC.
London Junior Cup - House of Praise 1-0 U.K.F.F., 3pm at Barking FC.
Oxfordshire Junior Shield - Chipping Norton Town Swifts 2-1 West Witney (aet), 6.30pm at Kidlington FC.
Wiltshire Senior Cup - Melhsham Town 2-0 Downham (aet), 3pm at Chippenham Town FC.

Monday 22nd April
Anglian Combination Cyril Ballyn Cup - Bungay Town 1-2 Mulbarton Wanderers, 7.15pm at Watton United FC..
Cambridgeshire Invitation Cup - Cambridge City 0-3 Ely City, 7.30pm at Cambridge United FC.
Hampshire Senior Cup - AFC Bournemouth 2-3 Alresford Town, 7.30pm at AFC Bournemouth. Report

Tuesday 23rd April
Dorset Intermediate Cup - Gillingham Town (A) 1-2 Lyme Regis, 7.45pm at Dorchester Town FC.
Essex & Suffolk Border League Knock Out Cup - Gas Recreation 2-1 Tollesbury, 7.30pm at AFC Sudbury FC.
Liverpool Junior Cup - New Street 4-2 Richmond Raith Rovers Mags, 6.30pm at Liverpool County FA.
Worcestershire Senior Cup - Redditch United 0-0 Stourbridge (aet, 3-4 pens), 7.45 at Worcester City FC.

Wednesday 24th April
Cambridgeshire Junior Cup - Thorney 2-1 Witchford 96, 7.30pm at Histon FC.
Essex Junior Cup - AFC Cranham 3-1 Rayleigh Town Reserves, 7.30pm at Heybridge Swifts FC. Report
Hertfordshire Intermediate Cup - Bedmont Sports & Social 4-1 Kings Langley, 7.45pm at Herts FA, Letchworth.
Huntingdonshire Lower Junior Cup - Riverside Rovers Reserves 0-1 Eynesbury Rover 'A', 7.30pm at Somersham Town FC.
North Riding County Cup - Beads 1-3 University of York Amateur, 7.30 at North Riding County FA.
Surrey Intermediate Cup - Horsley 0-1 Merrow, 7.30pm at Corinthian Casual FC.

Thursday 25th April
Cambridgeshire Lower Junior Cup - Ely Crusaders 2-3 Elsworth Sports (aet), 7.30pm at Histon FC.
Dorset Senior Trophy - Sherborne Town Reserves 0-2 Poole Town Reserves, 7.45pm at Dorset FA HQ.
Gloucestershire Senior Trophy - Bristol Academy 1-1 Bristol Academy, (aet, 4-5 pens) 7.30 p.m. at Gloucestershire FA Headquarters, Oakland Park, Almondsbury.
Hertfordshire Charity Cup - St Albans City 3-2 Bishops Stortford (aet), 7.30pm at St Albans City FC. Report

Friday 26th April
Bedfordshire Junior Cup - Woburn Athletic 1-3 Bromham United, 7.30pm at Potton United FC.
Anglian Combination CS Morley Cup - Earsham 1-4 Waveney, 7.45pm at Bungay Town FC.
Wiltshire Junior Cup - Nalgo Wanders 2-2 Madames (aet, 9-10 pens), 2.30pm at Nalgo Sports Ground.

Monday 29th April
Kent League Division One Cup - Phoenix Sports 3-2 Herne Bay Reserves, 7.45pm at Corinthian FC.

Tuesday 30th April
Birmingham Senior Cup - Hednesford Town 4-1 Sutton Coldfield Town, 7.30pm at Walsall FC. Report
Cambridgeshire Cliff Bullen Cup - Over Sports 2-1 Great Shelford, 7.30pm at Histon FC.
Derbyshire Senior Cup - Matlock Town 1-2 Ilkeston, 7.30pm at Chesterfield FC. Report
Dorset Junior Cup - Bournemouth University Staff 1-0 Lytchett Red Triange, 7.45pm at Poole Town FC.
London Senior Cup - Kingstonian 1-2 Bromley, 7.30pm at Metropolitan Police FC.
North Riding Senior Cup - Pickering Town Community 3-0 Marske United, 7.30pm at North Riding County FA HQ, Stokesley. Report
Suffolk Junior Cup - Oulton Broad 2-2 Waveney (aet, 4-2 pens), 7.00pm at Ipswich Town FC.

Wednesday 1st May
Aldershot Senior Cup - Cove 3-0 Fleet Spurs, 7.45pm at Aldershot Town FC.
Basingstoke & District Senior cup - Hungerford Town 3-0 Fleet town, 7.45pm at Whitchurch FC.
Cambridgeshire Wiiliam Coad Intermediate Cup - Cambridge City Reserves 2-2 Gamlingay United (aet, 2-4 pens), 7.30pm at Histon FC.

Crewe & District / East Cheshire Inter League Cup Final - F C Flyers 3-1 Winnington Avenue, 7pm at Congleton Town.
Kent Senior Cup - Tonbridge Angels 1-7 Charlton Athletic, 7.45pm at Tonbridge Angels FC. Report

Oxfordshire Senior Cup - Oxford United 4-2 Oxford City, 7.45pm at Oxford United FC.
Walsall Senior Cup - Walsall 1-2 Stafford Rangers, 7.45pm at Walsall FC.

Thursday 2nd May
Faringdon Thursday Memorial Cup - Saxton Rovers 2-1 Clanfield 85, 6.30pm at Faringdon Town FC.
Gloucestershire Senior Cup - Mangotsfield United 4-0 Cinderford Town, 7.30pm at Mangotsfield United FC.

Friday 3rd May
Huntingdonshire Senior Cup - Huntingdon Town 0-0 St Neots Town (aet, 2-4 pens), 7.30pm at Yaxley FC.
West Riding County Challenge Cup - Rimington 2-1 Bay Athletic, 7.30 pm at Leeds United FC.

Saturday 4th May

Brighton Charity Cup - Worthing 1-2 Horsham, 3pm at Woodside Road, Worthing FC.
Gwent Amateur Cup -
Cwmffrwdoer Sports FC 0-2 Lliswerry FC, 2.30pm at Aberbargoed Buds FC.
Hampshire Junior A Cup - AFC Burton 0-3 Solent Saints, 11am at Tadley Calleva FC.
Hampshire Junior B Cup - Newport (IOW) 'A' 0-1 Bishops Waltham Dynamos SC, 3pm at Tadley Calleva FC.
Berks and Bucks Intermediate Cup Final - Aston Clinton 2-3 Pitstone and Ivinghoe, 3pm at Binfield FC.


Sunday 5th May
Sussex Sunday Challenge Trophy - FC Boca Seniors 2-5 AFC Shoreham - 2pm at Culver Road, Lancing FC

Monday 6th May
Perry Street Coronation Cup Final - Lyme Regis 3-4 Crewkerne, 11am at Millwey Rise FC, Axminster.
East Berkshire League Cup - Alpha Arms Academicals 1-2 Chalvey WMC Sports, 6.30pm at Burnham United FC.
Berks and Bucks Senior Cup - Beaconsfield SYCOB 2-0 Chesham United, 3pm at Chesham United FC.
Combined Counties Division One Cup - AFC Croydoon Athletic 5-0 Staines Lammas, 3pm at Windsor FC.
Red Insure (Eastern Counties League) Cup - Stanway Rovers 1-2 Wisbech Town, 3pm at Diss Town FC. Report

Tuesday 7th May
Anglian Combination Mummery Cup - Acle United 4-2 Spixworth, 7.15pm at Wroxham FC.
Gwent Senior Cup - Caldicot Town 1-0 Monmouth Town, 7.30pm at Goytre FC.
Hampshire Intermediate Cup - Netley Central Sports 1-2 Colden Common, 7.45pm at AFC Totton FC.
Liverpool Challenge Cup - Old Xaverians 0-1 South Sefton Borough, 6.30pm at Liverpool County FA.
Somerset Premier Cup - Paulton Rovers 3-1 Bridgwater Town, 7.30pm at Clevedon Town FC.
Sussex RUR Cup - Broadbridge Heath 0-1 East Preston, 7.30pm at Sussex FA, Lancing.

Wednesday 8th May
Bedfordshire Senior Cup - AFC Dunstable 0-3 Biggleswade Town, 7.45pm at Luton Town FC. Report
Huntingdonshire Scott Gatty Intermediate Cup - Eaton Socon 4-3 Riverside, 7.30pm at Godmanchester Rovers FC.
Leicestershire Senior Cup - Aylestone Park 3-1 Ashby Ivanhoe - 7pm at Leicestershire FA HQ, Whetstone.
Middlesex Intermediate Cup - Chiswick 0-1 Indian Gymkhana, 7.30pm at Rayners Lane FC.
Oxfordshire Intermediate Cup - North Leigh Reserves v Berindfield, 7.45pm at North Leigh FC.
Somerset Junior Cup - Locomotives 4-1 Meadow Rangers, 7.30pm at Cheddar Town FC.
Suffolk Senior Cup - Whitton United 1-1 Ipswich Wanderers (aet, 2-3 pens), 7.00pm at Ipswich Town FC.
Surrey Senior Cup - Godalming Town 1-0 Sutton United, 7.45pm at Sutton United FC. Report

Thursday 9th May
Middlesex Charity Cup - Uxbridge 5-2 Brentford, 7.30pm at Uxbridge FC. Report
Russell Cotes Cup - Gosport Borough 2-1 Lymington Town, 7.45pm at Gosport Borough FC.
Somerset Intermediate Cup - Middlezoy Rovers Reserves 2-1 Pensford, 7.30pm at Taunton Town FC.
Surrey Junior Cup - Chessington KC 3-1 Smallfield, 7.30pm at Merstham FC.

Friday 10th May
Essex Senior League Challenge Cup Final – Bowers & Pitsea 1-9 Barkingside, 7.45pm at Rush Green, Romford (Grays Athletic FC).
Suffolk Senior Reserve Cup - AFC Sudbury 4-3 Kirkley & Pakefield, 7.45pm at Brantham Athletic FC.
Sussex County League John O'Hara Cup - Peacehaven & Telscombe 1-0 Littlehampton Town, 7.30pm at Sussex County FA, Lancing.

Saturday May 11.
Crewe & District F A. - Crewe F C 1-0 Sandbach United, 2pm at Cumberland Centre, Crewe.

Hastings Senior Cup - Westfield 0-2 Sidley United, 1.30pm at Parish Field, Westfield.
Kent League Challenge Cup - Erith & Belvedere 4-1 Corinthian, 3pm at Welling United FC.
Oxon Charity Cup Final - Bletchingdon 3-2 Eynsham Association, 2.30pm at Carterton FC.

Monday 13th May
Hinchingbrooke Cup - Royston Town v Yaxley (Abandoned - trophy shared) - 7.45pm at Huntingdon Town FC.

Tuesday 14th May

Leicestershire Challenge Cup - Coalville Town 2-1 Loughborough Dynamo, 7.45pm at Leicester City FC.
Norfolk Junior Cup - Catfield 4-1 Mundford, 7.30pm at Norwich City FC. Report
West Riding Senior Cup - FC Halifax Town 1-0 Guiseley (aet), 7.45pm at Bradford City FC. Report

Wednesday 15th May
Vernon Wentworth Cup - Clymping 1-4 Billingshurst, 7,45pm at Woodside Road, Worthing FC.

Thursday 16th May
Berkshire Trophy Senior Cup - Marlow Utd 2-0 South Reading, 7pm at Madejski Stadium, Reading FC.
Kent County League Reserves Division One Cup - Hollands & Blair 3-2 Tudor Sports, 7.30pm at Sevenoaks FC.
Norfolk Senior Cup - Norwich City (U/21) 2-0 Wroxham, 7.30 at Norwich City FC. Report

Friday 17th May
Somerset Senior Cup - Brislington 0-1 Wincanton Town, 7.30pm at Street FC.

Saturday 18th May
Sussex Senior Challange Cup - Brighton & Hove Albion 4-0 Bognor Regis Town, 3pm at Brighton & Hove Albion FC.
Capital Counties Feeder Leagues’ Trophy Final – Kent Athletic 0-1 Baldock Town (aet), 3pm at Herts. FA, Letchworth
.

Friday 24th May
Gwent County Motors Cup - Panteg v Lliswerry, 7.30pm at Abergavenny Thursdays FC.



SparkyRebel
First Team Sub

May 20, 2013, 10:41 PM

Posts: 1063
Location: Berkshire, UK
Team(s): Worthing FC

Post #30 of 42 (419540 views)
Shortcut
Re: [mr creosote] CUP FINALS 2012-13 [In reply to] Quote | Reply or Reply Privately

Monday 11th March
Lancashire Senior Trophy - AFC Fylde 2-0 Bacup Borough, 7.45pm at Bolton Wanderers FC. Att 725. Report

Wednesday 13th March

Bedfordshire Senior Trophy - Potton United 0-1 Bedford, 7.30pm at Biggleswade Town FC. Report
Cheshire League Division 2 Cup - Rudheath 1-3 Sandbach, 19.45 at Witton. Report

Tuesday 19th March
Surrey Premier Cup - Walton Casuals Reserves 2-1 Westfield, 7.30pm at Carshalton Athletic FC. Report

Wednesday 20th March
Middlesex Premier Cup - Feltham 3-0 Southall, 7.30pm at North Greenford United FC. Report

Wednesday 27th March
Manchester Premier Cup - Salford City 2-2 Mossley (aet, 2-4 pens), 7.30pm at Stockport County FC.
North Riding Challenge Cup - Thirsk Falcons AFC 2-2 West Pier (aet, 2-4 pens), 7.30pm at North Riding County FA, Stokesley.
N W Inter League. Cheshire L P-P Manchester L, 7.45pm at Chester FC. New date TBA.

Thursday 28th March
Sussex Womens Challenge Cup - Lewes Ladies 0-2 Brighton & Hove Albion Womens - 7.30pm at Culver Road, Lancing FC

Friday 29th March
Hertfordshire Junior Cup - Bengeo Trinity 3-2 Hemel Hempstead Rovers (aet), 3pm at Herts FA, Letchworth.
Sydenhams Wessex League Cup - Alresford Town 4-1 Brockenhurst, 3pm at Christchurch FC.
Sussex County League Division 2 Cup - Seaford 2-0 Littlehampton, 11am at Peacehaven & Telscombe FC.
Sussex County League Division 3 Cup - Hurstpierpoint 0-3 Haywards Heath Town, 4pm at Worthing United FC.

Saturday 30th March
Spalding Inter Services Cup - Holbeach United Reserves 6-0 Tydd St Mary, 6.30pm at Holbeach United FC.

Monday 1st April
Warrington Guardian Final - Greenalls P S O 2-1 Runcorn Albion, 11am at Warrington Town FC.
Cornwall Junior Cup - Illogan RBL reserves 1-2 St Austell reserves 2:00pm at Saltash United. Report
Cornwall Senior Cup - Helston Athletic 0-0 Bodmin Town (to follow Junior Cup)
Middlesex Senior Cup - Staines Town 2-0 Ashford Town (Middlesex), 7.30pm at Uxbridge FC. Report
Stockton Charity Cup - Stockton Reserves 2-3 Folly Lane Old Boys Reserves, 3pm at Stockton Town FC.

