Non League Matters - The Continuation of Tonys english Football Site 



  Main Index MAIN
INDEX
Search Posts SEARCH
POSTS
Who's Online WHO'S
ONLINE
Log in LOG
IN

THIS FORUM IS NOW READ ONLY - PLEASE HEAD OVER TO THE NEW FORUM HERE (CLICK LINK) TO REGISTER A NEW ACCOUNT - THANKS

Home: Non League Football Information: FA Competitions: Re: [John Treleven] F.A. Sunday Cup 2019-20: Edit Log



John Treleven
Qatar World Cup bid member! / Moderator

Oct 6, 2019, 6:55 PM

Posts: 17670
Location: Jersey
Team(s):


Views: 7443
Re: [John Treleven] F.A. Sunday Cup 2019-20 or Reply Privately

F.A. Sunday Cup 2019-20

First Round

Draw released - Friday 30th August

Matches at 2p.m. on Sunday 6th October unless stated

Zone 1
01 Billingham The Merlin v Witton Park Rose & Crown (at Wolviston) P-P to Sun 13th 1-5
02 Crossflatts Village v W.H.T.D. School Old Boys (at Silsden) P-P to Sun 13th 1-2 65
03 Newton Aycliffe Iron Horse v Boro Walkers (at Shildon) P-P to Sun 13th 2-1 also 65
04 Dawdon Welfare Park v Greenside (at Dawdon Colliery Welfare) 1-5
05 Norton George & Dragon (walkover) v Stella Dons (withdrawn)
06 Burradon & New Fordley v Peterlee Catholic Club (at Bedlington Terriers) P-P to Sun 13th 2-2 AET (1-1) 3-4p
07 Bransty Rangers v Blackhall Cricket Club (at Lowca Rugby League Club) (12.00) P-P to Sun 13th
(Bransty Rangers then withdrew Wed 9th Oct)

Zone 2
08 Oyster Martyrs v Wellington Westgate (at Bootle) P-P to Sun 13th 11-1
09 H.T. Sports v Mottram (at Beeston St. Anthony) P-P to Sun 13th, P-P again (tie reversed) to Sun 20th at Litherland Sports 6-2
10 Oakenshaw v Home Bargains (at Bradford Park Avenue) 0-11
11 Kensington Fields v Mayfair (at Jeffrey Humble Fields) 0-4
12 F.C. Hounds v Leeds City Rovers (at Golcar United) (1.00) P-P to Sun 13th 2-3 50 (ineligible player) (removed 8th Nov)
13 Canada v B.R.N.E.S.C. (at Lower Breck) (11.00) 3-2 58
14 Queens Park v Dock (at Vauxhall Motors) 2-4
15 Shepherds Arms v Bolton Woods (at Claybourn) P-P to Sun 13th P-P again to 20th
16 Lobster v Campfield (at St. John Bosco) (12.00) 2-3
17 Dengo United v Linthwaite (also at St. John Bosco) 1-3
18 The Brow v Allerton (also at Lower Breck) (2.30) 3-0 AET (0-0)
19 Pineapple v A.F.C. Bull (at Tiber Park) (1.00) 4-3 AET (2-2) 71 (ineligible player) (removed 6th Nov)
20 Quarry Green v Main Line Social (at Kirkby Centre) 4-4 AET (4-4) 4-5p
21 Custys v Western Avenue (at Heron Eccles) 1-2 40
22 Armley Christ Church v Kirkdale (at West Leeds Centre) P-P to Sun 13th 1-3
23 F.C. Dovecot v L.I.V. Supplies (at South Liverpool) 6-2
24 Huyton Constitutional v West Bowling (at Simpson Ground) 6-0 78
25 Melling Victoria v Kent (at All Saints High School) 4-1 (ordered to be replayed, now Sun 27th) 3-1

Zone 3
26 Rolls Royce v F.C. Lion (at Hucknall Rolls Royce) (1.30) P-P to Sun 13th, P-P again (subject to F.A. investigation)
(R.R. cleared, now Sun 27th) 0-3
27 Messingham Trinity Juniors (walkover) v Wigston Willow (withdrew on match day) (at Northfield Road)
28 Anstey Sports Bar v Phoenix Gedling (at Anstey Nomads) P-P to Sun 13th, P-P again to 20th
29 Joker (walkover) v Joey's Old Boys (withdrawn)
30 Long Whatton v Attenborough Cavaliers (at Shepshed Dynamo) 2-3 59
31 Long Eaton T.N.I. v Oadby Athletic (at Assterdale Sports) P-P to Sun 13th, P-P again (tie reversed) to 20th at Aylestone Park 4-3 AET (3-3)
32 R.H.P. Sports & Social v Crusader (at Y.M.C.A. Village) 0-5 52
33 Sporting Dynamo v A.F.C. Dowham (at Ibstock Welfare) 3-6 AET (3-3)
34 F.C. Poplar v Sileby Athletic (at Derby Road) 4-2
35 A.F.C. Jacks v Austin Ex Apprentices (at Sporting Khalsa) 6-2 AET (2-2)
36 Black Horse (Redditch) v Digby Rangers (at Highgate United) 2-1 150
37 Callow End v Sportsman (at Pershore Town) 3-4
38 Waggon & Horses v Perrywood (at Ribbesford Meadows) 0-5
39 Chaddesley Ravens v Codsall Legion Sundats (at Stourport Swifts) 1-7 49
40 Hampton v O.J.M. (at Hampton Sports) 0-5

