Non League Matters - The Continuation of Tonys english Football Site 



  Main Index MAIN
INDEX
Search Posts SEARCH
POSTS
Who's Online WHO'S
ONLINE
Log in LOG
IN

THIS FORUM IS NOW READ ONLY - PLEASE HEAD OVER TO THE NEW FORUM HERE (CLICK LINK) TO REGISTER A NEW ACCOUNT - THANKS

Home: Non League Football Information: FA Competitions: Re: [John Treleven] F.A. Vase 2019-20: Edit Log



John Treleven
Qatar World Cup bid member! / Moderator

Aug 31, 2019, 9:33 PM

Posts: 17670
Location: Jersey
Team(s):


Views: 28165
Re: [John Treleven] F.A. Vase 2019-20 or Reply Privately

F.A. Vase 2019-20

First Qualifying Round

Draw released Friday 12th July

3p.m. Saturday 31st August unless stated

667 clubs

26 exempted to Round 2
35 exempted to Round 1
70 byes to Second Qualifying Round
536 competing in First Qualifying Round (in 11 geographical zones)

Zone 1, 56 clubs, 26 ties & 4 byes
Zone 2, 60 clubs, 26 ties & 8 byes
Zone 3, 71 clubs, 31 ties & 9 byes
Zone 4, 56 clubs, 24 ties & 8 byes
Zone 5, 24 clubs, 10 ties & 4 byes
Zone 6, 58 clubs, 26 ties & 6 byes
Zone 7, 62 clubs, 28 ties & 6 byes
Zone 8, 34 clubs, 14 ties & 6 byes
Zone 9, 92 clubs, 42 ties & 8 byes
Zone 10, 45 clubs, 19 ties & 7 byes
Zone 11, 48 clubs, 22 ties & 4 byes

3 ties were walkovers after clubs were removed/withdrew/folded

41 ties were to be settled on the day with penalties after extra time, instead of a replay, if required

Only 10 replays and 1 re-match were required

Zone 1
001 Whitley Bay v Barnoldswick Town 1-2 308
002 Birtley Town v Jarrow 2-5 107
003 Harrogate Railway Athletic v West Allotment Celtic 0-4 71
004 Willington v Albion Sports 0-2 82
005 Garstang v Sunderland West End (no replay) 1-2 123
006 Northallerton Town v Stokesley S.C. 7-0 128
007 Shildon v Tow Law Town 3-0 188
008 Chester Le Street Town v Garforth Town 1-2 105
009 Knaresborough Town v Washington (no replay) 2-1 109
010 Whitehaven v Billingham Synthonia 0-9 55
011 Billingham Town v Heaton Stannington 2-1 161
012 Penrith v Guisborough Town 0-1 135
013 Stockton Town v Ashington 4-0 405
014 Thackley v Carlisle City 3-2 83
015 Crook Town v Brandon United 2-1 137
016 Whickham v Squires Gate (Sun 3.00) 1-2 AET (1-1) 248
017 Nelson v Seaham Red Star 1-3 AET (1-1) 55
018 A.F.C. Blackpool v Redcar Athletic 2-1 125
019 Padiham v Bedlington Terriers 5-0 120
020 Longridge Town v Newcastle University (no replay) 5-2 169
021 Newton Aycliffe v Silsden 2-1 120
022 Easington Colliery v Holker Old Boys 4-1 75
023 Eccleshill United v Thornaby 0-4 69
024 Yorkshire Amateur v Alnwick Town (no replay) 1-0 62
025 Esh Winning v Campion (no replay) 3-2 66
026 Sunderland Ryhope C.W. v North Shields 2-0 86

Zone 2
027 Prestwich Heys v 1874 Northwich 1-0 207
028 Swallownest v Vauxhall Motors 0-2 75
029 Worsbrough Bridge Athletic v Hall Road Rangers (Sun 3.00) (no replay) 5-6 116
030 Retford United v Daisy Hill 3-2 85
031 Skelmersdale United v New Mills 5-2 89
032 Handsworth v Shelley (Sun 3.00) 4-0 121
033 Ashton Athletic v A.F.C. Darwen 3-2 29
034 Bacup Borough v Grimsby Borough 1-2 46
035 St. Helens Town v Rossington Main (Sun 3.00) 1-2 70
036 Cammell Laird 1907 v Charnock Richard 2-3 103
037 Parkgate v Chadderton 2-3 85
038 Retford v Barton Town 1-3 103
039 Wythenshawe Town v Goole 5-2 174
040 Nostell Miners Welfare v A.F.C. Liverpool (no replay) 4-1 72
041 Staveley Miners Welfare v Cheadle Town (no replay) 2-5 124
042 Litherland R.E.M.Y.C.A. v Glasshoughton Welfare (Sun 3.00) 3-6 AET (3-3) 67
043 Harworth Colliery v Stockport Town 1-3 68
044 Cheadle Heath Nomads v Ashton Town 5-3 44
045 Maine Road v Maltby Main 5-2 49
046 A.F.C. Emley v Burscough (Sun 3.00) 1-1 AET (1-1) 177 (replay Wed 7.45) 2-1 76
047 Brigg Town v Armthorpe Welfare 3-0 118
048 Pilkington v Atherton L.R. 3-2 AET (2-2) 111
049 Rylands v Athersley Recreation 6-0 97
050 Liversedge v Hallam 2-1 AET (0-0) 96
051 West Didsbury & Chorlton (walkover) v Egerton (removed)
052 Avro v Selby Town 0-2 65