Wednesday 3rd April
Cheshire L D 1 - Eagle Sports 1-0 Rylands, 19.30 at Trafford FC.
Derbyshire Junior Cup North - Rowsley '86 Reserves 2-0 Dove Holes Reserves, 7.30pm at Matlock Town FC. Report
Essex Junior Trophy - North Weald 0-1 Old Barkabbeyans 'A', 7.45pm at Aveley FC. Report
Hertfordshire Senior Centenary Trophy - Broxbourne Borough 1-1 Baldock Town (aet, 3-5 pens), 7.45pm at Herts FA, Letchworth.
North Hants Senior Cup - Alresford 3-0 Whitchurch, at Andover New Street FC.

Thursday 4th April
Dorset Minor Cup - Lower Parkstone CFC 0-2 Broadstone FC Seniors, 7.45pm at Dorset FA HQ.

Saturday 6th April
Kent Intermediate Shield - Greenways 3-2 Milton & Fulford United, 6.30pm at Stiingbourne FC.

Tuesday 9th April
Dorset Senior Cup - Poole Town 4-1 Wimborne Town, 7.45pm at Dorset FA HQ.
Hertfordshire Senior Cup - Hemel Hempstead Town 2-0 Potters Bar Town, 7.45pm at Herts FA, Letchworth.
Isthmian League Cup - Concord Rangers 3-2 Dulwich Hamlet, 7.30pm at Maidstone United FC. Report
Lincolnshire Junior Cup - Gainsborough Town 0-4 Moulton Harrox, 7.45pm at Lincoln City FC.
Surrey Lower Junior Cup - AFC Bedfont Green Reserves 0-3 Astolat Athletic, 7.30pm at Ash United FC.
Sussex Junior Challenge Cup - Predators 4-1 Hollington United Reserves, 7.30pm at Culver Road, Lancing FC

Wednesday 10th April
Essex Premier Cup - Wadham Lodge 0-2 Gas Recreation, 7.45pm at Billericay Town FC. Report
Huntingdonshire Junior Cup - Hampton Sports 1-2 Eaton Socon Reserves, 7.30pm at Huntingdon Town FC.
Leicestershire Saturday Trophy - Birstall Royal British Legion 1-0 Loughborough Town.
Middlesex Junior Cup - Kensington Dragons 2-1 NPL Saturday, 7.30pm at Bedfont Sports FC. Report
North Cambs Junior Cup - Thorney 3-0 Doddington United, 7.30pm at March Town United FC.

Thursday 11th April
Derbyshire Divisional Cup North - Dove Holes 4-5 New Mills AFC Reserves, 7.30pm at Buxton FC. Report

Saturday 13th April
Birmingham Junior Cup - Athletic Sparkhill 4-1 Kings Heath Old Boys, 2pm at Birmingham County FA, Great Barr. Report

Sunday 14th April
Kent Senior Trophy - Tunbridge Wells 2-1 Lordswood, at Tonbridge Angels FC.

Monday 15th April
Derbyshire Junior Cup South - Ilkeston Rutland 3-2 Allenton United Reserves, 7.30pm at Heanor Town FC. Report
Essex Senior Cup - Grays Athletic 1-2 AFC Hornchurch, 7.45pm at Dagenham & Redbridge FC. Report

Tuesday 16th April
Bucks and Berks Senior Trophy - Aylesbury United v Windsor or Flackwell Heath, 7.45pm at Chesham United FC. Both Windsor and Flackwell Heath fielded ineligible players in their semi-final, so Aylesbury United were awarded the trophy.
Cornwall Senior Cup Replay - Helston Athletic 3-4 Bodmin Town (aet), 7.30pm at Truro City FC. Report
Sussex Intermediate Challenge Cup - Haywards Heath Town 2-1 Hassocks Reserves (aet), 7.30pm at Culver Road, Lancing FC

Wednesday 17th April
Bedfordshire Intermediate Cup - Barton Rovers Reserves 1-1 AFC Dunstable Reserves (aet, 4-1 pens), 7.30 at Stotfold FC.
Dorset Premier League Cup - Holt United 1-0 Portland United, 7.45pm at Weymouth FC.
Huntingdonshire Benevolent Cup - Ramsey Town 3-1 Eaton Socon (aet), 7.30pm at St Neots Town FC.
Kent Intermediate Cup - Tonbridge Angels Reserves 2-0 Hollands and Blair Reserves, 7.45pm at Faversham Town FC. Report
Lincolnshire Senior Trophy - Holbeach United 4-1 Bottesford Town, 7.45pm at Lincoln City FC.
Middlesex Junior Trophy - Barnet Municipal Officers 3-1 Kensington Dragons Reserves (aet), 7.30pm at Feltham FC. Report
Cheshire Senior Cup - Chester 2-1 Stalybridge Celtic, 7.45 pm at Witton Albion FC. Report

Thursday 18th April
Derbyshire Divisional Cup South - Swanwick Pentrich Road 0-1 Allenton United, 7.30pm at Mickeover Sports FC. Report

Friday 19th April
Suffolk Primary Cup - Cedars Park 1-3 Red Lodge, 7.45pm at Walsham-le-Willows FC.

Saturday 20th April
London Intermediate Cup - Metrogas 0-1 Interwood, 3pm at Corinthian Casuals FC.
London Junior Cup - House of Praise 1-0 U.K.F.F., 3pm at Barking FC.
Oxfordshire Junior Shield - Chipping Norton Town Swifts 2-1 West Witney (aet), 6.30pm at Kidlington FC.
Wiltshire Senior Cup - Melhsham Town 2-0 Downham (aet), 3pm at Chippenham Town FC.

Monday 22nd April
Anglian Combination Cyril Ballyn Cup - Bungay Town 1-2 Mulbarton Wanderers, 7.15pm at Watton United FC..
Cambridgeshire Invitation Cup - Cambridge City 0-3 Ely City, 7.30pm at Cambridge United FC.
Hampshire Senior Cup - AFC Bournemouth 2-3 Alresford Town, 7.30pm at AFC Bournemouth. Report

Tuesday 23rd April
Dorset Intermediate Cup - Gillingham Town (A) 1-2 Lyme Regis, 7.45pm at Dorchester Town FC.
Essex & Suffolk Border League Knock Out Cup - Gas Recreation 2-1 Tollesbury, 7.30pm at AFC Sudbury FC.
Liverpool Junior Cup - New Street 4-2 Richmond Raith Rovers Mags, 6.30pm at Liverpool County FA.
Worcestershire Senior Cup - Redditch United 0-0 Stourbridge (aet, 3-4 pens), 7.45 at Worcester City FC.

Wednesday 24th April
Cambridgeshire Junior Cup - Thorney 2-1 Witchford 96, 7.30pm at Histon FC.
Essex Junior Cup - AFC Cranham 3-1 Rayleigh Town Reserves, 7.30pm at Heybridge Swifts FC. Report
Hertfordshire Intermediate Cup - Bedmont Sports & Social 4-1 Kings Langley, 7.45pm at Herts FA, Letchworth.
Huntingdonshire Lower Junior Cup - Riverside Rovers Reserves 0-1 Eynesbury Rover 'A', 7.30pm at Somersham Town FC.
North Riding County Cup - Beads 1-3 University of York Amateur, 7.30 at North Riding County FA.
Surrey Intermediate Cup - Horsley 0-1 Merrow, 7.30pm at Corinthian Casual FC.

Thursday 25th April
Cambridgeshire Lower Junior Cup - Ely Crusaders 2-3 Elsworth Sports (aet), 7.30pm at Histon FC.
Dorset Senior Trophy - Sherborne Town Reserves 0-2 Poole Town Reserves, 7.45pm at Dorset FA HQ.
Gloucestershire Senior Trophy - Bristol Academy 1-1 Bristol Academy, (aet, 4-5 pens) 7.30 p.m. at Gloucestershire FA Headquarters, Oakland Park, Almondsbury.
Hertfordshire Charity Cup - St Albans City 3-2 Bishops Stortford (aet), 7.30pm at St Albans City FC. Report

Friday 26th April
Bedfordshire Junior Cup - Woburn Athletic 1-3 Bromham United, 7.30pm at Potton United FC.
Anglian Combination CS Morley Cup - Earsham 1-4 Waveney, 7.45pm at Bungay Town FC.
Wiltshire Junior Cup - Nalgo Wanders 2-2 Madames (aet, 9-10 pens), 2.30pm at Nalgo Sports Ground.

Monday 29th April
Kent League Division One Cup - Phoenix Sports 3-2 Herne Bay Reserves, 7.45pm at Corinthian FC.

Tuesday 30th April
Birmingham Senior Cup - Hednesford Town 4-1 Sutton Coldfield Town, 7.30pm at Walsall FC. Report
Cambridgeshire Cliff Bullen Cup - Over Sports 2-1 Great Shelford, 7.30pm at Histon FC.
Derbyshire Senior Cup - Matlock Town 1-2 Ilkeston, 7.30pm at Chesterfield FC. Report
Dorset Junior Cup - Bournemouth University Staff 1-0 Lytchett Red Triange, 7.45pm at Poole Town FC.
London Senior Cup - Kingstonian 1-2 Bromley, 7.30pm at Metropolitan Police FC.
North Riding Senior Cup - Pickering Town Community 3-0 Marske United, 7.30pm at North Riding County FA HQ, Stokesley. Report
Suffolk Junior Cup - Oulton Broad 2-2 Waveney (aet, 4-2 pens), 7.00pm at Ipswich Town FC.

Wednesday 1st May
Aldershot Senior Cup - Cove 3-0 Fleet Spurs, 7.45pm at Aldershot Town FC.
Basingstoke & District Senior cup - Hungerford Town 3-0 Fleet town, 7.45pm at Whitchurch FC.
Cambridgeshire Wiiliam Coad Intermediate Cup - Cambridge City Reserves 2-2 Gamlingay United (aet, 2-4 pens), 7.30pm at Histon FC.

Crewe & District / East Cheshire Inter League Cup Final - F C Flyers 3-1 Winnington Avenue, 7pm at Congleton Town.
Kent Senior Cup - Tonbridge Angels 1-7 Charlton Athletic, 7.45pm at Tonbridge Angels FC. Report

Oxfordshire Senior Cup - Oxford United 4-2 Oxford City, 7.45pm at Oxford United FC.
Walsall Senior Cup - Walsall 1-2 Stafford Rangers, 7.45pm at Walsall FC.

Thursday 2nd May
Faringdon Thursday Memorial Cup - Saxton Rovers 2-1 Clanfield 85, 6.30pm at Faringdon Town FC.
Gloucestershire Senior Cup - Mangotsfield United 4-0 Cinderford Town, 7.30pm at Mangotsfield United FC.

Friday 3rd May
Huntingdonshire Senior Cup - Huntingdon Town 0-0 St Neots Town (aet, 2-4 pens), 7.30pm at Yaxley FC.
West Riding County Challenge Cup - Rimington 2-1 Bay Athletic, 7.30 pm at Leeds United FC.

Saturday 4th May

Brighton Charity Cup - Worthing 1-2 Horsham, 3pm at Woodside Road, Worthing FC.
Gwent Amateur Cup -
Cwmffrwdoer Sports FC 0-2 Lliswerry FC, 2.30pm at Aberbargoed Buds FC.
Hampshire Junior A Cup - AFC Burton 0-3 Solent Saints, 11am at Tadley Calleva FC.
Hampshire Junior B Cup - Newport (IOW) 'A' 0-1 Bishops Waltham Dynamos SC, 3pm at Tadley Calleva FC.
Berks and Bucks Intermediate Cup Final - Aston Clinton 2-3 Pitstone and Ivinghoe, 3pm at Binfield FC.


Sunday 5th May
Sussex Sunday Challenge Trophy - FC Boca Seniors 2-5 AFC Shoreham - 2pm at Culver Road, Lancing FC

Monday 6th May
Perry Street Coronation Cup Final - Lyme Regis 3-4 Crewkerne, 11am at Millwey Rise FC, Axminster.
East Berkshire League Cup - Alpha Arms Academicals 1-2 Chalvey WMC Sports, 6.30pm at Burnham United FC.
Berks and Bucks Senior Cup - Beaconsfield SYCOB 2-0 Chesham United, 3pm at Chesham United FC.
Combined Counties Division One Cup - AFC Croydoon Athletic 5-0 Staines Lammas, 3pm at Windsor FC.
Red Insure (Eastern Counties League) Cup - Stanway Rovers 1-2 Wisbech Town, 3pm at Diss Town FC. Report

Tuesday 7th May
Anglian Combination Mummery Cup - Acle United 4-2 Spixworth, 7.15pm at Wroxham FC.
Gwent Senior Cup - Caldicot Town 1-0 Monmouth Town, 7.30pm at Goytre FC.
Hampshire Intermediate Cup - Netley Central Sports 1-2 Colden Common, 7.45pm at AFC Totton FC.
Liverpool Challenge Cup - Old Xaverians 0-1 South Sefton Borough, 6.30pm at Liverpool County FA.
Somerset Premier Cup - Paulton Rovers 3-1 Bridgwater Town, 7.30pm at Clevedon Town FC.
Sussex RUR Cup - Broadbridge Heath 0-1 East Preston, 7.30pm at Sussex FA, Lancing.

Wednesday 8th May
Bedfordshire Senior Cup - AFC Dunstable 0-3 Biggleswade Town, 7.45pm at Luton Town FC. Report
Huntingdonshire Scott Gatty Intermediate Cup - Eaton Socon 4-3 Riverside, 7.30pm at Godmanchester Rovers FC.
Leicestershire Senior Cup - Aylestone Park 3-1 Ashby Ivanhoe - 7pm at Leicestershire FA HQ, Whetstone.
Middlesex Intermediate Cup - Chiswick 0-1 Indian Gymkhana, 7.30pm at Rayners Lane FC.
Oxfordshire Intermediate Cup - North Leigh Reserves v Berindfield, 7.45pm at North Leigh FC.
Somerset Junior Cup - Locomotives 4-1 Meadow Rangers, 7.30pm at Cheddar Town FC.
Suffolk Senior Cup - Whitton United 1-1 Ipswich Wanderers (aet, 2-3 pens), 7.00pm at Ipswich Town FC.
Surrey Senior Cup - Godalming Town 1-0 Sutton United, 7.45pm at Sutton United FC. Report

Thursday 9th May
Middlesex Charity Cup - Uxbridge 5-2 Brentford, 7.30pm at Uxbridge FC. Report
Russell Cotes Cup - Gosport Borough 2-1 Lymington Town, 7.45pm at Gosport Borough FC.
Somerset Intermediate Cup - Middlezoy Rovers Reserves 2-1 Pensford, 7.30pm at Taunton Town FC.
Surrey Junior Cup - Chessington KC 3-1 Smallfield, 7.30pm at Merstham FC.

Friday 10th May
Essex Senior League Challenge Cup Final – Bowers & Pitsea 1-9 Barkingside, 7.45pm at Rush Green, Romford (Grays Athletic FC).
Suffolk Senior Reserve Cup - AFC Sudbury 4-3 Kirkley & Pakefield, 7.45pm at Brantham Athletic FC.
Sussex County League John O'Hara Cup - Peacehaven & Telscombe 1-0 Littlehampton Town, 7.30pm at Sussex County FA, Lancing.

Saturday May 11.
Crewe & District F A. - Crewe F C 1-0 Sandbach United, 2pm at Cumberland Centre, Crewe.

Hastings Senior Cup - Westfield 0-2 Sidley United, 1.30pm at Parish Field, Westfield.
Kent League Challenge Cup - Erith & Belvedere 4-1 Corinthian, 3pm at Welling United FC.
Oxon Charity Cup Final - Bletchingdon 3-2 Eynsham Association, 2.30pm at Carterton FC.