Zone 4
41 Flaunden v Larkspur Rovers (at Bovingdon) (10.30) 2-1 50
42 N.L.O. v F.C. Bentons (at Harefield United) P-P to Sun 13th 1-2 abandoned 60 mins due to "misconduct" (subject to F.A. investigation) (match awarded to N.L.O.)
43 Heritage United v Old Southall (at Somerdale Pavilion) (2.30) 1-6
44 Shire United v Reed Rangers (at Hanworth Villa) 3-0
45 Rectory Rovers v A.F.C. Links (at James Hornsby School) 4-4 AET (4-4) 8-9p
46 Global v Asianos (at Redbridge) 1-5 18
47 Lambeth All Stars v Priest Hill (at Croydon) (Sun 29th Sept 2.00) 5-0
48 Palmers (walkover) v Barnes Albion (withdrawn)
49 Sauce v Mile End Baiteze (at Simon Langton School) 0-7
50 Putney Town v Portland (at Colliers Wood United) 0-6
51 Harrow Sports v Hashtag United (at Tooting & Mitcham United) 4-2
52 Barnes (withdrawn) v Sporting Club de Mundial (walkover)
53 Highgate Albion v Blacksmiths (at Tithe Farm) (3.15) 3-2
54 Massie Warriors v Gym United (at Kingsway Recreation) 0-6
55 Bishop’s Stortford Swifts v Priory Sports (at Bishop's Stortford Rugby Club) 1-3
56 Brewery Tap v Broadwalk Pines United (at Hitchin Town) 1-4
57 Crawley Green v Caddington Social (at Crawley Green Recreation) 2-1
58 Borussia Martlesham (withdrawn) v Wixams Wanderers (walkover)
59 St. Joseph’s (Luton) v Club Lewsey (at Arlesey Town) 2-1
60 Falcons v Skew Bridge (at Haverhill Rovers) P-P to Sun 13th (now at Bottisham Sports Centre) 4-2 20

Zone 5
61 East Christchurch (walkover) v Broadwater (withdrew on match day) (at Christchurch)
62 Rudgwick Panthers v A.F.C. Portchester (at Crawley Down Gatwick) P-P to Sun 13th, P-P again (tie reversed) to 20th at A.F.C. Portchester 4-2
63 Talbot Rangers v Loch & Quay (at Lymington Town) 3-2

Exempt to Second Round
64 Birstall Stamford (last season's finalists) (to Zone 3)


Second Round

1p.m. Sunday 10th November 2019 unless stated

Draw released Monday 7th October

5 Zones reduced to 4 by combining 1 & 2

Zone Transfers
Messingham Trinity Juniors 3 to 1
Sportsman old 4 to new 4

Zone 1
01 Greenside v Witton Park Rose & Crown at Dunston P-P to 17th Nov at Consett (2.00) 5-1
02 Peterlee Catholic Club v Messingham Trinity Juniors at Horden Colliery Welfare 17-1 45
03 Dock v H.T. Sports at Vauxhall Motors 4-3 AET (3-3)
04 Campfield v The Brow at Simpson Ground 2-0
05 Norton George and Dragon v F.C. Dovecot at Stockton Town (1.30) 3-6 52
06 Blackhall Cricket Club v Western Avenue at Blackhall Welfare (2.00) 0-1 AET (0-0)
07 W.H.T.D. School Old Boys v Huyton Constitutional at Hartlepool 3-2
08 Shepherds Arms v Kirkdale at Emley 4-3 33
09 Mayfair v Newton Aycliffe Iron Horse at Anfield Sports Centre (2.30) 2-1
10 F.C. Hounds v A.F.C. Bull (initially delayed to 17th Nov by previous round, but a walkover as A.F.C. Bull withdrew in protest at their first round opponents, Pineapple, being removed for playing an ineligible player)
11 Home Bargains v Linthwaite at Alder Road 6-1
12 Canada v Oyster Martyrs at Lower Breck (11.00) 0-1 126
13 Melling Victoria v Main Line Social at Kirkby Centre 3-1

Zone 2
14 Perrywood v Attenborough Cavaliers at Neel Park P-P to 17th Nov 5-3 AET (2-2)
15 Long Eaton T.N.I. v A.F.C. Dowham at Assterdale 2-1
16 Birstall Stamford v A.F.C. Jacks at Birstall United P-P to 17th Nov 1-5 81
17 O.J.M. v Codsall Legion Sundats at Sporting Khalsa (2.00) 5-1
18 Crusader v F.C. Poplar at Dunkirk 7-0
19 Black Horse (Redditch) v Anstey Sports Bar at Highgate United P-P to 17th Nov at Coleshill Town (2.00) 4-0
20 Joker v F.C. Lion at Parkgate P-P to 17th Nov 5-1