Zone 3
053 Abbey Hulton United v Tipton Town (no replay) 3-2 54
054 Boldmere St. Michaels v Stourport Swifts 3-2 81
055 Heather St. Johns v Hereford Pegasus (no replay) 3-0 49
056 Bromyard Town v Uttoxeter Town 0-4 32
057 Stafford Town v Tividale 1-3 78
058 Leicester Road v Dudley Sports 3-1 43
059 Racing Club Warwick v A.F.C. Bridgnorth 4-0 115
060 F.C. Oswestry Town v Bustleholme (Sat 6.00) (no replay) 6-0 85
061 Highgate United v Ellistown 11-1 82
062 Bewdley Town v Alsager Town 1-2 70
063 Malvern Town v Pershore Town (at Evesham United) (Sun 3.00) 1-1 AET (1-1) 223 (replay Tue 7.45) 2-0 207
064 Heath Hayes v Ashby Ivanhoe 1-2 AET (1-1) 54
065 Eccleshall v Hanley Town 2-3 AET (2-2) 109
066 F.C. Stratford v Chelmsley Town (Sun 2.30) (no replay) 3-2 83
067 Bolehall Swifts v Coventry Copsewood 0-5 43
068 G.N.P. Sports v Littleton (Fri 7.45) (no replay) 3-2 80
069 Nuneaton Griff v Wellington Amateurs 5-3 AET (3-3) 40
070 Stapenhill v Dudley Town 0-2 71
071 St. Martins v Shifnal Town (Fri 7.45) 0-3 58
072 Wolverhampton Casuals v Bilston Town 2-1 71
073 Haughmond v Stone Old Alleynians 3-1 51
074 Gresley v Winsford United 1-0 134
075 Lichfield City v Romulus 5-2 58
076 Sandbach United v Wem Town 13-0 85
077 Studley v Brocton 3-2 49
078 Wellington F.C. v Worcester City 0-5 117
079 Wolverhampton S.C. v Cradley Town 3-0 35
080 Hinckley v Ellesmere Rangers (no replay) 2-1 121
081 Coton Green v Shawbury United 0-3 50
082 Wednesfield v Droitwich Spa 0-2 54
083 Coventry Sphinx v A.F.C. Wulfrunians 2-1 76

Zone 4
084 County Hall v Newark Flowserve 1-3 57
085 Radford v Cottesmore Amateurs 1-3 56
086 Holbeach United v Lincoln Moorlands Railway 3-2 106
087 Bourne Town v Sleaford Town 4-2 74
088 Kirby Muxloe v Oakham United 3-2 AET (2-2) 47
089 F.C. Bolsover (removed) v Long Eaton United (walkover)
090 Harrowby United v Belper United 3-1 58
091 Shirebrook Town v Arnold Town 3-2 AET (2-2) 91
092 Quorn v Boston Town 6-1 93
093 Horncastle Town v Sherwood Colliery 0-2 280
094 Dunkirk v Oadby Town 1-0 22
095 A.F.C. Mansfield v Graham Street Prims 1-0 65
096 Melton Town v Gedling Miners Welfare 2-4 AET (2-2) 104
097 Barrow Town v Friar Lane & Epworth 5-3 71
098 Pinxton v Birstall United 2-3 70
099 Hucknall Town v Holbrook Sports 4-3 AET (1-1) 113
100 Aylestone Park v Loughborough University (Fri 7.45) 0-3 118
101 Holwell Sports v Heanor Town 1-2 94
102 South Normanton Athletic v Ollerton Town 7-0 52
103 F.C. G.N.G. v Clifton All Whites 0-9 38
104 Saffron Dynamo v Rainworth Miners Welfare (Sun 3.00) 0-2 215
105 Kimberley Miners Welfare v Clipstone 2-1 46
106 Borrowash Victoria v West Bridgford 1-2 40
107 Selston v Teversal (Sun 3.00) 3-1 168

Zone 5
108 Newmarket Town v Gorleston 2-1 91
109 Norwich C.B.S. v March Town United 1-2 80
110 Downham Town v Netherton United (Sun 3.00) 0-4 65
111 Framlingham Town v Great Yarmouth Town (no replay) 1-1 AET (1-1) 2-4p 85
112 Fakenham Town v Norwich United 0-4 67
113 Walsham Le Willows v Lakenheath (Fri 7.45) 2-1 95
114 Mildenhall Town v Swaffham Town 2-0 165
115 Debenham L.C. v Wisbech St. Mary (no replay) 2-0 44
116 Diss Town v Huntingdon Town 1-3 121
117 Ely City v Peterborough Northern Star 4-6 AET (3-3) 83

