Non League Matters - The Continuation of Tonys english Football Site 



  Main Index MAIN
INDEX
Search Posts SEARCH
POSTS
Who's Online WHO'S
ONLINE
Log in LOG
IN

THIS FORUM IS NOW READ ONLY - PLEASE HEAD OVER TO THE NEW FORUM HERE (CLICK LINK) TO REGISTER A NEW ACCOUNT - THANKS

Home: Archive: Pre Season Friendlies:
Saturday 17/07/10

 



acmold
Man City Transfer Target!

Jul 17, 2010, 9:19 AM

Posts: 14497
Location:
Team(s):

Post #1 of 1 (3786 views)
Shortcut
     Saturday 17/07/10   or

AFC Dunstable v Arlesey Town
AFC Kempston v Irchester
AFC Telford v Prescot Cables (3.00 - Free entry, Car park charge, prog available, bar open @ 1230)
AFC Totton v Eastleigh
Airbus UK Broughton v Everton XI (3.00)
Alfreton Town v Chesterfield
Almondsbury (Town) v Bath City
Amptill Town v MK Dons XI
Annan Athletic v Ayr United
Arbroath v Dundee (2.00)
Ardrossan Winton Rovers v Benburb
Arnold Town v Gedling MW
Arthurlie v Craigroyston
Arundel v East Preston
Ash United v Whitehawk
Ashton Athletic v Breightmet Utd (Goldline Trophy)
Aston Clinton v Southill Alexander (2.00)
Atherton Collieries v Prescot Cables
Audley v Dosthill Colts (3.00pm)
AVRO (Failsworth) v Maine Road
Bamber Bridge v Bolton Wanderers XI
Bardon Hill v Ollerton Town
Barkingside v Waltham Forest (@ Elmbridge)
Barnet v Arsenal
Barton Town Old Boys v Brigg Town
Barwell v Evesham Utd
Basingstoke Town v Southampton XI
Bearsted v Holmesdale (3.00)
Bedford Town v Luton Town
Beith v Bo'ness United
Berrow v Wells City (1.00)
Berwick Rangers v Raith Rovers
Bierton v Aylesbury United
Bishopmill United v Nairn County
Bishops Sutton v Weston S-M
Blackburn United v Spartans
Bly Spartans v Beckenham Town
Blyth Spartans v East Stirlingshire
Blyth Town v Shields United
Bohemians v Wolverhampton Wanderers
Bookham v Dorking (@ Christie Rec, Dorking Road, Bookham - 4 x 30 minute halves)
Boreham Wood v QPR XI
Brackley Town v Kettering Town
Brandon Utd v Darlington Cleveland Bridge (3.00 @ Durham University)
Brechin City v Forfar Athletic (Forfarshire Cup)
Brechin Vics v Cove Rangers U21
Brentwood Town v Billericay Town
Bridgend Street v Neath Athletic (2.30pm)
Brighouse Town v FC Halifax Town
Brockenhurst v Hanwell Town
Bromley v Millwall
Bromsgrove Rovers v Stourbridge
Broxburn Athletic v Crossgates Primrose
Buckingham Athletic v Launton Sports (3.30 - Res v Twyford @ 12.30)
Buckingham Town v Denbigh Hall
Buckley Town v Pilkingtons
Bucks FC v Bracknell Town (@ Amersham Town FC)
Burgess Hill Town v Horsham
Burton Albion v Derby County
Bury v Huddersfield Town
Bustleholme v Newport Town (@ Lilleshall)
Calne Town v Reading Town
Carlisle City v Redcar Athletic
Carlisle United v Newcastle United
Carnoustie Panmure v Formartine United
Chadderton v Flixton
Chalke Valley v Andover New Street 3pm
Cheltenham Town v Gloucester City
Chester le Street v Ryton
Cliftonville v FC United of Manchester (at Donegal Celtic FC)
Clipstone MW v Glapwell
Clyde v Partick Thistle
Cobham Reserves v AFC Wimbledon Reserves (11.30) followed by
Cobham v Cove (2.00) ** possibly cancelled?**
Cogenhoe Utd v Soham Town Rangers
Colliers Wood United v Warlingham (2.00)
Colwyn Bay v Tranmere Rovers XI
Congleton Town v Stalybridge Celtic
Connah's Quay Town v Flint Town Reserves (2.00)
Consett v Hebburn Town
Corby Town v Northampton Town
Corinthian Casuals v Kingstonian (11.00 - Geoff Harvey Memorial Vase Tournament)
Cornard Utd v AFC Sudbury
Coventry Sphinx V Massey Ferguson (3.00 @ Sphinx Drive)
Cove Rangers v Airdrie United
