Non League Matters - The Continuation of Tonys english Football Site 



  Main Index MAIN
INDEX
Search Posts SEARCH
POSTS
Who's Online WHO'S
ONLINE
Log in LOG
IN

Home: Archive: 2011-2012 CUP Results: Re: [mr creosote] 2011/12 Cup Finals: Edit Log



Karen Browne
First Team Sub


Mar 28, 2012, 10:34 PM

Posts: 942
Location: Pocklington, East Yorkshire
Team(s): Welwyn Garden City


Views: 40595
Re: [mr creosote] 2011/12 Cup Finals or Reply Privately


In Reply To
Tue 6th March
Lincolnshire Senior Shield - Grantham Town 2-0 Boston United, 7.45pm at Grantham Town FC.

Thurs 8th March
Leicestershire & Rutland Plate - Coalville Town 1-1 Kirby Muxloe (aet, 5-4 pens),
7pm at Holmes Park, Whetstone.

Tues 13th March
Leicestershire & Rutland Vase - Thurnby United 2007 2-1 Glenfield Town, 7pm at Holmes Park, Whetstone.

Weds 14th March
Huntingdonshire Lower Junior Cup - Riverside Rovers Senior 4-0 Great Paxton, 7.30pm at Godmanchester Rovers FC.
North Hants Senior Cup Final - Andover New Street 2-3 Alresford Town, at Whitchurch Utd FC.

Sunday 18th March
Herts Women’s Cup - Arsenal Ladies Reserves 6-0 Tring Athletic Reserves, 2.30pm at County Ground, Letchworth.

Weds 21st March
Hampshire Colleges Cup Final - Sparsholt 1-2 Itchen College, 2pm at Team Solent FC.
Herts Senior Centenary Trophy Final - London Colney 2-4 Kings Langley, 7.45pm at County Ground, Letchworth.
Huntingdonshire Scott Gatty Intermediate Cup - Powerleague AFC 2-5 Stilton United, 7.30pm at Yaxley FC.
Cheshire D1 Final - Billinge 0-2 Eagle Sports, 7.30pm at Trafford FC.

Thurs. 22nd March
ECFA Tolleshunt D'Arcy Memorial Cup - Burnham Ramblers 0-1 Witham Town, 7.30pm at Witham Town.

Weds 28th March
Essex Junior Trophy - St Clere’s Res v Tillingham Hotspur, 7.45pm at Aveley FC.
Cheshire D2 Cup Final - Sandbach United v Whaley Bridge, 7.30pm at Crewe FC.
Herts Intermediate Cup Final - Bishop’s Stortford Swifts 3-1 Kings Langley Reserves, 7.45pm at County Ground, Letchworth.

Thurs 29th March
Leicestershire & Rutland Intermediate Cup - Allexton & New Parks v Caterpillar, 7pm at Holmes Park, Whetstone.
Surrey Premier Cup - Staines Lammas v Dorking Wanderers, 7.30pm at Carshalton Athletic FC.
North Hants Junior Cup Final - at Whitchurch United FC.

Sat 31st March
Kent Intermediate Shield - Sutton Athletic v University of Kent, at Sevenaoks Town FC.

Sunday 1st April
Cheshire Junior Sup - Ridgewood Rangers v Vauxhall Motors, 11am at Heswall FC.
Herts Sunday Junior Cup Final - The Bell v Oxhey Jets Vets, 3pm at County Ground, Letchworth.
London Sunday Intermediate Cup Final - Phoenix (Camden Sunday League) -v- Yalova (Turkish Community Football Federation) - at Dulwich Hamlet FC

Weds 4th April
Suffolk Senior Cup - Long Melford v Whitton United, 7pm at Ipswich Town FC.

Thurs. 5th April
ECFA Womens Cup - Colchester United v. West Ham United, 7.45pm at Hornchurch FC.

Friday 6th April
Herts Junior Cup Final - Wellington Arms v Park Street Village, 3pm at County Ground, Letchworth.

Tues 10th April
Surrey Lower Junior Cup - Walton Baptist Church or Kingsbrook v Sporting Kitz Vets or Guildford Park, 7.30pm at Merstham FC

Weds 11th April
Essex Premier Cup - Newbury Forest v Stambridge United, 7.45pm at Thurrock FC.
Huntingdonshire Junior Cup - Hartford Sun v Somersham Town, 7.30pm at Godmanchester Rovers FC.
North Cambridgeshire Junior Challenge Cup - Manea United v Doddington United, 7.45pm at March Town United FC.

Thurs 12th April
Leicestershire & Rutland Trophy - Cosby United v Dainite Sports,
7pm at Holmes Park, Whetstone.

Sat 14th April
London Intermediate Cup - Corinthian-Casuals v Interwood, 3pm at Corinthian-Casuals FC.

Sunday 15th April
Cheshire Minor Cup - Bramhall North 75 v Unicorn Athletic JFC, 2pm at Lostock Gralam FC.
ECFA Womens Trophy - C&K Basildon reserves v. Hutton u-18, 3pm at Burnham Ramblers FC.
Herts Sunday Senior Cup Final - PJ Hitchin v A.F.C. Boars, 3pm at County Ground, Letchworth.
Kent Senior Trophy - Erith & Belvedere Vs Sevenoaks Town. Park View Road, 3pm at Welling FC.