Zone 6
118 Park View v West Essex (Fri 7.45) (no replay) 1-1 70 (ab 87 mins, injury) (re-match Wed 7.45) 1-4 30
119 Wodson Park v Sawbridgeworth Town (no replay) 2-1 18
120 Holland v Baldock Town 0-2 80
121 F.C. Broxbourne Borough v Barkingside 3-0 35
122 Clapton v Catholic United (at Aveley) (Fri 7.45) (no replay) 1-6 48
123 New Salamis v Codicote (no replay) 4-0 35
124 Hadleigh United v Stotfold 6-2 79
125 Hoddesdon Town v Stanway Rovers (at Ware) 1-2 67
126 Long Melford v Little Oakley 1-0 51
127 Cockfosters v Coggeshall United 1-2 AET (1-1) 62 (note not 82)
128 Woodford Town v St. Margaretsbury 1-2 46
129 Ilford v Enfield 1893 1-2 50
130 Takeley v Burnham Ramblers 6-1 40
131 Halstead Town v Haverhill Borough 1-3 140
132 F.C. Clacton v Southend Manor 3-0 88
133 Benfleet v Haverhill Rovers (Sun 2.00) 2-5 67
134 Wivenhoe Town v Clapton Community 5-1 133
135 White Ensign v Cornard United (Sun 3.00) 3-0 52
136 Colney Heath v London Lions 4-0 73
137 Lopes Tavares London v Harwich & Parkeston 2-0 8 (eight)
138 London Colney v Brimsdown 3-1 35
139 Sporting Bengal United v Wormley Rovers 0-1 38
140 Hackney Wick v May & Baker Eastbrook (at Haringey Borough) (Fri 7.45) (no replay) 6-3 50
141 Potton United v Frenford 0-6 87
142 Hashtag United v Leyton Athletic 2-0 154
143 Ipswich Wanderers v Enfield Borough 0-3 73

Zone 7
144 Crawley Green v Ampthill Town 4-2 68
145 Risborough Rangers v Easington Sports 6-0 111
146 Holmer Green v Raunds Town 0-1 41
147 Irchester United v North Greenford United (Sun 3.00) 0-3 40
148 Long Crendon v Langley (Sun 3.00) 4-3 AET (2-2) 24
149 Wellingborough Town v Wellingborough Whitworth 4-1 98
150 Bedford v Burton Park Wanderers (no replay) 2-0 35
151 Burnham v Harborough Town 2-4 87
152 Eynesbury Rovers v Harpenden Town (no replay) 2-0 92
153 Winslow United v Rushden & Higham United 7-1 82
154 Chinnor (removed) v Broadfields United (walkover)
155 Rugby Borough v British Airways (no replay) 2-1 46
156 Leighton Town v Bugbrooke St. Michaels 3-0 144
157 Leverstock Green v Aylesbury Vale Dynamos 1-1 AET (1-1) 67 (replay Tue 7.45) 1-3 78
158 Lutterworth Town v Pitshanger Dynamo 7-1 61
159 Holyport v Unite M.K. (Sun 3.00) 3-2 58
160 Ardley United v Northampton O.N. Chenecks 1-3 38
161 Chalvey Sports v Wembley (Sun 3.00) 0-1 147
162 Flackwell Heath v Arlesey Town 3-1 64
163 A.F.C. Hayes v Dunstable Town 3-1 42
164 Hanworth Villa v Marston Shelton Rovers (no replay) 5-1 34
165 St. Panteleimon v Long Buckby 3-4 58
166 Bedfont & Feltham v Lutterworth Athletic (no replay) 5-0 58
167 Rothwell Corinthians v Desborough Town 2-0 83
168 Hillingdon v Rayners Lane 5-1 100
169 N.W. London v Harefield United 0-2 25
170 Hillingdon Borough v Kensington & Ealing Borough 3-2 50
171 Amersham Town v Thame Rangers 2-1 35

Zone 8
172 Ascot United v Fleet Town (at Fleet Town) (Fri 7.45) 3-3 AET (3-3) 174 (replay Tue 7.45) 3-1 153
173 Tytherington Rocks v Newent Town 0-2 60
174 Shrivenham v Milton United (Fri 7.45) (no replay) 3-2 55
175 Cove v Fleet Spurs 0-1 38
176 Fairford Town v Abingdon Town 5-1 43
177 Frimley Green v Lydney Town 3-1 57
178 Thornbury Town v Cheltenham Saracens 6-2 100
179 Shortwood United v Tuffley Rovers 5-0 75
180 New College Swindon v Royal Wootton Bassett Town (Fri 7.45) 0-7 70
181 Clanfield 85 v Sandhurst Town 7-3 38
182 Wokingham & Emmbrook v Chipping Sodbury Town (Sun 2.00) (no replay) 2-1 AET (1-1) 217
183 Abingdon United v Eversley & California 1-0 41
184 Binfield v Virginia Water (Fri 7.45) 1-0 AET (0-0) 129
185 Malmesbury Victoria v Woodley United 3-0 30