Monday 13th May
Hinchingbrooke Cup - Royston Town v Yaxley (Abandoned - trophy shared) - 7.45pm at Huntingdon Town FC.

Tuesday 14th May

Leicestershire Challenge Cup - Coalville Town 2-1 Loughborough Dynamo, 7.45pm at Leicester City FC.
Norfolk Junior Cup - Catfield 4-1 Mundford, 7.30pm at Norwich City FC. Report
West Riding Senior Cup - FC Halifax Town 1-0 Guiseley (aet), 7.45pm at Bradford City FC. Report

Wednesday 15th May
Vernon Wentworth Cup - Clymping 1-4 Billingshurst, 7,45pm at Woodside Road, Worthing FC.

Thursday 16th May
Berkshire Trophy Senior Cup - Marlow Utd 2-0 South Reading, 7pm at Madejski Stadium, Reading FC.
Kent County League Reserves Division One Cup - Hollands & Blair 3-2 Tudor Sports, 7.30pm at Sevenoaks FC.
Norfolk Senior Cup - Norwich City (U/21) 2-0 Wroxham, 7.30 at Norwich City FC. Report

Friday 17th May
Somerset Senior Cup - Brislington 0-1 Wincanton Town, 7.30pm at Street FC.

Saturday 18th May
Sussex Senior Challange Cup - Brighton & Hove Albion 4-0 Bognor Regis Town, 3pm at Brighton & Hove Albion FC.
Capital Counties Feeder Leagues’ Trophy Final – Kent Athletic 0-1 Baldock Town (aet), 3pm at Herts. FA, Letchworth
.

Tuesday 21st May
Reading Senior Cup - Marlow United v Wokingham & Emmbrook, 7pm at The Madejski Stadium, Reading FC.

Friday 24th May
Gwent County Motors Cup - Panteg v Lliswerry, 7.30pm at Abergavenny Thursdays FC.




Up The Rebels!!!!


Indifferent
Junior Team Sub

May 22, 2013, 10:28 PM

Posts: 20
Location:
Team(s):

Post #31 of 42 (419488 views)
Shortcut
Re: [SparkyRebel] CUP FINALS 2012-13 [In reply to] Quote | Reply or Reply Privately

Please note, the final fixture in this post:

Gwent County League Cup Final

Lliswerry v Panteg

Kick off is 6:30, not 7:30 as per previous post

Penypound Stadium, Abergavenny

Enjoy what is probably the last game of our season in Wales!


mr creosote
Chelsea Transfer Target


May 24, 2013, 12:16 AM

Posts: 3996
Location: Suffolk/Essex/Cambs border - work it out!
Team(s): Grays Athletic, Haverhill Rovers

Post #32 of 42 (419464 views)
Shortcut
Re: [mr creosote] CUP FINALS 2012-13 [In reply to] Quote | Reply or Reply Privately

Monday 11th March
Lancashire Senior Trophy - AFC Fylde 2-0 Bacup Borough, 7.45pm at Bolton Wanderers FC. Att 725. Report

Wednesday 13th March

Bedfordshire Senior Trophy - Potton United 0-1 Bedford, 7.30pm at Biggleswade Town FC. Report
Cheshire League Division 2 Cup - Rudheath 1-3 Sandbach, 19.45 at Witton. Report

Tuesday 19th March
Surrey Premier Cup - Walton Casuals Reserves 2-1 Westfield, 7.30pm at Carshalton Athletic FC. Report

Wednesday 20th March
Middlesex Premier Cup - Feltham 3-0 Southall, 7.30pm at North Greenford United FC. Report

Wednesday 27th March
Manchester Premier Cup - Salford City 2-2 Mossley (aet, 2-4 pens), 7.30pm at Stockport County FC.
North Riding Challenge Cup - Thirsk Falcons AFC 2-2 West Pier (aet, 2-4 pens), 7.30pm at North Riding County FA, Stokesley.
N W Inter League. Cheshire L P-P Manchester L, 7.45pm at Chester FC. New date TBA.

Thursday 28th March
Sussex Womens Challenge Cup - Lewes Ladies 0-2 Brighton & Hove Albion Womens - 7.30pm at Culver Road, Lancing FC

Friday 29th March
Hertfordshire Junior Cup - Bengeo Trinity 3-2 Hemel Hempstead Rovers (aet), 3pm at Herts FA, Letchworth.
Sydenhams Wessex League Cup - Alresford Town 4-1 Brockenhurst, 3pm at Christchurch FC.
Sussex County League Division 2 Cup - Seaford 2-0 Littlehampton, 11am at Peacehaven & Telscombe FC.
Sussex County League Division 3 Cup - Hurstpierpoint 0-3 Haywards Heath Town, 4pm at Worthing United FC.

Saturday 30th March
Spalding Inter Services Cup - Holbeach United Reserves 6-0 Tydd St Mary, 6.30pm at Holbeach United FC.

Monday 1st April
Warrington Guardian Final - Greenalls P S O 2-1 Runcorn Albion, 11am at Warrington Town FC.
Cornwall Junior Cup - Illogan RBL reserves 1-2 St Austell reserves 2:00pm at Saltash United. Report
Cornwall Senior Cup - Helston Athletic 0-0 Bodmin Town (to follow Junior Cup)
Middlesex Senior Cup - Staines Town 2-0 Ashford Town (Middlesex), 7.30pm at Uxbridge FC. Report
Stockton Charity Cup - Stockton Reserves 2-3 Folly Lane Old Boys Reserves, 3pm at Stockton Town FC.

Wednesday 3rd April
Cheshire L D 1 - Eagle Sports 1-0 Rylands, 19.30 at Trafford FC.
Derbyshire Junior Cup North - Rowsley '86 Reserves 2-0 Dove Holes Reserves, 7.30pm at Matlock Town FC. Report
Essex Junior Trophy - North Weald 0-1 Old Barkabbeyans 'A', 7.45pm at Aveley FC. Report
Hertfordshire Senior Centenary Trophy - Broxbourne Borough 1-1 Baldock Town (aet, 3-5 pens), 7.45pm at Herts FA, Letchworth.
North Hants Senior Cup - Alresford 3-0 Whitchurch, at Andover New Street FC.

Thursday 4th April
Dorset Minor Cup - Lower Parkstone CFC 0-2 Broadstone FC Seniors, 7.45pm at Dorset FA HQ.

Saturday 6th April
Kent Intermediate Shield - Greenways 3-2 Milton & Fulford United, 6.30pm at Stiingbourne FC.

Tuesday 9th April
Dorset Senior Cup - Poole Town 4-1 Wimborne Town, 7.45pm at Dorset FA HQ.
Hertfordshire Senior Cup - Hemel Hempstead Town 2-0 Potters Bar Town, 7.45pm at Herts FA, Letchworth.
Isthmian League Cup - Concord Rangers 3-2 Dulwich Hamlet, 7.30pm at Maidstone United FC. Report
Lincolnshire Junior Cup - Gainsborough Town 0-4 Moulton Harrox, 7.45pm at Lincoln City FC.
Surrey Lower Junior Cup - AFC Bedfont Green Reserves 0-3 Astolat Athletic, 7.30pm at Ash United FC.
Sussex Junior Challenge Cup - Predators 4-1 Hollington United Reserves, 7.30pm at Culver Road, Lancing FC

Wednesday 10th April
Essex Premier Cup - Wadham Lodge 0-2 Gas Recreation, 7.45pm at Billericay Town FC. Report
Huntingdonshire Junior Cup - Hampton Sports 1-2 Eaton Socon Reserves, 7.30pm at Huntingdon Town FC.
Leicestershire Saturday Trophy - Birstall Royal British Legion 1-0 Loughborough Town.
Middlesex Junior Cup - Kensington Dragons 2-1 NPL Saturday, 7.30pm at Bedfont Sports FC. Report
North Cambs Junior Cup - Thorney 3-0 Doddington United, 7.30pm at March Town United FC.

Thursday 11th April
Derbyshire Divisional Cup North - Dove Holes 4-5 New Mills AFC Reserves, 7.30pm at Buxton FC. Report

Saturday 13th April
Birmingham Junior Cup - Athletic Sparkhill 4-1 Kings Heath Old Boys, 2pm at Birmingham County FA, Great Barr. Report

Sunday 14th April
Kent Senior Trophy - Tunbridge Wells 2-1 Lordswood, at Tonbridge Angels FC.

Monday 15th April
Derbyshire Junior Cup South - Ilkeston Rutland 3-2 Allenton United Reserves, 7.30pm at Heanor Town FC. Report
Essex Senior Cup - Grays Athletic 1-2 AFC Hornchurch, 7.45pm at Dagenham & Redbridge FC. Report

Tuesday 16th April
Bucks and Berks Senior Trophy - Aylesbury United v Windsor or Flackwell Heath, 7.45pm at Chesham United FC. Both Windsor and Flackwell Heath fielded ineligible players in their semi-final, so Aylesbury United were awarded the trophy.
Cornwall Senior Cup Replay - Helston Athletic 3-4 Bodmin Town (aet), 7.30pm at Truro City FC. Report
Hellenic League Floodlit Cup -Ardley United 2-0 Wantage Town, 7.45pmm at Carterton FC.
Sussex Intermediate Challenge Cup - Haywards Heath Town 2-1 Hassocks Reserves (aet), 7.30pm at Culver Road, Lancing FC

Wednesday 17th April
Bedfordshire Intermediate Cup - Barton Rovers Reserves 1-1 AFC Dunstable Reserves (aet, 4-1 pens), 7.30 at Stotfold FC.
Dorset Premier League Cup - Holt United 1-0 Portland United, 7.45pm at Weymouth FC.
Huntingdonshire Benevolent Cup - Ramsey Town 3-1 Eaton Socon (aet), 7.30pm at St Neots Town FC.
Kent Intermediate Cup - Tonbridge Angels Reserves 2-0 Hollands and Blair Reserves, 7.45pm at Faversham Town FC. Report
Lincolnshire Senior Trophy - Holbeach United 4-1 Bottesford Town, 7.45pm at Lincoln City FC.
Middlesex Junior Trophy - Barnet Municipal Officers 3-1 Kensington Dragons Reserves (aet), 7.30pm at Feltham FC. Report
Cheshire Senior Cup - Chester 2-1 Stalybridge Celtic, 7.45 pm at Witton Albion FC. Report

Thursday 18th April
Derbyshire Divisional Cup South - Swanwick Pentrich Road 0-1 Allenton United, 7.30pm at Mickeover Sports FC. Report

Friday 19th April
Suffolk Primary Cup - Cedars Park 1-3 Red Lodge, 7.45pm at Walsham-le-Willows FC.

Saturday 20th April
London Intermediate Cup - Metrogas 0-1 Interwood, 3pm at Corinthian Casuals FC.
London Junior Cup - House of Praise 1-0 U.K.F.F., 3pm at Barking FC.
Oxfordshire Junior Shield - Chipping Norton Town Swifts 2-1 West Witney (aet), 6.30pm at Kidlington FC.
Wiltshire Senior Cup - Melhsham Town 2-0 Downham (aet), 3pm at Chippenham Town FC.

Monday 22nd April
Anglian Combination Cyril Ballyn Cup - Bungay Town 1-2 Mulbarton Wanderers, 7.15pm at Watton United FC..
Cambridgeshire Invitation Cup - Cambridge City 0-3 Ely City, 7.30pm at Cambridge United FC.
Hampshire Senior Cup - AFC Bournemouth 2-3 Alresford Town, 7.30pm at AFC Bournemouth. Report

Tuesday 23rd April
Dorset Intermediate Cup - Gillingham Town (A) 1-2 Lyme Regis, 7.45pm at Dorchester Town FC.
Essex & Suffolk Border League Knock Out Cup - Gas Recreation 2-1 Tollesbury, 7.30pm at AFC Sudbury FC.
Liverpool Junior Cup - New Street 4-2 Richmond Raith Rovers Mags, 6.30pm at Liverpool County FA.
Worcestershire Senior Cup - Redditch United 0-0 Stourbridge (aet, 3-4 pens), 7.45 at Worcester City FC.

Wednesday 24th April
Cambridgeshire Junior Cup - Thorney 2-1 Witchford 96, 7.30pm at Histon FC.
Essex Junior Cup - AFC Cranham 3-1 Rayleigh Town Reserves, 7.30pm at Heybridge Swifts FC. Report
Hertfordshire Intermediate Cup - Bedmont Sports & Social 4-1 Kings Langley, 7.45pm at Herts FA, Letchworth.
Huntingdonshire Lower Junior Cup - Riverside Rovers Reserves 0-1 Eynesbury Rover 'A', 7.30pm at Somersham Town FC.
North Riding County Cup - Beads 1-3 University of York Amateur, 7.30 at North Riding County FA.
Surrey Intermediate Cup - Horsley 0-1 Merrow, 7.30pm at Corinthian Casual FC.

Thursday 25th April
Cambridgeshire Lower Junior Cup - Ely Crusaders 2-3 Elsworth Sports (aet), 7.30pm at Histon FC.
Dorset Senior Trophy - Sherborne Town Reserves 0-2 Poole Town Reserves, 7.45pm at Dorset FA HQ.
Gloucestershire Senior Trophy - Bristol Academy 1-1 Bristol Academy, (aet, 4-5 pens) 7.30 p.m. at Gloucestershire FA Headquarters, Oakland Park, Almondsbury.
Hertfordshire Charity Cup - St Albans City 3-2 Bishops Stortford (aet), 7.30pm at St Albans City FC. Report

Friday 26th April
Bedfordshire Junior Cup - Woburn Athletic 1-3 Bromham United, 7.30pm at Potton United FC.
Anglian Combination CS Morley Cup - Earsham 1-4 Waveney, 7.45pm at Bungay Town FC.
Wiltshire Junior Cup - Nalgo Wanders 2-2 Madames (aet, 9-10 pens), 2.30pm at Nalgo Sports Ground.

Monday 29th April
Kent League Division One Cup - Phoenix Sports 3-2 Herne Bay Reserves, 7.45pm at Corinthian FC.

Tuesday 30th April
Birmingham Senior Cup - Hednesford Town 4-1 Sutton Coldfield Town, 7.30pm at Walsall FC. Report
Cambridgeshire Cliff Bullen Cup - Over Sports 2-1 Great Shelford, 7.30pm at Histon FC.
Derbyshire Senior Cup - Matlock Town 1-2 Ilkeston, 7.30pm at Chesterfield FC. Report
Dorset Junior Cup - Bournemouth University Staff 1-0 Lytchett Red Triange, 7.45pm at Poole Town FC.
London Senior Cup - Kingstonian 1-2 Bromley, 7.30pm at Metropolitan Police FC.
North Riding Senior Cup - Pickering Town Community 3-0 Marske United, 7.30pm at North Riding County FA HQ, Stokesley. Report
Suffolk Junior Cup - Oulton Broad 2-2 Waveney (aet, 4-2 pens), 7.00pm at Ipswich Town FC.

Wednesday 1st May
Aldershot Senior Cup - Cove 3-0 Fleet Spurs, 7.45pm at Aldershot Town FC.
Basingstoke & District Senior cup - Hungerford Town 3-0 Fleet town, 7.45pm at Whitchurch FC.
Cambridgeshire Wiiliam Coad Intermediate Cup - Cambridge City Reserves 2-2 Gamlingay United (aet, 2-4 pens), 7.30pm at Histon FC.