Cowdenbeath v St Mirren
Cowes Sports v Thatcham Town (3.30 -double header Res @ 1.30)
Coxhoe Athletic v Horden CW
Crediton United v Plymstock United
Crawley Down v Leatherhead 1sts @ 2pm and Reserves @4pm
Cricklade Towves v Stonehouse Town (GNSL)
Crowland Town v Blackstones (2.00)
Crystal Palace v Chelsea
Cullercoats v Houghton Town
Cumnock v Clydebank
Daisy Hill v Maghull (Res game at 12.30 - 1st teams at 3.15)
Dalbeattie Star v Bedlington Terriers
Dalkeith Thistle v Alloa AthleticU19
Darlington v Sunderland
Daventry Town v Banbury United (1.00 @ Ford Sports Daventry)
Daventry United v Bicester (4.00 @ Ford Sports Daventry)
Deanshanger Athletic v Stony Stratford Town (Double header 1sts & Res)
Dereham Town v Newport Pagnell Town
Deveronvale v Buckie Thistle (Mark Chisholm Testimonial)
Didcot Town v Aldershot Town
Diss Town v Stotfold
Dorchester Town v Dagenham & Redbridge
Dorking Wanderers v Epsom & Ewell (Double Header First & Reserves - 2pm and 4pm)
Droylsden v Bradford Park Avenue
Dumbarton v Oxford United (2.00)
Dunfermline Athletic v Manchester United XI
Dunston UTS v Whickham (John Farrey Memorial game)
Eastbourne Borough v Brighton & Hove Albion
East Fife v Hearts U19
Eccleshill Utd v Rainworth MW
Edinburgh City v Bishop Auckland
Egham Town v Knaphill
Elements Cefn Druids v Aberystwyth Town (2.30)
Ellistown v Loughborough Dynamo (1.15)
Ellwood v Chepstow Town (3.00)
Erith & Belvedere v Maidstone United
Eversley v Camberley Town (@ John Madejski Academy 3G - Double header 1sts @2pm, Res @4pm)
Fairfield Villa V Studley
Fakenham Town v Wroxham
Farleigh Rovers v Raynes Park Vale
Farnborough XI v Badshot Lea (3.00 @ Lion Park, Bisley)
Faversham Town v Dover Athletic
FC Glades Sporting v Bromsgrove Sporting
Feltham v Cove Reserves (@ Egham Sports Centre)
Fleetwood Town v Blackburn Rovers
Flint Town United v Caernarfon Town
Forest Town v Newark Town
Forfar Athletic v St Johnstone
Forres Mechanics v Inverness CT
Fraserburgh v Aberdeen (3.00)
Fraserburgh XI v Rothie Rovers
Frickley Athletic v Mansfield Town
Frome Town v Salisbury City
Fulwood Amateurs v AFC Fylde
Galmpton Gents v Taunton Town
Gap Connahs Quay v Llangollen
Gateshead Rutherford v Thornaby (2.30)
Girvan v Lugar Boswell Thistle
Glasshoughton Welfare v Liversedge
Glenafton Athletic v Coleraine (3.00 @ Stranraer - first game of Stena Line Challenge Cup)
Glentoran v Livingston
Godalming Town v Harrow Borough (1.00 @ Charterhouse School)
Goole AFC v Scarborough Athletic
Great Shelford v Cambridge City (2.00 - 3x30min)
Greenfield v Coedpoeth
Greenock Morton v Bristol Rovers
Grimsby Town v Sheffield Wednesday
Hadley v Barking
Hamilton Panthers (York) v Easington United
Hamsworthy Utd v VT AFC
Harborough Town v Forest Green Rovers
Harthill Royal v Ashfield
Haverhill Rovers v Watford XI
Hayes & Yeading v Wycombe Wanderers
Heather St Johns v Atherstone Town
Heath Hayes v Stone Dominoes (2.00)
Hemsworth MW v Barnsley XI (2.00)
Herne Bay v Lewisham Borough
Hillingdon Borough v Northwood
Hinckley United v Coventry City XI (3.00, 6 adults, 4 concessions, accompanied U16 Free)
Holbeach Utd v Stamford
Holbrook MW v Stocksbridge Park Steels
Holmer Green v Carterton Town
Holyhead Hotspur v Runcorn Town (Reserves 12.30 followed by 1st teams at 3.00)
Hucknall Town v Long Eaton United
Hullbridge Sports v AFC Hornchurch
Hungerford Town v Wokingham & Emmbrook (@ SWINDON TOWN WANBOROUGH TRAINING GROUND, SN4 0DZ 12PM AND 2PM)
Hyde United v Manchester City XI