Zone 9
186 Banstead Athletic v Greenwich Borough 2-2 AET (1-1) 33 (replay Tue 7.45) 2-3 23
187 Little Common v K Sports 1-2 38
188 Egham Town v F.C. Elmstead 3-2 41
189 Wick v Colliers Wood United 0-4 48
190 Lydd Town v Raynes Park Vale 5-5 AET (4-4) 39 (replay Tue 7.45) 0-2 AET (0-0) 33
191 Kent Football United v Snodland Town 0-1 AET (0-0) 47
192 Saltdean United v Lordswood 0-2 46
193 Tooting Bec v Walton & Hersham (Sun 3.00) 2-4 112
194 Epsom & Ewell v Kennington (no replay) 1-4 70
195 Molesey v Greenways 4-3 AET (2-2) 43
196 Littlehampton United v Bexhill United (Sun 7.45) (no replay) 1-5 92
197 A.F.C. Varndeanians v Loxwood (no replay) 2-2 AET (2-2) 2-4p 36
198 Farnham Town v Langney Wanderers 2-1 63
199 Sporting Club Thamesmead v Sutton Athletic 3-2 52
200 Littlehampton Town v Tunbridge Wells (Sun 3.00) 0-4 130
201 Southwick v Billingshurst 1-2 34
202 Erith & Belvedere v Fire United 3-0 58
203 Rochester United v Mile Oak 0-3 50
204 Ash United v Badshot Lea 1-2 86
205 Shoreham v Crowborough Athletic 0-3 50
206 Holmesdale v Sheerwater 2-1 67
207 Crawley Down Gatwick v East Preston 5-4 AET (4-4) 58
208 C.B. Hounslow United v Beckenham Town 2-3 27
209 Bagshot v Broadbridge Heath (at Camberley Town) (Sun 3.00) 2-0 44
210 Bridon Ropes v Pagham (no replay) 2-2 AET (2-2) 4-3p 40
211 Meridian V.P. v Hassocks (Sun 3.00) 0-2 30
212 Godalming Town v Hailsham Town 2-1 53
213 Storrington v Knaphill 0-6 62
214 Sheppey United v A.F.C. Croydon Athletic 2-0 147
215 Seaford Town v Eastbourne United (no replay) 2-1 67
216 Forest Hill Park v Westside 1-2 AET (1-1) 24
217 Lingfield v Horley Town 1-2 61
218 Guildford City v Glebe 0-3 82
219 Peacehaven & Telescombe v Steyning Town 2-2 AET (2-2) 161 (replay Tue 7.30) 3-0 127
220 Cobham v P.F.C. Victoria London 3-2 31
221 A.F.C. Spelthorne Sports v Spelthorne Sports (no replay) 1-4 94
222 Balham v Rusthall 1-2 32
223 Lancing v Chessington & Hook United 3-2 90
224 Erith Town v Welling Town 2-2 AET (2-2) 27 (replay Wed 7.45) 0-2 48
225 Midhurst & Easebourne v Alfold (no replay) 3-1 also 48
226 Punjab United v Selsey 5-0 53
227 Sidlesham v Stansfeld 1-1 AET (1-1) 39 (replay Tue 7.45) 3-1 68

Zone 10
228 Lymington Town v Fawley (at A.F.C. Totton) 5-2 AET (1-1) 54
229 Fareham Town v Whitchurch United (Fri 7.45) (no replay) 2-0 130
230 Folland Sports v East Cowes Victoria Athletic 0-1 21
231 Alton v Andover New Street 2-1 94
232 Hamble Club v Totton & Eling (Fri 7.45) 4-0 105
233 Bashley v Bridport 3-0 135
234 Bemerton Heath Harlequins v Alresford Town 1-2 AET (1-1) 43
235 Solent University v Bradford Town 2-7 53
236 United Services Portsmouth v Sherborne Town 2-3 43
237 Calne Town v Downton 1-3 63
238 New Milton Town v A.F.C. Portchester 1-4 60
239 Andover Town v Westbury United (no replay) 1-4 102
240 Swanage Town & Herston v Dorchester Sports (no replay) 0-1 40
241 Devizes Town v Stockbridge 1-0 48
242 Cowes Sports v Shaftesbury 2-0 104
243 Ringwood Town v Verwood Town 1-1 AET (1-1) 86 (replay Tue 7.45) 0-2 77
244 Amesbury Town v Christchurch 1-4 42
245 Petersfield Town v A.F.C. Stoneham 1-0 82
246 Pewsey Vale v Laverstock & Ford (no replay) 0-1 70