Zone 3
21 Broadwalk Pines United v A.F.C. Links at Arlesey Town 8-1
22 Flaunden v Crawley Green at Bovingdon P-P to 17th Nov 1-3
23 Priory Sports v Asianos at Maldon & Tiptree 9-3 41
24 Lambeth All Stars v N.L.O. (delayed by previous round to 17th Nov at Tooting & Mitcham United 2.00) 4-3
25 Highgate Albion v Palmers at Tithe Farm 5-2
26 Harrow Sports v Portland at Tooting & Mitcham United (2.00) 1-2
27 Sporting Club de Mundial v Old Southall at Hackney Marshes 6-1 55
28 Wixams Wanderers v Gym United at Shefford Town (2.00) 4-3
29 Falcons v St. Josephs (Luton) at Cambourne Centre 0-3
30 Shire United v Mile End Baiteze at Hanworth Villa (2.00) P-P to 17th Nov (at Ashford Town, Middlesex, 12.30) 2-1

Zone 4
31 Rudgwick Panthers v East Christchurch at Crawley Down Gatwick (2.00) P-P to 17th Nov (walkover as Rudgwick Panthers withdrew)
32 Talbot Rangers v Sportsman at Lymington Town 5-1


Third Round

1p.m. Sunday 8th December 2019 unless stated

Draw released Monday 11th November

Zones reduced from 4 to 3 by combining 3 & 4

Zone transfers
1 to 2 Shepherds Arms

Zone 1
01 West Hartlepool H.T.S. Old Boys v Peterlee Catholic Club
02 Western Avenue v Melling Victoria
03 F.C. Dovecot v Campfield
04 Oyster Martyrs v F.C. Hounds
05 Dock v Home Bargains
06 Mayfair v Greenside

Zone 2
07 Crusader v Shepherds Arms
08 A.F.C. Jacks v Joker
09 Long Eaton T.N.I. v Black Horse (Redditch)
10 Perrywood v O.J.M.

Zone 3
11 Talbot Rangers v Shire United
12 Highgate Albion v East Christchurch
13 St. Josephs (Luton) v Lambeth All Stars
14 Broadwalk Pines United v Wixams Wanderers
15 Crawley Green v Portland
16 Sporting Club de Mundial v Priory Sports


(This post was edited by John Treleven on Dec 6, 2019, 9:27 AM)


Edit Log:
Post edited by John Treleven (Qatar World Cup bid member!) on Oct 7, 2019, 8:56 AM
Post edited by John Treleven (Qatar World Cup bid member!) on Oct 7, 2019, 4:33 PM
Post edited by John Treleven (Qatar World Cup bid member!) on Oct 7, 2019, 4:40 PM
Post edited by John Treleven (Qatar World Cup bid member!) on Oct 7, 2019, 4:44 PM
Post edited by John Treleven (Qatar World Cup bid member!) on Oct 7, 2019, 5:47 PM
Post edited by John Treleven (Qatar World Cup bid member!) on Oct 8, 2019, 12:45 AM
Post edited by John Treleven (Qatar World Cup bid member!) on Oct 8, 2019, 10:05 PM
Post edited by John Treleven (Qatar World Cup bid member!) on Oct 11, 2019, 4:07 PM
Post edited by John Treleven (Qatar World Cup bid member!) on Oct 11, 2019, 4:13 PM
Post edited by John Treleven (Qatar World Cup bid member!) on Oct 11, 2019, 4:14 PM
Post edited by John Treleven (Qatar World Cup bid member!) on Oct 17, 2019, 10:42 PM
Post edited by John Treleven (Qatar World Cup bid member!) on Oct 20, 2019, 4:25 PM
Post edited by John Treleven (Qatar World Cup bid member!) on Oct 20, 2019, 4:55 PM
Post edited by John Treleven (Qatar World Cup bid member!) on Oct 20, 2019, 5:27 PM
Post edited by John Treleven (Qatar World Cup bid member!) on Oct 24, 2019, 3:13 PM
Post edited by John Treleven (Qatar World Cup bid member!) on Oct 27, 2019, 5:21 PM
Post edited by John Treleven (Qatar World Cup bid member!) on Nov 8, 2019, 9:32 AM
Post edited by John Treleven (Qatar World Cup bid member!) on Nov 8, 2019, 9:33 AM
Post edited by John Treleven (Qatar World Cup bid member!) on Nov 10, 2019, 8:06 PM
Post edited by John Treleven (Qatar World Cup bid member!) on Nov 17, 2019, 5:23 PM
Post edited by John Treleven (Qatar World Cup bid member!) on Nov 17, 2019, 6:42 PM
Post edited by John Treleven (Qatar World Cup bid member!) on Nov 17, 2019, 11:26 PM
Post edited by John Treleven (Qatar World Cup bid member!) on Dec 6, 2019, 9:27 AM


free hit counters

Search for (options) HOSTED BY SUMMIT SOCCER v.1.2.3