Ilkeston Town v Scunthorpe Utd XI
Irvine Vics v Auchinleck Talbot
Keith v Airdrie United (Willie Allan Cup)
Kello Rovers v Heston Rovers
Kelty Hearts v Rosyth U21 (Neutral venue TBC 2.00)
Kentish Town v Bethnal Green United (2.00 @ Chase Lodge Playing Fields, Page Street, Mill Hill, NW7 2ED.)
Kettering Town v Charlton Athletic
Kidlington v Woodford Utd (1.30 pm)
Kidsgrove Athletic v Chasetown (3.00)
Kilbirnie Ladeside v Queen's Park
Kings Cliffe v Yaxley
Kings Langley v Tring Athletic (3pm)
Kinnoull v Cumbernauld United
Kirkcaldy YM v Civil Service Strollers (Tournament @ Blackburn)
Kirrie Thistle v St Johnstone U19
Lambourn Sports v Shrivenham
Lancaster City v Crewe Alexandra XI
Langford v Stansted
Leeds Carnegie v Bradford City U18 (11.00 @ Headingley Campus)
Leek Town v Macclesfield Town
Leiston v Heybridge Swifts
Leslie Hearts v Auchtermuchty Bellevue
Leverstock Green v Hemel Hempstead Town
Limavady Utd v Lisburn Distillery
Lincoln Moorlands v Grantham Town
Llansantffraid v Bala Town (2.30)
Lochgelly Albert v Easthouses Lily
Lochore Welfare v Pumpherston
Long Buckby v Royston
Longlevens v Kingswood (3.00)
Lossiemouth v Dundee United XI
Lothian Thistle v Leith Athletic U21 (Marine Drive)
Lowestoft Town v Braintree Town
Ludlow Town v Market Drayton Town
Lydbrook Athletic v Newport YMCA (3.00)
Lydd Town v Hythe Town
Maldon & Tiptree v Colchester Utd
Malvern Town v Lye Town
Marine v Tranmere Rovers XI
Met Police (Bushey) v Colney Heath (2.00)
Mildenhall Town v Enfield Town
Milton Utd v Trowbridge Town (Double Header 1sts 2.00 Res 4.00)
Molesey v Ashford Town (Middx) (12.00 @ Old Cranleighans, Thames Ditton)
Mole Valley SCR v South Park (@ Weston Green, Thames Ditton - Double header, Reserves @1pm, 1sts @3pm)
Moneyfields v Flackwell Heath
Montrose Roselea v Banchory St Ternan
Morda United v Shawbury United (2.30)
Nairn Saint Ninian v Clachnacuddin
Nantwich Town v Altrincham
Nefyn United v Glantraeth
Nettleham v Louth Town
Newcastle East End v Percy Main Amateurs (@ Langdale Centre, Wallsend)
Newcastle Town v Port Vale
New Mills v Curzon Ashton
New Milton v Bashley
Newport IOW v Chichester City
Northallerton Town v Pickering Town (3.00)
Northampton Spencer v Aylesbury
North Ferriby Utd v Bradford City (1.00)
North Shields v Sunderland RCA
Norton Sports v Chatham Town (@ Woodstock Sports & Social Club, Broad Oak Road, Milstead, Sittingbourne)
Notts County v Doncaster Rovers
Nuneaton Town v Kidderminster Harriers
Nunthorpe Athletic v Marske United
Oban Saints v Fort William
Odd Down v Chippenham Town
Oldham Athletic v Falkirk (@ Northwich Vics)
Oldham Boro v Ramsbottom Utd
Old Woodstock v Abingdon Utd (@ Westminster College, Harcourt Hill, Botley OX2 9AT, shape turn off of A34 going north, 3pm confirmed by sec)
Olney Town v Totternhoe
Ossett Albion v Guiseley
Parkhouse v Belper Town
Peebles Rovers v Linton Hotspur
Pegasus Junior's v Monmouth
Penn & Tylers Green v Beaconsfield SYCOB (??)
Pershore Town V Redditch United (3.00)
Peterborough Northern Star v Barton Rovers
Petershill v Kilwinning Rangers
Pewsey Vale v Clanfield
Plymouth Parkway v Gillingham Town
Port Talbot Town v Newport County (2.30)
Porthmadon v Denbigh Town (2.30)
Prestatyn Town v Wingate & Finchley (2.30)
Prestwich Heys v Atherton LR (Goldline Trophy)
Purton v Highworth Town
Radcliffe Borough v Accrington Stanley
Ramsbottom Utd v Oldham Boro
Raynes Park Vale v Greenwich Borough
Rhuddlan Town v Halkyn United
Rhydymwyn v Glan Conwy
Rocester v Gresley (5 adults, Concessions 3, U16 free, Prog 1)