Zone 11
247 Clevedon Town v Roman Glass St. George 1-2 70
248 Almondsbury v Buckland Athletic 2-4 30
249 Bishops Lydeard v Bodmin Town 1-3 44
250 Shepton Mallet v Wellington A.F.C. 4-0 92
251 Bristol Telephones v Falmouth Town 1-3 50
252 Ivybridge Town v Bishop Sutton 4-1 AET (1-1) 123
253 Cullompton Rangers v Newquay 2-0 73
254 St. Blazey v Godolphin Atlantic Newquay 5-3 95
255 Elburton Villa v Saltash United 1-5 141
256 Keynsham Town v Helston Athletic 0-1 71
257 Tavistock v Hallen 4-1 111
258 Street v Crediton United 3-0 108
259 Hengrove Athletic v Radstock Town 0-1 44
260 Cadbury Heath v Longwell Green Sports 3-0 102
261 Wells City v Millbrook 5-3 AET (2-2) 56
262 Welton Rovers v Newton Abbot Spurs (no replay) 0-4 62
263 Bovey Tracey v Liskeard Athletic 3-1 63
264 Porthleven v Callington Town 7-0 76
265 Ilfracombe Town v Torpoint Athletic 1-2 96
266 Odd Down v Portishead Town 1-2 AET (1-1) 45
267 Launceston v Cheddar (no replay) 0-3 104
268 Exmouth Town v Brislington 3-2 169


Second Qualifying Round

Draw released Friday 12th July

3p.m. Saturday 14th September unless stated

399 clubs remain

26 exempted to Round 2
35 exempted to Round 1
70 byes to Second Qualifying Round
268 survivors of First Qualifying Round

26 ties will be settled on the day with penalties after extra time instead of a replay

Zone 1
001 Thornaby v Thackley 2-1 89
002 Steeton v Seaham Red Star 2-3 63
003 Durham City v Stockton Town 0-2 193
004 Easington Colliery v Shildon 1-2 140
005 Ryton & Crawcrook Albion v Yorkshire Amateur (no replay) 2-4 93
006 Esh Winning v Billingham Town 2-3 104
007 Jarrow v Newton Aycliffe 2-1 98
008 Sunderland West End v Padiham 0-1 58
009 Albion Sports v Guisborough Town 1-5 56
010 Northallerton Town v Barnoldswick Town 2-3 131
011 Squires Gate v West Allotment Celtic 1-4 52
012 Longridge Town v A.F.C. Blackpool 3-1 183
013 Billingham Synthonia v Knaresborough Town 1-2 119
014 Garforth Town v Sunderland Ryhope C.W. 0-2 139
015 Cleator Moor Celtic v Crook Town 0-2 103

Zone 2
016 Skelmersdale United v Wythenshawe Town (Fri 7.45) 1-2 71
017 Ashton Athletic v Liversedge 5-1 68
018 Chadderton v Brigg Town 3-2 126
019 Runcorn Town v West Didsbury & Chorlton 0-1 123
020 Cheadle Heath Nomads v Vauxhall Motors 1-2 59
021 Wythenshawe Amateurs v Selby Town 1-3 205
022 Grimsby Borough v Dronfield Town 3-2 41
023 Stockport Town v Abbey Hey 1-2 51
024 Lower Breck v Pilkington (no replay) 4-3 92
025 Handsworth v Glasshoughton Welfare (Sun 3.00) 1-2 125
026 Hall Road Rangers v Maine Road 4-6 38
027 Nostell Miners Welfare v Barton Town 4-2 76
028 Retford United v Bottesford Town 2-4 AET (1-1) 105
029 Rylands v Rossington Main 4-2 88
030 Cheadle Town v East Hull 4-0 56
031 Prestwich Heys v Charnock Richard 2-3 AET (2-2) 117
032 A.F.C. Emley v Winterton Rangers (Fri 8.00) 0-2 170

Zone 3
033 Hinckley v Rocester 2-3 159
034 Shawbury United v Gornal Athletic 3-0 50
035 Malvern Town v N.K.F. Burbage 5-2 72
036 Gresley v F.C. Oswestry Town 3-1 126
037 Tividale v Droitwich Spa 1-2 97
038 Heather St. Johns v Coventry Copsewood (no replay) 5-2 52
039 Abbey Hulton United v Alsager Town 2-2 AET (1-1) 55 (replay Tue 7.45) 1-3 102
040 F.C. Stratford v G.N.P. Sports (no replay) 2-2 AET (1-1) 3-4p 64
041 Black Country Rangers v Leicester Road 0-8 41
042 Whitchurch Alport v Nuneaton Griff 4-1 168
043 Atherstone Town v Paget Rangers 3-1 175
044 Ashby Ivanhoe v Sandbach United 0-3 73
045 Boldmere St. Michaels v Willenhall Town 4-1 104
046 Worcester City v Highgate United 2-0 304
047 Uttoxeter Town v Wolverhampton S.C. 1-0 53
048 Studley v Racing Club Warwick 1-2 54
049 Shifnal Town v Haughmond 0-1 87
050 Coventry Sphinx v Hanley Town 4-5 89
051 Lichfield City v Wolverhampton Casuals 4-2 55
052 Smethwick v Dudley Town (Fri 7.45) 0-1 200