Crewe & District / East Cheshire Inter League Cup Final - F C Flyers 3-1 Winnington Avenue, 7pm at Congleton Town.
Hellenic League Reserves Challenge Cup - Binfield reserves 0-1 Cheltenham Town 'Dev', 7.45pm at Milton United FC.
Kent Senior Cup - Tonbridge Angels 1-7 Charlton Athletic, 7.45pm at Tonbridge Angels FC. Report

Oxfordshire Senior Cup - Oxford United 4-2 Oxford City, 7.45pm at Oxford United FC.
Walsall Senior Cup - Walsall 1-2 Stafford Rangers, 7.45pm at Walsall FC.

Thursday 2nd May
Faringdon Thursday Memorial Cup - Saxton Rovers 2-1 Clanfield 85, 6.30pm at Faringdon Town FC.
Gloucestershire Senior Cup - Mangotsfield United 4-0 Cinderford Town, 7.30pm at Mangotsfield United FC.

Friday 3rd May
Hellenic League Supplimentary Challenge Cup - Headington Amateurs 1-0 Slimbridge, 7.45pm at Abongdon Town FC.
Huntingdonshire Senior Cup - Huntingdon Town 0-0 St Neots Town (aet, 2-4 pens), 7.30pm at Yaxley FC.
West Riding County Challenge Cup - Rimington 2-1 Bay Athletic, 7.30 pm at Leeds United FC.

Saturday 4th May

Brighton Charity Cup - Worthing 1-2 Horsham, 3pm at Woodside Road, Worthing FC.
Gwent Amateur Cup -
Cwmffrwdoer Sports FC 0-2 Lliswerry FC, 2.30pm at Aberbargoed Buds FC.
Hampshire Junior A Cup - AFC Burton 0-3 Solent Saints, 11am at Tadley Calleva FC.
Hampshire Junior B Cup - Newport (IOW) 'A' 0-1 Bishops Waltham Dynamos SC, 3pm at Tadley Calleva FC.
Berks and Bucks Intermediate Cup Final - Aston Clinton 2-3 Pitstone and Ivinghoe, 3pm at Binfield FC.


Sunday 5th May
Sussex Sunday Challenge Trophy - FC Boca Seniors 2-5 AFC Shoreham - 2pm at Culver Road, Lancing FC

Monday 6th May
Berks and Bucks Senior Cup - Beaconsfield SYCOB 2-0 Chesham United, 3pm at Chesham United FC.
Combined Counties Division One Cup - AFC Croydoon Athletic 5-0 Staines Lammas, 3pm at Windsor FC.

East Berkshire League Cup - Alpha Arms Academicals 1-2 Chalvey WMC Sports, 6.30pm at Burnham United FC.
Hellenic League Challenge Cup - Cheltenham Saracens 1-2 Oxford City Nomads, 3pm at Ardley United FC.
Perry Street Coronation Cup Final - Lyme Regis 3-4 Crewkerne, 11am at Millwey Rise FC, Axminster.
Red Insure (Eastern Counties League) Cup - Stanway Rovers 1-2 Wisbech Town, 3pm at Diss Town FC. Report

Tuesday 7th May
Anglian Combination Mummery Cup - Acle United 4-2 Spixworth, 7.15pm at Wroxham FC.
Gwent Senior Cup - Caldicot Town 1-0 Monmouth Town, 7.30pm at Goytre FC.
Hampshire Intermediate Cup - Netley Central Sports 1-2 Colden Common, 7.45pm at AFC Totton FC.
Liverpool Challenge Cup - Old Xaverians 0-1 South Sefton Borough, 6.30pm at Liverpool County FA.
Somerset Premier Cup - Paulton Rovers 3-1 Bridgwater Town, 7.30pm at Clevedon Town FC.
Sussex RUR Cup - Broadbridge Heath 0-1 East Preston, 7.30pm at Sussex FA, Lancing.

Wednesday 8th May
Bedfordshire Senior Cup - AFC Dunstable 0-3 Biggleswade Town, 7.45pm at Luton Town FC. Report
Huntingdonshire Scott Gatty Intermediate Cup - Eaton Socon 4-3 Riverside, 7.30pm at Godmanchester Rovers FC.
Leicestershire Senior Cup - Aylestone Park 3-1 Ashby Ivanhoe - 7pm at Leicestershire FA HQ, Whetstone.
Middlesex Intermediate Cup - Chiswick 0-1 Indian Gymkhana, 7.30pm at Rayners Lane FC.
Oxfordshire Intermediate Cup - North Leigh Reserves v Berindfield, 7.45pm at North Leigh FC.
Somerset Junior Cup - Locomotives 4-1 Meadow Rangers, 7.30pm at Cheddar Town FC.
Suffolk Senior Cup - Whitton United 1-1 Ipswich Wanderers (aet, 2-3 pens), 7.00pm at Ipswich Town FC.
Surrey Senior Cup - Godalming Town 1-0 Sutton United, 7.45pm at Sutton United FC. Report

Thursday 9th May
Middlesex Charity Cup - Uxbridge 5-2 Brentford, 7.30pm at Uxbridge FC. Report
Russell Cotes Cup - Gosport Borough 2-1 Lymington Town, 7.45pm at Gosport Borough FC.
Somerset Intermediate Cup - Middlezoy Rovers Reserves 2-1 Pensford, 7.30pm at Taunton Town FC.
Surrey Junior Cup - Chessington KC 3-1 Smallfield, 7.30pm at Merstham FC.

Friday 10th May
Essex Senior League Challenge Cup Final – Bowers & Pitsea 1-9 Barkingside, 7.45pm at Rush Green, Romford (Grays Athletic FC).
Suffolk Senior Reserve Cup - AFC Sudbury 4-3 Kirkley & Pakefield, 7.45pm at Brantham Athletic FC.
Sussex County League John O'Hara Cup - Peacehaven & Telscombe 1-0 Littlehampton Town, 7.30pm at Sussex County FA, Lancing.

Saturday May 11.
Crewe & District F A. - Crewe F C 1-0 Sandbach United, 2pm at Cumberland Centre, Crewe.

Hastings Senior Cup - Westfield 0-2 Sidley United, 1.30pm at Parish Field, Westfield.
Kent League Challenge Cup - Erith & Belvedere 4-1 Corinthian, 3pm at Welling United FC.
Oxon Charity Cup Final - Bletchingdon 3-2 Eynsham Association, 2.30pm at Carterton FC.

Monday 13th May
Hinchingbrooke Cup - Royston Town v Yaxley (Abandoned - trophy shared) - 7.45pm at Huntingdon Town FC.

Tuesday 14th May

Leicestershire Challenge Cup - Coalville Town 2-1 Loughborough Dynamo, 7.45pm at Leicester City FC.
Norfolk Junior Cup - Catfield 4-1 Mundford, 7.30pm at Norwich City FC. Report
West Riding Senior Cup - FC Halifax Town 1-0 Guiseley (aet), 7.45pm at Bradford City FC. Report

Wednesday 15th May
Vernon Wentworth Cup - Clymping 1-4 Billingshurst, 7,45pm at Woodside Road, Worthing FC.

Thursday 16th May
Berkshire Trophy Senior Cup - Marlow Utd 2-0 South Reading, 7pm at Madejski Stadium, Reading FC.
Kent County League Reserves Division One Cup - Hollands & Blair 3-2 Tudor Sports, 7.30pm at Sevenoaks FC.
Norfolk Senior Cup - Norwich City (U/21) 2-0 Wroxham, 7.30 at Norwich City FC. Report

Friday 17th May
Somerset Senior Cup - Brislington 0-1 Wincanton Town, 7.30pm at Street FC.

Saturday 18th May
Sussex Senior Challange Cup - Brighton & Hove Albion 4-0 Bognor Regis Town, 3pm at Brighton & Hove Albion FC.
Capital Counties Feeder Leagues’ Trophy Final – Kent Athletic 0-1 Baldock Town (aet), 3pm at Herts. FA, Letchworth.

Tuesday 21st May
Reading Senior Cup - Marlow United 1-2 Wokingham & Emmbrook, 7pm at The Madejski Stadium, Reading FC.
Wycombe Senior Cup - Chesham United 5-0 Chinnor, 7.45pm at Wycombe Wanderers FC.

Friday 24th May
Gwent County Motors Cup - Panteg v Lliswerry, 6.30pm at Abergavenny Thursdays FC.



(This post was edited by mr creosote on May 24, 2013, 12:17 AM)


mr creosote
Chelsea Transfer Target


May 30, 2013, 1:39 PM

Posts: 3996
Location: Suffolk/Essex/Cambs border - work it out!
Team(s): Grays Athletic, Haverhill Rovers

Post #33 of 42 (419305 views)
Shortcut
Re: [mr creosote] CUP FINALS 2012-13 [In reply to] Quote | Reply or Reply Privately

Monday 11th March
Lancashire Senior Trophy - AFC Fylde 2-0 Bacup Borough, 7.45pm at Bolton Wanderers FC. Att 725. Report

Wednesday 13th March

Bedfordshire Senior Trophy - Potton United 0-1 Bedford, 7.30pm at Biggleswade Town FC. Report
Cheshire League Division 2 Cup - Rudheath 1-3 Sandbach, 19.45 at Witton. Report

Tuesday 19th March
Surrey Premier Cup - Walton Casuals Reserves 2-1 Westfield, 7.30pm at Carshalton Athletic FC. Report

Wednesday 20th March
Middlesex Premier Cup - Feltham 3-0 Southall, 7.30pm at North Greenford United FC. Report

Wednesday 27th March
Manchester Premier Cup - Salford City 2-2 Mossley (aet, 2-4 pens), 7.30pm at Stockport County FC.
North Riding Challenge Cup - Thirsk Falcons AFC 2-2 West Pier (aet, 2-4 pens), 7.30pm at North Riding County FA, Stokesley.
N W Inter League. Cheshire L P-P Manchester L, 7.45pm at Chester FC. New date TBA.

Thursday 28th March
Sussex Womens Challenge Cup - Lewes Ladies 0-2 Brighton & Hove Albion Womens - 7.30pm at Culver Road, Lancing FC

Friday 29th March
Hertfordshire Junior Cup - Bengeo Trinity 3-2 Hemel Hempstead Rovers (aet), 3pm at Herts FA, Letchworth.
Sydenhams Wessex League Cup - Alresford Town 4-1 Brockenhurst, 3pm at Christchurch FC.
Sussex County League Division 2 Cup - Seaford 2-0 Littlehampton, 11am at Peacehaven & Telscombe FC.
Sussex County League Division 3 Cup - Hurstpierpoint 0-3 Haywards Heath Town, 4pm at Worthing United FC.

Saturday 30th March
Spalding Inter Services Cup - Holbeach United Reserves 6-0 Tydd St Mary, 6.30pm at Holbeach United FC.

Monday 1st April
Warrington Guardian Final - Greenalls P S O 2-1 Runcorn Albion, 11am at Warrington Town FC.
Cornwall Junior Cup - Illogan RBL reserves 1-2 St Austell reserves 2:00pm at Saltash United. Report
Cornwall Senior Cup - Helston Athletic 0-0 Bodmin Town (to follow Junior Cup)
Middlesex Senior Cup - Staines Town 2-0 Ashford Town (Middlesex), 7.30pm at Uxbridge FC. Report
Stockton Charity Cup - Stockton Reserves 2-3 Folly Lane Old Boys Reserves, 3pm at Stockton Town FC.

Wednesday 3rd April
Cheshire L D 1 - Eagle Sports 1-0 Rylands, 19.30 at Trafford FC.
Derbyshire Junior Cup North - Rowsley '86 Reserves 2-0 Dove Holes Reserves, 7.30pm at Matlock Town FC. Report
Essex Junior Trophy - North Weald 0-1 Old Barkabbeyans 'A', 7.45pm at Aveley FC. Report
Hertfordshire Senior Centenary Trophy - Broxbourne Borough 1-1 Baldock Town (aet, 3-5 pens), 7.45pm at Herts FA, Letchworth.
North Hants Senior Cup - Alresford 3-0 Whitchurch, at Andover New Street FC.

Thursday 4th April
Dorset Minor Cup - Lower Parkstone CFC 0-2 Broadstone FC Seniors, 7.45pm at Dorset FA HQ.

Saturday 6th April
Kent Intermediate Shield - Greenways 3-2 Milton & Fulford United, 6.30pm at Stiingbourne FC.

Tuesday 9th April
Dorset Senior Cup - Poole Town 4-1 Wimborne Town, 7.45pm at Dorset FA HQ.
Hertfordshire Senior Cup - Hemel Hempstead Town 2-0 Potters Bar Town, 7.45pm at Herts FA, Letchworth.
Isthmian League Cup - Concord Rangers 3-2 Dulwich Hamlet, 7.30pm at Maidstone United FC. Report
Lincolnshire Junior Cup - Gainsborough Town 0-4 Moulton Harrox, 7.45pm at Lincoln City FC.
Surrey Lower Junior Cup - AFC Bedfont Green Reserves 0-3 Astolat Athletic, 7.30pm at Ash United FC.
Sussex Junior Challenge Cup - Predators 4-1 Hollington United Reserves, 7.30pm at Culver Road, Lancing FC

Wednesday 10th April
Essex Premier Cup - Wadham Lodge 0-2 Gas Recreation, 7.45pm at Billericay Town FC. Report
Huntingdonshire Junior Cup - Hampton Sports 1-2 Eaton Socon Reserves, 7.30pm at Huntingdon Town FC.
Leicestershire Saturday Trophy - Birstall Royal British Legion 1-0 Loughborough Town.
Middlesex Junior Cup - Kensington Dragons 2-1 NPL Saturday, 7.30pm at Bedfont Sports FC. Report
North Cambs Junior Cup - Thorney 3-0 Doddington United, 7.30pm at March Town United FC.

Thursday 11th April
Derbyshire Divisional Cup North - Dove Holes 4-5 New Mills AFC Reserves, 7.30pm at Buxton FC. Report

Saturday 13th April
Birmingham Junior Cup - Athletic Sparkhill 4-1 Kings Heath Old Boys, 2pm at Birmingham County FA, Great Barr. Report

Sunday 14th April
Kent Senior Trophy - Tunbridge Wells 2-1 Lordswood, at Tonbridge Angels FC.

Monday 15th April
Derbyshire Junior Cup South - Ilkeston Rutland 3-2 Allenton United Reserves, 7.30pm at Heanor Town FC. Report
Essex Senior Cup - Grays Athletic 1-2 AFC Hornchurch, 7.45pm at Dagenham & Redbridge FC. Report

Tuesday 16th April
Bucks and Berks Senior Trophy - Aylesbury United v Windsor or Flackwell Heath, 7.45pm at Chesham United FC. Both Windsor and Flackwell Heath fielded ineligible players in their semi-final, so Aylesbury United were awarded the trophy.
Cornwall Senior Cup Replay - Helston Athletic 3-4 Bodmin Town (aet), 7.30pm at Truro City FC. Report
Hellenic League Floodlit Cup -Ardley United 2-0 Wantage Town, 7.45pmm at Carterton FC.
Sussex Intermediate Challenge Cup - Haywards Heath Town 2-1 Hassocks Reserves (aet), 7.30pm at Culver Road, Lancing FC

Wednesday 17th April
Bedfordshire Intermediate Cup - Barton Rovers Reserves 1-1 AFC Dunstable Reserves (aet, 4-1 pens), 7.30 at Stotfold FC.
Dorset Premier League Cup - Holt United 1-0 Portland United, 7.45pm at Weymouth FC.
Huntingdonshire Benevolent Cup - Ramsey Town 3-1 Eaton Socon (aet), 7.30pm at St Neots Town FC.
Kent Intermediate Cup - Tonbridge Angels Reserves 2-0 Hollands and Blair Reserves, 7.45pm at Faversham Town FC. Report
Lincolnshire Senior Trophy - Holbeach United 4-1 Bottesford Town, 7.45pm at Lincoln City FC.
Middlesex Junior Trophy - Barnet Municipal Officers 3-1 Kensington Dragons Reserves (aet), 7.30pm at Feltham FC. Report
Cheshire Senior Cup - Chester 2-1 Stalybridge Celtic, 7.45 pm at Witton Albion FC. Report

Thursday 18th April
Derbyshire Divisional Cup South - Swanwick Pentrich Road 0-1 Allenton United, 7.30pm at Mickeover Sports FC. Report

Friday 19th April
Suffolk Primary Cup - Cedars Park 1-3 Red Lodge, 7.45pm at Walsham-le-Willows FC.