Sunday 15th April
Kent Senior Trophy - Sevenoaks Town v Erith & Belvedere, 3pm at Welling United FC.
London Sunday Challenge Cup Final - Eltham Town v Tripimeni, at Wingate & Finchley FC.

Monday 16th April
Essex Senior Cup - Canvey I v Colchester U, 7.45pm at Thurrock FC.

Tues 17th April
Leicestershire & Rutland Shield - Rothley Imperial v Lutterworth Athletic,
7pm at Holmes Park, Whetstone.

Weds 18th April
Cambridgeshire Invitation Cup - Soham Town Rangers v Ely City or Royston Town, 7.30pm at Cambridge United FC.
Essex Junior Cup - Alemite Athletic v St Clere's, 7.45pm at Billericay Town FC.
Herts Senior Challenge Cup Final - Oxhey Jets v Bishop’s Stortford, 7.45pm at County Ground, Letchworth.
Huntingdonshire Benevolent Cup - Huntingdon Town v Stilton United , 7.30pm at St Ives Town FC.
Kent Intermediate Cup - Tonbridge Angels v Phoenix Sports, at TBA
London Senior Cup - Kingtonian or Cray Wanderers v AFC Wimbledon or Hendon, 7.30pm at Metropolitan Police FC.
Suffolk Primary Cup - Cedars Park v AFC Crowley, 7.45pm at Needham Market FC.

Sunday 22nd April
F. A. County Youth Cup - Essex v. West Riding, 2pm at Colchester United FC.
Herts Sunday Intermediate Cup Final - FC Town v A.C. Hertford, 10.30am at County Ground, Letchworth.
Herts Veterans Cup Final - Garston Veterans v Metropolitan Police Bushey (Saturday) Veterans, 3pm at County Ground, Letchworth.

Tues 24th April
Cambridgeshire Junior Challenge Cup - Leverington Sports v Bassingbourne, 7.30pm at Histon FC.
Herts Charity Cup Final - Leverstock Green v Bishop’s Stortford, 7.45pm at County Ground, Letchworth.
Lincolnshire Senior Trophy - Holbeach United v Barton Town Old Boys, at Lincoln City fc

Weds 25th April
Surrey Intermediate Cup - Westside or Bagshot v Epsom Athletic or Abbey. 7.30pm at Leatherhead FC

Sat 28th April
London Junior Cup - Battersea v Supreme Athletic, 3pm at Beckenham Town FC.

Sunday 29th April
Axminster Hospital Cup Final - Seaton Town v Budleigh Salterton, at Axminster Town FC.
London Sunday Junior Cup Final - Greenhouse Bethwin (West End League - AFA) -v- Lord Stanley (Essex Sunday Football Combination) - at Tooting & Mitcham FC

Tues 1st May
Cliff Bullen (Cambs) Challenge Cup - Fulbourne Institute v Great Shelford, 7.30pm venue TBA.
Leicestershire & Rutland Senior Cup - Lutterworth Athletic or Ibstock United v Ashby Ivanhoe, 7pm at Holmes Park, Whetstone.

Weds 2nd May
Herts Charity Shield Final - Oxhey Jets v Kings Langley, 7.45pm at County Ground, Letchworth.

Thurs 3rd May
Faringdon Thursday Memorial Cup - 6.30pm at Faringdon Town FC.

Fri 4th May
El Records Premier Challenge Cup (CCL League Cup) - 7.45pm at Farnborough FC.
Huntingsdonshire Senior Cup - Godmanchester Rovers v St Ives Town, 7.30pm at St Neots Town FC.
Norfolk Primary Cup - Haven Bridge United v West Winch, 7.30pm at Dereham Town FC.

Mon 7th May
Kershaw (Cambs) Premier League Cup - Lakenheath v Fulbourne Institute, 2.30pm at Histon FC.
Lemon Recordings (CCL) Division One Cup - 3pm at Windsor FC.
Ridgeons League Challenge Cup - Norwich United v Stanway Rovers, 3pm at Diss Town FC.

Weds 9th May
Surrey Senior Cup - Woking or Carshalton Athletic v Corinthian-Casuals or Sutton United, 7.30pm at Sutton United FC.

Thurs 10th May
Surrey Junior Cup - Alfold or Old Boys Clapham v RH123 Athletic Reserves or Caterham Old Boys. 7.30pm at South Park FC.

Saturday 12th May
Sussex Senior Challange Cup Final - Teams TBC - 3pm at The Community Stadium (aka The Amex), Falmer, Brighton FC

Mon 14th May
Norfolk Senior Cup - Gorleston v Thetford Town, 7.30pm at Norwich City FC.

Tues 15th May
Norfolk Junior Cup - Reffley Royals v Harleston, 7.30pm at Norwich City FC.

Weds 30th May
Kent Senior Cup - Dartford or Charlton Athletic vs Hythe Town, at TBA





Karen Browne
Spartan South Midlands League
Fixtures Officer

(This post was edited by Karen Browne on Mar 28, 2012, 10:36 PM)


Edit Log:
Post edited by Karen Browne (First Team Sub) on Mar 28, 2012, 10:36 PM


free hit counters

Search for (options) HOSTED BY SUMMIT SOCCER v.1.2.3