Zone 4
053 Barrow Town v St. Andrews (Leics) 3-2 105
054 Dunkirk v Anstey Nomads 2-1 51
055 Clifton All Whites v Holbeach United 1-3 40
056 Newark Flowserve v Skegness Town 5-1 341
057 Loughborough University v Ingles 1-1 AET (1-1) 135 (replay Thu 7.45) 2-1 AET (1-1) 180
058 Quorn v Shirebrook Town 5-0 44
059 Blaby & Whetstone Athletic v Kimberley Miners Welfare 0-2 52
060 Blidworth Welfare v Sherwood Colliery 0-5 71
061 A.F.C. Mansfield v Rainworth Miners Welfare 3-2 120
062 South Normanton Athletic v Kirby Muxloe 2-1 34
063 Long Eaton United v Blackstones 3-0 74
064 West Bridgford v Selston 5-0 80
065 Clay Cross Town v Gedling Miners Welfare 2-2 AET (2-2) 85 (replay Tue 7.45) 3-2 91
066 Heanor Town v Birstall United 2-1 104
067 Bourne Town v Hucknall Town 1-2 128
068 Harrowby United v Cottesmore Amateurs (no replay) 1-2 75

Zone 5
069 Kirkley & Pakefield v Debenham L.C. 1-0 95
070 Huntingdon Town v Mulbarton Wanderers 2-1 48
071 Netherton United v Wroxham 2-3 105
072 Thetford Town v Peterborough Northern Star 0-5 82
073 March Town United v Walsham Le Willows 4-3 AET (2-2) 140
074 Mildenhall Town v Newmarket Town 1-1 AET (1-1) 230 (replay Tue 7.45) 3-3 AET (3-3) 7-6p 215
075 Great Yarmouth Town v Norwich United 0-3 102

Zone 6
076 F.C. Clacton v Redbridge 4-1 145
077 Enfield 1893 v Enfield Borough (at Bishop's Stortford) 2-1 43
078 London Colney v Baldock Town 2-4 53
079 West Essex v Brantham Athletic 2-4 37
080 White Ensign v Newbury Forest (at Great Wakering Rovers) 3-0 34
081 Coggleshall United v Long Melford (at Coggeshall Town) (Sun 2.00) 1-0 76
082 Langford v Hackney Wick (no replay) 1-1 AET (1-1) 3-5p 40
083 Whitton United v St. Margaretsbury 2-1 23
084 Takeley v Wormley Rovers (no replay) 3-0 38
085 Lopes Tavares London v Catholic United 3-1 20
086 New Salamis v Tower Hamlets (Fri 7.45) (no replay) 2-0 73
087 Frenford v Hashtag United 3-2 129
088 Hadleigh United v Haverhill Borough 5-2 64
089 Colney Heath v Haverhill Rovers 2-0 114
090 F.C. Broxbourne Borough v Wivenhoe Town (no replay) 4-1 29
091 Stanway Rovers v Wodson Park 7-1 82

Zone 7
092 Long Crendon v Leighton Town (Sun 1.00) 2-5 68
093 Bedford v Bedfont & Feltham 0-4 32
094 Broadfields United v Hanworth Villa (Fri 7.45) 5-1 120
095 Harefield United v Rothwell Corinthians 1-3 55
096 Wembley v Risborough Rangers 1-3 also 55
097 Buckingham Athletic v Hillingdon (no replay) 6-0 53
098 Harborough Town v Hillingdon Borough 3-3 AET (3-3) 126 (replay Tue 7.45) 2-1 55
099 Northampton O.N. Chenecks v Northampton Sileby Rangers 3-1 63
100 Cricklewood Wanderers v Long Buckby (Sun 3.00) 1-4 79
101 Wellingborough Town v Holyport 1-0 130
102 Raunds Town v Flackwell Heath 1-2 66
103 Aylesbury Vale Dynamos v Rugby Borough (no replay) 3-1 71
104 North Greenford United v Oxhey Jets 0-2 56
105 Edgware Town v Eynesbury Rovers (Sun 3.00) 0-2 83
106 Lutterworth Town v Amersham Town 6-0 44
107 Crawley Green v Winslow United (no replay) 4-0 61
108 A.F.C. Hayes v London Tigers 2-0 50

Zone 8
109 Abingdon United v Reading City 3-1 31
110 Fairford Town v Shortwood United 6-1 60
111 Wokingham & Emmbrook v Thornbury Town (Sun 2.00) (no replay) 0-1 220
112 Frimley Green v Ascot United 0-3 98
113 Malmesbury Victoria v Camberley Town 2-1 164
114 Longlevens v Newent Town 2-1 48
115 Milton Keynes Robins v Fleet Spurs 4-1 50
116 Shrivenham v Clanfield 85 2-2 AET (1-1) 42 (replay Tue 7.45) 5-1 46
117 A.F.C. Aldermaston v Binfield 1-3 66
118 Tadley Calleva v Royal Wootton Bassett Town 1-0 127