Saturday 20th April
London Intermediate Cup - Metrogas 0-1 Interwood, 3pm at Corinthian Casuals FC.
London Junior Cup - House of Praise 1-0 U.K.F.F., 3pm at Barking FC.
Oxfordshire Junior Shield - Chipping Norton Town Swifts 2-1 West Witney (aet), 6.30pm at Kidlington FC.
Wiltshire Senior Cup - Melhsham Town 2-0 Downham (aet), 3pm at Chippenham Town FC.

Monday 22nd April
Anglian Combination Cyril Ballyn Cup - Bungay Town 1-2 Mulbarton Wanderers, 7.15pm at Watton United FC..
Cambridgeshire Invitation Cup - Cambridge City 0-3 Ely City, 7.30pm at Cambridge United FC.
Hampshire Senior Cup - AFC Bournemouth 2-3 Alresford Town, 7.30pm at AFC Bournemouth. Report

Tuesday 23rd April
Dorset Intermediate Cup - Gillingham Town (A) 1-2 Lyme Regis, 7.45pm at Dorchester Town FC.
Essex & Suffolk Border League Knock Out Cup - Gas Recreation 2-1 Tollesbury, 7.30pm at AFC Sudbury FC.
Liverpool Junior Cup - New Street 4-2 Richmond Raith Rovers Mags, 6.30pm at Liverpool County FA.
Worcestershire Senior Cup - Redditch United 0-0 Stourbridge (aet, 3-4 pens), 7.45 at Worcester City FC.

Wednesday 24th April
Cambridgeshire Junior Cup - Thorney 2-1 Witchford 96, 7.30pm at Histon FC.
Essex Junior Cup - AFC Cranham 3-1 Rayleigh Town Reserves, 7.30pm at Heybridge Swifts FC. Report
Hertfordshire Intermediate Cup - Bedmont Sports & Social 4-1 Kings Langley, 7.45pm at Herts FA, Letchworth.
Huntingdonshire Lower Junior Cup - Riverside Rovers Reserves 0-1 Eynesbury Rover 'A', 7.30pm at Somersham Town FC.
North Riding County Cup - Beads 1-3 University of York Amateur, 7.30 at North Riding County FA.
Surrey Intermediate Cup - Horsley 0-1 Merrow, 7.30pm at Corinthian Casual FC.

Thursday 25th April
Cambridgeshire Lower Junior Cup - Ely Crusaders 2-3 Elsworth Sports (aet), 7.30pm at Histon FC.
Dorset Senior Trophy - Sherborne Town Reserves 0-2 Poole Town Reserves, 7.45pm at Dorset FA HQ.
Gloucestershire Senior Trophy - Bristol Academy 1-1 Bristol Academy, (aet, 4-5 pens) 7.30 p.m. at Gloucestershire FA Headquarters, Oakland Park, Almondsbury.
Hertfordshire Charity Cup - St Albans City 3-2 Bishops Stortford (aet), 7.30pm at St Albans City FC. Report

Friday 26th April
Bedfordshire Junior Cup - Woburn Athletic 1-3 Bromham United, 7.30pm at Potton United FC.
Anglian Combination CS Morley Cup - Earsham 1-4 Waveney, 7.45pm at Bungay Town FC.
Wiltshire Junior Cup - Nalgo Wanders 2-2 Madames (aet, 9-10 pens), 2.30pm at Nalgo Sports Ground.

Monday 29th April
Kent League Division One Cup - Phoenix Sports 3-2 Herne Bay Reserves, 7.45pm at Corinthian FC.

Tuesday 30th April
Birmingham Senior Cup - Hednesford Town 4-1 Sutton Coldfield Town, 7.30pm at Walsall FC. Report
Cambridgeshire Cliff Bullen Cup - Over Sports 2-1 Great Shelford, 7.30pm at Histon FC.
Derbyshire Senior Cup - Matlock Town 1-2 Ilkeston, 7.30pm at Chesterfield FC. Report
Dorset Junior Cup - Bournemouth University Staff 1-0 Lytchett Red Triange, 7.45pm at Poole Town FC.
London Senior Cup - Kingstonian 1-2 Bromley, 7.30pm at Metropolitan Police FC.
North Riding Senior Cup - Pickering Town Community 3-0 Marske United, 7.30pm at North Riding County FA HQ, Stokesley. Report
Suffolk Junior Cup - Oulton Broad 2-2 Waveney (aet, 4-2 pens), 7.00pm at Ipswich Town FC.

Wednesday 1st May
Aldershot Senior Cup - Cove 3-0 Fleet Spurs, 7.45pm at Aldershot Town FC.
Basingstoke & District Senior cup - Hungerford Town 3-0 Fleet town, 7.45pm at Whitchurch FC.
Cambridgeshire Wiiliam Coad Intermediate Cup - Cambridge City Reserves 2-2 Gamlingay United (aet, 2-4 pens), 7.30pm at Histon FC.

Crewe & District / East Cheshire Inter League Cup Final - F C Flyers 3-1 Winnington Avenue, 7pm at Congleton Town.
Hellenic League Reserves Challenge Cup - Binfield reserves 0-1 Cheltenham Town 'Dev', 7.45pm at Milton United FC.
Kent Senior Cup - Tonbridge Angels 1-7 Charlton Athletic, 7.45pm at Tonbridge Angels FC. Report

Oxfordshire Senior Cup - Oxford United 4-2 Oxford City, 7.45pm at Oxford United FC.
Walsall Senior Cup - Walsall 1-2 Stafford Rangers, 7.45pm at Walsall FC.

Thursday 2nd May
Faringdon Thursday Memorial Cup - Saxton Rovers 2-1 Clanfield 85, 6.30pm at Faringdon Town FC.
Gloucestershire Senior Cup - Mangotsfield United 4-0 Cinderford Town, 7.30pm at Mangotsfield United FC.

Friday 3rd May
Hellenic League Supplimentary Challenge Cup - Headington Amateurs 1-0 Slimbridge, 7.45pm at Abongdon Town FC.
Huntingdonshire Senior Cup - Huntingdon Town 0-0 St Neots Town (aet, 2-4 pens), 7.30pm at Yaxley FC.
West Riding County Challenge Cup - Rimington 2-1 Bay Athletic, 7.30 pm at Leeds United FC.

Saturday 4th May

Brighton Charity Cup - Worthing 1-2 Horsham, 3pm at Woodside Road, Worthing FC.
Gwent Amateur Cup -
Cwmffrwdoer Sports FC 0-2 Lliswerry FC, 2.30pm at Aberbargoed Buds FC.
Hampshire Junior A Cup - AFC Burton 0-3 Solent Saints, 11am at Tadley Calleva FC.
Hampshire Junior B Cup - Newport (IOW) 'A' 0-1 Bishops Waltham Dynamos SC, 3pm at Tadley Calleva FC.
Berks and Bucks Intermediate Cup Final - Aston Clinton 2-3 Pitstone and Ivinghoe, 3pm at Binfield FC.


Sunday 5th May
Sussex Sunday Challenge Trophy - FC Boca Seniors 2-5 AFC Shoreham - 2pm at Culver Road, Lancing FC

Monday 6th May
Berks and Bucks Senior Cup - Beaconsfield SYCOB 2-0 Chesham United, 3pm at Chesham United FC.
Combined Counties Division One Cup - AFC Croydoon Athletic 5-0 Staines Lammas, 3pm at Windsor FC.

East Berkshire League Cup - Alpha Arms Academicals 1-2 Chalvey WMC Sports, 6.30pm at Burnham United FC.
Hellenic League Challenge Cup - Cheltenham Saracens 1-2 Oxford City Nomads, 3pm at Ardley United FC.
Perry Street Coronation Cup Final - Lyme Regis 3-4 Crewkerne, 11am at Millwey Rise FC, Axminster.
Red Insure (Eastern Counties League) Cup - Stanway Rovers 1-2 Wisbech Town, 3pm at Diss Town FC. Report

Tuesday 7th May
Anglian Combination Mummery Cup - Acle United 4-2 Spixworth, 7.15pm at Wroxham FC.
Gwent Senior Cup - Caldicot Town 1-0 Monmouth Town, 7.30pm at Goytre FC.
Hampshire Intermediate Cup - Netley Central Sports 1-2 Colden Common, 7.45pm at AFC Totton FC.
Liverpool Challenge Cup - Old Xaverians 0-1 South Sefton Borough, 6.30pm at Liverpool County FA.
Somerset Premier Cup - Paulton Rovers 3-1 Bridgwater Town, 7.30pm at Clevedon Town FC.
Sussex RUR Cup - Broadbridge Heath 0-1 East Preston, 7.30pm at Sussex FA, Lancing.

Wednesday 8th May
Bedfordshire Senior Cup - AFC Dunstable 0-3 Biggleswade Town, 7.45pm at Luton Town FC. Report
Huntingdonshire Scott Gatty Intermediate Cup - Eaton Socon 4-3 Riverside, 7.30pm at Godmanchester Rovers FC.
Leicestershire Senior Cup - Aylestone Park 3-1 Ashby Ivanhoe - 7pm at Leicestershire FA HQ, Whetstone.
Middlesex Intermediate Cup - Chiswick 0-1 Indian Gymkhana, 7.30pm at Rayners Lane FC.
Oxfordshire Intermediate Cup - North Leigh Reserves v Berindfield, 7.45pm at North Leigh FC.
Somerset Junior Cup - Locomotives 4-1 Meadow Rangers, 7.30pm at Cheddar Town FC.
Suffolk Senior Cup - Whitton United 1-1 Ipswich Wanderers (aet, 2-3 pens), 7.00pm at Ipswich Town FC.
Surrey Senior Cup - Godalming Town 1-0 Sutton United, 7.45pm at Sutton United FC. Report

Thursday 9th May
Middlesex Charity Cup - Uxbridge 5-2 Brentford, 7.30pm at Uxbridge FC. Report
Russell Cotes Cup - Gosport Borough 2-1 Lymington Town, 7.45pm at Gosport Borough FC.
Somerset Intermediate Cup - Middlezoy Rovers Reserves 2-1 Pensford, 7.30pm at Taunton Town FC.
Surrey Junior Cup - Chessington KC 3-1 Smallfield, 7.30pm at Merstham FC.

Friday 10th May
Essex Senior League Challenge Cup – Bowers & Pitsea 1-9 Barkingside, 7.45pm at Rush Green, Romford (Grays Athletic FC).
Southern Combination Cup - Molesey 1-1 Spelthorne Sports (aet, 5-4 pens), 7.45pm at Molesey FC.
Suffolk Senior Reserve Cup - AFC Sudbury 4-3 Kirkley & Pakefield, 7.45pm at Brantham Athletic FC.
Sussex County League John O'Hara Cup - Peacehaven & Telscombe 1-0 Littlehampton Town, 7.30pm at Sussex County FA, Lancing.

Saturday May 11.
Crewe & District F A. - Crewe F C 1-0 Sandbach United, 2pm at Cumberland Centre, Crewe.

Hastings Senior Cup - Westfield 0-2 Sidley United, 1.30pm at Parish Field, Westfield.
Kent League Challenge Cup - Erith & Belvedere 4-1 Corinthian, 3pm at Welling United FC.
Oxon Charity Cup Final - Bletchingdon 3-2 Eynsham Association, 2.30pm at Carterton FC.

Monday 13th May
Hinchingbrooke Cup - Royston Town v Yaxley (Abandoned - trophy shared) - 7.45pm at Huntingdon Town FC.

Tuesday 14th May

Leicestershire Challenge Cup - Coalville Town 2-1 Loughborough Dynamo, 7.45pm at Leicester City FC.
Norfolk Junior Cup - Catfield 4-1 Mundford, 7.30pm at Norwich City FC. Report
West Riding Senior Cup - FC Halifax Town 1-0 Guiseley (aet), 7.45pm at Bradford City FC. Report

Wednesday 15th May
Vernon Wentworth Cup - Clymping 1-4 Billingshurst, 7,45pm at Woodside Road, Worthing FC.

Thursday 16th May
Berkshire Trophy Senior Cup - Marlow Utd 2-0 South Reading, 7pm at Madejski Stadium, Reading FC.
Kent County League Reserves Division One Cup - Hollands & Blair 3-2 Tudor Sports, 7.30pm at Sevenoaks FC.
Norfolk Senior Cup - Norwich City (U/21) 2-0 Wroxham, 7.30 at Norwich City FC. Report

Friday 17th May
Somerset Senior Cup - Brislington 0-1 Wincanton Town, 7.30pm at Street FC.

Saturday 18th May
Sussex Senior Challange Cup - Brighton & Hove Albion 4-0 Bognor Regis Town, 3pm at Brighton & Hove Albion FC.
Capital Counties Feeder Leagues’ Trophy Final – Kent Athletic 0-1 Baldock Town (aet), 3pm at Herts. FA, Letchworth.

Tuesday 21st May
Reading Senior Cup - Marlow United 1-2 Wokingham & Emmbrook, 7pm at The Madejski Stadium, Reading FC.
Wycombe Senior Cup - Chesham United 5-0 Chinnor, 7.45pm at Wycombe Wanderers FC.

Friday 24th May
Gwent County Motors Cup - Panteg 3-0 Lliswerry, 6.30pm at Abergavenny Thursdays FC.



MarkInGorleston
First Team Star

May 30, 2013, 2:15 PM

Posts: 2455
Location:
Team(s):

Post #34 of 42 (419302 views)
Shortcut
Re: [mr creosote] CUP FINALS 2012-13 [In reply to] Quote | Reply or Reply Privately


In Reply To
Monday 11th March
Lancashire Senior Trophy - AFC Fylde 2-0 Bacup Borough, 7.45pm at Bolton Wanderers FC. Att 725. Report

Wednesday 13th March

Bedfordshire Senior Trophy - Potton United 0-1 Bedford, 7.30pm at Biggleswade Town FC. Report
Cheshire League Division 2 Cup - Rudheath 1-3 Sandbach, 19.45 at Witton. Report

Tuesday 19th March
Surrey Premier Cup - Walton Casuals Reserves 2-1 Westfield, 7.30pm at Carshalton Athletic FC. Report

Wednesday 20th March
Middlesex Premier Cup - Feltham 3-0 Southall, 7.30pm at North Greenford United FC. Report

Wednesday 27th March
Manchester Premier Cup - Salford City 2-2 Mossley (aet, 2-4 pens), 7.30pm at Stockport County FC.
North Riding Challenge Cup - Thirsk Falcons AFC 2-2 West Pier (aet, 2-4 pens), 7.30pm at North Riding County FA, Stokesley.
N W Inter League. Cheshire L P-P Manchester L, 7.45pm at Chester FC. New date TBA.