Romford v Canvey Island (P)
Ross County v Clyde
Rossendale United v Rochdale
Rothes v Hermes (Aberdeen)
Royal Marines v Bideford Town
RUFC Calais v Gillingham (3.00 @ Stade St Denis)
Rugby Town v Tamworth
Runcorn Linnets v Witton Albion (P) ''Ground opening fixture''
Rushden & Diamonds v Peterborough Utd
Rushden & Higham v Coalville Town
Rusthall v Tunbridge Wells (3.00)
Ruthin Town v Newtown
Saxton Rovers v Letcombe (3.00 ?)
Seaton Town v Sandhurst Town (4.30 - Sidmouth Tournament @ Sidbury United)
Selkirk v Albion Rovers
Scarborough Athletic Res v Otley Town
Sheerwater v Horley Town
Shepshed Dynamo v Caterpillar FC
Sherborne Town v Wimborne Town
Shettleston v Stonehouse Violet
Shildon v Hartlepool (Wearside League)
Sidbury United v Ottery St Mary (1.00 - Sidmouth Tournament)
Silsden v Oldham Athletic (1.30 NOW @ OLDHAM ATHLETIC TRAINING GROUND - OL8 4QL)
Sittingbourne v Erith & Belvedere
Sleaford Town v Bottesford Town
Solihull Moors v Doncaster Rovers XI
Southport v Blackburn Rovers XI
South Shields v Clipstone Welfare
Southwell City v Clifton
Spalding United v King's Lynn Town
Spennymoor Town v Gateshead
St Albans City v Watford
St. Francis Rangers v Wembley 11.30am
St Ives Town v Cambridge United XI
St Neots Town v MK Dons XI
St Teath v Saltash Utd
Stafford Rangers v Hednesford Town (Chase Trophy)
Staines Lammas v Bedfont Town
Staveley MW v Bridlington Town
Stenhousemuir v Cowdenbeath
Stirling Albion v Hamilton Academical
Stranraer v Dungannon Swifts (5.30 - second game of Stena Line Challenge Cup)
Stratford Town v Worcester City
Sutton Coldfield Town v Leamington
Sutton Town v Worksop Town
Teversal v Matlock Town
Thornaby Dubliners v Guisborough Town
Thorne Colliery v Harworth Colliery Institute (3.00)
Threave Rovers v Gretna 2008
Three Bridges v Chertsey Town
Tilbury v Burnham Ramblers
Tiverton Town v Faversham Town
Tividale v Sutton Coldfield Town
Tonbridge Angels v Brentford
Tooting & Mitcham v Staines (3.00 @ Corinthian Casuals FC - Geoff Harvey Memorial Vase Tournament)
Tranent Juniors v Vale of Leithen
Tynecastle v Ballingry Rovers
US Portsmouth v Fareham Town (2.30 @ HMS Collingwood Sports Ground Newgate Lane)
VCD Athletic v Southend manor
Violet v St Andrews United
VVV Venlo v West Bromwich Albion
Wantage Town v North Leigh
Warrington Town v AFC Liverpool
Welling United v Millwall
Wellingborough Town v Romulus
Wellington Amateurs v Dudley Town
West Calder United v Renfrew
Westfield v Guildford City (11.45 @ Bisley FC)
West Didsbury & Chorlton v Clitheroe
Weymouth v Crawley Town ** Free entry according to Weymouth website **
Whitkirk Wanderers v Askern Villa
Whitley Bay v Glossop North End
Wick Academy v Dunfermline Ath U19
Willaston v Padiham
Winchester City v Woking
Windscale v Barrow (3.00 (P))
Windsor & Eton v Slough Town 3.00pm @ Windsor Boys School Parking Free, Admission 3 No Concessions, Entrance By Pavillion In Stovell Road [Follow Signs For Leisure Centre].
Winterton Rangers v Scunthorpe Utd XI
Witheridge v Wellington
Wollaton v Radford
Woodley Town v Emmer Green (2:00 @ University of Reading)
Wootton Bassett Town v Swindon Supermarine (11.00) **11.30am according to Supermarine Secretary**
Worksop Town v Sutton Town
Worthing v Lewes
Yeovil Town v Swansea City
York City v Hull City (3.00)
Yorkshire Amateur v Barnoldswick Town


(This post was edited by Jamesie on Jul 17, 2010, 9:41 AM)

 
 


free hit counters

Search for (options) HOSTED BY SUMMIT SOCCER v.1.2.3