Zone 9
119 Sidlesham v Kennington (no replay) 2-4 AET (2-2) 42
120 Crawley Down Gatwick v Mile Oak 4-6 54
121 Midhurst & Easebourne v Crowborough Athletic 0-2 50
122 Hassocks v Horley Town 1-6 62
123 Seaford Town v F.C. Deportivo Galicia 2-0 54
124 Hollands & Blair v Deal Town 1-2 102
125 Westside v Bexhill United 3-2 30
126 Molesey v Greenwich Borough (no replay) abandoned 80 mins, injury, 0-0 50 (re-match Tue 7.45) 0-2 38
127 Erith & Belvedere v Oakwood (Sun 3.00) 9-2 60
128 Sporting Club Thamesmead v Billingshurst (no replay) 3-1 40
129 Knaphill v Tunbridge Wells 2-2 AET (2-2) 49 (replay Tue 7.45) 1-5 119
130 Raynes Park Vale v Walton & Hersham 4-1 53
131 Beckenham Town v Farnham Town 6-0 55
132 Peacehaven & Telscombe v Spelthorne Sports 3-2 AET (2-2) 152
133 Lancing v Worthing United (no replay) 7-0 75
134 Arundel v Welling Town 1-7 62
135 Croydon v Colliers Wood United 1-3 133
136 Punjab United v Loxwood (no replay) 3-2 32
137 Cobham v Badshot Lea 2-4 70
138 Lordswood v Sheppey United 0-1 110
139 Redhill v Bagshot 4-3 50
140 Snodland Town v Bridon Ropes (no replay) 3-2 73
141 Rusthall v Godalming Town 2-1 148
142 K Sports v Glebe 0-3 48
143 Holmesdale v Egham Town 0-1 50

Zone 10
144 Corsham Town v Romsey Town 1-3 69
145 Bradford Town v Hamble Club 1-0 108
146 Hythe & Dibden v A.F.C. Portchester 2-3 79
147 Alton v Westbury United 1-2 103
148 Devizes Town v Newport (IoW) 1-3 52
149 Dorchester Sports v Christchurch 2-4 152
150 Bashley v Lymington Town 1-4 167
151 Warminster Town v Alresford Town 2-1 110
152 East Cowes Victoria Athletic v Fareham Town 3-2 50
153 Cowes Sports v Verwood Town (no replay) 7-3 132
154 Laverstock & Ford v Brockenhurst 0-4 78
155 Sherborne Town v Petersfield Town 2-2 AET (2-2) 95 (replay Tue 7.45) 0-1 92
156 Downton v Wincanton Town 2-1 96

Zone 11
157 Camelford v Ashton & Backwell United (no replay) 2-1 43
158 St. Blazey v Falmouth Town 1-3 176
159 Cheddar v Tavistock (no replay) 0-5 84
160 Shepton Mallet v Street 5-2 157
161 Cadbury Heath v Exmouth Town 1-5 82
162 Radstock Town v Bovey Tracey (no replay) 2-3 44
163 Ivybridge Town v Roman Glass St. George (no replay) 2-3 96
164 Sidmouth Town v Cullompton Rangers 0-5 96
165 Bodmin Town v Buckland Athletic 0-4 81
166 Wells City v Newton Abbot Spurs 1-2 72
167 Torpoint Athletic v Portishead Town (no replay) 4-1 AET (1-1) 109
168 Saltash United v Porthleven 2-1 112
169 Helston Athletic v Axminster Town (no replay) 2-0 142


(This post was edited by John Treleven on Dec 6, 2019, 3:06 PM)