Thursday 28th March
Sussex Womens Challenge Cup - Lewes Ladies 0-2 Brighton & Hove Albion Womens - 7.30pm at Culver Road, Lancing FC

Friday 29th March
Hertfordshire Junior Cup - Bengeo Trinity 3-2 Hemel Hempstead Rovers (aet), 3pm at Herts FA, Letchworth.
Sydenhams Wessex League Cup - Alresford Town 4-1 Brockenhurst, 3pm at Christchurch FC.
Sussex County League Division 2 Cup - Seaford 2-0 Littlehampton, 11am at Peacehaven & Telscombe FC.
Sussex County League Division 3 Cup - Hurstpierpoint 0-3 Haywards Heath Town, 4pm at Worthing United FC.

Saturday 30th March
Spalding Inter Services Cup - Holbeach United Reserves 6-0 Tydd St Mary, 6.30pm at Holbeach United FC.

Monday 1st April
Warrington Guardian Final - Greenalls P S O 2-1 Runcorn Albion, 11am at Warrington Town FC.
Cornwall Junior Cup - Illogan RBL reserves 1-2 St Austell reserves 2:00pm at Saltash United. Report
Cornwall Senior Cup - Helston Athletic 0-0 Bodmin Town (to follow Junior Cup)
Middlesex Senior Cup - Staines Town 2-0 Ashford Town (Middlesex), 7.30pm at Uxbridge FC. Report
Stockton Charity Cup - Stockton Reserves 2-3 Folly Lane Old Boys Reserves, 3pm at Stockton Town FC.

Wednesday 3rd April
Cheshire L D 1 - Eagle Sports 1-0 Rylands, 19.30 at Trafford FC.
Derbyshire Junior Cup North - Rowsley '86 Reserves 2-0 Dove Holes Reserves, 7.30pm at Matlock Town FC. Report
Essex Junior Trophy - North Weald 0-1 Old Barkabbeyans 'A', 7.45pm at Aveley FC. Report
Hertfordshire Senior Centenary Trophy - Broxbourne Borough 1-1 Baldock Town (aet, 3-5 pens), 7.45pm at Herts FA, Letchworth.
North Hants Senior Cup - Alresford 3-0 Whitchurch, at Andover New Street FC.

Thursday 4th April
Dorset Minor Cup - Lower Parkstone CFC 0-2 Broadstone FC Seniors, 7.45pm at Dorset FA HQ.

Saturday 6th April
Kent Intermediate Shield - Greenways 3-2 Milton & Fulford United, 6.30pm at Stiingbourne FC.

Tuesday 9th April
Dorset Senior Cup - Poole Town 4-1 Wimborne Town, 7.45pm at Dorset FA HQ.
Hertfordshire Senior Cup - Hemel Hempstead Town 2-0 Potters Bar Town, 7.45pm at Herts FA, Letchworth.
Isthmian League Cup - Concord Rangers 3-2 Dulwich Hamlet, 7.30pm at Maidstone United FC. Report
Lincolnshire Junior Cup - Gainsborough Town 0-4 Moulton Harrox, 7.45pm at Lincoln City FC.
Surrey Lower Junior Cup - AFC Bedfont Green Reserves 0-3 Astolat Athletic, 7.30pm at Ash United FC.
Sussex Junior Challenge Cup - Predators 4-1 Hollington United Reserves, 7.30pm at Culver Road, Lancing FC

Wednesday 10th April
Essex Premier Cup - Wadham Lodge 0-2 Gas Recreation, 7.45pm at Billericay Town FC. Report
Huntingdonshire Junior Cup - Hampton Sports 1-2 Eaton Socon Reserves, 7.30pm at Huntingdon Town FC.
Leicestershire Saturday Trophy - Birstall Royal British Legion 1-0 Loughborough Town.
Middlesex Junior Cup - Kensington Dragons 2-1 NPL Saturday, 7.30pm at Bedfont Sports FC. Report
North Cambs Junior Cup - Thorney 3-0 Doddington United, 7.30pm at March Town United FC.

Thursday 11th April
Derbyshire Divisional Cup North - Dove Holes 4-5 New Mills AFC Reserves, 7.30pm at Buxton FC. Report

Saturday 13th April
Birmingham Junior Cup - Athletic Sparkhill 4-1 Kings Heath Old Boys, 2pm at Birmingham County FA, Great Barr. Report

Sunday 14th April
Kent Senior Trophy - Tunbridge Wells 2-1 Lordswood, at Tonbridge Angels FC.

Monday 15th April
Derbyshire Junior Cup South - Ilkeston Rutland 3-2 Allenton United Reserves, 7.30pm at Heanor Town FC. Report
Essex Senior Cup - Grays Athletic 1-2 AFC Hornchurch, 7.45pm at Dagenham & Redbridge FC. Report

Tuesday 16th April
Bucks and Berks Senior Trophy - Aylesbury United v Windsor or Flackwell Heath, 7.45pm at Chesham United FC. Both Windsor and Flackwell Heath fielded ineligible players in their semi-final, so Aylesbury United were awarded the trophy.
Cornwall Senior Cup Replay - Helston Athletic 3-4 Bodmin Town (aet), 7.30pm at Truro City FC. Report
Hellenic League Floodlit Cup -Ardley United 2-0 Wantage Town, 7.45pmm at Carterton FC.
Sussex Intermediate Challenge Cup - Haywards Heath Town 2-1 Hassocks Reserves (aet), 7.30pm at Culver Road, Lancing FC

Wednesday 17th April
Bedfordshire Intermediate Cup - Barton Rovers Reserves 1-1 AFC Dunstable Reserves (aet, 4-1 pens), 7.30 at Stotfold FC.
Dorset Premier League Cup - Holt United 1-0 Portland United, 7.45pm at Weymouth FC.
Huntingdonshire Benevolent Cup - Ramsey Town 3-1 Eaton Socon (aet), 7.30pm at St Neots Town FC.
Kent Intermediate Cup - Tonbridge Angels Reserves 2-0 Hollands and Blair Reserves, 7.45pm at Faversham Town FC. Report
Lincolnshire Senior Trophy - Holbeach United 4-1 Bottesford Town, 7.45pm at Lincoln City FC.
Middlesex Junior Trophy - Barnet Municipal Officers 3-1 Kensington Dragons Reserves (aet), 7.30pm at Feltham FC. Report
Cheshire Senior Cup - Chester 2-1 Stalybridge Celtic, 7.45 pm at Witton Albion FC. Report

Thursday 18th April
Derbyshire Divisional Cup South - Swanwick Pentrich Road 0-1 Allenton United, 7.30pm at Mickeover Sports FC. Report

Friday 19th April
Suffolk Primary Cup - Cedars Park 1-3 Red Lodge, 7.45pm at Walsham-le-Willows FC.

Saturday 20th April
London Intermediate Cup - Metrogas 0-1 Interwood, 3pm at Corinthian Casuals FC.
London Junior Cup - House of Praise 1-0 U.K.F.F., 3pm at Barking FC.
Oxfordshire Junior Shield - Chipping Norton Town Swifts 2-1 West Witney (aet), 6.30pm at Kidlington FC.
Wiltshire Senior Cup - Melhsham Town 2-0 Downham (aet), 3pm at Chippenham Town FC.

Monday 22nd April
Anglian Combination Cyril Ballyn Cup - Bungay Town 1-2 Mulbarton Wanderers, 7.15pm at Watton United FC..
Cambridgeshire Invitation Cup - Cambridge City 0-3 Ely City, 7.30pm at Cambridge United FC.
Hampshire Senior Cup - AFC Bournemouth 2-3 Alresford Town, 7.30pm at AFC Bournemouth. Report

Tuesday 23rd April
Dorset Intermediate Cup - Gillingham Town (A) 1-2 Lyme Regis, 7.45pm at Dorchester Town FC.
Essex & Suffolk Border League Knock Out Cup - Gas Recreation 2-1 Tollesbury, 7.30pm at AFC Sudbury FC.
Liverpool Junior Cup - New Street 4-2 Richmond Raith Rovers Mags, 6.30pm at Liverpool County FA.
Worcestershire Senior Cup - Redditch United 0-0 Stourbridge (aet, 3-4 pens), 7.45 at Worcester City FC.

Wednesday 24th April
Cambridgeshire Junior Cup - Thorney 2-1 Witchford 96, 7.30pm at Histon FC.
Essex Junior Cup - AFC Cranham 3-1 Rayleigh Town Reserves, 7.30pm at Heybridge Swifts FC. Report
Hertfordshire Intermediate Cup - Bedmont Sports & Social 4-1 Kings Langley, 7.45pm at Herts FA, Letchworth.
Huntingdonshire Lower Junior Cup - Riverside Rovers Reserves 0-1 Eynesbury Rover 'A', 7.30pm at Somersham Town FC.
North Riding County Cup - Beads 1-3 University of York Amateur, 7.30 at North Riding County FA.
Surrey Intermediate Cup - Horsley 0-1 Merrow, 7.30pm at Corinthian Casual FC.

Thursday 25th April
Cambridgeshire Lower Junior Cup - Ely Crusaders 2-3 Elsworth Sports (aet), 7.30pm at Histon FC.
Dorset Senior Trophy - Sherborne Town Reserves 0-2 Poole Town Reserves, 7.45pm at Dorset FA HQ.
Gloucestershire Senior Trophy - Bristol Academy 1-1 Bristol Academy, (aet, 4-5 pens) 7.30 p.m. at Gloucestershire FA Headquarters, Oakland Park, Almondsbury.
Hertfordshire Charity Cup - St Albans City 3-2 Bishops Stortford (aet), 7.30pm at St Albans City FC. Report

Friday 26th April
Bedfordshire Junior Cup - Woburn Athletic 1-3 Bromham United, 7.30pm at Potton United FC.
Anglian Combination CS Morley Cup - Earsham 1-4 Waveney, 7.45pm at Bungay Town FC.
Wiltshire Junior Cup - Nalgo Wanders 2-2 Madames (aet, 9-10 pens), 2.30pm at Nalgo Sports Ground.

Monday 29th April
Kent League Division One Cup - Phoenix Sports 3-2 Herne Bay Reserves, 7.45pm at Corinthian FC.

Tuesday 30th April
Birmingham Senior Cup - Hednesford Town 4-1 Sutton Coldfield Town, 7.30pm at Walsall FC. Report
Cambridgeshire Cliff Bullen Cup - Over Sports 2-1 Great Shelford, 7.30pm at Histon FC.
Derbyshire Senior Cup - Matlock Town 1-2 Ilkeston, 7.30pm at Chesterfield FC. Report
Dorset Junior Cup - Bournemouth University Staff 1-0 Lytchett Red Triange, 7.45pm at Poole Town FC.
London Senior Cup - Kingstonian 1-2 Bromley, 7.30pm at Metropolitan Police FC.
North Riding Senior Cup - Pickering Town Community 3-0 Marske United, 7.30pm at North Riding County FA HQ, Stokesley. Report
Suffolk Junior Cup - Oulton Broad 2-2 Waveney (aet, 4-2 pens), 7.00pm at Ipswich Town FC.

Wednesday 1st May
Aldershot Senior Cup - Cove 3-0 Fleet Spurs, 7.45pm at Aldershot Town FC.
Basingstoke & District Senior cup - Hungerford Town 3-0 Fleet town, 7.45pm at Whitchurch FC.
Cambridgeshire Wiiliam Coad Intermediate Cup - Cambridge City Reserves 2-2 Gamlingay United (aet, 2-4 pens), 7.30pm at Histon FC.

Crewe & District / East Cheshire Inter League Cup Final - F C Flyers 3-1 Winnington Avenue, 7pm at Congleton Town.
Hellenic League Reserves Challenge Cup - Binfield reserves 0-1 Cheltenham Town 'Dev', 7.45pm at Milton United FC.
Kent Senior Cup - Tonbridge Angels 1-7 Charlton Athletic, 7.45pm at Tonbridge Angels FC. Report

Oxfordshire Senior Cup - Oxford United 4-2 Oxford City, 7.45pm at Oxford United FC.
Walsall Senior Cup - Walsall 1-2 Stafford Rangers, 7.45pm at Walsall FC.

Thursday 2nd May
Faringdon Thursday Memorial Cup - Saxton Rovers 2-1 Clanfield 85, 6.30pm at Faringdon Town FC.
Gloucestershire Senior Cup - Mangotsfield United 4-0 Cinderford Town, 7.30pm at Mangotsfield United FC.

Friday 3rd May
Hellenic League Supplimentary Challenge Cup - Headington Amateurs 1-0 Slimbridge, 7.45pm at Abongdon Town FC.
Huntingdonshire Senior Cup - Huntingdon Town 0-0 St Neots Town (aet, 2-4 pens), 7.30pm at Yaxley FC.
West Riding County Challenge Cup - Rimington 2-1 Bay Athletic, 7.30 pm at Leeds United FC.

Saturday 4th May

Brighton Charity Cup - Worthing 1-2 Horsham, 3pm at Woodside Road, Worthing FC.
Gwent Amateur Cup -
Cwmffrwdoer Sports FC 0-2 Lliswerry FC, 2.30pm at Aberbargoed Buds FC.
Hampshire Junior A Cup - AFC Burton 0-3 Solent Saints, 11am at Tadley Calleva FC.
Hampshire Junior B Cup - Newport (IOW) 'A' 0-1 Bishops Waltham Dynamos SC, 3pm at Tadley Calleva FC.
Berks and Bucks Intermediate Cup Final - Aston Clinton 2-3 Pitstone and Ivinghoe, 3pm at Binfield FC.


Sunday 5th May
Sussex Sunday Challenge Trophy - FC Boca Seniors 2-5 AFC Shoreham - 2pm at Culver Road, Lancing FC

Monday 6th May
Berks and Bucks Senior Cup - Beaconsfield SYCOB 2-0 Chesham United, 3pm at Chesham United FC.
Combined Counties Division One Cup - AFC Croydoon Athletic 5-0 Staines Lammas, 3pm at Windsor FC.

East Berkshire League Cup - Alpha Arms Academicals 1-2 Chalvey WMC Sports, 6.30pm at Burnham United FC.
Hellenic League Challenge Cup - Cheltenham Saracens 1-2 Oxford City Nomads, 3pm at Ardley United FC.
Perry Street Coronation Cup Final - Lyme Regis 3-4 Crewkerne, 11am at Millwey Rise FC, Axminster.. Presidents Cup Final (Capital League) Hayes & Yeading Utd 2.0 Needham Market, 3pm at AFC Hornchurch.
Red Insure (Eastern Counties League) Cup - Stanway Rovers 1-2 Wisbech Town, 3pm at Diss Town FC. Report

Tuesday 7th May
Anglian Combination Mummery Cup - Acle United 4-2 Spixworth, 7.15pm at Wroxham FC.
Gwent Senior Cup - Caldicot Town 1-0 Monmouth Town, 7.30pm at Goytre FC.
Hampshire Intermediate Cup - Netley Central Sports 1-2 Colden Common, 7.45pm at AFC Totton FC.
Liverpool Challenge Cup - Old Xaverians 0-1 South Sefton Borough, 6.30pm at Liverpool County FA.
Somerset Premier Cup - Paulton Rovers 3-1 Bridgwater Town, 7.30pm at Clevedon Town FC.
Sussex RUR Cup - Broadbridge Heath 0-1 East Preston, 7.30pm at Sussex FA, Lancing.