Edit Log:
Post edited by John Treleven (Qatar World Cup bid member!) on Aug 31, 2019, 9:41 PM
Post edited by John Treleven (Qatar World Cup bid member!) on Aug 31, 2019, 10:15 PM
Post edited by John Treleven (Qatar World Cup bid member!) on Aug 31, 2019, 10:18 PM
Post edited by John Treleven (Qatar World Cup bid member!) on Aug 31, 2019, 10:56 PM
Post edited by John Treleven (Qatar World Cup bid member!) on Aug 31, 2019, 11:16 PM
Post edited by John Treleven (Qatar World Cup bid member!) on Sep 1, 2019, 11:10 AM
Post edited by John Treleven (Qatar World Cup bid member!) on Sep 1, 2019, 12:14 PM
Post edited by John Treleven (Qatar World Cup bid member!) on Sep 1, 2019, 12:40 PM
Post edited by John Treleven (Qatar World Cup bid member!) on Sep 1, 2019, 12:52 PM
Post edited by John Treleven (Qatar World Cup bid member!) on Sep 1, 2019, 1:34 PM
Post edited by John Treleven (Qatar World Cup bid member!) on Sep 1, 2019, 6:48 PM
Post edited by John Treleven (Qatar World Cup bid member!) on Sep 1, 2019, 6:49 PM
Post edited by John Treleven (Qatar World Cup bid member!) on Sep 1, 2019, 6:59 PM
Post edited by John Treleven (Qatar World Cup bid member!) on Sep 1, 2019, 7:01 PM
Post edited by John Treleven (Qatar World Cup bid member!) on Sep 1, 2019, 7:11 PM
Post edited by John Treleven (Qatar World Cup bid member!) on Sep 1, 2019, 7:56 PM
Post edited by John Treleven (Qatar World Cup bid member!) on Sep 1, 2019, 8:55 PM
Post edited by John Treleven (Qatar World Cup bid member!) on Sep 1, 2019, 10:10 PM
Post edited by John Treleven (Qatar World Cup bid member!) on Sep 1, 2019, 10:39 PM
Post edited by John Treleven (Qatar World Cup bid member!) on Sep 1, 2019, 10:46 PM
Post edited by John Treleven (Qatar World Cup bid member!) on Sep 1, 2019, 11:19 PM
Post edited by John Treleven (Qatar World Cup bid member!) on Sep 1, 2019, 11:31 PM
Post edited by John Treleven (Qatar World Cup bid member!) on Sep 2, 2019, 7:06 AM
Post edited by John Treleven (Qatar World Cup bid member!) on Sep 2, 2019, 7:37 AM
Post edited by John Treleven (Qatar World Cup bid member!) on Sep 2, 2019, 7:42 AM
Post edited by John Treleven (Qatar World Cup bid member!) on Sep 2, 2019, 7:50 AM
Post edited by John Treleven (Qatar World Cup bid member!) on Sep 2, 2019, 8:03 AM
Post edited by John Treleven (Qatar World Cup bid member!) on Sep 2, 2019, 9:00 AM
Post edited by John Treleven (Qatar World Cup bid member!) on Sep 2, 2019, 9:45 AM
Post edited by John Treleven (Qatar World Cup bid member!) on Sep 2, 2019, 10:04 AM
Post edited by John Treleven (Qatar World Cup bid member!) on Sep 2, 2019, 10:06 AM
Post edited by John Treleven (Qatar World Cup bid member!) on Sep 2, 2019, 1:44 PM
Post edited by John Treleven (Qatar World Cup bid member!) on Sep 2, 2019, 5:42 PM
Post edited by John Treleven (Qatar World Cup bid member!) on Sep 2, 2019, 7:18 PM
Post edited by John Treleven (Qatar World Cup bid member!) on Sep 2, 2019, 7:53 PM
Post edited by John Treleven (Qatar World Cup bid member!) on Sep 2, 2019, 8:28 PM
Post edited by John Treleven (Qatar World Cup bid member!) on Sep 3, 2019, 7:47 AM
Post edited by John Treleven (Qatar World Cup bid member!) on Sep 3, 2019, 4:03 PM
Post edited by John Treleven (Qatar World Cup bid member!) on Sep 3, 2019, 5:16 PM
Post edited by John Treleven (Qatar World Cup bid member!) on Sep 3, 2019, 5:19 PM
Post edited by John Treleven (Qatar World Cup bid member!) on Sep 3, 2019, 5:20 PM
Post edited by John Treleven (Qatar World Cup bid member!) on Sep 3, 2019, 8:58 PM
Post edited by John Treleven (Qatar World Cup bid member!) on Sep 3, 2019, 9:10 PM
Post edited by John Treleven (Qatar World Cup bid member!) on Sep 3, 2019, 9:35 PM
Post edited by John Treleven (Qatar World Cup bid member!) on Sep 3, 2019, 9:58 PM
Post edited by John Treleven (Qatar World Cup bid member!) on Sep 3, 2019, 10:16 PM
Post edited by John Treleven (Qatar World Cup bid member!) on Sep 3, 2019, 10:20 PM
Post edited by John Treleven (Qatar World Cup bid member!) on Sep 4, 2019, 7:47 AM
Post edited by John Treleven (Qatar World Cup bid member!) on Sep 4, 2019, 7:55 AM
Post edited by John Treleven (Qatar World Cup bid member!) on Sep 4, 2019, 10:32 AM
Post edited by John Treleven (Qatar World Cup bid member!) on Sep 4, 2019, 10:38 AM
Post edited by John Treleven (Qatar World Cup bid member!) on Sep 4, 2019, 10:59 AM
Post edited by John Treleven (Qatar World Cup bid member!) on Sep 4, 2019, 5:29 PM
Post edited by John Treleven (Qatar World Cup bid member!) on Sep 5, 2019, 7:59 AM
Post edited by John Treleven (Qatar World Cup bid member!) on Sep 6, 2019, 11:11 AM
Post edited by John Treleven (Qatar World Cup bid member!) on Sep 9, 2019, 5:04 PM
Post edited by John Treleven (Qatar World Cup bid member!) on Sep 9, 2019, 5:35 PM
Post edited by John Treleven (Qatar World Cup bid member!) on Sep 9, 2019, 6:30 PM
Post edited by John Treleven (Qatar World Cup bid member!) on Dec 6, 2019, 3:06 PM


free hit counters

Search for (options) HOSTED BY SUMMIT SOCCER v.1.2.3