Wednesday 8th May
Bedfordshire Senior Cup - AFC Dunstable 0-3 Biggleswade Town, 7.45pm at Luton Town FC. Report
Huntingdonshire Scott Gatty Intermediate Cup - Eaton Socon 4-3 Riverside, 7.30pm at Godmanchester Rovers FC.
Leicestershire Senior Cup - Aylestone Park 3-1 Ashby Ivanhoe - 7pm at Leicestershire FA HQ, Whetstone.
Middlesex Intermediate Cup - Chiswick 0-1 Indian Gymkhana, 7.30pm at Rayners Lane FC.
Oxfordshire Intermediate Cup - North Leigh Reserves v Berindfield, 7.45pm at North Leigh FC.
Somerset Junior Cup - Locomotives 4-1 Meadow Rangers, 7.30pm at Cheddar Town FC.
Suffolk Senior Cup - Whitton United 1-1 Ipswich Wanderers (aet, 2-3 pens), 7.00pm at Ipswich Town FC.
Surrey Senior Cup - Godalming Town 1-0 Sutton United, 7.45pm at Sutton United FC. Report

Thursday 9th May
Middlesex Charity Cup - Uxbridge 5-2 Brentford, 7.30pm at Uxbridge FC. Report
Russell Cotes Cup - Gosport Borough 2-1 Lymington Town, 7.45pm at Gosport Borough FC.
Somerset Intermediate Cup - Middlezoy Rovers Reserves 2-1 Pensford, 7.30pm at Taunton Town FC.
Surrey Junior Cup - Chessington KC 3-1 Smallfield, 7.30pm at Merstham FC.

Friday 10th May
Essex Senior League Challenge Cup – Bowers & Pitsea 1-9 Barkingside, 7.45pm at Rush Green, Romford (Grays Athletic FC).
Southern Combination Cup - Molesey 1-1 Spelthorne Sports (aet, 5-4 pens), 7.45pm at Molesey FC.
Suffolk Senior Reserve Cup - AFC Sudbury 4-3 Kirkley & Pakefield, 7.45pm at Brantham Athletic FC.
Sussex County League John O'Hara Cup - Peacehaven & Telscombe 1-0 Littlehampton Town, 7.30pm at Sussex County FA, Lancing.

Saturday May 11.
Crewe & District F A. - Crewe F C 1-0 Sandbach United, 2pm at Cumberland Centre, Crewe.

Hastings Senior Cup - Westfield 0-2 Sidley United, 1.30pm at Parish Field, Westfield.
Kent League Challenge Cup - Erith & Belvedere 4-1 Corinthian, 3pm at Welling United FC.
Oxon Charity Cup Final - Bletchingdon 3-2 Eynsham Association, 2.30pm at Carterton FC.

Monday 13th May
Hinchingbrooke Cup - Royston Town v Yaxley (Abandoned - trophy shared) - 7.45pm at Huntingdon Town FC.

Tuesday 14th May

Leicestershire Challenge Cup - Coalville Town 2-1 Loughborough Dynamo, 7.45pm at Leicester City FC.
Norfolk Junior Cup - Catfield 4-1 Mundford, 7.30pm at Norwich City FC. Report
West Riding Senior Cup - FC Halifax Town 1-0 Guiseley (aet), 7.45pm at Bradford City FC. Report

Wednesday 15th May
Vernon Wentworth Cup - Clymping 1-4 Billingshurst, 7,45pm at Woodside Road, Worthing FC.

Thursday 16th May
Berkshire Trophy Senior Cup - Marlow Utd 2-0 South Reading, 7pm at Madejski Stadium, Reading FC.
Kent County League Reserves Division One Cup - Hollands & Blair 3-2 Tudor Sports, 7.30pm at Sevenoaks FC.
Norfolk Senior Cup - Norwich City (U/21) 2-0 Wroxham, 7.30 at Norwich City FC. Report

Friday 17th May
Somerset Senior Cup - Brislington 0-1 Wincanton Town, 7.30pm at Street FC.

Saturday 18th May
Sussex Senior Challange Cup - Brighton & Hove Albion 4-0 Bognor Regis Town, 3pm at Brighton & Hove Albion FC.
Capital Counties Feeder Leagues’ Trophy Final – Kent Athletic 0-1 Baldock Town (aet), 3pm at Herts. FA, Letchworth.

Tuesday 21st May
Reading Senior Cup - Marlow United 1-2 Wokingham & Emmbrook, 7pm at The Madejski Stadium, Reading FC.
Wycombe Senior Cup - Chesham United 5-0 Chinnor, 7.45pm at Wycombe Wanderers FC.

Friday 24th May
Gwent County Motors Cup - Panteg 3-0 Lliswerry, 6.30pm at Abergavenny Thursdays FC.




I would laugh my head off if AFCW went down along with ColUwe and We**ham.

(This post was edited by MarkInGorleston on May 30, 2013, 2:20 PM)


MarkInGorleston
First Team Star

May 30, 2013, 2:22 PM

Posts: 2455
Location:
Team(s):

Post #35 of 42 (419296 views)
Shortcut
Re: [mr creosote] CUP FINALS 2012-13 [In reply to] Quote | Reply or Reply Privately

Tried to put a cup final in the above thread, everytime I edit the 6th May and try to put a line in. It ignores it. Details are above but on the same line as another cup final. It wont let me correct to the next line.

If you can include the 6th Presidents Cup Final, be appreciated. Thank you



I would laugh my head off if AFCW went down along with ColUwe and We**ham.

(This post was edited by MarkInGorleston on May 30, 2013, 2:23 PM)


mr creosote
Chelsea Transfer Target


Jun 3, 2013, 9:43 AM

Posts: 3996
Location: Suffolk/Essex/Cambs border - work it out!
Team(s): Grays Athletic, Haverhill Rovers

Post #36 of 42 (419243 views)
Shortcut
Re: [MarkInGorleston] CUP FINALS 2012-13 [In reply to] Quote | Reply or Reply Privately

Monday 11th March
Lancashire Senior Trophy - AFC Fylde 2-0 Bacup Borough, 7.45pm at Bolton Wanderers FC. Att 725. Report

Wednesday 13th March

Bedfordshire Senior Trophy - Potton United 0-1 Bedford, 7.30pm at Biggleswade Town FC. Report
Cheshire League Division 2 Cup - Rudheath 1-3 Sandbach, 19.45 at Witton. Report

Tuesday 19th March
Surrey Premier Cup - Walton Casuals Reserves 2-1 Westfield, 7.30pm at Carshalton Athletic FC. Report

Wednesday 20th March
Middlesex Premier Cup - Feltham 3-0 Southall, 7.30pm at North Greenford United FC. Report

Wednesday 27th March
Manchester Premier Cup - Salford City 2-2 Mossley (aet, 2-4 pens), 7.30pm at Stockport County FC.
North Riding Challenge Cup - Thirsk Falcons AFC 2-2 West Pier (aet, 2-4 pens), 7.30pm at North Riding County FA, Stokesley.
N W Inter League. Cheshire L P-P Manchester L, 7.45pm at Chester FC. New date TBA.

Thursday 28th March
Sussex Womens Challenge Cup - Lewes Ladies 0-2 Brighton & Hove Albion Womens - 7.30pm at Culver Road, Lancing FC

Friday 29th March
Hertfordshire Junior Cup - Bengeo Trinity 3-2 Hemel Hempstead Rovers (aet), 3pm at Herts FA, Letchworth.
Sydenhams Wessex League Cup - Alresford Town 4-1 Brockenhurst, 3pm at Christchurch FC.
Sussex County League Division 2 Cup - Seaford 2-0 Littlehampton, 11am at Peacehaven & Telscombe FC.
Sussex County League Division 3 Cup - Hurstpierpoint 0-3 Haywards Heath Town, 4pm at Worthing United FC.

Saturday 30th March
Spalding Inter Services Cup - Holbeach United Reserves 6-0 Tydd St Mary, 6.30pm at Holbeach United FC.

Monday 1st April
Warrington Guardian Final - Greenalls P S O 2-1 Runcorn Albion, 11am at Warrington Town FC.
Cornwall Junior Cup - Illogan RBL reserves 1-2 St Austell reserves 2:00pm at Saltash United. Report
Cornwall Senior Cup - Helston Athletic 0-0 Bodmin Town (to follow Junior Cup)
Middlesex Senior Cup - Staines Town 2-0 Ashford Town (Middlesex), 7.30pm at Uxbridge FC. Report
Stockton Charity Cup - Stockton Reserves 2-3 Folly Lane Old Boys Reserves, 3pm at Stockton Town FC.

Wednesday 3rd April
Cheshire L D 1 - Eagle Sports 1-0 Rylands, 19.30 at Trafford FC.
Derbyshire Junior Cup North - Rowsley '86 Reserves 2-0 Dove Holes Reserves, 7.30pm at Matlock Town FC. Report
Essex Junior Trophy - North Weald 0-1 Old Barkabbeyans 'A', 7.45pm at Aveley FC. Report
Hertfordshire Senior Centenary Trophy - Broxbourne Borough 1-1 Baldock Town (aet, 3-5 pens), 7.45pm at Herts FA, Letchworth.
North Hants Senior Cup - Alresford 3-0 Whitchurch, at Andover New Street FC.

Thursday 4th April
Dorset Minor Cup - Lower Parkstone CFC 0-2 Broadstone FC Seniors, 7.45pm at Dorset FA HQ.

Saturday 6th April
Kent Intermediate Shield - Greenways 3-2 Milton & Fulford United, 6.30pm at Stiingbourne FC.

Tuesday 9th April
Dorset Senior Cup - Poole Town 4-1 Wimborne Town, 7.45pm at Dorset FA HQ.
Hertfordshire Senior Cup - Hemel Hempstead Town 2-0 Potters Bar Town, 7.45pm at Herts FA, Letchworth.
Isthmian League Cup - Concord Rangers 3-2 Dulwich Hamlet, 7.30pm at Maidstone United FC. Report
Lincolnshire Junior Cup - Gainsborough Town 0-4 Moulton Harrox, 7.45pm at Lincoln City FC.
Surrey Lower Junior Cup - AFC Bedfont Green Reserves 0-3 Astolat Athletic, 7.30pm at Ash United FC.
Sussex Junior Challenge Cup - Predators 4-1 Hollington United Reserves, 7.30pm at Culver Road, Lancing FC

Wednesday 10th April
Essex Premier Cup - Wadham Lodge 0-2 Gas Recreation, 7.45pm at Billericay Town FC. Report
Huntingdonshire Junior Cup - Hampton Sports 1-2 Eaton Socon Reserves, 7.30pm at Huntingdon Town FC.
Leicestershire Saturday Trophy - Birstall Royal British Legion 1-0 Loughborough Town.
Middlesex Junior Cup - Kensington Dragons 2-1 NPL Saturday, 7.30pm at Bedfont Sports FC. Report
North Cambs Junior Cup - Thorney 3-0 Doddington United, 7.30pm at March Town United FC.

Thursday 11th April
Derbyshire Divisional Cup North - Dove Holes 4-5 New Mills AFC Reserves, 7.30pm at Buxton FC. Report

Saturday 13th April
Birmingham Junior Cup - Athletic Sparkhill 4-1 Kings Heath Old Boys, 2pm at Birmingham County FA, Great Barr. Report

Sunday 14th April
Kent Senior Trophy - Tunbridge Wells 2-1 Lordswood, at Tonbridge Angels FC.

Monday 15th April
Derbyshire Junior Cup South - Ilkeston Rutland 3-2 Allenton United Reserves, 7.30pm at Heanor Town FC. Report
Essex Senior Cup - Grays Athletic 1-2 AFC Hornchurch, 7.45pm at Dagenham & Redbridge FC. Report

Tuesday 16th April
Bucks and Berks Senior Trophy - Aylesbury United v Windsor or Flackwell Heath, 7.45pm at Chesham United FC. Both Windsor and Flackwell Heath fielded ineligible players in their semi-final, so Aylesbury United were awarded the trophy.
Cornwall Senior Cup Replay - Helston Athletic 3-4 Bodmin Town (aet), 7.30pm at Truro City FC. Report
Hellenic League Floodlit Cup -Ardley United 2-0 Wantage Town, 7.45pmm at Carterton FC.
Sussex Intermediate Challenge Cup - Haywards Heath Town 2-1 Hassocks Reserves (aet), 7.30pm at Culver Road, Lancing FC

Wednesday 17th April
Bedfordshire Intermediate Cup - Barton Rovers Reserves 1-1 AFC Dunstable Reserves (aet, 4-1 pens), 7.30 at Stotfold FC.
Dorset Premier League Cup - Holt United 1-0 Portland United, 7.45pm at Weymouth FC.
Huntingdonshire Benevolent Cup - Ramsey Town 3-1 Eaton Socon (aet), 7.30pm at St Neots Town FC.
Kent Intermediate Cup - Tonbridge Angels Reserves 2-0 Hollands and Blair Reserves, 7.45pm at Faversham Town FC. Report
Lincolnshire Senior Trophy - Holbeach United 4-1 Bottesford Town, 7.45pm at Lincoln City FC.
Middlesex Junior Trophy - Barnet Municipal Officers 3-1 Kensington Dragons Reserves (aet), 7.30pm at Feltham FC. Report
Cheshire Senior Cup - Chester 2-1 Stalybridge Celtic, 7.45 pm at Witton Albion FC. Report

Thursday 18th April
Derbyshire Divisional Cup South - Swanwick Pentrich Road 0-1 Allenton United, 7.30pm at Mickeover Sports FC. Report

Friday 19th April
Suffolk Primary Cup - Cedars Park 1-3 Red Lodge, 7.45pm at Walsham-le-Willows FC.

Saturday 20th April
London Intermediate Cup - Metrogas 0-1 Interwood, 3pm at Corinthian Casuals FC.
London Junior Cup - House of Praise 1-0 U.K.F.F., 3pm at Barking FC.
Oxfordshire Junior Shield - Chipping Norton Town Swifts 2-1 West Witney (aet), 6.30pm at Kidlington FC.
Wiltshire Senior Cup - Melhsham Town 2-0 Downham (aet), 3pm at Chippenham Town FC.

Monday 22nd April
Anglian Combination Cyril Ballyn Cup - Bungay Town 1-2 Mulbarton Wanderers, 7.15pm at Watton United FC..
Cambridgeshire Invitation Cup - Cambridge City 0-3 Ely City, 7.30pm at Cambridge United FC.
Hampshire Senior Cup - AFC Bournemouth 2-3 Alresford Town, 7.30pm at AFC Bournemouth. Report

Tuesday 23rd April
Dorset Intermediate Cup - Gillingham Town (A) 1-2 Lyme Regis, 7.45pm at Dorchester Town FC.
Essex & Suffolk Border League Knock Out Cup - Gas Recreation 2-1 Tollesbury, 7.30pm at AFC Sudbury FC.
Liverpool Junior Cup - New Street 4-2 Richmond Raith Rovers Mags, 6.30pm at Liverpool County FA.
Worcestershire Senior Cup - Redditch United 0-0 Stourbridge (aet, 3-4 pens), 7.45 at Worcester City FC.

Wednesday 24th April
Cambridgeshire Junior Cup - Thorney 2-1 Witchford 96, 7.30pm at Histon FC.
Essex Junior Cup - AFC Cranham 3-1 Rayleigh Town Reserves, 7.30pm at Heybridge Swifts FC. Report
Hertfordshire Intermediate Cup - Bedmont Sports & Social 4-1 Kings Langley, 7.45pm at Herts FA, Letchworth.
Huntingdonshire Lower Junior Cup - Riverside Rovers Reserves 0-1 Eynesbury Rover 'A', 7.30pm at Somersham Town FC.
North Riding County Cup - Beads 1-3 University of York Amateur, 7.30 at North Riding County FA.
Surrey Intermediate Cup - Horsley 0-1 Merrow, 7.30pm at Corinthian Casual FC.

Thursday 25th April
Cambridgeshire Lower Junior Cup - Ely Crusaders 2-3 Elsworth Sports (aet), 7.30pm at Histon FC.
Dorset Senior Trophy - Sherborne Town Reserves 0-2 Poole Town Reserves, 7.45pm at Dorset FA HQ.
Gloucestershire Senior Trophy - Bristol Academy 1-1 Bristol Academy, (aet, 4-5 pens) 7.30 p.m. at Gloucestershire FA Headquarters, Oakland Park, Almondsbury.
Hertfordshire Charity Cup - St Albans City 3-2 Bishops Stortford (aet), 7.30pm at St Albans City FC. Report

Friday 26th April
Bedfordshire Junior Cup - Woburn Athletic 1-3 Bromham United, 7.30pm at Potton United FC.
Anglian Combination CS Morley Cup - Earsham 1-4 Waveney, 7.45pm at Bungay Town FC.
Wiltshire Junior Cup - Nalgo Wanders 2-2 Madames (aet, 9-10 pens), 2.30pm at Nalgo Sports Ground.

Monday 29th April
Kent League Division One Cup - Phoenix Sports 3-2 Herne Bay Reserves, 7.45pm at Corinthian FC.

Tuesday 30th April
Birmingham Senior Cup - Hednesford Town 4-1 Sutton Coldfield Town, 7.30pm at Walsall FC. Report
Cambridgeshire Cliff Bullen Cup - Over Sports 2-1 Great Shelford, 7.30pm at Histon FC.
Derbyshire Senior Cup - Matlock Town 1-2 Ilkeston, 7.30pm at Chesterfield FC. Report
Dorset Junior Cup - Bournemouth University Staff 1-0 Lytchett Red Triange, 7.45pm at Poole Town FC.
London Senior Cup - Kingstonian 1-2 Bromley, 7.30pm at Metropolitan Police FC.
North Riding Senior Cup - Pickering Town Community 3-0 Marske United, 7.30pm at North Riding County FA HQ, Stokesley. Report
Suffolk Junior Cup - Oulton Broad 2-2 Waveney (aet, 4-2 pens), 7.00pm at Ipswich Town FC.

Wednesday 1st May
Aldershot Senior Cup - Cove 3-0 Fleet Spurs, 7.45pm at Aldershot Town FC.
Basingstoke & District Senior cup - Hungerford Town 3-0 Fleet town, 7.45pm at Whitchurch FC.
Cambridgeshire Wiiliam Coad Intermediate Cup - Cambridge City Reserves 2-2 Gamlingay United (aet, 2-4 pens), 7.30pm at Histon FC.

Crewe & District / East Cheshire Inter League Cup Final - F C Flyers 3-1 Winnington Avenue, 7pm at Congleton Town.
Hellenic League Reserves Challenge Cup - Binfield reserves 0-1 Cheltenham Town 'Dev', 7.45pm at Milton United FC.
Kent Senior Cup - Tonbridge Angels 1-7 Charlton Athletic, 7.45pm at Tonbridge Angels FC. Report

Oxfordshire Senior Cup - Oxford United 4-2 Oxford City, 7.45pm at Oxford United FC.
Walsall Senior Cup - Walsall 1-2 Stafford Rangers, 7.45pm at Walsall FC.

Thursday 2nd May
Faringdon Thursday Memorial Cup - Saxton Rovers 2-1 Clanfield 85, 6.30pm at Faringdon Town FC.
Gloucestershire Senior Cup - Mangotsfield United 4-0 Cinderford Town, 7.30pm at Mangotsfield United FC.

Friday 3rd May
Hellenic League Supplimentary Challenge Cup - Headington Amateurs 1-0 Slimbridge, 7.45pm at Abongdon Town FC.
Huntingdonshire Senior Cup - Huntingdon Town 0-0 St Neots Town (aet, 2-4 pens), 7.30pm at Yaxley FC.
West Riding County Challenge Cup - Rimington 2-1 Bay Athletic, 7.30 pm at Leeds United FC.

Saturday 4th May

Brighton Charity Cup - Worthing 1-2 Horsham, 3pm at Woodside Road, Worthing FC.
Gwent Amateur Cup -
Cwmffrwdoer Sports FC 0-2 Lliswerry FC, 2.30pm at Aberbargoed Buds FC.
Hampshire Junior A Cup - AFC Burton 0-3 Solent Saints, 11am at Tadley Calleva FC.
Hampshire Junior B Cup - Newport (IOW) 'A' 0-1 Bishops Waltham Dynamos SC, 3pm at Tadley Calleva FC.
Berks and Bucks Intermediate Cup Final - Aston Clinton 2-3 Pitstone and Ivinghoe, 3pm at Binfield FC.


Sunday 5th May
Sussex Sunday Challenge Trophy - FC Boca Seniors 2-5 AFC Shoreham - 2pm at Culver Road, Lancing FC

Monday 6th May
Berks and Bucks Senior Cup - Beaconsfield SYCOB 2-0 Chesham United, 3pm at Chesham United FC.
Combined Counties Division One Cup - AFC Croydoon Athletic 5-0 Staines Lammas, 3pm at Windsor FC.

East Berkshire League Cup - Alpha Arms Academicals 1-2 Chalvey WMC Sports, 6.30pm at Burnham United FC.
Hellenic League Challenge Cup - Cheltenham Saracens 1-2 Oxford City Nomads, 3pm at Ardley United FC.
Perry Street Coronation Cup Final - Lyme Regis 3-4 Crewkerne, 11am at Millwey Rise FC, Axminster..
Presidents Cup Final (Capital League) - Hayes & Yeading Utd 2-0 Needham Market, 3pm at AFC Hornchurch.
Red Insure (Eastern Counties League) Cup - Stanway Rovers 1-2 Wisbech Town, 3pm at Diss Town FC. Report

Tuesday 7th May
Anglian Combination Mummery Cup - Acle United 4-2 Spixworth, 7.15pm at Wroxham FC.
Gwent Senior Cup - Caldicot Town 1-0 Monmouth Town, 7.30pm at Goytre FC.
Hampshire Intermediate Cup - Netley Central Sports 1-2 Colden Common, 7.45pm at AFC Totton FC.
Liverpool Challenge Cup - Old Xaverians 0-1 South Sefton Borough, 6.30pm at Liverpool County FA.
Somerset Premier Cup - Paulton Rovers 3-1 Bridgwater Town, 7.30pm at Clevedon Town FC.
Sussex RUR Cup - Broadbridge Heath 0-1 East Preston, 7.30pm at Sussex FA, Lancing.

Wednesday 8th May
Bedfordshire Senior Cup - AFC Dunstable 0-3 Biggleswade Town, 7.45pm at Luton Town FC. Report
Huntingdonshire Scott Gatty Intermediate Cup - Eaton Socon 4-3 Riverside, 7.30pm at Godmanchester Rovers FC.
Leicestershire Senior Cup - Aylestone Park 3-1 Ashby Ivanhoe - 7pm at Leicestershire FA HQ, Whetstone.
Middlesex Intermediate Cup - Chiswick 0-1 Indian Gymkhana, 7.30pm at Rayners Lane FC.
Oxfordshire Intermediate Cup - North Leigh Reserves 1-2 Berindfield, 7.45pm at North Leigh FC.
Somerset Junior Cup - Locomotives 4-1 Meadow Rangers, 7.30pm at Cheddar Town FC.
Suffolk Senior Cup - Whitton United 1-1 Ipswich Wanderers (aet, 2-3 pens), 7.00pm at Ipswich Town FC.
Surrey Senior Cup - Godalming Town 1-0 Sutton United, 7.45pm at Sutton United FC. Report

Thursday 9th May
Middlesex Charity Cup - Uxbridge 5-2 Brentford, 7.30pm at Uxbridge FC. Report
Russell Cotes Cup - Gosport Borough 2-1 Lymington Town, 7.45pm at Gosport Borough FC.
Somerset Intermediate Cup - Middlezoy Rovers Reserves 2-1 Pensford, 7.30pm at Taunton Town FC.
Surrey Junior Cup - Chessington KC 3-1 Smallfield, 7.30pm at Merstham FC.

Friday 10th May
Essex Senior League Challenge Cup – Bowers & Pitsea 1-9 Barkingside, 7.45pm at Rush Green, Romford (Grays Athletic FC).
Southern Combination Cup - Molesey 1-1 Spelthorne Sports (aet, 5-4 pens), 7.45pm at Molesey FC.
Suffolk Senior Reserve Cup - AFC Sudbury 4-3 Kirkley & Pakefield, 7.45pm at Brantham Athletic FC.
Sussex County League John O'Hara Cup - Peacehaven & Telscombe 1-0 Littlehampton Town, 7.30pm at Sussex County FA, Lancing.

Saturday May 11.
Crewe & District F A. - Crewe F C 1-0 Sandbach United, 2pm at Cumberland Centre, Crewe.

Hastings Senior Cup - Westfield 0-2 Sidley United, 1.30pm at Parish Field, Westfield.
Kent League Challenge Cup - Erith & Belvedere 4-1 Corinthian, 3pm at Welling United FC.
Oxon Charity Cup Final - Bletchingdon 3-2 Eynsham Association, 2.30pm at Carterton FC.

Monday 13th May
Hinchingbrooke Cup - Royston Town v Yaxley (Abandoned - trophy shared) - 7.45pm at Huntingdon Town FC.

Tuesday 14th May

Leicestershire Challenge Cup - Coalville Town 2-1 Loughborough Dynamo, 7.45pm at Leicester City FC.
Norfolk Junior Cup - Catfield 4-1 Mundford, 7.30pm at Norwich City FC. Report
West Riding Senior Cup - FC Halifax Town 1-0 Guiseley (aet), 7.45pm at Bradford City FC. Report

Wednesday 15th May
Vernon Wentworth Cup - Clymping 1-4 Billingshurst, 7,45pm at Woodside Road, Worthing FC.

Thursday 16th May
Berkshire Trophy Senior Cup - Marlow Utd 2-0 South Reading, 7pm at Madejski Stadium, Reading FC.
Kent County League Reserves Division One Cup - Hollands & Blair 3-2 Tudor Sports, 7.30pm at Sevenoaks FC.
Norfolk Senior Cup - Norwich City (U/21) 2-0 Wroxham, 7.30 at Norwich City FC. Report

Friday 17th May
Somerset Senior Cup - Brislington 0-1 Wincanton Town, 7.30pm at Street FC.

Saturday 18th May
Sussex Senior Challange Cup - Brighton & Hove Albion 4-0 Bognor Regis Town, 3pm at Brighton & Hove Albion FC.
Capital Counties Feeder Leagues’ Trophy Final – Kent Athletic 0-1 Baldock Town (aet), 3pm at Herts. FA, Letchworth.

Tuesday 21st May
Reading Senior Cup - Marlow United 1-2 Wokingham & Emmbrook, 7pm at The Madejski Stadium, Reading FC.
Wycombe Senior Cup - Chesham United 5-0 Chinnor, 7.45pm at Wycombe Wanderers FC.

Friday 24th May
Gwent County Motors Cup - Panteg 3-0 Lliswerry, 6.30pm at Abergavenny Thursdays FC.



MarkInGorleston
First Team Star

Jun 3, 2013, 10:09 AM

Posts: 2455
Location:
Team(s):

Post #37 of 42 (419241 views)
Shortcut
Re: [mr creosote] CUP FINALS 2012-13 [In reply to] Quote | Reply or Reply Privately

Thank you.



I would laugh my head off if AFCW went down along with ColUwe and We**ham.


hawkwind
First Team Star

Jul 8, 2013, 5:52 PM

Posts: 1794
Location:
Team(s):

Post #38 of 42 (418975 views)
Shortcut
Re: [MarkInGorleston] CUP FINALS 2012-13 [In reply to] Quote | Reply or Reply Privately

2012-13 despite the date!

Lancashire Senior Cup Final (Tuesday 6th August 2013 19:45 @ The County Ground, Thurston Road, Leyland)
Manchester City v Manchester United

Liverpool Senior Cup Final
between Bootle and (AFC) Liverpool - unknown - not showing on either club's website

Manchester Senior Cup
No final - competition awarded to Manchester United, runners-up to Bolton Wanderers

Shropshire Senior Cup Final
Shrewsbury Town v Telford United Cancelled


paulh66
Qatar World Cup bid member!


Aug 24, 2013, 12:07 AM

Posts: 17749
Location: Surrey
Team(s): Tranmere Rovers, South Liverpool (the South will rise again), Cammell Laird

Post #39 of 42 (417746 views)
Shortcut
Re: [hawkwind] CUP FINALS 2012-13 [In reply to] Quote | Reply or Reply Privately

Liverpool Senior Cup Final played on August 22 at Bootle. Bootle beat AFC Liverpool 4-3 on pens after a 1-1 draw on 90 minutes, no ET played.


MiddxSaint
Youth Team Regular


Aug 30, 2013, 8:55 PM

Posts: 255
Location: Hayes
Team(s): St Albans City

Post #40 of 42 (417706 views)
Shortcut
Re: [dottirofhod] CUP FINALS 2012-13 [In reply to] Quote | Reply or Reply Privately

The Edwards Charity Cup 2012/13 Final (sponsored by View From Newspapers) Thursday 5th September at St Mary's Field, kick-off 7:30pm
Beaminster (holders) v Bridport 3rds

2013/14 draw: Bridport 3rds v Beaminster; Bridport U17s v Charmouth; Waytown Hounds v Pymore; Netherbury v Lyme Regis.


MarkInGorleston
First Team Star

Oct 29, 2013, 8:35 PM

Posts: 2455
Location:
Team(s):

Post #41 of 42 (416704 views)
Shortcut
Re: [MiddxSaint] CUP FINALS 2012-13 [In reply to] Quote | Reply or Reply Privately

No post since the end of August.

FAO : Users of this sub forum.

Are there any more cup finals STILL to be played? (held over from last season)

Do you think this needs to remain as a sticky, or can I return to it's natural place in date order of last post?

APPRECIATE FEEDBACK PLEASE FROM USERS.

Thank you, Mark.



I would laugh my head off if AFCW went down along with ColUwe and We**ham.

(This post was edited by MarkInGorleston on Oct 29, 2013, 8:39 PM)


MarkInGorleston
First Team Star

Oct 31, 2013, 1:58 PM

Posts: 2455
Location:
Team(s):

Post #42 of 42 (416689 views)
Shortcut
Re: [MarkInGorleston] CUP FINALS 2012-13 [In reply to] Quote | Reply or Reply Privately

As no reply's in the last 48 hours removed from sticky.

If anyone wants this to return to sticky please let us know.

Thank you, Mark.



I would laugh my head off if AFCW went down along with ColUwe and We**ham.

First page Previous page 1 2 Next page Last page  View All
 
 


free hit counters

Search for (options) HOSTED BY SUMMIT SOCCER v.1.2.3